Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m

Shko poshtë 
+14
Beton
eri M
Nezir Myrta
Lavdi
Riki30
Urata
petritkola
rrebelja
tom sojer
feneri
naqeta
Euridika
Mysafir
Orfe@
18 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Urime SHQIPERISE per ftesen ne NATO   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 6:36 am

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Nato
Sapo u vendos qe Shqiperia ka mare zyrtarisht ftesen per ne NATO

Urimet me te perzemerta..Urime Shqiperi terhiqe kemben zvarre, dhe merre kosoven me vete.Gjithmon kam thene se vllau i madh duhet te kujdeset per vllaun e vogel. vetem te mos me kritikojn qe nuk e thash se shqiperia eshte vendi ame i gjith shqiptarve sepse kjo kjo nuk guxon te kontestohet .gjith te mirat shqiperise dhe shqiptarve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 48
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 7:54 am

,,URIME SHQIPERI,,ke urime te perzemerta per ftesen ne Nato vetem ishalla sa me shpejt ju bashkangjitemi edhe ne si KOSOV e bashkuar

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 10:18 am

Eshte dite e madhe , rendesia e saj kalon kufijte e nje gezimi te zakonshem dhe lokal ,eshte feste per t'gjithe shqiptarët .Andaj URIME shqiptar kudo qe jeni .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
naqeta
Anëtar
Anëtar
naqeta


Male
Numri i postimeve : 439
Age : 93
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 5:10 pmKryeministri Berisha e nisi me "I nderuar president Bush, I nderuar Sekretar i Pergjithshem i NATO-s". S'ka ndonje cudi ketu. Shqiperia e siguroi futjen ne NATO me se pari permes insistimit te SHBA-ve dhe kete e dijne te gjithe ata qe ishin sot rreth asaj tryeze. Mirenjohje i beri ne menyre te posacme sekretarit te pergjithshem te NATO-s per asistencen qe i ka dhene Shqiperise gjate ketij procesi.
Fjalimi ishte shume i mire. Fytyrat me te lumturuara nga te te huajve ishin te presidentit amerikan George Bush dhe ministres se jashtme Condoleezza Rice.

FJALA E PLOTE E KRYEMINISTRIT BERISHA NE SAMITIN E BUKURESHTIT


I nderuar Presidenti Bush,

I nderuar zoti Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s Scheffer,

Të nderuar Kryetarë të shteteve dhe të qeverive të vendeve anëtare të NATO-s

Zonja dhe Zotërinj,

Më lejoni t’ju shpreh mirënjohjen më të thellë, Ju, liderëve të vendeve anëtare të NATO-s, për vendimin historik që morët, për të ftuar Shqipërinë të bëhet anëtare e Aleancës më të shkëlqyer politike ushtarake, që kohërat kanë njohur. Për shqiptaret, që aq shumë kanë vuajtur por edhe sakrifikuar për liri dhe dinjitet dhe, që sot mbi 95% e tyre mbështesin anëtarësinë e vendit te tyre ne NATO, vendimi i juaj i sotëm, këtu në Bukuresht, hapi epokën e sigurisë për lirinë dhe për te ardhmen e tyre të merituar.

Historia e vendit tim ka qene historia e mbijetesës. Liria dhe e ardhmja jane te pandashme. Por, me vendimin tuaj fisnik për të ftuar Shqipërinë, ju vendosët rikthimin e shqiptarëve, nder me te vjetrit banore te kontinentit, në familjen, në gjirin e kombeve euroatlantike, me të cilat ne ndajmë vlerat shekullore të qytetërimit tonë.

Vendimi i Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive të vendeve anëtare të NATO-s, për të ftuar Shqipërinë, është vlerësim dhe afirmim i përpjekjeve dhe arritjeve të shqiptarëve në shndërrimin e Shqipërisë nga vendi i monizmit total, izolimit më të thellë, hiperkolektivizmit të plotë, lirive dhe të drejtave të ndaluara, në vendin e pluralizmit politik dhe demokracisë funksionuese, shtetit ligjor, ekonomisë së lirë të tregut, një vend që këto 15 vite ka vendosur një bashkëpunim luajal të gjithanshëm me Aleancën e Atlantikut të veriut.

Trupat tona janë të vendosura sot së bashku me trupat tuaja në Kabul dhe Herat dhe do të jenë atje ku NATO te jete.

Ju, vlerësuat me vendimin tuaj këto arritje, por unë dua të shpreh këtu mirënjohjen më të thellë ndaj kombeve dhe vendeve tuaja, për solidaritetin, ndihmën e gjithanshme që na dhanë në rrugën tonë të ndërtimit të lirisë dhe vlerave të saj. Një mirënjohje shumë të thellë NATO-s, Sekretarit të Përgjithshëm, ekipit të tij për ndihmën tejet të çmuar që na dhanë për të bërë të mundur këtë ditë.

Me vendimin tuaj, ju keni vendosur një besim të madh tek ne. Por edhe unë, marr sot këtu një zotim solemn para jush se, ne vlerësojmë këtë besim, para së gjithash, si një përgjegjësi madhore te kombit tim ndaj kombeve tuaja për të ndërmarrë çdo reformë, për të miratuar dhe zbatuar çdo vendim dhe ligj, për të arritur dhe konsoliduar standardet politike, ekonomike, sociale dhe ushtarake të vendeve anëtare të NATO-s.

Një nga te vërtetat e mëdha që kemi mësuar është se reformat janë perpetum mobile e vërtetë e shoqërisë së lirë. Kështu do të jenë edhe për shoqërinë tonë.

Duke shprehur edhe një here mirënjohjen ndaj jush dhe vendeve tuaja për vendimin historik qe morët sot, me lejoni ta mbyll fjalën time me një ndjesi personale:

Sot ne këtë pallat, historia e te cilit është tashme e njohur, ftohet për tu anëtarësuar ne NATO vendi, qe u sundua nga diktatori me i egër i Europës se pasluftës, i cili, për me shume se 4 dekada me radhe, ndërtoi aq shume bunkerë ne qytetet, fshatrat, fushat, malet e brigjet e vendit, qe po te mblidheshin se bashku, mund te ndërtonin dy here piramidat e Egjiptit.

Për mua kjo është një mrekulli,

Mrekullia e lirisë!

Falëminderit shumë për te gjithë besimin e treguarJu faleminderit te gjithëve

Mbrapsht në krye Shko poshtë
naqeta
Anëtar
Anëtar
naqeta


Male
Numri i postimeve : 439
Age : 93
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 5:16 pm

nga presidenti:

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=18936

I nderuar zoti Sekretar i Pergjithshem,
I nderuar President i Shteteve te Bashkuara te Amerikes,
Shkelqesi Presidente dhe Kryeministra,
Zonja dhe Zoterinj,nga kryeministri:

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=18937

I nderuar President Bush,
I nderuar zoti Sekretar i Pergjithshem i NATO-s Scheffer,
Te nderuar Kryetare te shteteve dhe te qeverive te vendeve anetare te NATO-s,
Zonja dhe Zoterinj,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 6:12 pm

naqeta shkruajti:
nga presidenti:

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=18936

I nderuar zoti Sekretar i Pergjithshem,
I nderuar President i Shteteve te Bashkuara te Amerikes,
Shkelqesi Presidente dhe Kryeministra,
Zonja dhe Zoterinj,nga kryeministri:

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=18937

I nderuar President Bush,
I nderuar zoti Sekretar i Pergjithshem i NATO-s Scheffer,
Te nderuar Kryetare te shteteve dhe te qeverive te vendeve anetare te NATO-s,
Zonja dhe Zoterinj,

Shqipëria e ka pranuar qyshkur të jetë pjesë e familjes Evropiane dhe në Aleancën e Natos! Për gjithë këtë falnderojmë shumë ata që e kuptuan dhe u prononcuan pro .

Megjithatë, Vendimin që duhet të jetë i përhershëm deri në shpartallimin definitiv të Karikatinës Makosllavi, do ta kishë përshëndetur dhe do t'u kishim falnderuar më shumë ! Arsyeja : Një hibrid soj i rrëshqanorëve të kaukazit i krijuar nga shkinat e kaurrat e sërbobullgarogrekofilisë, gjithmonë kanë kryer krime mbi shqiptarër! E meritojnë të mbesin pa identitet, komb dhe shtet, sepse, në realite as komb, as identitet kanë e as territor për ta krijuar shtetin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 6:28 pm

Maqedonia nuk do pranohej se pritet te ndahet midis Shqiperise e Bullgarise, duke iu ngjitur Kosoves ndofta, prandaj ja kursyn mundimin.

Rrofte Shqiperia e Bashkuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 6:32 pm

Urime per memen Shqiperi urime per vellezerit edhe motrat tona atje dhasht Zoti qe e dhe Kosova te jet pjes e Natos edhe te ndjek rrugene Shqiperis edhe patjeter qe do jet se ne jemi t epandare pavarsisht kufijeve qe na ndajn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyThu Apr 03, 2008 6:40 pm

tom sojer shkruajti:
Maqedonia nuk do pranohej se pritet te ndahet midis Shqiperise e Bullgarise, duke iu ngjitur Kosoves ndofta, prandaj ja kursyn mundimin.

Rrofte Shqiperia e Bashkuar

Të lumtë goja tom sojer ! U bëftë ashtu se e ka hak!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 1:24 am

Rrofte Amerika qe na fute ne NATO, sa per qeverite shqiptare ato jane vegla te serbit grekut, rusit.

Bashkimi eshte shpetimi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 1:25 am

Naqeta!

Merita i takon Ustait.

https://www.youtube.com/watch?v=xBDxzMB38vU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 1:54 am

petritkola shkruajti:
Naqeta!

Merita i takon Ustait.

https://www.youtube.com/watch?v=xBDxzMB38vU

Urime.! urime.! urime.! SHQIPERI nuk diskutohet se integrimi i shqiperis ne organizatet verio-atlantike eshte nje fitore per shtetin e Shqiperis, uroj qe politikanet shqiptar te jene te zotit qe ti shfytezojne te gjitha keto dyer te bukura qe po u hapen dhe me ne fund te fillojne dhe te punojne ne ndertimin e jeses se cdo shqiptari!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 2:07 am

petritkola shkruajti:
Rrofte Amerika qe na fute ne NATO, sa per qeverite shqiptare ato jane vegla te serbit grekut, rusit.

Bashkimi eshte shpetimi!
Gjithsesi ne urojme per fitoren, meritat kane qene te c'do shqiptari. Urime SHQIPERI.!
Futja ne kete aleance eshte pozitive ne cdo drejtim dhe e afron Shqiperine edhe njehere me shume me vendet perendimore dhe strukturat e tij, sidomos ato ushtarake. Ndikimi ne te ardhmen do jete vetem pozitiv dhe shpresedhenes. Nese tragjedia e Gerdecit ishte nje loje e hartuar per te penguar futjen e Shqiperise ne Nato atehere e them me plote gojen se ata qe e gatuan ate maskarallek kane marre nje grusht qe i ka hedhur............
Rrofte Bashkimi Kombetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 3:49 am

Editorial - Shqipëria drejt NATO. Tashmë politikanët tanë sidomos ata qeveritarë mundohen të paraqesin sikur me hyrjen në NATO Shqipërisë do i mbarohen hallet, shqiptarëve do ju shtohen paratë, njerëzit do të kenë më shumë vende pune, lumturia do të vërshojë në çdo vatër shqiptare dhe paskëtaj ne do jemi një fanar ndriçues buzë Adriatikut dhe në mes të Ballkanit. Që në kokën tonë vazhdon të qëndrojë mirë kasketa kineze, dhe në trupin tonë kostumi i dokut që manifeston njëtrajtshmërinë e logjikës, kjo dëshmohet qartë gjatë këtyre ditëve të fushatës për hyrjen në NATO.Më shumë kjo ditë na kujton ditët e miqësisë me traktatin e Varshavës, dashuritë me popullin sovjetik, harmoninë me popullin vëlla kinez të ditëve të diktaturës. Gjithë kjo atmosferë na fut në paradoksin e atyre viteve kur shqiptarët viheshin në resht dhe qanin përpara arkivolit të babës shpirtëror Hoxha. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, vazhdojmë të udhëhiqemi nga njerëz që e kanë të induktuar në memorie doktrinën komuniste për vite me radhë. Kush është Sali Berisha? Një komunist i pareformuar, satrap, diktator dhe gangster. Një njeri që mbante epruvetat me urinën e Enver Hoxhës për ti analizuar nëpër europë. Kush është Edvin Rama, që sot e kemi në opozitë? Djali i Kristaqit, anëtar i Komitetit Qendror, njeri që realizmin socialist e përcillte më së miri në artin e tij dhe në organizatat bazë ku aderonte. Ç’presim nga i biri i rritur në ambiente tërësisht të indoktrinuara? Ç’përfaqësojnë Gramoz Ruçi, Kastriot Islami, Namik Dokle, Servet Pëllumbi, Skënder Gjinushi, Ridvan Bode, Ilir Rusmali, Genc Pollo, Ylli Bufi, Fatmir Xhafaj, Genc Ruli, Besnik Mustafaj, Besnik Dervishi, Ilir Gjoni, Gaqo Apostoli, Halit Shamata, Ilir Beqja, Mehmet Elezi, Lisien Bashkurti, etj, të cilët janë bijtë dhe shërbëtorët e sistemit komunist, të cilët janë pjesë e një të kaluare, të cilës i janë borxhli deri në vdekje? Ne po hyjmë në NATO me komunistë në qeverisje, me njerëz që e anatemuan NATO që nga dita që lindën e deri në ditët që ndryshoi sistemi. Një pjesë e tyre edhe sot në shpirt nuk e pranojnë këtë ndryshim megjithëse ulërasin lart e poshtë se na duhet NATO, duke lartësuar eventin që sjell ky anëtarësim. Ne po hyjmë në NATO me politikanë që në 18 vjet vetëm e kanë vjedhur, e kanë grabitur dhe masakruar shtetin shqiptar. Sot politika shqiptare është në unison përsa i përket hyrjes në NATO dhe korrupsionit të përbashkët. Nuk ka sinjal më të qartë se ngjarja e Gërdecit. Aty pamë në unison Berishën dhe Ramën, Metën dhe Gjinushin, Mediun dhe Pollon, të gjithë bashkë i lidhte një fije, Delijorgji. Delijorgjin me Ramën e lidhnin lejet e ndërtimit, Delijorgjin me Berishën e lidhni armët dhe municionet, kallashët dhe gëzhojat. Të gjithë bashkë luajnë me Delijorgjin, të gjithë bashkë i lidh fenomeni Delijorgji në rrjetën magjike korruptive. Të gjithë bashkë u munduan të mbyllin sytë para Gërdecit, para trafikut të armëve. As Ramës dhe as Berishës nuk i qante shpirti për të vrarët e Gërdecit. Të gjithë ishin të shqetësuar se ju shkatërruan linjat e biznesit që fillonin me Delijorgjin dhe mbyllen me rrethet mafioze rreth e rrotull Edi Ramës. Fokusi i politikës shqiptare qarkullon rreth fenomeneve të cilat i lidhin në një pikë të gjithë bashkë. Delijorgji ka marrë leje ndërtimi nga Rama, Delijorgji ka marrë armë nga Berisha. Të dy në mënyra të ndryshme janë vrasës që pjellin biznese vrasëse. Rama i rreh krahët Berishës. Berisha i fal reformën zgjedhore Ramës. Politika shqiptare është fokusuar në pazare kriminale në kurriz të shqiptarëve. Ne mund të hyjmë në NATO. Do të ishte një gëzim ky nëse do të kishim një kryeministër të ndershëm, nëse do të kishim një kryeministër që nuk i ka duart të zhytura në gjakun e të pafajshmëve të Gërdecit, nëse do të kishim një kryeministër të pa implikuar në trafikun e armëve. Atëherë do shikonim me gëzim se do quheshim aleatë të aleancës moderne e të qytetëruar të NATO. Por, kur kemi një kryeministër i cili ka firmosur vrasjen e Gërdecit, kur kemi një ministër mbrojtje që krijoi Gërdecin , kur kemi deputetë që kanë miratuar ligjin për Gërdecin, kur kemi opozitën që bashkëpunon me Gërdecin dhe kryeopozitarin që e ka financuar autorin e tragjedisë të Gërdecit, kënaqësia e NATO shndërrohet në dëshpërim. Të hysh në NATO me qeveritarë vrasës ky është paradoks, ky është skandal. Krateri i Gërdecit është i hapur dhe duhet mbuluar. Nëse në atë krater nuk hyn politika që e shkaktoi, hyrja në NATO do të jetë një opsion ushtarak që justifikon krateret e Gërdecit dhe të politikës të Gërdecit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 4:27 am

Berishës në Bukuresht i ngërdheshet fantazma e Çausheskut


Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Caushesku_nikola


Nga Kastriot Myftaraj - Në korridoret dhe sallat ku po të mbahet takimi i NATO në Bukuresht, në imagjinatën e të ftuarve, do të endet hija e të zotit të shtëpisë, njeriut që ndërtoi pallatin gjigand ku do të mbahet takimi, ish-diktatorit rumun Çausheskut. Çaushesku, është i vetmi nga diktatorët e vendeve komuniste që largua nga pushteti duke u vrarë. Takimi i NATO në pushtet do t’ i ngjajë një drame të Shekspirit ku pritet të shfaqet fantazma. Kryetarët e shteteve dhe të qeverive të vendeve anëtare të NATO, si dhe të partneritetit për paqe, pjesëmarrës në takim, janë mysafirë në pallatin e “mbretit” të vrarë.Fantazma e Çausheskut, duke u ngërdheshur, do t’ i thotë botës: Unë u vrava jo se isha diktator, por se nuk pranova atë, Marrëveshjen e Katovicës. Fantazma tjetër politike në pallatin e famshëm të kryeqytetit rumun do të jetë kryeministri Berisha. Kur Berisha të ngjitë shkallët, ecë në korridoret dhe futet në sallat e pallatit të Causheskut, do të ndjejë në çdo cep hijen e Çausheskut, duke iu ngërdheshur dhe duke thënë: Mirëmbrëma! Unë u vrava se ndryshe nga padroni yt Ramiz Alia, nuk pranova të shpikja një opozitar fiktiv si ty dhe ta dorëzoja pushtetin tek ai. Unë u bëra personazhi kryesor i tragjedisë se nuk pranova farsën e pluralizmit. Padroni yt mësoi nga ajo që më ndodhi mua dhe vuri në skenë farsën e pluralizmit me ty, si personazhin kryesor. Por duket se tashmë edhe për ty kanë ardhur ditë të këqija, kur ndoshta do të duhet të përdorësh helikopterin si unë. Por mos harro se ai helikopter nuk të con kurrkund, këtë e provova unë. Në takimin e NATO Berisha do të perceptohet si njeriu më i ngjashëm me Çausheskun nga të gjithë të pranishmit. Ai është kryetari i qeverisë që kur të kthehet nga takimi e presin ditë të vështira, protesta për dorëheqjen e tij. Vizita në pallatin e Çausheskut në Bukuresht, mund të jetë vizita e fundit e Berishës si shtetar në një vend të huaj. Në rast se do të jetë kështu atëherë këtu do të ketë një ironi mjaft sinjifikuese se Berisha është njeriu që u katapultua në krye të partisë së parë të madhe opozitare në Shqipëri, për të shpëtuar regjimin e homologut shqiptar të Çausheskut nga falimentimi total. Në rast se nuk do të ishte bërë në dhjetor farsa e pluralizmit politik, që i dha PPSH në pushtet të drejtën të mbetej në lojë si aktor politik i pluralizmit, atëherë regjimi i partisë-shtet komuniste thjesht do të kishte qenë i detyruar të shpallte falimentimin politik dhe ekonomik, duke mos qenë në gjendje t’ i jepte dhe ushqimin minimal popullit të uritur. Pluralizmi i luajtur si farsë me ndihmën e opozitarëve si Berisha, bëri që partia-shtet komuniste të gjente një alibi për atë që ndodhi në ditët pas pluralizmit, eksodin masiv të qindra mijë njerëzve jashtë vendit, që shërbeu si valvul shkarkimi, si dhe për të tërhequr ndihmat humanitare nga Perëndimi në sajë të të cilave shqiptarët nuk vdiqën nga uria në 1991. Tashmë, 18 vjet pas kësaj ngjarjeje, Berisha gjendet i sulmuar nga ish-partia e tij, e cila në sajë të farsës së pluralizmit mundi të përshtatet duke ndryshuar emrin dhe duke u paraqitur si parti e majtë perëndimore, gjë të cilën në atë kohë kryetari i tashëm i PS, Edi Rama e denonconte publikisht si një farsë dhe kërkonte shkrirjen e PPSH si parakusht për t’ u krijuar një e majtë realisht perëndimore në Shqipëri. Por nuk ndodhi kështu dhe Rama sot është në krye të PS, ndërsa Berisha në pushtet, është i atakuar si Ramiz Alia në 1990. Sot Berisha nuk ka rrugë tjetër veçse të përsëritë skenarin e dhjetorit 1990 në trajtë karikature, pra të përdorë Edi Ramën, ashtu siç e përdori Ramiz Alia Berishën në vitin 1990, për të bërë një marrëveshje për kalimin e pushtetit, ose më saktë të aparencës së pushtetit, që si atëherë dhe sot do të jetë në duart e një establishmenti mafioz politiko-ekonomik që sot është bërë shumë i sofistikuar, dhe që ka Delijorgjin si simbolin e tij, të lidhur si me Berishën ashtu dhe me Ramën. Ramiz Alia atëherë negocioi me Berishën dorëzimin e pushtetit, duke vënë si një nga kushtet që ai (Ramiz Alia) të mos arrestohej dhe dënohej me burgim, fjalë që Berisha me sa duket nuk e mbajti. Tashmë Berisha, i vënë në pozitën e Ramiz Alisë, duket se kërkon të njëjtën gjë nga Edi Rama dhe Ilir Meta, gjë për të cilën precedenti i paktit të tij me Ramiz Alinë nuk është se i jep siguri. Fantazma e Çausheskut do t’ i ngërdheshet Berishës dhe do t’ i thotë: Mirëmbrëma o komunist që luajte farsën e antikomunistit për 18 vjet! Ti je më i keq se unë dhe se Enver Hoxha, se siç ka thënë ai idhulli yt, Vaclav Haveli: Më i keq se komunisti është antikomunisti ish-komunist! Po tani çfarë do të bësh? Tashmë je në situatën në të cilën gjendesha unë atëherë. A do të japë dorëheqjen kryeministri Berisha pas kthimit nga Bukureshti? Një gjë është e sigurt. Berisha tashmë është një fantazmë politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 3:43 pm

Shqiperia dhe Kroacia edhe zyrtarisht morren fetesen per NATO. Maqedonia mbeti e zgenjyer nga ky Samit. E vetmja gje qe mund te ngushelloje Maqedonine eshte qe ajo do te mund te marre ftesen ne momentin qe zgjidh problemin me emrin, pa patur nevoje te pritet Samiti i ardhshem ne 2012.
Sipas jush, cka fituan Shqiperia dhe Kroacia me marrjen e fteses dhe cka humbi Maqedonia?
Jepni mendimin tuaj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 3:46 pm

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia mbetet jashte. Cka mendoni?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Kush mbeshteti dhe kush ishte kunder Maqedonise?   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 4:06 pm

03.04.2008
Franca, Italia, Spanja, Islanda dhe Luksemburgu e shfaqën mbështetjen për pozicionet greke, deri sa Hungaria, Sllovakia, Belgjika, Holanda dhe Gjermania treguan mirëkuptim për argumentet e Greqisë.

Qëndrimeve të Greqisë i kundështuan Turqia, Sllovenia, Çekia, Estonia dhe Lituania, të cilat shprehën mbështetje të pakushtëzueshme për ftesën për Maqedoninë.
Danimarka, Bullgaria dhe Norvegjia, edhe pse në të njejtin drejtim, ishin më pak entuziaste. Kanadaja, Britania e Madhe dhe Portugalia, nuk ndërmorën kurrfarë pozicionesh.
Presidenti francez Nikolla Sarkozi, ishte mbështetësi më i fuqishëm i pozicioneve greke, i cili në fjalimin e ti, tha se është i solidarizuar me Greqinë dhe se beson se duhet të gjehet zgjidhje.
"Kam rrënjë hungareze, por gjithashtu kam edhe rrënjë greke dhe tërësisht i respektoj", tha Sarkozi.
Gjatë darkës punues zyrtare, Karamanlis mbrëmë pati bisedë të shkurtër me presidentin amerikan, Xhorxh Bush.
Lidhur me këto ngjarje, zëdhënësi i NATO-s Xhejms Apaturaj, pas përfundimit të darkës punuese në Bukuresht, për gazetarët në Bruksel, deklaroi se "Greqia qartë ka treguar se edhe krahas faktit që dëshiron ta shohë Maqedoninë në NATO në një kohë shumë të shpejtë, nuk është e mundshme që të japë pajtueshmëri për hyrjen e saj deri sa çështja për emrin mbetet e pazgjidhur"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 4:57 pm

Urime Shqiperi urime shqipetar per marrjen e fteses per antarsim ne NATO dhe me pas ne familjen e madhe Evropiane. Macedonia nuk meriton te integrohet ne keto rrethe por duhet ti ktheje pjeset e okupuara dhe te behet Bashkimikombetar ashtu sic ka qene me shekuj. Sllavet jane popull te cilet thirren ne emner te shtetit por nuk kane identitet keshtu qe duhet te zhbehet ky shtet artificial.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 46
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 6:58 pm

Urime Shqiperise per ftesen zyrtare nga aleanca veriatlantike , me shum me erdhi mire qe e refuzuan Maqedonine klonin e serbobugarve .
Pa marr parasysh se ne qeveri gjindet partia demokratike e Sali Berishes kjo eshte fitore e gjithe Shqiptareve dhe merite e te gjitheve , besoj se shum shpejte do te gezohemi e do ta festojme Bashkimin e te gjitha trojeve Shqiptare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Lavdi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lavdi


Female
Numri i postimeve : 162
Age : 56
Vendi : Kosove
Registration date : 30/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 7:19 pm

POOOOOOOOOOOOOOOOO bac petritkola po qenke me tveret i krist frustrimac.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptyFri Apr 04, 2008 8:00 pm

biligoa shkruajti:
Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia mbetet jashte. Cka mendoni?


Jam i gezuar neser definitivisht do hyjme ne NATO, Shqiperia dhe Shqiptaret jane te sigurte, aq me behet vone nese nuk futet Maqedonia ne Nato, ne Shqiptaret e Maqedonise me futjen e Shqiperise llogarisim se edhe ne jemi ne NATO, skemi kohe te meremi me Sllavet, nderojm emrin nuk nderojme emrin, c'far te duan le te bejne, NE DO BASHKOHEMI ME SHQIPERINE
ROFTE SHQIPERIA ETNIKE

Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptySat Apr 05, 2008 7:39 am

hena shkruajti:
POOOOOOOOOOOOOOOOO bac petritkola po qenke me tveret i krist frustrimac.

Bjeri defit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptySat Apr 05, 2008 7:59 am

Saliu ngatërron standardet e NATO me ato “Traktatit të Varshavës”

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Pdf_button
Grada e perdoruesve-ve:Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Rating_starShqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Rating_starShqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Rating_starShqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Rating_starShqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Rating_star_blank / 25
I varferI mire
Friday, 04 April 2008
Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Berisha_sali_5 Nga Arjan PRODANI - Dikur, midis shtatorit dhe tetorit të vitit 1982, më thirrën në një zyrë të vogël të operativit të sigurimit në vendin ku vuaja internimin. Ishte dy ditë pasi më kishin arrestuar babanë nëpërmjet një spektakli të cilën e bënte diktatura në orët e vona të natës, ku policë, kooperativistë, sigurimsë dhe operativë të armatosur deri në dhëmbë hynë me dhunë në shtëpinë tonë. Operativi i sigurimit, i cili quhej Xhemal, më nxori përpara një letër dhe më tha në mënyrë urdhëruese, “firmose”! Ky urdhër më paraqiste një vendim të komisionit të internim dëbimeve ku unë isha internuar me detyrim paraqitje në polici dy herë në ditë,nga viti 1982 deri në vitin 1987, internim që mu shtua edhe pesë vjet më vonë nga po i njëjti Xhemal. Kur kujtoj ato ditë, pasi kisha ngrënë atë goditje nga arrestimi i babait tim, më kujtohen duart e mia që dridheshin kur firmosnin të bindura një internim që nuk dija pse e merrja. Nuk kisha mbushur akoma 18 vjeç dhe në mënyrë të dhunshme internohesha nga sistemi dhe kriminelët që diktatura na i sillte për të na terrorizuar dhe masakruar. Nuk e di, por gradualisht po ky Xhemali mu bë si një xhebrail që më ruante ngado që shkoja. Sinqerisht në fillim më kallte datën, por gradualisht xhelati Xhemal mu shndërrua në mjeranin Xhemal. Pasi u ambientova me hienën Xhemal, që më rrinte si hije nga mbrapa, fillova të qeshja me këtë mjeran, me këtë vegël të shpifur të regjimit që na persekutonte. Tashmë gogoli Xhemal çdo ditë që kalonte më merrte forma të çuditshme, deri sa në sytë e mi përfundoi në një miush të palarë gjirizesh, që edhe pse më kishte të “prangosur”, filloi të na kishte frikën. Frikën e ndryshimeve demokratike, që përfshinë mbarë botën. E bëj këtë krahasim se këto ditë vendin e miut Xhemal, në sytë e mi e ka zënë miu Sali. Dje policia tatimore me miushët e miut Sali, më solli një shkresë ku në një farë mënyre më paraqiste presionin e radhës për mbylljen e gazetës “SOT”. Dje, miushët e vegjël të miut Sali lanë një letër poshtë dyerve të zyrave të gazetës, ku sipas tyre gjobitesha me 20 milionë lekë, pasi nuk kisha punësuar 30 gazetarë sipas normativave dhe urdhrave të paligjshme të miushit financier të Sali Berishës, Ridvan Bode. Nuk e patën as guximin e miut Xhemal, miushët e miut Sali. Dje gazeta “SOT”, u dënua me një gjobë që paralajmëronte shumë. Pse na i vuri këtë gjobë Saliu, mos vallë i kemi shkelur në kallo? Diaboliku Sali. Më ka parë gjithë këtë kohë me syrin e miut Xhemal. “Armik”! Nuk ka si të ndodhë ndryshe, Saliu është Xhemali dhe Xhemali ka qenë qeni im i kufirit në internim. Saliu ka qenë qeni i kufirit i Enverit në organizatën bazë që kryesonte dhe tani mesa duket nuk mund të rrijë pa e bërë këtë rol me mua. Forcë zakoni. Largqoftë, vendin e Xhemalit ma zuri Saliu. I pari në internim dhe i dyti në demokraci. Luftë është kjo, Saliu kërkon të vazhdojë i qetë despotizmin, grabitjet e parave të shqiptarëve,vrasje të tjera si ajo e Gërdecit, trafik armësh dhe trafik influencash. “SOT” duhet të mbyllë gojën! Mjaft me Gërdecin dhe me bëmat e miut Sali. Nuk duhet në skenë një gazetë që i nxjerr të palarat. O zot. Saliu kërkon të na mbyllë gojën. U kthye në origjinë. U kthye në kohën ku griste pantallonat e studentëve apo qethte flokët e tyre. U kthye në kohën e gazetës Koha Jonë, të cilën e digjte me shiksat që sot i ka vënë në krye të tatimeve. Çmund të presësh, nga një njeri që orgazmonte kur ne internoheshim dhe persekutoheshim? Çmund të presësh nga një njeri që qesh me vdekjen e Gërdecit? Çmund të presim nga njeriu që mbante epruvetën me urinën e Enverit në duart e tij “delikate”? A është ka gisht në vrasjen e Gërdecit Saliu? A ka bërë trafik armësh Saliu? Mos o zot, gazeta “SOT” ka qenë e kujdesshme, e ka thënë “letra higjienike” New York Times. Ne dje hymë në NATO. Dje miu Sali gjeti kohën për të treguar se hyrja në NATO ka standarde të reja. Mbylljen e gazetave. E filloi me SOT-in dhe nuk i dihet se deri ku do të shkojë. Faleminderit NATO! Paske standarde moderne dhe bashkëkohore! Dje ne hymë në NATO, dhe në NATO na përfaqësonte komunisti i devotshëm Sali. Mjerë NATO për partnerin që ka. Mjerë ne ku po shkojmë, nëse kjo do të jetë fytyra e vërtetë e NATO, këto do të jenë standardet e NATO. Mesa duket Saliu ngatërron standardet e NATO, me standardet e “Traktatit të Varshavës”, të liderit të tij shpirtëror Enver Hoxha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m EmptySat Apr 05, 2008 8:20 am

biligoa shkruajti:
Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Nato
Sapo u vendos qe Shqiperia ka mare zyrtarisht ftesen per ne NATO

Urimet me te perzemerta..Urime Shqiperi terhiqe kemben zvarre, dhe merre kosoven me vete.Gjithmon kam thene se vllau i madh duhet te kujdeset per vllaun e vogel. vetem te mos me kritikojn qe nuk e thash se shqiperia eshte vendi ame i gjith shqiptarve sepse kjo kjo nuk guxon te kontestohet .gjith te mirat shqiperise dhe shqiptarve.
I lutem administratorit postimet jasht teme te fshijen  duke mare prasysh dhe kete postim,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m   Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» SHqiperia NE NATO
» A K T U A L I T E T E dhe I N T E R V I S T A
» Nato per FSK?
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» Pavarsia e Kosoves

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: