Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutoriMesazh
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 55
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyFri Jun 11, 2010 11:40 pm

o zoti detektive e ju tjere
mo u mirrni me pune te kota se ska asgje prej ketyre organizatave
plot levizje po punet kerkunde si kemi
Rrnofte hashimi se sa per ju kishmi deke mojti
me kesi levizje fdbk e fbksh kishim pase koken nen serbi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybell
Anëtar i ri
Anëtar i ri
tosybell

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 31
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyFri Jun 11, 2010 11:41 pm

Qenke nen serbi e kemi tash qe osht hashimi ne pushtet zotri xhevati
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
agrono

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 40
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptySat Jun 12, 2010 3:34 am

Gjenerali i Ushtrise se Serbise hyri para disa ditesh pa asnje leje ne Kosove (dhe u takua me Gjeneralin e NATO-s).
Rezoluta 1244
Marreveshja e Kumanoves
Kalle Xhevat Thaci serbofili
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptySat Jun 12, 2010 10:38 am

xhevati
ke te drejte te kritikojshe keto levizje qe bashkpunojne me sllavo maqedonet
po ske te drejte te perkrahesh Thaqin
sepse edhe ai ka shite drute lehte
naj futen nen serbi.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptySat Jun 12, 2010 12:27 pm

"Patriotizem" eshte kur nje njeri ia shun zjarrin Atdheut, nje Levizje, nje Organizate, nje Partije, etj. E jo kur i fryne atije per tu djegur ne te sa me shume, ne nderkoh Shqiptaret kemi nevoij shume per keta njerz .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptySat Jun 12, 2010 8:13 pm

keto biseda jane te kota
sepse edhe keto organizata jane te kota
asgje ska te beje me shqiptaret po per interesa personale
bile keta njerez duhet burgose eulex dhe policia e kosoves sepse shume kane vjedhe popullin dhe jane organizata kriminele qe bejne kontrabanda te ndryshme me serbet per qellime te tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptySun Jun 13, 2010 7:38 pm

sja vlen te diskutojme per gjera te kota
organizata pa vlere kombetare.....vegla te partive pacifiste rugoviqjane...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Geni
Fillestar/e
Fillestar/e
Geni

Male
Numri i postimeve : 26
Age : 95
Vendi : Tirana
Registration date : 05/12/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyMon Jun 14, 2010 10:44 am

Njeri rugovian, tjetri thaçist, ai tjeteri spiun, ata te tjeret udb-jane. Nuk mbeti njeri pa u cilesuar anti-shqipetar.


Nese te gjthe partite, organizatat jane keq e me keq atehere te nderuar ose duhet te krijojme nje organizat (qofte dhe me 3-4 anetar) qe te merret realisht me pune atdhetare ose nuk duhet te jemi pjesetar i ketyre forume. Se per fjale nuk i hyjne ne pune kujt. Le te ankohemi dhe te etiketojme me mijera e miliona here x dhe y por asgje s'kemi per te ndryshuar.


ps: I zgjuar eshte ai qe ben zgjedhjen e duhur. Ne rastin tone zgjedhja e duhur duhet te jete e keqja me e vogel nese nuk ka mundesi per te zgjedhur te miren.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyMon Jun 14, 2010 2:47 pm

Rugoviqjanet ishin dhe jane coftira udbashet e serbise
bashkpunetoret e milloshit dhe ende spo te vjen marre ti celkesh..
po kjo politik mjerane na ka prue ne kete gjendje katastrofale
pas deshtimit te farkut mundohen te rreshtohen ne struktura tjera si ne fbksh
a punojne me izen e udbasheve
as thaqi seshte me i mire sepse ky bene politiken e rugoves
politik antishqiptare
dhe ka njerez te semure psikik ende qe pallen pas partive politike antishqiptare..
Rrnofte Albin Kurti qe se shpejti po ja merre ne dore politiken sahanlepiresve
E vetmja organizate shqiptare qe punon pa hile per popull
Rugoviqet thaqqoistet do jesin ne plehrat e kosoves..
ju zoteri mos ndryshoni hiq se sjeni askushi hiq edhe populli ju njef se keto organizata jane organizata boshe
Fdbk-ja fbksh-ja i njef populli dhe as qe e qan kushe koken me ta....
veq kujdes se po zini naj kune ne thue ,se shume deme jeni ti be´popullit
seper popull nuk jeni tu punue hiq kete e dijne populli..
vetem fjala boshe ....trimat kane dek e atdhetaret jane largue nga keto striktura......knaqnu duke lavderuar vetveten..sa tju zgjate....pasqyra e popullit jane ata njerez qe keni prane -qe per popull jane te njoftur...
Sja vlejne te diskutojme per njerez te tille te pa vlere..
Po te ishni trima i dilni ne ndihme popullit ne verio te mitrovices ne graqanic e vende tjera kunder shkijeve..
Si Albin trimi qe ju del ne balle policise serbe antishqiptare..
ju na knaqt fjla ae komunikata interneti qe10 vite
populli u shkaterrue u shkaterrue qka ka shqiptare e ju sju vjen turp ende te shkruani ketu per organizata me njerez te vdekur e njerez dezertore te luftes...
leni keto marrina se sja vlene te mirreni me kesi gjera...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 55
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyMon Jun 14, 2010 8:04 pm

Xhevat hajdari-Drenice
Valla xhiti krejt jane Rugoviqa dhe ishe farkista...
Kure ka luftue Thaqi i jone dhe ne keta thojshin rrnofte Rugova...
ne Drenice u bejke lufte keta nejshim me gra neper shpija tuj fol keq kunder uck te Ademit e Thaqit
Pas lufte formun kinse fbksh -aksh me shpijuna qe i njofim populli dhe drenica..
PO hashimi ka me i fute krejte ne burg ,se keta vetem po vjedhin popullin e asgje skane ba ..po jane formue kunder Qeverise sone me te mire qe kemi
Qeveri te luftes me Kupin e hashimin tone
Kushe qohet kunder lketyre trimave qe naj perzunen shkavin kane me psue me burg
Kosova ka zot shpije..
Thaqi nuk dote lejoje qe gjykates te regjimit te milloshit politikane komu niste qe ne emer te nje organizate qe shkaterrojne popullin me kontrabande te ndryshme te sillen neper shtetin e kosoves
kemi hashimin trim e azgan....mos tja nin zanin kushe me keto budalleke......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyMon Jun 14, 2010 9:58 pm

RRnofte Albin Kurti
ky trim shqiptari
e ketu po ka njerez psikopata qe ende thirren ne Rugoviqa e Thaqoiqa
Te gjithe Albini i hudhe ne berlloge sepse nga berllogu kane ardhe..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyMon Jun 14, 2010 10:01 pm

Kishim qene budall qe perkrahem kete fare fbksh qe u shenderrua ne parti Politike pacifiste Rugoviqjane
TE gjithe ata qe perkrahem perkrahem per hire te atdhetarit te pa lodhur Kordinatoorit te fbksh per Evrope
pas doreheqjes se tije
perkrahim vetem forcat atdhetare patriotike te njemendeta qe i dalin armikut ne balle Eshte Albin Kurti dhe uck-uksh..
Qe se shpejti do jete prezente..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 108
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 EmptyFri Jun 18, 2010 10:38 am

Pronarët e fajit

Politika dhe politikanët shqiptarë në Maqedoni janë në gjendje kome...E vetmja që mund të bëjnë është të thonë se si duhet vepruar... ndërkohë "shtëpia po digjet"... thotë një student i gazetarisë në USHT.

Shkruan Fatmir Shabani


Politika dhe politikanët aktual në Maqedoni janë në gjendje kome. Politikanët duan që të ngrihen nga pavetëdija klinike por nuk munden. Ata duan që të bëjnë diçka sa për sy e faqe për të tërhequr vëmendjen e popullit por përsëri s`munden. E vetmja që mund të bëjnë është të thonë se si duhet vepruar.

Ç’do ditë që kalon po na sjell gjëra të reja dhe shumë të qarta për t`i kuptuar, madje edhe politikanët na e bëjnë të qartë se në zgjedhjet e ardhshme nuk duhet votuar për asnjërën parti shqiptare sepse populli shqiptarë në Maqedoni udhëhiqet vetëm nga një parti dhe ajo është “VMRO-DPMNE”-ja.

Përderisa bëhet fjalë për prishjen e marrëdhënieve ndëretnike në Maqedoni, për fajin nuk duhet të pyesim se i kujt është, sepse vet politikanët tanë janë prindërit dhe pronarët e fajit. Ata kanë lënë anësh të gjitha problemet dhe vuajtjet e popullit, vetëm e vetëm për të akuzuar njëra -tjetrën se cila e ka fajin më të madh!

Populli shqiptarë në Maqedoni çdo herë ka qenë i shkelur, i torturuar dhe i nënçmuar, deri në skajshmëri. Jo që jemi popull pa gjuhë, identitet dhe histori, por vetëm e vetëm se asnjëherë nuk e kemi lënë pa u shitur dhe nuk kemi lënë anësh bizneset dhe interesat personale.

Më kujtohet një fjalë popullore ku thonë “Armiku na bashkoi”, mirëpo tek ne ndodhë e kundërta: “Ra armiku e pa populli se kush është Sadiku”. Sepse deri në një kohë kur gjërat ishin të pa definuara mendonim se faji është tek të huajt, që shqiptarët nuk janë bashkë. Por jo edhe aq vonë kuptova se populli shqiptarë në Maqedoni nuk është bashkë, sepse duhet të paguaj çmimet e inateve të politikanëve dhe politik-bërësve shqiptarë.

Kreu i “DR”-së, Imer selmani disa ditë më parë u përcolli porosi BDI-së, Ali Ahmetit dhe atij të PDSH-së, Menduh Thaçit për të unifikuar qëndrimet dhe kapërcimin e inateve të politikes ditore partiakë. Kryetari I BDI-së Ali Ahmeti dhe partia e tij nuk komentuan rreth kësaj kërkese, mirëpo pa kaluar as edhe një ditë doli në skenë kryetari i PDSH-së MenduhThaçi duke u kundërpërgjigjur rreth kësaj kërkese dhe duke etiketuar Imer Selmanin si njeri “të sherbimit sekret” dhe si bashkpunëtorë i Nikola Gruevskit, duke dashur të thotë që “nuk e kalla un katundin po e kalli ai që deri dje ishte me mua!.”

Nuk do mend se kjo është vetëm një skenar përçarës duke pasur për synim pëçarjen e mëtutjeshme të partive politike shqiptare, vetëm e vetëm që projektet antishqiptare dalënga dalë të realizohen.

Nga ana tjetër Fazli Veliu i njohur si komandant “Daja” , deputet i BDI-së e njëherit edhe kryetar i Shoqatës së Veteranëve të Luftës (SHVL), jo me larg se dje kërkoi që Shqiptarët e Maqedonisë të jenë pjesë e bisedimeve për zgjidhjen e çështjes së emrit dhe të mbështesin propozimin që emri i ri i shtetit të jetë “Iliro Maqedonia”. Për mendimin tim kjo është ide shumë e qëlluar por pak sa e vonuar dhe në adresë të gabuar! Por ama, e rëndësishmja është që politikanët shqiptarë rolin e marketingut politik dinë se si e luajnë. Ata dinë për çdo ditë t’u përshtaten rrethanave dhe roleve që duhet aktruar.

Nga ata mund të dëgjosh edhe deklarata radikaliste, si: “Jemi më të fort në mes të Shkupit, sesa ne mal” ose mund të dëgjosh duke thënë për Gruevskin që ai është “Millosheviqi” i dytë ndaj shqiptarëve. Nga ana tjetër politikanët shqiptarë në Maqedoni, ende presin që po ai “Millosheviq” t’i realizojë kërkesat e atyre që perfaqësojnë shqiptarët në Maqedoni. Kjo nuk është asgjë tjetër pos politikë për kollktukë. Këtë nuk mund ta quajmë asgjë tjetër përpos “Populli u dënoftë deri në atë nivel që ju dënuat atë!”.

“Derisa shtëpia digjet dhe vëllezërit nuk mundohen që ta fikin atë, por grinden se cili kishte harruar cigaren ndezur,” ne si popull asnjëherë nuk kemi për të gjetur derën e shpëtimit. / Zhurnal /

http://zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=2721013563...610154459&sh=13
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Sponsored content
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 10 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: