Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SI KALOVE DITEN?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
naim
Fillestar/e
Fillestar/e
naim

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 60
Vendi : Prishtine
Registration date : 23/10/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyFri Oct 23, 2009 12:47 pm

Dite e mire por e merziteshme ,pak ne panairin e agro kosit ne Prishtine .Pak me shoqeri dhe pak pune
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyFri Oct 23, 2009 8:31 pm

Diten e kalova duke punuar ne kopsht .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 24, 2009 1:28 am

super
ne Drenice isha
dhe ne Mitrovicë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 24, 2009 9:17 am

Se di sa e fillova .Do shikoj me von
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 52
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 24, 2009 10:36 am

E di si do ta kaloj, me pune tere diten...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 24, 2009 11:50 am

Sapo e fillova duke punuar me laminat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
naim
Fillestar/e
Fillestar/e
naim

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 60
Vendi : Prishtine
Registration date : 23/10/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 24, 2009 3:42 pm

Ishte shume mire ,pak pune pak pune shkencore dhe pak lexim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Oct 25, 2009 9:31 am

Dje shum mir

e sod si po shifet mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Oct 25, 2009 9:33 am

Hala se di veq s aka fillu po mduket me vransira ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Oct 25, 2009 9:59 pm

Nje dite e mire per mua, pase shume koh sote jom marrun pak me colekcionin tim.
Per ju antar te nderuar qe njihni gjuhen Italiane po ju sjelli dy citime te shkruara ne ket Gazetes.

LA DOMENICA DEL CORRIERE Num. 26

27 Giugno-4 Luglio 1920

Ne faqen e pare nje portret ku (Disegno di A.Beltrame). Ushtria Italiane luftoin me ushtare Shqiptare. Te cile jane me vesha kombetare.
Nen portret citohet.

Eroismo italiano contro tradimento albanese. A Ciaf-el-Babiza, un battaglione di alpini, attaccato con particolare accanimento dai ribelli, tenne impavido le sue posizioni e ributto il nemeco infinite volte.

Ne faqen 5 po ne te njeten gazet hasi ne nje foto te tradhtarit E.P.T.
Nen foto citohet.

Essad Pascia che e stato ucciso, a Parigi, da uno tudente nazionalista albanese.


Une njohe gjuhen frenge dhe e kuptoi pake italishten, iu kisha luture juve qe dini gjuhen italiane qe simbas mundesive te na perktheni flm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Oct 25, 2009 10:27 pm

Eroismo italiano contro tradimento albanese. A Ciaf-el-Babiza, un battaglione di alpini, attaccato con particolare accanimento dai ribelli, tenne impavido le sue posizioni e ributto il nemeco infinite volte.


Drini ketu thote
Heroismi Italian kunder tradhtetise Shqiptare ne qafe te Elbabiza nje batalion i Alipneve u sulmua me menyren me te mire prej rebeleve, mban te pa levizeshme pozicionet e veta dhe e mbrapsht armikun shum here.


Essad Pascia che e stato ucciso, a Parigi, da uno tudente nazionalista albanese.

Kurse ketu flet per Atentatin e Esat PasheToptanin ku thote qe u vra nga nje Student Nacionalist Shqiptare ne Paris mendoj se te kame shpjeguar Driniii respekt per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Oct 25, 2009 10:43 pm

Te flm. Zeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyMon Oct 26, 2009 5:36 pm

per mrekulli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyMon Oct 26, 2009 6:40 pm

Duke punuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyWed Oct 28, 2009 12:30 am

me dhembje koke??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyWed Oct 28, 2009 10:28 am

Tash kam fillu dite si do e kaloj ende nuk di ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySat Oct 31, 2009 9:24 pm

Pas nje nate te gjate, nje nate te kendshe, qe disa her me shoqroi nje keng!
Sote fillova diten me nje kaffe ne nje pub, tipik irish.
Ku nga dritarja shiqoja motin te vrenet e me riga shiu te kohe paskoshme, por qe nga nje here qe edhe dielli nxjerr nje sy, ketu ne ket ishull shpesh ndodh qe te kesh kater stinet ne nje dite.
Edhe pse nuk i dua ditet me shi shpesh nga to perfitoi, u largova nga pubi dreit qendres se qytetit, duke ecur parkut nuk mundja te ndaj mendjen? Se ku te kaloi disa caste, ne ket dit me shi.
Mendja me shkonte her ne galeri te artve,e her ne biblotek.
Ne galeri e dija qe do ti pushoja syt, por une sot kisha me shum nevoj ta pushoja shpirtin.
E qetsi gjei vetum ne biblotek, qetsi apsolute.
Ne biblotek rrall ndonjeher ndegjohet ndo nje ze.
Duke veshtruar liberat e shumta, qe i adhuroj shume, ne mesin e shume liberav hasi ne librin .
COLLOQUIAL ALBANIA te Isa Zymberit.
E marre ne dor dhe e hapi, ne fillime te"Preface" citohet. Although Albanian belongs to the Indo-European group of languages.
Ne lll/ READING PASSAGE hasi ne nje shkrim "Jetshkrimi i nje nene" , pa autor.
Ne V/ A Poem
SONTE ZEMRA IME FESTON
ikni,
Sonte zemra ime feston...
Zhdukuni nga oda ime
se sonte shpirti do te me dehe arsyen,
sonte,
dua te zhvishem,
dua te me laje muzgu
ne lakuriqesine time,
dua te jem e paster
e delire si natyra,
dua te jem vete natyre.

Ma hiqni kete rreth nga qafa,
prekja juaj me nguros...
dua te jem e lire...
e delire...

Ikni, ikni,
dhe deren pas jush mbylleni,
e dini?
Dua te jem lakuriqe,
e paveshur me shikimin tuaj.
Dua te loz,
e lire,
e delire,
te loz ne afshin e zemres...

Ju fal qaforen e dhuruar nga ju,
merreni dhe vallen e rrejshme
dhe ikni, ikni
se sonte kam feste.

I D, ja ku jam,
ma jep doren
Eja, eja te vallezojme
me muziken memece te endrrave
une jam, EGO-ja
eja!
Sonte dua te festoj.

E.Shukriu

E ne nje faqe me pas " PERSHKRIM FSHATI" adaptuar nga "Malesorja" e N.Rrahmanit te cilen tregim dy her e lexova, pastaj "PERSHENDETJET" sipas tregimit me titull Pershendetjet e mbremjes nga Xh.Ahmeti qe me pelqeu shume, pa hetuar kohen qe kishte kaluar mesdita, hasi te
"VITA E ADILI"
...Ajo ishte puthja e pare...
E puthjen e pare i riu as di ta jape, as di ta marre,as di ta fshehe...
Adaptuar nga "Lumi i vdekur i J. Xoxes".
Duke lexuar ket tregim vreje nje qetesi te madhe ne biblotek, vrejta qe vetum une kisha mbetur aty, me ket liber te rralle.
Te gjithe ishin largua, ndoshta pasi sonte ketu ne ket ishull eshte feste? HALLOWEEN.
U ngrita edhe une nga ajo tryez qe isha duke lexu, duke len ate liber aty ku morra ne mesin e te tjerave libra.
Dola nga bibloteka, ne rrug tollovi, e zhurem, pran nje dyqani blej nje senduic, pasi edhe uria me kishte marrur.
Duke ngren ate senduic ika ne shtepi , ja kjo ishte edhe nje dite e imja e veqante, qe iku shum shpejte!!!!!!!!!!


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sun Mar 31, 2013 11:09 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 12:24 am

uuuuuuu sa dite te ngarkuar paskit pas mo driniiiii. mir se epaske perfundu me nje sanduic. se un kisha musafir dhe mezi na dule ushqimi ahahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 12:34 am

EEEEEEEEEEE mi goce, beru reale dhe na tregoni, sa koh iu iku duke pytur njeri tjetrin si jeni e si ..., a keni pergadit diq per dimer, hahaha nje mos e harro mi goce musafiri don dru, dhe muhabet!!!!!!!!!!!Kshtu thomi tek ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 2:20 am

ok mo driniiii mbasi me thua se nuk jam reale qe nuk tregov si kalova diten ja tani po te tregoj...

Siq e ceka dhe me larte patem musafire, dhe mezi ikn per ne shpi te vet, si duket kishin harru te shkonin,hehe
Sa per dru, per pregaditjen per dimer nuk kemi marr edne dru. ket dimer kemi ngrohjn nen dyshem , e sa per turshiaj po si jo mo ne shqiptar jemi ,1.Speca me gjiz . speca me lakra . speca me mishe ,sallat . trunguj tani fillojm me turshi e deri ne maje kur te bejm seren . prap e mbushim barkun me perime se shqiptari nuk eshte per mish ahahha..tjeter ca te them kemi ber kompot.peme ,kemi edhe kunguj ngajher te ham edhe pite me kunguj edhe farat.. ju pershendes nese kam harru diq mund te shton dikush tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 1:56 pm

E mi goce, po duhet me ti nxjerr fjalet si me dana! Apo i ke me lek fjalet?
Tek ne musafyrin e mir, e ulim prane ogjakut, zjarmit vejm dru, per respekt te musafyrit, dhe nga friga qe po koritem, edhe per gjum nuk e pysim!
Por volla qita musafyrt UMNIK&EULEX apo si po i thoin keta po lypin me shume se dru...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 6:56 pm

Shum bukur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teutaa
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Teutaa

Female
Numri i postimeve : 84
Age : 38
Vendi : Gjermani
Registration date : 12/11/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptySun Nov 01, 2009 10:47 pm

Pushim sot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyMon Nov 02, 2009 8:03 pm

tuj punu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 EmptyFri Nov 06, 2009 9:39 pm

Me mysafire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI KALOVE DITEN?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: