Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 9:51 pm

DEKLARATË PUBLIKE NR.19 E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH, MR. GAFURR ADILI:


SEGMENTET SERBE NË IRJM PO PËRGADISIN SKENARE TË NGJASHËM ME BRODECIN!Strukura Inteligjente e FBKSH-së, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH) ka arritur të zbulojë se segmentet serbe në IRJM, të cilat prej kohësh dominojnë politikën sllavo-maqedonase në IRJM (përmes LSDM-së së Branko Crvenkovski dhe VMRO-DPMN të Nikolla Gruevski, si dhe BDI të Ali Ahmeti dhe PDSH të Menduh Thaçi), si dhe segmentet shtetërore të IRJM-së, siç janë: shërbimi sekret sllavo-maqedonas (DBK), i cili ka vrarë dhe vret shqiptarë të pafajshëm (526 shqiptarë të vrarë nga viti 2001 e deri më sot), prokuroria sllavo-maqedonase (e cila nuk ka zbuluar asnjë vrasje të 526 shqiptarëve të vrarë) dhe gjykatat sllavo-maqedonase (ndër të cilat është edhe Gjykata Kushtetuese e IRJM-së), të cilat nxjerrin ligje anti-shqiptare, siç ishte edhe ligji për ndalimin e përdorimit të Flamurit Kombëtar në IRJM, dhe rëndë po e provokojnë kombësinë shqiptare nën IRJM (FYROM) të Luginës së Vardarit (ILIRIDËS), në Korab po inskenojnë një Kondovë dhe një Brodec të rradhës.

Prandej, në cilësinë e Zëdhënësit Politik të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH) jam i shtrënguar që, te të gjihë shqiptarët e Shqipërisë Etnike dhe te të gjithë luftëtarët e lirisë, të APELOJ që të mos bijnë në ndikimin e provokacioneve të tilla sllavo-greke dhe të veglave të tyre shqipfolëse.Tiranë, 05 gusht 2008
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 10:13 pm

hahahahaaah ofanziva e luftes ne internet ihaaaaa kuku kujdes pyjet nga zjary
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 10:22 pm

Teuta Gjika per ket para se te nisim edhe nje lufte te re ne te ardhmen duhet te mendojm shume me mire qfar po synojm me at lufte ,se lufta nuk eshte hajgare dhe aty nuk hyhet per mahi po penime, mendoj se ne trojet Shqiptare si domos ne Maqedoni nuk ka pasur lufte serioze se po shifet gjendja e cila eshte pas luftes tani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 10:27 pm

Te lumte roni fjale me vend shte shume mendim i mire dhe aspak i nuhatshem jame takord

po ti roni nuk e din se tani fillon ofenziva ne internet se jo ne mitrovic
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 10:32 pm

zeriatdheut ne mitrovic e kemi humbur hapin dhe jemi shum mbrapa dhe mos u habit se ne trojet shqiptare nuk ben me fillu tani ndonje luft lokale nese duhet lufte ka ardhur koha per luft e ne te gjitha trevat Shqiptare kudo qofshin ato.me lufta lokale u ngim tani shoki.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 11:09 pm

luboten kqyre kto breh.
"komanda e zones perndimore,rajonit 83 leshon urdherin 223 thye per5 llamella 4"......................E more burra mos u boni si ibrahim rugova kur thojke ktyneher jo ministria e mbrojtjes jo filan ushtria jo ashtu jo kshtu a shkau ju sillke ka dera dit per dit,e aj far ditziu veq u munojke me shti popllin ngjum,veprime jo andrralla,jo petlla n'uj se boll na kan qit dej tash e dojn me na nxon frymen me brum tlagt e tpapjekt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 11:36 pm

oo Ago pse nuk dolet ju ne vend te Ibrahim Rugoves e te na udheheqni ashtu siq po flisni tash,,por e di qfare te flasesh apo edhe te shkruash ne tastieren se kompjuterit eshte shume e let e dim te gjith kete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyTue Aug 05, 2008 11:46 pm

e fina edhe un si dua ata qe veq flasin e me vepra kerkah hiq , ka pasur edhe ne kohen e Rugoves shume qe nuk jan marrur me tastjerat e kompjuterve por ai ka qen nje injorant qe nuk ka dasht me i afru njerzit qe mendojn drejt per kombin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 1:48 am

fina shkruajti:
oo Ago pse nuk dolet ju ne vend te Ibrahim Rugoves e te na udheheqni ashtu siq po flisni tash,,por e di qfare te flasesh apo edhe te shkruash ne tastieren se kompjuterit eshte shume e let e dim te gjith kete.

sepse eshte veshtire te gjesh nejri te poshter siq ka qene rugva .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 2:01 am

rolling pajtohem plotesisht, jam duke kerkuar por ende si rugova... nuk po gjej.

Volla na kane lodhe keto organizata si FBKSH, AKSH, ishalla ka hajr prej tyre, por sic eshte pare deri me tani keta i kane vetem fjalet te forta, asnje veprim konkret nuk e kane marre, edhe pse kane synuar shume dhe i kane paralajmruar me data.
Pra jam skeptik.
Por prap po ja leme kohes, me mire te jem une gabim, e ata te jane serioz!

Zoti na ndihmofte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 2:13 am

nje gje e di.

kur aksh-ja filloi disa paraqitje publike ne tv, i gjithe populli po e priste filliminn e luftes, ne gjithe kosoven filluan te thuren legjenda per numrin e ushtareve.

nje here nje "epror" i AKSH pati folur me maske per KTV dhe nga atehere ai ze me duket i njohur nga tv, pra ka dicka ne ate "ushtri"

deri tash nuk ka asgje konkrete dhe vazhdoj te dyshoj qe do te kete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 2:27 am

E pe dalin me maska keto kombetare nje ushtri kombetare nuk vendon maska nga kush frigohen se po i shef keta zotni ne kohen e UCK kishin arsyje qe dilni te maskume sepse ishte ndryshe situata qe kishin familjet dhe po tu hetonin dote bejte shkjau dica ne familje dhe kjo ishte arsyja pse dilni me maska e sote keta i kane maskat E NGA KUSH FRIGOHen kur e dime qe askush nuk ju rezikon familjen por jo duan te flene ne shpi keto te nderuar se nuk ja u mbane me nejte maleve po bejn filma e figura ne kamera me ate zedhensin e tyre qe nuk ka as pik turpi te tallet me eta djeme une nuk kame dyshym tek keta djem sepse munde te jene luftare te mire dhe ish luftare te luftrave qe kane vendose me i dale zote cdo gjeje por po bijne pre e njerzeve pa pik turpi pa pik njenje due nejt ne zyart e tiranes me sekretareshat e tyne dhe dali japin deklarata ne net vetem per te treguar ftyren e tuxaneve pse zotija e ti nuk shkone bashk me ta ose te ju thote qe juu jeni ushtare te kombit andaj skeni nevoj me mbajte maska sepse nuk munde te rezikoni por jo duhet me kercnu ate e kete sepse ja u ndalon rugen askush nuk ju ben asgje le te veprjne por jo duke deklaruar ne internete shpifje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 12:43 pm

SEGMENTET SERBE NË IRJM PO PËRGADISIN SKENARE TË NGJASHËM ME BRODECIN!


Strukura Inteligjente e FBKSH-së, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH) ka arritur të zbulojë se segmentet serbe në IRJM, të cilat prej kohësh dominojnë politikën sllavo-maqedonase në IRJM (përmes LSDM-së së Branko Crvenkovski dhe VMRO-DPMN të Nikolla Gruevski, si dhe BDI të Ali Ahmeti dhe PDSH të Menduh Thaçi), si dhe segmentet shtetërore të IRJM-së, siç janë: shërbimi sekret sllavo-maqedonas (DBK), i cili ka vrarë dhe vret shqiptarë të pafajshëm (526 shqiptarë të vrarë nga viti 2001 e deri më sot), prokuroria sllavo-maqedonase (e cila nuk ka zbuluar asnjë vrasje të 526 shqiptarëve të vrarë) dhe gjykatat sllavo-maqedonase (ndër të cilat është edhe Gjykata Kushtetuese e IRJM-së), të cilat nxjerrin ligje anti-shqiptare, siç ishte edhe ligji për ndalimin e përdorimit të Flamurit Kombëtar në IRJM, dhe rëndë po e provokojnë kombësinë shqiptare nën IRJM (FYROM) të Luginës së Vardarit (ILIRIDËS), në Korab po inskenojnë një Kondovë dhe një Brodec të rradhës.

Prandej, në cilësinë e Zëdhënësit Politik të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH) jam i shtrënguar që, te të gjihë shqiptarët e Shqipërisë Etnike dhe te të gjithë luftëtarët e lirisë, të APELOJ që të mos bijnë në ndikimin e provokacioneve të tilla sllavo-greke dhe të veglave të tyre shqipfolëse.C'fare din dikush me shume ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 12:52 pm

biligoa shkruajti:
SEGMENTET SERBE NË IRJM PO PËRGADISIN SKENARE TË NGJASHËM ME BRODECIN!C'fare din dikush me shume ?

http://lajme.dervina.com/?faqja=lajme&lajmId=7496
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik

Male
Numri i postimeve : 83
Age : 30
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyWed Aug 06, 2008 2:25 pm

Keta te FBKSh se dhe AKSH e fryejne fizionomine e strukturave te tyre (ne i paqin) qysh e fryejne kalamanjte ballonat e vitit te ri.

Sa struktura, sa nenstruktura, sa dega e nendega, sa komiteti jugor e verior, sektori 1.2.3..., sketori verlindor, departamenti djathtas, majtas.

Ej, keso strukture kaq te nderliqshme s'ka as ushtria amerikane lere me nje kafshore FBKSh. Me mire te jesh i thjeshte, fukara me nje pushke qe cka flet edhe ben, e jo nje alamet labiritthni qe as vete ata drejtuesit nuk e dine se cka po bejne as kush jane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: komunikate publike nr. 5 e Zedhenesit Politik te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 12:44 am

KOMUNIKATË PUBLIKE NR. 5 E ZËDHËNSIT POLITIK TË FBKSH, MR. GAFURR ADILI

Deklarata te FBKSH Fbksh%5B1%5DStruktura Inteligjente e FBKSH, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH)
ka arrijtur të zbulojë se shumkërkuari i Tribunalit të Hagës, krimineli
Ratko MLADIC, ndodhet në malet e malësisë së Kumanovës. Pesë oficerët
madhorë të SKSH, gjatë përpjekjes së tyre për ta arrestuar kriminelin
MLADIC i cili është i veshur si bari dhe i shoqëruar nga 300
paramilitarë të bandës kriminale „Car Lazarët“, janë konfrontuar me
banditet serbë dhe nuk kanë arrijtur me sukses ta përmbushin misionin e
tyre që iu kishte ngarkuar Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH, Prof.
Dr. Clirim PRESHEVA, prandaj edhe kërkojmë ndihmën e të gjitha forcave
progresiste kombëtare e ndërkombëtare në zonën e Kumanovës, prej nga e
ka gruan Ratko MLADICI, ku shumë shpesh është strehuar e ndihmuar nga
familja e gruas së Tij, që pa më të voglin hezitim të ndihmojnë në këtë
mision tepër fisnik të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH)
dhe struktuarave të tij, ndër të cilat, krahas AKSH (Armata Kombëtare
Shqiptare), është edhe Sigurimi Kombëtar Shqiptar(SKSH), për kapjen dhe
dorzimin e Tij në Gjykatën e Tribunalit të Hagës, aty ku duhet të japë
llogari për masakrat e Tij mbi popullin kroat, ate boshnjak dhe
shqiptarët e Kosovës tonë.


Zëdhënsi Politik i FBKSH-së

Mr.Gafurr ADILI (D.V.)


Tiranë, 06 gusht 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 12:51 am

E nderuar u bashkuan keto dy tema, dhe tash e mbas cdo komunikate nga FBKSH te postohet ketu....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 1:01 am

deri sa nuk e keni nxane pse i tregoni se e kerkoni para nxine tani komunikaten ketu shifet serioziteti i luftes suaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 1:32 am

Lexo te gjithe materialin:

"prandaj edhe kërkojmë ndihmën e të gjitha forcave
progresiste kombëtare e ndërkombëtare në zonën e Kumanovës" - shiko pse-ja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 1:44 am

a nuk ju mjaftojn tre divizione tuajat qe dote thote mundet me qene lis e ushtare tre divizjone mjaftojn pe mlladicin besoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 12:45 pm

Pajtohem me zeriatdheut, shume joserioz kan dale me kete komunikate - FBKSH-ja. Tejet JOSERIOZ.

Nuk eshte e arsyeshme te kerkohet ndihme permes internetit, po lereni keto pallavra ore zotrinje.
Mosni se i qitni hije te lig shqiptarve. Me keto veprime tuajat na "hajne ne sy" si thote populli.

Nder tjera ne deklarate shkruan:
"... kanë arrijtur me sukses ta përmbushin misionin e
tyre që iu kishte ngarkuar Shefi..."

Pasi qe e kane permbushur me sukses qfare kerkojne me.
Pasi kane qene te suksesshem heren e pare, ndoshta mund te jene edhe herave tjera, te tjeret, ndoshta, vetem mund ti pengojne.

Po lereni se ata qe duan ta zene kriminelin nuk tregojne ne internet se do ta bejme nje gje te tille - te tillet veprojne, menjehere ju shihet vepra. Ndersa juve (fatkeqesisht) nuk po ju shihen veprat.

Me kete deklarat veqsa e keni pamundesuar kapjen e tij, sepsee edhe nese ka qene aty, kjo deklarate ka ndikuar qe ai te zhvendoset nga ai vend. Do te thote fare nuk ka qene veprim i mire ky i fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 2:41 pm

vallai bre burra fort pom vjen keqveq nime jeni tu rrnu en anrra, nime bash kerka sjini, hajde te zom se nime e pasni sbulu ku o mlladici e keni tentu me nxan, po mir bre po pse e dekonspirut veten ktu, allah allah tani i thuni vetit specialista e sherbim intelegjent, sherbim i hajgarev thuni ma mir. Ishalla osht qysh po thuni veq hiq menja spo ma merr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ariani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 39
Vendi : Prishtine
Registration date : 01/08/2008

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 4:49 pm

Deri vonë kam besuar se me të vërtetë FBKSH po bënë një punë të mirë në shërbim të zgjidhjes së drejtë të çështjes kombëtare, gjegjësisht në realizimin e amanetit të dëshmorëve për një shtet të përbashkët shqiptar me emrin SHQIPËRI. Mirëpo, me të vërtetë kohët e fundit, kur gjithçka po zihet rreth e rrotull trojeve shqiptare, sidomos në veriun e Kosovës (në pjesën e Mitrovicës matanë lumit Ibër dhe disa komunave tjera në veri të saj), ndërsa FBKSH dhe strukturat tjera të saj heshtin e heshtin, kështu që me të vërtetë tani po më duket se mos ndoshta dikush është i interesuar të çojë vetëm pluhur e të mos shihet asgjë konkrete, apo sa për ta trullosur edhe ashtu të trullosur popullin tonë, për të thënë se "paska dikush që po mendojka për çlirimin dhe bashkimin kombëtar, e pastaj nuk paskëshim nevojë ne të punojmë në këtë drejtim". Pra mos është ky qëllimi i juaj, apo mos po shpërbleheni ju nga qarqe të ndryshme për të mbretëruar kjo gjendje e status-kuos që është aktualisht në të gjitha trojet shqiptare, në mënyrë që populli të pres e të pres në pafundësi, sikurse në kohën e nënshtrimit dhe qyqarllëkut më të madh të shqiptarëve, në kohën e pacifistit, qyqarit dhe tradhtarit Ibrahim Rugova, i cili thoshte edhe atëherë kur diskriminohej me të madhe populli anë nga forcat çetnike serbo-fashiste se duhet ruajtur gjakftohtësinë! Merre me mend, tash edhe FBKSH thotë duhet ruajtur provokimeve, sikur që ishte rasti i mëhershëm i një komunikate të saj, kur apelon për një gjakftohtësi sepse po përgatitet një skenar tjetër, i ngjashëm me atë të Brodecit të Tetovës. Po nëse ju o shqiptarë jeni të atillë çfarë po paraqiteni përmes komunikatave, atëherë përse keni ardhur në pozitën e njëjtë si dikur Rugova kur apelonte, kinse apelonte, për t'u ruajtur nga provokimet serbe. Është momenti për t'u riorganizuar dhe për të vepruar, përndryshe jo vetëm që nuk do të ketë asgjë nga bashkimi kombëtar, por do të na ndahet e copëtohet edhe Kosova, edhe viset tjera shqiptare. Nga ne kërkohen veprime, aksione konkrete, e jo fjalë e vetëm fjalë. Nga to jemi ngopur. Përshëndetje atdhetare shqiptare për të gjithë shqiptarët e vërtetë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 9:23 pm

PO ju kure e dini se pregatitet nje skenare i dyte si i brodecit pse kerkoni gjakeftotesine ju keni thene qe keni divizione 1.2.3 qe don te thote me shume se 30,000 mije ushtare apo cfar pse ju si ushtrije qe hapni gojen si papagall pse nga kush frigohni ju qe tregoni kete reast pse nuk jeni te gateshem me i be rezistenc nje skenari te dyte aoi ju kane derzertu ushtaret jeni mbete vetem komandantet dhe tani shtihen se cili dote japem deklaraten me te mire hajde ja ku shkjau ja u jepka mundesine qe ju te tregoni forcen qe te deshmoni se vertet e mbroni kete popull vertet jeni ne sherbim te atedheut siq thote BILIGOA une e perfaqesoj atdheun ateher pse pranoni apo ndjellini frige ne popull per skenare te dyta e thoni te ruajm gjake ftotesine e mor chatista e more trimat e internetit e komandante si TAIP VARDARI me JAGUAR NEPER GOSTIVARE ihaaaa sa mire ju njofem po mos te filloj me i permend te gjith ata qe na perfaqsojn kombi atdheun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH EmptyThu Aug 07, 2008 10:32 pm

kjo komunikat per mlladicin ,shum interesante qenka ,mendoj femijeve me ju then do zen e te qeshin ,cfar fantazije e smuer .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Deklarata te FBKSH Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 21Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: