Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyFri Dec 11, 2009 4:47 pm

Ne ket tem mund te Shrkuhet per UKSH ,dhe jo per tjera siq po i perzieni temat .
Qdo shkrim jasht temes fshihet me nje rend ,Satfi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 14, 2009 11:56 pm

deshten apo nuk deshten i pelqyen apo nuk i pelqyen tashme ushtaret e ushtrise kombetare shqiptare uksh jan ne ilirid dhe kemi takime me popullaten e gjer shqipatre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyTue Dec 15, 2009 12:05 am

shum mir pom duket ja nisi por ti ndrroje ti stemen tante se ska ma aksh.apo jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyTue Dec 15, 2009 4:30 pm

Uksh eshte realitet ,ja kana apo sja kana dikujt.
Nuk eshte si aksh qe ishte ushtri interneti sa me vjedh popullin ,dhe ate shumica e perbejshin nje grup njerezish dezertore te luftes se uck.dhe sa me vjedhe popullin..
apo ushtri interneti,
Uksh eshte bashkim forcash te patrioteve .....
te shofim qka po na dalin....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyTue Dec 15, 2009 4:57 pm

Se shpejt edhe shteti i I TRET shqiptar e jona,ILIRIDA; ne krye m UKSH- RRESPEKT per ket shtres te njerzve, pra kta jan fundamenti i kombit, gjith jan ne ball te furtunave dhe dot ja bejm furtun dhe tmerr te gjith armiqve. me nderime dhe rrespekt. xhema
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyTue Dec 15, 2009 6:13 pm

Policia terrorizoi popullatën në Haraçinë
15/12/2009 11:42:08


Ish-komandanti i UÇK-së, Xhezair Shaqiri-Hoxha i cili zhvilloi luftimet e vitit 2001 në Haraçinë ka dënuar ashpër operacionin policor në këtë fshat, duke e quajtur terrorizim të popullatës shqiptare.

“Ky operacion i njësiteve speciale gjoja në kërkim të një vrasësi, ka për motiv terrorizimin e popullatës shqiptare, fshatra të tëra.

Andaj ne kështu që do të hakmerremi.

Është turp i madh për Ali Ahmetin dhe BDI të cilat janë në pushtet dhe ndodhin aksione të tilla”, ka theksuar ish-deputeti i Partisë Demokratike Kombëtare (PDK), Xhezair Shaqiri, i cili gjendet i arratisur në Karadakun e Shkupit, ndaj të cilit policia ka ngritur një fletëarrest, për gjoja organizimin e rrëmbimi, për të cilin Shaqiri ka theksuar se bëhet fjalë për proces të montuar.

Ish-komandanti i UÇK-së ka theksuar për agjencinë e lajmeve INA se në këtë mënyrë që veprohet është i detyruar që të mobilizojë ish-ushtarët e UÇK-së për të mbrojtur popullatën civile.

Forca policore edhe sot kanë qenë të pranishme në fshatin Haraçinë në kërkim të një personi të akuzuar për vrasje, i cili dje nuk i`u dorëzuar policisë.(INA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyWed Dec 16, 2009 3:01 pm

uksh
hiqi tradhtaret farten e keqe ,se po bijne si kepurdhat pas shiut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ss1
Fillestar/e
Fillestar/e
ss1

Numri i postimeve : 47
Registration date : 30/09/2007

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyWed Dec 16, 2009 3:35 pm

Me hajer na qofte.........Qofte betaja e fundit me sllavomaqedonet, RROFT KOMBI YNE, Bashkim po therrasin malet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyWed Dec 16, 2009 8:57 pm

suksese uksh
kujdes mos pranono dezertoret e luftes ata qe shiten betimin e uck tradhdhtuan shoket qe luftuanh ata qe me se shumti i perkrahen dhe sote bashkpunojne me udbashet titistet.
hajnat etj.
ata qeradhtuan aksh etj hajnat rrencat..
atehere do te fitoni
duke i afruar trimat te sinqerte dhe atdfhetaret e vertet
jo ata te internetit---
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyThu Dec 17, 2009 2:39 am

Ku eshte tash UKSH ?hajde leni perhajrat atdheu ne rrezike eshte e ju bani perhajra ne internet shkoni te veni kush eshte trim


Komandant Hoxha: Nëse forcat policore vazhdojnë t ’i terrorizojnë shqiptarët e pambrojtur do t' i mobilizoj ish-ushtarët çlirimt
=649630414&p[]=208310116706]Shpërndaje
Dje në orën 9:31.PD
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Xhezair Shaqiri-Hoxha ka dënuar ashpër operacionin e djeshëm policor në fshatin Haraqinë të Shkupit, Ndërhyrjen brutale e tejet të dhunshme të policisë sllavo-maqedonase në këtë fshat Komandant Hoxha e ka quajtur terrorizim të popullatës shqiptare.


UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. 13049_206002965414_649630414_3270819_1281565_n


“Ky operacion i njësiteve speciale, gjoja në kërkim të një vrasësi, ka për motiv terrorizimin e popullatës shqiptare, fshatra të tëra. Andaj ne kështu që do të hakmerremi. Është turp i madh për Ali Ahmetin dhe BDI të cilat janë në pushtet dhe ndodhin aksione të tilla”, ka theksuar ish-deputeti i Partisë Demokratike Kombëtare, Xhezair Shaqiri, i cili gjendet i arratisur në Karadakun e Shkupit, ndaj të cilit policia ka ngritur një fletëarrest, për gjoja organizim e rrëmbim, për të cilin Shaqiri ka theksuar se bëhet fjalë për proces të montuar. Komandant Hoxha ka theksuar me këtë rast se nëse forcat policore vazhdojnë të veprojnë në këtë mënyrë kundër shqiptarëve të pambrojtur ai do të të mobilizojë ish-ushtarët e UÇK-së për të mbrojtur popullatën civile. Forca policore edhe sot janë të pranishme në fshatin Haraçinë në kërkim të një shqiptari, i cili dje nuk i`u dorëzuar policisë.

Aksionin policor për kërkimin e Murat Ajvazit, nga fshati Haraçinë që ndërmori dje në Haraçinë policia e Shkupit e ka shfrytëzuar për të maltretuar edhe banorët e fshatit Mojancë. Pas dyshimeve se i kërkuari Ajvazi është strehuar në këtë fshat, njësitet policore janë futur edhe në disa shtëpi të banorëve të Mojancës, me ç’rast kanë përdorë dhunë edhe kundër tyre. Banorë të këtij fshati për “zhurnal” njoftojnë për sjellje brutale të policisë, dhe për rrahje të së paku një banori të këtij fshati. Paraprakisht edhe banorë të Haraçinës u ankuan për përdorim të dhunës nga ana e policisë. Kjo nuk është hera e parë që policia sllavo-maqedonase të ndërmarrë aksione brutale në Haraçinë, të cilat zakonisht shoqërohen edhe me përdorim të dhunës ndaj popullatës shqiptare. Aksione të këtilla policia maqedonase zhvillon në të gjitha vendbanimet shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyThu Dec 17, 2009 10:17 am

Ujku qimen e nderron e vesin se harron !

Ata qe jane mesuar ta udhehqin luften mbrapeshte kane dhe provoje ta manipulojne,dhe prape populli do ta vuan me leguren e tij.
Nuk eshte ka pergaditet lufte per bashkim,por per bisnes e tradheti .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptySun Dec 20, 2009 3:03 pm

MASHTRIMI I SHEKULLIT


Publikuar më 19 dhjetor, 2009 në orën 18:57 ( Para 16 orë e 51 minutave )Opinion |
UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Font_plusUKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Font_min
GRUPI PËR NEGOCIATA ME SERBINË
- THIKË E NGULUR NË SHPINËN E KOSOVËS


UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. 267546pav124411
ROLI I GRUPIT PËR NEGOCIATA ME SERBINË NË TË ARDHMEN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS DO TË VAZHDOJË TË JETË DOMINANT, SEPSE PA TE DO TË DËSHTOJË PALNI I AHTISARIT!
SHTYRJA E ZGJEDHEJVE TË PËRGJITHSHME NË KOSOVË NGA ANA E BRUKSELIT U BË NGA FRIKA SE NËSE ZGJEDHJET E ELIMINOJNË KËTË GRUP NGA PUSHTETIT KJO DO TË ISHTE DËSHTIM I PROJEKTIT PER COPTIMIN DHE DEMOLIMIN E KOMBIT SHQIPTAR !
PRANDAJ DUHET PRITUR QË KY GRUP TË MBAHET NË PUSHTET ME ÇDO ÇMIM.
MU PËR KËTE NUK U LEJUA OBSERVIMI ME KAMERA I ZGJEDHJEVE LOKALE DHE KJO DO TË NDODH EDHE NË ZGJEDHJET E PËRGJITHSHME!

Kombi Shqiptar ka hy në shekullin e ri me një shans jashtëzakonisht të MIRË, por me një udhëheqje jashtëzakonisht të KEQE! Dhe atë në plot kuptimin e fjalës! Akademiku Rexhep Qosja në Rambuje deklaroi se: “... këtu e kuptova se Kosova është bë një çështje planetare...” dhe shumë vite pasi u nda nga politika “...deklaroi se shumëçka nga Rambujeja akoma nuk është thanë...” ! Kjo që nuk është thënë publikisht nga Rambujeja ndodhi e po ndodh praktikisht në vitet në vijim: Që nga shpërbërja e çarmatosja e UÇK dhe ndarja e Mitrovicës e copëtimi i Kosovës me enklava, që tani u bënë komuna serbe, e deri te Kushtetuta, Flamuri, Himni i Ahtisarit dhe tentimi për asgjësimin e identitetit nacional shqiptar të Kosovës!

Asnjëherë deri me tani nuk u tha publikisht se “interesi planetar” në Bruksel, nuk ishte Kosova, por ishte interesi i BE e NATO-s për shpëtimin e Greqisë. Greqia si anëtare e BE dhe NATO, duhej të mbrohej nga shtrirja e luftës së UÇK në Maqedoni dhe nga atje në Çamëri. Ishte investuar shumë në planet që të shkatërrohej Shqipëria. Por kur u hapën depot e armatimit në Shqipëri, UÇK i asgjësoi ato plane dhe tani po rrezikonte krijimin e Ushtrisë Kombëtare Shqiptare në Shqipërinë Etnike. Me çfarë po rrezikohej që pos Serbisë, Malit të zi e Maqedonisë do të zhdukej edhe Greqia. Ishte frika se do të krijohej një shtet i dytë më i fortë Shqiptar në Ballkan, pas Turqisë. Pra, potera për një “aksion humanitar në Kosovë”, Ishte një mashtrim i shekullit! Këtë e vërteton shkatërrimi i armatimit shqiptar në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni dhe as kund tjetër në Ballkan, përveç në pjesën Myslimane në Bosnje e Hercegovinë!

Pas 1999 krerët e ilegales së para e pas 1981 me Adem Demaqin në ballë, që ishin opozita e vërtetë e ish-regjimit Jugosllav u injoruan. Ata ishin opozitë edhe e çfarëdo tregtie ndërkombëtare me fatin e Atdheut. Andaj ata u shtynë në margjina, edhe pse pa luftën e tyre edhe sot do të vazhdonte të ekzistonte Jugosllavia dhe mbi te do të sundonte Millosheviqi. Zbatimi i këtij skenari ka filluar të zbatohet në vitin 1990 në skenë dolën figurat e rreshtit të dytë të ish LKJ për Kosovë, duke e imponuar mentalitetin e vet autonomist në lëvizjen kombëtare, duke e marr drejtimin saj me intriga e mashtrime. Anëtarësia e LKJ dhe LSSPJ në Kosovë, së bashku me udhëheqjen e vet ndryshuan emrin në LDK, dhe ata që deri një ditë ma par luftonin kundër Lëvizjes për Republikën së Kosovës, përnjëherë dolën në ballë të luftës “për Republikën e Kosovës”.

Themelet e Grupit për Negociata me Serbinë (në vazhdim GNS) janë vu kur i ashtuquajturi G – 6 e dërgoi (Rugovën, Bakallin, Aganin, Surroin) një pjese të GNS në Beograd te Millosheviqi me kërkesa për “barazi e demokraci” dhe kur G – 6 e organizoi takimin famëkeq në Kretë të Greqisë mese Millosheviqit dhe Fatos Nanos. Nano dhe Millo patën deklaruar në Kretë se; “... për shqiptarët e Kosovës është kryeqytet Beogradi...” !
Përafërsisht në të njëjtën kohe edhe Sali Berisha pat deklaruar në Londër se: ”... Kosovës duhet t'i kthehet autonomia brenda Serbisë e Jugosllavisë...”! Kjo ishte koha kur Brukseli me këto veprime bëri të gjitha përpjekjet për shpëtimin e ish -Jugosllavisë.

Edhe disa njerëz nga krahu i ilegales, që më par kishin vepruar për bashkim kombëtar me shtetin amë, u bënë pre e ambicieve egoiste e karrieriste, dhe me ndërmjetësimin e agjenturave ndërkombëtare hynë në tregti me autonomistët titist dhe u bindën të shkojnë bashkë në Rambuje si GNS, edhe pse nuk e kishin as atëherë mandatin e popullit për të fol në emrin e tij – sikur që atë mandat nuk e kanë as tani.

Ky GNS i cili u zgjerua me delegacionin e kreut të UÇK, i cili u bind nga Fatos Nano për të marr pjesë në Rambuje, e pranoi edhe autonominë substanciale të Kosovës nën sovranitetin e Serbisë, dhe po të nënshkruante edhe Serbia Dokumentin e Rambujesë, sot Kosova do të ishte nën Serbi dhe në Beograd do të sundonte akoma Milloshevqi. Por, Millosheviqi nuk pranoi, dhe kjo fatkeqësi historike atëherë nuk ndodhi! Në vend të Serbisë Marrëveshjen e Rambujesë e nënshkruan përfaqësuesit e G – 6 (për publikun minus Rusia).

Pastaj ndodhën bombardimet dhe shpërnguljet masive të sinkronizuara të Parisit me Millosheviqin dhe Gligorovin. Në Dhjetorin e 1998 Gligorovi e zbuloi sekretin dhe gati e humbi kokën pse pas kthimit nga Beogradi tha: “... se Maqedonia është e gatshme t'i pranojë 5000. 000 refugjatë nga Kosova...”! Malazezi Sllobodan Millosheviq e dinte se Mali i Zi kurrë nuk do të arrinte të pavarësohet nga Serbia, nëse ai nuk e nxit Serbinë në luftë shkatërrimtare. Serbët e verbër nuk e kuptuan lojën e këtij malazezi dinak deri në ditën kur u burgos Millosheviqi. Millosheviqi e dinte se nënshkrimi i Marrëveshjes së Rambujesë do ta shpëtonte Jugosllavinë nga shkatërrimi dhe kjo do ta pamundësonte përgjithmonë pavarësinë e Malit të Zi nga Serbia, prandaj edhe nuk e nënshkroi atë, edhe pse atij iu garantua mbetja e Kosovës nën sundimin e Serbisë.

Kjo nuk do të thotë se përgjegjësia e GNS ka pushuar për këtë vepër tradhëtie duke pranuar sovranitetin serb mbi Kosovën. GNS i vazhdoi edhe bisedime e Vjenës si rezultat i të cilës sot Kosova është një shtet – koloni autonome nën sundimin Brukselit, por edhe Beogradit, Shkupit e Podgoricës, sepse Kosova mbeti e ndarë dhe nën sundimin e tyre përmes Planit të Ahtisarit, i cili e mohoi të drejtën e Popullit Shqiptar të Kosovës së tërësishme në bashkim dhe vetëvendosje. GNS e vazhdoi dhe po e zbaton këtë rrugë edhe më tutje. Tani së fundi edhe në GJNH u dërguan njerëz që përmes të Gjykatës së Hagës ta legalizojnë copëtimin e kombit tonë në tersi, dhe të Kosovës në veçanti, me tezat gjoja të mbrojtjes së “pavarësisë” të Republikës së Kosovës. Në të vërtetë, tani për herë të parë, ata po duan t'i japin një bazament juridik ndërkombëtar copëtimit e asgjësimit të kombit tonë me pjesëmarrjen e vet shqiptarëve.

Populli Shqiptar në ish-RSFJ ishte i ndarë me dhunë nga Shqipëria dhe ishte i ndarë edhe njëherë mes republikave sllave. GNS kurrë nuk e shtroi drejtë Çështjen e pazgjidhur kombëtare shqiptare para institucioneve ndërkombëtare si nevojë për të gëzuar të drejtën në bashkim e vetëvendosje brenda një shteti unik shqiptar, por atje flisnin vetëm për “barazi, demokraci dhe orientim properëndimor”.
Për Kombin tonë nuk ishte i hapur statusi administrativ i Kosovës si territor, por ishte i hapur statusi i Popullit Shqiptar të Kosovës së tërësishme në ish-RSFJ. Ndërsa GNS hoqi dorë nga zgjidhja e çështjes nacionale dhe u kufizua në zgjidhjen e statusit administrativ të ish-KSA të Kosovës.
Dihet se me Programin Kombëtar të Lidhjes së Prizrenit të 1878 Populli Shqiptar është përcaktuar për një shtet, një komb dhe një flamur. Dhe se edhe në Konferencën e Bujanit të 1944 edhe me Referendumin e 1991 Populli Shqiptar i Kosovës u përcaktua për pavarësi, duke theksua se: “...nëse RSFJ do të shpërbëhet Populli Shqiptar i ish-RSFJ do të bashkohen me shtetin amë Shqipërinë (opsioni i tretë)...”! Kjo tregon se Populli Shqiptar i Kosovës kurrë nuk i ka pranuar dhe nuk do t'i pranojë kufijtë “ndërkombëtar” brenda territorit të vet etnik kombëtar. Ajo që ndodhi në Konferencë në Prizren në 1945 u përsërit nga GNS me Planin e Ahtisarit me 5 prill 2007 nga Kuvendi i tanishëm, dhe kjo tani po provohet të legalizohet juridikisht edhe përmes Gjykatës Ndërkombëtare në Hagë.

Edhe pasi Serbia kapitulloi në pjesën e ish-KSA të Kosovës pas qershorit 1999, edhe pse në Kosovë u shpall sistemi “pluralist” dhe u formuan partitë politike me emra të ndryshëm, ato mbetën rob i profilimit politik të Grupit për Negociata me Serbinë. Definitivisht me aprovimin e Planti të Ahtisarit nga të gjitha partitë parlamentare, ato edhe zyrtarisht u profilizuan si Parti moniste, ndërsa emrat e tyre mbeten vetëm si Fraksione të një partie të cilën edhe më tutje e udhëheqin të huajt, përmes GNS!
Ndryshimi i këtyre Fraksioneve të Ahtisarit në pushtet, nuk sjell as një ndryshim real! GNS e mban thellë të vulosur mentalitetin autonomist të trashëguar nga titistet e Hoxhës, Bakallit, Vllasit e Rrahman Morinës me shokë. Praktikisht GNS në forma të ndryshme do të vazhdojë të merr pjesë në pushtetin fiktiv si një marionetë e Brukselit, duke i ndryshuar fraksionet apo duke e ndarë pushtetin mes fraksioneve të Ahtisarit deri ne përmbysjen e këtij sistemi të huaj kolonial të cilin e ka mundësuar vet Grupi për Negociata me Serbinë. Emrat e Partive Politike mbeten vetëm Fraksione të një Partie moniste nën udhëheqjen e GNS dhe nën udhëheqjen e Brukselit !

Prandaj, opozitë reale e Partisë së Ahitsarit është Lëvizja Vetëvendosje në prirjen ideor të Adem Demaçit dhe nën udhëheqjen e Albin Kurtit, dhe ndryshimet mund të vijnë vetëm me zbatimin e parimit të vetëvendosjes. Rruga e pa dhunshme për përmbysjen e Planit të Ahtisarit deri te vetëvendosje, qon përmes zgjedhjeve. Fitorja e një kandidatit të pavarur për Kryetar Komune në Han të Elezit, tregon se aty ku punohet me popullin në ngritjen e vetëdijes dhe kulturës politike, shanset janë shumë më të mëdha për fitore të demokracisë. Nëse Populli përgatitet për zgjedhje demokratike ai edhe do t'i fitojë ato! Ndryshe anarkia e partive politike do të vazhdojë ta shkretojë vendin!

Kushtrim Janina

Vërëjtje: Artikujt e botuar në albaniapress.com
ROLI I GRUPIT PËR NEGOCIATA ME SERBINË NË TË ARDHMEN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS DO TË VAZHDOJË TË JETË DOMINANT, SEPSE PA TE DO TË DËSHTOJË PALNI I AHTISARIT!
SHTYRJA E ZGJEDHEJVE TË PËRGJITHSHME NË KOSOVË NGA ANA E BRUKSELIT U BË NGA FRIKA SE NËSE ZGJEDHJET E ELIMINOJNË KËTË GRUP NGA PUSHTETIT KJO DO TË ISHTE DËSHTIM I PROJEKTIT PER COPTIMIN DHE DEMOLIMIN E KOMBIT SHQIPTAR !
PRANDAJ DUHET PRITUR QË KY GRUP TË MBAHET NË PUSHTET ME ÇDO ÇMIM.
MU PËR KËTE NUK U LEJUA OBSERVIMI ME KAMERA I ZGJEDHJEVE LOKALE DHE KJO DO TË NDODH EDHE NË ZGJEDHJET E PËRGJITHSHME!

Kombi Shqiptar ka hy në shekullin e ri me një shans jashtëzakonisht të MIRË, por me një udhëheqje jashtëzakonisht të KEQE! Dhe atë në plot kuptimin e fjalës! Akademiku Rexhep Qosja në Rambuje deklaroi se: “... këtu e kuptova se Kosova është bë një çështje planetare...” dhe shumë vite pasi u nda nga politika “...deklaroi se shumëçka nga Rambujeja akoma nuk është thanë...” ! Kjo që nuk është thënë publikisht nga Rambujeja ndodhi e po ndodh praktikisht në vitet në vijim: Që nga shpërbërja e çarmatosja e UÇK dhe ndarja e Mitrovicës e copëtimi i Kosovës me enklava, që tani u bënë komuna serbe, e deri te Kushtetuta, Flamuri, Himni i Ahtisarit dhe tentimi për asgjësimin e identitetit nacional shqiptar të Kosovës!

Asnjëherë deri me tani nuk u tha publikisht se “interesi planetar” në Bruksel, nuk ishte Kosova, por ishte interesi i BE e NATO-s për shpëtimin e Greqisë. Greqia si anëtare e BE dhe NATO, duhej të mbrohej nga shtrirja e luftës së UÇK në Maqedoni dhe nga atje në Çamëri. Ishte investuar shumë në planet që të shkatërrohej Shqipëria. Por kur u hapën depot e armatimit në Shqipëri, UÇK i asgjësoi ato plane dhe tani po rrezikonte krijimin e Ushtrisë Kombëtare Shqiptare në Shqipërinë Etnike. Me çfarë po rrezikohej që pos Serbisë, Malit të zi e Maqedonisë do të zhdukej edhe Greqia. Ishte frika se do të krijohej një shtet i dytë më i fortë Shqiptar në Ballkan, pas Turqisë. Pra, potera për një “aksion humanitar në Kosovë”, Ishte një mashtrim i shekullit! Këtë e vërteton shkatërrimi i armatimit shqiptar në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni dhe as kund tjetër në Ballkan, përveç në pjesën Myslimane në Bosnje e Hercegovinë!

Pas 1999 krerët e ilegales së para e pas 1981 me Adem Demaqin në ballë, që ishin opozita e vërtetë e ish-regjimit Jugosllav u injoruan. Ata ishin opozitë edhe e çfarëdo tregtie ndërkombëtare me fatin e Atdheut. Andaj ata u shtynë në margjina, edhe pse pa luftën e tyre edhe sot do të vazhdonte të ekzistonte Jugosllavia dhe mbi te do të sundonte Millosheviqi. Zbatimi i këtij skenari ka filluar të zbatohet në vitin 1990 në skenë dolën figurat e rreshtit të dytë të ish LKJ për Kosovë, duke e imponuar mentalitetin e vet autonomist në lëvizjen kombëtare, duke e marr drejtimin saj me intriga e mashtrime. Anëtarësia e LKJ dhe LSSPJ në Kosovë, së bashku me udhëheqjen e vet ndryshuan emrin në LDK, dhe ata që deri një ditë ma par luftonin kundër Lëvizjes për Republikën së Kosovës, përnjëherë dolën në ballë të luftës “për Republikën e Kosovës”.

Themelet e Grupit për Negociata me Serbinë (në vazhdim GNS) janë vu kur i ashtuquajturi G – 6 e dërgoi (Rugovën, Bakallin, Aganin, Surroin) një pjese të GNS në Beograd te Millosheviqi me kërkesa për “barazi e demokraci” dhe kur G – 6 e organizoi takimin famëkeq në Kretë të Greqisë mese Millosheviqit dhe Fatos Nanos. Nano dhe Millo patën deklaruar në Kretë se; “... për shqiptarët e Kosovës është kryeqytet Beogradi...” !
Përafërsisht në të njëjtën kohe edhe Sali Berisha pat deklaruar në Londër se: ”... Kosovës duhet t'i kthehet autonomia brenda Serbisë e Jugosllavisë...”! Kjo ishte koha kur Brukseli me këto veprime bëri të gjitha përpjekjet për shpëtimin e ish -Jugosllavisë.

Edhe disa njerëz nga krahu i ilegales, që më par kishin vepruar për bashkim kombëtar me shtetin amë, u bënë pre e ambicieve egoiste e karrieriste, dhe me ndërmjetësimin e agjenturave ndërkombëtare hynë në tregti me autonomistët titist dhe u bindën të shkojnë bashkë në Rambuje si GNS, edhe pse nuk e kishin as atëherë mandatin e popullit për të fol në emrin e tij – sikur që atë mandat nuk e kanë as tani.

Ky GNS i cili u zgjerua me delegacionin e kreut të UÇK, i cili u bind nga Fatos Nano për të marr pjesë në Rambuje, e pranoi edhe autonominë substanciale të Kosovës nën sovranitetin e Serbisë, dhe po të nënshkruante edhe Serbia Dokumentin e Rambujesë, sot Kosova do të ishte nën Serbi dhe në Beograd do të sundonte akoma Milloshevqi. Por, Millosheviqi nuk pranoi, dhe kjo fatkeqësi historike atëherë nuk ndodhi! Në vend të Serbisë Marrëveshjen e Rambujesë e nënshkruan përfaqësuesit e G – 6 (për publikun minus Rusia).

Pastaj ndodhën bombardimet dhe shpërnguljet masive të sinkronizuara të Parisit me Millosheviqin dhe Gligorovin. Në Dhjetorin e 1998 Gligorovi e zbuloi sekretin dhe gati e humbi kokën pse pas kthimit nga Beogradi tha: “... se Maqedonia është e gatshme t'i pranojë 5000. 000 refugjatë nga Kosova...”! Malazezi Sllobodan Millosheviq e dinte se Mali i Zi kurrë nuk do të arrinte të pavarësohet nga Serbia, nëse ai nuk e nxit Serbinë në luftë shkatërrimtare. Serbët e verbër nuk e kuptuan lojën e këtij malazezi dinak deri në ditën kur u burgos Millosheviqi. Millosheviqi e dinte se nënshkrimi i Marrëveshjes së Rambujesë do ta shpëtonte Jugosllavinë nga shkatërrimi dhe kjo do ta pamundësonte përgjithmonë pavarësinë e Malit të Zi nga Serbia, prandaj edhe nuk e nënshkroi atë, edhe pse atij iu garantua mbetja e Kosovës nën sundimin e Serbisë.

Kjo nuk do të thotë se përgjegjësia e GNS ka pushuar për këtë vepër tradhëtie duke pranuar sovranitetin serb mbi Kosovën. GNS i vazhdoi edhe bisedime e Vjenës si rezultat i të cilës sot Kosova është një shtet – koloni autonome nën sundimin Brukselit, por edhe Beogradit, Shkupit e Podgoricës, sepse Kosova mbeti e ndarë dhe nën sundimin e tyre përmes Planit të Ahtisarit, i cili e mohoi të drejtën e Popullit Shqiptar të Kosovës së tërësishme në bashkim dhe vetëvendosje. GNS e vazhdoi dhe po e zbaton këtë rrugë edhe më tutje. Tani së fundi edhe në GJNH u dërguan njerëz që përmes të Gjykatës së Hagës ta legalizojnë copëtimin e kombit tonë në tersi, dhe të Kosovës në veçanti, me tezat gjoja të mbrojtjes së “pavarësisë” të Republikës së Kosovës. Në të vërtetë, tani për herë të parë, ata po duan t'i japin një bazament juridik ndërkombëtar copëtimit e asgjësimit të kombit tonë me pjesëmarrjen e vet shqiptarëve.

Populli Shqiptar në ish-RSFJ ishte i ndarë me dhunë nga Shqipëria dhe ishte i ndarë edhe njëherë mes republikave sllave. GNS kurrë nuk e shtroi drejtë Çështjen e pazgjidhur kombëtare shqiptare para institucioneve ndërkombëtare si nevojë për të gëzuar të drejtën në bashkim e vetëvendosje brenda një shteti unik shqiptar, por atje flisnin vetëm për “barazi, demokraci dhe orientim properëndimor”.
Për Kombin tonë nuk ishte i hapur statusi administrativ i Kosovës si territor, por ishte i hapur statusi i Popullit Shqiptar të Kosovës së tërësishme në ish-RSFJ. Ndërsa GNS hoqi dorë nga zgjidhja e çështjes nacionale dhe u kufizua në zgjidhjen e statusit administrativ të ish-KSA të Kosovës.
Dihet se me Programin Kombëtar të Lidhjes së Prizrenit të 1878 Populli Shqiptar është përcaktuar për një shtet, një komb dhe një flamur. Dhe se edhe në Konferencën e Bujanit të 1944 edhe me Referendumin e 1991 Populli Shqiptar i Kosovës u përcaktua për pavarësi, duke theksua se: “...nëse RSFJ do të shpërbëhet Populli Shqiptar i ish-RSFJ do të bashkohen me shtetin amë Shqipërinë (opsioni i tretë)...”! Kjo tregon se Populli Shqiptar i Kosovës kurrë nuk i ka pranuar dhe nuk do t'i pranojë kufijtë “ndërkombëtar” brenda territorit të vet etnik kombëtar. Ajo që ndodhi në Konferencë në Prizren në 1945 u përsërit nga GNS me Planin e Ahtisarit me 5 prill 2007 nga Kuvendi i tanishëm, dhe kjo tani po provohet të legalizohet juridikisht edhe përmes Gjykatës Ndërkombëtare në Hagë.

Edhe pasi Serbia kapitulloi në pjesën e ish-KSA të Kosovës pas qershorit 1999, edhe pse në Kosovë u shpall sistemi “pluralist” dhe u formuan partitë politike me emra të ndryshëm, ato mbetën rob i profilimit politik të Grupit për Negociata me Serbinë. Definitivisht me aprovimin e Planti të Ahtisarit nga të gjitha partitë parlamentare, ato edhe zyrtarisht u profilizuan si Parti moniste, ndërsa emrat e tyre mbeten vetëm si Fraksione të një partie të cilën edhe më tutje e udhëheqin të huajt, përmes GNS!
Ndryshimi i këtyre Fraksioneve të Ahtisarit në pushtet, nuk sjell as një ndryshim real! GNS e mban thellë të vulosur mentalitetin autonomist të trashëguar nga titistet e Hoxhës, Bakallit, Vllasit e Rrahman Morinës me shokë. Praktikisht GNS në forma të ndryshme do të vazhdojë të merr pjesë në pushtetin fiktiv si një marionetë e Brukselit, duke i ndryshuar fraksionet apo duke e ndarë pushtetin mes fraksioneve të Ahtisarit deri ne përmbysjen e këtij sistemi të huaj kolonial të cilin e ka mundësuar vet Grupi për Negociata
Pra problemi yn asht problem PLANETAR PRA TA KEM PARASYSH.!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptySun Dec 20, 2009 3:49 pm

Rrofte uksh e cila nuk do bene gabime siq bani uçk!

Nese e nis luften per bashkimin e trojeve aferim e burreri,e nese e nise ndonje luft dhe shqiptaret ua len sllavit si ne vittin 2001 e si ne kosove e ne presheve zoti u marrofte,dhe nuk do ju thirrim burra por pisa .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 21, 2009 2:11 am

Marre nga faqja e UKSH-se

Cito :
VELLEZER ESHTE SHUM E VERTET QE UKSH NUK KA RAGUAR NE HARAQINE .


PERSE NUK KEMI REAGUAR?

UKSH NUK KA REAGUAR NE HARAQINE PER SHKAK SE NUK KEMI QEN PLOTSISHT TE PREGADITUR, NE KEMI MUNDUR TE BEJM REZISTENC POR REZISTENCA DO TE ISHTE E KOT SEPSE NE NUK PO BEJM HOP PA E KAPERCYER LLAGAMIN DHE PRANDAJ NE KOMUNIKATEN NR 2 E KEMI PARASHIKUAR SE DO TE JEMI TE PREGADITUR 100% DHE PRANDAJ NUK KA QEN NEVOJA QE TE REAGOJM SEPSE JEMI NE THEMELIM DHE I GJITH MUNDI NA KISH SHKUAR HUQ PRANDAJ NE JEMI DUKE PUNUAR QE TE JEMI TE PREGADITUR DHE KUR TE FILLON SULMET TE JEN 99% TE SUKSESHME DHE ATO DO TE BEHEN .

TASHME LUFTA NUK MUND TE NDALET PA MARR PARASYSH SE A HYN FYROM NE BE APO JO SEPSE POPULATA SHQIPTARE ESHTE E SHTYPUR NE TOKEN E VET NJE FJAL POPULLORE THOT UKI QIMEN E NDERRON POR ZANATIN KURR SE HARRON.
ME RRESPEKT NGA WWW.UKSH.TK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 21, 2009 2:12 pm

me me te pregaditur se mu fute e me humbe njerez siq kane bere disa kriminel qqe futen djemt me te mire te vrahen per interesa te tyre karieriste fitimpruese per veti
ka njerez qe jetojne jete luksoze per veti
a te tjeret i ndersejne kunder sllaveve pa i ndihmuar fare
dhe me vone thojne se nuk jane tonet sjane te organizates tone .
keta krimin el siq ndodhi me aksh dikur duhet te pergjigjen para gjygjit nderkombetare per nxitje me qellim te fitimit per veti...
nuk shkon ashtu ma ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 21, 2009 6:06 pm

Tani UKSH eshte vetedisue gjere ne ate mase sa qe ma ska njeri qe i tradhetone shqiptaret,as qe kane me patur guxim spiunet mu kyq siq u kyqen ne uçk !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 21, 2009 7:56 pm

Mos paragjykoni para kohe se na myti euforia, leni net flasin gjerat, net marrin frym njerzit. se ne ktu ne internet e kem kollaj e ata per nji aksion apo diq tjeter dhe duhet perkujdesje permanente dhe nuk asht loj me kto gjera kontrollone vetin gjat prononcimeve te juaja.shumices ktu ne forum po ju del sheshit adoloshenca.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shfletuesi
Fillestar/e
Fillestar/e
shfletuesi

Male
Numri i postimeve : 28
Age : 60
Vendi : Prishtine
Registration date : 23/07/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyFri Dec 25, 2009 5:10 pm

Punoni pra per kete enderr te lashte.UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Uksh1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptySat Dec 26, 2009 7:27 pm

ishalla punojne me mende e kan perme
atehere me zemer do ta perkrahmi dhe do japim kontributin tone
po qe ka nevoje edhe fizikishte na keni prane...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shfletuesi
Fillestar/e
Fillestar/e
shfletuesi

Male
Numri i postimeve : 28
Age : 60
Vendi : Prishtine
Registration date : 23/07/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptySun Dec 27, 2009 4:39 pm

https://www.youtube.com/watch?v=fuCw0QGe4_E pake histori per shqiptatet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptySun Dec 27, 2009 9:00 pm

çka eshte here uksh e here aksh ?U perzi hesapi kush po qohet nga gjumi po ja ngjet nje emer njesive mitore !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 28, 2009 1:33 pm

jan bashkue oj feride,,,ishalla e kan perme
dhe nuk futen tradhtaret e farkistat e Tahir zem tradhtarit ,se keta bejne lufte me marreveshje me shkaun...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 28, 2009 2:30 pm

Me ishalla e shalla thonin dikur komunistet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 28, 2009 2:33 pm

Feride, a ke diell ne Paris.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. EmptyMon Dec 28, 2009 2:35 pm

Dill qe te nxen
E ne angli a ka mjegulle ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty
MesazhTitulli: Re: UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.   UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
UKSH-Ushtrija Kombatre Shqiptare.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: