Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!

Shko poshtë 
5 posters
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyWed Oct 28, 2009 8:35 pm

Cfare tipareshe kerkojn te rinjet tane te partneri???Kohet kane ndryshu,Por nuk pate pasuri, nuk je i bukure dhe nuk je i shkolluare, veshtir eshte te gjesh fatin e jetes..

Kjo per arsye se te rinjet me teper po e shikojne interesin matrijal se Dashurin.

Te rinjet tane, ashtu si te rinjet e botes, vendim me te rendesishem ne jete e konsiderojn zgjedhjen e personit te jetes.
Ky eshte provim me i veshtire dhe me i rendesishem ne jete.
Por natyrishte qe personi i duhure, apo shpirti binjake, nuk eshte let te gjendet...

Madje te rinjet tani thon , se per tu lidhe me te dashuren,ata se paku duhen tjen te perafert,T´ken tiparete njejta ndersa edhe bukurija dhe mequrij luan role te rendesishem.Por jo te gjith qiftet i vlersojne te njejtat tipare te personit adekuate per te qen pjes e jetes se tij.Per disa me e rendesishm Bukurija .Kurse per disa Mequrija shkollimi pasurija ..cfar mendon ju eshte veshtire te takosh shpirtin binjak?Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! U24_buon01


Edituar për herë të fundit nga fionaa në Mon Jan 04, 2010 11:22 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyThu Oct 29, 2009 12:39 pm

Ne evrope edhe me gjere qekur ka filluar alternative ndaj marteses e ajo eshte bashkejetesa e dy te rinjeve pa obligime martesore.Kjo ka filluar edhe ne kosove .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyThu Oct 29, 2009 12:44 pm

Me të vërtet është një provim i rënd që njeriu duhet mir e mir të mendohet ,sepse kjo ndodh nji her në jet pët ata që konsiderojn kët gjë , mirpo sod kjo është bër si lloj loje?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyMon Nov 02, 2009 2:57 am

ee mo delia mos na frikso??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 62
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyWed Nov 04, 2009 9:02 pm

martesa provim shum i lehte!
Sepse provimi eshte dhene me heret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyWed Nov 04, 2009 9:56 pm

Provin i lehet per ata qe e akn kryer dhe tash ju duket i lehet po ata qe do martohen mondohuni mir kur dikujt i thua PO si dhe ju deshiroj fat te mar te gjithve .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyThu Nov 05, 2009 12:33 pm

flm delia ama kur thua provim i veshtire icik na frikson ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyThu Nov 05, 2009 12:37 pm

Per mua martesa ka qene shume e veshtire por me kohe ikam sakrifiku privilegjet e beqarise e pastaj e kam pase me lehte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini


Male
Numri i postimeve : 195
Age : 41
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! EmptyFri Nov 06, 2009 3:24 pm

Martesa dike e qete ne rruge,e pasurone e begatone ai qe ja dine vleren ardhmerise!

Por dike e shkatrrone me te tere!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty
MesazhTitulli: Re: Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!   Martesa! Provimi me i veshtire ne jete! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Me veshtire te jesh burre apo grua ?
» MARTESA E FSHATARIT
» Martesa Interes apo Kurorë e Dashurise
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Është vështirë ti edukosh të fortët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: