Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kuçedra e zezë natën dhe e bardhë ditën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Marenglen Koçiu
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Marenglen Koçiu


Male
Numri i postimeve : 152
Age : 55
Vendi : Gjirokastër, Albania
Registration date : 28/01/2010

Kuçedra e zezë natën  dhe e bardhë ditën  Empty
MesazhTitulli: Kuçedra e zezë natën dhe e bardhë ditën    Kuçedra e zezë natën  dhe e bardhë ditën  EmptySun Sep 19, 2010 2:30 pm

Janë probleme të vjetra e të kamufluara. Në se kër-kuam demokraci, në se duam liberalizim, në se duam pronë, po, po, po nuk duam privatizim 8 x 8.

Ministritë, drejtorët, secili drejtues në institu-cionin e vet, le të vazhdojnë, mirë e kanë. Ka ngelur ajri. Edhe këtë që po na e fal Zoti, ia zënë rrugën nëpër gryka ma-lesh.

Populli s’po ndahet dot nga varfëria. Ku janë partizanët që e nisën “Liri–Demokraci!”? Ku janë të persekutuarit që e nisën “Poshtë Komunizmi!”? Ku janë sindikatat? Ku ja-në artistët dhe intelektua-lët? Ku janë shoqatat?

Pra ku janë, ku janë?

Dhe kështu kjo Koto-vicë po rritet me brez të ri e të moderuar. Dhe problemet vazhdojnë pa mba-rim.

Diktatura pesëdhjetë-vjeçare nuk ka deklaruar kurrë pasurinë, ndërsa de-putetët deklarojnë pasurinë prej miliona eurosh. Atëherë popullit i ngelet të thotë dhe prapë zgjidh-je, për të mos zbritur nga kali.

Paqja politikane është zgjidhur 8 x 8, sepse pas paqes partiake vijnë paqet e tjera me radhë…

Nuk vazhdohet më kë-shtu. Zëri ynë është i vo-gël, por pse u shqetëson kaq shumë?

Qytetarët e mi, o push-tetarë të sotëm e të dje-shëm. Nuk e doni të vër-tetën? Ju prish punë? Ke-ni zgjidhje. Vazhdoni si Enveri, ka dhe eliminime. I pari është ekonomik dhe i dyti – fizik.

Lëvizja për Zhvillim Kombëtar është një forcë që nuk është e imja, as e Dashamir Shehit, as e A-leksandër Meksit, por ë-shtë e juaja, o miq, vëlle-zër e motra. Unë jam thjesht zëri juaj. jam ndje-nja juaj. Nuk më dëgjoni?!

Do t’ju zgjoj, të mos trembeni, duhet të flasim, të punojmë për të larguar të keqen, të themi të vër-tetën dhe ta zgjidhim atë, duke mos i lënë ligjet në letër, por t’i kthejmë në vepër; t’i zgjojmë drejtuesit tanë, që të mendojnë për ne.

Unë personalisht jam djali juaj, pa dallim, dhe kam mbështetjen tuaj.

Ju falnderoj thellë nga zemra për këtë dhe ju uroj në familjet tuaja, në jetën tuaj, atje ku punoni e më-soni.

Ju uroj paqe, dashuri, vëllazëri dhe më shumë realitet demokratik.

Nuk ka demokraci, nuk ka zhvillim pa prulislitet, siç e tha dhe Krye-ministri Berisha.



Marenglen Koçiu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kuçedra e zezë natën dhe e bardhë ditën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Naten e mire te gjitheve
» Te reja nga bota e mjekesise!
»  "Frymëzohem në agim për të mbytur natën" poeti Petro Dudi U
» Mona Agrigoroaiei: DILNI PREJ MOÇALIT TË PROPAGANDËS SË ZEZË

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: