Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çfarë është e veshtirë në jetë?

Shko poshtë 
+46
zeriatdheut
Anabela
Agrone
Aldo
socratus
Kastrioti
laloni
Liisi
egzona-
foxteam
Kasper
ylari
Xili
Eva0506
elisa
Veneta
Fjona
stabili
Argent
luan mreti
besim78
**Embelsira**
ledina
Mysafir
idol
interesant
Ago Muji
Albea
Euridika
NetSerseri
vlora
besa-bese
rrebelja
shpendi
Anna
Sy kaltri
Hana
dibranja
tom sojer
GocPejone
shaban cakolli
Kosovarja
silvi
meli
Beton
azzurra
50 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySun Oct 14, 2007 2:51 pm

Jeta na vjen ne menyr te tille qe te kundretat te bashjetojne ne harmoni me njera tjetren,ku jeta eshte e bukur ku ka dhe veshtersi sepse te bejne me te forte per te perballuar me sukses cdo sfide me te cilen te perballon jeta,pra duke i luftuar veshtersite,patjetre do ta arrijme edhe te bukuren e saj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySun Oct 14, 2007 3:24 pm

veshtir eshte te leshe te ike ate qe zemra e don sa shume veshtire eshte ti thuash lamtumire kur zemra mbrenda i pershperit ende e dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySun Oct 14, 2007 4:12 pm

nuk eshte as gje e veshtir nese je pregaditur me koh per tera gjerat e jets qe mund te ndodhin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySat Oct 20, 2007 1:10 am

Gjeja me e veshrire ne jete eshte te jetosh ne vetmi si une sonte qe jm vet,para PC e T.V po e kaloj kohen keshtu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySat Oct 20, 2007 1:28 am

Ah mojAzzurra,nganjehere vetmia është më e dëshiruara,fundja ti ne Pc,nuk duhesh ndihesh e vetmuar,une kur komunikoj me njerez te forumit permes internetit ndihem shume i shoqeruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySat Oct 20, 2007 6:52 pm

Ka shumegjera te veshtira ne jete,semujet te renda humbja e te afermive,te jetosh pa liri siq po jetojm ne Kosove,te jetosh larg vendelindjes,te mos kesh femije,te jesh jetim,te dish qe ke prind por nuk i nje,te jesh i varfur,por ka edhe shume gjera t'tjera,por mos te ishin edhe keto momente me veshtiresei edhe jeta nuk do te kishte kuptim te mire..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySat Oct 20, 2007 7:55 pm

Tradhëtia ma e vështira në jeten e njëriut është
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySun Oct 21, 2007 2:29 am

VET JETA ESHTE E VESHTIRE

Me e veshtira eshte kur gjith jeten ja kushton idealit per liri dhe jepet mundesia te behesh LUFTETAR PER LIRI lufton merr plage te renda por nuk te dhimbset as mundi e as gjymteret se vjen liria. Por tani i palevizshem pran familjes i pangren i semure jeton jeten-I VDEKUR
Eh vertet qenka jeta e vehshtir.[/img][/b][/i]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyTue Oct 23, 2007 9:28 am

une mendoj se asgje me te veshtir nuk ka se sa kur nuk ke te holla per te sheruar femijen tend.Tek ne para ca diteve nje i ri 14 vjeqar ka vdek nga leokimia ,e kan dergu ne Beograd po i kan lyp nje shum te madhe parash e keta nuk kan pas,e kan dergu ne itali edhe para operacionit ka vdek oooo zot ska gje me te veshtir se sa te mos kesh mundesi te shpetosh jet te enjeten do e varrosin ne vendelindjen e ti oooo sa veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySat Oct 27, 2007 11:12 pm

rrebelja shkruajti:
une mendoj se asgje me te veshtir nuk ka se sa kur nuk ke te holla per te sheruar femijen tend.Tek ne para ca diteve nje i ri 14 vjeqar ka vdek nga leokimia ,e kan dergu ne Beograd po i kan lyp nje shum te madhe parash e keta nuk kan pas,e kan dergu ne itali edhe para operacionit ka vdek oooo zot ska gje me te veshtir se sa te mos kesh mundesi te shpetosh jet te enjeten do e varrosin ne vendelindjen e ti oooo sa veshtir

Rrebele me te verete nje rast shume i dhimbesh qeka ky, (ngushllime familjes te femijut)
ka shume gjera te veshtira ne jete.
Te dine dishka qe ne q'do dite q'do moment luftojm kunder vdekjes por ne nuk e kemi parasysh ket kurr.
Veshtiresia eshte pjes e jetes,ne q'far gjendje kemi arritur eshte veshtire edhe te jetojm,Shumica e nena thote q'ne kohen e tashme e kemi veshtire edhe femijet ti kuptoj por edhe ti edukojm.
Besoj q'me veshtire ne jete eshte te rritsh femije, se nje fjal popullore thote...
Me lehte eshte te hash Gurin se sa t'rritish nje femije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptySun Oct 28, 2007 12:26 am

Gjersat ma të veshtira ne jeten e njëriut jan skamja fukarallëku
une ku te ndigjoj qe ka asi familje të varfera ju ndihmoj me mundesit qe kam
çdo her i shikoj të shtunen në ora 10.45 te mëngjesit atë Emision në RTV 21 Dhe vetem e ndigjoj se ku po thet qe sa me afer ma shpejt me ju ndihmu shum ka nëper Kosovë varfëri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyTue Oct 30, 2007 12:14 pm

Veshtiresia me e madhe eshte ne jete qe kur populli jone drejtohet nga ''dikush'' ne rruge te gabuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyWed Oct 31, 2007 12:03 am

Veshtire ne jete eshte te japesh nje vote nje personi qe nuk e merton kure te dish se nuk do te ben asgje per gjendjen ne Kosove eshte duke luftuar vetem per vendine e punes te vete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyWed Oct 31, 2007 12:18 am

pershendes titullin dhe nismetarin e kesaj teme,

Une personalisht mendoj se jeta eshte aq dinamike dhese ta koordinosh, planifikosh dhe ndertosh ate duhet nje pune, aktivitet dhe perjpjekje e vazhdueshme, s'mund te them se per te gjitha keto eshte lehte, mvaret se ku jetojme sepse me lehte eshte ta jetosh jeten momentalisht ne perendim se sa ne Kosove, por me shpresen e vetme se nje dite ngroh dielli edhe per ne shqipetaret, une e permbylle pergjegjen time.

shendet per te gjithe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyWed Oct 31, 2007 12:33 am

Veshtir eshte ne jet te perballosh me nje smundje te rend ,eshte veshtir te humbesh familjen pa arsye, gjithashtu me se veshtiri eshte kur shiqon femijet qe kan humbur perprinderit e vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
vlora
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 27
Registration date : 29/10/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyWed Oct 31, 2007 2:49 am

ne jeten e sotme me se veshtir po me vjen kur po i shikoj spotet qe po bejn partit poltike ne ekran na lujten trurin me to .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyWed Oct 31, 2007 3:13 am

Te gjithe te nderuar e te respektuar bashk'bisedus te kety Forumi une mendoj se per individin e sh'ndosh nuk ka veshtirsi jeta ka shume rruge prandja secila rruge ka nje rrugdalje.

Veshtiresi mendoj me e madhe eshte qe dikuj i mungon nje kembe,nje dore,nje sy nje gishte,nje etj etj eshte veshtiresi kur per ate qe nuk mundet te afron kafshaten e bukes tek goja eshte veshtiresi qe nuk munde te ece me kembet e veta eshte veshirsi se nuk ka sy te shofe qe gjithe na te tjeret e kemi te mundu te shofim ate qe na rrethon keto mendoj se jane veshtisresit me te medha.

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Invaliditet

Ja nje shembull..!

C'faj ka kjo çupza qe nuk munde te ece me kembet e veta.


..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyMon Nov 12, 2007 2:38 pm

Jeta eshte e embel dhe e ithtë!

E embel per ata qe e kanë shendetin
ndersa e ithtë per ata qe kane probleme shendetsore, a keni ndegjuar si thot nje fjale popullore, "me shnetë s'ka"!

prandaj eshte e veshtire ne jete kur te mungon shendeti, me kete rast o mundon edhe te tjeret ne shume aspekte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyMon Nov 12, 2007 7:49 pm

Ja, qka eshte veshtir ne jete, vrasjet e kota vet populli shqipetar e din se qka eshte veshtèresia,ata nènat qe presin per qdo dit te kthehen djemt e tyre ja kjo eshte veshtèresi ne jet qe nuk harohet!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 9:02 pm

Nëse njeriu nuk ka shëndetin kjo është e vështirë,dhe nëse ka humbur rrespektin në popull,nëse nuk ka liri.........
Ne shqiptarët kemi shumë vështërsi,po nëse kemi shëndet të mirë
do të i kalojmë të gjitha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2007 10:39 pm

E veshtir ne jet...hmmm gjithcka eshte e veshtir ne jet, po mire qe njeriu ka qellu i fort,se bile shqiptaret te gjitha i paten veshtir ne ket jet,edhe te miren eshte veshtir ta fitosh,e keqja te vjen si lehet nuk eshte edhe aq veshtir ta fitosh , kshtu e ka jeta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarÇfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 4:59 am

Pajtohem me ato qe i keni cek te gjithe, shendeti, familja etj, por perveq ketyre ajo qe per mua ne te ardhmen do te jete e veshtir eshte se kur te martohem ( nese martohem ndonjeher) ta birsoj nje femije, pamvarsisht femijeve te mij biologjik. Kete e kam qe moti si enderr dhe besoj nje dite do te behet realitet edhe pse e di qe eshte e veshtir, kur kihet parasysh se ne cfar kushtesh jetojm ne ne Kosove, qfar mentaliteti kemi etj etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NetSerseri
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NetSerseri


Male
Numri i postimeve : 75
Age : 34
Vendi : Rahovec/Prishtinë
Profesioni/Hobi : Studnet
Registration date : 14/12/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 7:46 pm

As gjë nuk është e vështir vtëm nës din të jesh i durueshëm.
Prite Momentin e duhur për të vepruar diqka edhe nëse ai moment vjen pas shum viteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NetSerseri
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NetSerseri


Male
Numri i postimeve : 75
Age : 34
Vendi : Rahovec/Prishtinë
Profesioni/Hobi : Studnet
Registration date : 14/12/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 7:47 pm

Në jet nuk duhesh të frigohesh nga as gjë.

Nese Frigohesh nga gjilpëra ather mos e fut gishtin në vrimën e akrepi ose te gjarpërit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 8:09 pm

ne jet eshte me se feshtiri me te vdek femija ndersa tjerat krejt kalojn ne jet jeta eshte per ta jetuar ashtu si ti mendon jetoje dhe nese ti mendon se duke jetue mire nuk ka qe te veshtire jeto per veten jo per tjeret .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Çfarë është e veshtirë në jetë?   Çfarë është e veshtirë në jetë? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çfarë është e veshtirë në jetë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Është vështirë ti edukosh të fortët
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cfare eshte Universi???
» Eksperienca, sa eshte e rendesishme ne jete ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: