Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çfarë është e veshtirë në jetë?

Shko poshtë 
+46
zeriatdheut
Anabela
Agrone
Aldo
socratus
Kastrioti
laloni
Liisi
egzona-
foxteam
Kasper
ylari
Xili
Eva0506
elisa
Veneta
Fjona
stabili
Argent
luan mreti
besim78
**Embelsira**
ledina
Mysafir
idol
interesant
Ago Muji
Albea
Euridika
NetSerseri
vlora
besa-bese
rrebelja
shpendi
Anna
Sy kaltri
Hana
dibranja
tom sojer
GocPejone
shaban cakolli
Kosovarja
silvi
meli
Beton
azzurra
50 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyTue Sep 11, 2007 8:54 pm

Forumista te nderur po e hapi ket tem per ti lexuar mendimet e juaja se ç'far eshte e veshtir ne jet??

Po filloj une e para:Ne jet eshte e veshtir te jetosh pa prind,te mos kesh femije,eshte e veshtir te jetosh edhe larg vedlindje e shume te tjera.

Ju uroj vazhdim te kendeshem ne ket tem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyTue Sep 11, 2007 9:34 pm

Azzurra:

Pajtimi me fatin eshte njera nga veshtiresit me te veshtira ..

por une mendoj se gjithe ne jete kane edhe hallet me te renda ..kure kalon para apo pas meje n'donje ''invalit'' me te meta..! pa kembe apo pa dore pajtohem dhe jam i k'naqur me ate qe kam e ja di vleren..

Vazhdim te mire ne teme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyWed Sep 12, 2007 12:05 am

Edhe une i flanderohem zotit se pari qe jam shnosh,e mua e veshtir me duket qe jetoi larg prinderve te mi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyWed Sep 12, 2007 5:34 pm

Per mua kohen e fundit eshte e veshtir ta dij qe personi qe te lindi e te rriti ka nje semundje te rend,e nuk e dij se deri ku mund te arrij kjo semuje....dua te jap jetem time per ta ndimuar por nuk eshte e mundur se gjith qka vjen prej" Zotit".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi


Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyWed Sep 12, 2007 5:50 pm

Vet jeta....Twisted Evil :por me rendesi eshte te dish gjithmon t'a vlersosh ate...dhe ta presesh ashtu si te vjen me te mira dhe te keqija bashke...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 13, 2007 6:22 pm

Azzurra pergezime per temen


Jeta ne pergjithesi eshte e veshtir,dhe po te mos kishte keto veshteresi nuk do ishte aq e rendesishme....
veshteresi ne jete eshte te jetosh pa prinder,jasht vendlindjes,te jetosh sikurse ne ne Kosove pa rym,pa uje ,varferi e madhe ,njerze te cilet nuk e kane perkujdesjen e askujt ..... ka shume dhe shume gjera qe jane vertet te veshtira ne jete,mirpo te gjitha tejkalohen,sepse jeta eshte e embel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptySat Sep 15, 2007 4:39 pm

Ne jeteme se veshtiri eshte pa liri kombetare,pa atdhe,pa dashuri,pa shendet..............
Por plakun qe kishte pervoje nga jeta e kishin pyetur:.:Mixhe,qka eshte me se veshtiri ne jete?Mixha ishte pergjegjur:Ma se veshtiri ne jete eshte te jetosh pa ftyre,ashtu jeton as i gjalle,as i vdekur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 102
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptySun Sep 23, 2007 10:00 pm

hahha ma mir bone pytjen qa osht leht ne jet se o ma kollaj mu pergjigj XD
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyTue Sep 25, 2007 8:50 am

Thote Shaban Cakolli:

"Mixha ishte pergjegjur: Ma se veshtiri ne jete eshte te jetosh pa fytyre, ashtu jeton as i gjalle e as i vdekur."

Kjo eshte me se e vertete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyTue Sep 25, 2007 11:13 am

E verteta eshte qe te jetoishe me fytire ne jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 1:02 am

Jeta eshte plot veshtiresira,po duhet ti mbijetojme me sakrifica,ku ka edhe shum batica e zbatica, por qe duhet ti kalojme.
-veshtiresite e jetes jane te medha,po varet se kujt i rendojne me shume dhe si ti perballojme ato.......njeriu eshte [thone]me i fort se guri se nuk plas edhe pse i bijn siper plot halle,
probleme,veshtiresira por kjo eshte jeta,duhet ta jetojme e ta perjetojme....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 1:24 am

Secili njeri i cili mendon se eshte krijuare vete aty nuk i mbetet asgje tjeter pos qe tî pastroi syt e vet,qe te mund te shohe se a i ka krijuare kote syte e tij.


Si pothuaj te gjithe primatet, njeriu eshte nga natyra i shoqerueshem. Sidoqofte, njeriu eshte mjeshter ne perdorimin e sistemeve te komunikimit per vete-shprehje dhe shkembim mendimesh.


Njeriu eshte qenia me e koklavitur e zhvillimit natyror.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 1:34 am

Shkruhet shume,dalin shume libra te flasime per veshtiresi nuk mundemi te aryme nje perkufizim,mendoj se ka me shume skrimetar se sa lexuse qe flasin ne keta tema.

Per fate te keq.! duhet te jesh i drejt por te jeshe edhe i drejt eshte veshtiresi.!

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 1:24 pm

ska jetë njeriu qe nuk ka pas Veshtiresi
se as kush nuk ka pas jeten si kur mendimin qe ka çdo her per diçka ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 4:00 pm

Me e veshtira ne jet eshte kur te vdes femiju ,kur shikon femijen tende nargoman ,kur shikon femijen rrugve te huliganizmit ,kjo eshte qeja me e veshtire per prindin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi


Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 4:49 pm

Te behesh i forte kur te kerkohet....,te jesh i afte kur s'ke mundesi...,te jesh rehat kur s'te lene...,te jetosh per te mbijetuar...,te kuptohesh kur s'te degjojne...,te vihesh re kur s'te shikojne...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Sep 27, 2007 5:46 pm

veshtire ne jet eshte mos te kesh mundesi ti sigurosh familjes kafshaten e gojes siq shikoj emisione edhe une jam kosove .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyThu Oct 04, 2007 4:02 pm

Veshtir ne jete eshte edhe te jetosh tere jeten duke shpresuar per nje dite me te mire,duke shpresuar se nje dite do zgjohesh dhe gjithqka do jete ndryshe , jeta, te gjitha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyMon Oct 08, 2007 6:37 pm

veshtire ne jete eshte tezgjedhish njeriun mete cilin don te besh jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyMon Oct 08, 2007 7:37 pm

Veshtir ne jet eshte te frenosh zemren e dashuruar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarÇfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyMon Oct 08, 2007 8:29 pm

edhe me veshtire te dashurosh i shfrenuar....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyMon Oct 08, 2007 9:06 pm

Ma e vështira në jetë per mendimin tim është
Kur ti besoj dikujt qe Zemren ja tregoj se çfarë kam në të
dhe AI apo AJO në fund më dalin tradhëtar kjo është shum e vështirë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyWed Oct 10, 2007 1:32 pm

Gjeja me e veshtire ne jete eshte te pranosh dike qe e di qe te genjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptyWed Oct 10, 2007 1:34 pm

qeja me e veshtir ne jet eshte trathetija ajo eshte e poshter .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? EmptySun Oct 14, 2007 1:46 pm

Gjeja me e veshtir ne jete eshte te dashurohesh ne dike dhe nuk mund ta marresh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content

Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çfarë është e veshtirë në jetë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Është vështirë ti edukosh të fortët
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cfare eshte Universi???
» Eksperienca, sa eshte e rendesishme ne jete ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: