Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 8:37 pm

Detyra per te folur me njerezit dhe per t'i ndrequr e kane gjithe veprimtaret e ceshtjes kombetare, Drin. Se paku, une kam bere detyren time. Kurse ai, nese ka ndergjegje, ndreqet, nese jo, jo, puna e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 8:49 pm

qka po menon ti qe njerezit duhet te perkrahin psikopat adilin dhe ty!
Ti ndreqe vetveten ne dijme ka e perkrahim !
Po ti sje tuj dite.
Edhe pse kemi gabuar qe kemi perkrahe me pare.
PO ke lexue deklarimin tim pse!
PO kure pame se ky seshte ne koke ne rregull hup gabel pertej gabeli!
Psikopata ska nevoj shqiptarija!
Drinii e dije po te ka tregue se nuk jam laper te shoj pa sgabelave katrahutrave!
Di ka perkrahi dhe jam i vetdijshem!
une bile nuk perkrahi partit politike si ju do! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 8:56 pm

Kurr mos u lodh per ndihmen qe jep, Teuta por bindjet nuk edukohen lehte, sdomos kur ke te besh me nje te pa edukuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 8:58 pm

Po, mendoj se Gafurr Adili duhet perkrahur sa me shume, sepse punon pa ndalim per ribashkimin e Shqiperise.

Ti gabon ne nje gje: u jep etiketime dhe sharje njerezve pa i njohur. I karakterizon nga te degjuarat. Apo ben gjerat qellimisht, i nxitur jashte mendimit tend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:02 pm

Po Drini, kemi shume pune akoma per te bere per t'i sqaruar njerezit, sidomos ata te paedukuara!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:11 pm

Njerzve u vjen e keqja shume me teper nga ilozinet, sesa nga mosdja, shume me pak na demton ajo qe se dime, sesa ajo qe mendojme se e dime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:20 pm

Po, ashtu eshte. Ka edhe nga ata qe degjojne duke u folur dhe jane te paafte te mos besojne. Keta jane pre per shpifjet e armiqve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:38 pm

Ne mesin e ca njerezve eshte percmim te trgosh talentin,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:41 pm

Drini, duke qene e bindur per qendrimet te tua atdhetare, desha te kontaktojme me tutje. Une te jap emailin tim: teuta.gjika@yahoo.com. Nese deshiron, me kontakto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:44 pm

Po ky drinii ka msha deri dje gafurrin dhe ne qe perkrahem!
Te pa edukuar jeni ju qe shkoni pas individeve qe nuk bejne gje per qeshtjen kombetare ku ishte ky trim gjat luftes .
Kane manipulue disa grupe qytetare per pasuri per veti.

Qfare edukate ke ti une studijoi dhe punoi!
kam krye shum kurse te ndryshme dhe kiam edukat familjare patriotike.
E njofim shum mire kete njeri!
ka kontribue prej tirane me deklarata boshe.
Dhe te mel popullin me para.
Shiqoja banesat sa ka! fla Po leje se skena kohe te mirremi me njerez te deshtum!
QE nuk kane perkrahjen e as kujt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:51 pm

Ku studion, detektiv dhe cfare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 9:51 pm

Detektivi, nuk eshte e natyres sime, sharja mund te shiqoni postimet e mia dhe te kuptoni se nuk ofendoi askende.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 10:40 pm

shkencat politike ne Prishtine!
fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 10:41 pm

Kam punue per uck.
Qe disa vjet per aksh. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 10:45 pm

Detektivi te shtrova nje pytje, nuk mu pergjigjet me mbetet borgj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 10:58 pm

Edhe une, detektiv. Mos kemi qene kollege shkolle ? hahaaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 10:59 pm

BANDITËT PLACKITËS NUK KANË PASUR KURRË IDEAL RIBASHKIMIN KOMBËTARDEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Thumbnail.php?file=images_918753854

Ideal BOLETINI[size=9]Komenti redaksional i “Radio Kosova e Lirë”, i lexuar të mërkurën, 27 maj 2009, ora 22, i titulluar “Trimat” e pas luftës ende po orgjizojnë në Kosovë” është një koment realist që flet për realitetin e hidhur në Kosovë pas luftës së UCK-së, ku banditë pa asnjë ideal, edhe të nxitur nga shërbimet sllave, kanë plaçkitur popullin në emër të UCK-së dhe (më vonë) edhe të AKSH-së, ku edhe drogirantët me makina luksoze thirrin në emër të vlerave të luftës për të manipuluar popullin.[/size]Ata nuk i kanë përkitur as UCK-së, as AKSH-së, struktura politike drejtuese e së cilës – Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) ka marrë vendimin që luftëtarët e saj të mos jenë përfshirë në aktivitetin e grumbullimit të fondeve, sepse një strukturë tjetër merrej me këtë – Fondi Kombëtar Shqiptar (FKSH).Misioni i luftëtarëve të lirisë është çlirimi dhe ribashkimi kombëtar, dhe assesi hajdutëria dhe plaçkitja, që shkojnë dorë në dorë edhe me spiunllëkun dhe tradhtinë.

Prandaj, FBKSH dhe strukturat e tij jo vetëm kanë tërhequr vëmendjen popullit t’i luftojë maskaxhinjtë dhe t’i vrasi si qentë e rrugëve, por i ka luftuar me të gjitha format dhe mjeteve, sepse me anë të këtyre veglave, armiqtë të kombit kanë synuar dhe mund të synojnë edhe në të ardhmen ta ulin përkrahjen e të vrasin idealin e ribashkimit popullor në zemrat e shqiptarëve, por edhe të fusin frikën në popull duke përdorur individë të ulët që synojnë të pasurohen.Edhe FBKSH ua ka bërë thirrje këto “trimave” se nëse duan ta shfaqin “trimërinë” e tyre, të shkojnë në veriun e Kosovës dhe të përballohen me bandat serbe.

Dihet se shpallja e pavarësisë së Kosovës u shpejtua, pikërisht për shkak të veprimtarisë së AKSH-së, atje ku nuk vepruan forcat e KFOR-it (jug-lindja dhe veriu i Kosovës).Tanimë, Kosova është shtet të pavarur dhe është mbrojtur nga aleatët e shqiptarëve, KFOR-i. Ajo duhet të konsolidohet si e tillë, ashtu siç u konsolidua edhe Shqipëria administrative. Procesi i ribashkimit të Republikës së Kosovës me atë të Republikën e Shqipërisë kërkon taktika politike, të përcaktuara në Platformën e Koço Danajt për Shqipërinë Natyrale.Çdokush që do të përpiqet të sabotojë këtë, do të veprojë kundër synimit strategjik të ribashkimit të Shqipërisë në një shtet të vetëm kombëtar.
Prishtinë, 30 maj 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:03 pm

GAFURR ADILI:VLERËSIMI I NGJARJEVE DHE ARRITJA NË NJË CAK..!
Sa ngjarje të bujshme, sa mund, sa përpjekje, sa gjak, sa lot, sa lëvizje çlirimtare, sa data të rëndësishme dhe ende nuk po mundemi të arrijmë në cakun e dëshiruar.Pse nuk mund të arrijmë?Nuk arrijtëm në të kaluarën, se nuk ishim të përgatitur për betimin e dhënë.Ngjarjet e ndryshme që i kemi përjetuar duhet vlerësuar.Kur themi vlerësim, mendojmë në atë të drejtë reale dhe jo të jemi të njëanshëm.Vlerësimin nuk e kemi bërë për vitet 1878, 1912, 1945, 1968, 1981 dhe të fundit më 1989-2001.Deri sa datat e lartpërmendura i takojnë të kaluarës dhe vlerësimi i tyre mund t'i mbetet historisë, le të mbetemi te një datë më e re ajo e 1999-2001. Në këto vite u bënë tri luftëra.Lufta e parë u nisë me UÇK-osovës, tha se qëllim kishte ribashkimin kombëtar.Të njëjtën gjë na e thanë edhe të luftës dytë (UÇPMB) dhe luftës tretë (UÇK-ombëtare).A u arrit qëllimi për të cilën flisnin, për të cilin kërkonin përkrahje si morale ashtu edhe materiale?Pajtoheni që jo.Dikush duhet të na sqaroj se përse nuk arritëm aty për ku ishim nisur.Tri ushtritë kishin krahun e tyre politik, Lëvizjen Popullore të Kosovës (LPK).Asnjëra nga to nuk doli me ndonjë analizë serioze se deri ku u arritën objektivat e tyre.Kur ka paqartësi në objektiva, del brezi tjerë që vazhdon rrugën e nisur.Sikur të bënin ndonjë analizë do të dihej më mirë nga brezat e ardhshëm se cilat janë pengesat dhe rrugët e mundshme për t'i tejkaluar ato në arritjen e qëllimit tonë të përbashkët.Në mungesë të një vlerësimi të tillë neve vetëm se na përsëritet historia.Por, atë që nuk e bënte paria e të gjithë lëvizjeve çlirimtare e bënte faktori kohë.Dhe, deri sa koha bënte vlerësimin e saj shqiptarët vetëm humbnin vitet apo hapin me kohën dhe me popujt e zhvilluar.Ne, në vend se të konsolidoheshim si komb, vazhdonim të dobësoheshim me luftëra keq të organizuara.Vlerësimi i një ngjarje, pune, veprimtarie nuk kërkon askënd që ta hedh në gjyq, por kërkon ndërgjegjësim dhe mundësi për gjetjen e rrugëve të reja në realizimin e një qëllimi.Sot jemi në këtë gjendje, sepse nuk kemi bërë një vlerësim të tillë.Aty ku mungojnë vlerësimet për punën e bërë ekziston mundësia për mashtrim të masave si dhe thashethemet.Kujt i shkon për shtati mashtrimi?Atyre që kanë pasur bajrakun në dorë e që i janë shmangë rrugës së duhur.Janë politikanët shqiptarë të 20 viteve me parinë udhëheqëse të tri luftërave?Po thashethemet?Ato godasin veprimtarët dhe luftëtarët e vërtet e të sinqertë se u ka rënë në hise të kenë ''shokë e miq'' të pasinqertë e hileqarë.Të bësh vlerësim për një ngjarje historike është shprehi pozitive e popujve dhe shteteve të përparuara.Popujt e prapambetur janë të tillë sepse iu mungon vlerësimi i ngjarjeve.Vlerësimi duhet të jetë i drejtë, përndryshe krijohet përshtypje e gabuar për realitetin.

Shqiptarët pas tri luftërave nuk bënë një vlerësim serioz të tyre dhe është krijuar përshtypja se kemi arritur në një cak,të përmbylljes së cështjes kombëtare shqiptare, aspiratës shekullore të shqiptarëve dhe të amanetit të dëshmorëve të kombit,ribashkimit kombëtar të shqiptarëve dhe të trojeve të tyre në një shtet kombëtar, me emrin Shqipëri.

Në anën tjetër realiteti e dëshmon të kundërtën.Nga ky realitet u lindë FBKSH-ja dhe strukturat e saj tashmë publike.Pas një pune të gjatë dhe tejet të mundimshme rreth FBKSH-ës është tubuar një numër i madh i atdhetarëve shqiptar, që duan t'iu japin një shtytje pozitive proceseve politike ku gjallërojnë dhe frymojnë shqiptarët.Në këto kontakte FBKSH-ja, ka përshëndetur edhe punën e atdhetarit të madh Tiranas Koço Danaj.Duke dashur që t'i shoh shqiptarët në një Front rreth një qëllimi, FBKSH-ja, e shpalli detantën (pushim i përkohshëm).Në fillim kishte disa keqkuptime rreth detantës, por më vonë i dëshmuam të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve, por edhe atyre që nuk ja duan të mirën shqiptarëve e në mesin e tyre edhe disa shqipfolësve se, FBKSH-ja është gjallë dhe për dy strukturat e saj SKSH-ja dhe AKSH-ja, detanta nuk vlen.Sekretariati Vendimmarrës i FBKSH-ës, në çastin që vëren se individë apo organizata partnere, që thirren në çështjen e Ribashkimit Kombëtar, nuk përmbushin objektivat e planit taktik-strategjik të FBKSH-ës, menjëherë do ta shfuqizojë detantën.Gjithashtu, e njoftojmë publikun shqiptar se, FBKSH-ja është organizatë legale e jo ilegale, siç po gabohen shumë individ.Ajo legalitetin e saj e ka fituar më 2003 pas fitimit të pafajësisë s'ime nga gjyqësia e shtetit shqiptar.Sa iu përket dy strukturave të saj SKSH-ës dhe AKSH-ës, duhet ta kuptoni se edhe shtetet më të fuqishme të botës nuk e bëjnë publike punën e forcave të sigurisë.Ne jemi të bindur që edhe historia edhe koha do të na vlerësoj pozitivisht.Mjaftë më me llafe!Kemi nevojë për vepra konkrete!Të shpresojmë në FBKSH-ën, si organizmin e vërtetë dhe të fundit drejt cakut tonë që quhet, Ribashkim Kombëtar.Tiranë, 29 Maj 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:37 pm

KOMUNIKATA


NR.1 E FBKSH-AKSH NË ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONITE NDERUAR VËLLËZËR DHE MOTRA TE NDERUAR MEDIA ELEKTRONIKE DHE


TE SHKRUARA SI DHE JU BASHK LUFTETARET TAN QE NJE FAR KOHE U ZHGENJYET

NGA NJE VENDIM QE NA BEFASOJ TE GJITHVE POR JO EDHE ME PELQIMIN TON.

ME KERKES SHUM TE MADHE TE ZONAVE NR.2-NR.3-NR.4 DHE NENZONAT

NR.2/05-06-07-08-09 NENZONAT NR.3/08-09-11 DHE NENZONAT

NR.4/01-02-03-04-05 NUK JAN DAKORD ME VENDIMIN E

Z.GAFURR ADILI DHE U MUR KY VENDIM.

QE FBKSH ME TE GJITHA STRUKTURAT E SAJ / AKSH-SKSH-FKSH

NUK DO TE SHUHEN NE KETO ZONA POR NE TE KUNDRTEN TË RI ORGANIZOHEN

ASHTU SIQ KEMI QEN ME PAR DHE TE PRANOJM USHTAR TE RINJË PER ARMATEN KOMBETARE SHQIPTARE

SHQIPERIA NATYRALE ESHTE VETEM NJE FARZ E CILA ESHTE LANSUAR

VETEM PER SHURJEN E FBKSH POR NE NUK E PRANOJM KET SHQIPERI NATYRALE .

FRONTI PER BASHKIM KOMBETAR SHQIPTAR NE THEMELIMIN E SAJ DHE NE STATUSIN

E SAJ NUK PRANON ASNJE NDRYSHIM NGA STATUSI DHE NGA VIZIONI I FBKSH-SE

E AJO ESHTE SHQIPERIA ETNIKE.

PER NJE KOHË TËCAKTUAR DERI NE MBLEDHJEN E DELEGATVE TE ZONAVE DHE NËN ZONAVE ËSHTË

ZGJEDHUR KRYESIA E PERKOSHME SI VIJONZËDHËNËS I FBKSH-se PËR ZONAT KOSOVË PRESHEVË DHE MAQEDONI

ALBAN KOSOVASHEF I SHTABIT TË AKSH

ARDIAN DRENICANE NUK JEMI HAJDUT POR NE JEMI ATA QE E KEMI THEMELUAR FBKSH-NE NE KOSOV PO NU NGUL THIKA MBAS SHPINE NGA VELLEZRIT TANME RRESPEKT
KOMANDANT KOSOVA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:40 pm

Plaqkites eshte vet gafurr Adili qe me para te populli ka ble dy banesa nje ne durres nje ne tiran.
Dhe per qdo vjet me mashtrue popullin i shet ne shitje kinse ka borgje!
A nuk i shet!
Ky duhet dhene llogari se ku i ka que parat e mbledhura ne konto te tije deri tashe.
Ku ska tregue kurrfar aktiviteti.
vetem fjala rrena deklarata boshe!
Duhet kerku pergjegjesi dhe ngrit padi te eulex penale per mashtrim dhe abuzim te te hollave te qytetareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:49 pm

Mos ja fut kot, detektiv. Keto shpifje jane shume te renda dhe te paverteta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:53 pm

Ore detektiv, kur ke mbaruar shkencat politike, ne cilin vit? A ke qene ne studim te rregullte apo part-time?!Mos kemi qene kolege?!?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:56 pm

Ne Prishtine!
fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySat May 30, 2009 11:57 pm

Kur te takohemi bisedojm!
Po se pari duhet qe tju bindesh vendimit te shtabeve te zonave e jo te atij qe ka shpall shpartallimin! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 EmptySun May 31, 2009 12:10 am

Detektivi une do ta deshiroja nje Shtab te pergjithshem, jo si ju qe citoni (shtabve) sepse aty ku ka shum shtabe nuk mundet te kordinohet puna mir, dhe ka mos marrveshje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: