Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 9:43 pm

po qajo eshte njahit oj idiote oj serbe!
Po kush ka...eshte gafurri te pezullon diqka dhe ne emer te kujt!
kush sja rras as atij as teje!
E ka hanger lu...qfare programe permbush ai tradhtare psikopat moje shkin bije shkine!
Hup mos fol ma moj e poshter ,se na kalbe me rrena .
Po qka te lidhe me ate qen! Qe se njeh kushe.
Ai jep deklarata personale .let te shkon te Koqo danaj dhe ska me shkue larg edhe ate ka me sha ndegjohemi! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 9:48 pm

Me kesisoj njeri si detektivi nuk flitet. Ti nuk e din te komunikosh me njerezit. Shko ne pyll me ujqerit se aty eshte vendin tend. Haram te qofte more bastard i kombit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 9:56 pm

Ti smund te flasesh me mue se ti genjen!
Une nuk di qka te lidhe me ate njeri qe aq fort pe mbron!Ku thue se je vetem simpatizante.
Kurse shoket e vete te gjithe si ne tiran kosove maqedoni preshev diaspore jane kunder tije.
Dhe ai ska te drejt te flase me se ai vete ka pauzue ose ka dashte te shkaterroi keto struktura se eshte i paguar nga sherbimet sekrete maqedonase apo te dreqit.
Mos perkrah gjerat qe nuk shkojne.
Edhe une kam pas simpati me xhitin e shum shoke po kure pam se ai manipulon dhe tradhton shoket i ofendon ne menyre te ulte ai nuk vlen as nje para ,ai per mua eshte kafshe dhe smund te jet njeri!
Ai manipulon me popull dhe mjete te informimit edhe kunder Alban kosova del dhe ju kercnohet!
Hej lopa qe ishte.
Ai duhet te hi nga ka dal ,se keq i ka rras hundet kumos! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:12 pm

Une e perkrah z. Adilin sepse ka qene dhe eshte i paperkulshem ne veprimtarine kombetare. Ti gabon kur thuash se shoket e tij te gjithe, nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Presheva, Diaspora jane kunder tij kur vetem Alban Kosova ka dale me kundershtim ndaj Komunikates Perfundimtare te Sekretariatit Vendimmarres (qe do te thote: Kryetari i FBKSH-se, Shefi i Shtabit te AKSH-se, Drejtori i Drejtorise se SKSH-se, Kryetari i Keshillit Qendror i FBKSH-se dhe Zedhenesi Politik te FBKSH-se), te nje vendimi kolektiv te Udheheqesise se Larte te FBKSH-se, duke shkelur keshtu udheresat e ketij organi me te rendesishem te strukturave kombetare. Strukturat nuk shkaterrohen me kete rast, sic po manipulon ti duke perdorur lekundjen e Alban Kosoves, por perqendrohen objektivit te Shqiperise Natyrale, i Shqiperise me te gjitha trevave te banuara nga shqiptaret. Pa u permbushur programin e Shqiperise Natyrale nuk mund te realizohet Programin e FBKSH-se, se Shqiperise Etnike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:15 pm

OJ Teuta po flet per struktura te cofta moj gabim je se me the une flase fjale te kafeneve por keto nuk jane argumente jo keto qe ti solle tani per Gafurin un dhe shume shoke i kemi demantu dhe bijen krejt ne uje vetem trillime kot e ke te them nuk dua te ofendoje ty por per strukturen Aksh dhe te gjithe keto Coftina qe sjell ketu jane leter e djegur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:20 pm

Ate qe me ofroni ju ne tave jane vetem sharje, ofendime dhe motive dezinformative te sherbimeve sllavo-greko-shqipfolese qe perqendrohen kunder z. Adili sepse i ndiejne friken, sepse e dine se eshte i paperkulshem, tani ne me shume se 30 vjet veprimtarie atdhetare.
RROFTE FBKSH-AKSH NE KRYE ME SEKRETARIATIN VENDIMMARRES!
RROFTE SHQIPERIA E RIBASHKUAR!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:28 pm

OJ Teuta uneste afrova asgje dhe ase nuk te shava ty e ase ofendova por te thashe qe jane trillime dhe vazhdoni prape me te njetin ritem thote nje fjale e popullit gomari i ka shqelmat eforte kure ngrodhe edhe ju keni ngordhe si strukture e Gafurit e Koco Danes une asgje nuk te fyej argumentoje eshte e kote apo shume e lehte te thuash rofte kjo apo ajo por duhet te keshe arsyje te dishe sepse te roje dhe ne favore te kujte jane keto klane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:42 pm

Eshte e vertete, ti nuk ofendon shume, por detektivi po, me ka share shume here dhe nuk pranoj me
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 10:56 pm

Po kjo e nderuara GJika cfare eshte cfare ju ndodhi ne strukturen tuaj te fameshme me zotin Idajet Beqiri mos i ik realitetit shikoje daten mireGAFURR ADILI:
Para jush, Z. Sulejman ABAZI dhe Z.Genc LLAKAJ, e-maile te tilla (gjate gjithe vititit 2004) shperndante edhe ish Sekretari Politik i FBKSH dhe Kryetar i Partia e Unitetit Kombetar (PUK), Z. Idajet BEQIRI, i cili edhe ishte i arrestuar (kur une isha arrestuar ketu ne Tirane si Kryetar i FBKSH se bashku me Taip Mustafin) si Sekretar Politik i FBKSH, por qe deshtoi me turp perballe meje dhe shokeve te m'i idealiste, sepse Z. Beqiri publikisht ia pata bere vetem nje pyetje:
1. A e ka paguar kuatizacionin (anteresine) mujore, qe ishte dhe eshte nje nga tre kushtet e te qenurit anetar i FBKSH-se, qe eshte e percaktuar edhe ne Statutin e SHAIBK, qe e kam themeluar dhe investuar une dhe askush tjeter?!

2. Z. Beqiri mbylli gojen dhe u terhoq nga rruga e turpit ku e kishin futur agjentuar shume here me te fuqishme se ajo Asfalia Greke dhe vazhdon te punon si Avokat ne Tirane.

Dhe pse veproi keshtu?!

Sepse, jo vetem nuk kishte paguar kuatizacionin (anetaresine) mujore, por perkundrazi edhe kishte vjedhur Fondin e FBKSH-se (FKSH) ne Diaspore. Pra, kishte qene nje mercenare dhe hajdut ordiner, per cka edhe do te vjen koha (shume shpejt) kur edhe te jape llogari para organeve ndeshkuese te FBKSH-se.
Po ju dy, Z. ABAZI dhe Z. LLAKAJ, a e keni paguar ndonjehere kuatizacionin (antersine) mujore si anetere te Shoqates Atdhetare per Identitet dhe Bashkim Kombetar (SHAIBK),
gje te cilen shume qarte e ka percaktuar edhe Statuti i SHAIBK, apo jeni zgjedhur dhe emeruar ne krye te saj edhe pa qene anetare te SHAIBK, por te deleguar te Asfalia Greke?!
Kurse Ti Z. Sulejman kee qene nje merecenare i dyfisht, je paguar nga Leka ZOGU per te shpartalluar FBKSH-ne dhe strukturat e tij, dhe sa here ke shkuar ne Kosove ke marre nga 100 euro nga une, edhepse deri ketu vinin e te merrnin shoket me makine (veture) dhe pastaj edhe te kethenin deri ketu, kurse Ti leket i coje te familja Yte, kurse une ato leke i
merrsha nga familja ime.
Bile edhe me keq, per dallim nga Idajet Beqiri, edhe 500 eurot borxh personal, ashtu si Genc LLAKAJ (2000 euro) nuk po m'i kethen edhe sot e kesaj dite, per cka jo vetem Ty qe te kam pas thene:
"Sulo u shite shume lire!",
edhe Z. Genc LLAKAJ po i them se gjithashtu u shit shume lire, sepse une qe dije te investoj e te futem borxh me mbi 150 mije euro ato 500 eurot borxh qe akoma nuk m'i ke kethy Ti Z.Sulejman Abazi apo edhe 2000 eurot e Z. Genc LLakajt jane nje hiq per mua.
Pra, Z. ABAZI dhe Z. LLAKAJ, terhiquni nga rruga e turpit dhe mos me detyroni qe t'ua sjelle ato djemt e SKSH, te cilet qe nje vit po mirren me kriminelin Ratko MLADIC, sepse nje gje te tille as nuk e kam deshiruar dhe as nuk e deshiroj kurre, ngase lufta ime ka qene dhe eshte e perqendruar vetem kunder armiqeve sllavo-greke, dhe me dhjetera here kam deklaruar se: AKSH NUK KA PLUMBA PER SHQIPTARE.

Sinqerisht,
Gafurr ADILI.
Tirane, 12 gusht 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 11:15 pm

Jane njerez qe po futen, po depertohen ne strukturat kombetare vetem per t'i shpartalluar. Me sa kam kuptuar gjate kohes (jo vetem nga materiali), te tri personazhet e sipecekur, ishin ashtu. Nuk kam kompetence te flas me shume, pa lejen e shokeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 11:17 pm

Po te cileve shoke oj Teuta te kame thene hapur une moti koh ka qe ai eshte nje YTYBET fund e kry hahahhaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySun May 24, 2009 11:21 pm

Sa i perket Mladicit, ekziston nje Deklarate e metutjeshme e SKSH-se, ku Mladicin e kane gjetur se strehohet ne Bielorusi. Do ta gjej dhe e sjell.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyMon May 25, 2009 10:24 am

hahahhaa tani doli ne Bielrusi ku ku cfare sherbimi te forte qe keni pashe besen me teforte se CIA ndoshta mire dote ishte qe Gafuri te leshonte sherbimin sekret te dergoje ne TORA BORA NE AVGANISTAN TE ZBULOJNE BILADENIN HAHAHHHAA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyMon May 25, 2009 2:21 pm

Po bre kjo teuta qenka qesharake ,e zuni gafurri mlladiqin.
Po mos po punon per mlladiqin ndoshta! fla haaaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyWed May 27, 2009 10:20 pm

SKSH e ka gjetur Mlladicin dhe kjo eshte nje e vertete e pakundershtueshme. Ai sherohet per tuberkulloze ne Bielorusi....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyWed May 27, 2009 11:00 pm

Leje pe Teuta pash zotin pallavrat,ku ka met gafurri qe ska ma autoritet te shoket e vet te ndjek Mlladiqin!
Cia Amerikane nuk po e gjen e pallavrat rrenat e gafurrit!
A ke kontakt me aksh ne kosove apo jeton me rrena te gafurrit!
A e lexove pse une tashe jam kunder ketij psikopati!
Edhe pse kam rrespekt per ty,po mos u mirre me propagand kote ,se edhe une si ti me pare jam perbe per kete person po po gabojka njeriu te lidhet pas personave!
fla Kam shum shok edhe ne kosove edhe ne gjermani qe njof te aksh!
Po qe nje vit ky njeri nuk eshte mire me koke!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyThu May 28, 2009 1:03 am

Nuk kam kontakt me AKSH ne kosove, por kam kontakt me FBKSH.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyThu May 28, 2009 10:17 am

PO Fbksh eshte jane edhe te kosoves.
Kryetari Kondus lama se njef kete psikopat!
Shaibk ne tiran jo!
Ke perfaqeson ky njeri ,veten e vet!
Po i njof une do ne Gjermani te kam tregue djalin e kordinatorit te shaibk per evrop dhe sekretare per shaibk ne gjermani!
PO ky psikopat therret shane i fyen ne menyre me primitive shoket e vete kam ndegjue !
SI i thua patriot atdhetare nje primitivi qe thirret ne MR.
per mua nuk eshte intelektual po (magar-pak me heshem Gomar).
Mos u mirre me te.
po kontakto me te kosoves ku ke shum trima qe ishin edhe ne luften e uck.
Mos u lidhe per persona rrenca dallavergji ,psikopata! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyThu May 28, 2009 10:29 am

Une e detektivi jetojme ne Hamburg te gjermanise.
PO kemi kontakte me shume shok!
Jam i befasua kure kemi ndegjue qyshe moti se ky person po shajke njerezit!
NUk kam besuar!
PO kure isha vjet ne kosove kame ndegjuar prej nje shoku te fahmi LLadrovcit dhe shume tjereve se ky qyshe ne parakuvend ka share Akedemiket shoket e qka ka ne menyre me te ulte!
PO pastaj vazhdon ti shaje permes tel.
Pyet njerezit mire ..
PO seshte normal kjo!
pse mi sha njerezit qe nuk pajtohen me mendimet e tua.Mund ti kundershtojsh po ja ti ofendojsh me famile.
keta njerez nuk mund te bashkojne veten e leje popullin.
Tek e fundit ne politik duhet te kemi njerez te kulturuar te menqur te urte dhe guximtare.
E jo rrugaq hjana qe shajne rrejne e bajn fjale si grat e keqija!
fla .
Une ashtu edhe detektivi e shum shoke kemi pasur simpati te Diplomati atdhetari politikani me i zoti shqiptare!
Ky eshte Prof.Xhavit Dalloshi anetare i CDU dhe anetare i kryesise se cda dhe delegat i cda per republiken e NRW .
Organizatore i takimeve te uck me Bundestagun dhe lantagun Gjerman!
Kryetare i Keshillit Fondi vendlindja therret!
Analiste me i mire shqiptare!
Por eshte edhe kordinatore i shaibk per evrop.
Po ky person Gafurri kam ndegjue se edhe kete ka fillue te shane permes tel:dhe shane fam..
PO mendo njehere teuta dhe logjiko!
SI perkrahet nje njeri i tille.
Ku ne deklarata qe jep ka kundershtime prej gjithe zonave dhe diaspore dhe nuk njofin kete person ma!
Atehere pse une te njof nje person te tille me shok ku nuk njofin anetaret e vete dhe shoket e vete. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyFri May 29, 2009 10:34 pm

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 168008KOMUNIKATA


NR.1 E FBKSH-AKSH NË ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONI
TE NDERUAR VËLLËZËR DHE MOTRA TE NDERUAR MEDIA ELEKTRONIKE DHE

TE SHKRUARA SI DHE JU BASHK LUFTETARET TAN QE NJE FAR KOHE U ZHGENJYET

NGA NJE VENDIM QE NA BEFASOJ TE GJITHVE POR JO EDHE ME PELQIMIN TON.

ME KERKES SHUM TE MADHE TE ZONAVE NR.2-NR.3-NR.4 DHE NENZONAT

NR.2/05-06-07-08-09 NENZONAT NR.3/08-09-11 DHE NENZONAT

NR.4/01-02-03-04-05 NUK JAN DAKORD ME VENDIMIN E

Z.GAFURR ADILI DHE U MUR KY VENDIM.

QE FBKSH ME TE GJITHA STRUKTURAT E SAJ / AKSH-SKSH-FKSH

NUK DO TE SHUHEN NE KETO ZONA POR NE TE KUNDRTEN TË RI ORGANIZOHEN

ASHTU SIQ KEMI QEN ME PAR DHE TE PRANOJM USHTAR TE RINJË PER ARMATEN KOMBETARE SHQIPTARE

SHQIPERIA NATYRALE ESHTE VETEM NJE FARZ E CILA ESHTE LANSUAR

VETEM PER SHURJEN E FBKSH POR NE NUK E PRANOJM KET SHQIPERI NATYRALE .

FRONTI PER BASHKIM KOMBETAR SHQIPTAR NE THEMELIMIN E SAJ DHE NE STATUSIN

E SAJ NUK PRANON ASNJE NDRYSHIM NGA STATUSI DHE NGA VIZIONI I FBKSH-SE

E AJO ESHTE SHQIPERIA ETNIKE.

PER NJE KOHË TËCAKTUAR DERI NE MBLEDHJEN E DELEGATVE TE ZONAVE DHE NËN ZONAVE ËSHTË

ZGJEDHUR KRYESIA E PERKOSHME SI VIJONZËDHËNËS I FBKSH-se PËR ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONI

ALBAN KOSOVASHEF I SHTABIT TË AKSH

ARDIAN DRENICA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptyFri May 29, 2009 11:47 pm

Pershendetje!
Vetem perpara ju pergezoj!
Te jeni me aktiv dhe mos te mirri vetem me deklarata boshe si Adili!
Sepse edhe ju dote deshtoni ne qoftese vazhdoni si ai!
Te jeni kmpakt dhe te nderoni shoket dhe kryesine!
Te ndegjohet edhe mendimi i te tjereve!
E jo krye me veti si Adili dhe ti thirre shoket e vet e ti ofendon ne menyre me qnjerezore!
Po ja qe ja pruni fundin vetes.
Ka nevoje per sherim.
Po me siguri se dote bje me naj hun leshe perpara se te shkon ne psikiatri! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySat May 30, 2009 4:53 am

AKSH!
Kudo qe veproni e punoni, per ceshtje kombetare, mos i harroni sugjerimet e Detektivit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySat May 30, 2009 9:53 am

Te pershendes Driniiii! fla
Boll me rrene te atij psikopati!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySat May 30, 2009 9:54 am

Driniii duhet pune e jo fjala! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 EmptySat May 30, 2009 11:04 am

FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR - FBKSH
SEKRETARIATI VENDIMMARRËS I FBKSH
PROT. NR. 011-09-05-30 {AKT PUBLIK}NJË PUNË TJETËR E PAMBARUAR NË BALLKAN - ÇËSHTJA KOMBËTARE SHQIPTARE:
ÇKA DUHET TË BËHET ?


Drejtuar:

Institutit për Paqë të Shteteve të Bashkuara të AmerikësInstituti për Paqë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës para disa ditëve për Ballkanin ka botuar raportin “Puna e pambaruar në Bosnjë e Hercegovinë: Çka duhet të bëhet?” e autorëve Kurt Bassuener dhe James Lyon.Është e vërtetë, çështja e Bosnjës përbën një problem të pazgjidhur në Ballkan, për shkak të faktit se bashkësia ndërkombëtare, e shkëputur tërësisht prej situatës reale në rajon, ka zbatuar në Dejton projektin artificial “multietnik” vetëm për t’ia kënaqur Serbisë teket serbomëdha për formimin e një entiteti të pastër serb brenda Bosnjës, model që pa dyshim, shovenët serbë duan ta zbatojnë tani edhe në Kosovën “multietnike” me anë të decentralizimit të “komunave me shumicë serbe” të lidhura horizontalisht mes tyre dhe vertikalisht me Beogradin.Përgjithësisht, bashkësia ndërkombëtare ka dështuar në Ballkan me anë të projekteve multietnike, që nuk kanë krijuar dhe nuk do të krijojnë kurrën e kurrës një paqe të qëndrueshme, por vetëm kanë konservuar dhe do të konservojnë për më vonë konfliktet, që mund në të ardhmen të shpërthejnë prapë me një intensitet më të madh, sepse problemet e grumbulluara në “bashkëjetesë” po majmën dita-ditës gjithnjë e më shumë.Zonja dhe zotërinj të Institutit për Paqë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës!Përveç Bosnjës, një punë tjetër e pambaruar në Ballkan është çështja shqiptare. Në përbërjen e saj ka jo vetëm një aspekt historik të kaluar dhe ishte lufta e pandërprerë e të gjithë shqiptarëve kundër zgjedhës osmane dhe formimit të një shteti të vetëm etnik kombëtar e zhvilluar deri në vitin 1912, por edhe një përmasë politike aktuale – në kuptimin e ngushtë taktik implikon çlirimi i të gjithë trojeve shqiptare të mbetur nën pushtimin serbo-sllavo-maqedonas dhe malazez dhe formimi i një shtet të vetëm kombëtar shqiptar i emëruar Shqipëria Natyrale, i përbërë nga trojet, të banuara sot prej shqiptarëve, kurse në domethënien e gjerë strategjike nënkupton riatdhesimin e të gjithë shqiptarëve dhe pasardhësve të atyre banorëve që u dëbuan nga Toplica (prej serbëve, më 1878) dhe Çamëria (prej grekëve) dhe bashkëngjitja e tyre Shqipërisë Natyrale dhe formimit të Shqipërisë Etnike.Kjo çështje (në kuptimin e ngushtë) është lindur në formën e saj politike, kur fuqitë të mëdha evropiane të asaj kohe kanë pranuar në Kongresin e Berlinit dhe Konferencën e Ambasadorëve të Londrës, pushtimet dhe kolonizimet e ushtrive serbo-malazeze-greke të Kosovës historike, Çamërisë dhe Tivarit, Plavës, Gucisë, Tuzit, etj. që (aktualisht janë nën sundimin malazez). Prandaj, çështja shqiptare nuk është zgjedhur tërësisht me pavarësinë e Kosovës.Për herë të parë që prej Konferencës së Londrës, Kosova e ngushtë (nën Protektoratin e UNMIK-EULEX-it), formalisht u shpëtua prej sundimit serb, ushtria dhe policia serbe nuk gjakos më popullin shqiptar, siç e ka bërë vite më radhë. Por bashkësia ndërkombëtare akoma nuk i ka lënë Kosovës të drejta të tërësishme të vetëqeverisjes dhe të vetëvendosjes; kjo vetëvendosje iu mohua rrënjësisht Kosovës duke siguruar vazhdimësinë e Protektoratit ndërkombëtar, i përforcuar edhe me praninë e EULEX-it me qëllim që kjo trevë shqiptare të jetë e pavarur vetëm nga Shqipëria, por jo nga Serbia.Në projektimin e brendshëm të marrëdhënieve etnike, nuk ka reciprocitet.Serbët, më shumë se 5% të popullatës së Kosovës kanë më shumë të drejta se sa 95% të popullatës, duke mos lëshuar se procesi i vendimmarrjes të bëhet pa ta (rrjedhimisht, pa kontrollin e Serbisë).Korrektësia e marrëdhënieve etnike është shkelur rrënjësisht në pakon Ahtisaari, ku po i sigurohet Kosovës “një ardhmëri të lumtur” sipas modelit të Bosnjës, sepse kjo pako u kopjua ndërgjegjshëm nga nxënësi i mirë i Serbisë, Marti Ahtisaari prej planeve të kolonizimit, kontrollit dhe sundimit të popullsisë serbe mbi popullsinë shqiptare, siç po dëshmon materiali i Institutit Gjeostrategjik të Beogradit, i zbuluar nga Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), strukturë inteligjente e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH).

Për më tepër, të drejtat që u akordohen serbëve në Kosovë nuk po u akordohet shqiptarëve të ndodhur nën sundimin dhe kolonizimin klasik të Serbisë ( Kosova Lindore -Preshevë, Bujanoc, Medvegjë), IRJM-së (Ilirida) dhe Malit të Zi (Ulqin, Tivar, Tuz, Plavë, Guci etj). Nëse “pakoja Ahtisaari” zbatohet me përpikëri në Kosovë për serbët, përse të mos zbatohet për shqiptarët të kolonizuar në viset të lartpërmendura, kur farsa e “marrëveshjes së Ohrit” (për Iliridën) dhe e “marrëveshjes së Konçulit” (për Kosovën Lindore) ka dëshmuar se sllavët nuk po duan aspak të zbatojnë detyrat e tyre, as nuk janë detyruar me mjete shtrënguese nga ana ndërkombëtare t’i zbatojnë.

Shqiptarët e Iliridës nga Marrëveshja e Ohrit dita – ditës e më shumë po terrorizohen nga sllavo-maqedonët, ish-luftëtarët janë arrestuar, populli është bastisur nga paraushtarakët “Alfa”, ushtria ndërhyn, shkatërron fshatrat shqiptare, si në Brodec dhe burgos e torturon fshatarët të pafajshëm. Marrëveshja u respektua vetëm nga shqiptarët që ndërpriten luftimet dhe çmilitarizuan Ushtrinë Çlirimtare Kombëtare, duke pranuar se “sovraniteti dhe integriteti i IRJM-së janë të paprekshme dhe duhet të ruhen” (neni 1.2. i Marrëveshjes).Edhe në Kosovën Lindore (Preshevë-Bujanoc-Medvegjë) serbët kanë shkelur marrëveshjen e Konçulit duke treguar muskujt me rimilitarizimin e rajonit. Xhandarmëria serbe terrorizon shqiptarët, me qëllim që dalë-ngadalë të boshatiset vendi prej shqiptarëve. Medvegja është pastruar mbi 95% nga shqiptarët.Bashkësia ndërkombëtare “harron” dhe asnjëherë nuk shtron pyetjen e 30.000 shqiptarëve të dëbuar nga Presheva-Bujanoc në kohën e luftës, siç edhe harron se këto plane të spastrimit etnik dhe kolonizimit kurrë nuk i kanë pasur shqiptarët, por qendrat sllavo-greke, të cilat kanë dëbuar masovikisht shqiptarët prej trojeve të veta, duke filluar me shqiptarët e Toplicës së ish-sanxhakut të Nishit (në 1878) dhe të Çamërisë (1945), duke vazhduar me “marrëveshjen xhentelmene” midis Serbisë dhe Turqisë, ku për pasoje më shumë së 200.000 shqiptarë të Kosovës – Iliridës u dëbuan në Turqi...!Zonja dhe zotërinj të Institutit për Paqe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës!

Republika e sotme e Shqipërisë është i vetmi shtet në botë që kufizohet, për shkak të proceseve koloniale antishqiptare, me trojet dhe popullin e vet etnik. Kufijtë artificiale që u vendosin mbi trupin e Shqipërisë Natyrale po i pengon shqiptarët të zhvillohen dhe të jetojnë denjësisht në Evropën moderne e shekullit XXI. Këto kufij artificiale dhe koloniale patjetër se do të lëvizin, sepse populli shqiptar i ndarë dhe i kolonizuar në trojet e veta nuk po pranon më të jetojë në skllavërinë sllavo-greke. Pas luftërave çlirimtare krahinore të vitit 1998-2001 (Kosovë, Kosovë Lindore, Ilirid), populli shqiptar ka punuar politikisht për zgjidhjen e tij koloniale në mënyrë të drejtë, duke kërkuar mbarimin e kolonizimit të egër mbi ta. Njëkohësisht është organizuar më mirë dhe më fuqimisht, duke treguar se në kontekstin e globalizimit dhe integrimit euro-atlantik, çështja kombëtare shqiptare nuk është një diskutim bosh dhe se nacionalizmi nuk është një modë të tejkaluar.Instituti i Paqes së SHBA-ve duhet t’i shtrojë një pyetje vetes dhe masmedias së gjerë, çfarë është ndryshuar në 150 vjet të fundit në mënyrën e trajtimit të gjendjes në Ballkan në raportet midis Fuqive të Mëdha dhe kombeve prej Gadishullit, më konkretisht nëse ekziston një dallim midis Marrëveshjes së Berlinit (1878), Vendimeve të Londrës (1913) dhe menaxhimi i konflikteve në rajon prej bashkësisë ndërkombëtare të tanishme. Këto raporte që kërkojnë mbajtjen e ekuilibrit të forcës midis Fuqive të Mëdha në dëm të lirisë së kombit shqiptare janë dhe do të mbeten luftënxitëse. Mungesa e lirisë krijon perspektiva për luftëra të ardhshme çlirimtare dhe antikoloniale të shqiptarëve në Ballkan, ku ekziston një çështje unike kombëtare koloniale shqiptare.Kjo çështje mund të zgjidhet vetëm e vetëm me revokimin e vendimeve të padrejta të Konferencës së Ambasadorëve të Londrës, me organizimin e një Konferencë - Londra 2, që do të pranonte ribashkimin e trojeve të banuara nga shqiptarët në një shtet të vetëm kombëtar, duke marrë parasysh se kombi shqiptar ka ushtruar të drejtën e tij të vetëvendosjes në Kuvendin e Vlorës që shpalli pavarësinë kombëtare të Shqipërisë Natyrale me të gjithë trevave etnike shqiptare. Kjo e drejtë duhet të njihet, edhe pse me vonese nga ana e bashkësisë ndërkombëtare, nëse dëshirohet të ketë paqe dhe stabilitet në rajon.Me respekt dhe konsideratë të larta!

Gafurr ADILI, Zëdhënës Politik (Përfaqësues Publik) i FBKSH-së.Tiranë, 30 Maj 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: