Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Mirë se vini në forumin "Bashkimi Kombëtar".  Së bashku me ju në këtë rrugë të ndritur, s'do të ketë forcë të na ndalë. Kaloni sa më mirë në mesin tonë arbëror.
Tema Fundit
» "DITËT E ZOGUT TË ZI" poemth mitik nga Kristaq F. Shabani
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Feb 01, 2024 8:38 pm nga Kristaq F. Shabani

» “Një kontribut shkrimor në “Plejadën” ndjenjësore e mbësht
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Feb 01, 2024 8:28 pm nga Kristaq F. Shabani

» MAJLINDA(MARINA) PEÇI "LARG E AFËR..."
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySun Aug 20, 2023 11:58 pm nga Kristaq F. Shabani

» “Thelbi i ekzistencës: Ndezja e dritës errësirën e Qenies”
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Jun 08, 2023 12:15 pm nga Kristaq F. Shabani

»  "POETI" Nga PETRO DUDI (kushtuar poetit Arben Duka)
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Jun 08, 2023 11:47 am nga Kristaq F. Shabani

» Poezi nga poetja Majlinda Shabani (Aleksandra)
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySun May 21, 2023 6:15 pm nga Kristaq F. Shabani

» KRISTAQ F. SHABANI AKTOR " GISHTMEZI"parabolë
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Apr 27, 2023 2:17 am nga Kristaq F. Shabani

» Panair- ekspoze i librit universal "Pegasi" Albania 2023
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Apr 27, 2023 2:07 am nga Kristaq F. Shabani

» Aforizma lirike
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyFri Mar 17, 2023 10:03 pm nga lutfi coka

» Konceptime të realitetit, natyrës të të qenurit, në
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySun Feb 26, 2023 5:00 pm nga Kristaq F. Shabani

» Duhet te flsim
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyFri Feb 24, 2023 11:28 pm nga lutfi coka

» Persiatje:" Vrullim bisqesh"i autores Bukuri Buçpapa
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyWed Nov 03, 2021 9:35 pm nga Kristaq F. Shabani

» "Tipikja në një filllesë poetike premtuese",persiatje per v
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyWed Nov 03, 2021 9:32 pm nga Kristaq F. Shabani

» Mërgime Emini Latifi artiste, këngëtare, Shkup
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyWed Nov 03, 2021 3:52 am nga Kristaq F. Shabani

» "Profili i një njeriu të përkorë"nga Prof.Kristaq F. Shabani
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySat May 15, 2021 3:40 am nga Kristaq F. Shabani

» "Profili i një njeri të përkorë"nga Prof. Kristaq F. Shabani
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySat May 15, 2021 3:25 am nga Kristaq F. Shabani

» "NË RRUGËN E BLERIMIT" CIKËL POETIK NGA BUKURI BUÇPAPAJ
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyMon May 10, 2021 12:55 pm nga Kristaq F. Shabani

» "Ylli i Mëngjesit" libri i dytë nga Ardian Dedi
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyMon May 10, 2021 12:06 pm nga Kristaq F. Shabani

» Zonja “Vdekje” dhe skica e tregime nga Ardian Dedi
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyMon May 10, 2021 11:44 am nga Kristaq F. Shabani

» "Jasharet" epope e lavdishme e kombit tim
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySat May 08, 2021 1:09 am nga lutfi coka

» Epopeja e ndritshme e UCK
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Apr 29, 2021 1:45 pm nga lutfi coka

» "PUSHOI SË KËNDUARI BILBILI" nga Ëngjëll Shametaj
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySun Feb 21, 2021 1:22 am nga Kristaq F. Shabani

» "Fjongo e zezuar në skeptrin e GLOBIT" nga KRISTAQ F. SHABAN
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyFri Jan 08, 2021 2:11 pm nga Kristaq F. Shabani

» KRONIKA E POETIKËS “LARAMANE” NË SPEKTËR TREMBËDHJETËNGJYROR
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySat Jan 02, 2021 7:39 pm nga Kristaq F. Shabani

» "ÇMIMI I PEGASIANËVE" nga Prof.dr.BEGZAD BALIU
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyThu Dec 31, 2020 2:44 am nga Kristaq F. Shabani

» Zgjedhjet në Kosovë !
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyTue Dec 29, 2020 5:33 pm nga Driniiiii

» Një dyzinë politikanë
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyWed Dec 23, 2020 10:58 pm nga lutfi coka

» Kreshnik Musolli: Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyMon Nov 30, 2020 4:45 pm nga Kristaq F. Shabani

» NJË AKTORE SHQIPTARE QË ARRITI MAJAT E KINEMATOGRAFISË ITALI
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptyMon Nov 30, 2020 4:07 am nga Kristaq F. Shabani

» GJENDJA DHE PERSPEKTIVA E GJUHËS SHQIPE NË PERIUDHËN POSTGLO
Bashkimi Kombëtar - Portalli EmptySun Nov 22, 2020 5:43 pm nga Kristaq F. Shabani

Kush është në linjë
32 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 32 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 405 më Tue Aug 13, 2019 9:40 am
Statistikat
Forumi ka 7463 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Drinbossi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 221108 artikuj v 3965 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

                                     Historia e Popullit Shqipëtar                                                  
Ajo që bashkon më shumë shqiptarët dhe çdo komb tjetër, ajo është fillesa e çdo bashkësie është historia. Është ajo histori që daton fillimet  e  gjuhës së tij, fillimet e kultures së tij, fillimet  e ekzistencës së tij që i jep kuptimin identitetit që krijojme, karakterit dhe shumë prej  aspiratave të jetës sonë. Shqiptarët  nuk  kan  nje histori të mbushur me triumfe e mposhtje popujsh, nuk kemi nje histori superfuqish,megjithatë e kemi një histori ndër më të lashtat e rajonit tonë. Gjurmët e paraadhësve tonë i shofim tek perndit e lashta Greke që ata i gjetën në këtë truall, tek simbolet e shumë mbretërive mesjetare Europiane që sot janë pjesë e tyre. Ndoshta fati deshi që ne të mos kishim një gjuhë shqipe të shkruar që ta trashigonim që më parë historin tonë, po amo kemi goxho për të thënë e për të treguar për veten tonë nëpër shekuj. Ne ishim këtu, ne jemi akoma,... kjo është historia e popullit tim. Ju ofrojmë të gjithë shqiptarëve kudo që janë këtë përshkrim të plotë të Historisë së Shqipërisë të prgaditur nga Akademia e Shkencave Shqiptare.

ThesarShqip eshte nje program per telefonin tuaj celular me permbledhje nga letersia shqipetare.Per telefona te cdo lloji tjeter ju lutem shkarkoni skedarin e meposhtem ThesarShqip
Mars 2009
Menu e Forumit
 Rregullorja e forumit
 Chati
 Regjistrohu
 Identifikohu
 Kontakto Admin
 Mesazhet e fundit
Top posters
Kristaq F. Shabani (11718)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Orfe@ (9104)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
shaban cakolli (8740)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Sofra (7564)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Beton (5729)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Kosovarja (4833)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
...... (4682)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Xili (4309)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
zeriatdheut (4058)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Mysafir (3456)
Bashkimi Kombëtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombëtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombëtar - Portalli Vote_rcap 
Bookmarks
Yahoo! Google Reader MSN NewsGator Rojo Bloglines https://2img.net/i/fa/social_bookmarking/digg.gif https://2img.net/i/fa/social_bookmarking/delicious.gif https://2img.net/i/fa/social_bookmarking/reddit.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/stumbleupon.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/slashdot.gif https://2img.net/i/fa/social_bookmarking/furl.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/yahoo.gif https://2img.net/i/fa/social_bookmarking/google.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/blinklist.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/blogmarks.gifhttps://2img.net/i/fa/social_bookmarking/technorati.gif  
Tash faqen Bashkimi Kombëtar mund ta keni edhe ne email faqen tuaj
Materialet mund të përdoren vetëm me kusht që të tregohet burimi. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara!
Koha është (CET) dhe ndryshohet automatikisht.Kjo faqe është e optimizuar për tu shikuar me cilindo sistem që ka Java Script dhe Flash Player.