Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi tė krijuara nga forumistėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next
AutoriMesazh
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyMon Feb 25, 2008 11:30 pm

Nuk ishte rastėsi

Tė pash
nėpėr tė gjitha
ngjyrat e ylberit
tė pash

shpirti yt
nuk ishte rastėsi
nė ngjyren e kaltėrt
tė ylberit.

ngjyra e gjakut
nė duart e tua
tek shtėrngoje gjembat
e karanfilit pėr mua.

Ajo qė vinte mė pas
nuk ishte rastėsi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyTue Feb 26, 2008 12:18 am

Flm.Deli qe keni sjelle keto poezi te mira ti lexojme dhe ne... ju pergezoje dhe ju uroje shendet dhe te shkruani vargje te reja.... suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyTue Feb 26, 2008 12:49 am

Falemėnderit edhe nga ju pėr respektin (Urata dhe Shpati )dhe ju tė tjerėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Edonis
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 17
Registration date : 27/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 12:23 am

Sofra i lexova poezit e tua sukses ne te ardhmen.

Gjithashtu me pelqyen edhe poezit e Premtimit, Urates, Delis suksese ju uron Edonisi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 2:37 pm

Klithmė varrėve


Ti, o miku ime,kur me shpuan plumbat me dhe besen se do te ngritesh zerin e liris dhe te drejtesis edhe per mua, e une e lashe vdekjen te me mirrte, sepse, besoja ne ty e trimat tjere qe ishin perkrah neshe. Po ti ē'bere pas "liris" harrove drejtesin!
E ne po shohim dhe nga varret, ē'te ka verbuar, athua?!
LuftetareT e liris edhe tradhetare po ti quajne. E ti heshte!. O si s'me hapet ky varre!.
Nena ime qe te gatu buke te nxehte, sote e uritur po vdese, ajo te deshi dhe te ruajti si bire, duke te sheruar plaget kur more lajmin e vdekjes sime, ti i the se me ke mua, e ti...?
Femijet tane qe me buzeqeshje engjellore ju ngrohen, sot ne rruget e Kosoves, lemoshe kerkojne. Kurse ti me premtove se femijet e mi do te jene ne nje sofer me femijet e tu...
Klithe...Klithe, o varri ime, se te kujtojne miqte vetem ateher, kur kane nevoje per ty, e te ven lule llastiku per te mos i degjuar klithmat tua.
Te huajt u jane ber zot shtepije.
E ju kerceni valle si arusha mali...
Kur te rinjet ngrehin zerin e se vertetes,ju thuani heshtni, i vrani, i futni prapa qelive, ngase s'duruat dote te verteten e tyre, deshet ti trembni, por s'u temben dote.
E juve j'u detyruan te kerceni valle, j'u thane vzhdoni vallzoni s'eshte asgje, nje aksidente i vogel..., i kishim ngaterruar plumbat me ato te gazit lotsjelles. E ju, sa naiv u treguat, u besuat! Pastaj dhe filluat ti quani rrebelim, shfrenim rinor.
Klithe..., o varri im, klithe..., ndoshta zeri yt do degjohet e arushat do ndalin vallen, per ta pare te verteten, se litarin qe po terhiqet ka ngushtuar dhe varret tona...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyWed Feb 27, 2008 5:35 pm

Ti vjen

Ti vjen
Mbi krahėt e dallėndysheve
me bulėzimin e parė tė sythave.

Ti vjen
nė fazėn e nėntė
tė nėntditėshit
kur largon akullin
dhe ēelė lulet nė bjeshkė.

Ti vjen
mė mallėngjen.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 11:59 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lejla
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Lejla

Female
Numri i postimeve : 91
Registration date : 27/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 12:54 am

shum poezi e mire ,Sofra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 1:18 am

Shih

Ra nata
Perseri te kujtova nga e para...
Shih...
Kerkova
Ngrohtesine tende si asnjeher me pare
Oret u shpalosen ne mall
malli pa meshir u hakmare
Shih...
Si fshehtesi te ruaj
Fshehtesia tradhtar
Shih...
Kerkoj rinin
Rinia e gjunjezuar
Shih...
une perseri pa ty
Edhe kjo dite nate u be
Shih...
Kujtimet qajne
Pavetdije me vrajne
Shih ...
Ditet veniten
Rete udhtojne, udhtarin e radhes e dergojne
Shih ..
U krijua edhe nje poezi
Poezia ngushlloje dashurine
Shih ..
Thone koha sheron
Genjejne sherimi kot u krijua
Shih..
Jeta kalon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 1:56 am

Albea pergezime ...me pelqen shume stili ne poezin tende pergezime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyThu Feb 28, 2008 2:15 am

Flm shume Euridika
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyFri Feb 29, 2008 5:28 am

Nje nostalgji e hershme
Barku i nenes clodhje
Ze i femijerise me nuk je
Nje jete ne shekuj e permbledhur
Ne nje mendje te piklluar e mbetur
Koha ka kaluar
Qenkam lodhur duke pritur
Shkuarja jote shiqim i pashlyer
Shkuarja jote shenje e pahequr
Ndarje e papritur
Ne asnje fjal e shprehur
Dhe me lote e lare nje pikture
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySun Mar 02, 2008 4:28 am

Albea pėrgėzime pėr poezit qė i ke shumė tė mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:18 am

Flm sofra shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:25 am

Shume poezi te mira Albea pegezime...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 3:36 am

Flm Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyMon Mar 03, 2008 4:03 am

Me nuk je..
Ne thellsirat e zemres sime
ne lotet e syve
Ne vuajtje
Me nuk je
te fundosa ne oqeane
Si lotet te shlyva
askush per ty te mos qaj
Me nuk je
Te perzura nga shpirti
Te fala fatit
Te te harxhon ne menyre me te padhimbshme
Me nuk je
As ne toke as ne re sikur nuk je
Te dhurova eresires
Ku as shi as nje dite e re nuk bje
Me nuk je
Nuk mund te kthehesh
Iu luta lutjes te te mos meshiroj
Me nuk je
Te venita ne reren e gjalle te quajtur vdekje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyTue Mar 04, 2008 2:08 pm

Albea ke poezi tė mira, suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyFri Mar 07, 2008 8:35 pm

Pas mesnate shikoj yjet

Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,


Nese je ne mesin e tyre
Te lus nje shikim ma fal
Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Me kot mbeta pa gjume
S'ishe ti,ishe MALLI IM.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyFri Mar 07, 2008 10:19 pm

Albea,Trandofile,pergezime,ndjehem shumė i frymėzuar kur njoh poete si ju nė forumin tonė,vėrtetė poezi tė bukura,vetėm te para,suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySat Mar 08, 2008 3:31 am

Flm Shaban dhe Sofra qe i pelqeni vargjet.

Shkruaj...
me ndjenja her te cmendura...her te dyshimta
...ne naten e mjegullt...ne kahje te panjohur
...ne letren e coptuar...
...e kaluara kundershton
Une kundershtimin e kundershtoj
Zemra ankohet per ritmin e gabuar
Shterja kaperdin lotet...
Shikim i vjetruar behesh
Plakesh ne kujtime mbetesh
Deshira e re te vjetren e haron,
Do te shkruaj derisa ahu rjedh ne fetyren tende
Paligjshem do ti shkatroj vargjet
Do te te ringjallen kujtimet ne syt e mbydhur qe i ke
Ne mengjesin e pare do te me kerkon...te panjohuren do ta zbulon
Syt edhe me zi do te te behen
Do te renqethesh sa her"e pamundur"nje leter te ndryshkur do te te dergoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySat Mar 08, 2008 2:39 pm

Albea,je nje poete qe premton shume,vazhdo kėtė rrugėtim tė mbarė,kėtu e ke gjetur veten aq mirė,vetėm hapėro tepara.Poezitė tuaja mė pėlqyan shumė,shumė suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySun Mar 09, 2008 4:31 pm

Rruga e Gjakut

Me shekuj lodrova neper perjetsi
Me vdekjen luftova,vetem per liri
Me armikun e pafar,nen t'tmerrshmet stuhi
Mbi detin e dallgezuar,luftova per Liri

N'udhtim me Leke trimin,n'thellsirat e Azis
n'pyje e shkretetira,me rrezet e trimerise
Me Pirron kalova dete,me shqipen mbi kry
luftuam me lavdi per t'liren Iliri

Krah Mujit e Halilit,besen jau kem dhan
i gjall edhe i vdekun per liri bej nam,
Bri Gjergj Elez Alis,nder brigje t'Dalmacis
Shpaten time ndryshka me gjak t'bajlozit t'zi

Me plis prane Skenderbeut,ne grykat e Shqiperise
simbol Leken e Pirron,shpaten e lashtesis,
pa uj n'rrethime t'gjata,n'kala t'ngrime mbi kreshta
bini trima hasmit,se na ra nder "vneshta"

Nder kuvende t'mdha,fjal t'embla t'bac Abdylit
thrrasin per bashkim,t'gjith rreth kryetrimit
Me gjakun e Mic Sokolit,e shkruam historine
perpjekjet e pashuara,per t'fitu lirine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySun Mar 09, 2008 4:58 pm

Ago Muji ke thurr vargje teper te mira, ju pergezoje dhe vazhdoni ende shkruani.... shendet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albea
Anėtar
Anėtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptyFri Mar 14, 2008 3:07 am

Ti

Ti me ishe ne mendje i gryer
Si nje mit i pathyer
Ti me ishe emer
Me ishe shpirt
Ne ruget e botes qe lozje
Ti me ishe shprese
Ne ndjenjen lakuriqe
Ti me ishe ritme
Ne njemije ore i pandaluar
Gjithnje me ankth e zgjuar
Ti me ishe yll i pazbuluar
Ne asnje nate i krijuar
Ti me ishe engjell i djallezuar
Ne nentoken tende i paleshuar
Ti me ishe buzqeshje
Me ishe ngrohje
Qe gjakun me ngrije kur me lije
Ti me ishe lot
Qe nuk mjaftonte kohe te me ngushlloje
Ti me ishe bote e ndaluar
Qe kur s'te lene te ikje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Arta

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 EmptySat Mar 15, 2008 1:00 pm

Refugjat me baban.

Me dhunė na larguan
nga Kosova jonė
refugjat nė Maqedoni
o zot, nė tokėn tonė.

atje....

nėnė e baba ,
motėr e vėlla .
e pata baban.
edhe mik e shok bese.

Ende nėpėr flokėt e mia
ndjejė dridhjen e dorės
nga malli kur mė flisje
pėr krenarin e kosovės.

Ti ike Baba
me Kosovėn nė zemėr
I mbylle syt plot mall
pėr tokėn tonė
ku ishim refugjat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi tė krijuara nga forumistėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: