Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 MARTESA E FSHATARIT

Shko poshtë 
+9
......
valdrini
shqip0nja
luan mreti
besa-bese
Sofra
meli
Anna
shaban cakolli
13 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySun Sep 02, 2007 4:47 pm

U martua fshatari mu ne mesin e veres,kohen kur ne fshat kishte plot pune fusha.Besaedhe mori nuse te bukur,sanuk po kishte kohe te mjaftueshmete rrinte ete qmallejme te.Me te u gedhire,fshatari shkonte ne pune fushe dhe kthehej vone ne mbremje.Nje nate fshatari po i thote nuses:Grua bre,me beso qe fort po permallem me te pa!Por mbaje mend fjalet qe po te i them:Kur te therras une nga arat oj nene,ti dil ne oborr te te shoh ndoshta sa ka pak qmallem!Te nesermen nga mesdita,fshatari i permallur thirri me sa fuqi kishte:Oj,nanoooooo.E ama e dashur per djalin doli ne oborr e po i pergjigjej,po djali ia ktheu me zemrim:O,nuk te thirra ty oj trullavice,po ik hy mbrenda se po me dhembin syte me tepa!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyTue Sep 04, 2007 12:38 am

Ai i jgori paska vuajtur pët atdheun shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyTue Sep 04, 2007 3:17 am

Fshatri i gjore normal trullavic e beri nanen se e rriti ,por edhe nji fshatar ishte martue dhe aq ishte lodhe nga dasma dhe kishte dal jasht e ishte ulur pek pragu i shpis dhe i afrohet gjeli ketij po i shkonin jarget nga lodhja e dasmes dhe ja pret gjelit i thot ike se te marton dhe ty nana.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyWed Sep 05, 2007 1:01 pm

Ha ha ha ha...ani nanes trullavic,ka mendu qe eshte ber nami qe eshte martu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyWed Sep 05, 2007 4:37 pm

Epo disa harrojn se nena e rriti dhe e lindi dhe su be kjameti qe i thot trullavic se nena e ka rritur rendesi ka mos ti thoj nuses .Sod si fshatri si qytetari nena mbet ne shum familje fshes pas dere .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyThu Sep 06, 2007 9:52 pm

PALIDHJE
E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyThu Sep 06, 2007 9:56 pm

SHQIPTARI DHE QENI PUBË
Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyThu Sep 06, 2007 9:59 pm

MARTESA E GURBETQARIT ME KATUNAREN
Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyThu Sep 06, 2007 10:01 pm

KATUNDARJA DHE ?
ka qen nje here nje katundare edhe nena e saj i thot mos e le as nje djal me te hyp.ajo i thot jo nuk e la kerkon.edhe nena i thot po veq nese ti me don mua edhe um ngon une tani vdes nese me rren.ajo i thot u be kerkon nuk e la me me hyp.edhe nje dit ajo niset per ne shkoll edhe e takon nje bari.ai bariu i thot a po don me kry at punen.ajo i thot jo se qishtu um ka thon nana ehe nese une e baj at pune ajo vdes.po i thot ai ani hajde hypum ti mu permi edhe nuk bahet kurxho.nejse e benje ate punen ehde kur kthehet qika ne shpi i thot nanes se vet.e moj nane qka me te kallxu.ajo i thot qka.ai kom myt njanit nanen.e pse i thot ajo.pse nuk e kom lan me me hyp ai mua permi po i kom hyp une atij permi edhe i ka vdek nana.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyFri Sep 07, 2007 12:48 am

Kan qen babe edhe djal kan shkuar bashk ne pushime dhe kan marr nje hotel te madh 15 katesh ,edhe per fat te keq ju ka ren dhoma ne katin me te nalt , duke shkuar ne dhomen e tyre te ngarkuar me valixhe,i thot djali bab kam per te then diqka ,baba i thot le kur te shkojm ne dhom ,edhe kshtu vazhdojn, por djali nuk ndalet edhe ne te gjitha katet ia kujton babait qe kam per te then diqka, po babai nuk ja ver veshin,kur arriten ne dhomen e tyre i kthehet babi djalit thuaje tash , cke per te me then ,kam dashur te tregoi qe e kem harruar qelsin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyFri Sep 07, 2007 10:24 pm

ASNJË PIKË
Takohen nje mengjezi dy pijanec dhe njeri po e pyet:
-Ake ngrene mengjez sot?
-Une?Asnje pike,po i pergjigjet tjetri!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyMon Sep 17, 2007 5:00 am

Nga xhirimet e një kasete familjare në dasmës së Xhoana dhe Fatos Nano.
Për të shtyrë në ngasje gazetarët shqiptarë nuk po tregojmë emrat e tyre të pagëzimit.

Fillon ritet fetare fortlumturia e tij Peshkopi Janullatos duke kënduar pjesët që lexohen zakonisht kur lidhen një burrë e një gura në martesën e shenjtë e meqë mistika e aktit ishte e pavend në këtë rast por dhe ngaqë e pa sallën plot e përplot me PSHR-a (jo pshur ë, por VIP) e rrypa gjeti rastin midis fjalëve të biblës të këndonte dhe fjalë nga vetja.
Janullatosi:
"Pooo mjaaft voodhëëë-ëë-ët o të marrëëë,
se tëëë gjiithëë do shkojnëë nëëë-ëëë-ëë Sharrëëë."
Prifti në krah: Amin. Gjindja: Amin.
Janullatosi:
"Jepii-ii-iini pooo-oopulliiit o-oo-oo të marrëëë,
seee nuk doo tiii-ii merrniii nëëë-ëëë-ëë varr."
Prifti në krah: Amin. Gjindja: Amin.
Janullatosi:
"Kuu-uu-uurrë kështu nuk mëëë-ëë ka ngjaaa-aarë-ë
ju vëërte-ë-eet qëëënki të marrëëë."
Prifit në krah: Tri herë amin; amin, amin, amin. Gjindja: amin, amin, amin, min.
Vetëm përfaqsuesi i lartë i Muslimanëve tundi kokën dhe bënte "allah, allah, allah".

Mbasi shoqëroi dasmorët deri tek dera Janullatosi i kthehet kolegut të nderuar musliman që të flasin për punët e të madhnueshmit zot.
Kot lodhesh zotrote - i thotë hoxha priftit,- unë kam dhjetë vjet që i ndez altoparlantët e minares mu në mes të Tiranës tre here në ditë dhe këta nuk më dëgjuan njëherë.
Mirë, mirë - i thotë prifti- po e pe Nanon, nuk i kryqëzoi gishtat që të mos i zinte beja.
Po atij ja kanë ndëruar doktorët në Greqi, nervat, indet, e damarët e gishtit tregues me ato të gishtit tjetër - i kthehet hoxha- dhe vazhdon- nuk varroset në Sharrë ai jo - kanë nisur që tani të mbjellin dëllinja hëm koqekuqe, hëm koqezeza në Varrezat e Dëshmorëve.
Mos more - habitet prifti- unë kujtova se e kishte me vërtet kryetari i bashkisë kur tha - po shket toka?
Po ku ju shket toka këtyre të paudhëve, këta ja kanë shitur shpirtin shejtanit- e mbyll hoxha.

Sqarim për shtyp i zyrës së Djallit D.V.:

Nuk është e vërtetë se ndonjë pjestar i dasmës së mësipërme ja ka shitur apo ka diskutuar mbi mundësinë e shitjes së shpirtit shejtanit. Gjithashtu hedhim poshtë me indinjatë të thellë keqinterpretimi që i bëhet fjalës së zotit. Nga pala e burrit të mirat janë fituar sipas meritokracisë; nga pala e gruas me mardhënie të ndershme tregtare apo me tender siç shprehemi së fundi, kuptohet fiton oferta më e mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarMARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Nov 10, 2007 7:22 pm

Gjat nates po zgjohet gruja dhe po e vren qe nuk e ka burin në shtrat. Po ja nis me e lyp dhe po e gjen në trpezari ulur me një got raki, tu kqyr me nji pik dhe tu i shku lotet nganjëherë.
Gruaja: I dashur, qka ki?
Burri: A po të kujtohet para 20 vjete, i ke pas 16 vjet?
Gruaja: Po qysh jo, po me kujtohet
Burri: A po të kujtohet kur na ka nxan baba yt tu u rrok te sana e Qerimit?
Gruaja: Po me kujtohet. E ty a po te kujtohet kur e ka nxer alltin ma ka afru te kryt dhe m`thave "Tash, ose ke me e martu, ose ke me shku n`burg 20 vjet"?
Burri : Po per qata po qaj.
Gruaja: pse more per qata koke tranu krejt ti.
Burri: Sot kisha dal prej burgut qata m'dolen lotet!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySun Nov 18, 2007 9:10 pm

MARTESA E FSHATARIT File
pa koment, psssssst
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyThu May 29, 2008 12:49 pm

besa mose kopijo nusene fshatarit, se ti je qika ma e mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqip0nja
Anëtar
Anëtar
shqip0nja


Female
Numri i postimeve : 299
Age : 32
Vendi : kosovë
Registration date : 15/06/2008

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyTue Jul 08, 2008 2:59 am

hahahahha

kqyrne qit faccc:

MARTESA E FSHATARIT Zo5gSs303623-02http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=1624634501&albumId=183516903&ownerId=235952699
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyTue Jul 08, 2008 2:18 pm

faca ne kon po pergjahet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valdrini
Fillestar/e
Fillestar/e
valdrini


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 29
Vendi : doberqan
Registration date : 18/09/2008

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyFri Sep 26, 2008 6:29 pm

hehe ka gabu po grujes mi thane trulavic ka ba hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valdrini
Fillestar/e
Fillestar/e
valdrini


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 29
Vendi : doberqan
Registration date : 18/09/2008

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptyFri Sep 26, 2008 6:34 pm

u kane ni here nje katunar edhe ka dale ne qytet ku rruges e takon ni plak edhe ai plaki ishte i verber e pyt ket katundarin sa ashte ora ky ja bane sjame i ktuhit hahahaa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 9:31 pm

Nje femije i shkruan nje kartolin baba dimrite me ket mbishkrime ,,

Te lutem ma dergo nje vella per vite te ri ,,
baba dimri ja kthej mesazhin , ma dergo mamin nje here ,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 9:36 pm

Nje njeri mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeqare , dikush e pyeti:
-Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur?Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë isha afër një femre të tillë.
Tjetri vazhdoi: -Po aaaaa§'ndodhi? Pse nuk u martove me të?
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: - cti bëj? Edhe ajo po kërkonte mashkullin e përsosur....:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 9:50 pm

. Shqiptari dhe turku
Një politikan shqiptar takon homologun e tij turk dhe i thotë:
- E shikon si e kemi bërë Tiranen e bukur?
Turku: - Marshalla marshalla
Politikane shqiptar: - Por kemi ndërmend ta bëjmë edhe me te bukur.
Turku: - Ishalla ishalla
Politikani shqiptar: - Por na duhet qe te na jepni borxh ju.
Turku: - mazallah mazallah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 9:52 pm

Në lagje, të gjithë burrat kishin ikur emigrantë dhe vetëm njëri kishte mbetur.
-Po ik, o burrë, edhe ti në Itali, se vetëm ne lamë nam. – i thotë gruaja.
- Mirë, - thotë burri, – po ngjitem në çati dhe nuk do të zbres për disa muaj. Ti thuaj që ika në Itali dhe ma sill bukën lart.
Pas disa javësh vjen në shtëpi dashnori i gruas. Burri nga lart i thotë:
-Ç’të të bëj që kam ikur në Itali, se të isha në Shqipëri ta ndreqja mirë qejfin ty!


Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 9:54 pm

100 vjeç

Një 60 vjeçar shkon te doktori për ta bërë kontrollin vjetor.
"Si mendoni doktor a do të mund të jetoj edhe 40 vjet të tjera dhe të arrij deri në moshën 100 vjeç"
Doktori: "Se di po, varet. Pini duhan?"
I moshuari: "Jo"
Doktori: "Pini alkool?"
I moshuari: "Jo"
Doktori: "Po mbas grave shkoni?"
I moshuari: "Jo"
Doktori: "Epo mire atëherë - çka dreqin kërkon të jetosh deri 100 vjeç"

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT EmptySat Aug 29, 2009 10:38 pm

Kishi pase martuar nje here nje fshatare, e ai kishe pas ken kogja mendemadhe, i kishe pase thane vetit kogja burre.
Martohete ate nate te nesrit sa zgjohet ike ne ara me laveru, por para se te ike i thote nanes te ma sjell buken ne ara femia, nana si nana bjen ne halle, pyte nusja qeke oi nane qe po merzitesh nana i tregon per hallin, nusja i thote nanes mos ke gajle se une do ja qoi buken, merr buken dhe nje draper, punambar o njeri mbar paqe oi fisnike ku po shkon me ate draper me korre o burre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

MARTESA E FSHATARIT Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MARTESA E FSHATARIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Martesa Interes apo Kurorë e Dashurise

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme :: Humor-
Kërce tek: