Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush genjen me se shumti

Shko poshtë 
+81
Aldren1
Uskana
Albona
tina
Mirushe
anila
egzona-
Veneta
Gjura
MUHAMETII
zeriatdheut
Ago Muji
katunari
Eva0506
blerim
Parapsikologu
Roza
Orfe@
Martina
istogalia
xhafa
Pirro i Epirit
kroki
Ademi85
beti
thellenza
njonidrenica
Loti
Mister
silit
lilu
eri M
nardlushnja
stabili
Xili
MiLiBoY
Guximi
Driola
idol
loredana
luan mreti
rroni
rolling
Gjuetari
shqip0nja
fati
Euridika
STUPCAT
Urata
bessa
arben
Mysafir
E_Bukura
beri
**Embelsira**
dreni
Hith Kabashi
shpendi
drenusha
besa-bese
vlora
meli
rrebelja
renan
Vista
Beton
Sara
Hana
gishteza
shaban cakolli
azzurra
anjesa
mickonja
Sofra
Sy kaltri
alissa
tom sojer
silvi
Riki30
Kosovarja
Anna
85 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
AutoriMesazh
Guest
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySat Dec 15, 2007 3:10 pm

o jo se nuk eshte jetim genjeshtra por qe fajin e kane lanë si te tillë,

une mendoj se sa i perket genjeshtrave ne kete bote te genjyeshme ( te rrejshme thone disa) shume kush rrenë dhe s'pushon se gënjyeri, e tille eshte periudha kohore, nganjehere edhe rrenat e kane efektin e vet!

-- femrat kam mendimin tim se rrejne ma shume se mashkujt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySat Dec 15, 2007 3:12 pm

uh jam-buli ja fute kote ketu baba i genjeshtres eshte mashkulli ,keshtu pas tije vjen femra dhe ne statistik del prap mashkulli qe genjen me shume .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dreni
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 6
Registration date : 23/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyTue Dec 25, 2007 3:05 pm

per mua me se shumti genjejn politikanet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyTue Dec 25, 2007 9:58 pm

haha bravo anna perfundimisht meshkujt edhe pikkkkkk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Dec 26, 2007 3:34 am

ani rrebelja po i rreh shuplakat ti per Anen, po perkundrazi s'duhet me u gezu edhe nese eshte e vertete qe meshkujt genjejn me shume, sepse po i bije qe ju-femrat po dilni te genjyehera.
Me shume genjejn ata qe s'kane qka pune me te mire, keshtu qe duhet me u marr me diqka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Dec 26, 2007 1:02 pm

Premtimi shkruajti:
ani rrebelja po i rreh shuplakat ti per Anen, po perkundrazi s'duhet me u gezu edhe nese eshte e vertete qe meshkujt genjejn me shume, sepse po i bije qe ju-femrat po dilni te genjyehera.
Me shume genjejn ata qe s'kane qka pune me te mire, keshtu qe duhet me u marr me diqka.
Rrespekte mike,
Une do kyqesha ne kete teme pak me gjere nese me lejohet.

Te thuash te verteten por vetem nje pjese te saj, te simulosh , te krijosh domethene te thuash genjeshtra i vjen me lehte nje femre.
Me teper se 60% e meshujve te intervistuar thone se femrat jane me te afta te thone genjeshtra por edhe 51% e femrave thone te njejten gje.
Situata ndryshon kur behet fjale per tradheti.
Ne kete rast jane meshkujt qe bejne pjesen e djallit.Jane meshkujt ata qe tradhetojne me teper dhe vetem 36% e meshkujve e tregojne kundrejt 64% e femrave.
Genjeshtrat dhe tradhetite me te shpeshta ndodhin kur jane çift.
Per pjesen me te madhe te te intervistuarit eshte me e lehte te genjesh partnerin ose partneren sesa nje shok ose nje shoqe.


Mendimi ime eshte 50:50 te dy palet genjejn njesoj.

Faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vista
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Vista


Numri i postimeve : 154
Registration date : 18/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Dec 26, 2007 4:29 pm

Te lumte Naki bukur e ke ndare genjeshtren ashtu eshte,shum e sakte njesoj genjejn te dy palet.Ka profesioniste nga te dy anet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Dec 27, 2007 11:35 am

Mashkulli genjeshtren e meson per te sulmuar e femra e meson per tu mbrojtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 03, 2008 2:27 am

Embelsira, ateher po i bije qe femrat jane me te rrezikshme, sepse ne futboll shpesh thuhet se " sulmi me i mire eshte mbrojtja", sille ka ta sillsh meshkujt me pak bre ehehhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 03, 2008 2:36 pm

haha lema futbolloin ti me ni ane ,e pranoje se genjeni me shum se ne a din qysh edhe ne nashat genjejm ama ne jemi pa diplom e ju me diplom valla Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 03, 2008 6:25 pm

Ahaha Embelsira prap me duhet te kundershtoj ( s'guxoj me hesht) me qe e permende diplomen, askush nuk po te vet per diplom sot, me shume po hyn ne pune pervoja. Nisur nga kjo po del prap se ju femrat keni perparasi edhe ne kete drejtim dhe jeni "fitimatare". Pranojeni te pakten kete mos na leni neve se shume te kqija na jane ber...ehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyFri Jan 04, 2008 5:17 pm

hahha jo jo le ti grahin qeshtu deri sa te na vjen pavarsia ,se me pastaj nuk ma merr mendja ma qe mujn me bo gjo pa diploma,edhe na jemi shum fatlume qe nuk kemi diploma ne kete aspekt haha keshtu qe juve po ju mbetet prap se prap hah
P.S pasi po thu qe ju kan qa shum te kqiaja pranone edhe qeta de se nomi nuk bahet haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyFri Jan 04, 2008 9:03 pm

Embelsira, po e pranoj edhe kete me qe po kembgul, vetem se po me kam frig se ju-femrat po i vuani pasojat e genjeshtrave tona ahahha, prandaj edhe insistova qe ta pranoni genjeshtren ne menyr qe te dalim ne meshkujt te genjyer. Nganjeher po mendoj mos jemi ne-meshkujt shport e mbeturinave ( gjithqka e keqe tek ne po gjuhet ) ahhaha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
beri
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
beri


Numri i postimeve : 1237
Registration date : 11/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySun Jan 06, 2008 1:54 am

mos me ju rrejt hiq mdoket une rrej mas shumti ne ket forum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySun Jan 06, 2008 2:34 am

mirë qenka beri që po e tregon të vëreteten .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
beri
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
beri


Numri i postimeve : 1237
Registration date : 11/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySun Jan 06, 2008 2:36 am

hahahahpo edhe tani rrejta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyTue Jan 08, 2008 12:40 pm

eee perderisa jemi pjes e kesaj jete te gjith genjejm une per veti para dy dite kam genjy e kam prish nje tv edhe u desht te genjeja diqka se perndryshe hmmmmm hahaah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Jan 23, 2008 7:02 pm

Edhe pse deri tani kam qen e bindur se mashkujt genjejne me shume,tani paksa kam ndryshuar mendim,se femrat derisa te martohen ka raste kur prinderit nuk e lejojne dot te dali me te dashur,genjejne shume,ndersa mashkujt pas martese genjejne grate e tyre hmmm kam takim,kam keshtu kam ashtu apo jo djema?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Jan 23, 2008 7:11 pm

Me s'shumti genjejn ata qe kan provoj te genjen, dhe gjithmon ju shiten genjeshtrat si te verteta si ne pazar te (Stambollit.)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Jan 23, 2008 7:46 pm

Kosovarja, megjithse paske ndryshuar mendimin paksa, kjo eshte qe paske filluar ta kupton realitetin ahahaha, por te duhet kohe qe ta kupton plotesisht dhe vetem ateher do te bindesh se pergjithsisht femrat genjejn me shume, para dhe mbas marteses. Ajo qe keni cek ju per meshkujt se i genjejn grat e tyre duke ju then se kam takim..., nuk eshte genjeshter, por e bejn nga dashuria qe kan per gruan dhe nuk deshirojn qe ta humbin. Te pakten keshtu me kan then shume te martuar, pas qe une s'jam martuar asnjeher.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyWed Jan 23, 2008 8:50 pm

O bo bo, prej kur keshtu qe te gjykojm per dicka me te ndegjuar?!! Premtimi perderisa nuk jeni i martuar ateher mund te flisni per genjshtrat qe ndodhin para martese, per ato qe ju kan ndodhe juve vete e jo te nisesh nga ato qe ke ndegjuar apo ka then filani e fisketu.
Mese normale eshte qe ju te flisni ne ate menyre per gjinin tuaj, sepse edhe ju jeni mashkull hic s'jeni me i mire ha ah ah. Rri shtremt e mundohu me fol drejt se valla ju qaty i thuani nje vajze dicka dhe menjeher tjetres i thuani prap te njejten gje. Vajzat kete se bejn, kote mundohesh ti e te tjeret se vajzat edhe nese genjejn ndonjeher nuk e bejn ne gjera te medha qe mund te ken pasoja, por ne gjera te vogla.

Shendet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 24, 2008 3:56 pm

E_bukura, nje fjale popullore thote:"Kush e ka mizen ner kapuq, i djeg". Menyra se si je shpreh ti, menyra se si je kunderpergjigje, me ben te kuptoj se ajo fjala popullore te pershtatet shume mir ty...Une nuk e kam mendjen qe te bind ty apo dike tjeter per ate qe e mendoj, thjesht po e shpreh nje mendim timin si qdo kush tjeter. Aty ku duhet qe te jem bindes edhe arrij ( sidomos ty qe, edhe nese te kam then bora eshte e bardhe, te kam bind), mirepo tani nuk eshte koha e as vendi, keshtu qe, krejt ajo qe mundem me te then eshte se ju "keni te drejt" sa her qe flisni...Nese une nuk paskam te drejt te flas per gjera qe s'me kan ndodhur , ateher si ka mundesi ju te beni ate pyetje tek tema "Femra pyesin meshkujt", qe menjeher po bije ne kundershtim me veten tende, sepse edhe ju aty po i gjykoni meshkujt vetem me fjale te tjerve, te filanit apo fistekut...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 24, 2008 3:58 pm

une nuk e di ket pyetje se kush genjen me se shumti,por ndoshta te gjith ngapak secili se genjen nuk genjen pa arsye

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptyThu Jan 24, 2008 5:49 pm

G-ë-n-j-e-sh-t-a-r-ë-t!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 EmptySun Jan 27, 2008 1:39 am

Ehhh more premtimi ndoshta edhe me pershtaten gjitha ato fjale qe i keni then me lart per mua, por mos harro se ti gjykove per femrat, dhe normal qe reagova ashtu apo mos deshte te them mire e keni qysh te thuani ju. Jo more se kur nuk pajtohem kerkujt s'ja boj rrafsh edhe atij qe s'ja kujtoje te miren. Fundi fundit ti nuk dhe asnje statistik te nxjerr qe me te besu apo me te then se keni te drejt, e shprehet mendimin tuaj qe nuk do te thote se edhe keni te drejt sa her shpreheni mendime....
Mos te flas me shum blla, blla...Por nje pyetje ty me qe jeni i sigurt se femrat genjejn me shum.
A jeni munduar ndonjeher qe te beni nje ankete dhe te nxjerrni nje statistik ne mes femrave dhe meshkujve, se cili grupe me shum kan genjyer ne dashuri, pra sa femra e kan humb virgjinitetin ( si shkak i genjeshtrave te meshkujve, " te dua", " te kam per seriozisht"...) dhe anen tjeter sa meshkuj e kan humb beqarin ( si shkak i genjeshtrave te femrave, me ato fjale...)??? Kur ta nxjerr nje statistik te vertete te kesaj, ateher mund te besoj ne ate qe thua. Vetem mos mu pergjigje me ate se te rralle jane meshkuj te ketill, kurse shumica jane zemer mir dhe nuk bejn gjera te ketilla, perveq rasteve "aksidentale", se nuk ma mush mendjen hic!!!!
Dhe per fund nuk eshte e vertete qe po i gjykoj meshkujt me fjale te filanit apo fistekut, por e kam nga pervoja e hidhur qe kam ( e din shum mir mos i hic ketu si i padishem) dhe kete bindje qe kam krijuar s'mund te ma ndryshoj askush, per mua te gjithe meshkujt jane te pa shpirte, perfituhes, genjeshtar etj...

Hajt shendet tash edhe kur te shkruan tjera her, ktheu pak ne retrospektiv.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 9 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush genjen me se shumti
Mbrapsht në krye 
Faqja 9 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» syri shikon dhe truri genjen
» Çka urreni më së shumti?
» Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
»  Hëna i afrohet më së shumti Tokës !!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: