Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush genjen me se shumti

Shko poshtë 
+81
Aldren1
Uskana
Albona
tina
Mirushe
anila
egzona-
Veneta
Gjura
MUHAMETII
zeriatdheut
Ago Muji
katunari
Eva0506
blerim
Parapsikologu
Roza
Orfe@
Martina
istogalia
xhafa
Pirro i Epirit
kroki
Ademi85
beti
thellenza
njonidrenica
Loti
Mister
silit
lilu
eri M
nardlushnja
stabili
Xili
MiLiBoY
Guximi
Driola
idol
loredana
luan mreti
rroni
rolling
Gjuetari
shqip0nja
fati
Euridika
STUPCAT
Urata
bessa
arben
Mysafir
E_Bukura
beri
**Embelsira**
dreni
Hith Kabashi
shpendi
drenusha
besa-bese
vlora
meli
rrebelja
renan
Vista
Beton
Sara
Hana
gishteza
shaban cakolli
azzurra
anjesa
mickonja
Sofra
Sy kaltri
alissa
tom sojer
silvi
Riki30
Kosovarja
Anna
85 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 2:10 am

E nese mendoni se gjithe meshkujte jane si ujqit,e ju gjinia e kunder jeni si qengji...

per mua te gjithe meshkujt jane te pa shpirte,perfitus genjeshtar tej.

Falemenderit per ket, por mos haroni se meshkujt dashuroin me gjithe shpirt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 2:33 am

megjithatë,femrat janë më të mira.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 3:07 am

E_bukura, kete her s'po filozofoje shume, pas qe ty te pelqen dhe nuk dua qe te jape kete knaqesi.
Por do te thoja dy fjale. Nese ju kerkoni nga une qe te kthehem ne retrospektiv, gje qe edhe mund te kthehem, por une te kerkoj ty qe te kthehsh disa faqe mrapa ne kete teme dhe te lexon mendimin tim serioze se qfar e kam dhene. Kurse keto qe kam shkruajt kohen e fundit e kam ber me qellim qe t'ju jap arsye edhe tjerve te shkruajne ne kete tem dhe te behet me interesant.
Kurse une do te thoja se perkunder asaj se kam pasur raste te njoh shume femra mosmirnjohese, genjeshtare etj., perkundrazi me kan ber qe ti adhuroj femrat edhe me shume, ne pergjithsi, sepse thuhet se " mal pa derr nuk ka".
Prap se prap shume shkruajta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 3:16 am

megjithatë,femrat janë më të mira.....

Shaban Cakolli pse jane Femrat me te mira,na sjell fakte aman mos veq benzin ne zjarre te hudhish.???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 4:04 am

Prap jo valla femrat jo valla mashkujt a ?
Mosni aman se nuk po ja vlen ,o Beton pse ti gjithnje kunder eeee,po dihet qe ne femrat nuk rrejm si ju mashkujt .

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 4:20 am

Qe mos te zgjetem shume.

Meli ne ate qe kam lexuar nga filozofet e medhej po ta them se femra forcen mendore e fiton 18 vjet,por aty mbetet,kurrse tek mashkullit e fitojen forcen mendore kure behen 28
Mashkulli kerkon perher nje fare sovraniteti qofte me mençurin,qofte me imponimin e vullnetit te tij,Kurse femra kerkon te dominoj terthorazi,ne natyren e saj dhe te gjitha i shfaqe si mejte me qellim te zotrimit te burrit.
Ne keta jane bazuar shume filozof qe femra mundohet.....(nuk tha gje Betoni)....

Shpresoj qe kete e merni me te mire


Respekt te thelle.
...by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 4:36 am

Jaa beton ,si me mar per mire ket gje,ku nuk le gje te keqe pa then per ne femrat, hahahahahaha.

Une nuk pajtohem se edhe filozofija se ka gjithmon mire ,kshtu qe nuk pajtohem edhe ska ma fjal ,hahhaa.

Gjithashtu respekt edhe nga une.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 4:44 am

Asgje nuk mund te jete e rendesishme pa qen e vertet.!

Thote Populli.!!!

...by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
arben
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 7
Registration date : 02/01/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 8:37 am

Phaaaaaaaaaa krejt dynjan neper goje po e merrni ,e ai qe rren me se shumti asht qe i merr njerzit neper goje .Veq Hasani ne rrejt me shume ahahhahahahahhaaa ,ahahahhahaa kaloni mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptySun Jan 27, 2008 7:20 pm

Premtimi shkruajti..."E_bukura, kete her s'po filozofoje shume, pas qe ty te pelqen dhe nuk dua qe te jape kete knaqesi."

Mos paqa knaqesi tjeter me te madhe se me lexu "filozofina" tuat!! Nese ti hices si njeri qe e njeh filozofin e femrave, gje qe eshte e pamundur une them se e njoh gjithe "filozofin" tone, sikur se e njoh ABC-n. Andaj shprehu ne ndonje menyre me ndryshe, pa filozofi, ndoshta me terjek qe te lexoje.

Beton filozofeve me sa po e shoh po ju beson vetem ateher kur eshte ne interesin tuaj ( te meshkujve). Pse nuk po shkrua per ate se cfar kan then filozofet per femrat? Mos me thuaj se nuk keni lexuar, sepse po shihet se keni lexuar shum, por nuk po e tregoni gjithe ate, por vetem ate qe eshte ne favor tuajin. Por e mar nje shembull. Filozofe te ndryshem fenomenin e vetvrasjes e kan then ne menyra te ndryshe, disa kan then se eshte "trimeri" pra njerzite e guximshem bejn vetvrasje, kurse disa te tjere kan then se eshte " dobesi" pra njerzite e dobet-frikacak bejn vetevrasje. Dhe cdo njeri i gjalle i beson kesaj te fundit, ndersa nese i pyesim ata qe kan ber vetvrasje, do te thosin se vetvrasja eshte "trimeri". Shpresoj ta kuptoni kete shembull gjithe meshkujt dhe ta gjeni veten...

Shendet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyMon Jan 28, 2008 1:07 am

Beton filozofeve me sa po e shoh po ju beson vetem ateher kur eshte ne interesin tuaj ( te meshkujve).

E_Bukura une solla fakte ne ate qe kam lexuar jo fjal rrugesh,po qe keni fakte pse mos t'i sillni edhe ju.!
Apo jo:?!

Pse nuk po shkrua per ate se cfar kan then filozofet per femrat? Mos me thuaj se nuk keni lexuar, sepse po shihet se keni lexuar shum, por nuk po e tregoni gjithe ate, por vetem ate qe eshte ne favor tuajin.

Gjithsesi vazhdoje edhe me disa rreshta pas atyre qe shkrujta me nalt.
Femrat dalloin vetem sendet qe kane afer tyre,meren me gjera pa rendesi,i marin problemet siperfaqesisht dhe ngjiten pas te tanishmes.Instiktivishte Femrat mendojne se destinacioni i Mashkullit eshte te fitoje ''lekun'' kurse genjeshtra e femres t'i prishin ata.

Por e mar nje shembull. Filozofe te ndryshem fenomenin e vetvrasjes e kan then ne menyra te ndryshe, disa kan then se eshte "trimeri" pra njerzite e guximshem bejn vetvrasje, kurse disa te tjere kan then se eshte " dobesi" pra njerzite e dobet-frikacak bejn vetevrasje. Dhe cdo njeri i gjalle i beson kesaj te fundit, ndersa nese i pyesim ata qe kan ber vetvrasje, do te thosin se vetvrasja eshte "trimeri".
Shpresoj ta kuptoni kete shembull gjithe meshkujt dhe ta gjeni veten...

Une personalishte e kam kuptuar kete shembull nuk eshte as ma shume e as ma pake qe shpiket vetem nje ''X'' ''kod'' ne kokat e kety fenomen te vetvrasjes kam patur dy raste ne mesin e shoqeris sime qe kane bere vetvrasje nuk mund ta quaj as ''trimri'' as ''frikacak''.!
Vetvrasjet kane te bejen edhe me vendosemerin e personit qe vendos te humë fare ''kodi'' identiteti i ''vetpersonit'' te mos urrejn veprat e tij ne te ardhmen,apo te mos keqkuptohet rrethi (shoqeria) nga personaliteti i tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyMon Jan 28, 2008 1:58 am

Hahaha E_bukura, tani me e kam gjetyre nje menyre tjeter qe te shkruaj me ty, e din se cila eshte? Me pelqen menyra se si po shprehesh me nervozizem ne qdo teme. Knaqesi e pa s'kajshme kur po te shoh keshtu, veq se po xhelozoj se nuk po te shoh ftyren ne keto momente. Une po "derzohem" nuk shkruaj me me ty...

Beton paske dhen nje pergjigje te mire, hallall.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 2:01 pm

Beton nuk po dua qe ta personalizoj kete teme, andaj "mire e keni" ju, te pakten sot tjera dite vazhdojme...Me vjen mir qe e pasket kuptuar shembullin, nuk e di nese po ndiheni mire?!!! Gjithsesi nuk pata mendim te ju ofendoje juve personalisht.
Premtimi e di qe kjo eshte ajo qe kerkoni ju nga une, qe te nervozohem por mos harro se edhe kur te behem nervoze coft edhe nese nuk kam asnje koncentrim me te vogel, dukem bukur apo? ah ah ah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 7:36 pm

Mbrojë qëndrimin tim të pa tundur:Femrat nuk gënjejnë,ndofta ndonjë aty-këtu po,por pjesa dërmuese e femrave nuk gënjejnë dhe janë shumë besnike.Këtë e kam vërtetuar vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 8:07 pm

E si e keni vertetu Shaban nuk bene keq te sjellish fakte ç'fare keni vertetu.??? se per ndryshe nuk kemi nje perkufizim.
Nese eshte veq nje kompliment po jau blej nga nje lule te gjithave por nuk m'jafton.!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
bessa
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bessa


Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 8:20 pm

politikanat edhe pak djemt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 9:26 pm

Eheee djemt aaaa ha ha ha !!! Arrow

ma së shumti "gënjejnë" vajzat ha ha ha!!!

Ma së shumti gënjejnë ata që zinen ngusht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 11:47 pm

Ha ah ah Beton nuk eshte kompliment t'na thot dikush se nuk genjejm, por eshte dicka mese e vertete qe e kem nga natyra, nese ju nuk e pranoni ateher duhet te keni pervoje te hidhur me femrat, qe te keni dal i genjyer. Kjo nuk eshte prove, mund te jete thjesht nje "fat" i juaji qe keni rastis pikrishte ne ato femra te rralla qe genjejn ah ah ah, sa me vjen keq uffffff.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 11:53 pm

Nga natyra e keni genjeshtren,xhelozin, kurse mashkulli nga natyta e ka krenarin,lexo me shum,,,,blla blla blla-ja fare forte keni por fakte hiq.!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyTue Jan 29, 2008 11:59 pm

Ha ha Beton mos me thuaj qe e humbet dekoncentrimin tani kur shkruajtet? Pse jeni kaq kategorisht kunder femrave, mos rasisht thash dicka qe ju beri te ndiheni keq! Edhe dicka per fund tani kam nje provim qe ka te bej me shum me tipat e njerzve....Andaj mos ma mer per te keq, se une po mesoje shum nga ty e dikush-dikush ketu, per mua eshte me shum se praktik kjo bised ketu....

Do ta kem parasysh keshillen tuaj qe te lexoje, por me konkretisht cka?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyWed Jan 30, 2008 12:59 am

Malli i prishur nuk shitet pa gënjyer, poashtu edhe ai i miri nuk fitohet pa gënjyer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyWed Jan 30, 2008 1:05 am

Qaj që ka zanat ma shum sidomos tregtarët .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyWed Jan 30, 2008 1:19 am

gjinduni,qe të ecën mirë tregëtia,pra!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyWed Jan 30, 2008 1:22 am

Ha ha Beton mos me thuaj qe e humbet dekoncentrimin tani kur
shkruajtet? Pse jeni kaq kategorisht kunder femrave, mos rasisht thash
dicka qe ju beri te ndiheni keq!

Jo.!
Perkundrazi,nuk ndihem keq E_Bukura, se kam haruar emrin e nje Filozofit nje thenje thote se mendimet e Femres jane si ''lavatriçe'' her majtas ..her djathtas 1/4 qe ju mungon fare mundohet me genjeshtra te lavdrojne veten..por nuk tha betoni nje Filozof qe nuk me kujtohet emri i tij.



Edhe dicka per fund tani kam nje
provim qe ka te bej me shum me tipat e njerzve.
...Andaj mos ma mer per
te keq, se une po mesoje shum nga ty e dikush-dikush ketu, per mua
eshte me shum se praktik kjo bised ketu....


Ani bene mire te mesoishe se une apo dikush - dikush ketu i ka mbaru studimet,per te mesuar me shume per provimin qe ke.!!!

Sa per lexime hulumto me mire te vjen se nuk kemi kohe me ta pregadite provimin ketu apo tek dalai lama ndodhse ke nevoj per nje kurse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 EmptyWed Jan 30, 2008 1:28 pm

Kush genjen me se shumti emmm, mendoje qe kjo nuk mvaret nga gjinija por mvaret nga edukimi dhe morali i njeriut........... prandaj mund te thuhet se te dy palet mund te genjejne.

Genjeshtra mund te arsyetohet vetem atehere kur perdoret per tu kaluar ndonje situate e caktuar .... kane thene........

... kush nuk di te genjeje nuk di se c'fare eshte e verteta!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 10 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush genjen me se shumti
Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» syri shikon dhe truri genjen
» Çka urreni më së shumti?
» Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
»  Hëna i afrohet më së shumti Tokës !!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: