Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Zgjedhjet në Kosovë !

Shko poshtë 
+5
xhema
BashKom
xhiti
Driniiiii
Atdhetari
9 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 04, 2010 8:36 pm

Cilen parti do te votoni ?

Cila parti mund te jete me afer Bashkimit Kombetar?AAK

AKR


Vetvendosja

PDK

LDK

LDK- (Djali) Rugova

LDD

Nje tjeter.. ?


Edituar për herë të fundit nga Arbër. në Tue Nov 16, 2010 1:32 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 04, 2010 9:33 pm

Un do ta votoja vetëm at parti-lëvizjen qe është e qarte me programin e saj politikisht, e ne ks ndërkohe është vetëm një LVV. Qe do ta votoja LVV.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 3:53 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 04, 2010 10:48 pm

Partit Politike nuk munde anje te bene me shume se kate qe kane bere.
Sespe te gjitha punojne sipas rez 1244 dhe Planit antishqiptare te Ahtisarit
Te gjitha regjistrohen te KQZ Kosovare duke i pranuar kete plan dhe rez1244.
Qdo kushe qe rrene se ky apo ai eshte me i mire se tjetri rrene .
Qellimi eshte qe te pasunohen.
Po mendomi Drinii qe edhe ne disa shok te formojme nje parti.
Sepse tradhtaret shpijunat dezertoret po formojne levizje dhe po na shiten patriota atdhetare mi mbulue te zezat e veta .e sbejne asgje e sakatun do budall ti vjedhe .
Partit marrin para nga qeveria dhe nga te huajte .per popull per kosove seshte ti hanger palla askujte-
Po edhe populli ashtu eshte se nuk po di me thane bolle ma.
Individ e parti.
Individ e levizje ..
ne po flasim po formojme parti ,levizje te kota ..
Armiqet po na shkaterrojne me pune..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyFri Nov 05, 2010 3:55 pm

Kurti: Vetëvendosja
synon bashkimin Kosovë-ShqipëriMe shume :
http://www.balkanweb.com/kosova/2686/kurti-vetevendosja-synon-bashkimin-kosove-shqiperi-50591.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyFri Nov 05, 2010 3:57 pm

Cito :
xhiti

Partit Politike nuk munde anje te bene me shume se kate qe kane bere.
Sespe te gjitha punojne sipas rez 1244 dhe Planit antishqiptare te Ahtisarit

Deri sa deklarohet keshtu-publikisht , si ai postimi larte , nuk kuptoj pse nuk duhet perkrahur Albin Kurtin ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyFri Nov 05, 2010 4:56 pm

Arber
une perkrahi LV
dhe mendoje se duhet dhene shancen ,te shofim premtimet qe i kane dhene.
Po ne kohen e fundit shume kane vijue nga deklaratat e me parshme.
Po jo tju shkojme mbrapa si ketyre Partive.
kan shnc 6 muj me se shumti shifet se qka si po punojne.
Ne qoftese devijojne duhet menjehere me reague dhe mi largue.
Atehere me beso ne qoftese edhe keta na tradhtojne .
Ma skena ymit ne askend.
Atehere po i qojme duart dhe po dorezohemi ......
na she bota se skemi atdhetare dhe kane mu tallle me ne siq jane talle tere jeten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 11, 2010 8:59 pm

William Walker pro bashkimit me Shqipërinë
Cito :
Walker kësaj radhe kthehet në Kosovë për një qëllim të veçantë, si mbështetës i Albin Kurtit, por edhe për të monitoruar votën e qytetarëve të Kosovës, tani që mundësitë e reja po u vijnë përpara.

Zgjedhjet në Kosovë ! 11-vaker_4

Prishtinë, 11 nëntor - Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker kritikon qeverinë e deritanishme të Kosovës se nuk ka bërë asgjë për të përmirësuar jetën e qytetarëve. Ai po kështu kritikon misionin për sundimin e ligjit, EULEX, se nuk ka punuar në forcimin e rendit dhe ligjit në Kosovë.
Por jo vetëm kaq, në një intervistë për Top Channel, diplomati amerikan që alarmoi botën për masakrën e Reçakut, kritikon komunitetin ndërkombëtar se për dhjetë vjet nuk ka qenë në gjendje të ushtrojë kontroll mbi veriun e vendit.

Walker kësaj radhe kthehet në Kosovë për një qëllim të veçantë, si mbështetës i Albin Kurtit, por edhe për të monitoruar votën e qytetarëve të Kosovës, tani që mundësitë e reja po u vijnë përpara.

“Mendoj se qeveria të cilën e humbën, pati dy vjet kohë të tregojë se çfarë mund të bëjë për shtetin dhe unë jam i zhgënjyer për atë çfarë kanë bërë ata. Shumë çështje me rëndësi për qytetarët e Kosovës nuk kanë përparuar”, ka deklaruar Walker, i cili ka përmendur edhe sektorët ku ekzekutivi i Hashim Thaçit sipas tij ka dështuar.

“Po e them që s’kam parë asnjë progres në sektorin e energjisë, nuk kam parë progres në sektorin e shëndetësisë, janë këto çështje për të cilat njerëzit me të vërtetë shqetësohen. Qeveria e Kosovës ka investuar në infrastrukturë, por janë shumë para të cilat do të mund të investoheshin
në gjëra të tjera, kështu që jam shumë i zhgënjyer. Dhe është në duart e qytetarëve nëse këta njerëz do të fitojnë edhe një shans”, ka nënvizuar Walker.

Por çfarë mendon ky diplomat amerikan për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, një çështje kjo për të cilën Albin Kurti ka kohë që është deklaruar se e ka pikësynim.

“Nganjëherë mendoj se është ide e mirë, nganjëherë nuk jam shumë i sigurt. Mendoj se njerëzit kanë një arsye që të merren me këtë çështje, të flasin e të diskutojnë. A kam unë një opinion tani? Nuk kam, por me të vërtetë mendoj se ka arsye të mëdha pse qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë duhet të flasin për të ardhmen e tyre të përbashkët dhe nëse ata vijnë në përfundimin që bashkimi është diçka që mund të funksionojë, atëherë le të bëhet”, është shprehur Walker.

Ish-ambasadori amerikan shpreh opinionin e tij edhe përsa i përket bisedimeve me Serbinë, por edhe privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës.

Ai shprehet se këto janë dy procese që dallojnë nga njëra-tjetra, por që asnjëra nuk është mirë të ndodhë tani.

“Përpara se Kosova të hyjë në një valë të re bisedimesh, Beogradi duhet të kërkojë falje për atë çfarë ka bërë para dhe gjatë vitit 1999”, ka thënë ish-ambasadori.

Sa i përket privatizimit të postës, ai shprehet i vetëdijshëm që ky proces tani nuk mund të ndalohet, por kërkon nga qeveria e re transparencë të plotë.http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,22,40042
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 11, 2010 10:57 pm

Vetëm Bashkimi është për ne shqiptaret shpëtim,Votoni o popull i Dardanisë LV po qe dëshironi një te ardhme me te mire , mjaft me këta injorantet qe e shndërruan Dardanin ne kamp përqendrimi.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 3:56 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyThu Nov 11, 2010 11:58 pm

Eh mor Drini edhe po të fitoj LV , me siguri se do ja bëjn nej dollaver se ata që jan msu me dredhina nuk bien leht nga ato karrika rë nxehta .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyFri Nov 12, 2010 12:10 am

un mendoj dhe besoj se ALBIN ka nji qellim dhe aj esht bashkimi me SHQIPERIN
nese e perkrahim dota arrijm se bashku, nese nuk ja apim voten kuptohet ska shka na ben dhe aj dhe askush. shpresojm te i fiton VETVENDOSJA dhe nji shej shum i mir qe WALKERI po e perkrah Albinin ,kjo esht shum domethanse kush merr vesh, rrespekt per VETVENDOSJEN se po arrin te i kordinoj punet me AMERIK nese i kem amerikant mrapa ska kush qe na ndal.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySat Nov 13, 2010 12:22 am

Kandidatët e partive, polemika mes EULEX-it e PDK-së

Cito :
Andy Sparkes, Zv.shefi EULEX-it me anë të një deklarate të bërë publike nga mediat kosovare është shprehur kundër përfshirjes së ministrit Limaj dhe Azem Sylës në listat e kandidatëve të PDK-së për zgjedhjet që do të mbahen në 12 dhjetor.

http://www.albeu.com/kosove/kandidatet-e-partive,-polemika-mes-eulex-it-e-pdk-se-/25388/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySun Nov 14, 2010 9:09 pm

Mirëpritet qëndrimi i William Walker

Zgjedhjet në Kosovë ! Thumbnail.php?file=flamuri_8791_774968036

Përkrahja e idesë për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë nga ana e ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker është një ndër lajmet më të mira që vijnë nga diplomatët e huaj. Për Koço Danaj, autorin Platformës “Shqipëria Natyrale”, deklarata e Walker është një para lajm i lajmeve që do të vijnë nga përtej oqeanit. “Është rastësi që deklarata e Walker, një nga njohësit më të mirë të rajonit të Ballkanit u dha një javë pas shpalljes së listës ë Shqipërisë Natyrale, por nuk është koincidencë fakti tjetër i domosdoshmërisë së bashkimit të shqipërove në një shtet, pra fillimisht i bashkimit të Kosovës me Shqipërinë dhe në këtë aspekt e quaj një deklaratë shumë të mirëpritur por njëkohësisht e quaj edhe një paralajmërim, një para lajm të lajmeve që do të vijnë më pas nga përtej oqeanit, nga SHBA-të”, thotë Danaj për “Lajm”. Atij i vjen mirë që diplomatët e huaj e kanë kuptuar se pa u zgjidhur çështja shqiptare nuk mund të ketë stabilitet në Ballkan. “Uroj që këtë deklaratë ta kenë dëgjuar një pjesë e politikanëve tanë të cilët realitetin shqiptarë vazhdojnë ta quajnë ëndërr të shqiptarëve”, thotë ai.
Ndërsa analisti Imer Ismaili thotë se deklarata e Walker është lajmi më i mirë që vjen prej diplomatëve të huaj. “Unë jam njëri nga ata që e përkrah fuqimisht këtë ide, pasi unë besoj në idenë e kombit, nuk besoj shumë në idenë kozmopolite, kështu që për mua ky është një lajm i shkëlqyeshëm”, thotë Ismaili për “Lajm”. Ai nuk beson se ka ndonjë shqiptar që nuk u pëlqen këtë ide, por, siç thotë ai, duhet menduar për mekanizmat se si ta realizojmë atë ide. “Realizimi është pjesa më e vështirë, ndoshta është më mirë që të ketë një komb të fuqishëm në Ballkan, sesa një komb të ndarë në tre copa”, thotë Ismaili duke shtuar se në një periudhë më të largët kjo ide mund të jetë edhe në kuluaret e Uashingtonit.
Drejtues i komitetit për politike tek Lëvizja “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca, thotë se ish ambasadori është një mik i madh i shqiptarëve. “Një deklaratë e tillë vjen vetëm nga një njeri që ia do të mirën shqiptarëve pa asnjë lloj interesi, Lëvizja ‘Vetëvendosje’ gjithnjë ka thënë se bashkimi kombëtar nuk është vetëm vullnet por është edhe interes. Vullnet në kuptimin se ne gjithnjë kemi qene një dhe kemi pas vullnetin për të jetuar në një hapësirë politike të përbashkët, kurse interes është se do të jetë më mirë në funksion të mirëqenies ekonomike”, thotë Konjufca për “Lajm”, duke shtuar se bashkëngjitja e Walker me këtë ide tregon sinqeritetin e tij si një mik i madh i shqiptarëve që ia do atyre të mirën.
Isha Ambasadori i i OSBE-së në Kosovë, William Walker tha se përkrah idenë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë.

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/6536.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySun Nov 14, 2010 9:22 pm

Gradualisht miqtë e shqiptareve po kuptojnë realitetin, por jo edhe disa shqiptare injorante...! Se Bashkimi është i domosdoshëm për ne, dhe se sa me shpejt aq me mire. Mjaft te u themi intrigave shantazheve dhe mashtrimeve qe po na imponohen ne emër te EU.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 4:01 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyMon Nov 15, 2010 9:16 pm

Sa njerz do të vriten gjat ktyre zgjedhejeve sa do të pasurohen duke shitur votën dhe sa dë të jesin kto zgjedhej reale kto mebtet një teme hapur ,do fitoj kto që jan në pushtet seps e i kan të gjitha në dor armët lekun shtetin e pushtetin dhe do i bëjn votat sipas dëshirës ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyTue Nov 16, 2010 11:19 pm

prapë do të fitoj

Partia Demokratike e Kosoves
në Krye me të madhin Zotëri Hashim Thaçiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 38
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySat Nov 20, 2010 2:07 am

Vota ka fuqi, kujdes ajo vret


Sigurisht që para 12 dhjetorit, në ditën e parë, pritet të fillon zyrtarisht fushata paraelektorale. Që në fillim të krizës politike dhe institucionale, partitë politike në vend kanë filluar të mobilizohen dhe të organizohen për ditët që i presin. Fatkeqësisht, vetëm kur të vjen koha për zgjedhje, partitë politike, fillojnë t’i vizitojnë degët dhe nëndegët e tyre. Në kohë të zgjedhjeve, prapë fillojnë me avazin e tyre si çdo here, fillojnë e merren me qytetarin dhe qytetaren, duke e pyetur për hallet dhe problemet që kanë. Lindë pyetja, ku ishte qytetari dhe qytetarja pak më parë, para kohës së zgjedhjeve? I/e lënë në harresë, sigurisht. Vetëm ne kohë të fushatës, për t’ia marrë votën interesohen për qytetarin.

Fatkeqësisht qytetari në Republikën e Kosovës shfrytëzohet vetëm si një instrument për të mbledhur vota, dhe klasa politike, për te vazhduar prapë me të vjetrën, duke mos u kujdesur më pas për qytetarin dhe qytetaren e Republikës së Kosovës. Në zonat rurale dhe urbane, ku partitë politike vijnë dhe e kërkojnë votën gjatë fushatës, kurrë një herë nuk kanë marrë guximin të vijnë për një vizitë rasti, thjeshtë për dëshirë dhe respekt për elektoratin.

Partitë politike nuk duhet ta respektojnë elektoratin vetëm për një muaj, aq sa është fushata parazgjedhore, partitë politike dhe një politikan i mire, i drejtë, elektoratin e tij, sadopak të vogël, duhet ta respektoj në vazhdimësi, sepse falë elektoratit gëzon privilegjin dhe pozitën që e posedon.

Elektorati është pasuria më e madhe që kanë partitë politike, andaj pasuria duhet te ruhet dhe të mos keq-përdoret, por ajo duhet të trajtohet në mënyrën më të ndershme të mundshme, të shfrytëzohet për të mirën e gjithë bashkësisë. Qytetarit dhe qytetares së Republikës së Kosovës duhet t’i respektohet vota, sepse vota është e patjetërsueshme, ajo është e shenjtë, dhe duhet të respektohet si e tillë. Vendimet e popullit janë vendime që askush nuk mundet t’i mohoj.

Klasa politike, qoftë në pozitë apo opozitë, duhet ta kanë ndërmend se pushteti ekziston t’ju shërbejë qytetarëve të Republikës së Kosovës, e jo qytetarët t’i shërbejnë pushtetarëve. Me qytetarin dhe qytetaren e Republikës së Kosovës duhet të bashkëpunohet në vazhdimësi për ta qeverisur vendin, sepse interesat e tyre janë mbi të gjitha, e jo interesant personale të klasës politike.

Jetojmë në demokraci, dhe dihet se në demokraci nuk ka mandat të përhershëm, qytetari dhe qytetarja e Republikës së Kosovës e ka mandatin e përhershëm, për të vendosur për një mandat të shkurt për klasën politike. Në qoftë se kjo klasë politike, në mandat nuk i përmbush kërkesat thelbësore të qytetarit dhe qytetares, është e drejta e tyre, me plot arsye, që këtë klasë politike që udhëheq me institucionet e vendit, t’ia marrë mandatin, dhe prapë ka të drejtë të vendos dhe t’i japë mandatin dikujt tjetër, me shpresë se do të dinë, duan të punojnë dhe të merren me interesin dhe të mirën e përgjithshme të popullit, të Republikës së Kosovës.

Kujdes parti politike dhe politikan.! VOTA është e shenjtë, RESPEKOJENI! Populli një ditë nuk do të jetë ky që është, koha është faktori që e ndryshon njeriun. Sot jeni e nesër nuk jeni. Qeveritë janë si uji, e populli si zalli, uji tretet e zalli mbetet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySat Nov 20, 2010 2:20 am

Vota ka fuqi, dhe çmim tashme haptas ne treg.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 4:02 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 38
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySat Nov 20, 2010 2:21 am

Himni i Partive të Mëdha të KosovësRreth Buxhetit të përbashkuar
Me një dëshirë me një qëllim,
Të gjithë Atij duke u betuar,
Të lidhim besën për pasurim.

Prej Buxhetit veç ai largohet,
Që është lindur njerëzor,
Kush është hajn nuk frikohet,
Po vjedh, po vjedh si një horr.

Në dorë armët do t’i mbajmë,
Të mbrojmë Buxhetin në çdo vend,
Të drejtat tona ne s'i ndajmë,
Këtu njerëzit s'kanë vend.

Se Partia vet e tha me gojë,
Që kombe shuhen përmbi dhè,
Po Buxheti do të rrojë,
Për të, për të luftojmë ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySat Nov 20, 2010 2:55 pm

ska ma patriota te gjithe u beren politikana
e politika eshte rruspi ,per para e jo per komb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptySun Nov 21, 2010 12:51 am

Zgjedhjet, 5 mijë vëzhgues në Kosovë ?

PRISHTINE - Rreth pesë mijë vëzhgues vendas pritet të angazhohen për mbikëqyrjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 12 dhjetorit në Kosovë. Ndërkohë, diplomatët perëndimorë në Prishtinë janë vënë në përpjekje për të siguruar edhe vëzhgues të huaj për të garantuar një proces të lirë e të drejtë, të cilin ata e cilësojnë si një sprovë për shtetin e ri. Koha e shkurtër e organizimit të zgjedhjeve ka shtuar shqetësimet për mbarëvajtjen e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyMon Nov 22, 2010 2:34 pm

PO de 5 mij vet sa ulluk sugjuki me surullat me para tepopullit, e familjet tona te han bar......!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyTue Nov 23, 2010 6:50 pm

Rospija ma e madhe asht Politika e ne politin dihet kush jan ,shumica hajnat dollavergjit rrencat se pa kan rrenc smund te miresh me politik sa per zgjedhjet do ti fitojn ato qe kan vjedh ma shum sa kan pare mi ble votat po dhasht zoti e nuk fillojn me kallasha e kindapime e ku di qka se mos vet edhe ashtu naj kan ba zi ne tana anet evet e shofin te zezen te bardh po te ishte ekunderta mund te thuhet se zysat e diellin jav kan ndrru ngjiren , po te kta e kunderta , spo mar vesh sen , Zoti e baft hajr veq dita shifet me sabah .(fitoj kush fitoj Populli e fiton prap ma te gatin )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyTue Nov 23, 2010 9:18 pm

Fatmir Sejdiu për pushime në Amerikë
Shpërndaje Postuar: 16:05 / 23.11.2010 Komente: 27

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-lideri i Lidhjes Demokratike (LDK), Fatmir Sejdiu këto ditë ka lënë Kosovën dhe ka udhëtuar për në SHBA.
Burime të afërta me familjen e Sejdiut, thonë se ai ka shkuar për pushime në SHBA, pas gjithë shqetësimeve që përjetoi në kohët e fundit në skenën politike kosovare.

Ndërkohë, burime të tjera theksojnë se Sejdiu ka shkuar për të qëndruar më gjatë në SHBA, e mbase për jetuar atje përgjithmonë. Ai këtë mundësi e ka, pasi që ka edhe shtetësi amerikane me tërë familjen e ngushtë dhe më të gjerë.

Sejdiu në SHBA ka shumë vite që ka edhe dy vëllezërit dhe motrën e tij, bashkë me familjet e tyre, të cilët ka kohë që gëzojnë statusin e shtetasve amerikanë. Me atë në SHBA ka udhëtuar edhe bashkëshortja e tij. /koha/ /Telegrafi/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyTue Nov 23, 2010 9:20 pm

Ja kurvat
vjedhin shkaterrojne kombin dhe pastaj hikin per ne vende te huaja se kan para.
Fatmir Sejdiu prej kryetari e hik per Amerik me Familje.
Ku ke pa qe nje Kryetar shteti te ket shtetesi te shtetit Amerikan pa jetu atje fare ..
Kjo ndodh ne boten e qudirave qe quhet Kosovare...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! EmptyWed Nov 24, 2010 11:30 pm

Kurti: Angazhohem për bashkimin Kosovë-Shqipëri

PRISHTINE- Kthimi i Lëvizjes "Vetëvendosje" në parti politike dhe regjistrimi i saj për të marrë pjesë në zgjedhjet e 12 dhjetorit ka ngjallur interesimin e shtypit gjerman. Gazetari i Norbert Mappes-Niedieck e ka bërë një intervistë me Albin Kurtin, është botuar në numrin e sotëm të gazetës gjermane Maerkishe Allgemaine.

Në këtë intervistë, Kurti fillimisht shpjegon se Lëvizja "Vetëvendosje" nuk është kundër pranisë ndërkombëtare në Kosovë ashtu siç thuhet, por kundër karakterit të saj. Kurti thotë se bashkësia ndërkombëtare nuk duhet të vendosë për fatin e Kosovës. “Nuk është e drejtë që zyrtarë ndërkombëtarë që nuk kanë legjitimitet demokratik të kenë fjalën e fundit për fatin e Kosovës, por këtë duhet ta bëjnë njerëzit që kanë mandatin e popullit”.

Sipas Kurtit, bashkësia ndërkombëtare nuk është në Kosovë të ndihmojë zhvillimin ekonomik të saj por të ruajë stabilitetin. Sa i përket EULEX-it, lideri i Vetëvendosjes thotë se këtij misioni nuk i bëhet vonë për drejtësinë në Kosovë, për të cilën trumbeton se ka ardhur. “Ata po hezitojnë t'i shkojnë deri në fund luftës kundër korrupsionit. Bashkimi Evropian në Kosovë duhet të dërgojë ekspertë kundër korrupsionit në Kosovë dhe ekspertë që do të ndihmojnë zhvillimin e bujqësisë dhe ekonomisë”.

Në këtë intervistë, Albin Kurti shprehet publikisht se angazhohet për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. "Shqiptarët në Ballkan janë një komb i vetëm, kufiri i ngritur midis Kosovës dhe Shqipërisë është kufi i padrejtë i ngritur me dhunë”. Sipas Kurtit, nëse do të organizohet një referendum në Shqipëri dhe Kosovë shumica e popullit do të votonte për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Ndalesa për t’u bashkuar me Shqipërinë, e cila është në Kushtetutën e Kosovës është një kufizim për sovranitetin e saj. Kjo ka ndodhur për arsye se Kushtetuta e Kosovës nuk është shkruar nga shqiptarët. E drejta për t’u bashkuar me një shtet tjetër është e drejtë sovrane e një vendi”.

Sipas Kurtit, bashkimi i Kosovës me Shqipërinë do të forconte edhe ekonomikisht shtetin e përbashkët shqiptar, ndërsa do të ulte edhe apetitet e Serbisë përballë një Shqipërie të bashkuar.
(m.a/rtk/BalkanWeb)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Zgjedhjet në Kosovë ! Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet në Kosovë !   Zgjedhjet në Kosovë ! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgjedhjet në Kosovë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Zgjedhjet komunale 2013.
» DEMONSTRATA KUNDER ZGJEDHJEVE TE SERBISE
» Zgjedhjet ne Maqedoni
» Zgjedhjet ne SHBA
» Zgjedhjet ne shqiperi 2009

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: