Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Zgjedhjet ne Maqedoni

Shko poshtë 
+2
dibranja
luan mreti
6 posters
AutoriMesazh
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptySun Jun 01, 2008 11:45 pm

shqiptaret ne maqedoni po luftojn mes veti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyMon Jun 02, 2008 2:00 am

ME NJE FJAL KJO EHTE -VLLAVRASJE- TURP PER NE SHQIPTARET QE SU MBUSHEM MEND HALA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyFri Jul 04, 2008 10:30 pm

EHHHHHHHHHHHHHHHH ZGJEDHJET??????????????????????????

PO flas tek ne ne shtetin tone Maq.nuk eshte e thene qe individet e shoqerise sone te jene ose flamurmbajtes ne krye te betejes ose hic,ku tek ne rastin tone sharjet dhe fyerjet e partive politike shqiptare mes veti jan te papara jasht kontrrollit ku mund te behen shum lehte pasi nuk kerkon mundesi te madhe thjesht sulmo fyeje palen tjer''vellezerit e tu '' ku i treti ne kete menyre perfiton me se lehti.....me ane te kurthit te tije te skenuar qe me pare ku perfat te keqe me ndihmen e ''shqiptareve te ndershem''.Ku ka mundesi tek ne menyra te shumta ta ndryshojme vendin tone nese jem tok te gjith se bashku, dhe kontributi personal mun te beht shum edhe pa qene politikan duke punuar me ndershmeri,rigorozitet e perkushtim neper pune te ndryshme qe i perkasin sferave tjera te jetes po cdo here ne favor te popuiiit tend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyFri Jul 04, 2008 10:52 pm

'Zgjedhjet' ne Maqedoni jane vece perforcim i pushtetit sllav mbi shqiptaret dhe Iliriden. 'Zgjedhjet' e fundit treguan se sa pak dobi kane shqiptaret nga 'demokracia e zgjedhjeve' nen thundren e Maqedonise. Shqiptaret eshte dashur t'i bojkotojne keto zgjedhje e jo te dalin ne to, sepse prej tyre kane vecse zarare te pandreqshme. Se pari e ligjerojne shtypjen segregative te sllaveve mbi ta dhe se dyti pushtuesit sllav mbi Iliride ia zgjasin jetegjatesine edhe per kushedi se sa.

Ndaj, kur nje pushtues - shtet te mban pezull ty, ti zgjedhjen duhet ta shohesh jashte kornizave te tij e jo brenda kornizave te tij.

Zgidhja e vetem e Ilirides eshte qe te filloj mosdegjueshmeria qytetare e percjelle me akte sabotimi masiv neper fabrika, kryqezime te rendesihme rrugesh, etj, me demonstrata ultimative me c'rast do ta shpallnin pavaresine e Ilirides duke themeluar se pari kuvende paralele duke e zhdukur pushtetin sllav. Nese sllavet ndersejne aparatin e tyre ushtarako - policor, atehere shqiptaret duhet ti kunderpergjigjen me nje kryengritje perfundimtare me c'rast do ta ndanin pjesen shqiptare nga Maqedonia.

Ndarja e Maqedonise duhet te behet ne pajtim me kushtin etnik, d.m.th ne te gjitha ato treva ku numri i shqiptareve arrin ne me shume se gjysmen e popullise atetehere ato duhet te ndahen. Kjo ndarje do te perfshinte: pjesen me te madhe te Kumanoves bashke me qytetin, rrethinat e Shkupit bashke me pjesen lindore te qytetit, Tetoven, Gostivarin, Kercoven, Strugen. Dibren, Dolnenin ne teresi, kurse pjeset rurale te Brodit, Resnjes, Ohrit, Manastirit, Krusheves duhet ti takojn e shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyFri Jul 04, 2008 11:11 pm

Zgjedhjet në Maqedoni janë dëshmi se si ata që e nisën dhe pastaj e shtrembëruan idealin dhe qëllimin e luftës, u bënë përkulës deri në thembër që Grujeski t'u përshurrë në qafë duke i bërë vegla!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptySat Jul 05, 2008 1:52 pm

Çfarë tragjedikomedie e vërtetë! Edhe pas Bartolomoeut ! Këngë e shumë gëzime! Edhe pas rrënimit dhe shlyerjes së kërkesave , pajtime!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyMon Jul 07, 2008 2:46 pm

Thane se fitoi BDI meqe hyri ne koalicion. Nderkaq, e verteta qendron disi me ndryshe. Shqiptaret humben meqe pranuan te dalin ne zgjedhje te shtetit sllav ne Maqedoni.

Albin Kurti, prometeu i lirise thoshte per punen e 'zgjedhjeve' ne Maqedoni: 'Zgjedhjet e fundit ne Maqedoni treguan se sa pak dobi kane shqiptaret nga to'.

Ndaj, shqiptaret nuk duhet qe ta perjetesojne sundimin sllav ne Iliride duke dalur ne zgjedhjet neofashiste te kryekriminelit Gruevski.
Qe gjashte vjet shqiptaret kinse kane pasur 'perfaqesim' qeveritar ne nderkohe gjenda e tyre vetem sa eshte veshtirsuar sa s'ka ku te veje me.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyMon Jul 07, 2008 6:09 pm

Zgjedhjet ne Maqedoni jane humbje kohe per shqiptaret dhe per ti trullosur shqiptaret atje ne trojet e veta.

Shqiptaret ne Maqedoni dhe ne trojet tjera ku jetojne duhet te ndikojne qe te ndrrohet menyra e veprimit atje, per tu organizuar ne rrugen e luftes.

Sa me shpejte qe te organizohemi ne kete rruge, aq me shpejte do te clirohen shqiptaret ne Maqedoni dhe me me pak pasoja.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni EmptyMon Jul 07, 2008 7:19 pm

Sofra shkruajti:
Zgjedhjet ne Maqedoni jane humbje kohe per shqiptaret dhe per ti trullosur shqiptaret atje ne trojet e veta.

Shqiptaret ne Maqedoni dhe ne trojet tjera ku jetojne duhet te ndikojne qe te ndrrohet menyra e veprimit atje, per tu organizuar ne rrugen e luftes.

Sa me shpejte qe te organizohemi ne kete rruge, aq me shpejte do te clirohen shqiptaret ne Maqedoni dhe me me pak pasoja.


Është rrumbullaksim kuptimplotë se forca elektorale e shqiptarëve të okupuar nga MUtosllavia, derdhet kot. Por, janë ata që trumbetojnë se diçka fitojnë kur ulen në karrigat e Parlamentit dhe të Qeverisë të krijojnë fekaljet e zhvillimit shqiptar!
Ndoshta bie ndesh me kodin krijues kjo shprehje, por, vetëdishëm e them se ky paradoks i krijuar do të rezultojë me pranimin e përhershëm të robërisë ! Dhe të robërohesh nga askushi, ndërsa të shpallish heronj bashkëpunëtorët e tyre që i përkrahin është çmenduri.

Besoj se kursin politik nga anëtarët e këtij forumi e kam kuptuar dhe u përgëzoj që mbani transhenë për zgjidhjen e drejtë të çështjes shqiptare. Ndërsa çështja shqiptare i di cilët ka armiq dhe tradhëtarë të saj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Zgjedhjet ne Maqedoni Empty
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet ne Maqedoni   Zgjedhjet ne Maqedoni Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgjedhjet ne Maqedoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush do t,i fitoj zgjedhjet në Prizren?
» Slogani i VETEVENDOSJES per zgjedhjet ne Kosove
» Zgjedhjet komunale 2013.
» Zgjedhjet ne shqiperi 2009
» DEMONSTRATA KUNDER ZGJEDHJEVE TE SERBISE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: