Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Poezi të krijuara nga forumistët

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next
AutoriMesazh
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyMon Feb 25, 2008 11:30 pm

Nuk ishte rastësi

Të pash
nëpër të gjitha
ngjyrat e ylberit
të pash

shpirti yt
nuk ishte rastësi
në ngjyren e kaltërt
të ylberit.

ngjyra e gjakut
në duart e tua
tek shtërngoje gjembat
e karanfilit për mua.

Ajo që vinte më pas
nuk ishte rastësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyTue Feb 26, 2008 12:18 am

Flm.Deli qe keni sjelle keto poezi te mira ti lexojme dhe ne... ju pergezoje dhe ju uroje shendet dhe te shkruani vargje te reja.... suksese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyTue Feb 26, 2008 12:49 am

Falemënderit edhe nga ju për respektin (Urata dhe Shpati )dhe ju të tjerët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Edonis
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 17
Registration date : 27/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 12:23 am

Sofra i lexova poezit e tua sukses ne te ardhmen.

Gjithashtu me pelqyen edhe poezit e Premtimit, Urates, Delis suksese ju uron Edonisi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 2:37 pm

Klithmë varrëve


Ti, o miku ime,kur me shpuan plumbat me dhe besen se do te ngritesh zerin e liris dhe te drejtesis edhe per mua, e une e lashe vdekjen te me mirrte, sepse, besoja ne ty e trimat tjere qe ishin perkrah neshe. Po ti ç'bere pas "liris" harrove drejtesin!
E ne po shohim dhe nga varret, ç'te ka verbuar, athua?!
LuftetareT e liris edhe tradhetare po ti quajne. E ti heshte!. O si s'me hapet ky varre!.
Nena ime qe te gatu buke te nxehte, sote e uritur po vdese, ajo te deshi dhe te ruajti si bire, duke te sheruar plaget kur more lajmin e vdekjes sime, ti i the se me ke mua, e ti...?
Femijet tane qe me buzeqeshje engjellore ju ngrohen, sot ne rruget e Kosoves, lemoshe kerkojne. Kurse ti me premtove se femijet e mi do te jene ne nje sofer me femijet e tu...
Klithe...Klithe, o varri ime, se te kujtojne miqte vetem ateher, kur kane nevoje per ty, e te ven lule llastiku per te mos i degjuar klithmat tua.
Te huajt u jane ber zot shtepije.
E ju kerceni valle si arusha mali...
Kur te rinjet ngrehin zerin e se vertetes,ju thuani heshtni, i vrani, i futni prapa qelive, ngase s'duruat dote te verteten e tyre, deshet ti trembni, por s'u temben dote.
E juve j'u detyruan te kerceni valle, j'u thane vzhdoni vallzoni s'eshte asgje, nje aksidente i vogel..., i kishim ngaterruar plumbat me ato te gazit lotsjelles. E ju, sa naiv u treguat, u besuat! Pastaj dhe filluat ti quani rrebelim, shfrenim rinor.
Klithe..., o varri im, klithe..., ndoshta zeri yt do degjohet e arushat do ndalin vallen, per ta pare te verteten, se litarin qe po terhiqet ka ngushtuar dhe varret tona...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 5:35 pm

Ti vjen

Ti vjen
Mbi krahët e dallëndysheve
me bulëzimin e parë të sythave.

Ti vjen
në fazën e nëntë
të nëntditëshit
kur largon akullin
dhe çelë lulet në bjeshkë.

Ti vjen
më mallëngjen.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Jul 19, 2008 11:59 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lejla
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lejla

Female
Numri i postimeve : 91
Registration date : 27/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 12:54 am

shum poezi e mire ,Sofra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 1:18 am

Shih

Ra nata
Perseri te kujtova nga e para...
Shih...
Kerkova
Ngrohtesine tende si asnjeher me pare
Oret u shpalosen ne mall
malli pa meshir u hakmare
Shih...
Si fshehtesi te ruaj
Fshehtesia tradhtar
Shih...
Kerkoj rinin
Rinia e gjunjezuar
Shih...
une perseri pa ty
Edhe kjo dite nate u be
Shih...
Kujtimet qajne
Pavetdije me vrajne
Shih ...
Ditet veniten
Rete udhtojne, udhtarin e radhes e dergojne
Shih ..
U krijua edhe nje poezi
Poezia ngushlloje dashurine
Shih ..
Thone koha sheron
Genjejne sherimi kot u krijua
Shih..
Jeta kalon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 1:56 am

Albea pergezime ...me pelqen shume stili ne poezin tende pergezime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 2:15 am

Flm shume Euridika
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyFri Feb 29, 2008 5:28 am

Nje nostalgji e hershme
Barku i nenes clodhje
Ze i femijerise me nuk je
Nje jete ne shekuj e permbledhur
Ne nje mendje te piklluar e mbetur
Koha ka kaluar
Qenkam lodhur duke pritur
Shkuarja jote shiqim i pashlyer
Shkuarja jote shenje e pahequr
Ndarje e papritur
Ne asnje fjal e shprehur
Dhe me lote e lare nje pikture
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySun Mar 02, 2008 4:28 am

Albea përgëzime për poezit që i ke shumë të mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:18 am

Flm sofra shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:25 am

Shume poezi te mira Albea pegezime...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:36 am

Flm Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 4:03 am

Me nuk je..
Ne thellsirat e zemres sime
ne lotet e syve
Ne vuajtje
Me nuk je
te fundosa ne oqeane
Si lotet te shlyva
askush per ty te mos qaj
Me nuk je
Te perzura nga shpirti
Te fala fatit
Te te harxhon ne menyre me te padhimbshme
Me nuk je
As ne toke as ne re sikur nuk je
Te dhurova eresires
Ku as shi as nje dite e re nuk bje
Me nuk je
Nuk mund te kthehesh
Iu luta lutjes te te mos meshiroj
Me nuk je
Te venita ne reren e gjalle te quajtur vdekje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyTue Mar 04, 2008 2:08 pm

Albea ke poezi të mira, suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyFri Mar 07, 2008 8:35 pm

Pas mesnate shikoj yjet

Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,


Nese je ne mesin e tyre
Te lus nje shikim ma fal
Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Me kot mbeta pa gjume
S'ishe ti,ishe MALLI IM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyFri Mar 07, 2008 10:19 pm

Albea,Trandofile,pergezime,ndjehem shumë i frymëzuar kur njoh poete si ju në forumin tonë,vërtetë poezi të bukura,vetëm te para,suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySat Mar 08, 2008 3:31 am

Flm Shaban dhe Sofra qe i pelqeni vargjet.

Shkruaj...
me ndjenja her te cmendura...her te dyshimta
...ne naten e mjegullt...ne kahje te panjohur
...ne letren e coptuar...
...e kaluara kundershton
Une kundershtimin e kundershtoj
Zemra ankohet per ritmin e gabuar
Shterja kaperdin lotet...
Shikim i vjetruar behesh
Plakesh ne kujtime mbetesh
Deshira e re te vjetren e haron,
Do te shkruaj derisa ahu rjedh ne fetyren tende
Paligjshem do ti shkatroj vargjet
Do te te ringjallen kujtimet ne syt e mbydhur qe i ke
Ne mengjesin e pare do te me kerkon...te panjohuren do ta zbulon
Syt edhe me zi do te te behen
Do te renqethesh sa her"e pamundur"nje leter te ndryshkur do te te dergoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySat Mar 08, 2008 2:39 pm

Albea,je nje poete qe premton shume,vazhdo këtë rrugëtim të mbarë,këtu e ke gjetur veten aq mirë,vetëm hapëro tepara.Poezitë tuaja më pëlqyan shumë,shumë suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySun Mar 09, 2008 4:31 pm

Rruga e Gjakut

Me shekuj lodrova neper perjetsi
Me vdekjen luftova,vetem per liri
Me armikun e pafar,nen t'tmerrshmet stuhi
Mbi detin e dallgezuar,luftova per Liri

N'udhtim me Leke trimin,n'thellsirat e Azis
n'pyje e shkretetira,me rrezet e trimerise
Me Pirron kalova dete,me shqipen mbi kry
luftuam me lavdi per t'liren Iliri

Krah Mujit e Halilit,besen jau kem dhan
i gjall edhe i vdekun per liri bej nam,
Bri Gjergj Elez Alis,nder brigje t'Dalmacis
Shpaten time ndryshka me gjak t'bajlozit t'zi

Me plis prane Skenderbeut,ne grykat e Shqiperise
simbol Leken e Pirron,shpaten e lashtesis,
pa uj n'rrethime t'gjata,n'kala t'ngrime mbi kreshta
bini trima hasmit,se na ra nder "vneshta"

Nder kuvende t'mdha,fjal t'embla t'bac Abdylit
thrrasin per bashkim,t'gjith rreth kryetrimit
Me gjakun e Mic Sokolit,e shkruam historine
perpjekjet e pashuara,per t'fitu lirine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySun Mar 09, 2008 4:58 pm

Ago Muji ke thurr vargje teper te mira, ju pergezoje dhe vazhdoni ende shkruani.... shendet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptyFri Mar 14, 2008 3:07 am

Ti

Ti me ishe ne mendje i gryer
Si nje mit i pathyer
Ti me ishe emer
Me ishe shpirt
Ne ruget e botes qe lozje
Ti me ishe shprese
Ne ndjenjen lakuriqe
Ti me ishe ritme
Ne njemije ore i pandaluar
Gjithnje me ankth e zgjuar
Ti me ishe yll i pazbuluar
Ne asnje nate i krijuar
Ti me ishe engjell i djallezuar
Ne nentoken tende i paleshuar
Ti me ishe buzqeshje
Me ishe ngrohje
Qe gjakun me ngrije kur me lije
Ti me ishe lot
Qe nuk mjaftonte kohe te me ngushlloje
Ti me ishe bote e ndaluar
Qe kur s'te lene te ikje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Arta

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 EmptySat Mar 15, 2008 1:00 pm

Refugjat me baban.

Me dhunë na larguan
nga Kosova jonë
refugjat në Maqedoni
o zot, në tokën tonë.

atje....

nënë e baba ,
motër e vëlla .
e pata baban.
edhe mik e shok bese.

Ende nëpër flokët e mia
ndjejë dridhjen e dorës
nga malli kur më flisje
për krenarin e kosovës.

Ti ike Baba
me Kosovën në zemër
I mbylle syt plot mall
për tokën tonë
ku ishim refugjat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi të krijuara nga forumistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: