Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çfarë është e veshtirë në jetë?

Shko poshtë 
+46
zeriatdheut
Anabela
Agrone
Aldo
socratus
Kastrioti
laloni
Liisi
egzona-
foxteam
Kasper
ylari
Xili
Eva0506
elisa
Veneta
Fjona
stabili
Argent
luan mreti
besim78
**Embelsira**
ledina
Mysafir
idol
interesant
Ago Muji
Albea
Euridika
NetSerseri
vlora
besa-bese
rrebelja
shpendi
Anna
Sy kaltri
Hana
dibranja
tom sojer
GocPejone
shaban cakolli
Kosovarja
silvi
meli
Beton
azzurra
50 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 40
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Dec 16, 2008 4:53 pm

Vete jeta eshte e veshtire dhe pershtatja me situatat qe ajo na sjell...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarÇfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Dec 16, 2008 5:05 pm

elisa shkruajti:
Pajtohem me ty Akil , kur dikush ka nevoj per ndihme e nuk ke mundesi ti ndihmosh kjo eshte shume e veshtire .

Ka edhe me keq! Kur dikush na sheh si te vetmin shpetimar dhe ne i kemi duart e lidhura...Kjo eshte eshte me e veshtire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Dec 16, 2008 6:52 pm

Tradhëtia është më se e vështirë në jetë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 37
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Dec 16, 2008 7:36 pm

Veshtir eshte kur njeriu nuk ka pun i mungojn te holla vret mendjen se ku te gjej nje pune dhe nje shtepi ku te strehoje familjen si shum shembuj qe kemi par te veshtira,Jeta ka shum veshtersi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 33
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyWed Dec 17, 2008 6:00 pm

Ka shume gjera qe jane te veshtira ne jete por kjo e ben jeten me dinamike ndryshe do ishte monotoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyMon Dec 22, 2008 8:07 am

është e vështirë në jetë kur ske të ardhura
dhe ske ku shkon pa lekë
eke Lekun e ha Burekun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
foxteam
Fillestar/e
Fillestar/e
foxteam


Male
Numri i postimeve : 43
Age : 50
Vendi : TROJET SHQIPTARE
Profesioni/Hobi : USHTARAK
Registration date : 22/12/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyMon Dec 22, 2008 8:49 am

Veshtire eshte kure e ke shtepin tende por nuk mundesh me ndejt..ke leke por frikesohesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyMon Dec 22, 2008 4:57 pm

e vështirë është të jesh tradhëtarë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
egzona-
Anëtar i ri
Anëtar i ri
egzona-


Female
Numri i postimeve : 71
Age : 29
Vendi : prishtina
Registration date : 28/11/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyMon Dec 22, 2008 11:24 pm

te gjithat sfidat ne jet jon te veshtira nuk do te veqoja asnjo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyMon Dec 22, 2008 11:32 pm

Varfëria
Belaja
gënjeshtrat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Liisi
Fillestar/e
Fillestar/e
Liisi


Female
Numri i postimeve : 29
Age : 38
Vendi : aty
Registration date : 05/12/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Dec 23, 2008 12:31 am

Veshteri ne jete eshte te ecesh drejte, sepse ka rruge te veshtira gjate jetes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 31
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 2:30 pm

nese njeriu e njeh Krijuesin e tij ,e njeh veten e tij dhe e njeh arsyen pse eshte i krijuar-pse jeton ,ateher ai arrin te perballoj veshrirsit e jetes sepse ai e di qe pas qdo sprove duhet te vij lumturia ,sikur pas fortunes qe mbretron paqja .
Kjo bote eshte e mundimshme per njeriun e drejte (muslimanin), dhe muslimani i di qe ai patjeter duhet te kete veshtirsi dhe vuajtje ,por ai gjithashtu e di qka e pret (gjenneti) nese ben ''durim'' .
dhe per fund un e kam te veshrtire te kuptoj pse njeru ipet aq shum pas kesaj dunjaje kur kjo dunja eshte vetemnje stacion i shkurter ,ndersa venti ku do te ndalemi pergjithmon eshte ahireti ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kastrioti
Fillestar/e
Fillestar/e
Kastrioti


Male
Numri i postimeve : 49
Age : 58
Vendi : Tetove
Registration date : 29/11/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 2:49 pm

Veshtire ne jet eshte lufta me vetveten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 3:02 pm

Tungjatjeta

Veshtersia qendron ne te njohurit e vetevetes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 3:12 pm

laloni shkruajti:
nese njeriu e njeh Krijuesin e tij ,e njeh veten e tij dhe e njeh arsyen pse eshte i krijuar-pse jeton ,ateher ai arrin te perballoj veshrirsit e jetes sepse ai e di qe pas qdo sprove duhet te vij lumturia ,sikur pas fortunes qe mbretron paqja .
Kjo bote eshte e mundimshme per njeriun e drejte (muslimanin), dhe muslimani i di qe ai patjeter duhet te kete veshtirsi dhe vuajtje ,por ai gjithashtu e di qka e pret (gjenneti) nese ben ''durim'' .
dhe per fund un e kam te veshrtire te kuptoj pse njeru ipet aq shum pas kesaj dunjaje kur kjo dunja eshte vetemnje stacion i shkurter ,ndersa venti ku do te ndalemi pergjithmon eshte ahireti ...
Nese mosha qe ke ne avatar eshte e vertete, duhet ta pranoj qe me keni befasuar per te mire. Koncepti qe keni krijuar per jeten per shume moshatare te tu eshte dicka e larget.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 31
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 3:28 pm

hehe falemner n kompliment
op 17 vite
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 8:43 pm

te kuptosh se si funksionon jeta. po arrite ta kuptosh atehere nuk ke veshtiresi per asgje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 9:27 pm

Tungjatjeta

Besoj se jane fatlum ata qe e kan tashme te zbuluar funksionimin e jetes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 9:40 pm

jo te gjithe e kan zbuluar.vetem disa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 38
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 10:34 pm

nese je pesimist cdo gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 31
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyThu Mar 12, 2009 10:41 pm

vshtirsija ma e madhe n jet osht lufta me vetveten shum pajtohna me akilin
brravo akil.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anabela
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Anabela


Female
Numri i postimeve : 170
Age : 37
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyFri Mar 13, 2009 2:59 am

Te jesh vetvetja ne nje rreth i cili domosdoshmerisht mundohet te te bej si vetja.

E veshtire por jo e pamundur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 38
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyFri Mar 13, 2009 3:24 am

te gjesh pace
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyTue Jan 05, 2010 1:36 am

Vete jeta eshte e veshtire dhe pershtatja me situatat qe ajo na sjell...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 37
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 EmptyWed Jan 06, 2010 1:04 am

Me se veshtiri eshte kur spiunet dhe argatet e serbeve mbas perfundimit te luftes u veshen dhe u beren luftetar me bateria!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çfarë është e veshtirë në jetë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Është vështirë ti edukosh të fortët
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cfare eshte Universi???
» Eksperienca, sa eshte e rendesishme ne jete ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: