Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Poezi të krijuara nga forumistët

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
AutoriMesazh
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 5:36 pm

Poashtu përgëzime për SHABAN CAKOLLI, KOSOVARJA dhe AQUIL që e pasurojnë këtë rubrikë me këta vargje të bukura ......vazhdoni ..........suksese të gjithëve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:53 am

Faleminderit Urata për përgëzimin tuaj.


Vjeshta është afër

Or Mik

Ditët afrohen
me drithmat e zemrës
në errësirë

afrohen ditët
sikur hapat në ugare...

Or Mik

Ti vjelim frutat
që pikojn djersë
Vjeshta është afër.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Jul 19, 2008 12:04 pm, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 12:20 pm

Hej Sofra ke vjersha te bukura. Une i kam lexuar te tera. Shiko kjo e fundit, me pelqen jashte mase. Vazhdo Sofra!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:51 pm

Faleminderit Tomsojer.Melankoli

Pes minuta
pa njëzet e katër,

në tavolin
një gotë
një laps
mbi fletë
dhe një fotografi,

sikur përgjojnë
heshtejn time.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Jul 19, 2008 12:04 pm, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Arta

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:55 pm

te lumte sofra per keto poezi qe me pelqyen shume ,suksese te metejshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lejla
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lejla

Female
Numri i postimeve : 91
Registration date : 27/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 9:31 pm

o sa te bukura me kuptim shume domethenes,te lumte sofra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 9:57 pm

nuk mund ti lexoj ketu poezi edhe te mos i jap nje kompliment ketij njeriu te madh qe i ka shkruar pergezime sofra vetem perpara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 10:10 pm

Të lumt Sofra do behesh edhe një Poet i mir .
si dhe ju tjerët për poezit që po i sjellni si dhe ju uroj edhe me tutje suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Jan 03, 2008 5:14 am

Arta, Lejla, rrebelja, Deli faleminderit për fjalët e mira të cilat më japin kurajo që të mundohem të shkruaj më mirë dhe më shumë.

Koha kalon

Mesnatë
bie shi
hap pas hapi
arrijmë largësitë

Koha kalon
bashk me te
ditët, muajt, vitet,

Dëshmitar
janë
plagët tona.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Jan 03, 2008 7:22 pm

Sofra, sote i lexova gjitha poezit e juaja dhe mund te them se jeni nje poet me plotekuptim e fjales. Mos e mer si kompliment por si diqka te vertete qe duhe ti falenderoheni Zotit per kete. Gjithashtu edhe te tjeret jeni te mir me gjithe ato poezi.

Mos me thirr

Kur jemi larg
e veq salutohemi
buzeqeshur eshte mrekulli
e tmerrshme tunduhese.

Te te vij deshperimisht afer
mos me thuaj
mos me thirr
se bejm mekate
e mekatet e medha
s'na falen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyFri Jan 04, 2008 3:33 pm

Premtimi faleminderit.

Vazhdo të shkruash, kjo që sapo ke shkruar është shumë e mirë.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Fri Jun 06, 2008 2:24 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 4:08 am

Unë dua

Unë dua
me gjarprin në gji t'mos jetojm
me ta t' mos na krahasojnë

Unë dua
nga të vërtetat e zemrës sonë të mësojnë
rrugët e jetës t'mos na i ndalojnë

Unë dua
nga puna e jonë
njerzit lirshëm urat t'i kalojnë .


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Jul 19, 2008 12:02 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyTue Jan 15, 2008 11:20 am

Ç'më mahniti ajo bukuri
për herë të parë kur u takuam
fytyra e saj shkëlqente si nuri
tikë-taket e zemrës m'u shpejtuan...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyMon Jan 21, 2008 4:16 pm

Si lule qelet goja
sa her qe buzët lagen
me shih puthjesh
fjalët si petale
bien në ty
ta ëmbëlsojnë
hidhësin e heshtjes
e tua hapin rrugën
ëndërrave të bardha
që na mbysin vetminë
e na ruajn gjumin
e na shtojnë mallin e natës
për afshin e trupit
qe e kemi largë
qe se kemi ne shtratë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyMon Jan 21, 2008 4:29 pm

përgëzime Premtimi,vërtetë poezia juaj është e bukur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyTue Jan 22, 2008 1:43 pm

Mungesë shoh
në gjithqka-e
pasqyron syri yt,
mungesë ndjej
në gjithëqka
me mungesën tëndë
deri në fytë.
Ti e une lindim nga puthja
e unë s'kam krah
s'kam shteg
as kurrgja s'kam
kur s'te vij per te puthur
me buzët qe s'bresin
nga goja neper trup
si hëna e dridhshme...


Shaban cakolli, faleminderit. Por nuk besoj qe mund te quhen poezi keto, ne krahasime me tuajat dhe shume antarve tjere. Jane thjesht disa fjale qe i kam pershperitur shume her ne vete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptySun Feb 03, 2008 10:55 am

Premtimi ... poezi shumë të mira urime dhe të uroj në vazhdim të na pasurosh këtë rumbrikë me poezi sikurse këto që i ke shkruar për këtë temë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyTue Feb 05, 2008 6:09 am

Zhurmë e ftoftë

Hidrat demagogjike
deri në pafundësi

bëjn zhurmë
ndrydhin gur në thellësi.

Shkelin mbi të kaluarën
mbi mundin e gjyshërve
fantazojnë për të ardhmën
mbi ëndërrat e brezave

Para syve tanë!
Hidrat me athëtirë
korniza të zeza
i varin ëndërrat, shpresat.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Jul 19, 2008 12:02 pm, edituar 6 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 2:02 pm

Fillimisht desha te ju pergezoj per keto poezi shume te mira ,une nuk shkruaj poezi por me pelqen te lexoj por nganjehere ne caste gezimi a deshperimi , me dalin do "vargje" hahahhaate cilat nuk e meritojn te quhen poezi .
Ju uroj vazhdim te mbare , e sidomos Sofra ,Premtimi , Urata ..qe nje dite te kemi ne dore botime me poezite e Juaja sepse vertete jane shume te mira .Ju pershendes me keto dy "poezi"

Iulzion..!!!

Kerkoj Atdheun te jet ATDHE,
Dashurinë te jete DASHURI
Miqesinë kerkoj MIQESI te jetë
Ndalem nje cast …
Hamendem ,
Iuzion apo e vertetë!??
……………
Dhe prap ..
vazhdoj …
Te kerkoj ..
Me ngulm dhe llahtari!
Neper labirintet Jetes!
“IDHULLIN” - NJERI .

.................................................

“Djall apo engjëll ??”!!

“Djall apo engjell “te jem ,
pyes veten këtë ditë..
Kush eshte m’I dashur ne k’te bote?
Abel apo Kain?
...............
Filliova nje dite si “engjell “ ,
dhash miresi e dritë
E nga dita qe lash pas,
dhimbjen mora si reliktë
.....
“Djall”, thash sot, hajt te behem ,
morra e dhash me dredhitë ..
Eh ta dini sa u befasova ,
nga njerezit mora brohoritë .!!!

"Djall" apo "engjell" te jem ???


Edituar për herë të fundit nga Euridika në Mon Jun 09, 2008 1:42 pm, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 2:29 pm

Faleminderit, Euridika..... pergezime dhe per ju vazhdoni, keni shkruar vargje shume te mira.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 6:12 pm

Faleminderit Euridika.

Sukses dhe vazhdim të mëtutjeshëm e të na sjellësh vargje edhe më tutje për këtë temë...sepse janë shumë të mira Euridika.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 6:23 pm

Shume po shume Poezi te mira nuk kuptoj pse ju te gjithe nuk botoni nga nje liber me Poezi si Premtimi,Urata,Sofra,Euridika etj etj...qe ne librin e juaj do te jemi si shponzore me faqen bashkimikombetar,ju uroj sukses dhe me të vertet keni poezi qe me peleqejne shume te gjitha keto poezi.
E sa i perket kesaj poezie Sofra po ka mundesi te me spjegoishe ç'kuptimi ka kjo poezi se nuk ma kapë,por sipas mendimit time ka nje domethenje shume te thelle apo gabohem.???

Zhurmë e ftoftë

Hidrat demagogjike

deri në pafundësi
bëjn zhurmë
ndrydhin gur në thellësi

shkelin mbi të kaluarën
dhe në mundin e gjyshërve
fantazojnë për të ardhmën
dhe në ëndërrat e brezave

Para syve tonë!
i varin në korniza të zeza.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:48 am

Beton më mirë do të ishte dikush tjetër ta thotë se sa unë për poezinë time....

Unë mund të shkruaj për poezinë e tjetër kujt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 1:50 am

Edhe unë jam me Betonin se Sofra kur shkruan mendon larg prandaj as mua nuk po ma rrok fort qfar deshi te thot me kët poezi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 11:14 am

Faleminderit Deli ka në forum që shkruajn poezi shumë antar, unë jam fillestar në poezi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi të krijuara nga forumistët   Poezi të krijuara nga forumistët - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi të krijuara nga forumistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: