Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
+56
agrono
tosybell
shahini
xhema
kasapi
BashKom
server.112
Medalim
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
arbeni24
Driniiiii
detektivi
xhiti
ramadan mekaniku
foxteam
Kasper
feneri
Tropojani
gjakushi
lepurush
Delia
mall
Blerti_Gashi
anila
Guximi
E_Bukura
Mirushe
Riki30
aksh
HENA
Argent
Mergimtari
feratkoca
forca1
Gjura
Leka i Madh
kacimix
Shqipo_
Nezir Myrta
blerim
naqeta
cuni
paioni
Anna
Ariani
Epik
Orfe@
MUHAMETII
rolling
fina
Ago Muji
rroni
zeriatdheut
Teuta.Gjika
60 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
AutoriMesazh
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 1:44 am

Mirushe , këtu as Zëri e as Gjura nuk besoj që të kanë folur për LPK-në e sotme , por të kanë folur për LPK-në e para luftës , formimin e UÇK-së nga ana e LPK-së , deri në përfundim të luftës.

LPK-ja e paraluftës nuk ka thënë do të bëj kështu e ashtu , por ka vepru.
Sot e vetmja Lëvizje qe po ju prinë disa OJQ-ve të tjera në Kosovë dhe në trojet shqiptare është Lëvizja Vetëvendosje.

Të tjerat lëvizje , organizata , parti asgjë nuk po bëjn përveç dhënies së deklaratave ; duhet bërë kështu - ashtu , jo do bëjm këtë-do bëjm atë... VEPRONI , VEPRONI e tani thuani e bëmë këtë e jo do e bëjm...!

Lëvizja Vetëvendosje veçse ka filluar bashkëpunimin me lëvizjet dhe organizatat e tjera shqiptare që veprojnë në apo për : Shqipëri , Iliride , Trojet shqiptare në Mal të Zi , Preshevë-Bujanoc-Medvegjë & Çamëri.
E kur po veprojnë nuk po thonë nga Molla e Kuqe e as nga Molla e Zezë , po veprat e tyre po shihen dhe populli po merrë pjesë në to.

Edhe unë para ca kohe kam mendu që ka diçka nga AKSH , por nga mos-veprat e vetëm deklaratat e llafet e tyre e kam kuptu që nuk ka asgjë serioze nga ta. Qëllimi i tyre momental është që të bëjn emër e jo të veprojnë , e ky qëllim është qysh prej shfaqjes së tyre në skenën "politike"...

Miqësisht,
Mërgimtari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 1:53 am

Mirushe e nderuar moj vajze askush nuk ta mohone ty mose te jeshe dikun ku e shef ty te arsyeshme per bashkimin por te thashe se mose i krahaso ato Organizata me FBKSH kaq LPK,Lkck,dhe VETEVENDOSJA kane histori mbi shpatulla dhe e kane deshmuar me fakte sikur qe e deshmone sote VETVENDSJA qe nuk pushone me aktivitetet e saje ne shrbime to popullit me thuaj ku jane ato aktivitetet apo demonstratat apo aksionet eFBKSH ku jane moje vajze me thuaj per vec deklaratave a ka dicka konkrete qe une te besoje se eshte dicka aktive hajde besoje se me kuptove tani e nderuar respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:07 am

Mergimtari shkruajti:
Mirushe , këtu as Zëri e as Gjura nuk besoj që të kanë folur për LPK-në e sotme , por të kanë folur për LPK-në e para luftës , formimin e UÇK-së nga ana e LPK-së , deri në përfundim të luftës.

LPK-ja e paraluftës nuk ka thënë do të bëj kështu e ashtu , por ka vepru.
Sot e vetmja Lëvizje qe po ju prinë disa OJQ-ve të tjera në Kosovë dhe në trojet shqiptare është Lëvizja Vetëvendosje.

Të tjerat lëvizje , organizata , parti asgjë nuk po bëjn përveç dhënies së deklaratave ; duhet bërë kështu - ashtu , jo do bëjm këtë-do bëjm atë... VEPRONI , VEPRONI e tani thuani e bëmë këtë e jo do e bëjm...!

Lëvizja Vetëvendosje veçse ka filluar bashkëpunimin me lëvizjet dhe organizatat e tjera shqiptare që veprojnë në apo për : Shqipëri , Iliride , Trojet shqiptare në Mal të Zi , Preshevë-Bujanoc-Medvegjë & Çamëri.
E kur po veprojnë nuk po thonë nga Molla e Kuqe e as nga Molla e Zezë , po veprat e tyre po shihen dhe populli po merrë pjesë në to.

Edhe unë para ca kohe kam mendu që ka diçka nga AKSH , por nga mos-veprat e vetëm deklaratat e llafet e tyre e kam kuptu që nuk ka asgjë serioze nga ta. Qëllimi i tyre momental është që të bëjn emër e jo të veprojnë , e ky qëllim është qysh prej shfaqjes së tyre në skenën "politike"...

Miqësisht,
Mërgimtari.

Mergimtari as une nuk kam shkruajtur dicka me shume e me pak, po si ky shkrimi jote te cilin e kopjova. Dallimi eshte se ju e akuzoni Aksh ne kohen kur kjo armat nuk ka mundesi veprimi ne kete kohe dhe njejte nuk ka askush mundesi veprimi ne Kosove duhet me marr leje si Vetvendosja kur e bene ndoni demostrat. Me kend done te luftoje sote Aksh me Unmikun ose Euleksin! Habitem pse nuk po e kuptoni ni gje kaq te thjeshte, Aksh sote eshte e gatshme, po edhe nese eshte si thoni juve ma mire eshte te heshtim se sa te ja kryjm punet shkavit te miremi me shqiptaret te e akuzojm njeni tjetrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:13 am

zeriatdheut shkruajti:
Mirushe e nderuar moj vajze askush nuk ta mohone ty mose te jeshe dikun ku e shef ty te arsyeshme per bashkimin por te thashe se mose i krahaso ato Organizata me FBKSH kaq LPK,Lkck,dhe VETEVENDOSJA kane histori mbi shpatulla dhe e kane deshmuar me fakte sikur qe e deshmone sote VETVENDSJA qe nuk pushone me aktivitetet e saje ne shrbime to popullit me thuaj ku jane ato aktivitetet apo demonstratat apo aksionet eFBKSH ku jane moje vajze me thuaj per vec deklaratave a ka dicka konkrete qe une te besoje se eshte dicka aktive hajde besoje se me kuptove tani e nderuar respekt

Zeri pse mos ta krahasojm sot Aksh me tjerat te cilat flasin per Bashkim nese kjo armat se paku i ka 100 ose 200 ushtar eshte ma e mire se Tmk sote e cila vepron kundra Vetvendosjes e cila burgos antar te Vetvendojes si dje serbija kur i ka burgose. Aksh nuk po te demton sote fare, atehere pse te flitet nga ju dikush keq per te kur neser ka te gatshem ushtar me e ndimu luften kur ipet kushtimi me hy ne lufte e nuk i pergjigjet luftes ateher kemi me e kritiku bashke te gjithe, sot mos u lodh para kohe me kritika se del qesharak zeri.
Aksh nuk ka vepru para vitit 1999 kur ishte lufta edhe as ni organizat nuk ka vepru njejte me pas fatin e vete te veprimit prandaj leni hapsire ta deshmoj aksh veten e saje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:21 am

Si nuk ka mundësi veprimi ?
Nëse quhet armata kombëtare shqiptare , atëherë duhet me i përfaqësu të gjitha trojet shqiptare apo unë jam gabim?

Pse nuk po ju gjinden popullit pranë në Iliridë ? Në Ulqin , Tuz , Plav e Guci , Çamëri , Preshevë , Medvegjë , Bujanoc , të ruajnë kufijtë momental të Kosovës që po të garantoj një gjë që për pak orë serbët mund të hyjnë në Kosovë pa pikë problemi.

Njoh shumë pika strategjike , ku ka shumë pak lëvizje të KFORit për mos me thënë inegzistente... plus asaj nga Llapi e Gollaku janë Sllovakët & Çekët që ruajnë , rracë e njejt me atë serbe = sllavë të gjithë janë.

Disa herë KFORi Sllovak i kanë nxjerr probleme një të afërmit tim që gjindet afër kufirit me Serbinë, duke mos e lejuar prerjen e drunjëve për dimër , paramendoni ua kanë konfiskuar mjetet (sharrë të drunjëve , sopata , traktorë e të gjitha edhe i kanë arrestu !) kur ta bëjn këtë punë as serbomëdhenjët nuk do i ndalojnë , po hajt mos u mërzit ti se për sy të zi nuk i kanë vendos miqët e tyre në zonat e ndjeshme!

Në vend se të vendosin KFORin Gjerman , Suedez (i cili ka vepru nga ato anë për disa vite ,pastaj e kanë zëvenësu me KFORin Sllovak) , Austriak nga këto anë shkojnë e vendosin sllavë... e gjitha është një lojë e fëllliqur e Evropës...

Malltretimet dhe terrori ndaj shqiptarëve në Ulqin e Tuz (pasi që në Plav e Guci , kanë mbetur pak dhe ata që kanë mbetur sot shumica jetojnë në Kosovë ose në mërgat , ndërsa pushimet verore i kalojnë në Plav e Guci pa probleme nga ana e malazezëve - ku vetë personalisht në 2005-tën kam qëndru 3 ditë në një fshat në Plavë dhe as nuk ka pas ndonjë provokim e asnjë ndonjë problem).

Tani shqiptarët në Iliridë vazhdojnë të terrorizohen nga makobullgarët me aleatët e tyre "shqiptarë" - servilë të dreqit që e kanë harruar kombin...

Në Çamëri e pranoj që mundësitë për veprim janë minimale , sepse duhet një organizim tepër i fuqishëm për me vepru edhe së pari duhet me i bë disa hapa politikë tani ushtarakë dhe duhet një ushtri e vërtetë për t'i shporrur grekofilët nga Çamëria dhe për t'i rikthyer çamët në tokat e tyre...

Miqësisht ,
Mërgimtari.


Edituar për herë të fundit nga Mergimtari në Sat Dec 13, 2008 2:38 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:28 am

Mirushe shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
Mirushe e nderuar moj vajze askush nuk ta mohone ty mose te jeshe dikun ku e shef ty te arsyeshme per bashkimin por te thashe se mose i krahaso ato Organizata me FBKSH kaq LPK,Lkck,dhe VETEVENDOSJA kane histori mbi shpatulla dhe e kane deshmuar me fakte sikur qe e deshmone sote VETVENDSJA qe nuk pushone me aktivitetet e saje ne shrbime to popullit me thuaj ku jane ato aktivitetet apo demonstratat apo aksionet eFBKSH ku jane moje vajze me thuaj per vec deklaratave a ka dicka konkrete qe une te besoje se eshte dicka aktive hajde besoje se me kuptove tani e nderuar respekt

Zeri pse mos ta krahasojm sot Aksh me tjerat te cilat flasin per Bashkim nese kjo armat se paku i ka 100 ose 200 ushtar eshte ma e mire se Tmk sote e cila vepron kundra Vetvendosjes e cila burgos antar te Vetvendojes si dje serbija kur i ka burgose. Aksh nuk po te demton sote fare, atehere pse te flitet nga ju dikush keq per te kur neser ka te gatshem ushtar me e ndimu luften kur ipet kushtimi me hy ne lufte e nuk i pergjigjet luftes ateher kemi me e kritiku bashke te gjithe, sot mos u lodh para kohe me kritika se del qesharak zeri.
Aksh nuk ka vepru para vitit 1999 kur ishte lufta edhe as ni organizat nuk ka vepru njejte me pas fatin e vete te veprimit prandaj leni hapsire ta deshmoj aksh veten e saje.


E nderuar kure thua 100 apo 200 ushtare shume bukur e tha po mire sa ushtare ka nje DIVIZJONE ateher me thuaj sepse ne deklaratat e shkruara te Aksh thuhet se jane 1,2,3, divizjone andaj na shpjego pake per kete respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:34 am

TMK-ja ka ka pas ish luftetare te ndershem te uçk-se , do i kete edhe disa dite qe duhet t'i respektojme perkundrazi veprimeve qe kane ndodh nga Rambujea , etj...

PLus kesaj TMK nuk ka pengu asnjehere asnje demostrate se nuk ka qene kompetente per keto gjera , por kane qene miqet e servilit -RUGOVA : policia e Unmikut & SHPKja , nganjehere edhe KFORI , por P.e unmikut e ka pas rolin kryesor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:45 am

Mergimtari une po ta noh shpirtin tende liridashes por mundesit e veprimit ne teren dallojne nga teorija, ne ni organizat ka shteg edhe propaganda te behet sepse alarmon anmikun te hulumtoje, nje propagande fjala bjene nese e bene Aksh sot i mer kohe anmikut te miret me te, ta zbuloje a eshte e vertet a falco deklarata e Aksh.

Per te mare nje barre kaq te madhe Aksh mbi supet e veta eshte kogja e rende mergimtari sepse nje Aksh koke ne vete te perplaset me Malin e Zi, Maqedonin e madje edhe situaten e politikanve tone kembe e krye proevropiane te gjitha tuj vepru kundra interesave te kombit tone nuk ka kapacitet e tjeter eshte kapaciteti e tjeter deshira, deshira eshte por nuk luftohet ne kete kohe kunder te gjithve duhet pune me e binde popullin ma se pari se Kosova nuk ka nevoje per ni identitet te ri, ni Flamur te ri, mos me leju ma u nda Gegrishtja nga Toskrishja e shume gjera tjera me radhe. Lufte po po a ta bajm ate lufte bashk apo ndamas si para disa viteve Kosova vete, Ilirida vete edhe Presheva e Medvegja vete ne vend se te ishin te bashkuar pernjehere kundra shkavit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:49 am

Mire e ki se une e kam ngatrru Shpk e Tmk ndrrojau rolet se Shpk e pengon Vetvendosjen e i zavendson policine e viteve 1981 te krahines autonome te kosoves.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 2:55 am

DEKLARATË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH:

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Files.php?file=fbksh_emblema_1__701080750



FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH), PAVARËSISHT NGA QËLLIMI I TIJ STRATEGJIK, QË KA QENË DHE MBETET RIBASHKIMI KOMBËTAR SHQIPTAR, E MBËSHTET ÇDO IDE PROGRESISTE, SIÇ ËSHTË EDHE PROPOZIMI I BDSH (BASHKIMI DEMOKRATIK SHQIPTAR), TË ZOTIT BARDHYL MAHMUTI, PËR EMËRTIMIN E „MAQEDONISË“ ME EMRIN REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE DHE E SHQIPËRISË LINDORE, APO PROPOZIMIT TË BDK (BASHKIMI DEMOKRATIK KOMBËTAR), TË ZOTIT HYSNI SHAQIRI, PËR FEDERALIZIMIN E „MAQEDONISË“ SIPAS MODELIT BELG, DHE KËRKON BASHKIMIN E KËTYRE DY FORCAVE PROGRESISTE SHQIPTARE DHE TË FORCAVE TË TJERA NË „MAQEDONI“ ME NJË FORCË TË VETME, SEPSE „BASHKIM BËNË FUQINË“.



Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

Mr. Gafurr ADILI (d.v.)




Tiranë, 12 dhjetor 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 3:44 am

Nese perkrahen keto ide jane mese tragjedi per popullin SHqiptare qe jetone ne viset e okupuara ne Maqedinije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 4:19 am

[quote="Mirushe"]
zeriatdheut shkruajti:
Mirushe shkruajti:

Done fakte ty Mirushe ja nje te thashe edhe ate nate po te them prape mose u mer ty me VETVENDOSJEN APO LKCK APO LPK se kane historije dhe realitet nuk kane siFBKSH vetem deklarata kaqe per ty keto Organizata jane shome large nga FBKSH qe ty e thua se eshte dikush tjetra kane dallime si Nata me DITEN hahahaa trego cfare beni ju konkretishte ju cfare beni kete dua te dije fakte jo pallavra apo rekllama hahaha

Une thash sillem sot fakte jo historikun e ketyre organizatave. Sot behet fjale nese e akuzoni Aksh se miret me deklarata, athere mos ndonje organizat mirret me dicka konkrete?! E permenda e vetmja eshte Vetvendosja e cila eshte themelu mas te gjitha ketyre levizjeve edhe sot eshte ma e bashkumja kundra padrejtesive qe po i bahen popullit tone ne Kosove.Tregomni Zeri e Gjura per historikun e Lpk Lkck cka presin keto organizata e nuk po bashkohen me i dhane force popullit edhe te jene shembull i bashkimit? jeni met me 1 deri ne 2 percind vota te popullit edhe kini te drejte me i akuzu Aksh.Zeri ty shume po te intereson cka jemi tuj ba na akshja,masepari une jam edhe aksh edhe lkck edhe lpk e naj tjeter levizje e cila e ka ne program bashkimin e tokave etnike e mos u mundo mua te me beshe vetem se jam e aksh ta kam than ate nate, cka eshte duke ba Aksh eshte duke ba edhe Lpk edhe Lkck nuk e di kush tha ne nje shkrim se ne Vushtrri jane fut paramilitar serb e akuzohet Aksh pse nuk po ndermerr dicka kundra tyre, po atehere pse nuk ndermarrin keto levizjet e tjera, Tmk e shume e shume tjera institucione te Kosoves e parti politike. Pse askush nuk mundet me ndermarr dicka se na kane fut ne gojen e ujkut parlamentaret e Thacit e Rugoves ku as Aksh e as Vetvendosja nuk kane marr pjese ne ate parlament kurse Lpk e Lkck po ishin ne parlamentin e thacit me nga 1 antar me duket(nuk jam e sigurte).

E keni thene dhe shpjeguar shume bukur dhe paster. Nuk dua te shtoj asgje deri ne momentin qe e shoh te nevojshme. Kete here u mbeshtes fuqishem ne gjithe kete qe keni thene ju !

Mirenbeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 4:31 am

Cfare te mire ka thene e E_BUKURA me thuaj ku e kame gabime une ather vazhdo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi


Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 4:43 am

Shqipo_ shkruajti:
DEKLARATË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH:

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Files.php?file=fbksh_emblema_1__701080750



FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH), PAVARËSISHT NGA QËLLIMI I TIJ STRATEGJIK, QË KA QENË DHE MBETET RIBASHKIMI KOMBËTAR SHQIPTAR, E MBËSHTET ÇDO IDE PROGRESISTE, SIÇ ËSHTË EDHE PROPOZIMI I BDSH (BASHKIMI DEMOKRATIK SHQIPTAR), TË ZOTIT BARDHYL MAHMUTI, PËR EMËRTIMIN E „MAQEDONISË“ ME EMRIN REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE DHE E SHQIPËRISË LINDORE, APO PROPOZIMIT TË BDK (BASHKIMI DEMOKRATIK KOMBËTAR), TË ZOTIT HYSNI SHAQIRI, PËR FEDERALIZIMIN E „MAQEDONISË“ SIPAS MODELIT BELG, DHE KËRKON BASHKIMIN E KËTYRE DY FORCAVE PROGRESISTE SHQIPTARE DHE TË FORCAVE TË TJERA NË „MAQEDONI“ ME NJË FORCË TË VETME, SEPSE „BASHKIM BËNË FUQINË“.



Meqë FBKSH ka për qëllim strategjik Ribashkimin Kombëtar, jam i idinjuar nga kjo çudi përkrahje që tokat e kolonizuara nga makosllavët të emrohen në konotacionin e amallgameve! Sepse që të dyja partitë jo që s'kanë thënë atë që duhet, por kanë mjegulluar synimet shekullore per kerkesën e drejtë të zgjidhjs shqiptare.

Zëdhënsi i FBKSH me lehtësi ka lejuar shkarrje !




Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

Mr. Gafurr ADILI (d.v.)




Tiranë, 12 dhjetor 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 4:43 am

Zeriatdheut, gjithecka qe nuk eshte e zeze, nuk d.m.th qe duhet te jete e bardhe ! Une vetem thashe se Mirushe e ka thene bukur, e perkrahe mendimin e saj, asgje me shume !

Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 4:48 am

Nuk munde te jete bukur si thua edhe ty sepse me duket qe flet mbrapshte dhe nuk munde tepajtohem me mendjen tende qe thua kure une u them qe lpk lkck kane historije dhe nuk i flase per kete kohe ty me del me thua mua qe e ka mire ather si qenka mire si munde te krahasohet lkck dhe lpk me nje FBKSH qe ne realitet asgje ska bere ku e shef ty kete ma thuaj me sjlle nje fakte ty qe ka bere FBKSH ne aspekt kombetare vec deklaratave ne internet mose ja fute kote ok à
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 5:13 am

Mbrapsht eshte ngase nuk eshte mendim i "mbar" sikur i juaji !

Cfar ja ber konkretisht LKCK apo LPK, pasi po i permend kaq shume ? Megjithse asnjehere nuk bera asnje krahasim, por thashe se jam me te gjithe, por qe te njejten kohe me asnjeren. Vetem per arsye se nuk behen NJE ! Jam me te gjithe, per synimin qe kan, i perkrah dhe i respektoj, por nuk jam me asnjeren parti, organizat, shoqat te ndryshme sic jane keto qe i keni permendur e shume te tjera...ngase nuk behen NJE !

Mendoj kete here me keni kuptuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 5:31 am

Hahahaha i juaji i mbare mire shume

PO me thuaj cfare nuk kane bere keto organizta LKCK,LPK,dhe nga keto lindi UCK te hoqen cizmen sllave nga kosov ok qe ty sote flet lirshem dhe rine ketu i lire ne iternet nuk flasem per kohen e sotecme por per nje kohe kure keto Organizata dridhen temelet e Federate Yugosllave askush nuk guxonte te ngrej Zerin ne ate koh si kure sote qe ben Vetvendosja me te njetin ritem nuk trembet nga askushe e shpreh ate qe duhet te thote nuk frigohet
Ateher si me krahasoshe ty mua FBKSH me keto hajde mose u mundo me me tregu mencuri ketu ska shume nevoje mencurija e te thanurit se si flet por cfare dine dhe cfare fakte ke per te une bukur mire e kame cekur me larte qe cfare kane bere keto Organizata nuk munde te baras peshoje FBKSH me keto pse ne 1989 po ky YTYBETY Gafur Adili u largua nga LKCK DHE LPK pse se FEHMI LLADROFCI ju vendosi fondin per organizimin e luftes ne Kosove dhe ky fare bilbili u largua sepse nuk u nxu ngushte
Une asnjeher ste kame thene ase ty e ase askujte qe te thot ate qe them une por ama nese ty kundershtone ketu dhe me thua qe je takord me nje Organizate te till dhe me krahasone mundin e gjithe ketyre qe thashe me larte LKCK LPK DHE VETVENDOSJE keto kane qene jane dhe dote mbeten per kombin toni ty thuan cfare teduash apo shkruaj cfare te duash si keto tipat e gafurit e Ldekucat e rugoves kote eshte askushe ste thote qe bej cfare them une ose besoje kete qe them une jo ty ke iden tende une timen por une ste lejoje qe te mohoshe punen shume vjecare dhe sakrificen e tyre te krahasoshe me FBKSH kete tani ty mendo cfare te duash TUNGGGGGGGGG
Besoje se dote kuptoshe tani nese jo ty e dine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 5:44 am

Nuk kam ber asnje krahasim, por kam thene se te gjithe kan nje synim. Mos i ngaterro gjerat Zeriatdheut, ngase UCK nuk ka lindur ne Zurich e ne asnje qytet apo shtete tjeter te perendimit, por ne Kosove-tek populli saj. Shume shkurt po i merni gjerat aman edhe ju.
Po mire, t'a lem anash per nje moment FBKSH. Une jam gabim, dhe ju e keni mire per ate qe thuani. Lind pyetja, pse nuk po bashkohen qe nga Vetevendosja, LPK, e shume oraganizata e shoqata tjera qe kan po te njejtin qellim-Bashkimin Kombetar, te pakten formalisht? A e kan nje qellim, a jane te gjithe shqiptar, a flasin nje gjuhe, pse nuk po behen NJE????

Dhe kjo "tunggggggggggggg" nuk me pelqen fare, ngase ne momentin qe i drejtohem dikujt ne kete menye, i bije qe po i theme "the qafen"! Te njejten menyre e pranoj. Te jemi me te hapur dhe me te qet, dhe mos te tensionohemi pa nevoje !

Naten e mire per sonte,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 5:57 am

Degjo e nderuar une spo te them qe cdo gje te besoshe ty si them une por faktet flasin jo une dhe ate une e dije se UCK ku ka linde dhe ku ka vepru eshte ne regull a jo per ty eshte krejt tjeter


por kure thua se sote pse nuk bashkohen une spo them qe sote LPK apo dikushe tjeter jane ne ate qellim sepse sote kane ndryshuar kure e ndryshuan UCK e carmatosen skame cfare them une dhe nuk flase per sote thashe per te kaluaren
Po pse ather ky YTYBET GAFUR ADILI nuk i bashakngjitet VETVENDOSJES qe eshte nje Organizate me programe dhe po tregone fakte dhe cdo gje po duket se si punon pse nuk i rine perpkar po shiqone me be deklarata interenti pse mose qenka programi i FBKSH me i mire se i VETVENDOSJES prandaj nuk duhet ti perizime gjerat se e nderuara Mirushe del thote ne shkirm apo krahasone pune e ALBIN KURTIT ME TE GAFUR ADILIT ateher me thuaj ty ja ku e kemi rastin ne dore dhe te fresket cfare ben sote ALBINI e cfare ben GAFURI si mundet ti quajm te nje qellimit GAFURI KA RINE HOTELEVE TIRANES TAPE CDO DITE a kurse ALBINI por rine ZYRAVE DUKE ORGANIZUAR CDO DITE RININE TONE cili punone athr ketu cili ka qellimin kombetare cili eshte i palodhshem me thuaj si munde une te bindem me GAFUR ADILIN kure nuk shofe asgje serioze vetem pallavra e fjale koti vetem nen ndikimin e alkoholit te jeshe kombetare nuk eshte ruge ajo me vjen keq pse nuk i dalloni pake gjerat me respekt zeriatdheut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 3:46 pm

Per mendimin tim nje organizate politiko-ekonomike por edhe ushtarake nuk duhet t'i perngjaj as pak FBKSH-se, sepse ky organizim eshte i fjetur, jo efiskas, jo veprimtar, dhe i cili nuk lind nga vullneti i popullit shqiptar ne pergjithesi.
Gabimi trashanik i kesaj organizate eshte se luften e konsideron si paresore per zgjidhjen e qeshtjes shqiptare, qe eshte teper gabim, per kete arsye perkrahesit e FBK-shes jane shume te pakte.
Sot asnje shqiptar sipas mendimit tim, nuk eshte i interesuar te filloj lufta perseri, kur ka menyra per zgjidhjen e problemit pa te.
Ne rast se kjo mbetet menyra e vetme atehere duhet te shqyrtojme kete qeshtje.
FBKSH-ja eshte organizate fjalesh te kota.
A eshte kjo FBKSH qe ka premtuar vitin e kaluar se me 28 nentor do te nderhyje ushtarakisht ne Mitrovice, dhe kjo nuk ndodhi, edhe pse ka qene e njohur se nuk do te ndodhe.
Nuk eshte organizim i duhur ky, sipas mendimit tim, eshte larg cakut.

Respekt
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 8:36 pm

se shpejti ish luftaret e 2 uck-ve te asaj te kosoves dhe te maqedonis dhe te ucpmb-se do te bashkohemi sepse nje struktur e kesaj eshte duke u dislokuar ne mitrovicen e veriut kurse nje grup do te udhton per ne tiran ku do ta mer bekimin e z.gafurr adili
per momentin jam ketu ne maqedon dhe prej ketu ju qojn te fala te gjith shqiptaret dhe ju thojn se boll em fyrje e me sharje o njerz sepse kerkuj nuk i bani dam vetse vetvetes sepse me mir nje fjal e mir sepse nje fjal kunder fbksh-se
edhe kjo eshte per ata qe jan kunder fbksh-se


rrnoft FBKSH-AKSH
rrnoft GAFURR ADILI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySat Dec 13, 2008 8:42 pm

토요일, 13 12월 2008









FBKSH PËR EMËRTIMIN E „MAQEDONISË“ ME EMRIN REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE DHE E SHQIPËRISË LINDORE

DEKLARATË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH:


Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Files.php?file=fbksh_emblema_1__701080750




FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH), PAVARËSISHT NGA QËLLIMI I TIJ STRATEGJIK, QË KA QENË DHE MBETET RIBASHKIMI KOMBËTAR SHQIPTAR, E MBËSHTET ÇDO IDE PROGRESISTE, SIÇ ËSHTË EDHE PROPOZIMI I BDSH (BASHKIMI DEMOKRATIK SHQIPTAR), TË ZOTIT BARDHYL MAHMUTI, PËR EMËRTIMIN E „MAQEDONISË“ ME EMRIN REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE DHE E SHQIPËRISË LINDORE, APO PROPOZIMIT TË BDK (BASHKIMI DEMOKRATIK KOMBËTAR), TË ZOTIT HYSNI SHAQIRI, PËR FEDERALIZIMIN E „MAQEDONISË“ SIPAS MODELIT BELG, DHE KËRKON BASHKIMIN E KËTYRE DY FORCAVE PROGRESISTE SHQIPTARE DHE TË FORCAVE TË TJERA NË „MAQEDONI“ ME NJË FORCË TË VETME, SEPSE „BASHKIM BËNË FUQINË“.



Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,


Mr. Gafurr ADILI (d.v.)







Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Files.php?file=GA1_382777774 Tiranë, 12 dhjetor 2008
http://fbksh-aksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySun Dec 14, 2008 1:28 am

gafurradili@hotmail.com a? hahahahaha
apo gafi_dili@live.com hahahahahaha

Ketu shihet jo serioziteti i organizates...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 EmptySun Dec 14, 2008 1:54 am

guximi shkruajti:
gafurradili@hotmail.com a? hahahahaha
apo gafi_dili@live.com hahahahahaha

Ketu shihet jo serioziteti i organizates...
Kjo e dyta besoj , se i duhet të komunikoj me bukuroshe hahahahahhaa Laughing Laughing.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 7 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Deklarata e Kishës Katolike...
» DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
» Vidhet,,Deklarata e pavaresise" K-Multietnike
» FBKSH/AKSH
» KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: