Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SI KALOVE DITEN?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Nov 23, 2010 11:26 am

Mir shum spo lypi me mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Nov 23, 2010 6:39 pm

Katastrof ftoft e me shi , lumi aji qe asht nur qati .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Nov 30, 2010 10:52 am

Mir ka fillu e shpresoj qe do kaloj mir deri ne mbremje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Nov 30, 2010 12:22 pm

Një her mir Diell po me dhëmb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyFri Dec 03, 2010 10:21 am

Mir shum Bora nga ardh esht ber Bardh paqee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptySun Jan 23, 2011 1:49 am

Si kalova sot ?me mir spo tregoj hiq 3 her jam rrezu ne bor! Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Jan 25, 2011 4:26 pm

Shum bukur ska ma mire.

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Jan 25, 2011 4:30 pm

Une mirë si gjith po shkon dita ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Jan 25, 2011 4:35 pm

po po edhe ti mira vovovo

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptySun Mar 27, 2011 4:50 pm

Sa her qe vie pranvera stina e gjallërimit, unë mërzitem tej mase.
Si ne këtë dite.
Nuk e di pse, ndoshta pse rrezet e diellit  po  trokasin ne dritare, e po me kujtojini dite te kaluara te kësaj stine, ne ana-Drin.
Për çudi  unë me zi pres te ike pranvera.
Shpesh pyes veten pse dua qe te ike pranvera.
Stina me e bukur?
Por nuk  gjej  përgjigjeje , marr frymë thellë.
Mundohem ta ngushëlloi veten.
Jeta duhet te vazhdoi me sfidat e saj, edhe me ditët ku na djegë malli për vendlindjen.
Sa her qe vije pranvera nuk e di se çka me inspiron te shkruaj letra.
Një është koha me   diell,  zërat e bylbylave nuk jam i sigurt? Ndoshta aroma e gjelbërimit.
Apo ato qe nuk i shef syri, por i gjen zemra.
Shpesh shkruaj qe te vrajë kohen!
Letrat i dua, jo se janë te bardha, por pse i ruaj te gjithat.
Te mirat dhe te këqijat pa dallim, janë te pa anshme.
Por kur unë filloi te shkruaj  mërzitem,  ndej aq shumë emocione  e ndjenja, me dridhen duart.
Nuk di nga te ia filloi, pyes veten kujt te ia shkruaj,  që  te shkruaj, por nganjëherë marrë guximin.

Sidomos kur kamë nxitje te emocioneve.

Marr frymë edhe një her thellë mendoj.
Hapi  dritaren qe te ndjej puhinë e flladit, edhe ky  është ndryshe.
Nuk është i freskët, nuk e ndje, si dikur.
Mbi oxhakun ora lëvizë, edhe rrezet e diellit ikën nga dritarja ime.
Kur dielli perëndoi, ai me vodhi edhe një ditë, si shumë tjera.
Larg, shumë larg atdheut.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Thu Apr 27, 2017 1:06 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 10:23 pm

Imerzitur tei mase, merzin ma shtoi edhe me shum ky postimi me lart.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 10:45 pm

mere me te lehte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 10:52 pm

XH, e fort, GJ e bute, as njera e lehte ori ABERIA hahahaha sa te vije mesusja hehehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 11:03 pm

mire ,mire hahaha ishalla po te vjen ,dhe po s'erdhi ,thirre ti ,edhe ketu ne punen time kam shume kolege nga veriu qe xh e thone gj dhe c e thone q edhe gaz i madh behet me te qeshura,sigurisht dashamirese...hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 11:10 pm

Hahahaha edhe une jam nga veriu. Te lutem mos ben ndarje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 11:24 pm

jo aspak ,bile i simpatizoj pasi me duken me te drejte se sa ata nga jugu,une vete bashkeshortin e kam nga veriu dhe jam ok, Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyMon Mar 28, 2011 11:53 pm

Ne nuk jemi si era , qe fryn her andej e her kendej...hahahaha te flm per komplimentin qe jep per veriun, por edhe gocat e veriut jan gogja dame, sidomos nga Lezha hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Mar 29, 2011 11:47 am

hahaha me kenaqe,o Driniii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Mar 29, 2011 8:44 pm

duke punuar
i lodhur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Mar 29, 2011 10:37 pm

puna e shumte ,e ha te zotin Wink ,kujdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyTue Mar 29, 2011 11:11 pm

Puna te ben njeri, Arberia hahaha Po nuk pate pun luje deren kishin pas then nje her, e une po them tani po nuk pate pun futu ne forum hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyThu Mar 31, 2011 9:31 am

hahahaha me karar,me mase edhe puna Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptySun Apr 03, 2011 2:12 pm

shum mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptyThu Apr 07, 2011 2:22 pm

Mir shum ne pushim Very Happy

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 EmptySat Apr 09, 2011 7:12 pm

keq
sepse mbreme eshte ndal uji ne gjithe Mitrovicen sepse kan hedh helm ne ujesjells
por tani erdhi uji dhe nuk guxon askush ta pij kete ujë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 10 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI KALOVE DITEN?
Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: