Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi tė krijuara nga forumistėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
AutoriMesazh
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Dec 26, 2007 5:36 pm

Poashtu pėrgėzime pėr SHABAN CAKOLLI, KOSOVARJA dhe AQUIL qė e pasurojnė kėtė rubrikė me kėta vargje tė bukura ......vazhdoni ..........suksese tė gjithėve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:53 am

Faleminderit Urata pėr pėrgėzimin tuaj.


Vjeshta ėshtė afėr

Or Mik

Ditėt afrohen
me drithmat e zemrės
nė errėsirė

afrohen ditėt
sikur hapat nė ugare...

Or Mik

Ti vjelim frutat
qė pikojn djersė
Vjeshta ėshtė afėr.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:04 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 12:20 pm

Hej Sofra ke vjersha te bukura. Une i kam lexuar te tera. Shiko kjo e fundit, me pelqen jashte mase. Vazhdo Sofra!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:51 pm

Faleminderit Tomsojer.Melankoli

Pes minuta
pa njėzet e katėr,

nė tavolin
njė gotė
njė laps
mbi fletė
dhe njė fotografi,

sikur pėrgjojnė
heshtejn time.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:04 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Arta

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 5:55 pm

te lumte sofra per keto poezi qe me pelqyen shume ,suksese te metejshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lejla
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Lejla

Female
Numri i postimeve : 91
Registration date : 27/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 9:31 pm

o sa te bukura me kuptim shume domethenes,te lumte sofra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 9:57 pm

nuk mund ti lexoj ketu poezi edhe te mos i jap nje kompliment ketij njeriu te madh qe i ka shkruar pergezime sofra vetem perpara
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyWed Jan 02, 2008 10:10 pm

Tė lumt Sofra do behesh edhe njė Poet i mir .
si dhe ju tjerėt pėr poezit qė po i sjellni si dhe ju uroj edhe me tutje suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Jan 03, 2008 5:14 am

Arta, Lejla, rrebelja, Deli faleminderit pėr fjalėt e mira tė cilat mė japin kurajo qė tė mundohem tė shkruaj mė mirė dhe mė shumė.

Koha kalon

Mesnatė
bie shi
hap pas hapi
arrijmė largėsitė

Koha kalon
bashk me te
ditėt, muajt, vitet,

Dėshmitar
janė
plagėt tona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Jan 03, 2008 7:22 pm

Sofra, sote i lexova gjitha poezit e juaja dhe mund te them se jeni nje poet me plotekuptim e fjales. Mos e mer si kompliment por si diqka te vertete qe duhe ti falenderoheni Zotit per kete. Gjithashtu edhe te tjeret jeni te mir me gjithe ato poezi.

Mos me thirr

Kur jemi larg
e veq salutohemi
buzeqeshur eshte mrekulli
e tmerrshme tunduhese.

Te te vij deshperimisht afer
mos me thuaj
mos me thirr
se bejm mekate
e mekatet e medha
s'na falen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyFri Jan 04, 2008 3:33 pm

Premtimi faleminderit.

Vazhdo tė shkruash, kjo qė sapo ke shkruar ėshtė shumė e mirė.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Fri Jun 06, 2008 2:24 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptySat Jan 12, 2008 4:08 am

Unė dua

Unė dua
me gjarprin nė gji t'mos jetojm
me ta t' mos na krahasojnė

Unė dua
nga tė vėrtetat e zemrės sonė tė mėsojnė
rrugėt e jetės t'mos na i ndalojnė

Unė dua
nga puna e jonė
njerzit lirshėm urat t'i kalojnė .


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:02 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyTue Jan 15, 2008 11:20 am

Ē'mė mahniti ajo bukuri
pėr herė tė parė kur u takuam
fytyra e saj shkėlqente si nuri
tikė-taket e zemrės m'u shpejtuan...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyMon Jan 21, 2008 4:16 pm

Si lule qelet goja
sa her qe buzėt lagen
me shih puthjesh
fjalėt si petale
bien nė ty
ta ėmbėlsojnė
hidhėsin e heshtjes
e tua hapin rrugėn
ėndėrrave tė bardha
qė na mbysin vetminė
e na ruajn gjumin
e na shtojnė mallin e natės
pėr afshin e trupit
qe e kemi largė
qe se kemi ne shtratė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyMon Jan 21, 2008 4:29 pm

pėrgėzime Premtimi,vėrtetė poezia juaj ėshtė e bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyTue Jan 22, 2008 1:43 pm

Mungesė shoh
nė gjithqka-e
pasqyron syri yt,
mungesė ndjej
nė gjithėqka
me mungesėn tėndė
deri nė fytė.
Ti e une lindim nga puthja
e unė s'kam krah
s'kam shteg
as kurrgja s'kam
kur s'te vij per te puthur
me buzėt qe s'bresin
nga goja neper trup
si hėna e dridhshme...


Shaban cakolli, faleminderit. Por nuk besoj qe mund te quhen poezi keto, ne krahasime me tuajat dhe shume antarve tjere. Jane thjesht disa fjale qe i kam pershperitur shume her ne vete...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptySun Feb 03, 2008 10:55 am

Premtimi ... poezi shumė tė mira urime dhe tė uroj nė vazhdim tė na pasurosh kėtė rumbrikė me poezi sikurse kėto qė i ke shkruar pėr kėtė temė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyTue Feb 05, 2008 6:09 am

Zhurmė e ftoftė

Hidrat demagogjike
deri nė pafundėsi

bėjn zhurmė
ndrydhin gur nė thellėsi.

Shkelin mbi tė kaluarėn
mbi mundin e gjyshėrve
fantazojnė pėr tė ardhmėn
mbi ėndėrrat e brezave

Para syve tanė!
Hidrat me athėtirė
korniza tė zeza
i varin ėndėrrat, shpresat.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 12:02 pm, edituar 6 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 2:02 pm

Fillimisht desha te ju pergezoj per keto poezi shume te mira ,une nuk shkruaj poezi por me pelqen te lexoj por nganjehere ne caste gezimi a deshperimi , me dalin do "vargje" hahahhaate cilat nuk e meritojn te quhen poezi .
Ju uroj vazhdim te mbare , e sidomos Sofra ,Premtimi , Urata ..qe nje dite te kemi ne dore botime me poezite e Juaja sepse vertete jane shume te mira .Ju pershendes me keto dy "poezi"

Iulzion..!!!

Kerkoj Atdheun te jet ATDHE,
Dashurinė te jete DASHURI
Miqesinė kerkoj MIQESI te jetė
Ndalem nje cast …
Hamendem ,
Iuzion apo e vertetė!??
……………
Dhe prap ..
vazhdoj …
Te kerkoj ..
Me ngulm dhe llahtari!
Neper labirintet Jetes!
“IDHULLIN” - NJERI .

.................................................

“Djall apo engjėll ??”!!

“Djall apo engjell “te jem ,
pyes veten kėtė ditė..
Kush eshte m’I dashur ne k’te bote?
Abel apo Kain?
...............
Filliova nje dite si “engjell “ ,
dhash miresi e dritė
E nga dita qe lash pas,
dhimbjen mora si reliktė
.....
“Djall”, thash sot, hajt te behem ,
morra e dhash me dredhitė ..
Eh ta dini sa u befasova ,
nga njerezit mora brohoritė .!!!

"Djall" apo "engjell" te jem ???


Edituar pėr herė tė fundit nga Euridika nė Mon Jun 09, 2008 1:42 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 2:29 pm

Faleminderit, Euridika..... pergezime dhe per ju vazhdoni, keni shkruar vargje shume te mira.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 6:12 pm

Faleminderit Euridika.

Sukses dhe vazhdim tė mėtutjeshėm e tė na sjellėsh vargje edhe mė tutje pėr kėtė temė...sepse janė shumė tė mira Euridika.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 6:23 pm

Shume po shume Poezi te mira nuk kuptoj pse ju te gjithe nuk botoni nga nje liber me Poezi si Premtimi,Urata,Sofra,Euridika etj etj...qe ne librin e juaj do te jemi si shponzore me faqen bashkimikombetar,ju uroj sukses dhe me tė vertet keni poezi qe me peleqejne shume te gjitha keto poezi.
E sa i perket kesaj poezie Sofra po ka mundesi te me spjegoishe ē'kuptimi ka kjo poezi se nuk ma kapė,por sipas mendimit time ka nje domethenje shume te thelle apo gabohem.???

Zhurmė e ftoftė

Hidrat demagogjike

deri nė pafundėsi
bėjn zhurmė
ndrydhin gur nė thellėsi

shkelin mbi tė kaluarėn
dhe nė mundin e gjyshėrve
fantazojnė pėr tė ardhmėn
dhe nė ėndėrrat e brezave

Para syve tonė!
i varin nė korniza tė zeza.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:48 am

Beton mė mirė do tė ishte dikush tjetėr ta thotė se sa unė pėr poezinė time....

Unė mund tė shkruaj pėr poezinė e tjetėr kujt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 1:50 am

Edhe unė jam me Betonin se Sofra kur shkruan mendon larg prandaj as mua nuk po ma rrok fort qfar deshi te thot me kėt poezi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 11:14 am

Faleminderit Deli ka nė forum qė shkruajn poezi shumė antar, unė jam fillestar nė poezi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi tė krijuara nga forumistėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: