Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next
AutoriMesazh
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 6:17 am

b]Adili:Ja e vërteta për Brodecin[/b]
01/05/2009 09:17:28

http://www.ina-online.net/Default.aspx?news=c7fadf32-e33f-44d7-99da-93a9e721d337&ln=3

Zëdhënësi politik i FBKSH-së, Gafurr Adili në intervistën për agjencinë INA flet ekskluvizisht për faktet dhe dëshmitë e tij për ngjarjen e Brodecit që ndodhi më 7 nëntor të vitit 2007 në Maqedoni.

Në operacionin e forcave policore speciale të MPB-së u vranë gjashtë veta, ndërsa u dënuan me rreth 192 vite burg 17 persona, 4 prej të cilëve ende ndodhen në arrati: Lirim Jakupi, Fatos Alija, Amir Sopa dhe Metin Aliu. Operacioni u ndërmor ndaj një grupi që drejtohej nga të arratisur nga burgu i Dubravës në Kosovë.

Intervistoi: Mentor Mellova/INA

INA: Kohëve të fundit është riaktualizuar çështja e Brodecit. Ku bazoheni ju që përmendni se keni dokumente dhe dëshmi. A mund të shpjegoni më detajisht ?

Adili: Po ta keni lexuar me kujdes Pjesën e Dytë të materialit të publikuar, më 23 prill 2009, do të shifni se aty thuhet se struktura inteligjente e Frontit për Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH), Sigurimi Kombetar Shqiptar (SKSH) ka filmime (xhirime), të cilat do t'i publikojmë, ku do të ketë rastin mbarë opinioni të shof se si Ali Ahmeti, Fazli Veliu dhe të tjerë qëndruan në Brodec disa javë para ndërhyrjes së policisë. Ne po i publikojmë ato xhirime , nëse Ali Ahmeti nuk do t'i plotësojë kërkesat e shtruara nga SKSH, ndër të cilat me kryesorja e kryesoreve ka qenë dhe mbetet lirimi i të gjithë shqiptarëve të pafajshëm të Brodecit nga burgjet sllavo-maqedonase.

INA: Brodeci asnjëherë nuk u sqaru nga fillimi. Çfarë në fakt ndodhi në Brodec sipas jush. Kush ishte grupi që iku nga burgu ?

Adili: Dy javë përpara se të ndodhte Brodeci, une përmes disa mediave i`u drejtova Ali Ahmetit publikisht dhe i kërkova kështu: “Lus ish shokun tim të vjetër që në Brodec të mos e përsëris Kondovën, sikur siç e bëri Menduh Thaçi. Dhe, kjo kërkesë nuk ishte vetëm një kërkesë vetëm ndaj Ali Ahmetit, por ishte edhe një paralajmërim për të gjithë luftëtarët e lirisë. Unë e dija (sipas informacioneve që më kishte dërguar SKSH- Sigurimi Kombëtar Shqiptar) se ishte një skenar i radhës i Serbisë përpara shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, për të cilën ditë asokohe punonin të gjithë shqiptarët dhe në veçanti FBKSH. Viktimë e këtij skenari të Serbisë kishte rënë Ali Ahmeti, i cili asokohe ishte në bashkëpunim të ngushtë me segmentet e caktuara në Shkup nga Beogradi.

INA: Grupi i armatosur që nuk kishte mbulesë politike. A keni pasur lidhje me ta dhe a kanë kërkuar ndihmë nga ju si AKSH ?

Adili: Nuk ka pasur anjë lidhje. Implikimi i FBKSH dhe AKSH dështoi sepse strukturat tona ishin shumë të suksesshme përballë agjenturave të Beogradit dhe segmenteve në FYROM.

INA: Asnjëherë nuk u tha e vërteta dhe nuk u dha përgjigja se përse kishte dal ky grup në mal.Cilat ishin pretendimet e tyre dhe planet ?

Adili: Vetem Sigurimi Kombëtar Shqiptar do të dije që ta sqarojë këtë dilemë, të cilën me shumë të drejte ju e keni shtruar si një pyetje. Por SKSH këtë do ta bëjë publike dhe do ta sqarojë pak më vonë.

INA: Në disa raste ata dolën se janë AKSH, por më pas dolën edhe organizata të tjera. A kanë kërkuar ndihmë nga ju në fillim, se pati disa kontradikta atëkohë ?

Adili: Ata nuk kanë pasur asgjë të përbashkët me AKSH-në, por që të thirreshin në emër të AKSH-së i kanë porositur padronët e tyre. Pra, as në Kondovë dhe as në Brodec nuk ka qenë AKSH, por ashtu si në Kondove dhe në Brodec kanë qenë oficerët më madhorë të SKSH, prandaj edhe flasim e do te flasim me fakte dhe me prova materiale për të dyja rastet.

INA: Ka shumë dilema se ky grup doli në kohën kur Kosova përgaditej për pavarësinë. A mund të thuhet se ishte një skenarë ?

Adili: Edhe më lartë e theksova se ka qenë një skenarë i mirëorganizuar nga Serbia, ku me vetëdije apo pa vetëdije u implikua edhe Ali Ahmeti me BDI. SKSH po heton edhe për "ikjen" nga burgu i Dubravës të disa eksponentëve që u implikuan në Brodec dhe besoj se brenda këtij viti edhe për këtë, ashtu si edhe për inkriminimet e disa ish-komandantëve të UÇK-osovës, tanimë të veshur me petkun e liderëve politik. Opinionin kombëtar shqiptar do ta sqarojmë me fakte dhe prova materiale, sepse gjykojmë se vetëm kështu do të mundemi t'i ruajmë vlerat madhore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe gjakun e dëshmorëve të kombit shqiptar, të derdhur për çlirim dhe ribashkim kombëtar.

INA: Në ditën e operacionit ka qenë në dijeni edhe nga KFOR , trupat amerikane, të cilat që në mëngjesin e asaj dite të operacionit kishin bllokuar kufirin, ndërsa dy ditë më parë KFOR, policia e Kosovës ka qenë në Shkup në takime me MPB e Maqedonisë lidhur me sulmin në Brodec ?

Adili: Është shumë e vërtetë kjo që thoni ju, sepse KFOR dhe trupat amerikane, ashtu si FBKSH dhe strukturat e saj kanë qenë shumë të vetëdijshëm se aty kemi pasur të bëjmë me një skenarë të Serbisë, për të prishur planet e SHBA-ve dhe aleatëve të saj, para shpalljes se Pavarësisë së Kosovës.

INA: Si e vlerësoni deklaratën e Agim Çekut në cilësinë e kryeministrit të Kosoves se Serbia ishte implikuar në Brodec, kishte gisht tek grupi vetëm e vetëm për të dëmtuar Kosovën ?

Adili: Para se këtë ta thoshte Agim Çeku, e kisha thënë unë (dy javë para se të ndodhte Brodeci) përmes mediave në Shkup e Prishtinë. Pra, Agim Çeku ka vjedhur autorësinë e SKSH të FBKSH-së.

INA: A mendoni se grupi i të arrestuarëve ka pasur lidhje me AKSH, apo thjesht kanë qenë ish-pjestarë të UÇK-së, të manipuluar nga dikush ?

Adili: Edhe më lartë iu thash se me AKSH-në nuk ka patur asnjë lidhje. Të gjitha faktet që i kemi publikuar dhe do t'i publikojmë në vazhdimësi flasin se grupi i armatosur kanë qenë të manipulur nga BDI dhe Ali Ahmeti.

INA: Ju si një veprimtar i njohur, a mendoni të riktheheni në skenën politike pikërisht nga vendlindja juaj në zgjedhjet e ardhshme, duke qenë një parti politike fillimisht me aktivitet në Maqedoni duke u shtrirë më pas ?

Adili: Nuk planifikoj që të kyçem në asnjë parti politike, qoftë kjo edhe në Tiranë, e lëre më në trojet e Shqiperise Lindore-Iliridë të pushtuara e të kolonizuara nga pushtuesi e kolonizatori sllavo-maqedonas. Unë përmes asnjë partie nuk mund të kontribojë, ashtu siç kam kontribuar mbi 30 vite për çështjen e pazgjidhur kombëtare, ngase nga vetë nocioni parti vetëkuptohet zgjidhje parciale e nje grupi të caktuar shoqëror për probleme të caktuara (parciale) shoqërore. Kurse, qenia ime në ballë të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturave te saj është një çështje madhore kombëtare, sepse FBKSH është një bashkim forcash politike, shoqatash joqeveritare, intelektualëve atdhetarë dhe i masave të gjëra popullore, pa dallim krahine, feje, ideje, gjinie dhe përkatesie partiake në të gjitha trojet etnike të Shqipërisë Historike dhe në diasporën shqiptare, që punon dhe vepron për ribashkimin kombëtar shqiptar në një shtet të vetëm kombëtar, me emrin SHQIPËRI. Dhe, kjo mua me nderon e më respekton shumë, sepse jam shumë i sigurt se shumë shpejt këtë do ta arrijmë dhe jo vetëm gjashtë fëmijët e mi, por edhe nipërit e mi, do të krenohen me mua që kam vënë një tjegull në themelet e Shqipërisë së Ribashkuar.

INA: A planifikoni të vizitoni Maqedoninë, apo vazhdoni të konsideroheni persona non grata ?

Adili: Para një jave SKSH (Sigurimi Kombëtar Shqiptar) ka arritur të fus në dorë një dokument, në ballinen e të cilit shkruhet: “Drzavna Tajna” (Sekret shtetëror), që MPB e Maqedonisë e ka shpërndarë në të gjitha pikat kufitare, si me Republikën e Shqipërisë, ashtu edhe me Republikën e Kosovës, në të cilin dokument shkruhet se mua Gafurr Adilit më ndalohet hyrja në Maqedoni deri më 01. 02 2010. SKSH, pasi ka arritur që ta fus në dore, ka kërkuar që ta publikonte, por une nuk kam lejuar, sepse e kam ditur dhe e di se një gjë të tillë MPB e Maqedonisë e bën për çdo vit dhe vendimi i këtij viti është vetëm një përsëritje e vendimeve të viteve tjera.

INA: Pse drejtoni akuza tek politikanët shqiptarë të cilët veprojnë në përputhje me përcaktimet e bashkësisë ndërkombëtare sidomos SHBA dhe BE në Kosovë e Maqedoni, dmth partner në qasje të përbashkët, apo të dëgjueshëm, në të kundërtën faktorët dezorientues po dalin nga loja ?

Adili: Nuk është e vërtetë se ne drejtojmë akuza për politikanët shqiptarë që veprojnë konform përcaktimeve të SHBA dhe aleatëve të saj. Kemi drejtuar dhe do të vashdojmë të drejtojmë akuza vetëm ndaj atyre politikanëve, qofshin ata në Tiranë, apo në Prishtinë dhe apo në Shkup, që kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë në shërbim të sllavo-grekëve dhe aleatëve të tyre. Dhe, të gjithë këta ne i njohim, bile edhe posedojmë dosje për të gjithë këta shërbëtorë të sllavo-grekëve, të cilët manipulojnë me shqiptarët se sikur na qenkan me SHBA dhe aleatët e saj.

INA: Si e shihni të ardhmen e shqiptarëve në rajonin e Ballkanit, kur dihet tashmë kemi një Shqipëri në NATO ?

Adili: Hyrja e Shqipërisë në NATO, për të cilën gjë një kontribut të madh ka dhënë edhe FBKSH dhe te gjitha strukturat e saj është një fitore e madhe për gjithë Kombin Shqiptar. NATO nuk e pengon ribashkimin kombëtar shqiptar, perkundrazi......BE aktualisht po zbaton dy standarde: Parimin Wilsonian për vetëvendosjen e popujve dhe Parimin e Helsinkit për mosndryshmin e kufijve me dhunë, parim ky që është zbatuar më shumë deri me tani, por që dalëngadalë dhe shumë sigurt edhe BE po bindet se të ashtuquajturat shtete multietnike nuk kanë sukses në Ballkan, ashtu siç nuk pati as ish RSFJ, që u skërmoq me gjakëdedhje të lemeritshme për gjithë botën demokratike. Prandaj BE ka filluar të anojë nga Parimi Wilsonian për vetëvendosjen e popujve, një e drejtë kjo që padrejtësisht deri me tani i është mohuar vetëm popullit shqiptar ne Ballkan, ku për pasojë Republika e Shqipërisë (Shqipëria Londineze) nga të gjitha anët është kufizuar dhe kufizohet vetëm me popullin dhe trojet e saj etnike. (Iliria News Agency)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 10:50 am

zeriatdheut!
O trim takomi me 10 qershor ne ora 17 para hotek Grandit ne prishtine!

Kam RRoba te zeza me xhitin bashk!
dhe syze te zeza!
kete dit o trim dil me Agim Bajren dhe ka te duash takohemi dhe pijm nga nje kafe!
Dhe do te pash me ke ke pune!
Tung o trima fla me bateri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 10:50 am

zeriatdheut!
O trim takomi me 10 qershor ne ora 17 para hotek Grandit ne prishtine!

Kam RRoba te zeza me xhitin bashk!
dhe syze te zeza!
kete dit o trim dil me Agim Bajren dhe ka te duash takohemi dhe pijm nga nje kafe!
Dhe do te pash me ke ke pune!
Tung o trima fla me bateri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 11:29 am

xhiti :
te lumt!
Ti takojm keta trima te shofim kush jane! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 12:43 pm

detektivi shkruajti:
zeriatdheut!
O trim takomi me 10 qershor ne ora 17 para hotek Grandit ne prishtine!

Kam RRoba te zeza me xhitin bashk!
dhe syze te zeza!
kete dit o trim dil me Agim Bajren dhe ka te duash takohemi dhe pijm nga nje kafe!
Dhe do te pash me ke ke pune!
Tung o trima fla me bateri!
Une mendova qe jeni pajtuar, jeni bashkuar, paska ken bashkim, shume i shkurt as 24 ore nuk paska zgjatur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 1:07 pm

Jo jo ky me paska lyp takim!
E takimi eshte llloj lloj!
Do mu njoftue njeriu!
Une ja plotesoi qefin!
E pijm nga nje kafe dhe bisedojm! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 1:39 pm

xhiti shkruajti:
Jo jo ky me paska lyp takim!
E takimi eshte llloj lloj!
Do mu njoftue njeriu!
Une ja plotesoi qefin!
E pijm nga nje kafe dhe bisedojm! fla

Ne Grand, jan ndoshta kaffet shtreit, e ndoshta edhe e takoni ndo nje politikan, me mir para Grandit blene ndo nje liber, apo fletushke, ama ju lute, mos merrni veshjen antiplumb,e kallashat.
Ato na duhen per tjeterkund.
Mirmbetshit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 1:49 pm

Une di kallashet duhet drejtuar armikut ,qe kemi plot!
E jo shqiptari shqiptarit1
Vetem ne qoftese eshte tradhtare atehere plum ne lule te ballit! fla !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 1:49 pm

Une di kallashet duhet drejtuar armikut ,qe kemi plot!
E jo shqiptari shqiptarit1
Vetem ne qoftese eshte tradhtare atehere plum ne lule te ballit! fla !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 03, 2009 1:55 pm

[quote="xhiti"]Une di kallashet duhet drejtuar armikut ,qe kemi plot!
E jo shqiptari shqiptarit1
Vetem ne qoftese eshte tradhtare atehere plum ne lule te ballit! fla !Bravo Bravo Bravo Bravo Kuptohet, edhe neper mjet shkronjave mund te kominikoim, grindjet nuk sjellin fryt ne eliminimi e dukurive negative.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptyFri May 08, 2009 3:19 am

GAFURR ADILI:KOSOVA PALESTINA E RE E BALLKANIT DHE E

07 May, 2009

Mr. Gafurr Adili A është Kosova sovrane ?!


Sovraniteti i një individi, një familje apo edhe i një shteti përcaktohet mbi bazën e pavarësisë së atij individi, të asaj familje apo edhe të atij shteti për të marrë vendime dhe zbatimin e atyre vendimeve, kur shkruhet e bardhe mbi të zezë, dhe kur ato vendime miratohen e sanksionohen s'i Kanun apo s'i Kushtetutë (Bibël apo Kuran) dhe s'i ligje, akte nënligjore dhe rregullore nga organet vendimmarrëse (Kuvendi apo Parlamenti) i një vendi apo shteti, dhe pastaj ato zbatohen dhe ekzekutohen nga organet ekzekutive (Qeveria apo Këshilli i Ministrave) të atij vendi apo shteti në tërë territorin e atij vendi apo të atij shteti.


Vetëm atëherë mundemi të themi se ai vend apo ai shtet është një vend apo një shtet sovran, kurse në të kundërten e kësaj, dhe s'ic po ndodh në Kosovën tonë të dhe me Kosovën tonë Heroike, edhe tani, pas më tepër të një viti të proklamimit të saj për shtet të pavarur e sovran ( 17 shkurt 2008), gjë që dëshmon e ridëshmon se, Kosova gjithçka mund të jetë, Protektorat i OKB-së (UNMIK), Protektorat i BE-së (EULEX), Mbretëri e Shekullit (Shek. XXI) Princ Vidit të Ri ( me emrin Pieter Feith), apo edhe vend i pushtuar e i kolonizuar (Kosova Veriore) nga Serbia, por kurrën e kurrës JO edhe Shtet i Pavarur dhe Sovran, siç përpiqen ate ta paraqesin treshja vasale: Sejdiu-Thaçi-Krasniqi dhe e gjithë kamarilla e tyre, të cilët nuk janë asgjë tjetër përveç se sozie e kolaboracionistë të llojit Yaser Arafat dhe Muhamud Abaz të Palestinës.


Kosova Palestina e Re e Ballkanit dhe e Evropës?!


Paraprakisht, para se të zberthejmë titullin e këtij shkrimi, duhet të marrin në analizë statusin aktual të Kosovës dhe rreziqet që i kanosen asaj, përmes së cilës analizë konkrete dhe të argumentuar me fakte konkrete, lexuesi ynë do të gjejë edhe përgjigjen mbi titullin e këtij shkrimi.


Kosova, a është vërtetë një shtet i pavarur dhe sovran ?!


Pavarësia e një shteti nuk përcaktohet nga nxjerrja e një deklarate, siç kjo edhe ndodhi një vit më parë, më 17 shkurt 2008, apo duke proklamuar një Kushtetutë dhe disa ligje, nëse kjo deklaratë e sanksionuar edhe në Kushtetutën e "Republikës" së Kosovës, që nuk është asgjë tjetër përveç se një kopje dhe një përshkrim ( pikë për pikë) e "Pakos Ahtisaari", por pavarësia e një shteti përcaktohet nga pavarësia ekonomike e atij shteti, sepse tanimë fare mirë dihet fakti se pavarësia politike, qoftë kjo e një individi, një familje dhe një shteti varet dhe përcaktohet vetëm nga pavarësia ekonomike e atij individi, asaj familje, dhe e të atij shteti.


Pra, pavarësia ekonimike është faktori determinnt i përcaktimit të pavarësisë politike, që do të thotë se, po aq sa ka parvarësi ekonomike, ai individ, ajo familje dhe ai vend e shtet, po aq ke edhe pavarësi politike ai individ, ajo familje dhe ai vend e shtet për të cilin edhe flitet, sic aktualisht po flasim për Kosovën tonë të "pavarur" e "sovrane".


Dhe, të gjithë ne e dijmë se, Kosova nuk është e pavarur ekonomikisht, por përkundrazi ajo plotësisht edhe e varur ekonomikisht nga faktori ndërkombëtar, prandaj ajo (Kosova) nuk është e pavarur as edhe politikisht.


Pra, pavarëisa e Kosovës është një pavarësi fiktive, siç është edhe ajo pavarësia e Palestinës.


Kondova e Menduh Thacit dhe Brodeci i Ali Ahmetit, !


Nëse, përmes intervistës s'ime (të para disa ditëve) të publikuar përmes agjensisë së lajmeve INA të Shkupit, kam arrijtur që sado pak ta vetëdijësoj ate për dëmin që (Ali Ahmeti dhe BDI, me vetëdije apo pa vetëdije), përmes segmenteve të Serbisë në Shkup (LSDM-së) kanë dashur që t'i shkaktojnë Kosovës dhe përcaktimit të statusit të saj, ashtu sic edhe është aktualisht, dhe të cilin tanimë po e "shijon" populli shqiptar i Kosovës, gjë që i ka interesuar vetëm Serbisë dhe ka qenë një skenar i përgaditur vetëm nga Serbia dhe segmentet e saj pro-serbe në Shkup, plane dhe objektiva që ia dogji vetëm Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturat e tij, ndër të cilat ka qenë edhe puna e palodhshme e djemve dhe e vashave (heronjëve të heshtur të kombit shqiptar) të strukturës inteligjente të FBKSH (Sigurimit Kombëtar Shqiptar-SKSH) dhe ne shqiptarët e Shqipërisë Lindore (Lugina e Vardarit- ILIRIDA) patëm vetëm humbje ekonomike dhe njerëzore, ku na u vranë disa djelmosha të mrekullueshëm e luftëtarë të lirisië, si Ramadan SHITI e Xhavit MORINA dhe...., si dhe na u burgosën shumë shqiptarë të pafajshëm të Brodecit Heroik, për cka konsideroj se kundër Zotit Ali Ahmeti kompanisë së Tij: Abdylaqim Ademi (Zv. Kryeministër i FYROM) dhe Kryeministrit të FYROM, Zotit Nikolla Gruevski, duhet të ngritet padi penale në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, me akuzën për skenarë dhe vrasje e arrestime të civilëve të pafajshëm, konsideroj që FBKSH dhe të gjitha strukturat e tij, ndër të cilët është edhe SKSH (Sigurimi Kombëtar Shqiptar) dhe Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH), nuk arrijtën që, ashtu si në Brodecin e Ali Ahmetit me BDI dhe të Nikola Gruevskit, ta parandalonin dëmin politik që Kondova e Menduh Thacit me PDSH dhe VMRO-DPMN e Nikola Gruevskit politikisht edhe ia shkaktuan Shqiperisë Natyrale.

Pse?


Sepse, Zoti Menduh Thaci dhe PDSH, duke marrë mbi 20 milionë euro nga mafia ruso-serbe, në emër të rëximit të Ali Ahmetit nga bashkëqeverisja apo kolaborimi me LSDM-në e Branko Crvenkovskit, me të cilin është takuar në nëntor të vitit 2000, para se të fillonte luftën (në shkurt të vitit 2001), te vilat redicenciale në Pogradec të Republikës së Shqipërisë (Shqipëria Londineze), kurse në dhjetor të vitit 2000, në Chikago të SHBA-ve, enigmatikisht vdes atdhetari Sulejman Elezi- Sulë Srtarova, nga Kërcova, (veteran i cështjes kombëtare dhe i burgosur edhe në kohën e regjimit të kriminelit Aleksandër Rankovic), ceshtjes kombëtare shqiptare ia shkaktoi dy dëme politike:


1. E para, asokohe diskutohej që nga Kumanova, përmes Shkupit, Tetovës, Gostivarit, Kërcovës dhe Strugës të kalonte Koridori 8 dhe AMBO (amerikane),


2. Duke i paraqitur, Kondovën dhe të gjitha trojet e Shqipërisë Lindore (Luginën e Vardarit-ILIRIDEN), Menduh Thaci me PDSH-në dhe Agim Krasniqin me Co, para bashkëisë ndërkombëtare, si zona të trazuara dhe me konflikte, bashkësia ndërkombëtare dhe konkretisht aleati i shqiparëve - SHBA, e tërhoqën Korridorin 8 dhe AMBO, dhe në vend të AMBO aty u instalua Gasprom-i rus, i cili Menduh Thacit dhe bandës së Tij, të kryesuar nga krimineli Agim Krasniqi, përmes mafias ruso-serbe ia kishin dhuruar valixhen me mbi 20 milionë euro, kurse karta e djegur e Menduh Thacit (në Kondovë), Agim KRASNIQI, ashtu si karta e djegur e Ali Ahmetit (në Brodec), Hebib AHMETI, Komandant i Grupit të Brodecit (tani më të dokumentuar dhe të faktuar, jo vetëm përmes Pjesës së Parë dhe të Dytë të SKSH, por edhe përmes xhirimeve të publikuara përmes Pjesës së Tretë të SKSH, pa harruarr këtu, as Zoti Ahmeti dhe as banda e Ti, se SKSH posedon edhe me xhirime të tjera nga Brodeci dhe nga Pogradeci), do të kalben në burgjet sllavo-maqedonase, sepse peshqit e medhenj (Ali Ahmeti dhe Menduh Thaci), si gjithëmonë edhe tani po i hajnë peshqit e tyre të vegjël: Agim Krasniqi dhe Hebib Ahmeti.


Dhe, ne të FBKSH na vjen shumë keq për viktimat e tilla, te llojit Agim Krasniqi dhe Hebib Ahmeti, ashtu sic na ka ardhur shumë keq edhe për viktimën e Emrush Xhemaili ( Kryetar i LPK), Komandant "Cakalla", apo sic na vjen shumë keq edhe për viktimën e rradhës Lirim Jakupi (Komandant "Nacisti"), të cilët nuk iu binën urdhërave të Sekretariatit Vendimmarrës të FBKSH-së dhe të Shtabit të Përgjithshëm të AKSH-së, por u vunë në shërbim të banditëve: Menduh Thaci dhe aleatit të Tij në Kosovën Protektorat (dikur Hashim Thaci dhe aktualisht Ramush Haradinaj) dhe Ali Ahmeti dhe aleatit të Tij në Kosovën Protektorat (dikur Ramush Haradinaj dhe aktualisht Hashim Thaci), sepse Lideri i LPK, Zoti Emrush Xhemaili, përmes PDK-së së Zotit Hashim Thaci ka arrijtur që aktualisht të jetë edhe Deputet i Karamilles (Kuvendit) të Kosovës.


Rufi Osmani dhe "politika e re" e Tij..?!


Nëse vërtetë Zoti Rufi Osmani dëshiron që në jetën politike të Shqipërisë Lindore (Lugina e Vardarit-ILIRIDA) të na e shpalosë një politikë të re, por pa paratë (20 milionët) e Zotit Nikolla Gruevskit, të shpërndara për diverzion ndaj shqiptarëve (vitin e kaluar-2008), përmes Shefit të Sherbimit Inteligjent të "Maqedonisë" (DBK-së së Zotit Sasha Mikajlov), i cili ka qenë dhe është edhe djali dajës së Nikola Gruevski, paraprakisht duhet të na e shpalosë Platformën e Pratisë së Tij politike, që pretendon edhe ta krijojë dhe të na thotë se Gostivari i Tij, Kryetar i të cilit u zgjodh, a është territor i Shqipërisë Natyrale apo jo?


Nëse ne, të FBKSH dhe të strukturave të tij, Zoti Osmani do të na thotë se Gostivari i Tij është pjesë e Shqipërisë Natyrale dhe do të na ofrojë një Platformë apo Program Kombëtar të ribashkimit të Gostivarit dhe të Shqipërisë Lindore me Shqipërinë Natyrale, edhe ne do ta perkrahim pa asnjë rezervë dhe hezitim.


Ne të kundërtën, edhe Zotin Rufi Osmani, do ta luftojmë njejtë, ashtu sic i kemi luftuar e i luftojmë edhe kolaboracionistët sllavo-maqedonas të llojit Menduh Thaci dhe Ali Ahmeti, si dhe mikun e Gruevskit - Zotin Imer Selmanin e Demokracia e Re.


Fronti për Bashkim Kombëtar dhe Shqiperia Natyrale..!


Dhe, Kosova jonë e dashur dhe populli shqiptar i kësaj krahine të Shqipërisë Natyrale të mos përjetojë fatin e keq të Palestinës dhe të popullit heroik palestinez, të gjitha forcat atdhetare e përparimtare shqiptare, nga të gjitha trojet etnike të Shqipërisë Historike dhe nga diaspora shqiptare, duhet të bashkohen rreth Platformës së Shqipërisë Natyrale, të përgaditur e të publikuar (në shqip, në anglisht, në serbisht, në sllavo-maqedonisht dhe në greqisht) nga intelektuali atdhetar, Zoti Koco DANAJ.


Mr. Gafurr ADILI,

Zëdhënës Politik i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH).


Tiranë, më 5 Maj 2009.


http://fbksh-aksh.forumocean.com/fbksh-f1/...1f7a65f5f47#506
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptyFri May 08, 2009 3:56 am

ALI AHMETIT I KANË NGELUR VETËM DY RRUGË..!

Rruga e parë, është rruga që të vazhdojë të mbetet në qeveri (kolaborim) me Nikolla Gruevskin dhe t'i shpërbëhet BDI, për shpërberjen e së cilës ( të BDI-së), Sasha Mikajlov (Shef i DBK) dhe djali i dajës së Nikolla Gruevskit, vitin e kaluar ka marrë
mbi 20 milionë euro nga Gruevski për diversion ndaj shqiptarëve dhe partive të tyre në Shqiperinë Lindore (Lugina e Vardarit-ILIRIDA), me të drejtën e dhënë nga Gruevski, që për shpenzimin e tyre (20 milionë euro), të mos japë asnjë llogari para asnjë institucioni të krijesës artificiale me emrin FYROM, nga e cila shumë (gjatë vitit të kaluar-2008) 5 milionë euro i ka përdorur për diversion kundër PDSH përmes Demokracia e Re të Imer Selmani, dhe rreth 5 milonë gjatë zgjedhjeve të fundit për president të "Maqedonisë", ku shqiptarët nxorrën tri kandidatura dhe edhe kësaj rradhe ridëshmuan përcarjen e hershme të tyre para gjithë opinionit tonë kombëtar dhe atij te huaj.

Në rastin e parë, sikur Ali Ahmeti të largohet nga qeverisja (kolaborimi) me Gruevskin, edhe për të rikëthyer reputacionin e humbur, gjë që Ai (Zoti Ahmeti) e ka kuptuar gjatë zgjedhjeve për pushtetin lokal në IRJM, vendin e Tij ne qevisjen (kolaborimin) me Gruevskin do ta zejë Imer Selmani me Partinë "Demokracia e Re" dhe jo Menduh Thaci me PDSH-në.

Rruga e dytë, është rruga që Ai (Ali Ahmeti) dhe BDI të largohet nga qeveria Gruevski dhe bashkë me mikun e Tij të vjetër,
Branko Crvenkovskin, tani më i bërë gati që të marrë drejtimin e LSDM-se, bashkarisht të organizojnë skenare te tjera, të llojit Brodeci, dhe ate në fashatin Gjermë të Tetovës sic edhe ishte ai skenari i tyre i famshëm Ahmeti-Crvendkovski, i organizuar në Pogradec (në nëntor të vitit 2000) për luftën e tyre të përbashkët, gjatë vitit 2001 në IRJM, kundër VMRO-DMN-së dhe PDSH-së.

Edhe në rastin e dytë, në skenarin e Tij në Gjermë të Tetovës, Zoti Ali Ahmeti dhe e gjithë banda e Tij, do të dështojë me turp, ashtu sic dështuan edhe në Brodec, sepse struktura inteligjente e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), ka qenë dhe është shumë vigjilent, si djemtë e vashat (heronjtë e heshtur) të SKSH, situatën po e përcjellin hap pas hapi dhe të gjitha kartat bandës Ahmeti-Crvendkovski do t'ua djegin në duartë e tyre të lyera me gjak shqiptari.

Prandej edhe e ndjejë për obligim kombëtar e moral, që përfundimisht t'i them Zotit Ali Ahmeti, që të tërhiqet nga rruga e Tij e turpit dhe e tradhëtisë, dhe t'i rrefehet e t'i kërkojë falje publike popullit të Tij, nëse vërtetë i ka ngelur vetëm edhe pak gjak shqiptari, sepse populli ynë trim e bujar, bashkë me brodecasit dhe gjithë familjarët e të rënëve dhe të dëshmorëve të kombit, edhe do ta falin, sepse asknjë popull tjetër nuk ka dijtur dhe as nuk di të falë, sic ka dijtur të falë populli shqiptar.

Por, pavarësisht nga veprimi i Zotit Ali Ahmeti, ndjehem shumë i shtrënguar, bazuar nga informacionet që më ka servuar SKSH e FBKSH-së, që ashtu sic veprova dy javë para se të ndodhte skenari i Ali Ahmetit me Co, që edhe kësaj rradhe t'iu dalë borxhit atdhetarëve të Gjermë së Tetovës dhe gjithë luftëtarëve të lirisë, ashtu sic edhe iu dola borxhit atdhetarëve të Brodecit, që të rrisin vigjilencën e tyre morale e kombëtare dhe të mos bijnë pre e viktima të skenareve sllavo-maqedonase dhe veglave të tyre shqipfolëse, sin dhe të bashkëpunojnë me djemtë e vashat (heronjtë e heshtur) e tyre të SKSH-së dhe të bashkohen rreth Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), që ka qenë dhe mbetet formacioni i vetëm politiko-ushtarak mbarëkombëtar,
që punon e vepron vetëm për ribashkim kombëtar të të gjithë shqiptarëve dhe të trojeve të tyre etnike në një shtet të vetëm kombëtar, me emrin SHQIPERI.

Mr. Gafurr ADILI,
Zëdhënës Politik i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH).

Tiranë, më 7 Maj 2009.

---------------------------------------
TE NDERUAR VELLEZER E MOTRA TE IDEALIT TONE SE SHPEJTI DO TA NDERROJM SISTEMIN E WEB FAQES WWW.FBKSH-AKSH.TK POR FORUMI DO TE JETE PERSERI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptyFri May 29, 2009 10:45 pm

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 168008KOMUNIKATA


NR.1 E FBKSH-AKSH NË ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONITE NDERUAR VËLLËZËR DHE MOTRA TE NDERUAR MEDIA ELEKTRONIKE DHE


TE SHKRUARA SI DHE JU BASHK LUFTETARET TAN QE NJE FAR KOHE U ZHGENJYET

NGA NJE VENDIM QE NA BEFASOJ TE GJITHVE POR JO EDHE ME PELQIMIN TON.

ME KERKES SHUM TE MADHE TE ZONAVE NR.2-NR.3-NR.4 DHE NENZONAT

NR.2/05-06-07-08-09 NENZONAT NR.3/08-09-11 DHE NENZONAT

NR.4/01-02-03-04-05 NUK JAN DAKORD ME VENDIMIN E

Z.GAFURR ADILI DHE U MUR KY VENDIM.

QE FBKSH ME TE GJITHA STRUKTURAT E SAJ / AKSH-SKSH-FKSH

NUK DO TE SHUHEN NE KETO ZONA POR NE TE KUNDRTEN TË RI ORGANIZOHEN

ASHTU SIQ KEMI QEN ME PAR DHE TE PRANOJM USHTAR TE RINJË PER ARMATEN KOMBETARE SHQIPTARE

SHQIPERIA NATYRALE ESHTE VETEM NJE FARZ E CILA ESHTE LANSUAR

VETEM PER SHURJEN E FBKSH POR NE NUK E PRANOJM KET SHQIPERI NATYRALE .

FRONTI PER BASHKIM KOMBETAR SHQIPTAR NE THEMELIMIN E SAJ DHE NE STATUSIN

E SAJ NUK PRANON ASNJE NDRYSHIM NGA STATUSI DHE NGA VIZIONI I FBKSH-SE

E AJO ESHTE SHQIPERIA ETNIKE.

PER NJE KOHË TËCAKTUAR DERI NE MBLEDHJEN E DELEGATVE TE ZONAVE DHE NËN ZONAVE ËSHTË

ZGJEDHUR KRYESIA E PERKOSHME SI VIJONZËDHËNËS I FBKSH-se PËR ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONI

ALBAN KOSOVASHEF I SHTABIT TË AKSH

ARDIAN DRENICANE NUK JEMI HAJDUT POR NE JEMI ATA QE E KEMI THEMELUAR FBKSH-NE NE KOSOV PO NU NGUL THIKA MBAS SHPINE NGA VELLEZRIT TANME RRESPEKT
KOMANDANT KOSOVA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptyFri May 29, 2009 11:39 pm

Ju lumte!
Poshte hajnat rrencat si gafurr Adili!
Qe pasi mbushi gjepat me parat e popullit tradhtoi dhe nuk la njeri pa sha!
Shajti shoket ne kosove diaspore dhe kudo.
Alban Kosova ishte komandant i aksh ky e shante dhe injoronte.
lete zgjedhet te koqo danaj .
Po edhe ai ka melargue se ky nuk ka kontrolle ne koke te vet.
Patriot i internetit! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 4:37 am

Nuk eshte kjo befasi,
Detektivi dje e lavdronte, sote e shan, e neser ndoshta e ben hero, e pasneser ........?
Detektivi i perngjan shum. Qumshtit gufon shpeit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 4:12 pm

Jo Drinii e lavderoi diken sa punon ,une nuk krijoi idole!
Se individet mund te tradhtojne.Punon mire eperkrahi nuk punon e kritikoj.Kjo eshte demokracia dhe keshtu duhet te jet.Po ne i shkojm me dekada nje njeriu edhe pse tradhton!
Rugova Rugova tani Thaqi Thaqi tani Ramushi Ramushi etj
JO nuk gufoj po gufojne ata qe lidhen pas individeve dhe njehere shajne tani i shkojn mbrapa!
Une nuk shaje,po kure te shaje dije qe ka qen tradhtare dikush.
Lexo Komunikatat e FBKSH-AKSH Zona2 Kosova heroike! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 11:45 pm

SEKRETARIATI VENDIMARRËS I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) SHPALLË PUSHIMIN E PËRKOHSHEM (DETANTËN) E AKTIVITETIT TË FBKSH, DHE TË GJITHA STUKTURAVE TË TIJ, TË ARMATËS KOMBËTARE SHQIPTARE (AKSH), TË SIGURIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR (SKSH) DHE TË FONDIT KOMBËTAR SHQIPTAR (FKSH), DERI NË REALIZIMIN E PLATFORMËS SË SHQIPËRISË NATYRALE, TË INICUAR DHE TË PUBLIKUAR NGA INTELEKTUARLI ATDHETAR - KOCO DANAJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 11:49 pm

V E N D I M
1. Nuk pranohet Komunikata Përfundimtare e “Sekretariatit Vendimmarrës” të FBKSH-së e datës 10 05.2009 në Tiranë dhe si e tillë hidhet poshtë aq më tepër kur dihet se sekretariati në fjalë nuk ka kompetenca për nxjerrjen e vendimeve të tilla. Atë vendim mund ta marrë vetëm Kuvendi i Përgjithshëm i FBKSH-së, Kuvend i cili do të mbahej këtë vit.

2. Moratoriumi i FBKSH-së si organizatë politiko-ushtarake, kombëtare, demokratike e paqësore nuk mund të jetë i pranueshëm për anëtarësinë e FBKSH-së brenda dhe jashtë Shqipërisë Etnike, sepse është manipuluar me anëtarët e sekretariatit vendimmarrës, duke u thirrur në emrin e tyre. Vendimi për moratorium të FBKSH-së ( si organ sovran juridiko-ligjor) është marrë nga Sekretariati vendimmarrës një anshëm dhe si i tillë nuk është i plotfuqishëm dhe nuk prodhon kurrfarë efektesh juridike.

3. FBKSH, zona nr. 2 Kosova Historike, ngrin të gjitha marrëdhëniet me kryesin dhe kryetarin e FBKSH-së dhe sekretariatin vendimmarrës të FBKSH-së në Tiranë derisa të mbahet Kuvendi i FBKSH-së qoftë edhe Kuvend i jashtëzakonshëm.

4. Ftojmë të gjithë anëtarët e FBKSH të zonës nr. 2 Kosova Historike dhe më gjerë që të vazhdojnë punën e tyre të përditshme sipas dinamikës të përcaktuar në frymën e akteve normative dhe të Rregullores së FBKSH-së, sidomos personat e autorizuar për përgatitjen e mbajtjes së Kuvendit të FBKSH-së për zonën nr. 2 Kosova Historike i ftojmë të vazhdojnë punën sipas dinamikës së punëve të përcaktuara në mbledhjen e kryesisë së FBKSH-së për zonën nr. 2 Kosova Historike.

5. Ftojmë të gjitha zonat e FBKSH-së sidomos zonat nr. 1, 3, 4, dhe 7 (Preshevë) si dhe në diasporë që të përcaktohen lidhur me komunikatën përfundimtare të publikuar me datën 10. 05. 2009, nëse për kurrgjë tjetër, atëherë për hir të idealit të pastër dhe vullnetit të çeliktë të një numri të madh të anëtarëve të FBKSH-së dhe strukturave të sajë anembanë trojeve shqiptare dhe në diasporë. Njëkohësisht ju propozojmë që ta përkrahim propozimin për shkarkimin nga të gjitha funksionet z. Gafur Adilin për shkak të tradhtisë Kombëtare me rastin e kësaj Komunikate Përfundimtare.Për FBKSH-në zona nr. 2 Kosova Historike
Alban Kosova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 11:50 pm

I urrei ilozonet Detektivi, une jame per unitet, jo per perqarje, perqarjet qoin uje ne mulli te armikut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySat May 30, 2009 11:53 pm

Duhet drejtuar atij qe perqan mashtron dhe rren qytetaret e pa fajshem!
PO siq po shihet puna vazhdon edhe pa agallar e pashallar!
Po kjo teuta qenka e paguar mire qe po shpif e rren ne forum!
Po e dijne qytetaret se ka duhet me ja majt.
keta jane ata qe mashtruan dhe hajne ne mer te ,,trimeris".
Po keshtu paguhen njerezit dhe del ketu me deklarata paushalle .
Lexo faktet!
Jo rrenat e Teuta Gjika.
fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 31, 2009 12:33 am

PERSHENDETJE ATDHETARE NGA UNE KOMANDANT KOSOVA NE NA KAN QUAJTUR TRADHTAR HAJDUT PULASH FAQEN ZYRTARE FBKSH-AKSH.TK KAN THEN SE ESHTE NJE MASHTRIM MU PERSONALISHT ME KA THEN GAFURR ADILI SE JE HAJDUT TI ME USHTARET E TU KU MUA MU KA VRA USHTARI NE FRONT NE MAQEDONI
ME RRESPEKT


KOMANDANT KOSOVA
ALBAN KOSOVA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 31, 2009 11:34 am

AKSH!
Shiqo vetem deklarata e ketij psikopati Gafurr!
Here shan shtetin e kosoves thot ska shtet!
here thot kosova eshte shtet aty ku eshte shtet dhe kemi ushtrit shqiptare tmk nuk vepron Fbksh.AKSH!
Tani del rren mashtron thote jo shtet jo seshte shtet.
Shiqoja shkrimet te gjitha!
Para nje kohe shan me qka ka Akademik intelektual parti politike dhe Koqo Dabaj!
Tashe bashkohet me Koqo Danaj.
mendon i ngrati per me zan pushtet se bolle ke me rrena .Qka ka me rre ma!
MU kan si ky shkoje ne pushim rehabilitim dhe nje kohe sherona ne psikiatri!
Sepse nuk din qka fole e qka thote.
Sa te shan thot skam sha!
QElni tel.sms dhe shiqoni sharjet ofendimet qe ja ban shokeve te vet njerezve intelektual .
PO ja dhat shqelmat e fundit!
Ai ska pune me me fbksh-aksh!
Asnje se njef ma!
ndoshta vetem ata qe kane vjedh qytetaret me te dhe kane nda te hollat se bashku!
Si Bukoshi!
Vetem perpara Alban Kosova .
Vetem prej asaj dite qe ky afroi pauzimin shkaterrimin e fbksh-aksh pa pyetur shoket.
Eshte mbushur komunat me anetare te ri se shumica u larguan vetem per shkak ketij njeriu!
Tashe ka kerkesa te medha!
fla QDo komunikat rrenacake te tije demantonja menjehere.
Une nuk kuptoi se si vet shpalle shkaterrimin (dhe prap mundohet te rren dhe te lajmerohet ne emer te fbksh).
Ky seshte normal !
Perpara ju lumt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 31, 2009 11:37 am

Hajduti mundohet te gjithe hajduta ti ban!
Sepse duhet veten te arsyeton!
Pse shtabet nuk kerkojne llogari ,se ku i ka que te hollat qe 10 vjet,qka ka bere me to qka ka blere dhe ai ka dhan shtabeve te holla qe te armatosen ushtaret uniforma kepuc.
Une sa di jo asnje dinar!
Kete duhet denuar per mashtrim dhe vedhje te qytetareve! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 31, 2009 12:12 pm

Sepse AKSH nuk po mbledh fonde. Ky eshte vendim i Udheheqjes se Larte te FBKSH-se qe prej 2003. Mos krijo skenare koti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 EmptySun May 31, 2009 12:20 pm

Kete ti smundesh me dijte fare dhe mos u perzi ne punet e huaja!
Ka anetaresi dhe per qdo muaj paguaj shumen!
Shumicen ka vjedhe Adili qe shum shpejt dote pergjigjet!
Nuk je ne rregulll je e paguar mire qe bene propaganden e serbise.bashke me agjentin maqedonas Adilin tend! fla .
Ai eshte i vdekure per zonat kosove maqedoni preshev bujanovc!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 11 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 11 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: