Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?

Shko poshtë 
+19
petritkola
katunariplak
E_Bukura
Ago Muji
Guximi
rroni
Anna
Nezir Myrta
Martina
Euridika
Epik
xhavo_
zeriatdheut
Sofra
Beton
Leka i Madh
Xili
MUHAMETII
Orfe@
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 5:34 pm

per ta kthy respektin kokerr per kokerr, zani i zi i atedheut, mos me shkruaj me mesazhe private qe te mos shpreh mendimin tim te lire. Kush na je ti qe te mos e shprehim mendimin e lire.


Edhe nje gje, mos hamendso qe nese te shkruaj pergjigje, une 'jam pa fakte'. Une kam fakte derisa te zbardh ferki i mengjesit dhe ty te le me gishta ne goje, por une kam shume pune me te redneisshme per te bere sesa me u marr me nje njeri qe lidhje nuk ka me realitet. Burre i dheut, e di ci minihere ki me ma cu nje mesazh privat edhe ki me me sha. Me mesazhe private s'merrum vesh. Keshtu qe me mire shkrujum ne emailin tim personal qe do ta dergoj ne PM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 5:53 pm

Në radhë te pare Ramushi e ka armatosur luftën në Iliridë, për ata qe e dijnë, për ata qe nuk e dijnë munden me fantazu tërë diten.

E dyta Ramushi nuk e ka tradhtu askënd kurrë, e lere më vllezërit e tij. Lufta edhe politika janë dy gjëra te ndryshme. Por edhe gjendja e luftes edhe e paqes (qoftë edhe status quo) janë po ashtu dy gjëra te ndryshme.

Ramushit nuk ka bir nane qe mundet me ia heq pushken. Ai e ka pushken, por realiteti qe na rrethon i bën disa gjëra te hecin pak më ndryshe. Pushken kanë dasht me ia heq edhe italian, rusët me ushtri etj. etj. por nuk ia kanë arritë. Nuk është reale te bëhemi sikur nuk ka ndodhur asgjë. Sot ka prani civile edhe ushtarake ndërkombëtare në Kosovë.

Ramushit askush nuk ia ka sjellë pushkët te shpija, por i ka rrehur malet e Dukagjinit natë e ditë për me arritë te pushka. Por edhe problemin tënd do ta zgjidhim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 6:09 pm

meju thën të drejten për ne Shqipëtarët asgjë të mirë nuk përmban plani i Ahtisarit

kur ka qen meu interesu jabangjiu pë shtepin tende
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 9:22 pm

po më çuditë ai Epiku, që po lypka pushkë, e po dihet se nuk qenka ai në atavar eastwood, se ai e kishte pushken me veti.

Shiko ti Epik, pushka e liria nuk lypen, por fitohen e mos e ban veten budallë me lypç pushkë, se e dijmë kush kishte e kush lypte - i kemi parë për ledinë!

A për Ramushin, ti mundesh veç me pallë, se asgjë nuk i bën atij as askujt me ato fjalë veç pshtyen përpjetë!


na rrofsh xhali
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 9:25 pm

o epik per cfar fakte me thuati te grupeve te llojte te gafurit apo cfare po ti deri sa thua se u merke me qestjen e atdheut qe me koh per bashkimin kombetare e pse more djale lip pushke prej xhavos nje rambo si puna jote i thojne turqi cuxhk jorgane oepik sepse jame mesu me fjale te rugeve si puna e jote e ti a e din o djale paske hall m analizu luften e ramushit po pse meresh me fjale rugesh prape te theme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 10:04 pm

Nezir Myrta shkruajti:
po më çuditë ai Epiku, që po lypka pushkë, e po dihet se nuk qenka ai në atavar eastwood, se ai e kishte pushken me veti.
hiko ti Epik, pushka e liria nuk lypen, por fitohen e mos e ban veten budallë me lypç pushkë, se e dijmë kush kishte e kush lypte - i kemi parë për ledinë!

A për Ramushin, ti mundesh veç me pallë, se asgjë nuk i bën atij as askujt me ato fjalë veç pshtyen përpjetë!
na rrofsh xhali

Nezirce, po ta vesh re me mire une nuk lypa pushke se ato i gjej vete. Por meqe tha xhaferi, ta bije pushken, une i thashe bjerma pse nuk ma bjen. Kurse, sa per palljet per Ramushin, ju beni te tilla sepse pallni si lope per Ramushin pa e njohur aspak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyMon Aug 04, 2008 10:08 pm

epik ti veç brinat ty të mungojnë, se Ramushin e njoh fortmirë, po ty nuk po të njoh lepur nën atavarin e Easwood-t - mos pall matutje, se do të ofendoja lopen, me të krahasua ty me të!

matu e fol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 12:44 am

Nezir Myrta shkruajti:
epikçe ti veç brinat ty të mungojnë, se Ramushin e njoh fortmirë, po ty nuk po të njoh lepur nën atavarin e Easwood-t - mos pall matutje, se do të ofendoja lopen, me të krahasua ty me të!

matu e fol!

hahahaha, more bicim budallaje ti asgje nuk din, hic ama asgje. Ti je vetem nje horr dukagjini, qe te duket vetja se je dikushi. Kam degjuar per te mjaft shume, dhe kam ngelur i mrekulluar nga 'esktravaganca' qe posedon personi i juaj. Tjeter teme eshte ajo. Ti je vecse nje horr i AAK - se, qe nuk mendon me shume se aga Ramush. Nderkaq, ne qofte se mungojne brinat do ti bej dhe me ta do te shkallmoj ty. Sepse, ne paqe ditur Skenderbeu, Pirro i Madh, Aleksandri iliro maqedonas, gjithe kane pasur brire ne helmetat e tyre. Dhe gjithehere i kane shkaterruar hem reaksionin e brendshem hem armikun.

Te lumte ore bir mafioz i Dukagjinit. Ju e mbroni Ramush kokeleshin, pse ai iu dha pasuri, iu dha poste e ofiqe sa ishte ne pushtet. Edhe tani ju mbani postet qe iu ka caktuar ai njeri, dhe ju e mbroni ate dhe propagandoni ate pikerisht qe ne zgjedhjet e ardhme tiu ngris edhe me lart ne post. Tani ju kemi nepunes te thjeshte ose aparatcik ne ministri. Kushedi, per keto propaganda ramushi neser do iu bej zevendeminister apo ndoshta edhe zevendskryeminister.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:00 am

Kadal ti epik, se askush nuk te pyeti kush është Ramushi. Po ngutesh e po gabon shumë, se këto gjëra nuk shpjegohen me inate e emocione. "Kija inatin, folja hakun"!

Unë te tregova te verteten, ti po i bën lakime asaj. Sikur Kosova t'i kishte edhe nja 2 a 3 Ramushi, lufta e UçK-së do te ishte më ndryshe, e lërë më Mitrovica s'do te ishte temë diskutimi sot! Askush s'po te thotë voto për të, por ra fjala për një realitet bashkëkohor. Nëse ti nuk e dinë historinë e para 10 viteve, atëhere çka po me fol për Pirron e 2 mij viteve?

Ka ardhur Shesheli enkas ne Pejë dhe ka thënë se unë nuk kthehem pa koken e Ramushit në Beograd. Si pasojë ka filluar një ofenzivë shumë e rënde kundër UçK-së. Po ku është Ramushi e ku Shesheli sot? D.m.th. është kthy prapa me bisht ndër shalë në shkini (Serbi).

E unë desha te them se pakoja e Ahtisarit është pasojë e gabimeve tona, pra te shqiptarëve. Rasti i Mitrovicës është më i rëndi, qe shanset ishin shumë te mëdha të zgjidhej kur serbet dolen jasht kufirit. Ata ndoshta do te ktheheshin prap, por kushti i parë ka qenë qe ne ta kemi në kontroll Mitrovicën e jo serbet, ashtu siç Ramushi e morri në kontroll Pejën e gjithë Dukagjinin e nuk ua le serbëve, a pastaj ndoshta do te duhej te ktheheshin, por jo më përmes Beogradit, por Prishtinës! Këtu është filli!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:12 am

xhavo_ shkruajti:
Kadal ti epik, se askush nuk te pyeti kush është Ramushi. Po ngutesh e po gabon shumë, se këto gjëra nuk shpjegohen me inate e emocione. "Kija inatin, folja hakun"!
Unë te tregova te verteten, ti po i bën lakime asaj. Sikur Kosova t'i kishte edhe nja 2 a 3 Ramushi, lufta e UçK-së do te ishte më ndryshe, e lërë më Mitrovica s'do te ishte temë diskutimi sot! Askush s'po te thotë voto për të, por ra fjala për një realitet bashkëkohor. Nëse ti nuk e dinë historinë e para 10 viteve, atëhere çka po me fol për Pirron e 2 mij viteve?
Ka ardhur Shesheli enkas ne Pejë dhe ka thënë se unë nuk kthehem pa koken e Ramushit në Beograd. Si pasojë ka filluar një ofenzivë shumë e rënde kundër UçK-së. Po ku është Ramushi e ku Shesheli sot? D.m.th. është kthy prapa me bisht ndër shalë në shkini (Serbi).

Shih ti i here!!!! hahaha ja ka nisur te behet nje shtrese tifozesh qe po turfullojne per Ramush ceikcenin. Kush me shume e kush me pak. Kush godet patkoin kush thumbin. Zerzele e madhe. Njeri (Neziri) e mbron sebet interesit, tjetri (xhavoja) sebet panjohurise, tjetri (zaniiatedheut) per shkak se sebepllekut dhe afrise me te.

Ju nuk e njihni Ramushin. Ju jeni verbanike te padjallezuar, qe besojne per Ramushin cdo gje. Ju e merrni cdo gje per Ramushin pa rezerva. Si rezultat, ju e bani tjuven nje mendim qe vetem e keni degjuar, por jo edhe analizuar me kokat qe i bani per se randi.

"personi qe do nuk ka asnje te mete, pa fillo te mos e duash dhe do shohesh sa te meta ka' thote nje fjale e mencur. Pa filloni te mendoni anen tjeter te ages Ramush dhe do e merrni vesh se e shet pasulin ne Dukagjin e gjetke aga Ramush. Qe se fundi u perlye edhe ne fajde.

Nje i madh nga Gjorkastra pohohet te kete thene (ka qene mesues ndejspasti!): Me mire eshte qe nje ushtri ti kete krej ushtaret lepuj por komandantin luan, sesa tere ushtria te jete luane e komandanti lepur.

UCK ja e ngrate kishte vec luane e kryeluane, djem e vasha te rrezitur ne idealet e clirmit. Po ce do ne krye kisha disa komandante lepuj, qe para se te merren me politike sic thoshte nje poet kane bere intervenime kirurgjike ne prapanice duke e transplatuar lekuren e prapanices ne fytyre. Prandaj, ata nuk skuqen fare. Keta Micheal Jacksonat tone qe kakaritin ne rokun e politikes idiote jane njerez qe e kane humbur rrugen ne oborr te vet e lere me ne Kosov.

Shume po lehni si zagaruca se gjoja Rama s'ka lene kembe shkau ne Peje. Mire, ai i perzuri shkijet nga Peja. bash qysh donte Serbia. Pse? Se Serbia asht e intersume mos me i la serbet ne qytete te medha shqiptare ku ata nuk do te kishin fare ndikim, por ne hapsira te tjera ku ata mund te kene ndikim. Nese akoma spo e dini per cka e kam fjalen, ju lutem kqyrne Gorazhdecin e Pejes. E ke te terin me serb. tani Ahtisaarit dhe qenat e tij metojne qe kete ta bejne komune. E kemi Ramushin! Ramushi vec ia pret shiritin e inagurimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:18 am

o ti epik,
unë mbroj Kosovën e të gjitha trojet shqiptare - mbroj luftëtarët e lirisë njësoj, e kudo që ishin e janë sot!

e ti e paske të pallmen e mirë, që iu shkon shkijeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:24 am

Epik shkruajti:
Shume po lehni si zagaruca.

Unë po lehi si zagar, e ti çka po bën? Ti, kryeneq, me te vertët qenkë fëmij i keq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:26 am

Nezir Myrta shkruajti:
o ti epik, unë mbroj Kosovën e të gjitha trojet shqiptare - mbroj luftëtarët e lirisë njësoj, e kudo që ishin e janë sot!

e ti e paske të pallmen e mirë, që iu shkon shkijeve

Neziqovic, njemend ti qenke nje ari. Dhe une argetohem duke u marre me arinj te tille si puna juaj. Por me duket tu mbyll goja me kapak, per karriken e bute ne ministri ku 'mbron luftetaret e lirise njesoj'. Shikoj pak ca shoke te tu qe mezi i mbajne familjet, dhe c'ndihma iu jep ti nga posti juaj ne ministri. Po me duket se po i jeteson fjalet e atij poetit: 'permes operacionit plastik kirurgjik e keni vendosur lekuren e prapanices ne fytyre'.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:28 am

xhavo_ shkruajti:
Epik shkruajti:
Shume po lehni si zagaruca.

Unë po lehi si zagar, e ti çka po bën? Ti, kryeneq, me te vertët qenkë fëmij i keq.

Te nxuna me "pele per dore". Ti ne njeren ane thoshe: Ta bij pushken. Ndersa, ne anen tjeter permes mesazhit privat per tu mos u koritur para forumisteve, me the se nuk je ne Kosove.

Po e shoh gatishmerine tende. Te lutna, rri atje ku je .....


Edituar për herë të fundit nga Euridika në Tue Aug 05, 2008 11:51 am, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : modifikim :largimi i fyerjeve)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 1:49 am

E shumë i papjekur qenke. .. me papërgjegjësi naive!


Edituar për herë të fundit nga Euridika në Tue Aug 05, 2008 11:53 am, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : largimi i fyerjeve)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 2:42 am

tema eshte pako e ahtisarit e jo tem per ramushin ,ramushi eshte rambo epik ,edhe une jam me luften e tije me heroizmin qe tregoj aj dhe familja e tije kjo familje ka dhen shum ,lavdi vepres se tije edhe te familjes se tije ,
sa per pakon e ahtisarit eshte mbeturin mbrenda e fasad jashte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 4:01 am

Para se te shprehesh mendimet e tua, mundohu te shkruash sa me sakte dhe gjuhen letrare te eshte e lexueshme per te gjithe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 8:19 am

a dini çka: ai epik veç shkja mund të jetë se nuk ka gjak shqiptari, ka ende zogj shkijesh që turbullojnë forumet tona
ai me qenë shqiptar flet ndryshe! E nëse o ti epik je aq "...."na trego kush je e ku rrin! Injoronje derisa të prezantohet!

Tash për themen një pyetje: a mendoni se plani i Ahtisaarit, do të realizohet në tërësi dhe a ndikoi në njohjen e Shqipes si gjuhë zyrtare në irjm?

Mendoj se çdo e drejtë që iu jipet shkijeve të Kosovës si këtij epikut që po leh në forum - shpejt do t'i kenë edhe shqiptarët e Kosovës Lindore, Preshevë, Medvegje, Bujanofc etj., respektivisht edhe shqiptarët e trojeve tona në irjm, ashtu si edhe shqiptarët në trojet tona nën mal të Zi.

Assesi nuk mund të realizohen të drejtat e një pakice serve në Kosovë dhe të mos realizohen të drejtat shqiptare kudo që ndodhen! Po ky është një mekanizëm politik me vizion të largët, që ecën ngadalë e sigurtë dhe pesha e veprimit të tij është e madhe dhe shumëdimenzionale, që posa të vie deri tek caku, duke e thënë një JO të madhe, se nuk preken kufinjtë e Kosovës, e shtrihet pushteti në gjithë territorin shtetëror!

Të gjitha të drejtat e servëve të Kosovës, janë një sinjal për të drejtat e shqiptareve jashtkosove, ku në një të ardhme të afërt do të realizohen dhe të gjithë bijve të Shqipes, do t'iu rrezon dielli i lirisë!

Kujtoni pas pesë muajve shtetësi, pavarësisht vlerësimit emocional të gjendjes së tashme në të gjitha aspektet - ardhmëria shqiptare po ecën në binarë të sigurtë përpara!

Nëse analizoni shpalljet e pavarësive të vendeve tjera në botë, për kaq kohë të shkurt, kosova është Lule e lirisë!

Tash lypset, secili shqiptar ia ka borxh ndihmen atdheut, secili në mënyrën e vet, të formojë udhë të reja ideshë me veprime konkrete (ma shumë se kritika), që të tejkalohet plani ahtisaarian, i cili nuk është krijim i një përsoni si author, por është një vizion shumë i mprehtë, për një realizim të plotë të interesave politike mbarëshqiptare, të interesave politike të Ballkanit në tërësi! E tash, sa janë në gjendje ta kuptojnë e ta shohin disa ardhmërinë, duke tejkALUAR shtigje ende të mundimshme (sepse aq sa morem pjesë në luftë, po aq u ofruan edhe realizimet) - krejt mvaret nga kompaktësia politike, diplomatike e kombëtare shqiptare!

Tjetër: o të gjithë servët e Kosovës (si ky epiku këtu) me i bë krajla, atyre nuk iu vyen asgjë, sepse janë as 5% dhe në asnjë mënyrë atyre nuk iu konvenon ekzistenca në Kosovë (veçsa flasin gjoja dogana të diegura, manipulime me përgdheljet e komunitetit ndërkombëtar, me moton mbroje servinë) se edhe me u ngjallë krejt krajlat e Sërvisë e Rusisë tok - nuk kanë as do të kenë fuqi të asnjë natyre politike, diplomatike as strategjike, të përballen me 95% të shqiponjave të Kosovës!

Jopaqëllim u vendos harta e Kosovës në flamur (për mosprekje kufinjsh përjetë), jopaqëllim u vendos shkinishtja zyrtare në Kosovë, jopaqëllim iu lehen frenjtë zgjatur shkijeve
e diplomacisë antishqiptare, jopaqëllim gjoja frustrohet pushteti paralel, policia paralele në veriun kosovar!

Të githa këto lejime servëve në Kosovë, bëhen derisa të përfundojë ushtrimi strategjik shqiptar dhe të del në kufinj e dogana shqiptari - ballëpërballë me shkaun andej kufirit!

Romanca serve ende është një baladë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 11:18 am

xhavo_ shkruajti:
Kqyr se çka po fol, se pasha Zotin, une edhe lehi edhe kafshoj!

E shumë i papjekur qenke. Ne njeren anë ma dhe fjalën, e në anën tjetër po përpiqesh "te psh***sh në të", me papërgjegjësi naive!

O budalla i budallenjeve, ti je ose mashtrues ose psikopat. Une ty te zura me presh ne dore ore i ziu i zive. Te zura ne flagrance i nderuar se ti me thoshe ta bije pushken. E pa sheh qe nuk ma bjen pushken se ti s'je ne Kosove. e Mbase nuk je ne Kosove ti vec flet per kodra e livadhe.

Kqyrni forumiste te nderuar se cfare 'mesazhi privat' ma dergoi xhavo_ ne inboxin e userit tim. Xhavo_ qe shitet si ajetollah i forumit, me Kur'an e me shallvare, me ajete e me sharte cka me tha:

'More llaskuc. Po ti qenke tradhtar i pabesë. Vi e ta pshuri besën e ftyren e pisit.'

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 11:19 am

Pra, te falemnderit Xhavo_ qe ma kallxove fytyren tende te vertete.

Ju lutemi t'i permbahemi temes se diskutimit..
Me mirekuptim Stafi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 11:37 am

Nezir Myrta shkruajti:
1.Modifikuar nga Stafi..
2.Tash për themen një pyetje: a mendoni se plani i Ahtisaarit, do të realizohet në tërësi dhe a ndikoi në njohjen e Shqipes si gjuhë zyrtare në irjm?
Mendoj se çdo e drejtë që iu jipet shkijeve të Kosovës si këtij epiçkut që po leh në forum - shpejt do t'i kenë edhe shqiptarët e Kosovës Lindore, Preshevë, Medvegje, Bujanofc etj., respektivisht edhe shqiptarët e trojeve tona në irjm, ashtu si edhe shqiptarët në trojet tona nën mal të Zi.
Assesi nuk mund të realizohen të drejtat e një pakice serve në Kosovë dhe të mos realizohen të drejtat shqiptare kudo që ndodhen! Po ky është një mekanizëm politik me vizion të largët, që ecën ngadalë e sigurtë dhe pesha e veprimit të tij është e madhe dhe shumëdimenzionale, që posa të vie deri tek caku, duke e thënë një JO të madhe, se nuk preken kufinjtë e Kosovës, e shtrihet pushteti në gjithë territorin shtetëror!
3.Të gjitha të drejtat e servëve të Kosovës, janë një sinjal për të drejtat e shqiptareve jashtkosove, ku në një të ardhme të afërt do të realizohen dhe të gjithë bijve të Shqipes, do t'iu rrezon dielli i lirisë!
4.Kujtoni pas pesë muajve shtetësi, pavarësisht vlerësimit emocional të gjendjes së tashme në të gjitha aspektet - ardhmëria shqiptare po ecën në binarë të sigurtë përpara!
5.Nëse analizoni shpalljet e pavarësive të vendeve tjera në botë, për kaq kohë të shkurt, kosova është Lule e lirisë!
6.Tash lypset, secili shqiptar ia ka borxh ndihmen atdheut, secili në mënyrën e vet, të formojë udhë të reja ideshë me veprime konkrete (ma shumë se kritika), që të tejkalohet plani ahtisaarian, i cili nuk është krijim i një përsoni si author, por është një vizion shumë i mprehtë, për një realizim të plotë të interesave politike mbarëshqiptare, të interesave politike të Ballkanit në tërësi! E tash, sa janë në gjendje ta kuptojnë e ta shohin disa ardhmërinë, duke tejkALUAR shtigje ende të mundimshme (sepse aq sa morem pjesë në luftë, po aq u ofruan edhe realizimet) - krejt mvaret nga kompaktësia politike, diplomatike e kombëtare shqiptare!
7.Tjetër: o të gjithë servët e Kosovës (si ky epiçku këtu) me i bë krajla, atyre nuk iu vyen asgjë, sepse janë as 5% dhe në asnjë mënyrë atyre nuk iu konvenon ekzistenca në Kosovë (veçsa po lehin gjoja dogana të diegura, manipulime me përgdheljet e komunitetit ndërkombëtar, me moton mbroje servinë) se edhe me u ngjallë krejt krajlat e Sërvisë e Rusisë tok - nuk kanë as do të kenë fuqi të asnjë natyre politike, diplomatike as strategjike, të përballen me 95% të shqiponjave të Kosovës!
8.Jopaqëllim u vendos harta e Kosovës në flamur (për mosprekje kufinjsh përjetë), jopaqëllim u vendos shkinishtja zyrtare në Kosovë, jopaqëllim iu lehen frenjtë zgjatur shkijeve
e diplomacisë antishqiptare, jopaqëllim gjoja frustrohet pushteti paralel, policia paralele në veriun kosovar!
9.Të githa këto lejime servëve në Kosovë, bëhen derisa të përfundojë ushtrimi strategjik shqiptar dhe të del në kufinj e dogana shqiptari - ballëpërballë me shkaun andej kufirit!
Romanca serve ende është një baladë!

O shoku mafioz i Dukagjinit, me duket se tu dogj letra e zholit ne dore. Karrikja e bute e minsitrise zuri te lekundet sa andej sa kendej. Ka nisur te rrezikohet karrikja e bute, ndaj mua po me thua 'shkja'. More, i uruar, 'shkja' je ti qe ke pranuar me shit nderin edhe shpirtin tan ne kembim te posteve te ndyra. Vetem o mjeran, shihi shoket e tu, ata nuk kane as buke per femijet e tyre kurse ti del flet palidhje ketu. Mire, mire vec keto fjale une qysh sot ko me ia kallxu shokeve te tu. Ke me pas pastaj fytyre me iu dal perpara.

2. Mire mire, ti pasardhes i Fatmir Sejdiut, Kurtesh Saliut, Esat Staviliceit. Edhe ata i paten pranuar ndryshimet kushtetuese ne favor te Serbise. Edhe ata thoshin: nuk humbin kurgja me ndryshuimet kushtetuese. E njejta klase me pak ndryshuime: po thote jo nuk humbim kurgja me Pakon e Ahtisaarit. Nashta nuk hupni ju krugja (se thmit e juve nuk kane as mungese te kushteve, as te librave e as te pushimeve) po humbet Kosova e cila copetohet territorialisht dhe gjymtohet si mos me keq.
Ti thua se shqiptaret ne Lugine, ne Ilirde dhe mal te Zi do ti gezojne te njejtat te drejta me serbet e Kosoves. Gabohesh ore arush, se shqiptaret ne keto vise jo qe nuk gezojne asnje te drejte, por cdo dite e me teper po bien ne roberi. Dilte nje bicim budallai si Ramush Haradinaj e thoshte se shqiptaret e Presheves e Bujanocit duhet me dal ne zgjedhjet e shkaut. Me kete ata miratuan diksikrikimin qe po u behet nga ana e shkjaut.

5. Po Kosova eshte lule e lirise! Liri kane nderkombetaret te cilet lujn me politikanet e Kosoves si macja me miun. Si mund te kete liri kur askush ste pyet. Si mund te kete liri kur Brukseli e Nju Jorku vendosin per ty? Si mund te kete liri kur nuk ke ushtri? Si...?

4. Po eshte duke ec ne binar te sigurte ardhmeria e Kosoves. neziri e ka te sigurt kolltukun, pra ai e ka te leht ardhemerine. Por jo edhe Kosova e cila eshte copetu ne 23 kuvende komunale serbe, dhe tash UNMIk - u po don me ju dhan polici e doagana te pavarura. Ti vazhdo ne ate ;ardhmerine e sigurt' ne levohgen tende.

7. Plani i Ahtisaarit vizion i mbrehte per ardhmerine e shqiptareve. hajde mendje hajde! Plani i Ahtisaarit se permend asnjehere fjalen shqiptar, ku halahuli na thote vizion per shqiptaret. Ky plan qe ne start ia ndalon te drejten e bashkimit te Kosoves me Shqiperine, Nezirovici i misnitrise na thote perralla.

8. Tash vec pse te koka ne flamurin e Rugovicit, me falni te bashkim vellazerimit, nje harte e Kosoves se bashkaur, kosova njemend na qenka e bashkaur. O i shkrete po ti ti paska shtypur mendte UNMIk - u. Ai jo paqellim e ka vene nje simbol te tille ne harten e Kosoves, me kriju nje pershtypje gjoja qe Kosova eshte e bashkaur, kur ne fakt ajo eshte e ndare. Edhe ne flamurin e Qipros dhe Bosnjes, ekzistojna harta qe i paraqesin si te bashkuara keto vende, por ne fakt ato jane te ndara si mos me keq.

Te them ore i shkrete: mos e mbroj Pakon e Ahtisaarit. Mos e mbroj krimin! Mos e mbroj kapitullimin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 8:46 pm

PO mire ku isht ju zotni pse nuk e kallet ather qe qnka gabim plani ahtisarit kur ti e kuptove pse nuk more pushken te dalish ne balle popullit po ben si papagall ketu felt gjepura shet trimni
po fletpr RAMUshin ok po ramushi kur nuk u pajtua me shkjaun ja nisi menjiher nuk foli ne internet si ti apo nuk ma sjllin nje pushke po pushken e kishte me veti e ti deri sa ke pushke pse nuk ja nise qa po pret ken po e pret dil dil e flijou si gjithe ja kur thua se je na Krusheva raste me i mire nuk ka dhe me mire se qe vret shkjaun atje askund jo pse nuk ja nise te beheh edhe ti sii RAMUSHI legjende e gjalle po pisket ketu po gjikon uften heroike te nje njeriu qe eshte simbol i rezistencs se luftes lavdishme te UCK nje KOMANDANTE qe la me gojen hapur nje bote nje KOMANDANTE qe edhe ushtaret e natos ja kishin lakmi po tani del nje trim na KRUSHEVA sllavizuar po palle me ushqime te disa kombetareve te vonuar disa palacove qe vetem po sillen si henat e nuk kan guxu kure me be dicka hajde e done bashkimin ti nisja prej KRUSHEVES tene s aty jome edhe une po jo se duhet te akuzosh ramushin ti ik mor djal mos fol pallavra t kafeneve e veb faqeve te cirkut ik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 9:02 pm

zeriatdheut shkruajti:
PO mire ku isht ju zotni pse nuk e kallet ather qe qnka gabim plani ahtisarit kur ti e kuptove pse nuk more pushken te dalish ne balle popullit po ben si papagall ketu felt gjepura shet trimni
po fletpr RAMUshin ok po ramushi kur nuk u pajtua me shkjaun ja nisi menjiher nuk foli ne internet si ti apo nuk ma sjllin nje pushke po pushken e kishte me veti e ti deri sa ke pushke pse nuk ja nise qa po pret ken po e pret dil dil e flijou si gjithe ja kur thua se je na Krusheva raste me i mire nuk ka dhe me mire se qe vret shkjaun atje askund jo pse nuk ja nise te beheh edhe ti sii RAMUSHI legjende e gjalle po pisket ketu po gjikon uften heroike te nje njeriu qe eshte simbol i rezistencs se luftes lavdishme te UCK nje KOMANDANTE qe la me gojen hapur nje bote nje KOMANDANTE qe edhe ushtaret e natos ja kishin lakmi po tani del nje trim na KRUSHEVA sllavizuar po palle me ushqime te disa kombetareve te vonuar disa palacove qe vetem po sillen si henat e nuk kan guxu kure me be dicka hajde e done bashkimin ti nisja prej KRUSHEVES tene s aty jome edhe une po jo se duhet te akuzosh ramushin ti ik mor djal mos fol pallavra t kafeneve e veb faqeve te cirkut ik

I pandrecshem je, or kokekungull. Jooooo, kurre nuk muj me marr vesh qysh ti pa e niht kerrkan hic fol palidhje. Une te thashe o kryemushke qe nuk me njeh dhe se ke idene se kush mund te jem une.

Per Pakon e Ahtisaarit e din gjithkush, e din shoket e mi, e din familja dhe te gjithe qysh e kam kundershuar. Qysh me 10 shkurt kemi dale balle per balle UNMIk - ut, dhe ai na ka gjuajtur me plumba sacme per te mbrojtur Pakon e Ahtisaarit ne qe e kundershtonin kete pako te keqe. Sa e kam kundershuar Planin e UNMIK - ut, kqyri raportet e policise mbi arrestimin tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 9:34 pm

hahaha sme duhet me te njofte me shume sepse pashe nje palaco nje papagall qe vjell zjare ne internet nje trime si puna jote ihhhaaaa sa kame pare more djal tipa si ti qe u plagoheshin vetem me u largu se ishin djeme eurokremi si puna jote e ti vetem aq ishte lufta jote kunder UMNIK vetem di dite a te nalen me plumba me saqma e ku te kishin gjujte me raketa tok tok per bese nuk te kshte nale edhe detin e kishe kalu e kishe haru edhe krusheven tende po jo biro une jame si mushke se kame kryen e forte dhe i qendroj jo saqmave UMNIk po i kome qnedru ball ku eshte qene flaka e skam then askund qe ej a din kush jame une cfare me duhet me dite nga ty kur i shofe postimet tua ne kete teme ti nuk bashkone njrzit ti po i percane kee po njof tek ti si njeri percares po ishe kone mire me te njofte e kishmi pi nje kafe me ti tani kishmi dale me ngrene plumba me saqma hajt me shendet o hek ik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 EmptyTue Aug 05, 2008 9:35 pm

e mendoj ket antarin me larte si nji person me nji prestiq te larte dhe koshient .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 6 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Plani i Atisarit - Kosovës nuk i garanton ulëse në OKB!
» Plani për “turqizimin” e Prizrenit
» Plani 6 pikesh, vazhdimesi e projekteve anti-shqiptare
» Origjina e fjales Kosove.
» sa ka kontribu diaspora per kosoven

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: