Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Zgjedhjet ne SHBA

Shko poshtë 
+8
MUHAMETII
Kushtrimi86
Ajet
Orfe@
Kosovarja
rolling
Fjona
Eva0506
12 posters

Cili mendoni se do te fitoj?
John Mc Cain
Zgjedhjet ne SHBA Vote_lcap31%Zgjedhjet ne SHBA Vote_rcap
 31% [ 4 ]
Barack Obama
Zgjedhjet ne SHBA Vote_lcap69%Zgjedhjet ne SHBA Vote_rcap
 69% [ 9 ]
Totali i votave : 13
 
Poll closed

AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatarZgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyMon Nov 03, 2008 11:14 am

Te nderuar anetar, po e hapi kete teme qe te shoh se cili nga kandidatet per President ne SHBA respektohet nga Shqiptaret.

Ju lutem qe te votoni...


Edituar për herë të fundit nga Vrana Konti në Wed Nov 05, 2008 6:56 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 40
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyMon Nov 03, 2008 11:15 am

John Mc Cain
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 33
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyMon Nov 03, 2008 11:22 am

obama ama ama he he he
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 29
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyMon Nov 03, 2008 5:39 pm

mendoj qe obama do te ishte me i mire se mccain, madje mndoj qe mccain do ta sjellte nje lufte te re boterore po te behej president sepse nuk me duket i afte per te udheheur nje shtet kaq te madh.

por kam frike qe ai do te fitoje sepse nese e shikojme zgjedhjeet e kaluara ne SHBA, john kerry(kndidati demokrat) ishte nga 10% perpra bushit por ai ne fund fitoi, kjo po me ben te dyshoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarZgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyTue Nov 04, 2008 1:43 am

Une jam per Barak O. por mundesit i ka shume te vogla, per mos te thene hiq. Kjo eshte vetem nje loje e amerikes para syve te botes, sepse ne realitet nuk mund te behet nje i zi president.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyTue Nov 04, 2008 3:03 pm

Gjithashtu edhe une jam per Obamen,edhe pse se besoj asnjehere qe do te fitoj,ngase Amerika edhe pse njifet si shtete pa diskriminim racore,mendoj se kjo eshte vetem nje loje e tyre,ngase ''ngjyra'' e Obames do e beje ate qe te diskualifikohet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyTue Nov 04, 2008 3:18 pm

Sic duket Obamën ska kush e ndal më, në rrugën drejt fitores. Historia Amerikane do të shënoj një faqe të re në librin e tyre, me një president me ngjyrë për herë të parë në histori.
  •  Portreti i Obamës në plazhin e Barcelonës
Zgjedhjet ne SHBA Barak_11
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ajet
Fillestar/e
Fillestar/e
Ajet


Male
Numri i postimeve : 30
Age : 48
Vendi : Bota shqiptare
Registration date : 04/11/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyTue Nov 04, 2008 3:20 pm

Obama
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyTue Nov 04, 2008 4:23 pm

Per Obamen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyWed Nov 05, 2008 12:25 am

Jam per Obamen per disa arsye qe do t'i cek ne vazhdim, eshte demokrat, do t'i terheqe trupat nga Iraku, eshte zezak, kam deshire qe te pakten nje here te jete nje zezak kryetar i Amerikes, edhe per arsye se zezket kane qene te diskriminuar, dhe ne nje fare menyre ende diskriminohen ne menyra te ndryshme, e mua ky veprim i njerezve shume me pengon, sepse i bardhi e sheh zezakun jo si qenje njerezore, por si dicka jo edhe aq te natyrshme, edhe pse jo te gjithe, normal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
forca1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 88
Vendi : GJERMANI
Profesioni/Hobi : PILOT
Registration date : 13/01/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyWed Nov 05, 2008 12:31 am

John Mc Cain

RRACA E PAQ ( E BARDH ) DUHET TE FITON.

John Mc Cain ''ne do te luftojme per shoket / miqet tone ne gjdo lami, dhe jemi krenar qe shqipetaret jan miqet ton''
(nje pjes e nje fjalije te keti kandidati per Kosoven)

Obama ''ne nuk jemi kunder serbise dhe popullates se serbise dhe ne si amerike do te bejm te mundeshmen te ofrojm serbine sa ma shum dhe sa ma shpejt ne Unionin Evropjan dhe ne NATO''

I really hope that John Mc Cain will winnnnnnnn::::::
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyWed Nov 05, 2008 1:20 pm

Urime Barack Obama. Bravo. Zoti e ndihmofte, e ishalla sa me shpejt i terheq forcat amerikane nga Iraku.

Zgjedhjet ne SHBA Obama-wins-2-2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja


Male
Numri i postimeve : 90
Age : 52
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyWed Nov 05, 2008 5:13 pm

Bravo !
Te lumte Obama!
Tregoj botes se si qeverisin njerezit e zgjuar(Kush e tha qe te zinjte nuk dine te qeverisin)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 35
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyThu Nov 13, 2008 12:54 pm

Mos harroni se kushtetuta amerikane qe ajo, e cila e para njohur te drejtat e njeriut, ne te njejten kohe sanksionon sllaverine e rasave me ngjyre, qe ekziston ne Amerike: privilegjet e klasave u denuan, privilegjet e races u shenjteruan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA EmptyFri Nov 21, 2008 1:26 pm

Jam pesimist se mund te beje dicka Obama. Thjesht, ai ka mundesi qe ta njollose veten shume, se balta ku e ka rrasur Amerikan jankizmin, i keqi Bush eshte shume e poshter. Druaj se do te mbes aty Obama.

Sidoqofte, Obama mund te arrije cdo gje. Por kurre s'do ti avitet Malcolm X.

Zgjedhjet ne SHBA Malcomxm1carbine3gr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Zgjedhjet ne SHBA Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne SHBA   Zgjedhjet ne SHBA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgjedhjet ne SHBA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zgjedhjet në Kosovë !
» Zgjedhjet ne Maqedoni
» Presidentët e ShBA
» SHqiptaret ne SHBA
» Republika Myqezeqese ne SHBA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: