Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SI KALOVE DITEN?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySat May 18, 2013 1:48 pm

http://www.pashtriku.org/?kat=60&shkrimi=1370

Ajo qe me shtyri te sjelli ket shkrim te z.B.Islami ne forum, jo qe ky shkrim i veqant ka nevoje per publicitet, por pasi une i pri kesai demonstrate historike, ku jame ne dy foto qe ka ber SH.Berisha.
Per mua ka qen nje dite e veqant ne  jeten time dhe kurre nuk dota harroi...

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Wed Jun 12, 2013 10:42 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyThu Jun 06, 2013 8:16 pm

sja ma mir ka nis me qel Behari....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyFri Jul 12, 2013 4:56 am

....duke percjelle diskutimet ne parlamentin e Kosoves dhe debatet per amnesti...

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySat Jul 13, 2013 2:39 pm

http://almakos.com/lajme/kosove/28599-deputeti-serb-i-tregon-koleges-foto-te-nxehta-gjate-seances-video.html
P/S Nderuar Sofra dhe ju te gjithë ata, po me mu dhimbesh qe paske humbur kote kohe duke shikua teatrin e kukullave te rre- publikes multi-kulti .
Kërkoi falje per te gjithë vizituesit dhe anëtaret e formimit qe po sjelli këtë link.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sun Apr 09, 2017 3:30 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyThu Aug 22, 2013 2:22 pm

me vjen mir qe Shum vone e kuptun disa se fjalet e mija ju dokshin helm kur thojsha se asgja skemi fitue me kosoven mutietnike...haaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyTue Sep 10, 2013 3:38 pm

Mir shum Very Happy 

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyMon Oct 07, 2013 12:06 am

Sote kam kalu diten shume mir, dhe shume krenar qe Jam Shqipetar. Ketu ku jetoi ne UK sote kudo ne medja jemi permen ne shqipetaret per te mir, inshalla keshtu vazhdon.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyMon Oct 14, 2013 2:09 pm

Haaaaa me kshti me kesh Driniiii ... Qka u perment per te mir se hala skam ndegjue qe ne permemi per te mir ne Evrop e anemban Botes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySat Oct 19, 2013 12:28 pm

Eshte shendet te qeshish ore detektivi, por ket radhe eshte per te mir pasipaske qesh, dhe shpresoi qe te ka shku dita mbar.
Nje individ ore detektivi nje qune 18 vjeqar shqipetar nga kosova, mahniti UK dhe medjat ne pergjithesi jane duke mbushur faqet me ket qune, qe na ben krenar.
Une sa fillova diten iu uroi te gjithe antarvev dhe vizituseve te ket forumi nje dite, dhe vikende te mire.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySun Nov 17, 2013 2:55 pm

Ka dis jave qe iu kam kthyer punës sime, qe e bej ne shtëpi ku dhe ter  javën kisha ber një projekt te vogël per këtë vikend  qe te punoja diç per veti, por lere qe u zgjova vone pore sodë qenkemi i zbrazet shpirtërisht.
Rastësisht bremë hasa ne një libër qe me me beri per veti , ka kohe qe nuk kame lexuar diç te tille perfekt origjinale.

Hapa net in qe te kërkoi edhe një libër sado pake te ngjashme me ate te mbrëmjes, dhe hasa ne këtë film qe shikova me vëmendje dhe po iu sjell edhe juve anëtar, dhe visitor te nderuar, ju uroi dite te mbar dhe shikim te kendesh. Rrethimi i Shkodrës nga osmanët në shekullin e XV
Në emisionin ABC STORY gazetari Ferdinand Dervishi ju sjell historinë e rrethimit të Shkodrës nga osmanët në shekullin e 15. Historia është ndërtuar sipas dëshmive të historianëve të të dy palëve luftuese, të cilët kanë parë me sytë e tyre përplasjen titanike në bedenat e kalasë së Rozaf


_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sun Apr 09, 2017 3:42 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyWed Nov 20, 2013 1:34 pm

Sote po me duket dite e gjate dhe e merzitshme!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySun Dec 01, 2013 4:23 pm

Edhe mua sote me duket  dite e gjate ndoshta pse jam zgjuar heret nuk po di, I rash verdall netit hapa disa medja elektroniek e disa faqe neti te ndryshme, lajmet qe vin nga ks me shqetsoin,   ajo qka me shum po me habit mua sote ne ks  edhe pse ka ra debor atje po qoin pluher, sikur ks te ishte ne nord afrik ne shkretirat e sahares , ama edhe nord pol nuk eshte...
Une po i lutem, ke ti lutem perpos popullit time qe eshte me i fuqishmi mbi te gjithe qe nuk mund ta thye askush e  kete e ka deshmu shpesh edhe herave tjera sote te votoj per ndryshim, ti ndeshkoj ata qe po qoin pluher ne debor e qe shendrrun ks  ne kampeperqendrimi, qe ti ndeshkoi ndeshkoni o popull se sot eshte dita juaj, se neser do jet vone.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Mon Dec 02, 2013 12:51 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyMon Dec 02, 2013 12:48 am


Prishtinë, 1 dhjetor – Qindra qytetarë, veçmas të rinj, përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dalë në sheshin Nëna Tereze në kryeqytet për të kremtuar fitoren e kandidatit Shpend Ahmeti. “Albin Kurti”, Vetëvendosje”, dhe Shpendi ishin brohoritjet nga parakalimi më flamuj kombëtarë i simpatizantëve të kësaj lëvizje politike.

Urime fitorja populli ime, jam krenar qe jam shqipetar.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyMon Dec 02, 2013 8:12 pm

shpresa e fundit fillon ktu me VV-sjen pra shpresojm se te startojn gjerat per se mbari dhe ta shofin qytetart se si duhet te duket ni qeverisje e mirfillt demokratike.mendoj se se Shpendi dhe vetvendosja dot din si si te trasohen gjerat per te mbar te qeshtjes kombetare dhe kta duhen te jen yrrneki i kti trasimi te mirfillt ne favore teq eshtjes ton kombetare. shum mir qe fillon me prishtinen qe ta shofin te gjith dhe kumunat tjera dot binden vet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyTue Dec 03, 2013 2:18 pm

Shancen e kann VV me tregue veten me pune ! Ne qoftese edhe keta korruptohen tradhtaojne lirishte populli te votojne per Daqiqin se ma skena te drejte ti kritikojme serbine APO te tjeret .Se fajtore jemi vete dhe se meritojme lirine..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySat Feb 15, 2014 2:33 am

diten duke punu natën duke pi Birra Peja si me kalu më ndryshe ????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySun Mar 09, 2014 4:26 pm

Ukshin Hoti në vitin 1991 kërkoi themelimin e Forcave të Armatosura të KosovësIdeologu i çështjes shqiptare Ukshin Hoti, në një dokumentar të transmetuar në Radio Televizionin Shqiptar, në vitin 1991, kishte bërë thirrje për krijimin e një Forcë të Armatosur të Republikës së Kosovës.

Thirrja e Hotit e bërë 23 vite më parë, sot është bërë realitet, pasi Qeveria e Kosovës, mori vendim për themelimin e kësaj force, e cila do të quhet Forca e Armatosur e Kosovës (FAK).

Ky fjalim i ideologut Hoti, kishte ndodhur më 7 korrik 1991, në varrimin e ish ushtarit të vrarë në Armatën Jugosllave, Ilmi Sejdi Popaj nga Fortesa e Rahovecit.

“Populli shqiptar po e paguan tagrin e gjakut, duke qenë i vetdijëshëm plotësisht. Në rrethanat politike në të cilën ndodhemi, ftojmë që të formojmë politikë të qartë mbi atë se duhet dhe duhet të mendojmë në mënyrë urgjente të formojmë Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës dhe në gjirin e saj të veprojnë të rinjtë shqiptar”, ka thënë Hoti transmeton rahovecpress.


P.S. Ato dite era i barte lajme te hidhura kudo ne viset shqiptare ne jugosllavin e kalbur e ne veçanti ne Kosovë! Një lajm hidhur erdhi edhe ne ana-Drin. Diku ne një kazerme ushtarake ishte vrarë edhe një ushtarë ? Edhe një nenë babë motër e vëlla do te qanë , kësaj radhe si shumë vise tjera, ana-Drin për këtë te ri qe u vra diku? Larg shumë larg vendlindjes ne rrethana te pa sqaruar.
Lajmi i hidhur erdhi edhe ne fshatin tonë, çdo kush si munde nga kjo anë e me larg , ishte nisur per atë fshat, te ndanin dhembjen, qe vërehej ne fytyrat e secilit

Vetëm kur mori fjalën i Madhi mendje ndrituri U.Hoti dhembja shndërrohen ne force , e ngadhënjim mbi ate qe me tashti kishte fillua te fundosej per gjithmonë, armata jug-serbe.
Per mua ishte një dite e veçanta qe kurrë nuk do ta harroi, jo vetëm unë, por i ter populli shqiptare.
Lavdi o U.Hoti ti kurrë nuk do te harrojmë per guximin e trimin, ah sikur te ishte Naimi, Fishta, e Noli sa e sa vargje do ti thurnin ty, e te mjerit KOMB shqiptare ne per gjithësi.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sat Apr 08, 2017 10:29 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyMon Mar 31, 2014 5:03 pm

Shum bukur  Very Happy 

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySun Oct 30, 2016 3:12 pm

Si çdoherë duke u përpjekur ne maksimum ta shfrytëzoi kohen. Një ditë e veçanta per mua. He he dita sa po fillon.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptyThu Apr 06, 2017 7:12 pm

Lere mos pyt thuaj me mir punnnnnnn dhe vetem pun ..madje dhe naten haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 EmptySun Oct 07, 2018 10:40 pm

Një ditë e ngarkuara edhe pse ditë pushimi?

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 12 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI KALOVE DITEN?
Mbrapsht në krye 
Faqja 12 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: