Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?

Shko poshtë 
+19
petritkola
katunariplak
E_Bukura
Ago Muji
Guximi
rroni
Anna
Nezir Myrta
Martina
Euridika
Epik
xhavo_
zeriatdheut
Sofra
Beton
Leka i Madh
Xili
MUHAMETII
Orfe@
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyTue Aug 05, 2008 10:01 pm

o epi ik ja vetem nje shembull po te tregoj me kete antaren me nalte meje ANNA qe kjo ka ngrene dajakun e shkaut e nuk thote asgje dhe eshte nje nder iniciatoret e rziztences 81 e ka ngren dajak me kile e nuk thot a dini kush jame une e ti per di saqma qe ke ngrene je tu fol babastasit ketu a e me thua me kqyr raportet e policise e qfare te thote ALBIN KURTI ATEHER QE te shkretit i shkoj jeta burgjeve vetem e vetem pse done bashkim PO ALBINI I QENDRON DJALO EDHE PLUMBIT EDHE BURGUT EDHE FRONTIT jo si ti pre plumbave saqem keik ec o hek i
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyTue Aug 05, 2008 10:24 pm

plani i Ahtisarit permban krejt ket cfar po ngjane sot ne kosove , por mos u habiteni se do te ket ende ngjarje tjera ne favorin e Serbeve , e qe ne shqiptaret do duhet te paguajm ket plane me shpine e me djersen tone se bajagi eshte i kushtushem se ata serbet nuk po u knaqeshin me pak sen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyTue Aug 05, 2008 11:47 pm

plani i cili do bej mish e mash .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 12:22 am

O ti Epik mos trego ti përralla vietnameze, se atë historinë e këmbës e kam ndegju edhe unë nga Albini, por jo në Vietnam por ne Angli e ska të bëj me problemin qe po flasim, se i bjen sikur Ramushi e paska kap pushken e qenka duke luftu kundër Kosovës. Ti mund te thuash kjo e kjo nuk me pelqen tek Ramushi dhe sjell faktet, por ske te drejtë te fyesh o fëmij i keq. Bën ti e familja e jote vetëm sa qereku i asaj qe kanë bërë Ramushi me familje, Kosova do te hec më përpara.

Nëse Ramushi nuk është trimi i luftës e patriot kombëtar, atehere kush hamamin qenka kombëtar ne Kosovë?

Ti ia ke kthyer vezet UNMIK-ut, se e ke ditur qe nuk te vrajnë, e ke ditur se nuk t'i lëshojnë 36 kaqusha rakete njëra pas tjetrës.

Ke drejt me fol si njeri i përgjegjshem, por jo me u gjujt këtu si gjeli, si kali i pakry. Ramushi iu ka treguar njëhere atje në tubim "komandatave te bllacës"!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 1:05 am

epik ,sipas jush ,ramushi i keq ,viz thaqi i keq viz,rugova i keq ,po se more i uruare ,nuk i gjet cilet para sipajsh gjitheher duhet te jen te miret ,krejt komandantat lepuje h ushtrija luan paska qen e bukur kjo ,po sipas teje kush eshte i miri dhe cili duhet te jet prijs i ketij vendi ,sepse shteti me nji shtyll nuk mbahet nese si ka edhe disa anash ,sikur shtepija mund ta mbysh me nji dyrek ,mendoj qe rrezohet ashtu eshte edhe shteti ,do te kisha pasur deshire ta vesh ketu cielt persona sipas jush do te benin shtet edhe nuk do lenin kemb shkau ne kosove ,as tranizit e jo me te jetoj me plan e shtepi .
kjo vlen per zotri epik te naj tregoj patriotizmin e njerzve ,se ata qe jan vdekur ata nuk ngjallen te na bejn shtet flasim per keta qe sod i kemi njerz te cilet besoj se kosova ka koka te mencura ,dhe tash po te lem ty ti perzgjedhesh .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 1:44 am

Plani i Ahtisaarit eshte shume i disfavorshem per ne shqiptaret.
Pas nje kohe, jo edhe aq te shkurter, kur fillon te zbatohet ne praktike decentralizimi e eksteritorialiteti (dy nga projektet me famkeqe te Planit te Ahtisaarit), shqiptaret do e kuptojne ate qfare parashihte VETEVENDOSJA, gjegjesisht Albin Kurti.
Por fatkeqesisht ne shqiptaret vetem pasi te vendoset dic, reagojme, dhe nuk marrim masa preventive qe nje projekt i caktuar te ndalohet nese eshte i demshem per ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 2:29 am

shresoj ende qe nuk do te tregohemi aq naiv sa te ju lem serrbve fuqin ne dore ,nese ket e bejm athere do te kemi kufij ne cdo komun pas pak kohe nga serrbet ,ata do te vetqeverisen ,dhe do te jen direkt te lidhur me beogradin ,keshtu qe priti oranizatat terrosite te tyre duke ju hedhur fajin gjithenji shqiptarve ,eh duke ber trazira te vazhdueshme ,kemi rastine e suhadolllit rastin me te fresket qe nuk lejohet kanlizimi i ujit ,prej tyre .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 12:17 pm

xhavo_ shkruajti:
O ti Epik mos trego ti përralla vietnameze, se atë historinë e këmbës e kam ndegju edhe unë nga Albini, por jo në Vietnam por ne Angli e ska të bëj me problemin qe po flasim, se i bjen sikur Ramushi e paska kap pushken e qenka duke luftu kundër Kosovës. Ti mund te thuash kjo e kjo nuk me pelqen tek Ramushi dhe sjell faktet, por ske te drejtë te fyesh o fëmij i keq. Bën ti e familja e jote vetëm sa qereku i asaj qe kanë bërë Ramushi me familje, Kosova do te hec më përpara.

Nëse Ramushi nuk është trimi i luftës e patriot kombëtar, atehere kush hamamin qenka kombëtar ne Kosovë?

Ti ia ke kthyer vezet UNMIK-ut, se e ke ditur qe nuk te vrajnë, e ke ditur se nuk t'i lëshojnë 36 kaqusha rakete njëra pas tjetrës.

Ke drejt me fol si njeri i përgjegjshem, por jo me u gjujt këtu si gjeli, si kali i pakry. Ramushi iu ka treguar njëhere atje në tubim "komandatave te bllacës"!

Me vjen mire, xhavit qe paske degjuar cka ka thene Albini. Une nuk e di per ate shembullin ne Angli, por e di kete shembullin e Vietnamit per te cilin e njef tan dyjallaku.

Kur i pat tha Ramushi ato fjale 'komandante te bllaces' e din vete se ne cfare sikleti u kon. Tan publiku e kan perbuz, se ai u pat ba si nuse ne krevatin e Rugoves. Ne koft kan dic me i mire, Rama, atehere ai si komandant ka ba ma keq se ata te Bllaces (ne past pas). Ramushi e ka shit neren e vet per nje paqete kikirika te nderkombetareve. Perderisa, nderkombetaret e luajne Ramushin si gur shahu, ai asnjehere nuk do te vyje sen. Jam ne gjendje te ndryshoje mendimin 100% po te bente Ramushi ate cka do te ishte me e ndershme: te mos behej pre e nderkombetareve. te behet njehere popull, per popullin, dhe me popullin.

Une nuk kam marre asnjehere ne protesta me veze kunder UNMIk ut. Bile do te isha ndjere krenar po te merrja pjese ne qaso protestimesh. Une te tregova vellacko, kam marre pjese ne demonstraten e 10 shkurtit, dhe ato policia i vrau dy vete dhe plagosi 90 te tjere. Perse nuk e ka ngirtur Ramushi zerin kunder dhunes se UNMIK ut. Une jam ne gjendje te deshmoj se cka ka thene Ramushi per kryepolicin kriminel te UNMIk - ut Steven Shukun i cili pat drejtuar ate aksion perbindesh me 10 shkurt. Cka thoshte mixha Rame? Thoshte qe Steven Shuku asht njeri i mire, ka pervoje dhe qe duhet te qendroje ne Kosove. Pra, kur tere bota po drejtonte gishtin kunder ketij krimineli unmikistan, xhaxhi Ramush ia perkedhelte mustaqet.

Tjetra, Ramushi ka perkrahur Grupin tradhtar negociator, i cili ka negociuar me Serbine per token tone, duke i falur Serbise 40% te tokes sone. Per kete jam ne gjendje te deshmoj ku ne Epoken e Re ne nje interviste ne maj te 2007, Ramushi thote se jam 100% ne mbeshtetje te Ekipit Negociator. Ne vend qe Ramushi mu kane 100% ne mbeshtetje te popullit te vrare, ai u be 100% mbeshtetje per nderkombetaret dhe sahanlepiresit e tyre.

Kush ka mete burre i mire ne Kosove? Paj, tregojne burgjet e Dubraves, Lipjanit. Ata vertet jane te paneshtrueshem, e per qeta UNMIk u i rrasi burgjeve.

Edhe nje tjeter: Anton Cetta e pat kallxuar nje anekdote interesante:

Bjen nje jabanxhi i huaj ne nje konak. Ne ate konak kurkush s'leviz i gjalle. Dikur e sheh nje loke. I thote: 'Oj loke ka i keni burrat'.

-Lum lokja, ne i lypsh burrat ata jane te lisat, ne i lypsh burrecat ata jane ne konak.

(Me kete donte te thoshte lokja se burrat e mire e trima ishin te lisat (dmth te vdekur te varrezat), kurse burrecat ishin kembekryq ne shilte te odave/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 12:20 pm

Anna shkruajti:
plani i cili do bej mish e mash .

Ana shume mire e thate per Planin e Ahtisaarit. Por po bini ne kundershtim me veteveten. Ramushi e perpkrah kete Plan qe ben Kosoven mish mash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 12:41 pm

edhe nje plani i Ahtisarit prmeban qe Shqiptaret duhet me i mbajt dhe me i lut me te gjitha te mirat serbet si bosa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 12:44 pm

ramshit epik askush nuk ja din strategjin e potikes qe e ka ,une po ju thom duhen aftsit mej perdorur dhe ky plan me qen vetem nji maske para te hujve ,lum aj qe din ta bej nji te kunderte te ketij plani ne baze te vullnetiti te popullit sepse ,populli vendos kudo ,jo nji individ apo dy ,shumcia eshte gjithkund e perkrahur .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 1:28 pm

Anna shkruajti:
ramshit epik askush nuk ja din strategjin e potikes qe e ka ,une po ju thom duhen aftsit mej perdorur dhe ky plan me qen vetem nji maske para te hujve ,lum aj qe din ta bej nji te kunderte te ketij plani ne baze te vullnetiti te popullit sepse ,populli vendos kudo ,jo nji individ apo dy ,shumcia eshte gjithkund e perkrahur .

Mos mbetshum ne 'strategjite dhe takitikat' e politikaneve tone. Ne i pashum hala ymyt ne zgjuarsine e politikanucve tone, na paska marr lumi. Pse ti po menon qe keta te kokan qaq te zgjut e bashkesia nderkombetare aq e trullaft. Eshte e kunderta. Ajme!

MEzi e mbajta barkun nga e qeshura kur emrin e Ramushit e kishit shkru 'Ramshi'. Po po, rrjedh nga fjala shqipe, gjegjesisht eshte zhvillim fonetik i 'lamshit'. Ramshi - lamshi.

Bir Selman i nanes cka me te vajtu ma perpara!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 1:42 pm

Anna tash e keni shkreteruar te teren.

Po qfare strategjie ka raushi ore ti. Nuk mund te mohojme strategjine e luftes, por sa i perket politikes - i ka humbe rruga ne oborr. Nuk e di se qfare ben. Nuk di as te kritikoj.
Te njejtat fjale qytetaret i thonin per rugoven, ai na tradhetonte, ndersa populli yne thoshte: - politike e ka.

Ramushi kurfar strategjie politike nuk ka.

Anna tha:
"une po ju thom duhen aftsit mej perdorur dhe ky plan me qen vetem nji maske para te hujve..."

Oj Anna, ne ne kete moment une nuk i posedoj aftesi per te kuptuar se ky plan do te jete i favorshem per ne.
Por po kerkoj nga ju pasi qe (po me duket po i posedojknit aftesite), te na tregosh te paparashikuarat, sekretet e ketij plani.

Besoni se une si Epik nuk e mbajta stomakun duke qeshur, por nuk mund te them se nuk qe paksa qesharak ky shkrimi yt. Te pakten arrite te na besh te qeshim, te pegezoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 5:12 pm

Ne ne planin e Ahtisarit kemi goditur vetem nje dege te tij, siq eshte per shembull qeshtja e 28 nentorit, duhet goditur trungu, baza e ketij plani negativ.

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 5:41 pm

Ramushi është një legjend e gjallë e duhet respektuar si njeri. Nuk duhet fyer, sepse është simbol i gjallë i luftës së fundit. Ai qe e fyen Ramushin ai e fyen Kosovën edhe kombin shqiptar. Qështje tjetër është mospajtimi politik. çdo njeri gabon, e kritikat ndaj tij duhet te shkojnë në formën me te mirë. Ndërsa politika nuk është mbet në dorë te fëmijeve te rrugave.

Kur ju nuk respktoni njerezit e mëdhenj për së gjalli, atëhere çka hamimin po me folni për Pirroja, Skerderbega, Ismajl Qemala e ku ta di une?

***

Sa i perket pakos se Ahtisarit te gjithë e dimë qe nuk është e mirë për neve dhe ka plot sherr në të. Kete e dinë edhe politikanët. Mirpo kërkesat tona qëndrojnë mes ideales (ma te mirës) dhe dobësisë sonë si komb. Sikur UçK-ja te kishte me tepër ushtar, ndoshta pakoja e Ahtisarit do te ishte pak më ndryshe.

Forcat serbe nga Kosova i ka përndjekur NATO-ja, jo ne. Kete e dinë te gjithë. Kjo do te thotë se ne varemi shumë nga politika ndërkombëtare, por kjo s'do te thotë qe ne si popull te pajtohemi me çdo gjë qe na ofrohet. Politika është diçka tjetër.

Përse nuk hyn Albin Kuri në politikë? Sepse ai e dinë se nuk mund te mbetë ky që është, nuk mund t'i bëj te njejtat kërkesa, te njejtat kritika - sepse ka disa përgjegjësi tjera.

Siç thotë populli, është shumë lehtë me e ba punën m***.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 8:03 pm

P o ti more analist i Ramushit pse nuk del me i thne ne sy ramushit se ke tradhtu pse nuk del me ate trimnine tende mi than RAMUSH e ke tradhtu luften mos more Analist i rgeve e i kafeneve mos shpif per nje legjende per nje njeri qe trupin e kam ploe plage edhe shpirtin e ka te plagosur po ku dine ti per ramushin o bilbil
eshte turp te flasesh per nje legjende qe asnje minut nuk ja ka nda luften shkjaut po ne cdo pike ne cdo vije te frontit e kishe te parin ne cdo vije te frontit i thojke luftarit rini se shkoj une para e ty po tregon strategji lufte apo politike keto shpifjet tua jane mjerim se ate nuk e ule kure po ule veten tende e ke gabu vertet njeriun vertet me duket se nuk je ne vndin e duhur me lene te dyshoje shkrimi jote qe he he nuk dij qfar te them sepse jo qe une ndroe mendje per te por dhe habitem nga te gjithe antaret ore ketu se si lejojne nje gje te tille qe nje legjende lufte i gjall te njolloset per mendimet tua te plakura nuk paska pas nevoje qe ramushi edhe shpi te kete dote thote qe edhe ai te jetonte o ne kasolle ose te ishte deshmore qeti sote dote krenoheshe qe eshte deshmore e ti ndoshta dot i shkruajshe edhe poezije vetem keshtu i doni luftetaret ose e jene te varfun po kjo per bese eshte turp ne po flasim per bashkim a kurse kritikojme lutetarin komandantin qe ishte tmer per shkjaun po leni more ato pallavra ato fyerje une sikr te kisha pae pasurij te madhe jo nje shpije ramushit jo dije por tene pasurin i kisha thene mere mere se e meritone po ketu po shpifet po tallen lejojne te flitet ne menyren me skandaloze si kur me qene mjeshter te luftes po pse more djale po qet pluhur po ik more se per bese te kuptoj ne shkirm se cfar trimnie ke ti per bese po te thme sinqerisht se ti je nje EUROKREM po nese ke per te fole fol per pakon e ahtisarit e jo te ramushit se kosova ka 3 milion banore pse nuk e shikuan ate pako cfar permban por sote po flisini i mire e i keq e rini ne vend kur qenka tradhti pakoja e ahtisarit pse nuk qohni me ngrite zerin po edhe me kape pushken se kur po e shifni qe po na e shtreberojne pse po rini urte pse po flisni e me tregoni mua per pakon po dilni ku duhet me dale por ju jeni ata qe prej plumbave saqem tutni e le me nga kaqusha e raketa te llojeve te ndryhsme kishi hije si krymbat nene toke hajt shendet por ngreni zerin ku eshte per tu ngrit mos pritoni degjeni flake umnikun qeverine e jo internetin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 8:13 pm

epik mos u kap per gjethi te deges si te leshon e bjen i then hundet ,une nuk e kam ber me dashje ,ate gabim eshte gabim ortografik(ramshit),keshtu me ti shikue ty shkrimet mbushet nji thes me gabime ,e mos u perqesh se po te behet smuje akute ,e ti e din q shpenzimet ne kosove per barna jan shum te larta .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 9:10 pm

I nderuar stafi fshijene edhe ate shkrimin me larte ska qa duhet lete lejohet vetem shpifesve te shkruajn analisteve te pakos ahtisari dhe te ramush haradinajt sa qesharake me duken keto lojna keto lojna i bente njeher bujar bukoshi por une sdua qe edhe ju ti beni me na cenzuru neve kemi vend edhe ne apo u dashka me luftu edhe per f ju falmderit per fshirjen e shkrimeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 11:55 pm

Humbje e Identitetit..... :@
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyWed Aug 06, 2008 11:59 pm

eshte e vertet ajo Vrana Konti , po do vjen dita dhe koha qe do ta kthejm identitetin se vertet eshte e rende kjo qe po ngjane sot ne Kosove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyThu Aug 07, 2008 2:10 pm

zeriatdheut shkruajti:
P o ti more analist i Ramushit pse nuk del me i thne ne sy ramushit se ke tradhtu pse nuk del me ate trimnine tende mi than RAMUSH e ke tradhtu luften mos more Analist i rgeve e i kafeneve mos shpif per nje legjende per nje njeri qe trupin e kam ploe plage edhe shpirtin e ka te plagosur po ku dine ti per ramushin o bilbil
eshte turp te flasesh per nje legjende qe asnje minut nuk ja ka nda luften shkjaut po ne cdo pike ne cdo vije te frontit e kishe te parin ne cdo vije te frontit i thojke luftarit rini se shkoj une para e ty po tregon strategji lufte apo politike keto shpifjet tua jane mjerim se ate nuk e ule kure po ule veten tende e ke gabu vertet njeriun vertet me duket se nuk je ne vndin e duhur me lene te dyshoje shkrimi jote qe he he nuk dij qfar te them sepse jo qe une ndroe mendje per te por dhe habitem nga te gjithe antaret ore ketu se si lejojne nje gje te tille qe nje legjende lufte i gjall te njolloset per mendimet tua te plakura nuk paska pas nevoje qe ramushi edhe shpi te kete dote thote qe edhe ai te jetonte o ne kasolle ose te ishte deshmore qeti sote dote krenoheshe qe eshte deshmore e ti ndoshta dot i shkruajshe edhe poezije vetem keshtu i doni luftetaret ose e jene te varfun po kjo per bese eshte turp ne po flasim per bashkim a kurse kritikojme lutetarin komandantin qe ishte tmer per shkjaun po leni more ato pallavra ato fyerje une sikr te kisha pae pasurij te madhe jo nje shpije ramushit jo dije por tene pasurin i kisha thene mere mere se e meritone po ketu po shpifet po tallen lejojne te flitet ne menyren me skandaloze si kur me qene mjeshter te luftes po pse more djale po qet pluhur po ik more se per bese te kuptoj ne shkirm se cfar trimnie ke ti per bese po te thme sinqerisht se ti je nje EUROKREM po nese ke per te fole fol per pakon e ahtisarit e jo te ramushit se kosova ka 3 milion banore pse nuk e shikuan ate pako cfar permban por sote po flisini i mire e i keq e rini ne vend kur qenka tradhti pakoja e ahtisarit pse nuk qohni me ngrite zerin po edhe me kape pushken se kur po e shifni qe po na e shtreberojne pse po rini urte pse po flisni e me tregoni mua per pakon po dilni ku duhet me dale por ju jeni ata qe prej plumbave saqem tutni e le me nga kaqusha e raketa te llojeve te ndryhsme kishi hije si krymbat nene toke hajt shendet por ngreni zerin ku eshte per tu ngrit mos pritoni degjeni flake umnikun qeverine e jo internetin

Ti a di cka Zani i zi i atedheut: 'Koken e ke gjog, por mendet i ke si zog'. C'perkufizim i drejte per ju, qe te ka dal zani i zi, zani i nje njeriu te coroditun, zani i nje caprazi, zani i nje dilinxhie qe shan. Perse para se t'regjistroesh ne kete forum, nuk e ke bere emrin tend 'Paushall', se gjithcka qe po fol eshte paushalle. Tash ja ke nisur te me quash 'analist'. Une s'jam analist, dhe as qe do te behem naj here. Analistat e shitun per tri aspra, shkruajne lavde per Ramshin = lamshin, se ai i pagun lekun ne qese.

M'doket qe je ba tash ti ldkist. Po me shan mue, pse nuk po luftoj kunra Pakos. Une po luftoj ne ate cka kam munsi, po ti pse s'po lufton. Ti mue me the ne MSN, se je i gatshem kurdohere me ardh ne Kosove me luftue. Po, po e pame se qysh vjen ti ne Kosove. Permes MSn asht leht me udhtu ne Kosove. Zaniizi i tedheut, le te jete ky replikimi i fundit ne kete teme. Nezirovici u terhoq, se iu djeg bishti. Poashtu edhe xhaviti i xhavitajve - ajetollah i forumit. Ke mbetur tani pa asnje shok. Anaa, u munua me te pshtu, po u fundos krejt. Mbete fikall vete. Ti ma s'je ka m'terheq me debatu, se ti kurgja s'po fol me fakte vec po fol disa sene papagalli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyThu Aug 07, 2008 3:06 pm

permban gjithqka te keqe per shqiptaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyThu Aug 07, 2008 8:24 pm

O ti mistrec po ku te vije une me pall sikur ti e me ik neper skuta pi plumbave saqma jo more se nuk je aq trim ti me me kallxu trimni mua se te shof qe je nji mistrec e sa per rugovist haje vet se nuk ma hek mua si mendon ti me te lane me leh pa kur fare arsyje hajde bilbil hajde
e me vjen keq sa per ramushin eshte per lavde dhe e meriton e ti mos me tregon mua o palaco per lufte se e deshmojne plaget e deshmone srioziteti ime qe ja kame dhene kosoves e cdo toke shqiptare une skame dale te shaje si ti palaco nese kame dashte luften ka lane anash krejt gjenat dhe jame nise ku e kame vendi e nuk kame bere si papagall ne internet apo analist jo keshtu mire e keshtu keq une po te tregoj qe asnje dite asnje seknd sju kame ndaluftrave qe kane ndodhe si ne kososve si ne presheve edhe ne iliride me thuaj ti palaqo ku e kish babin tend ne koh lufte meqen se ti ke qen femije edhe je i tille po ja qe une jame ai qe prape nisem por jo si mendon ti o bilbil sjame hajn une nuk jetoj rugve as ne krah te popullit as dilenxhij nuk jame ppor me dine mire se kushjame populli ime e skam nevoje te udhezohem nga nje njeri qe i ka ik treni hajd more se nuk je asi djali ti ue te shofe ne shkrime se je nje palaco nje djale i ritu me eurokrem se po duket zemra jote fjale rugesh as nje fakt vetem po tregone urejtjen dhe tregone qe kush je nje anliste qe anlizon ramushin hahahaahah qesharake po ti analizoje krusheven tende e sa per ramush ka analistet evet ti mendon se une dorzohem nga shpifjet tua me mend ne shqiptari e me zeme e ne serbi biro
eshte e vertet se koken e kame hekur zemren celik fjalen zjare
po thua une po luftoje me ate qe kame mundesij
me internet
apo tuj palle si gomari babastsit kerkon pushke dhe kur ja afrojne thote jo se nuk qet drejt hahaahahh
haj lol shko ndroj pampersat pelenat se je flliq nga plumbat me saqma hahahahhaha
e tani fol me mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyFri Aug 08, 2008 6:36 am

o ti epiçk, askush nuk po tërhjeket, veç po të shohim si një gomar duke pallur, ky është fakt përderisa ti lepurosh ofendon luftëtarët e lirisë, ashtu veç shkijet flasin e ti veç shkja mund të jeshë, përndryshe bëhu trim e trego kush je e mos u fsheh nën pelerinen e huaj!

Unë iu thash në fillim injoronje atë mistrec derisa të tregon kush është, se po tregojnë fjalët e ofendimet, ndaj bijve ma të mirë të kombit - ashtu veç armiqtë flasin!

E ti epiçk, mos u ndal se gomari i ka të pallmet e gjata... Ti me qenë pak i mënçur tërhiqesh vet bishtdiegur, se nuk kemi kohë të merremi me kafshë si ti!

Lehtë është të shkruajsh në komp. po bëhu trim e trego kush je!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 EmptyFri Aug 08, 2008 11:10 am

Nezir Myrta shkruajti:
o ti epiçk, askush nuk po tërhjeket, veç po të shohim si një gomar duke pallur, ky është fakt përderisa ti lepurosh ofendon luftëtarët e lirisë, ashtu veç shkijet flasin e ti veç shkja mund të jeshë, përndryshe bëhu trim e trego kush je e mos u fsheh nën pelerinen e huaj!

Unë iu thash në fillim injoronje atë mistrec derisa të tregon kush është, se po tregojnë fjalët e ofendimet, ndaj bijve ma të mirë të kombit - ashtu veç armiqtë flasin!

E ti epiçk, mos u ndal se gomari i ka të pallmet e gjata... Ti me qenë pak i mënçur tërhiqesh vet bishtdiegur, se nuk kemi kohë të merremi me kafshë si ti!

Lehtë është të shkruajsh në komp. po bëhu trim e trego kush je!

O Nezirovici i neziroviqe. Shkruj shkruj, kembengules per ruajtjen e postit si nepunes i thjeshte ne ministri. Ore, i uruar, po ti nuk ke fare e as moral, ti je nje veper e turpshme e njerezimit. Te isha si ti - funksion i pjellave te AAK - se do me vinte turp nga vetja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 7 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Plani i Atisarit - Kosovës nuk i garanton ulëse në OKB!
» Plani për “turqizimin” e Prizrenit
» Plani 6 pikesh, vazhdimesi e projekteve anti-shqiptare
» Origjina e fjales Kosove.
» sa ka kontribu diaspora per kosoven

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: