Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E

Shko poshtë 
+28
rolling
lilu
Urata
Tetovari
STUPCAT
njomeza
Euridika
rrebelja
besa-bese
dibranja
renan
Kosovarja
tom sojer
azzurra
silvi
arlindi
Anna
fatlum
Sy kaltri
Riki30
petritkola
Arta
Adem Berisha
shaban cakolli
Hana
Beton
Leka i Madh
Sofra
32 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Dec 10, 2007 8:07 am

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

LIRI A VDEKJE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Dec 10, 2007 8:10 am

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

"I teti ne bronx"


Edituar për herë të fundit nga në Mon Dec 10, 2007 8:14 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Dec 10, 2007 8:13 am

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

"Tomka dhe shoket e tij"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Dec 10, 2007 8:18 am

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

Thyrrja e Kufirit Shqiptar - pjesa e parë



JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

Thyrrja e Kufirit Shqiptar - Pjesa e dytë

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default
JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel
Thyrrja e Kufirit Shqiptar - Pjesa e tretë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Dec 10, 2007 8:38 am

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

JAM KRENAR SE JAM SHQIPTAR -



JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel

BETIMI USHTARAK I AKSH

Më lart solla ca storje historike për mes linqeve, deri në ditët e tona të sotme. Për se duhet të jemi krenar se jemi shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tetovari
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tetovari


Numri i postimeve : 109
Registration date : 17/12/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptySat Dec 29, 2007 4:52 pm

Gjithe ajo qe ka ndodhe ne kombin Shqiptarë.
Aktet barëbare e çnjerëzore,vrajet,përsekutimet,tortuarat,mundimet,shfarosjet ne masë të madhe etj etj...

Jam Krenar që jam Shqiptar që ende ekzistoim.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyThu Jan 03, 2008 6:05 pm

13 MILLION SHQIPTARE JETOJNE NE GJITHE BOTEN

Numri me i madhe i shqiptareve qe jetojne jasht trojeve te tyre etnike,duket se eshte ne Turqi.Sipas studijusve dhe historianve te ndyshem shqiptar,ne Turqi llogariten te jene 5 milion shqiptar.

Sipas statistikave te fundit te CIA-se,ne nje regjistrim te vitit 2007,ne librin e te dhenave ''Fact Book'',ne Shqipri rezultojne 3 milione e 600 mije e 523 shqiptar.Nderkohe ne Kosove jane rrethe 2 milion e kater qin mije shqiptare autoktone.Ne Maqedoni llogaritet qe shqiptaret te zene vendin e dyte per nga numri i popullsis.
Sipas statistikave numri i shqiptareve ne Maqedoni mundet te arije 1 million.

Po kaq shqiptar jetoin ne Greqi.
Fluksi i emigranteve qe ka zgjedhure shtetin fqinje jo vetem per te punuar por edhe per tu vendosur familjarisht atje,shkon ne nje million te tille.Ndersa numri me i madhe i shqiptareve qe jetojne jashte trojeve te tyre etnike,duket se eshte ai ne Turqi.
Sipas Studiuseve dhe Historianve te ndryshem shqiptar,ne turqi llogaritet te jene rrethe 5 milion shqiptar.Sigurishte kjo shifer nuk perfshin te gjitha shqiptaret qe kane ikur nga trojet e tyre,por edhe shqiptaret qe jane shtrire me popullsin vendase.Numri me i madhe i shqiptareve eshte ne Stamboll,ndersa pjaesa tjeter eshte shperndar pergjate kufirit Turko-Sirian.
Ndersa ne Mal te Zi,sipas statistikave,jetojne rrethe 200 mije shqiptare.Ndersa 70 mije shqiptar jetojn ne Luginen e Preshves.

Emigrantet.

Qe nga emigrantet e pare ne fillim te shekullit te kaluar e deri me ditet tona,ne Amerik llogariten te jetojne rrethe 300 mije shqiptar,Ndersa ne Evrope duket se ka nje shperdarje ''te rregullt'' te emigranteve shqiptar me diferenca te vogla.Kshtu ne Itali emigrantet shqiptar nga Shqipria Kosova,Maqedonia,Mali i Zi llogaritet te jene rrethe 300 mije.Austria eshte nje tjeter vende me numer te konsiderushem shqiptareshe,rrethe 300 (?) mije te tille 200 mije te tjer sipas te dhenave shoqatave nderkombetare qe merren me emigracionin,jetojne ne Gjermani dhe po 200 mije ne Zvicer.Po ashtu edhe emigrantet qe jane larguar nga trojet shqiptare drejt Kanadese llogaritet te jene rreth 25 mije.Rreth 100 mije shqiptar te tjer jetojen ne France,ndersa 50 mije te tjere ne Spanje.

Perse ne Turqi pese milone?

Pes milion shqiptare ne Turqi jane nje shifer qe habit jo pak njerez.
Por jane nje sere historianesh dhe studiuesish qe rrumbullaksoin nje shifer te tille.Dhe llogaria nis qe nga fundi i pushtimit osman.kur ishin te shumta familjet qe jetonin ne Turqi.Per te vazhduar me pas me shpernguljet masive te shqiptareve nga Serbet.

Nga Kosova drejt Turqise serbet debuan nje numet te konsiderueshem shiqiptaresh.Vatem pas luftes se dyte Botrore serbet shperngulen nga Kosova 500 mije shqiptare.
Ndersa rrethe 100 mije te tjer u debuan nga greket.
Sikur vetem shtimi i numrit te kesaj kategorie te llogaritet gjate 50 vjetve te fundit,ateher justifikohet shifra prej 5 milionesh.Duhet thene se shumica e kesaj popullsie eshte asimilua.
Nderkohe qe e njejta strategji u ndoq dhe me shqiptaret e Cameris,Sipas statistikave,shteti turk zene vendin e pare te emigracionit shqiptar.Qytetet ku shqiptaret jane vendosure me shumice jane Stambolli,Izmiri,Bursa,Ankaraja,etj.Vendosja e shqiptareve ne Turqi ze fill qe ne vitet 1500.Ne shifren prej 5 milionesh bejne pjes dhe ata shqiptar qe jane shkrire me familje te tjera dhe qe kane prinderit shqiptar.

SI BEHEN 13 MILLIONE?

3.6 milione shqiptar jetojne ne Shqipri
2 milione shqiptare jetojen ne Kosove
5 milione shqiptar jetojen ne Turqi
700 mije shqiptar jetojen ne Maqedoni
800 mije shqiptar jetojen ne Greqi
300 mije shqiptar jetojen ne Itali
40 mije shqiptar jetojne ne Mal te Zi.
70 mije shqiptar jetojne ne (Luginen e Presheves)
500 mije shqiptar jetojen ne Shtetete e Bashkua te A.
300 mije shqiptar jetojen ne Gjremani
50 mije shqiptar jetojne ne France
5 mije shqiptar jetoin ne Spanje
50 mije shqiptar jetojne ne Kanada
20 mije shqiptar jetojen ne Australi
60 mije shqiptar jetojne ne Belgjike
250 mije shqiptar jetojne Zvicer dhe Austri....e shume shtete te tjera qe nuk kemi nje statistik ende.

JAM KRENAR QE JAM SHQIPTARE;se,

Nuk jemi nje popull i vogel por jemi nje Kombi i madhe.!!!

..by Beton


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptySat Jan 12, 2008 3:26 pm

Krenari duhet te quajm po ashtu per nje te ardhem me te mire,per nje sjellje me te mire ne shoqerin tone,te edukojsh nje femije eshte krenari e nje Prinderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyThu Jan 24, 2008 1:26 am

Shkrimi i bartur i antarit andi1980

i nderuar lexo ne kete tem ka nje statistik flm.


Ju lutem nese ka ndo kush pergjigje te sakt sa shipetar
jetojn ne bote , flm shum , ju pershendes te gjithe shqipetarve ku do
qe ndodheni dhe ju uroi qaste te lumtura tuhng tung flm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyWed Jan 30, 2008 11:18 pm

- Gjaku ësht mbartës i shpirtit të çdo qenie të gjallë
- Toka është trupi i një kombi
- Gjuha është zëri i shpirtit të një kombi
- Historia është testamenti i një kombi
- Tradita është bukuria e shpirtit shqiptar

Gjithë këto më bëjn të ndjehem e lumtur dhe krenare se jam shqiptare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyWed Jan 30, 2008 11:36 pm

Zgjohuni nga gjumi...!
Eu, Shqiptare, kush iu paska "vrare",
me mohu krenarine,
e me e shit atdhedashurine?!!

Ku jane ata bij te Skenderbeut,
qe ia zbardhnin faqen k'tij dheut?!

A thu paraja me pas faj,
qe kete popull k'shtu ta percaje?!

Leku, paraja me ba Shqiptarin me mohu,
gjithe cka per Atdhe ka luftu?

Mos mor njerez nuk ban k'shtu
Me e uryer prejardhjen tuej,
me lane voter, e me u ba t'huej!
Se ne veprofshit ju keshtu,
dem s'i keni ba kerkuej,
dem i keni ba vec vetvetes tuej.

Shqiptare te nderuar, a keni mendu najher,
se krenarine prej shqiptari me e mohuar,
a thua kujt valle po i bani nder?

Edhe ate pak krenari me e humb e largu
me e hudh pertej e me e mohu,
me dasht gjana t'huja, e me u asimilu,
vaj halli per ne te nderum shqiptare,
e atehere Zoti ka te gjitheve me na vrare!
E huazuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyFri Feb 15, 2008 11:49 am

Miqte e mi shikojeni kete gje te cuditshme e te mrekullueshme qe ma dergoi nje shqiptar:

Gaius Plinius Secundus, i njohur si Plini Plaku (23-79 e.s.)

Natyralist romak i famshëm që botoi në vitin 77 e.s. serinë madhështore

prej 37 vëllimesh për historinë natyrore të titulluar Naturalis Historia.

Këtu, në vëllimin VII 57 (58), ai shkruan:

"Ilirët kanë krijuar të parin alfabet dhe romakët shkrimin e tyre e morën nga ilirët."

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tregojani edhe miqve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyFri Feb 15, 2008 5:05 pm

Tom Sojer faleminderit për këtë informacion shumë të ndritur dhe të saktë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyFri Feb 15, 2008 5:25 pm

" "Ilirët kanë krijuar të parin alfabet dhe romakët shkrimin e tyre e morën nga ilirët."

I nderuar Tom Sojer, kjo qe lexova tani e shtoi edhe me teper bindjen time te krijuar pas leximit te vepres se Nermin Vlore Falaskit ,per lashtesine e gjuhes sone, "Etruskishtja gjuhe e gjalle" ..ku edhe ajo ,duke iu referuar historianve te ndryshem e thote kete gje dhe nder te tjera ajo sjell edhe shembuj te shumte te fjaleve te origjines pellazge qe i perdorin popujj te tjere ; gjerman ,anglez,arab etj etj" e qe kuptim kan vetem ne gjuhen tone ..ajo flet per kete kete perhapje te gjere te pellazgishtes dhe po ashtu thuhet se "Pellazget si popull shume i ngritur , dhe i vecant, ndikuan ne perhapje te kultures ne gjithe boten ..."

Ju falemnderit shume te gjithe juve qe po sjellni keto te dhena te vlerave te medha .Me knaqesi te madhe po i lexoj ..

Nderime

" "Ilirët kanë krijuar të parin alfabet dhe romakët shkrimin e tyre e morën nga ilirët."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyMon Mar 10, 2008 11:14 pm

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Default JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Pixel-vfl73

Une jam Shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyWed Mar 19, 2008 3:50 am

Jam krenar qe jam shqiptar.


Si do qe te jete, tashe jam me se i lumtur, se jam krenenar qe jam shqiptar se çizmja e serbit nuk shkel ne Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Tetovari
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tetovari


Numri i postimeve : 109
Registration date : 17/12/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyTue Jul 22, 2008 2:58 am

Historia është tastament i Kombitë

Jamë Krenarë që jamë shqiptarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu


Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 45
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyTue Jul 22, 2008 10:28 am

jam krenare qe jam shqiptare, dhe nuk do ta ndrroja kombesine time me asgje ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyTue Jul 22, 2008 2:03 pm

lilu shkruajti:
jam krenare qe jam shqiptare, dhe nuk do ta ndrroja kombesine time me asgje ne bote.

E nderuar lilu..më pëlqeu kjo thenja e Juaj sidomos kur thoni:nuk do e ndërroja me asgjë në botë" kjo e bënë kuptimplote fjalen tuaj "Jam krenare që jam shqiptare"
i bashkohemi këtij mendimi ..e cili komb në botë ka krenarine, trimerine, nderin , lashtesine, kulturen etj etj si kombi shqiptar??? Une nuk gjejë një të dytë..

të lëmë anash rrethanat historike -politike që e sollen kombin shqiptar në ditet e sotme .

Xhorxh Fred Williams ne librin e Tij thote se :Turqit me qellim nuk lejojne germimet ne tokat shqiptare sepse kane frike se keto zbulime do t'i kujtonin ketij populli lulëzimin e mëhershëm ..." ... gjithë luftrat pushtuese te te huajve, gjithë ngjarjet historike dhe qendresa e pashembull e popullit shqiptar n'a deshmojne , n'a e kujtojne se duhet te jemi krenar që jemi shqiptar ...


nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu


Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 45
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyTue Jul 22, 2008 3:17 pm

Sh. flm euridika, per vleresimin, pasi ajo qe kam thene eshte e vertete, pavarsisht se ka shqiptare ne bote qe e kane ndruar kombesine (fatkeqsish), ne jemi nje popull qe edhe pse na e kane deformuar historine i kemi rrenjet shume me te thella se cdo komb tjeter ne europe. kombesia eshte ajo me te cilen afirmohet njeriu ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyTue Jul 22, 2008 3:46 pm

jam krenar qe jam shqiptar, qe jam pasardhes i tmerrit te romakeve(pirros), tmerrit te osmaneve(skenderbeut, ali pashes) dhe tmerrit te armiqeve tone moderne(enver hoxhes)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ILTA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ILTA


Female
Numri i postimeve : 129
Age : 40
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/02/2009

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyThu Feb 26, 2009 1:42 pm

Jam krenare qe jam shqiptare per gjithshka qe perfaqesojme, per gjakun qe kemi me fisnikun dhe me te lashtin e botes, per historine plot me lavdi dhe per gjuhen me te bukur ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
paioni
Anëtar i ri
Anëtar i ri
paioni


Numri i postimeve : 128
Registration date : 15/05/2008

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyThu Feb 26, 2009 2:18 pm

Jame shume krenare qe jame gjake Ilire me nje Nane te quajtur SHqiperi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 39
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyFri Feb 27, 2009 3:40 am

se vi nga nje popull me kultur e histori te lasht ku ekziston fjala dhe rrespekti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 EmptyWed Apr 01, 2009 2:34 pm

Kurr nuk ishim tradhetar
kurr nuk ishim te pabese
kurr nuk mirrnim droge
jam krenar qe jetoi shqiptar.

Kurr gruan e vellaut se lakmuam
per atedhe kemi fjale
kurr askend se sulmuam
se hakun e nxjerrim me fjale.

Kurr te huajen se shkatrruam
ne vend tonin mbetem te huaj
veten e sakrifikuam
mi thene botes kush jena.

Ne vend serbin
vrajna vellan
mi thene botes
qe jemi trima

Martinoviqa s'mund behemi
se na dhimbeset e shkreta bytha
se me lehte e kemi
ta etiketoim atedhetarin.

T'paret tan
tani dhe kjo qeveri
mire i prete armiqet e tu
se pa ta skan si me jetue !

N'keto troje flitet shqipja
zoti nuk thote me tradhetu
sot ne vend te sllavo karpateve
na sundojn servilet e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E   JAM KRENAR/E  QË  JAM SHQIPTARË/E - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Nga "KRENARIA DHE PIKËLLIMI"
» Kush eshte krenar qe eshte shiptare
» Fotografia Shqiptare
» Shpresë Shqiptare
» Sa Shqiptarë ka në Iliridë ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: