Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E

Shko poshtë 
+28
rolling
lilu
Urata
Tetovari
STUPCAT
njomeza
Euridika
rrebelja
besa-bese
dibranja
renan
Kosovarja
tom sojer
azzurra
silvi
arlindi
Anna
fatlum
Sy kaltri
Riki30
petritkola
Arta
Adem Berisha
shaban cakolli
Hana
Beton
Leka i Madh
Sofra
32 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Sep 21, 2007 5:40 pm

Shkruane me pak fjalë arsyen e krenarisë suaj ?

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Default
JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Icn_add_20x20

JAM KRENAR SE JAM SHQIPTAR 28 Nentor 2006 - ALBANIA
02:53
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Sep 21, 2007 9:13 pm

Te qenurit shqiptar ma ploteson kuptimin e jetes. Te qenurit shqiptar per mua eshte sublime. Krenaria ime shkelqen, pse i perkas kesaj race fisnike, te zgjuar e trime, krenaria ime shkelqen pse i perkas popullit me te lashte ne Evrope, krenaria ime shkelqen per ndjenjat liridashese dhe altruiste te popullit tim. Te qenurit shqiptar eshte vete jeta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Sep 22, 2007 11:38 am

Nuk mburem te them se jam Krenar se jam Shqiptar,nuk fshehi gje se jam krenar se jam shqiptar,dy fjal per te mençurin jane boll te me kuptoje qe jam krenar se jam shqiptar.

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Sep 22, 2007 12:07 pm

Deshmore apo si te doni me quani por amenetin per liri duhet mbaruar.
Nje Prejardhje
Nje Simbol
Nje Kombe
Nje Gjuhe
Nje e ardheme
Jam krenare se jam Shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarJAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Sep 22, 2007 6:18 pm

Jamë krenar se jam Shqiptar.
Hana plotsisht jam me mendimin tënd
Kemi aq shume per cfare te mburremi me veten tone si pjesetar te popullit shqiptar.
Secili nga ne do duhej te ishte ambasador i popullit te vet ne ate vend ku momentalisht jeton dhe vepron.
Une i veqoj edhe kto,
gjuhen e embel shqipe,
historine,
doket,
zakonet,
e shume e shume te tjera....

Jam krenarë qe jam Shqiptarë.....kaq!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Sep 22, 2007 8:01 pm

Shqip kam qeshe,shqip kam qare
une flas shqip,si kurbetqar
jam krenar qe jam shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha


Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: TA RUAJMË KRENARINË   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Sep 22, 2007 8:48 pm

JEM’ KRENARË QË . . .

Kurr nuk ishim arnautë,
kurr nuk ishim as “shiftarë”,
kurrnjëherë nuk qemë hajdutë
jem’ krenarë që jem’ shqiptarë.

Kurr të huajen s’e lakmuam,
e për t’onen derdhem gjak,
kurr askend nuk e sulmuam
gjithë na u desh të marrim hak.

Kurrë varreza nuk shkatërruam,
shishen “mbrapa” nuk e shtiem,
kurr askend nuk e dhunuam
s’e turpëruam kurrë shqiptarinë.

Martinoviqët e “vdiqët” tjerë
krejt çka munden inskenuan,
vollen helm e vollen vrerë
prapseprap më në fund deshtuan.

Gjithëfarë emrash na adresuan
që mbarojnë me “ist” dhe “ist”
dhe më në fund nuk hezituan
qe të na quajnë kanibalistë.

Mirëpo, edhe zoti vetë ka thënë
që kjo tokë askujt s’i falet,
as barbarëve ardhacakë
nga Urali dhe nga Karpatet.

Dhe, krejt ku bukës i thonë bukë
e krejt ku ujit i thonë ujë,
le ta dij dhe Zoti vetë
se s’do të sundojë më kurr i huaji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Arta


Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySun Sep 23, 2007 1:57 am

Ashtu si cdo komb ne bote qe eshte krenar per ate se cfar eshte edhe une jam krenare, por pos qe te jesh krenar duhet edhe punuar dite dhe nate me krenari per ta ngritur kombin larte e me larte ne te gjitha apektet si ekonomike, politike, ushtarake, kulturore, sportive etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySun Sep 23, 2007 2:07 am

Kurr nuk ishim arnautë,
kurr nuk ishim as “shiftarë”,
kurrnjëherë nuk qemë hajdutë
jem’ krenarë që jem’ shqiptarë.etj etj

D'oja ta pershendes Adem Berishen n'se me lejohet e mos daljes nga tema ,para ca ditesh tek nje mik i ymi kam lexuar ket poezi te bukur,kishte Librin tuaj me plot poezi te bukura, por ja lexova edhe ne forum sonte,te falemenderoi shume qe solle kete poezi ne forum.

Per temen:

Jetoi kuq e zi
mare frym kuq e zi
do te vdes kuq e zi
jame krenar 200% se jam shqiptar.

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySun Sep 23, 2007 4:25 am

Ti Shqiperi me jep nder,
Me jep emrin shqipetar...

Naimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 46
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySun Sep 23, 2007 11:34 am

Nje komb ,nje gjuhe, nje qendrim.... Jam krenar se jam Shqiptarë
JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E 2https://www.youtube.com/watch?v=y659O0Qd2ZM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha


Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: BUKA E POPULLIT TË MOS HAHET SË KOTI   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySun Sep 23, 2007 6:23 pm

sofra, luboteni, beton, hana, Deli, Shaban Cakolli, jam_buli, arta, petritkola dhe riki30,
nga zemra JU përshendes të gjithëve dhe ju përgëzoj për shkrimet tuaja lidhur me këtë temë. Ka se çka të shkruhet lidhur me te dhe ka arsye të mbajmë në formë optimizmin por gjithësesi ka mjaft vend edhe për kritika e shqetësime. Vazhdoni të shkruani e unë kohë pas kohe do të lexoj shkrimet tuaja. Të shoh, nuk e dij a do të mundem edhe unë të jap ndonjë kontribut të vockël në këtë temë pasiqë kohëve të fundit pak më seriozisht po ballafaqohem me disa vështirësi shëndetësore. Sidoqoftë, unë kënaqem kur ka kush "ma qon edhe rendin tim".
Unë kësaj here vetëm po citoj pak fjalë të një luftetari të paepur e me traditë të gjatë patriotike - UKË SADIKUT, birit të herojit shumë të madh kombtar Sadik Ramë Gjurgjevikut i cili thoshte : "më dhimbëset buka e popullit, kot po e ha ate nëpër male" edhepse ate nuk e hante kot por ajo çka ai bënte i dukej pak prandaj edhe thoshte kështu. Ai u vra (u plagos më 17. 02. 1947. në Sverkë të gashit e pastaj u pushkatua me kërkesë të prokurorit të atëherëshëm dhe antishqiptarit Ali Shukrija kurse në vend mbeten të vrarë Qazim Bajraktari i Astrazupit dhe Halil Sadrija i Gjurgjevikut të Madh.)
Unë do thoja vërtetë haram iu qoftë buka e popullit atyre të cilët e hanë këtë bukë e për popullin që ua jep, më shumë bëjnë keq se sa mirë ndërsa iu qoftë hallal të gjithë atyre të cilët e vëjnë së paku nga një gur në themelet e formimit dhe ndërtimit të shtetit tonë të shumëkerkuar e të shumëpritur për të cilin derdhem edhe rrëke gjaku djal pas djali.
Ju do i juaji xhaxhi Adem Berisha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarJAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyTue Sep 25, 2007 11:45 pm

Xhaxhi Adem të falemnderit për kjo fjal si dhe të dëshiroj shërim të shpjet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyTue Sep 25, 2007 11:53 pm

jam krenar qe jam Shqipëtar
se per Gjak timin vdes për Shqipëtarët ku do qe jan
Kosovë , Shqipëri , Maqedoni , Preshevë , Mal të Zi , Qamëri ,
per te gjith i dua njëjt të gjith jemi një gjak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyWed Sep 26, 2007 12:34 am

fla Ska dyshim se te qenit shqiptar eshte nje mrekulli ne vete qe me ben te mburrem kudo qe gjendem pa marr parasysh.

Ne vendin ku une jetoj<Medvegjë> kohe pas kohe eshte veshtir nuk eshte aspak leht me qen shqiptar po fal Zotit xh.sh i kom kalu te gjitha keto pengesa deri me tani.

Me kujtohet nje poezi e vjeter qe recitojshim ne SHkollen fillore Zenel Hajdini ne Medvegje ,,Jam krenar qe jam Shqiptar pse sta them''... spo me kujtohet me shum.dhe per keta rreshta serbeve nuk ju ardhke as pak mir por nuk i pytshim shum ata ne.

Edhe nje her po them jam krenar qe jam Shqiptar Musliman edhe po te me vihej thika ne fyt keto dyjat sdo i ndryshoja kurr ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyWed Sep 26, 2007 1:37 am

Ska dyshim atij qe i rrjedhe gjak i paster ne damaret e tij qe eshte krenar ku do qe jeton qe eshte shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arlindi
Fillestar/e
Fillestar/e
arlindi


Numri i postimeve : 5
Registration date : 28/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Sep 28, 2007 5:31 pm

Krenaria qe kam une per kombin tim, me beri te hy ne kete forum perplot ngjyra kombetare.

rrofte Bashkimi Kombetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi


Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Sep 28, 2007 5:35 pm

Nese do ishte e kunderta,nuk do meritonim emrin shqiptar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Sep 28, 2007 6:31 pm

E dua Kosoven se jam Tetovar.
E dua Shqiprin se jam Shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyThu Oct 04, 2007 1:20 pm

E dua Kosoven sepse jam kosovare e gjithmon kam ecur me krue te lart sepse jam shqiptare. fla fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyThu Oct 04, 2007 1:29 pm

Jam krenar qe jam shqiptar i Shqiperise 15.000.000 banore. I flamurit kuq e zi mbi Ballkan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyThu Oct 04, 2007 1:40 pm

Sote u gezova edhe njeher me teper kure lexova gjithe keta shkrime tuaja.

Jam krenar qe jam shqiptar.

Lexoi,mesoi,shkruai shqip dhe veq shqip.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptyFri Oct 05, 2007 3:57 am

Jam krenare qe jam shqiptare dhe me ket mburrem gjitheher ku do qe jam jo vetem une por edhe femijt e mije jan krenar qe jan shqiptare edhe pse te rritur ne zvicerr kur nuk i lejova te flasin ne shpi gjuhen e huje por vetem gjuhen shqipe ajo qe te krenaron ajo e cila te bekoj qe ne djep .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Oct 06, 2007 1:09 pm

fla fla Krenarin qe kam se Shqiptare qe jam nuk di se si ta shprehi me fjal besoj qe nuk ta nzen ky forum.. fla fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E EmptySat Oct 06, 2007 5:16 pm

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E I199250837_58761_4
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content

JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Shpresë Shqiptare
» Kush eshte krenar qe eshte shiptare
» Kuzhina shqiptare
» Me fat na qoftë o shqiptarë!
» Fotografia Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: