Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Zgjedhjet në Kosovë !

Shko poshtë 
+5
xhema
BashKom
xhiti
Driniiiii
Atdhetari
9 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptySun Dec 05, 2010 11:55 pm


Tubimi në Rahovec

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 DSC_10751605010467
Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 DSC_1076275948997Tubimi në Prizren


Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 DSC_0004957965404
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 12:00 am

Cito :
Xhiti

Po flitet per lv si dikur per LDK pastaj per pdk pastaj per aak.
PO sna dulen agje...
mos u ngutni ,mos fluturoni pa pa se qka po bejne ne politik.
edhe Thaqi thoshte bashkimin edhe ramushi po ne politik harruan..
edhe keta shkojne ne kam e me vone me mercedesa..ne parlament

Gajret Burr :)
E provojme edhe nje here , se paku ky e meriton me shume se te tjeret dhe te shpresojme qe i mban fjalet .


Edituar për herë të fundit nga Arbër. në Mon Dec 06, 2010 12:15 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 12:06 am

Gezim Nika , per Drinin dh Xhemen :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 12:14 am

Flm o Arber, sa me deshire do isha ne ks.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 12:23 am

ARBER FLM- met vertet atmosfer mbres lanse pershendetje nga gjermanija se shpejti ne KS.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 12:25 am

Herzlich willkommen zu Hause Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 4:19 pm

Gjermania: Nuk kemi më nerva, do rikthejmë Markën – monedhën tonë
Berlin - Gjermania mund të tërhiqet nga Eurozona dhe të rikthejë monedhën e saj të dikurshme kombëtare, markën, një paralajmërim ky i cituar nga vetë kancelarja e këtij vendi, Angela Merkel.

Duket se Gjermania nuk ka më nerva të durojë krizat e njëpasnjëshme të vendeve të ndryshme të Eurozonës, siç janë Greqia dhe së fundmi Irlanda, duke paguar shuma të mëdha miliardëshe që ato të marrin veten.

Konkretisht, kancelarja gjermane paralajmëroi se në rast se nuk ka zgjidhje afatgjate për krizat financiare tek vendet anëtare që mund të paraqiten në të ardhmen, atëherë Gjermania e saj do të tërhiqet nga Eurozona dhe do të rikthejë në treg monedhën e saj kombëtare, markën.

“Në rast se Eurozona do të shndërrohej në një klub të tillë, atëherë Gjermania mund të tërhiqet”, ka qenë përgjigja e fundit e kancelares gjermane.

Një reagim i tillë i saj, duket se i ka lënë të shtangur vendet anëtare të Eurozonës, të cilat mbështesin një forcë të madhe tek fuqia monetare e Gjermanisë.

TASH SHQIPTART TE I SHTERNGOJM RRYPAT SE NUK MUNDIN ME EVROPA TE I GENJEN SERRBET SE PO HYNI NE BASHKIM EVROPIAN DHE RRINI TE QET ,TASH NA THOJN TE MIRREMI VESH NE BISEDIME E RADHES NESE JO, LUFTONI BENI QTE DONI, NDERSA NE SKEM KURRRFAR USHTRIE-AS KURRFAR MUNDSI PER MBROJTJE KUNDER SHKAUT......!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 6:15 pm

Ballistët heqin dorë nga zgjedhjetEnver Sadiku | 06-12-2010 15:14 CET Zëri i ynë nuk po dëgjohet nëpër mediumet tona, të cilat për Ballin Kombëtar kanë vënë terrin informativ, ka thënë Ahmet Mulliqi, kryetar i Ballit Kombëtar, që ka thënë se vota e tyre nuk do të shkojë për askënd e do të ngrihet, shkaku i trajtimit që po i bëhet kësaj force politike.

“Ndaj nesh po aplikohet terr informativ e po anashkalohemi në mënyrë perfide, andaj në mbledhjen e fundit kemi marrë vendim të mos dalim në zgjedhje dhe se ballistët ta ngrijnë votën e tyre e nuk do ta mbështesin Lëvizjen Vetëvendosje, kurse kalimi i dy ish-ballistëve në këtë lëvizje është individual dhe nuk paraqet mbështetje të të gjithë ballistëve me votë këtë Lëvizje”, ka thënë Mulliqi.

Mulliqi, tha se Balli Kombëtar është për Bashkim Kombëtar me të gjitha trojet shqiptare dhe ka kritikuar qeverisjen e tanishme që nuk kanë bërë asgjë sidomos për shqiptarët e Preshevës, Bujanocit e Medvegjës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybell
Anëtar i ri
Anëtar i ri
tosybell


Male
Numri i postimeve : 148
Age : 32
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyMon Dec 06, 2010 7:44 pm

Trimat Shqiptar qe nga viti 1912 e deri ne vitin 1999 nuk luftuan per nje Kosove te ndare por per nje SHQIPERI TE BASHKUAR
Vetvendosje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyWed Dec 08, 2010 2:24 am

Kurti: Kosova duhet ta ketë të drejtën e bashkimit me Shqipërinë


Pejë, 7 dhjetor - Shfaqja e Albin Kurtit të hënën mbrëma në tubimin qendror të “Vetëvendosje” në Pejë, “ndezi” të rinjtë pejanë që kanë dominuar në mesin e rreth tre mijë pjesëmarrësve në sallën e mbushur përplot.
Kurti në fjalimin e tij serish ka përsëritur akuzat ndaj pushtetarëve në shkarkim, të cilët siç tha Kurti kanë përdorur postin publik për interes privat, duke krijuar liri për uzurpimin e shtetit, por jo liri për qytetarët e Kosovës, ka raportuar KosovaLive.
“Qytetarët e Kosovës kanë liri për tregti dhe bredhje, por edhe jo çfarë do lirie për tregti, sepse kanë liri për konsum e jo liri për prodhim. Nuk kanë çfarë do lirie për të bredhur, se kanë liri të bredhin brenda Kosovës të rrudhur e jo edhe jashtë saj”, ka thënë Kurti, i cili pas çdo fjalie ndërpritej nga brohoritjet e zhurmshme të publikut.
Duke kërkuar votën e tyre, Kurti iu ka premtuar pejanëve se me pushtetin e Vetëvendosjes pasuria e paligjshme e pushtetarëve do të bëhet pasuri e qytetarëve, kurse Kosovën do ta bëjnë sovrane, me ushtri moderne dhe institucione të fuqishme dhe të pavarura politike edhe në të mirë të kombit.
“Ne do ta bëjmë Kosovën sovrane sepse hajnat duhet të dorëzohen para shtetit të fuqishëm e jo shteti i dobët para hajnave. Ne do ta bëjmë Kosovën sovrane sepse Kosova duhet ta ketë të drejtën të bashkohet me Shqipërinë. Në duam një shtet tjetër ku sundon vullneti i popullit e jo dëshirat e politikanëve”, ka thënë Kurti, duke premtuar edhe heqjen doganave mes Kosovës dhe Shqipërisë dhe rivendosjen e doganave në kufirin me Serbinë, si dhe kyçjen e hidrocentraleve të Shqipërisë me termocentralet e Kosovës.
Votën për “Vetëvendosje” nga shqiponjat e Pejës, siç i quajti Kurti të rinjtë e Pejës, e kërkoi edhe mbështetësi i Albin Kurtit në këtë fushatë zgjedhore, Wiliam Walker, i cili i luti ata që të mos e zhgënjejnë atë dhe Albinin.
“Të gjithë njerëzit më të cilët po flas që 6 muajt e fundit në Kosovë, tregojnë se Kosova po ec shtegut të gabuar. Unë dëshiroj të shoh ndryshime në Kosovë dhe në tubime po kuptoj se 90 për qind e popullit të Kosovës por kërkojnë ndryshime. Këto ndryshime dhe lëvizje në drejtim të duhur do i bënë Vetëvendosja”, ka thënë Wolker.
Derisa Albini është përmbajtur në fjalorin ofendues, këtë nuk e ka bërë kandidati për deputet i Vetëvendosjes, Florin Krasnqi, i cili Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin i ka quajt rrugaç.
“Peja, Dukagjini dhe Shqipëria është e shqiptarëve dhe me 12 dhjetor do të jemi krenar se jemi shqiptarë dhe kurrë këto nuk do të nënshtrohen para rrugaçëve të Kosovës me Hashim Thaçin e Kadri Veselin, kurse krejt rrugaçët e Kosovës dhe të botës të bëhen bashkë nuk munden me nënshtrua Pejën, as Kosovën e as shqiptarinë”, ka thënë Krasniqi.
Ai iu ka thënë të pranishmëve se do të vijnë të tjerët të i lusin me shit votën për 20 euro, por siç tha ai, vota e tyre nuk është për shitje as për 100 miliardë euro, sikur që nuk është për shitje as Peja, Kosova e as Shqipëria/koha.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyWed Dec 08, 2010 5:25 am

Albin Kurti në "Top Show"

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyWed Dec 08, 2010 4:56 pm

ARBER-rrespekt met te vertet po sjell nji gjallrim ne forum, pos tjerash dhe shum mir qe je pro vetvendosjes pasi dhe po kontribon ne at drejtim,qka un mendoj se esht kontribut i mirfill dhe esencial n´te mir te atdheut....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 1:03 am

PDK-ja edhe me bindshem se vitin e kaluar do te fiton
sese keta UDB-ashet sikur qe eshte Isa Mustafa ish Kryetari i Komitetit Krahinot
skan vend askund tjeter vetem ne emer te popullit te likuidohen
sepse te gjithe stergjyshet , gjyshet dhe baballaret tane jane prishur neper burgje nga njerezit sikur qe eshte Isa Mafiashi dhe ata lideret e tjere qe mundohen me nga tete parti te hyne ne koalicion vetem per ta rrezuar Zotin e Shtepise
ne jemi nje Popull qe i kemi ngrene cdo here foret
me nje kaffe ose nje çaj Rusi kemi thy mendjen
skemi shiku pas shpine se cfare po na pret
cdo here kemi kembgul
por e gjithe Kosova nese Voton per Isa Pisin apo
Ramush Haradinajn
apo Bexhet Jelcinin kot e kane
sepse nje here ne historine e Njerezimin EKA NE DORE pUSHTETIN dRENICA DHE NUK DO TA LESHOJ PER JETE

cdo here drenica ka derdh gjak
dhe zorragjit Gjakovar qe kan frik te shikojn prapa
kane zene karigen
keto vitet e fundit kane deshtuar

nese nje njeri nga e gjithe Kosova e kundershton Hashim Thaçi-n
ai eshte djal i serbit apo i Grekut , Rusit apo Stalinit
sepse i keshti te kesh
si thot fjala POPULLORE i krymburi mundohet ty me te krymb

Rroftë HASHIM THAÇI
Rroftë PARTIA DEMOKRATIKE E KOSEVES
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 1:33 am

Cito :
Xhema
ARBER-rrespekt met te vertet po sjell nji gjallrim ne forum, pos tjerash dhe shum mir qe je pro vetvendosjes pasi dhe po kontribon ne at drejtim,qka un mendoj se esht kontribut i mirfill dhe esencial n´te mir te atdheut....
Eshte edhe misioni i forumit "BASHKIMI KOMBETAR" , edhe pse nuk kam pyetur administratoret , nuk e besoj qe kane kunder LVV Very Happy
Te njejten po e bejne (mos me shume) ne gjitha forumet shqiptare sa po i percjelli dhe don Zoti qe te jete ky , Albin Kurti, thyesi i kufijve Shqiptaro-Shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 3:38 am

Levizja vetevendosje eshte e kote
ata njerez qe jane me keta udheheqes te vetevendosjes jane viktima
sikur i gjithe populli Shqiptar ne Kosove qe ishte ne vitet e 9-80 - 90
sepse Babai i Albinit eshte njeri i shitur
dhe pjella e tij punon me direktiva te te atit
Bashkimi Kombetar behet me ndryshe jo me fjale te paverteta sikur qe flet Albin K-PUSI
ALBIN *****
JA ****** KREJT ROBT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 11:07 am

Po do të fitoj Thaqi se ka boll Euro . e ka Policin i ka kinse Ushtrin i ka mafijen me veti mormal qe do të fitoj por sa do të formoj qeveri dhe sa do t maj kjo është pyetja , me rrena e dollavera nuk bahet pun ,
Po qe mbahen zgjedhje me të vërtet demokratike do të fitoj LVvV ose edhe Pacolli sado të jet i keq mendoj se do ta hec Shetitin artificial te para , edhe kunder qfardo thënje ishte ishte apo nuk ishte asht apo nuk asht prap kan një vizion të qart , po si do që të jet prap Populli e han ma të madhen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 11:28 am

te gjitha partit jane tradhtare dhe antikombetare.
PO Albini edhe ky si keta ,vetem po rrene .
A ma kur po thote se si ka share unmik eulex dhe kushtetuten e kosoves .
ani qysh po rrene se ka me ba bashkimin e harroje decentralizimin ne baza etnike.
e shihni vete ju do qe sote bertisni Albini e dje Rugova e pacolli e Thaqi e haradinaj etj
Albini ka me ba hala me keq se keta ,qellimi i tije ka qen pushteti ,duke i marre ne qaf femijet qe ky te vjen ne pushtet .
a se shihni se plot femije ka inkuadrue ne kete levizje 19 vjet 20 18 17 e po naj udheheqin politiken.
Ky po rren haptas se as kushtetuten as Planin e Artisharit as kurgja ska me ndryshue po ka me u pasunue.
Ky pran vetes ka vagabonda hajna si keta..
do te befasoheni edhe vete me selljet e ketyre
shiqoni debatet se si rrene ...
ende jemi shume te papjekun te njofim politiken kurve.Une si besoje fjaleve po punes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 1:56 pm

PER XILLIN- shum mir XILLI por je kontravers sepse mu HASHIMI bani kualicion me udbasht e LDK-S dhe aj po i fut ne parlament udb-n dhe po i rigjallron e po jav zgjat jeten,sa per qe Hasha esht esht patriot , esht po deshmohet me rastin BLLACA, se ju ka xx mamin udbashve rrespekt,por pom duket se esht lodhur,sun dot qindron!!!
Pra njeriu paguhet dhe shperblehet qka punon sod-tash e jo per te kalueren!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 2:29 pm

Fshati Belincё – Shtime, ora 21:00

Lёvizja VETЁVENDOSJE! me keqardhje njofton publikun pёr njё ngjarje tё rёndё tё ndodhur nё mbrёmjen e tё mёrkurёs, nё datёn 8 dhjetor, nё fshatin Belincё tё komunёs sё Shtimes. Nё orёn 21:00 dy aktivistё tё Lёvizjes VETЁVENDOSJE! tё shoqёruar dhe nga tre familjarё tё tyre (tё cilёt kanё qenё minorenё) janё sulmuar prej katёr aktivistёve tё PDK. Vёrejmё se situata e dhunёs ёshtё krijuar prej konteksteve zgjedhore. Aktivistёt e Lёvizjes VETЁVENDOSJE! kanё qenё duke vendosur postera, nё shoqёrinё e tre kushёrinjve tё tyre tё mitur, kur janё sulmuar dhunshёm, me mjete tё forta pranё njё salle bilardoje. Anёtarёt e Partisё Demokratike tё Kosovёs Haradin Ahmeti (35 vjecc), Rexhep Ahmeti (45 vjecc), Bujar Ahmeti (20 vjecc) dhe Gёzim Ahmeti (22 vjecc) kanё sulmuar dy aktivistёt Admir Shatmani (22 vjecc)dhe Artan Shatmani (25 vjecc). Dhuna brutale e anёtarёve tё PDK-sё nuk ka kursyer as tre tё miturit L.A. (14 vjecc), F.A. (16 vjecc) dhe L.A. (15 vjecc). Anёtarёt e PDK-sё kanё sulmuar nё mёnyrё kafshёrore, me topa e me shkopinj bilardoje, duke i shkaktuar hemorragji tё rёndё L.A. (14 vjecc).

Aktivistёt e PDK janё tashmё nёn arrest tё policisё nё Shtime, ku po ashtu janё shoqёruar aktivistёt e Lёvizjes VETЁVENDOSJE! pёr tё deklaruar atё ccfarё ka ngjarё. Ky nuk ka qenё rasti i parё i dhunёs nё kёtё fushatё, e megjithatё Lёvizja VETЁVENDOSJE angazhohet tё denoncojё e tё bёjё publik ccdo rast tё shfaqjes sё brutalitetit nga cilido subject politik. Ata qё mendojnё se kanё pёr tё fituar zgjedhjet nёpёrmjet dhunёs, gabohen, dhe pёrgjigjjen kanё pёr ta marrё ditёn e zgjedhjeve nga vetё publiku qё po tronditet nga raste tё tilla tё dёnueshme nga gjithkush.Tё rrahurit:

1. Labinot Arifi (14) – i lёnduar nё kokё me top tё biliardos (gjakderdhje e madhe, spital Ferizaj)

2. Admir Shatmani (22) – i lёnduar nё fytyrё dhe bark

3. Florent Arifi (16) – tё rrahur

4. Lundrim Arifi (15) – tё rrahur

5. Artan Shatmani (25) – tё rrahurPersonat e PDK-sё tё arrestuar:

1. Haradin Ahmeti (35)

2. Rexhep Ahmeti (45)

3. Bujar Ahmeti (20)

4. Gёzim Ahmeti (22)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 4:01 pm

Ju ka hi friga në bark dhe tash hajde me dajak nëse arrijn diqka po do të filloj edhe shak asht ma keq pushka mes veti ,ksaj nuk i thuhet Demokraci siq po pretendojn , disi kam përshtipjen se po mundohen të sjellin në fuqi me rrena dollavere kohën e Diktatirzmit ,se vetëm në at mnyr pastaj mund të ken qdo gjë nër kontroll,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 5:22 pm

Partit jane parti secila punon per pushtet per veti.
Ngadal ngadal mos vraponi aq shume pas individeve se na dalin per hune dikur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 6:10 pm

Si e mashtroi Prishtinën Isa Mustafa?
Shkruan Teki Dervishi
Sheshi në sirtar


Isa Mustafa ka deklaruar se LDK-ja sot është një “Lidhje e re”, që do të thotë nuk është më ajo e vjetra, e Rugovës. Për respekt të Njeriut të Madh të kombit shqiptar, Presidentit Historik, do të provoj këtu më poshtë të zbërthej konspiracionet e Mustafës për ta shndërruar LDK-në në një “lidhje të re” antirugoviane.

Më së pari, pas zgjedhjeve të 2007-tës, si këshilltar i Fatmir Sejdiut, Isa e këshilloi Sejdiun që të hyjë në koalicion qeveritar me PDK-në. Si falënderim për këtë këshillë, Sjediu e kandidoi për kryetar komune. Ai u mor vesh me Hashimin që Hashimi t’ia kundërvinte një kandidat “të njomë” nga PDK-ja. Plus që Isa nuk e kishte rival “dikushin” nga PDK-ja, Fatmiri i tha: “Hajt shaje ti gjatë fushatës PDK-në, se me Hashimin jam marrë vesh që ai të mos hidhërohet”. E t’ia krisi Isa një fushatë kundër PDK-së së Sjediut, dhe më së shumti kundër “koalicionit”, i cili ishte lidhur me ndikimin e këshillave të tij që ia jepte Sejdiut.

Fushata e tij zhglyrëse koordinohej shumë bukur me gazetën që ia nxirrte çdo ditë faqen e zezë Sejdiut, duke e quajtur madje edhe “gruaja e Hashimit”. Kështu me ndihmën e saj Isa doli nga terri ku e kishte hedhur historia “kombëtare” dhe historia e trepërqindëshit, dhe brenda nate u shpall hero, nga këshilltari anonim i presidentit, pa bërë asgjë as për katundin e tij, e lëre më për Kosovën, ai doli si njeriu më i preferuar i popullit në Kosovë, edhe pse të gjithë e dinë se ai është pasaniku më i madh në Kosovë dhe disa thonë se është edhe aksionar i disa firmave të ndryshme që marrin tenderë nga komuna e Prishtinës, por kjo mund të jetë vetëm një gënjeshtër e kundërshtarëve të tij.

Ai tha vetë me vete, kur qenka kaq lehtë të bëhesh njeri i madh brenda një muaji, veç duke i sharë të tjerët, pse me u kënaqë veç me kryetarllëk të Prishtinës, kur kaq lehtë qenka e mundur të bëhesh edhe kryetar i partisë koalicionare, nëpërmjet saj mbasandaj edhe kryetar i LDK-së, madje-madje edhe kryeministër në vend të Thaçit shik-ist. Po veç qysh me e rrëzua këshilltari besnik eprorin e tij? Kjo ishte çështja! Deshi “fati dhe rrethanat” dhe Isa ia bëri me sy gazetës së koalicionit të “LDK”-së që ajo ta zbulonte për çdo ditë faktin se eprori i tij Sejdiu po e shkelte Kushtetutën, ku-ku, e kjo është marre. Nuk e di askush pse Isa nuk e ka këshilluar më parë Sejdiun e t’i tregonte që ai po e shkelte Kushtetutën e Dodik-Ahtisarit, se Kushtetutën lejohet ta shkelin veç serbët në “veri”, e jo edhe shqiptarët kosovarë. Kur i ra ndërmend, u bë vonë. Filloi presioni i gazetës ndaj Sejdiut, derisa atij i doli gjuha deri në gjunjë, u zverdh krejt në fytyrë, e pyeti këshilltarin e tij: “çka me ba, o Isë”?

Kryetari i “LDK-së” Sejdija, i kërkoi këshillë, kujt tjetër t’i kërkonte, i gjori!? I tha: “Sejdo, mos lejo që të bëhesh kandidat i vetmi për kryetar të LDK-së, po futëm edhe mua si kandidat, për çështje standardi demokratik, e unë mbasandaj nuk do të pranoj të bëhem kryetar, kështu që ti mbetesh i vetmi kandidat, se ndryshe të futet Bukoshi. Më mirë unë o Sejdi, sesa Bukoshi, pasi që Bukoshi e ka me gjithë mend me ta marr partinë, e unë jo, siç do ta vërtetojë historia dhe siç u dëshmua më në fund, nuk do të bëhem kryetar partie”!

Mbasi i tha kështu Sejdës, prapa shpine ia çoi “qytetarët” në demonstrata “Isa, Isa”, si në kohën e revolucionit “demokratik” në Shqipëri. Mbasandaj i tha Sejdiut: “Shiko Sejdo, më mirë hiq dorë, se turma e popullit mundet me t’hy në zyrë e më të vjerrë me këmbë përpjetë në sheshin Nëna Terezë, si Musolinin dikur në Romë. E ke shkelur, burrë, Kushtetutën”! Unë them, më në fund edhe ne shqiptarët e Kosovës nuk mund të mos mburremi që nuk e kemi një Stalin Demokrat, e më mjeshtër se ai për të thurur konspiracione politike.

Ajo që më së shumti është për t’u habitur, është efekti fascinant i propagandës në gazetën e koalicionit partiak, e cila propagandë kishte për qëllim ta shpallte Sejdiun budalla në “oborrin” e LDK-së, kështu që sa më budalla që dilte Sejdiu ndër sy të popullit, aq më i mençur, intelektual, profesor, i dijshëm, i ndershëm… bëhej Isa në sytë e krahinës së tij politike. Kurrkush nuk e pyet: “O Isë, çka ke ba, bre ti gjatë karrierës tënde politike, që nuk e paskemi ditur që je kaq burrë i madh, sa me përmbysë partinë e Rugovës”? Mbase Isa thotë vetë me vete “ma mirë është me t’dalë zani, se me pasë ba vepra, pasi që, dihet, veprat ndër shqiptarë pranohen mbas vdekjes. Rrallë kush për së gjalli, arrin të bëhet yll” (por unë e di se rrallë kush e njeh që nga Shqipëria, Maqedonia, Dukagjini, Drenica…).

Nuk dihet kur ka qitë pushkë, përveç njëherë që ka qitë pushkë kundër atyre që kanë luftuar për çlirimin e Kosovës.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 9:58 pm

Xili, te ne themi ma mire me te sha sa me te qare.
Ne shqiptaret e kemi ber një gjë si traditë zakon. Ah he mamin e mamit po i zoti, ah bre mamin po trim qe ishe, ah bre robti po i mençur ishe, etj.Xili ore xili çka keni ju simpatizant e PDK qe kaq shume po i fërgoheni LV, nuk është fajtore LV qe ju u futet ne koalicion me LDK dhe ju infektuan me virusin qe zor qe do te ja gjeni ilaçin. Xili ore xili, e Xhiti ka ardhur koha për ndryshime . Deshët apo nuk deshët ju.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 4:29 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyThu Dec 09, 2010 11:34 pm

Lëvizja VETËVENDOSJE! - Me 10 dhjetor ta mbushim sheshin "Nëna Terezë" ora 14:00Populli po bashkohet dhe organizimi po forcohet. Qytetari po ngritet dhe vullneti po kalitet. Kombi po rritet dhe pushteti i korrupsionit po i numëron ditët e tij të fundit”. Konjufca shprehu bindjen se qytetarët do të zgjedhin atë që ndjejnë në zemrën e tyre “Më 12 dhjetor do të votohet për dy flamuj. Ose për flamurin e Ahtisaarit ose për flamurin e Adem Jasharit. Ose për negociata me Serbinë, ose për bashkim me Shqipërinë. Ne e dimë se populli i Kosovës do ta zgjedh amanetin e Zahir Pajazitit. Ai do ta zgjedh zemrën e vet, vullnetin e vet”. Konjifca ftoi qytetarët që të bashkohen në tubimin përmbyllës të fushatës së Lëvizjës VETËVENDOSJE!, si dhe që më 12 dhjetor së bashku ta heqim pushtetin i kaluar. “Më 10 dhjetor në Prishtinë, pushteti i deritashëm do të dridhet. Më 12 dhjetor ky pushtet do të hiqet”.Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 EmptyFri Dec 10, 2010 12:24 pm

WikiLeaks: Kosova po shkon drejt ndarjes
Publikuar: Sot, më 10 dhjetor 2010SHBA-ja frikësohet se Evropa do të bjerë karshi presionit serb për ndarjen e Kosovës, një lëvizje kjo që diplomatët paralajmërojnë se do ta ndezë dhunën etnike.
Mesazhet e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, të publikuara në “WikiLeaks”, bëjnë të ditur që zyrtarët e lartë serbë u kanë thënë jozyrtarisht Washingtonit dhe BE-së që Qeveria e Kosovës kurrë nuk do ta marrë kontrollin e plotë mbi territorin e saj, duke bërë presion indirekt drejt ndarjes së vendit.
Zyrtarët e lartë amerikanë e kundërshtojnë me frikë atë që e shohin si fushatë të koncentruar dhe të durueshme të presidentit serb, Boris Tadiq, për ndarjen e Kosovës. Fushatë nga e cila, po të jetë e suksesshme, do të dështojë një dekadë e politikës së jashtme amerikane. Zyrtarët amerikanë në këto mesazhe i kanë dënuar “pavendosmërinë dhe dobësinë” evropiane në këtë çështje.
Njëmbëdhjetë vjet pas sulmeve të NATO-s, dhe gati tri vjet pas shpalljes së pavarësisë, pakënaqësia serbe dhe përpjekjet e tyre të përditshme për ta marrë kontrollin mbi pjesën veriore të Kosovës rrezikojnë me nxitjen e konfliktit etnik, e ka paralajmëruar Ambasada amerikane Washingtonin.
“Dështimi për të vepruar shpejt, do të thotë humbje e veriut të Kosovës, dhe do ta rihapë kutinë e Pandorës të konfliktit etnik, që i ka përshkuar vitet e nëntëdhjeta”, ka shkruar këtë vit ambasadori i atëhershëm amerikan në Kosovë, Christopher Dell. “Është koha e duhur për t’u dhënë fund viteve me këto tendenca në veri dhe për ta ndryshuar dinamikën e thellimit të ndarjes mes veriut dhe pjesës tjetër të Kosovës… Situata aktuale është e papranueshme dhe e dëmshme. Qëllimi është që të ndalet mossuksesi”.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgjedhjet në Kosovë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Slogani i VETEVENDOSJES per zgjedhjet ne Kosove
» DEMONSTRATA KUNDER ZGJEDHJEVE TE SERBISE
» Zgjedhjet ne SHBA
» Zgjedhjet ne Maqedoni
» Zgjedhjet komunale 2013.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: