Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 1:41 pm

kush je ti qe gjoja flet ne emer te zonave?!?! je ne fbksh-aksh?nuk besoj se je, shoket sdo te pranojne nje si ti brenda strukturave kombetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 2:14 pm

kushe je ti qe flet ne emer te G.Adilit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 2:31 pm

une nuk flas ne emer te G.Adilit, skam kete te drejte, por ne emrin tim me pikepamjet dhe qendrimet e mia personale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 35
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 2:31 pm

ncncncnccn cfar ngrindje pa kuptimeeeeeee veq tek shqipetaret mundesh me e shiquuuuu!!!!!!!!!!

t'mjert na t'mjert per kokat tona
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 2:44 pm

E ke te drejte Arben. Duhet ta ndalemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 35
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 2:46 pm

OJ TEUTE E DI QE KETO NGRIRJE NUK KAN THEMELIN TEK PERSONI YT, POR KETU KISH SHUM NJERZ QE I KISHIN SHIT TE GJITHA MENET ; SPO JAU LAJKE FJALIA; PER KET VETEM PO QESHI ME TA :-PPP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 3:06 pm

hahahaha, mire ben.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun May 31, 2009 6:05 pm

haaaa sa naiv jemi lidhemi pas individeve po ma qon mallin si nje pjes e popullit qe ende e thirrin ,,President Historik I.Rugov" bashkpunetorin e Milloshit.
Qe thirrke fbi dhe policine serbe te luftojn uck-ne.
Dhe ja qoi forcat serbe Adem jasharit.
Dhe ende e dekorojne udbashet dhe e quaj historik.
Po historik per tradhti dhe sharje te UCK-se. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 1:59 am

vetem perpara Detektiv,se keta komunista kan pervoje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 10:21 pm

DETEKTIV KU ISHE TI KUR LUFTOI adem jashari CFARE PATRIOTI JE TI NE PERENDIM TU E SHIQUE TV A
PSE NUK VIJSHE ME I DAL KRAHE PO JE HI NER TAVOLINA PREJ TUTE EDHE NE PERENDIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 10:23 pm

O PATRIOT JONE ME QKROLA O DETEKTIV POR CFARE EMRI PASKE MORE KESHTU SE BURRI KA EMERE E JO MASKA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 10:37 pm

E SHKROI DETEKTIKushe e kritikon gafurr adilin eshte zagar serbe..
Nuk kane dallim fare,se keta qen si ju kritikun edhe Adem jasharin me shoke dhe ish UCK-
Udbashi udbashe jet mos e vet se te kallxon vet..
PO te kemi Gafurra xhita shum moti ishim te lire prej shkaut..
PO qte bejme qe kan qellue shume zagar dhe qen serbe e ende po na sillen rreth um rreth trojeve shqiptare..
PO nje dite edhe keto zagar qen shkjau se shpejti do ti hedhim atje ku e kan vendin keto coftina!
Rrnofte FBKSH-AKSH RRnoft Gafurr Adilidhe shoket XHITI Haxhiu xhema e shume tjere ketu ne forum qe mendojn shqip dhe shkruajn shqip e jo kosovarqe shkenishte.... fla fla poshte farkistet udbashet e Milloshit..VI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 10:45 pm

OHA JA SE CFARE KA SHKRUARE DETEKTIVI - XHITI PER VETE
LEXOJE ME KUJDES
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyWed Jun 03, 2009 10:50 pm

E SHKROJI DETEKTIVI
Kushe e kritikon gafurr adilin eshte zagar serbe..
Nuk kane dallim fare,se keta qen si ju kritikun edhe Adem jasharin me shoke dhe ish UCK-
Udbashi udbashe jet mos e vet se te kallxon vet..
PO te kemi Gafurra xhita shum moti ishim te lire prej shkaut..
PO qte bejme qe kan qellue shume zagar dhe qen serbe e ende po na sillen rreth um rreth trojeve shqiptare..
PO nje dite edhe keto zagar qen shkjau se shpejti do ti hedhim atje ku e kan vendin keto coftina!
Rrnofte FBKSH-AKSH RRnoft Gafurr Adilidhe shoket XHITI Haxhiu xhema e shume tjere ketu ne forum qe mendojn shqip dhe shkruajn shqip e jo kosovarqe shkenishte.... fla fla poshte farkistet udbashet e Milloshit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyFri Jun 12, 2009 9:22 pm

[size=12]FBKSH DHE STRUKTURAT E SAJ: AKSH, SKSH DHE FKSH NUK JANË SHTËPI PA
ZOT, SIC IU TEKEN BANDITËVE DHE PADRONËVE TË TYRE ANTISHQIPTARË..!REAGIM I SEKRETARIATIT VENDIMMARRËS TË FBKSH : Në artikullin
e gazetës “Lajm”, i datës 4 qershor 2009, i titulluar “Rishfaqet
AKSH-ja”, prezantohet një bandë që thirret në emrin e Armatës Kombëtare
Shqiptare (AKSH).
Kjo
bandë nuk është pjesë e strukturave kombëtare, por vetëm kopjon në
indigo daljen e AKSH-së të vitit 2007 në afërsi të kufirit me Serbinë,
me në krye Kom. Arbër Korabin, pikërisht pasi Sekretariati
Vendimmarrës i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) e ka
lëshuar Komunikatën Përfundimtare për shpalljen e pushimit të
përkohshëm të aktivitetit të FBKSH-së në Kosovë, rrjedhimisht edhe të
strukturave të saj: Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH), Sigurimi
Kombëtar Shqiptar (SKSH) dhe Fondi Kombëtar Shqiptar (FKSH).
Këtu
duhet theksuar se që nga fillimi gazeta “Lajm” gabon kur hyn në kurthin
e banditëve, kur thotë se Komunikata Përfundimtare është deklaratë
vetëm e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili, kur ajo është
e nënshkruar, përveç tij, (përvec Zëdhënësit Politik dhe Publik të
FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili) edhe nga Kryetari i Përgjithshëm i
FBKSH-së,

Prof. Dr. Bashkim Mitrovica,

nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), Kolonel Arbën Korabi, nga Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së, Prof. Çlirim Presheva dhe nga Kryetari i Këshillit Qendror të FBKSH-së, Mr. Ecc. Kalors Toplica.
Gazetarët
e “Lajmit” do të duheshin më tutje t’iu ofrojnë informata organeve
legale të Republikës së Kosovës (Policisë së Kosovës) dhe Sekretariatit
të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), në identifikimin e
banditëve dhe ndjekjen e tyre penale, sepse ashtu siç është parashtruar
në Kërkesën e Sekretariatit Vendimmarrës të FBKSH-së, të datës 31 maj
2009, as Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe as strukturat
e tij: AKSH, SKSH dhe FKSH nuk veprojnë më në Kosovë.
Çdo
shfaqje në terren e “AKSH-së” në Kosovë është shfaqje bandash jashtë
strukturave kombëtare, pavarësisht nga “arsyet” që ata i japin për
mosbindjen e tyre ndaj organeve të larta të FBKSH-së, që në këtë rast
mund të konsiderohet vetëm armë kundër strukturave kombëtare dhe në
veçanti kundër ideologut të FBKSH-së, zoti Gafurr Adili.


Kur
ai (Zoti Adili) i ka lindur, rritur dhe zhvilluar strukturat kombëtare,
FBKSH-në dhe të gjitha strukturat e saj: AKSH, SKSH dhe FKSH, ku ishin
këta banditë që sot si kërputdhat pas shiut na shfaqen në Kosovë?

Ku
ishin këta "trima" të pasluftës kur Kosova na kërcënohej nga bandat e
"Car Llazarëve" dhe nuk i bashkangjiteshin Komandant Arbër Korabit dhe
trimave të AKSH-se?

Pse këta "trima" nuk shkonin në Mitrovicën Veriore kur i urdhëronte Sekretariati Vendimmarrës i FBKSH-së përmes Zotit Adili"
Pse
këta "trima" nuk po shkojnë në trojet e Kosovës Lindore (Preshevë,
Medvegjë dhe Bujanoc) që ta mbrojnë popullin shqiptar nga dhuna e
represioni i unoformës (ushtrisë dhe xhandarmërisë) së Serbisë?


Sepse, ashtu i ka porositur Serbia përmes agjenturës së saj në Republikën e Kosovës.

Sigurisht
se Zoti Adili është drejtuesi i parë që armiqtë e kombit shqiptar dhe
shqipfolësit do të donin të mos e shohin në udhëheqjen e FBKSH-së, për
ta pasur të lirë t’i depërtojnë dhe penetrojnë FBKSH-së, për të
deformuar konceptin, taktikën, strategjinë e strukturave kombëtare, për
t’i bërë organizma të vdekura kombëtarisht, ashtu siç ka ndodhur me
ushtritë çlirimtare, që dalë-ngadalë (me hyrjen e njerëzve të caktuar)
i janë larguar konceptit të ribashkimit të Shqipërisë deri në
“çmilitarizimin” e tyre. Dhe, ne Zotin Adili e kemi urdhëruar që tani e
në ardhmen të punojë e të veprojë që në Republikën e Shqipërisë dhe në
Republikën e Kosovë të organizojë Frontin Demokratik të Bashkimit
Kombëtar (FDBK), të cilin duhet ta drejtojë vetëma Ai dhe askush
tjetër, kurse me FBKSH-në dhe strukturat e saj: AKSH dhe SKSH, në
trojet e pushtuara e të kolonizuara nga pushtuesit e kolonizatorët
sllavo-grekë, do të drejtojmë ne tre:


1. Prof. Dr. Bashkim Mitrovica, Kryetar i Përgjithshëm i FBKSH-së,
2. Kolonel. Arbër KORABI, Shef i Shtabit të Përgjithshëm të AKSH-së dhe
3. Prof. Dr. Clirim PRESHEVA, Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së. Dhe,
këkojmë që Zoti Adili të mos shqetësohet fare, sepse ne tre do të dijmë
që FBKSH-në dhe strukturat e saj: AKSH dhe SKSH, që i lindi dhe i rriti
si nëna fëmijën e saj, do t'i ruajmë si qelibari dhe si sytë tonë të
ballit.


“Dalja
në kundërshtim” me Komunikatën Përfundimtare, më anë të një deklarate
shpifëse të lexuar nga “komandanti” i bandës është një skenar i
sofistikuar antishqiptar që ka për qëllim:
1.
Të hutojë popullin shqiptar dhe në veçanti anëtarët e strukturave
kombëtare, duke krijuar një mosbindje ndaj organeve më të larta të
FBKSH-së;
2. Të njollosë figurën e ideologut udhëheqës të FBKSH-së dhe të ribashkimit kombëtar, zoti Gafurr Adili; 3.
Të krijojë pështjellje konceptesh në mendjen e shqiptarëve, sikur
Shqipëria Natyrale është në kundërshtim me programin e FBKSH-së, kur
ajo paraqet një hap taktik drejt qëllimit strategjik të përcaktuar në
Platformën e Frontit – Shqipëria Etnike.


Të gjithë duhet të dinë se Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar dhe strukturat e tij nuk janë një shtëpi pa zot, ashtu siç iu teket banditëve dhe padronëve të tyre antishqiptarë.
FBKSH i ka organet e tij udhëheqëse që vendosin hapat taktike të domosdoshme në aktivitetin kombëtar të FBKSH-së, për të arritur qëllimin final – ribashkimi i të gjithë trojeve etnike shqiptare.
Kush
nuk iu bindet dhe nuk iu nënshtrohet vendimeve të Sekretariatit
Vendimmarrës dhe vepron me qëllim kundër tyre, iu binden sllavëve dhe
aleatëve të tyre shqipfolës dhe kryejnë vepra të dënueshme nga
organet e larta juridike të FBKSH-së, siç janë edhe pjesëtarët e kësaj
bande, me në krye njëfarë “komandant Shpëtimi” (Azem Bogici), i cili ka
qenë drejtor i dhunshëm në Feronikël të Drenasit (ish Gllogovcit), pas
viteve 90-të, kur krimineli Milloshevic Kosovës ia suprimoi statusin e
Krahines Autonome, i cili FBKSH-në dhe strukturat e saj: AKSH, SKSH dhe
FKSH në Republikën e Kosovës, sipas porosive të padronëve të tij në
Beograd, dëshiron dhe pretendon që t'i përplasë dhe konfrontojë (edhe
ushtarakisht) me institucionet legale të Republikës së Kosovës dhe
aletatët e saj KFOR në Kosovë. Por, këtij zotëriu dhe ndonjerit si ky,
që dikur ka figuruar në listat e UCK-së dhe të Komandantit Legjendar -
Adem JASHARI si spiun i Serbisë, për herë të fundit po iu themi
se hesapet i kanë bërë pa hanxhi dhe të mos luajnë më me zjarrin sepse
do të digjen nga zjarri.Kryetari i Përgjithshëm i FBKSH-së, Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të AKSH-së,
Kolonel Arbër KORABI (d.v.) dhe
Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së, Prof. Dr. Clirim PRESHEVA (d.v.) E-mail: clirimpresheva@hotmail.com

Prishtinë, 10 qershor 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyFri Jun 12, 2009 10:44 pm

Band dhe hajne eshte vete G,Adili.
Ky tradhtare qe sote shoket e vet qe 10 vjet i lavderoi i qoi ne qiell ,tashe ju thote udbashe.
PO ly vet ka fut udben ne keto organizata.
Ky ka vjedhe dhe bene propagande per keta ne kosove.Asnje ne kosove as ne viset tjera nuk e njef G,Adilin ma.Ky rrene dhe vetem pallet ne internet duke shfryzezuar gazeten private te veten-
Alban kosova ka qene ne lufte ne shume vende e gafurr Adili ka qen tuj rrezit ne zvicerr.
Une kame mbrojte edhe shoket po e pame se ky ishte psikopat dallavergji itrigash rrenc.
Ky akuzon krejt kosoven se kosova eshte me Alban kosoven.
I.B .
Ky ka vjedhe parat nga gjitha bota se i ka ne konten evt personale.
Kerkuj nuk i ka dhane llogari fare.
Dhe nuk ja vlen te shkruajsh per kete psikopat qe vendin e ka ne psikiatri as ne tiran.Qka beri ky ne tiran ka ble dy banesa dhe rrene per qdo vjet se i qet ne shitje ,keto jane fora te tije per me i mashtrue do qe se njofin ende.
PO pallet vet se me besoni asnje se ka .
Ska as sekretariat as kryesi.
Ky keto emra qe i jep vete i trillon.Se Kryetare i FBKSH eshte Kondus lama ai nuk perkrahe G.Adilin qe nje vjet.
Alban kosova nenkryetare edhe keta jane largue .Te Tiranes jane largue nga ky te shkupit dhe te presheves.Ska as Bashkim Mitrovica as asss .
Poshte servili i sherbimeve sekrete maq1edone.
Rrnofte fBKSH kosova.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySat Jun 13, 2009 10:06 am

O xhiti ,keta ende nuk e kuptojne se qka shkruajne e qka thojne.
Ky vete me deklaratat e tyre thote se nuk ka fbksh -aksh ma se nuk ka nevoje te egziston.
kendej therret eulex dhe policine ti ndjek ata qe vazhdojne te punojne.
Ky si Rrahman Morina edhe me udben edhe me te huajt do te behet i mire.
Po ky vete ka mu rras ne burg per hajni mashtrim dhe vedhje te popullit.
Kushe shkruan per kete laper naa.....
Ky person qe shoket e vet qe 10 vjet qe punon me ta tashe pas 10 vjete i akuzon se qenkan,,udbashe e hajna".
PO ky ka lujt menq he ***** e laperit.
Ky po do parti lete shkon ne dreq te mallkum.
Perpara me Fbksh Kosova.
ketij dhe kesaj fare teuta Gjika majmunit duhet me ja shti koken ne kazan...
edhe kjo sishte normal,na qet deklarata te rrencit hajnit te tradhtarit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySat Jun 13, 2009 10:08 am

Nuk ka sekretriat fare,rrena te g.Adilit.
Krejt i trillon keta emra a eshte vet g.muti.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun Jun 14, 2009 2:21 am

o burra tradhetaret jan me shumice dhe merren vesh mes vete dhe kur diken e shofin qe e ka ne shpirt atedheun e bashkuar menjeheri marrin masa me etiketue tradhetar sepse ku do e bain vojen keta qenefa,ne serbi le te shkoin mutaftat!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun Jun 14, 2009 12:23 pm

Po edhe ky tashe bene propaganden maqedonase te sherbimeve sekrete .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun Jun 14, 2009 12:24 pm

Po edhe ky tashe bene propaganden maqedonase te sherbimeve sekrete .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySun Jun 14, 2009 12:32 pm

O qe Agim Bjara a mendove se edhe kure te tardhton njeriu ti shkojme mbrapa,po ti na shave kure ne e lavderojshim.Po ky u shite te sherbimet sekrete o i mjer.
Dhe shoket ne ne kosove shkup presheve tirane nuk e njofim kete ma ky personalizon gjerat dhe ska te drejte te flet se ska sekretariat fare.
EGzistojne keshillat ne kosove shkup dhe presheve.
PO pa G.Adilin.Sja vlen te flasim per dezertoret ata qe shiten per te huajt dhe sllavet.
Po ky vet ka afrue udben afer vetes ky eshte udba.vet.
Ky ka vjedh parat e popullit ky ka konto ne veti.Dhe me qindra euro jane derdhe ne emer te tije.
ky akuzon shoket ne kosove qe deri dje u perbejt ne ta ,e tashe menjehere u benen udbashe sepse nuk perkrahin vendimet tradhtare te tija te nje anshme.
Po Kosova egziston dhe po punojne ,pa nervoz dhe pa u marre me G.Adila.ky shfrytezon gazeten Al Today qe eshte personale e tije dhe nje gazet shet 5 euro.
kete nuk e thote haptas.
Sa para fiton vetem prej gazetes .
ka bleu banesa me qka.Dhe ku i ka parat qe as uniforme nuk ka ble per aksh.
Po vete njerezit jane financue dhe kane ble uniforma.

RRena rrena .Kryetare i FBKSH eshte Kondus lama moti eshte largue.nenkryetare Alban kosova Moti eshte largue.
Sejdi veseli kurre nuk merr pjese me G.Adilin.
E shum te tjere .Ky vete thirret ne emer te sekretariatit qe nuk egziston qe nje vit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ramadan mekaniku
Fillestar/e
Fillestar/e
ramadan mekaniku

Male
Numri i postimeve : 45
Age : 50
Vendi : ketu
Registration date : 30/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyThu Jun 18, 2009 9:57 pm

Zona Nr. 2 “KOSOVA HISTORIKE”
P R I SH T I N Ë


Deklaratë PublikeFBKSH Zona Nr. 2 “Kosova Historike” ka mbajtur Kuvendin e dyte me datën 16.06.2009 dhe atë ne dy seanca plenare;Mbledhjen e hapi kryetari i kryesisë se punës dhe kryetari i kuvendit te FBKSH-se për

zonën nr. 2 “ Kosova Historike Z. Bajram Haliti duke e propozuar rendin e ditës:1. Paraqitja e Raportit Gusht 2006 – Maj 2009.

2. Diskutimi dhe marrja e vendimit lidhur me komunikatën e 10 majit 2009 të “sekretariatit vendimmarrës “ për shpalljen e memorandumit – detanta e FBKSH-se si dhe vendimi i datës 13.05.2005 i kryesisë se FBKSH-se zona Nr.2 .

3. Zgjedhja e Kryetarit dhe Kryesisë se FBKSH-se zona Nr. 2 ne Republikën e Kosovës.

4. Përgjegjësit e Gafurr Adilit dhe demet kolosale shkaktuar FBKSH-se dhe çështjes Kombëtare.Kuvendi i dytë i FBKSH-se i mbajtur me 16.06.2009 filloi punimet ne ora 11:30. Ne ketë Kuvend morën pjesë 128 delegat me te drejt vote – përfaqësues nga te gjitha trevat e Kosovës, dhe Kosova lindore si dhe mysafir nga subjektet tjera politike.Nen tingujt e Himnit Kombëtar delegatet përshëndetën këtë Kuvend, më pastaj ju be nderim Atdheut si dhe një minutë heshtje për te gjithë heronjtë dhe dëshmoret e kombit shqiptar.Raportin e punës e paraqiti anëtari i kryesisë se FBKSH-se z. Fehmi Ademi pastaj u hap diskutimi lidhur me ketë raport. Nga diskutimet doli konkluzioni i përbashkët se FBKSH e cila ka vepruar ne Kosovë, ka qen afër rrjedhave dhe te gjitha ndodhive pozitive gjatë periudhës Gusht 2006 – Maj 2009. Prania e FBKSH-se ka ndikuar në ruajtjen e qetësisë dhe rendit publik, ka ndikuar në përshpejtimin dhe zgjedhjen e statusit te Republikës se Kosovës.Ky raporti i FBKSH-se zona Nr.2 “Kosova Historike” unanimisht u aprovua.Pika e dytë e rendit te ditës ishte ca e ndezur, diskutuesit flisnin me emocione. Nga nëntë diskutues qe morën pjesë në diskutim veçojmë një nga njësia e Vushtrrisë z. Emin Selmani: “Me sakrifica të mëdha jemi përpjekur qe të zhvillojnë aktivitetin neper këshillat e FBKSH-se ne ter Kosovën dhe në Kosovën Lindore”, më tej ai shpalosi emocionet nga lufta e fundit dhe me një ton kërcënues iu drejtua z.Gafurr Adilit “ çfarë mendon ai atje, nga zyra apo kafehanet e tij nen ndikimin e rakisë jep urdhra te ndryshme që ne duhet te bëjmë atë-këtë ne Kosovë, qe bijën ndesh me aktet statusore dhe te rregullave ne fuqi. Deri sa ne i zbatonim urdhrat e tij në terren ishim djem dhe vasha te idealit luftëtarë të Shqipërisë Etnike ndërsa tani(sot) jemi “ banda dhe hajdut “ vetëm e vetëm pse parimisht i kemi thënë JO veprimeve Staliniste dhe marroqe qe po e çoroditnin krejt aktivitetin tone. Ne nuk jemi me njerëz si Gafurr Adili i cili ndërron mendimet e veta si “nata e dimrit” kësaj i thonë tradhti klasike e idealit. Ky diskutim u përcoll me duartrokitje.Emëruesi i përbashkët ishte se Kuvendi Aprovoj vendimin e Kryesisë se FBKSH-se zona Nr. 2 “ Kosova Historike” dhe hedh poshtë komunikatën e (10 majit 2009) z. Gafurr Adilit . Veprimet e z. Gafurr Adilit kanë injoruar tere atë qe është arritur me mund dhe me sakrifica të mëdha.

Seanca e pare përfundoi punimet ne ora 13:00 / pushim dhe koha për drekë.

Kuvendi vazhdoi punimet ne ora 14:00 me rendin e ditës te radhës. Paraprakisht ishin ber përgatitjet

teknike nga komisionet qe do te udhëheqin zgjedhjet në këtë kuvend:1.Komisioni Kadrovik – Kandidues i FBKSH-se

2.Komisioni Votues;

3.Komisioni Verifikues;Paraprakisht u vendos qe ne te ardhmen kryesia qendrore e FBKSH-se e cila do te vepron ne Republikën e Kosovës do te përbehet prej 7 anëtaresh duke përfshire edhe kryetarin e FBKSH-se. Më pastaj u bë votimi per zgjedhjen e kryetarit te FBKSH-se. Kuvendarët propozuan që të behet zgjedhja me aklamacion, pra e hapur, nga te gjithë te pranishmit ky propozim u përkrahë me duartrokitje.Komisioni kandidues paraqiti tre kandidat për kryetar të FBKSH-së:1.Alban Kosova, kryetari i gjertanishëm

2.prof Bashkim Shqipëria , nga Prizreni

3.Dr. Pëllumb Sokoli , nga Regjioni i Ferizajt.Për kandidatët e propozuar u zhvillua një debat i ashpër dhe mjaft konstruktiv. Diskutantët për punën e secilit veç e veç jepnin arsyet se pse votohet i preferuari i tij. Për secilin prezantoheshin te arriturat qe janë ber.Sukseset e prof Bashkim Shqipëria, ishin aq evidente saqë kuvendarët me brohoritjet e një pas njëshme, dhe ngritjen e dorës ( me aklamacion pra me shumice absolute votash) e zgjodhën kryetarin e ri të FBKSH-se për Republikën e Kosovës me mandat 4 vjeçar prof. Bashkim Shqipëria. Edhe një duartrokitje frenetike pasi u dëgjua zëri i kryesuesit të mbledhjes, për zgjedhjen e kryetarit të ri të FBKSH-së.Pa dyshim pika me e nxehtë ishte pika e katërt e rendit ditës, sepse deklaratat e z. Gafurr Adilit kishte futur shumë konfuzion dhe huti te delegatet e kuvendit, ata bënin edhe shumë pyetje, diskutimet ishin te orientuara drejtpërdrejt me gojë dhe në formë të shkruar.Duke mos dashur qe te komentohet çdo diskutim veç e veç sa i përket veprimeve te z.Gafurr Adilit, ne e përmbledhim në një diskutim vetëm:Gafurr Adili përfundimisht e ka humbur besimin ne radhët e FBKSH-se dhe strukturave te saj jo vetëm ne Republikën e Kosovës por edhe ne te gjithë hapësirën shqiptare dhe diasporë, nuk është i denjë te përfaqësoj dhe të flas ne emër te FBKSH-se për shkak te dëmeve qe i ka shkaktuar strukturës kombëtare te FBKSH-së dhe çështjes kombëtare ne përgjithësi se bashku me meteorët e tij Shaban Maliqi dhe

Hysni Elshanim. Delegatët e FBKSH-së këto sjellje të z. Gafurr Adilit i cilëson akt tradhtie dhe si të tilla, i propozon Kuvendit të përgjithshëm të tretin e radhës të FBKSh-së, që i njëjti të shkarkohet nga të gjitha funksionet e FBKSH-së, në cilësi të tradhtarit të idealit dhe i çështjes kombëtare.Duhet te ngritët nje komision, i cili do te mbledh te gjitha te dhënat per veprimtarin e Gafurr Adilit, qe nga vendlindja e tij, nga diaspora ku ka qenë i punësuar e gjer me sot, ky komision njëkohësisht do te mbledh shënime, deklarata dhe fakte tjera per mënyrën e financimit të FBKSH-së në Tiranë, për shpenzime të krijuara, për borxhe të deklaruara, për mënyrën se si janë mbledhur mjetet financiare dhe jo vetëm financiare etj.

Me ketë Kuvendi vendosi qe ne përfundim te mbledhjes te aprovoj konkluzat dhe vendimet e kuvendit si ne vijim:


K o n k l u z i o n e t e Kuvendit të dytë të FBKSH-se
  1. gafurr Adili, Mjeshtër i rrenave, i imagjinatave dhe i shpifjeve që i plason në internet me një mjeshtri te rrallë, imagjinon intervista me vetveten me qellim qe ti dedikoj atributet me te larta vetvetes, dhe njëkohësisht manipulon me dëshirën dhe vullnetin e personaliteteve të ndryshëm për çështjen e Bashkimit Kombëtar. Është vetëm një e vërtet e jo dy të vërteta. Anëtarësia e gjerë dhe këto personalitete shpejt do ta kuptojnë se z. Gafurr Adili është manipulues, trillues, shpifës, mashtrues, rrenacak i llojit te veçantë i cili hap projekte te reja me qellim te përfitimeve financiare në adresën e çështjes se bashkimit kombëtar (pasi që i ka mbetur “grazhdi thatë” për shkak se i janë zbuluar rrenat)
  1. z. G Adili me shumë nofka, tituj dhe detyra te rrejshme: Zëdhënës i FBKSH-së, Kryetar i FBKSH-së e tani i vetëquajturi kryetar i FDBK-se është personi i dëmshëm dhe i rrezikshëm për FBKSH-në kudo qe veprojnë ne trojet shqiptare dhe ne diasporë. Është person i shitur dhe ka marr për detyrë te dekonspiroj gjithë punën dhe emrat e bashkëpunëtoreve edhe pse ai është betuar ne pranin e shokëve se këto çështjes janë te mbyllura për opinion. Këto lojëra te fëlliqura nuk kanë emër tjetër përveç TRADHTI KOMBETARE, Andaj Z.G.Adili është person Non Grata për FBKSH-në në të gjitha trojet shqiptare;
  1. Të gjitha veprimet e pa dëshiruara dhe jo te ligjshme qe janë kryer ne emër te FBKSH-se i kanë kryer njerëzit e Z. Gafurr Adili pra nen ombrellën dhe komandën e tij;
  1. Kuvendi kërkon nga Kuvendi i III (çoftë edhe i jashtëzakonshëm) shkarkimin e zëdhënësit politik te FBKSH-se z.Gafurr Adili nga te gjitha funksionet dhe te hapet procedure për dhënien e përgjegjësisë për demin e madh qe i ka shkaktuar FBKSH-se dhe çështjes Kombëtare;
  1. Çdo dalje publike e z.Gafurr Adilit ne media te shkruara dhe elektronike ne emër te FBKSH-se- Kryesisë Qendrore tani e tutje është ilegale dhe e papranueshme sepse ai e ka udhëhequr një politik përqarëse, konfrontuese ka ofenduar personalitete dhe familje, ka fyer dhe sharë bashkëpunëtoret, figurat eminente te Republikës se Kosovës, Republikës se Shqipërisë, të Ilirides, trojeve tjera shqiptare dhe diasporës. Andaj e ka humbur te drejtën qe te paraqitet dhe te thirret ne emër te FBKSH-se.
  1. FBKSH ka pësuar ndryshime pas datës 17.02.2008 vetëm ne strukturën e AKSH-se e cila nuk vepron në Republikën e Kosovës me arsyetim se për sigurinë ne Republikën e Kosovës kujdesen institucionet e Kosovës SHPK-ja , TMK-ja (tani FSK-ja) dhe KFOR-i. Ndërsa FBKSH-ja ka vazhduar aktivitetin politik sipas ndryshimeve në programin dhe planin e saj.
  1. Mbetet ne fuqi vendimi i kryesisë se FBKSH-se lidhur me ndërprerjen e aktivitetit te AKSH-se ne Republikën e Kosovës qe nga data 17.02.2008, dhe çdo dalje publike eventuale e çfarëdo grupi dhe mjedisi nuk ka te beje asgjë me FBKSH-ne e zonës Nr. 2.
  1. FBKSH-ja t’i përshtatet postulateve demokratike ne frymën e rendit te ri botëror, mbi parimet e demokracisë dhe vetëvendosjes me referendum dhe integrime euroatlantike.
  1. FBKSH ne Republikën e Kosovës te jetë me aktiv politikisht dhe të veproj institucionalisht dhe ne mënyrë publike për te dëshmuar se FBKSH ka orientim Kombëtar dhe te veproj ne mënyrë demokratike për t’i realizuar aspiratën për një Shqipëri Etnike.
  1. Për shkak te thyerjes se kodit moral- shkeljeve te rregullores baze te punës statusore te FBKSH-se , Zona nr. 2 e FBKSH-se “Kosova Historike kërkon që: Kuvendi i III i jashtëzakonshëm i FBKSH-se të vendos që selia e ardhshme e Sekretariatit Vendimmarrës të kalon nga Tirana në Prishtinë ku edhe mënyra gjeopolitike e Kosovës e determinon një obligim me te madh për te ecur rrugës demokratike e paqësore me te gjitha mjetet e mundshme me qëllimin qe te kemi qytetar aktiv qe e duan , e ruajnë ketë koncept politik për SHQIPERIN ETNIKE
Vendimet e Kuvendit të dytë të FBKSH-se
· Deklarata se gjeja shumë po i dhimbset shuarja e FBKSH-së, sepse vet e ka “lind dhe rrit si nena fëmijën” nuk është e vërtet, se ne e dimë kush është ideologu dhe kush e ka rritur FBKSH-në . Po edhe sikur te jeta ashtu ekziston një rregull nga e drejta familjare se nena qe braktis fëmijën e vet dhe abuzon me te edhe pse e ka lind urgjentisht i merret e drejta prindore Andaj edhe ju Z. Gafurr Adili i merret e drejta e përfaqësuesit politik te FBKSH-së;· 2. Formohet grupi punues i cili do te mbledh te gjitha te dhënat, fakte dhe argumente për veprimtarin në FBKSH qe nga viti 2000-2009 e Gafurr Adilit, dhe biografin e tij qe nga vendlindja, derisa ka qëndruar në diasporë ku ka qenë i punësuar dhe me çfarë është marrë gjer me sot, ky komision njëkohësisht do te mbledh shënime, deklarata dhe fakte per mënyrën e financimit, për shpenzime të krijuara, për borxhe të deklaruara, për mënyrën se si janë mbledhur mjetet financiare dhe jo vetëm financiare etj.· FBKSH zona nr. 2 ne te ardhmen do te veproj publikisht dhe politikisht ne hapësirën e Republikës se Kosovës me ndryshime dhe plotësime ne planin, programin dhe statusin e saj me arsyetim se ne Kosovë është krijuar realitet i ri.· Pasi qe klima politike ka ndryshuar në rajon. FBKSH konsideron se ka nevojë qe te vetëdijesohet populli për Shqipërinë Etnike, me sensibilizimin dhe ngritjen e vetëdijesimit për çështjen madhor të Ribashkimit Kombëtar për konceptin politik i cili është i shenjte për veprimin kombëtar, pra për një Shqipëri te pa bere e qe duhet ta bëjmë,Prishtinë, 16.06.2009

Kryetari i Kuvendit te FBKSH-se Zona Nr. 2 ‘ Kosova Historike “

z. Bajram Haliti d.v.Procesmbajtësi; z. Zymer Aliu d.v.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptyThu Jun 18, 2009 10:30 pm

O More Agim Bajra ,po skishe ne kok hiq kurgja!
Po qka din ti veq po ja futshe here me Milloshin here me Isa Boletinin here me Stankin e here me brankin.
Deri dje shajshi pse njerezit perkrahnin G.Adili.
Kure keta e shajshin se e pane qe ky rrene mashtron!
Ju i dalshi zote.
Ja tashe qka thue .apet trillon diqka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 EmptySat Jul 04, 2009 1:10 pm

o vet tradhtari eshte ky g.adili!
ky vet vret shoket e vet se bashku me policet maqedoon qe te ket alibi per pushtet.
po te gjithe kan kuptuar se eshte vetem nje tradhtare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 12 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 12 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: