Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cila eshte puna me e veshtire?

Shko poshtë 
+10
tina
meli
xhavo_
Aldo
Xili
Eva0506
Arber01
Guximi
Veneta
Eagle Eye
14 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Eagle Eye
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 34
Registration date : 27/08/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyTue Nov 25, 2008 5:03 pm

Do kisha deshire te dija nga ju, se cila esht puna me e veshtire qe keni ba, dhe mendoni qe esht .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://landofeagles.net
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyTue Dec 16, 2008 12:12 am

Si popull i vuajtur qe jemi, por krenare per ato cfare kemi arritur, jemi perballur me pune nga me te ndryshmet. Po perjashtoj detyrat ndaj atdheut, sepse atdhetaret e vertete nuk presin shperblim financiar per kete. Ata i shperblen historia!
E quaj mjaft te mundimshme punen e rende fizike, kur te drejtat e punetorit nuk respektohen dhe vihet ne rrezik jeta e tij.
Nga ato pak pune qe kam provuar une, te mundimshme do ta quaja punen ne banke, sepse kjo pune arrin t'a amortizoje/shpenzoje njeriun me shume se cdo pune tjeter (sipas disa publikimeve nga ekspertet), ku edhe nuk preferohet te punohet me shume se tre vjet, per shkak te depresionit qe shkaktojne transaksionet e shpeshta dhe me rrezik, sepse ana financiare eshte pike mjaft e ndjeshme per cdo familje, sidomos per familjet e varfera. Ka shume rendesi qe ne pune te shkohet me vullnet, te familjarizohesh me punen dhe te mos punosh sa per ta ruajtur vendin e punes. Formimi i sindikatave te punetoreve, sidomos ne dekadat e fundit, ka qene nje hap i domosdoshem per tregun e punes. Kur marredhenia punedhenes-punemarres nuk eshte e definuar sakte, gjithmone do te kete nje pale te pakenaqur nga shtypja dhe nje pale perfituese nga kjo shtypje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyTue Dec 16, 2008 12:20 am

Shkenca eshte lemija me e veshtire e mundur, sipas mendimit tim. Kerkon analize te thelle, dhe logjike te perpikte matematikore qe rralle kush e ka.

Respekt
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Arber01
Fillestar/e
Fillestar/e
Arber01


Male
Numri i postimeve : 34
Age : 41
Vendi : arberia
Registration date : 20/12/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 4:12 pm

E keqja eshte e keqe dhe kshu duhet te jete per te gjithe ,por pasuria e vlerave tone eshte te punojme qe tek ne te sundoje e mira dhe me ne funde te deshirojm te gjithe e shpresojm per nje te ardhme te mire ,jeta eshte me plote problme por edhe pa probleme nuk do te ishte interesante .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 40
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 4:17 pm

Puna me e veshtire per mendimin tim eshte atehere kur i veme qellim vetes per te arritur persosmerine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arber01
Fillestar/e
Fillestar/e
Arber01


Male
Numri i postimeve : 34
Age : 41
Vendi : arberia
Registration date : 20/12/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 4:25 pm

Eve ,po aman nese aryme suksese historia nuk te haron kurre .
Te keshilloj te shikoni filmin Blood Diamonde me Leonardo di Capri i gjiruar ne Siera Leone .Di Capri kishte me te vertet nje pune shume te veshtire por aryti suksese per te ardhmen e te mires te historis se tij ..

e perfundoj me kete thenje
Njeriu jeton vetem njeher ne toke
Por, historia nuk te harron kurre .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarCila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 4:27 pm

Puna me kazme Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 40
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 5:10 pm

Arber, nese arrijme sukses do te thote se i jemi nisur rruges se persosmerise. Jam shume dakord me ju qe:

Njeriu jeton vetem njeher ne toke
Por, historia nuk te harron kurre


Kesaj do t’i shtoja edhe se jeta ka shume vlere nese jetohet per nje qellim ose me nje motiv te caktuar, dhe kete mund ta klasifikojme ne nje nga punet e veshtira, gjithashtu, sepse edhe vete arritja e lumturise dhe suksesit nuk eshte nje pune e lehte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptySat Dec 20, 2008 6:36 pm

Puna më e Vështirë është Ndertimtaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Jan 08, 2009 1:43 am

ne fakt pyetja me e drejte do te ishte "se cila eshte puna me e rende qe keni bere" sepse te veshtira jane te gjitha dhe pastaj mesohesh.
une pune te rende kam bere murator psh,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Jan 08, 2009 5:00 am

Puna më e vështir është ajo punë qe nuk të "fle në zemër". Per punëtorët qe kanë një punë te siguruar me me rëndesi është "klima" në punë, atmosfera e cila motivon sesa lartësia e pagës.

Për këtë arsye menaxherët bashkëkohorë vazhdimisht përpiqen qe të krijojnë kushte sa me te mira për punëtorët e tyre, te krijojnë klimë mirëbesimi dhe "esprit de corp" (shpirt shoqëror, bashkësi).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Jan 08, 2009 5:00 am

puna me e veshtire eshte te jesh pastrues
dhe te jesh roktar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Jan 08, 2009 5:03 am

Xili shkruajti:
puna me e veshtire eshte te jesh pastrues
dhe te jesh roktar

Ka njerez qe keto pune i kryejnë me pasion, prandaj nuk i ndiejnë aspak te veshtira. Kjo është qështje individuale, sipas qefit, sipas pervojes, dëshirës, qellimeve, motiveve.
Asgjë nuk është e vështirë nëse e bën me vullnet dhe pasion!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Jan 08, 2009 5:07 am

çdo pune eshte e veshtire por nese kemi vullnet te gjitha jane te leta
sepse une ne fillim kur kam punu me Automobila dhe demontojsha e kam pas veshtire por kisha vullnet dhe keshtu qe cdo here ja kam arrit me sukses e kam mbaru punen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:03 am

Studimi i Fizikes, dhe puna si Fizicient eshte jashtezakonisht e veshtire. Prandaj edhe mendoj qe ta studjoj fiziken, me pelqejne veshteresite.

Ju pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:06 am

C`do pun me pergjegjsi eshte e veshtir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:07 am

meli shkruajti:
C`do pun me pergjegjsi eshte e veshtir.
Shume e sakte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarCila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:08 am

meli shkruajti:
C`do pun me pergjegjsi eshte e veshtir.
Meli, nuk kisha me thene dhe une qe : Cdo pune me mengjes eshte e veshtire, ka disa qe behen me deshire dhe pa veshtersi .Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina


Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 39
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:14 am

qdo pun kur fillon me vullnet dhe fillim te mbar nuk eshte e veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:20 am

BiBiKiM shkruajti:
meli shkruajti:
C`do pun me pergjegjsi eshte e veshtir.
Meli, nuk kisha me thene dhe une qe : Cdo pune me mengjes eshte e veshtire, ka disa qe behen me deshire dhe pa veshtersi .Very Happy
Kuptohet se pa pas deshir ajo eshte e veshtir,e tjeter esht puna me pergjegjsi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 1:24 am

Puna më e vështirë është ajo që nuk e dinë.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
meri


Female
Numri i postimeve : 66
Age : 56
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 12:34 pm

Puna me e veshtire eshte qe te kuptosh njerezit se çfare kane ne shpirt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarCila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyThu Feb 12, 2009 4:08 pm

meli shkruajti:
BiBiKiM shkruajti:
meli shkruajti:
C`do pun me pergjegjsi eshte e veshtir.
Meli, nuk kisha me thene dhe une qe : Cdo pune me mengjes eshte e veshtire, ka disa qe behen me deshire dhe pa veshtersi .Very Happy
Kuptohet se pa pas deshir ajo eshte e veshtir,e tjeter esht puna me pergjegjsi.
Pikerisht per kete e kisha fjalen dhe une . Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyWed Feb 18, 2009 1:01 am

puna eshte e veshtire vetem kur mendon se eshte e veshtire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? EmptyWed Feb 18, 2009 1:03 am

Punet qe nuk i dime gjithmone te veshtira jane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Cila eshte puna me e veshtire? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte puna me e veshtire?   Cila eshte puna me e veshtire? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila eshte puna me e veshtire?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Është vështirë ti edukosh të fortët
» Çfarë është e veshtirë në jetë?
» E vërteta - cila është ajo?
» Cila eshte e meta e juaj?
» Cila kombësi evropiane është më e mençur?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: