Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Është vështirë ti edukosh të fortët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Është vështirë ti edukosh të fortët Empty
MesazhTitulli: Është vështirë ti edukosh të fortët   Është vështirë ti edukosh të fortët EmptyTue Apr 08, 2008 5:54 am

Rebelimi dhe kundërshtimi i tjerëve nuk është gjithmonë fenomen i
shëndosh. Ai shpeshherë shfaqet si anomali në mënyrën
e të menduarit, prirjepër kundërshtimme synimin për të
dalë në pah.Edituar për herë të fundit nga biligoa në Tue Apr 08, 2008 6:03 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Është vështirë ti edukosh të fortët Empty
MesazhTitulli: Re: Është vështirë ti edukosh të fortët   Është vështirë ti edukosh të fortët EmptyTue Apr 08, 2008 5:55 am

Edukimi tradicional nënkupton ndjekjen e mënyrës tradicionale,
rezultat me tipare nënshtruese,që e ul kokën dhe zbaton fjalët e
edukatorit pa hezitim dhe pa vonesë. Ithtarët
e kësaj metode merakosen kur shohin një
mënyrë të të menduarit që dallon nga mënyra e edukatorit.
Ata s'i durojnë ata që
parashtrojnë dilema
thelbësore dhe refuzojnë
zbatimin e
urdhrave pa bindje
logjike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Është vështirë ti edukosh të fortët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Çfarë është e veshtirë në jetë?
» Kush eshte krenar qe eshte shiptare
» Ku është Ukshin HOTI, është gjallë apo jo ??
» Me veshtire te jesh burre apo grua ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: