Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Me veshtire te jesh burre apo grua ?

Shko poshtë 
+8
Driniiiii
......
Aldo
Thyama
ILTA
Mysafir
beti
Beton
12 posters
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyMon Aug 25, 2008 1:24 am

Sjellni argumete ne teme !

Shume fakte kemi ne dite te sodit qe hasim qahene per broblemet e tyre jetsore dhe kjo me beni te hape kete teme ,si mendoni antare te nderuar eshte me e veshtire te jeshe burre apo grua ?

Argumentoheni ne teme ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
beti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
beti


Female
Numri i postimeve : 103
Age : 40
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyWed Sep 17, 2008 6:31 pm

bismilah:ne kohen e me perparshme ka qen e veshtir per burat por tani ne kete koh kur edhe femrat ja nisen te meren me karier eshte bere veshtire te thuet kush eshte me ne veshtiresi buri apo gruaja
kemi gra qe punojn nga dy apo tre pun qe e mbajn llogarin e shtepis,me nji fjal punet qe duhet te meret buri tani i bejn edhe grat e kam fjalen se shum koh kemi kerkuar barazin mes gruas dhe burit dhe me duket se deri diku ja kemi aritur por mvaret nga personi /ia se si e shfrytezon ate barazij
kur esht puna per dashurij kisha pas deshir te jem burr kurse per diq tjeter jo mir jam edhe si femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 48
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyWed Sep 17, 2008 7:08 pm

te jesh grua esht me veshtir sepse nje grua Shqiptare ka te gjitha pergjegjesit po ndodhi diqka keq tek femijet apo diqka tjeter nena i ka fajet e per mir nuk i vjen rendi Very Happy
siq esht libri ,,sikur te isha djal,,

Mbrapsht në krye Shko poshtë
ILTA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ILTA


Female
Numri i postimeve : 129
Age : 39
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/02/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyMon Feb 09, 2009 11:52 am

Per fat te keq me mentalitetin qe ekziston ne vendin tone eshte me veshtire te jesh grua dhe nuk jam aspak optimiste se kjo gje do ndryshoje ndonjehere. Argumentat jane te shumta, mjafton te themi se shoqeria jone eshte shume patriarkale dhe kjo mjafton per te mos u mundu me sjell te tjera arsye . Femra nencmohet, shifet si mall, kthehet ne viktime, shpesh kthehet ne nje makine per te bere dhe rritur femije, ka varesi ekonomike nga burri dhe nuk ka aspak barazi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama


Male
Numri i postimeve : 91
Age : 44
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyMon Feb 09, 2009 12:14 pm

po vështirë është të jeshë burrë i mirë dhe grua e mirë
e më s'vështiri është të mos jeshë burrë, kur ti folë e jep urdhëra,e gruaja me një fjalë pssssssttt ta mbyll gojën. Edhe vështirë është të jeshë grua e mirë, e burrin e keq, llaskuc edhe e kundërta. po sot vështirë burrë e vështirë grua, më së mirit, burrë e grua mish e thua me hongër n'gojë t'njeritjetrit, atëherë nuk ka vështirësi për asnjerin. po thom
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyThu Feb 19, 2009 12:34 am

nuk e shpjegon dot sepse nje burre nuk e di sesi ndjehet nje femer dhe anasjelltas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyWed Feb 10, 2010 9:37 pm

Eshte mire tjesh Femere por edhe shume veshtire??ne shoqerin ton keto gjera shikohen nga nje prizm negative, ne shumicen e rasteve !!,sepse nuk kan drejte fjale para meshkujve. femra eshte ajo qe mban nje barre shum te madhe ne familje eshte shtylla kryesore ne nje familje te shendoshe .por ka edhe tilla se prishin rende dhe qetsi saqe behen turpi i familjes.andaj nje femere e shendoshte mentalishe krijon nje familje perfekte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyThu Feb 11, 2010 9:21 pm

Burre, ne kuptimin e fjales Burrrrrrrrr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyThu Feb 11, 2010 10:05 pm

ka burra po jane si gra.
ka gra po jan si burrat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyThu Feb 11, 2010 11:17 pm

Ka burra po me mendje femije jan cdo here
Ka femra po jan malsore:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyFri Feb 12, 2010 2:04 am

Ma veshtir esht burr, se s grat jan ma te priviligjuara per nga arsyeja e natyres.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyFri Feb 12, 2010 2:07 am

Sod është më vështir të jesh Burr.
Se 90 % e kan mar në dor grat qdo gë burrat jan ba rrogtar të grave .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptySun Feb 14, 2010 1:56 am

Pse ku ka burra more bashkom?
Ku mund ta gjeshe ti sote nje ode? qe te mblidhen burrat e te kuvendojn? te me falni por burrat veti ja kan humb burrerin.sepse burrat jan ata qe ndertojn odat dhe (sallonet)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyMon Jul 12, 2010 3:05 pm

Me veshtir eshte te jesh njeri, se rolet tjera vin me kalimin e kohes por duhete dit ti managjojm drejte rolet ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sportisti
Fillestar/e
Fillestar/e
Sportisti


Male
Numri i postimeve : 36
Age : 31
Vendi : prishtine
Registration date : 12/07/2010

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? EmptyMon Jul 12, 2010 10:17 pm

BVurri ka shume obligime dersa e bjen paran ne shtepi per ta mbajtur familjen po aq eshte e veshtire qe te j eshe femer e cila ka po aq obligime per familjen, e ku jane me pas lindjet etj me radhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty
MesazhTitulli: Re: Me veshtire te jesh burre apo grua ?   Me veshtire te jesh burre apo grua ? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Me veshtire te jesh burre apo grua ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nje burre ne Amerike lind nje femije
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Një burrë egjiptian ka 10 fëmijë, të gjithë hafizë të Kur'an
» Çfarë është e veshtirë në jetë?
» Është vështirë ti edukosh të fortët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: