Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyWed May 12, 2010 6:28 pm

Haradinaj: Tërhiquni nga armët, nuk i ndihmojnë shqiptarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i bën apel personave që kërcënojnë sigurinë në Maqedoni, që të heqin dorë nga armët. Haradinaj, si njëri ndër bartësit kryesor të luftës në Kosovë, thotë se konfliktet e armatosura dëmtojnë shqiptarët dhe favorizojnë të tjerët. Ai në intervistën që do të emitohen sonte në 23.05 në emisionin Studio e Hapur, thotë se Kosova, këto struktura të armatosura i sheh me skepticizëm dhe dyshime. Sipas Haradinajt, këto struktura nuk kanë vizion çështjen shqiptare.
“Rasti i grupeve të armatosura në Maqedoni shihet me dyshime. Kemi dyshime të mëdha që mund të bëhet fjalë për veprime të cilat nuk e kanë në vizion ndihmesën e çështjes shqiptare në Maqedoni, në Kosovë dhe në rajon, por mund të jenë edhe shkaktar të dëmeve që mund t’i shkaktohen çështjes shqiptare në rajon. Unë u kam bërë thirrje të gjithë ish ushtarëve, oficerëve, të gjithë atyre që më besojnë në vizionin tim që ky nuk është një projekt i mirë për shqiptarët dhe të largohen nga ky projekt ose të mos kyçen, të mos japin ndihmën e vet sepse nuk është një projekt i cili jep garanci se mund të ndihmon çështjen shqiptare qoftë në Maqedoni, qoftë në rajon. Pra ky është një pozicion jo vetëm për shkak të marrëdhënieve fqinjësore me Maqedoninë dhe të respektimit të ndërsjellë dhe të respektimit të një paqeje në rajon por është bazuar edhe në bindjen se nuk ndihmohet nga zhvillimet e këtilla çështja shqiptare në Maqedoni apo diku tjetër”, deklaroi Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së.
http://alsat-m.tv/lajme/rajoni/40375.html lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyWed May 12, 2010 10:53 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyWed May 12, 2010 11:40 pm

ja paska fut koti si ibrahim shalla me ni vakt ap ap shkas po u bajka
nket jet, dot thot institucionet spo jav zgjedhin problemin vllezerve
tan ne ILIRID nbaz te ramushit rrini ne robri.


Po avashe mor xhem se me lufte asgje nuk do zgjedhim.Jo se dua te mbroj opinionin e Ramushit,pore mir do ishte te mos nxitohemi, ne si shqiptare shqyhemi me duket per(gjaknxetesi) jemi shum temperamente ..Nuk mesuma asgje nga lufta ne cudi!ende pa u normalizu gjendja ne kerkojm te filloj luften.Mua me erdhi shum keq per rastin qe ndodhi ne kufi, se tek efundite kur po vin puna deri te tragjikja vetem familjaret po i vuajn pasojate se t'jert po rrim anashe?ama duhete te njohur strategjin eluftes e jo ti bim ujkut ne ball se ne ende lepuj jemi,Un e vlersoj shum opinijonin qe beri Analistin Kim Mehmetin ,koh e luftes ka mbaru, te fillojm me strategji te re.Qeshtjen e Maqedonin po e qojn ne eksese vete Politikanet Shqiptare te Maqedonis,andaj nuk duhet nxitohet populli sepse populli cdo here po i lan pasojat e politikanve ! duhet te kemi kujdes kuj po ja japim voten.Populli eshte aj qe ka voten elire ne duare nese e ke ngrite deri ne ate karrig pse mos ta zbresi!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyWed May 12, 2010 11:51 pm

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Thumbnail.php?file=shkelzen_1_652085675
A ju duket kjo si manipulim , a po vetëm më duket ?!
Nëse zëdhënjsa e Policisë Sllavë deklaron kështu :

Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmëruar drejtuesin e furgonit
të ndalonte, por se ai një gjë të tillë nuk e kishte bërë. Ndërkohë ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerë kishin filluar të
shtinë mbi policinë, pas çka forcat e sigurisë i janë kundërpërgjigjur
duke lënë kështu të vrarë katër persona. Në furgonin me të cilin po
udhëtonin 4 personat e vrarë është gjetur armatim dhe municion.
-Nëse kanë Shqiptarët me armë zjarri kan sulmu të parët , pse nuk u vra asnjl Polic-Sllavë , bile as që u plagos ?!
-Nëse qenka automjeti me plot armë brenda , pse nuk eksplozoj , shifet shum të shtena ( vetëm nga njëta anë ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim që në kushtet e sotme është shumë i fuqishëm siç
është për shembull eksplozivi që ka fuqi shkatërruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyWed May 12, 2010 11:56 pm

Shumë keq qe spo mundemi mi përmirsu gabimet drejtëshkrimore në këtë forum , po shkon postimi dhe smundesh ta përmirsosh ..?
Fionaa. po e shiqoj videon , duket interesant , flm. se na kanë nderpre ketu ne Shkup Top chanell .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:24 am

pa keq kuptime veq un jam bira e fundit apo nji milimikrrob ne ket qeshtje Fiona, sa i perket pra qeshtjes kombetare, veqse zoti e vraft kush e don luften por tregom ti dhe tregoju atyre se sidhe shka me ber per te mos u vra e te vim te lirija. izgjodhen me vot politikaj nuk pin uj dhe populli perseri ne robri,un as nuk jam kurrfar faktori veq se e di prej ADEM DEMAQIT dhe shum atdhetareve tjer se liri me kopalla nuk kish, por net veprojn si te dojn dhe sit t´iav merr menja atyre ata e din ma mir se un e ti mbasi e kan nis.
dhe sna pysin askendin, se po tna pysnin zoti ta din.......etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:40 am

Arbër. shkruajti:
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Thumbnail.php?file=shkelzen_1_652085675

A ju duket kjo si manipulim , a po vetëm më mu duket ?!
Nëse zëdhënjsa e policisë Sllave deklaron kështu :


Cito :
Jankullovska tha se policia kishte paralajmëruar drejtuesin e furgonit
të ndalonte, por se ai një gjë të tillë nuk e kishte bërë. Ndërkohë ajo
tha se nga pjesa e prapme e furgonit tre persona tjerë kishin filluar të
shtinë mbi policinë, pas çka forcat e sigurisë i janë kundërpërgjigjur
duke lënë kështu të vrarë katër persona. Në furgonin me të cilin po
udhëtonin 4 personat e vrarë është gjetur armatim dhe municion.
-Nëse kanë Shqiptarët me armë zjarri kan sulmu të parët , pse nuk u vra asnjë nga Policët-Sllavë , bile as që u plagos ?!
-Nëse qenka automjeti me plot armë brenda , pse nuk eksplodoj , shifet shum të shtena ( vetëm nga njëta anë ) ?!

Cito :
Por ka edhe armatim që në kushtet e sotme është shumë i fuqishëm siç
është për shembull eksplozivi që ka fuqi shkatërruese”, deklaroi Gordana
Jankullovska
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40384.html

tjetër pamje :

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Radushe_400_238
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:42 am

E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:49 am

Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha lajmin ne ora 4 mbasdite
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:53 am

fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Për ate edhe tallen me ne këta , që nuk janë më shumë se 1 milion banor Sllavë në Maqedoni që rethekohen me 8-9 milion shqiptarë ..
Mer shembull te R.Haradinaj se çfarë deklarate jep , jo që nuk jep ngushllime e as ndihme për vëllezrit e vet Shqiptarë por edhe na akuzon ..
Është e vetmja mënyr për te u mbrojtur vet këtu , pasi edhe shteti amë Shqipëria nuk na ndihmon kurrë as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amë ( Shqipëria, Kosova) na kanë lanë si jetim , se po lëshuan njëher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me këtyre , por sidqofte lufta këtu nuk është largë spias situates ..
Së paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:55 am

Nuk ka kurrfar dyshimi ky eshte edhe nje skenar i muntuar.
Ajo qe me habit mua se ne shqiptaret
Shume te cuditshem jemi ne ende pa ditur asgje per rastin japim komenet me nje fjal (ja futim kot)...!
Ter bota eshte duke pare se Maqedonia eshte ne krize te thell politike .
Se sa do ti vazhdon kjo keti shteti artificial mvaret nga ne shqiptaret ama nje gje eshte e kijart kupa eshte mbush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 12:56 am

Cito :
Arbere po un ndegjova ne lajme se dikush ka lajmru organet e rendi se
eshte nis nje kombi me armatim per ne maqedoni!ktv me duket e dha
lajmin ne ora 4 mbasdite
Ate e shkruajta më lartë , mendoj që është montim .
E pamundshme eshte te mos jete asnje polic bile i plagosur .
E pamundshme gjithaj eksplozion te mos ekplodoj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:03 am

Arbër. shkruajti:
fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Për ate edhe tallen me ne këta , që nuk janë më shumë se 1 milion banor Sllavë në Maqedoni që rethekohen me 8-9 milion shqiptarë ..
Mer shembull te R.Haradinaj se çfarë deklarate jep , jo që nuk jep ngushllime e as ndihme për vëllezrit e vet Shqiptarë por edhe na akuzon ..
Është e vetmja mënyr për te u mbrojtur vet këtu , pasi edhe shteti amë Shqipëria nuk na ndihmon kurrë as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amë ( Shqipëria, Kosova) na kanë lanë si jetim , se po lëshuan njëher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me këtyre , por sidqofte lufta këtu nuk është largë spias situates ..
Së paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Arber ndaj dhembjen me familet e te vrarve. Gjithe ashtu mos shqetsohi se i ter populli i kosoves do te jet me ju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:04 am

KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:07 am

fionaa shkruajti:
KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek.Nga kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me shekuj kam frik,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Pse pasken bgeti "magjupet" vrehet se shpesh keni lyp qare te ta...!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:09 am

ne forum me shtyri fatkeqesia e popullit tim ngushllime per viktimat jam shume e shokuar skam as fjal ta shpreh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:09 am

nese ka mundesi te jesh me i kjart ne drejt shkim(bgeti)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:11 am

Driniiiii shkruajti:
Arbër. shkruajti:
fionaa shkruajti:
E duhet vete populli te ngrite ne kemb te vedisohmi te dim ke po votojm.Tani duhet bere lufte diplomatike .Shiko si ne shqiperi po ashtu edhe ne Kosove zgjedhjet ende nuk kan mbaru!?Ku eshte faj ?vetem te populi se te daleshe 3 here te votosh te njetin injorant eshte turp qe nuk hahet.E pasojt duhet ti barte vete mbasi nuk po mbushemi mende .Shiko ku i sjelli Edi gjerat! ky ase gjuh te politikes nuk njeh ,e populli prap voto.shiko gjuhen eti prej politikanithttps://www.youtube.com/watch?v=5wTu-malxWQ&feature=related

Te them me keqardhje se jemi popull jo unik.

Për ate edhe tallen me ne këta , që nuk janë më shumë se 1 milion banor Sllavë në Maqedoni që rethekohen me 8-9 milion shqiptarë ..
Mer shembull te R.Haradinaj se çfarë deklarate jep , jo që nuk jep ngushllime e as ndihme për vëllezrit e vet Shqiptarë por edhe na akuzon ..
Është e vetmja mënyr për te u mbrojtur vet këtu , pasi edhe shteti amë Shqipëria nuk na ndihmon kurrë as politikishte e as .....Thjeshte shtetet amë ( Shqipëria, Kosova) na kanë lanë si jetim , se po lëshuan njëher zerin si duhet , nuk ua ndien zerin me këtyre , por sidqofte lufta këtu nuk është largë spias situates ..
Së paku bile hakmarjes nuk mund ti ike Sllavi .
Arber ndaj dhembjen me familet e te vrarve. Gjithe ashtu mos shqetsohi se i ter populli i kosoves do te jet me ju.
Ska dyshim Drini populli eshte gjdo her me ne , njejte edhe te Shqipërisë ( shumica) por Shqiptarët kan probleme me karrige me partitë etj. .

Cito :
KJo sdo koment arbere..ne cdo her ja kami maru
gracken vetit edhe ne kosova ka pase raste tilla me bollek
.Nga
kushe kerkon ndime Arber! kjo i bijen ,, lyp kos te magjupi.,,Ket nuk
po din te menagjojn shtetin brenda kufive jo te kalojn kufite.ishall
drejtesij tiumfon atje ne Kosoven Lindore se per ndima do pritni me
shekuj kam frik
,trima ne ineterenti ke sa te duashe ?ama
duhet patur kujdes te mbrohemi nga mashtimete e fjalet e kota.te thot
fillo luften e te len ne rrug till jemi ne ..
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
Nuk e don me ktët rracë mo Fionaa , vërtet jemi lodhe ..
Nuk jam ne asnjë parti , as qe kam qen ndonjehere as neper organizata kurrë por duhet dhënë fund njëhere me ta .
Eja shiqo njëhere ku jetojn shqiptarët ne Shkup ?
Sikurse ne BANGLADESH .
Shko andej ka Sllavet , nuk dallohet me Evropen perendimore .
Edhe fundi , spo i ngacmojmë ne , këta jo vetem me ne por , kanë probleme me gjithe tjeret fqinje , në fund ne hajmë .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:12 am

voglushja shkruajti:
ne forum me shtyri fatkeqesia e popullit tim ngushllime per viktimat jam shume e shokuar skam as fjal ta shpreh
Mirë se erdhe voglushe .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:13 am

mire se te gjeta o arber e di qe as ju nuk ndiheni mire me kete qe po ndodh por ja ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:14 am

fionaa shkruajti:
nese ka mundesi te jesh me i kjart ne drejt shkim(bgeti)
Bageti, ke fillu ta mesosh shqipen, nje duartrokitje. Kerkoi falje qe kalova nga tema. Por me shtyn Magjupet...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:15 am

Për Besë , beso , se ndoshta tingëllon si shoveniste, keq kur do shprehem vet une , që sajm askushi :
MEZI PO PRES .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:23 am

Nuk e don me ktët rracë mo Fionaa , vërtet jemi
lodhe ..
Nuk jam ne asnjë parti , as qe kam qen ndonjehere as neper
organizata kurrë por duhet dhënë fund njëhere me ta .
Eja shiqo
njëhere ku jetojn shqiptarët ne Shkup ?
Sikurse ne BANGLADESH .
Shko
andej ka Sllavet , nuk dallohet me Evropen perendimore .
Edhe fundi ,
spo i ngacmojmë ne , këta jo vetem me ne por , kanë probleme me gjithe
tjeret fqinje , në fund ne hajm

Mendon se e nuk e dim ne nje gje till!Ne parajushe kemi kalu neper ato ujra por kemi prite me shekuj deri sa linden shum Adema dhe te fitoj besimin ne radhe te pare sepse tradhtija ka sjell gjerat deri aty sote, mashtimete manipulimet , kam frik se nuk ka me adema vetem mashtrohemi kote.andaj te keni kujdes kujt ti besoni do zoti e drejtesij te fitoj sepse nga sllavi nuk pritet diq pozitive, ishalla i vret ndergjgjja se pak Ali Ahmetin e Mendu Thaqin sepse ata bartin fajin kryesore se jan bere ure per maqedonet .turp se i thon vetit Shqiptare per zote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:26 am

Këtu mund ti lexoni komentet e shqiptareve te Maqedonise :
http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/4478.html


edhe këtu :

http://alsat-m.tv/lajme/vendi/40374.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 EmptyThu May 13, 2010 1:30 am

Bageti, ke fillu ta mesosh shqipen, nje
duartrokitje. Kerkoi falje qe kalova nga tema. Por me shtyn Magjupet...!


Aha bageti-begti nuk kan asgje te perbashket.mir do ishte te shkruahse me kjarte
Po normal se magjup jan pse kush do e domentoj kete ! cfare ben deri tani qe 11 vite politikanet tani cfare ti thuash shqiptare kam frik se hyn ne gjyna.nuk po munden te udhehqein nje shtet e jo nje shqiperi etnike mah.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: