Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush genjen me se shumti

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyThu Dec 11, 2008 11:59 pm

Sofra shkruajti:
Më së shumti gënjejnë femrat Very Happy , e sa i përket burrave hiç nuk gënjejnë.... ata veç aty këtu naj rrenë të vogël, se u ka metë amanet... se banë me rrejtë hasmin me e shpëtu koken. Wink
E tash dalim te hasmi se kush është Hasmi !!? A i keni ndëgju plakat se dy hasëm flejnë në një jastëk. Arrow

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 40
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyFri Dec 12, 2008 12:04 am

Sofra shkruajti:
Sofra shkruajti:
Më së shumti gënjejnë femrat Very Happy , e sa i përket burrave hiç nuk gënjejnë.... ata veç aty këtu naj rrenë të vogël, se u ka metë amanet... se banë me rrejtë hasmin me e shpëtu koken. Wink
E tash dalim te hasmi se kush është Hasmi !!? A i keni ndëgju plakat se dy hasëm flejnë në një jastëk. Arrow


E ke deshifruar si duhet. Por, dije edhe kete se po te mos kishte dashur Adami, nuk kish arritur tia jape mollën Eva!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 13, 2008 4:37 am

Veneta shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Veneta shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Veneta shkruajti:
Mendoj qe kjo ka te beje me shume me karakterin se sa me gjinine. Varet shume nga menyra se si nje person eshte rritur, edukuar dhe si e ka ndertuar personalitetin e tij. Po te thonim qe genjejne me shume femrat apo meshkujt, pak a shume do te pajtoheshim me ate punen e jetes dhe vdekjes, qe sa jane te ngjashme aq edhe jane te ndryshme, apo se kalojne neper nje ngushtice te njejte por nuk preken kurre me njera tjetren! Mendoj une.

Relativisht pajtohem. Do shtoja se meshkujte ne te shumten e rasteve rriten, edukohen dhe e formojne personalitetin e tyre perkrah genjeshtrave ! Ndryshe do mbeteshin deshtak.
E ke thene te kunderten: Meshkujt do te mbeteshin deshtak pikerisht nese rriten, edukohen dhe e formojne personalitetin e tyre perkrah genjeshtrave. Mos harro se nje mashkull ka nene nje femer!!!

Jo, nuk mendoj se e kam thene te kunderten. Eshte shume e vertete kjo qe kam thene ! Ngase shumica e meshkujve ( me perjashtime) rriten ne kuptimin piqen, edukohen dhe formojne personalitet perkrah genjeshtrave ! Ajo qe keni thene ju se nje mashkull ka nene nje femer, eshte e vertete. Por mos harro se mashkulli e ka nene nje femer deri ne nje moshe te caktuar, me pas jo.Dhe ketu menjehere fillon te ndertoje gjithcka ne baze te genjeshtrave ! Ne dallim prej femres, e cila gjithnje si femije, edhe kur te formon personalitetin e saj, edhe kur te martohet dhe ne cdo kohe e ka nje femer nene dhe kjo eshte arsyea qe femrat jane me ndryshe nga meshkujt.
Keshtu si thua ti E_Bukura i bie qe mashkulli kur te ndahet nga nena (nese ndahet, martohet apo jeton i pavarur) te quhet jetim, ndersa femra paska nene ne cdo kohe! Diku tjeter ke thene qe pak a shume nuk ka mundesi per nderhyrje ne krijimin e karakterit pas moshes se pubertetit, ndersa tani thua qe meshkujt nje gje te tille e bejne pikerisht kur jane ne moshen madhore. Nga menyra se si e vlereson kete qeshtje ndonjehere me duket sikur ke nje mllef ndaj kesaj gjinie te bukur.
Une prape mendoj qe kjo eshte pune karakteri, dhe se gjinia nuk eshte aspak percaktuese ne kete rast!
Veneta nuk e thashe tamam ne ate menyre. Mashkulli ne te shumten e rasteve qe mos te theme gjithnje, eshte me large nenes se tij ! Femra gjithnje eshte me afer dhe eshte e prirur ta ndegjoj dhe mesoje me shume nga nena. Mashkulli jo vetem kur martohet, ndahet largohet nga nena, por qe ne moshen e adoleshences (13-18) veq se largohet nga nena, dhe e ka me te larget nenen, ne dallim prej femres e cila nuk ka moshe te percaktuar, por gjithnje eshte me afer nenes.
Asnjehere nuk e kam mohu se kam mllef per gjinin e "bukur"-mashkullore. E theme sepse jane te atill-mashtruhes, perfituhes, egoist etj.,etj. Kemi shembuj sa te duash edhe pse meshkujt do reagojne dhe te sjellin shembuj te ngjajshem per femrat vetem qe te vetmbrohen. Por, ato gjera qe i bejne shumica e meshkujve, jane krime te renda.

Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 13, 2008 4:53 am

Njëriu
sepse kafshët dhe Shtazët sdin të Flasin
se edhe ato kishin gënjy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldren1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aldren1

Male
Numri i postimeve : 144
Age : 25
Vendi : Gjakove
Profesioni/Hobi : Futboll
Registration date : 02/10/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 13, 2008 10:08 am

per mua me se shumti genjejn politikanet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 52
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 13, 2008 12:05 pm

Femrat pa asnje dyshim...(edhepse ka aty ketu edhe perjashtime)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 13, 2008 12:14 pm

Une kisha thene Meshkujt pa dyshime sepse gjithnje munbohen te mashtrojne prezantohen gjithnje ato qe nuk jane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:23 pm

Kjo eshte gje normale, qe femrat genjejne me shum, normal dhe meshkujt ganjejne pak. E dini pse??, sepse kur i shohim femrat se si po genjejne ne cdo fjale qe folin, atehere dhe ne po themi : te genjejme dhe ne nga pak, te shohim se si eshte ajo ndjenje, hahaha . Very Happy Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
L1ndush3
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
L1ndush3

Female
Numri i postimeve : 553
Age : 38
Vendi : Gjk
Registration date : 04/12/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:26 pm

jo valla meshkujt genjejn me shum Very Happy Very Happy Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:27 pm

L1ndush3 shkruajti:
jo valla meshkujt genjejn me shum Very Happy Very Happy Very Happy
Deshmoma kete qe thua ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
L1ndush3
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
L1ndush3

Female
Numri i postimeve : 553
Age : 38
Vendi : Gjk
Registration date : 04/12/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:28 pm

e po nga provoja e kam hehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:39 pm

Ja pak fjale per femrat...

Takohesh me nje femer, del pin nje caffe, te pelqen i pelqen e sene vene, hic pa e pyetur thot vallah vec nje te dashur e kam pas e kam ra prej dardhe me te, kurr me as nje puthje nuk e kam pas prej dikujt tjeter ( Genjeshter, sepse hic me pak se 5 e me shum nuk ka mbet pa i pas ).

Tjetra thote: i vetemi je qe me ben te ndihem shum mire kur jam me ty, pasi qe me ate qe e kam pas nuk ka dite se si te me doje e te me beje te ndihem mire. Genjeshter.

Tjetra, vec nje muaj kam qen bashke me ate, jam nda prej tij menjeher kur e kam pa qe nuk eshte njeri. Genjeshter ( sepse me te ka qene hic me pak se 5 muaj apo nje vit ).

Tjetra thote: Me beso zemra ime me bene te ndihem sikur fluturoje kur te kam pran. Genjeshter ( pasi qe mendjen e ka tek ai tjeteri ) Very Happy

Tjetra thote: Nuk kam pasur te dashur asnjeher, a ne fakt ajo vec ka qen e martuar dhe ka femije ( sigurisht i ka qu tek Mami me u kujdes per ta ) . Genjeshter ( ... pa krip fare ) Very Happy

Keto jane femrat ...

Kaq njeher, nese ka nevoje prap ksajde do jem Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 1:51 pm

Bibikimi genjen me se shumti...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 22, 2008 4:44 pm

çdo Njëri Gënjen
por kuptohet se Politikanëve smund të ja kaloj Njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 27, 2008 6:02 pm

BiBiKiM shkruajti:
Ja pak fjale per femrat...

Takohesh me nje femer, del pin nje caffe, te pelqen i pelqen e sene vene, hic pa e pyetur thot vallah vec nje te dashur e kam pas e kam ra prej dardhe me te, kurr me as nje puthje nuk e kam pas prej dikujt tjeter ( Genjeshter, sepse hic me pak se 5 e me shum nuk ka mbet pa i pas ).

Tjetra thote: i vetemi je qe me ben te ndihem shum mire kur jam me ty, pasi qe me ate qe e kam pas nuk ka dite se si te me doje e te me beje te ndihem mire. Genjeshter.

Tjetra, vec nje muaj kam qen bashke me ate, jam nda prej tij menjeher kur e kam pa qe nuk eshte njeri. Genjeshter ( sepse me te ka qene hic me pak se 5 muaj apo nje vit ).

Tjetra thote: Me beso zemra ime me bene te ndihem sikur fluturoje kur te kam pran. Genjeshter ( pasi qe mendjen e ka tek ai tjeteri ) Very Happy

Tjetra thote: Nuk kam pasur te dashur asnjeher, a ne fakt ajo vec ka qen e martuar dhe ka femije ( sigurisht i ka qu tek Mami me u kujdes per ta ) . Genjeshter ( ... pa krip fare ) Very Happy

Keto jane femrat ...

Kaq njeher, nese ka nevoje prap ksajde do jem Very Happy

Qe te tjeret t'i pranojme si te verteta keto qe keni thene ju. Duhet te pohoni se flisni nga pervoja. Ne te kunderten jane pa shije !
Ne rastin e pare, behet fjale per disa femra qe keni pasur "fatin" personalisht t'i njihni dhe ne fund keni dalur i mashtruar !
Ne rastin e dyte, nese nuk e keni nga pervoja, gjithcka qe keni thene mbetet pa shije. Mos e kurse kripen, ah ah ah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 27, 2008 9:02 pm

Mendoj se me se shumti genjejne ata qe kujtojne se i dine te gjitha, pastaj gejejne ata qe kur kane hall behem hipokrite dhe jane gati te bejne gjithshka, deri edhe te ngallin meshire tek te tjeret, per te zgjidhur problemet e tyre.

Te gjithe genjejne nga pak, sepse e tille eshte jeta, por keto dy kategorite e mesiparme jane fare te padurueshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ada_Kondi
Fillestar/e
Fillestar/e
Ada_Kondi

Female
Numri i postimeve : 49
Age : 37
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/12/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySat Dec 27, 2008 9:07 pm

Me se shumti genjejne ata pa karakter dhe shume me teper jane meshkujt te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
egzona-
Anëtar i ri
Anëtar i ri
egzona-

Female
Numri i postimeve : 71
Age : 27
Vendi : prishtina
Registration date : 28/11/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySun Dec 28, 2008 2:12 pm

ata qe genjejen e din vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptySun Dec 28, 2008 3:30 pm

E_Bukura shkruajti:
Qe te tjeret t'i pranojme si te verteta keto qe keni thene ju. Duhet te pohoni se flisni nga pervoja. Ne te kunderten jane pa shije !
Ne rastin e pare, behet fjale per disa femra qe keni pasur "fatin" personalisht t'i njihni dhe ne fund keni dalur i mashtruar !
Ne rastin e dyte, nese nuk e keni nga pervoja, gjithcka qe keni thene mbetet pa shije. Mos e kurse kripen, ah ah ah.
E_Bukura, mendoje se pak a shum di per jeten time dhe kete e di se a flas nga pervoja, apo jo ?? Une them se jane me nje shije shum te mire, keto qe kam thene me larte. Edhe pse nuk jam nisur nga pervoja ime personale ( kete gje e di shum mire ti ). Tani nese ke per te shtuar dhe dicka, vetem urdhero e nderuar ...

Prap mbetem ne ate qe kam thene me larte ... !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 29, 2008 6:32 am

Redaktoret
Liderët
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tigrina
Fillestar/e
Fillestar/e
Tigrina

Female
Numri i postimeve : 57
Age : 31
Vendi : Ne hene!
Registration date : 11/12/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 29, 2008 12:31 pm

Xili shkruajti:
Redaktoret
Liderët
Pupupupuuu... jo po regjisoret xili Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 29, 2008 12:34 pm

Pinokio
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 29, 2008 3:59 pm

BiBiKiM shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Qe te tjeret t'i pranojme si te verteta keto qe keni thene ju. Duhet te pohoni se flisni nga pervoja. Ne te kunderten jane pa shije !
Ne rastin e pare, behet fjale per disa femra qe keni pasur "fatin" personalisht t'i njihni dhe ne fund keni dalur i mashtruar !
Ne rastin e dyte, nese nuk e keni nga pervoja, gjithcka qe keni thene mbetet pa shije. Mos e kurse kripen, ah ah ah.
E_Bukura, mendoje se pak a shum di per jeten time dhe kete e di se a flas nga pervoja, apo jo ?? Une them se jane me nje shije shum te mire, keto qe kam thene me larte. Edhe pse nuk jam nisur nga pervoja ime personale ( kete gje e di shum mire ti ). Tani nese ke per te shtuar dhe dicka, vetem urdhero e nderuar ...

Prap mbetem ne ate qe kam thene me larte ... !!

Ruaje gjak nxehtesin per dic tjeter...Merri gjerat me shtruar. Nuk e perjashtova mundesin e atyre rasteve qe keni cekur ju. M'u duke teper pa ngjyre menyra se si i keni pershkruar! Aq sa mua me erdhi per te qeshur ne momentin qe lexova !
Nuk dua te shtoj dic me shume, ngase do kete reagime edhe te ashpera nga te tjeret dhe do te behet nje rremuje e madhe...
Mbaje fjalen e dhene, ma ruaj nje Reviste se njeren nga keto dite do vije...Kjo eshte me e rendesishme.

Mirembeteshi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 EmptyMon Dec 29, 2008 4:50 pm

gënjejnë edhe ata që nuk ma dorëzojnë edhe mua një revistëRazzërse mos ta kem?Fundja revista i dedikohet lexuesve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush genjen me se shumti   Kush genjen me se shumti - Faqe 19 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush genjen me se shumti
Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: