Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi tė krijuara nga forumistėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Next
AutoriMesazh
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyFri Feb 08, 2008 1:06 pm

Falmnderit shume per fjalet qe lexova nga ju ..

"E sa i perket kesaj poezie Sofra po ka mundesi te me spjegoishe ē'kuptimi ka kjo poezi se nuk ma kapė,por sipas mendimit time ka nje domethenje shume te thelle apo gabohem.???"

I nderuar Beton , une po marr guximin te them shume shkrut ate qe un e kam kuptu ne menyren time tek kjo poezi shuume e mire qe ka krijuar Sofra .Fillova njeher te shkruaj ate qe une kam pa tek kjo poezi , por e pash qe po zgjatem e zgjatem shume sepse secili varg i saj , permban ne vehte nje histori te tere , andaj vetem desha te them mendimin tim se kjo poezi ,tregon nje te vertet te hidhur , qe fatkeqsisht po ndodhe dhe po vazhdon te ndodhe
pra behet fjale per politikanet dhe politikat e tyre demagogjike , ne dem te vlerave te medha qe ka populli yne , ne dem te aspiratave qe ka pas dhe ka populli yne.Politikat nenqmuese te vlerave te medha kombetare dhe perpjekjeve te medha te brezave te tere qe gjithe jeten ia kushtuan ngritjes se qeshtjes shqiptare dhe zgjidhjes se DREJT te saj .

Pra , "duke shkel mbi te kaluaren ,fantazojne te ardhmen".

"Nje popull qe harron te kaluaren e tij, nuk mund t'a ndertoj te ardhmen " ..
Ne baze te tri elementeve qe ka vene aty Sofra ( GUR-i , Hidrat demagogjike , dhe kornizat e zeza )
jam munduar te nxjerr thelbin e poezise (ashtu si une kam analizu) ..

Kerkoj ndjesė nga Sofra nese ,padashje , i kam humb thelbin por lutem qe te me permiresoj dhe ne ate menyre edhe te kuptojme domethenjen apo te japin mendimin e tyre te tjere qe kan njhuri me te medha dhe te bejne nje analize te drejte sepse eshte mekat te keqinterpretohet poezia ,eshte mekat i madh ...por une desha te tregoj ashtu si une ekam kuptu dhe jo te pretendoj te them se "Kjo eshte ajo qe Sofra ka mendu"

Nderime dhe vazhdim te mbare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyFri Feb 08, 2008 11:58 pm

Sė pari u tregojė se poezija "Zhurm e ftoftė", nuk ėshtė e pėrfunduar definitivisht siē duket edhe nė ca pėrmirėsime tė cilat i kam bėrė .... sepse ato i shkruaj kėtu nė forum pėr ta kursyer letrėn ha ha ha....

Euridika ke bėrė tė mirė analizėne poezisė sime " Zhurmė e ftoftė", gjithsesi tė falėnderojė pėr mundin e bėrė gjithashtu shpresojė ta kenė kuptuar edhe Beton edhe Deli ....

Ka mbetur edhe tė shtjellohen edhe pak ca emra si " Zhurmė e ftoftė". "Gur", " Hidra" etj tė cilat emra do ta bėnte poezinė mė tė plotė.

Po e lė pėr njė herė tjetėr, apo pėr diken tjetėr.

Edhe njė herė tė falėnderojė Euridika.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 12:17 am

Me nder qofsh i nderuar Sofra , dhe me vje mire shume qe nuk e paskam kuptuar gabim poezine . ..te dy versionet e poezise jane shume te mira..
pershendetje dhe vazhdim te mbarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 3:20 am

Euridika

Te falemenderoi per mundin e bere te spjegoishe thelbin e kesaj poezie kaqe te bukur,tashe e kuptova me mire se Sofra eshte shume i thelluar ne mendimet e tij e shume her nuk mund ti kuptoje dmth e poezive kur ai i shkruan ha ha ha pak shaka, por per te ditur duhet te me vete e kete nuk e kam problem une personlishte.Shume falemenderit Euridika si dhe ju uroj vazhdim te mbare ne teme.

Jeni shume po shume te mire te gjithe me keto poezi kaq te bukura e me domethenje te plota.

respekt te thelle per te gjithe.

...by Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 5:49 am

Ne kerrme kafshe u shendrova


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Edi%20goran

Paqesor, ne shtepine dhe punen time jame,
kerkend nuk lendova.
Fqinji deren ma thyen, mallin ma plackit,
shume u pikellova.
Njerzit e shtepise mi vrret, gruan, vajzen, motren, nenen mi perdhunon,
shume u trishtova.
E ftoj fqinjin ne shtepi ,"ure miqesie" te ndertoje
dhe u shperfytyrova.
E dekoroje gjaksorin, katilin fqinjin tim,
ne kerrme (kufome) kafshe u shendrova.

Petrit Kola
pojofree@yahoo.com

P.S. Kushtuar politikaneve dhe qeveritareve shqiptare dhe posacerisht Edi Rames dhe mikut te tij serb, kengetarit Goran
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 1:23 pm

Pershendetje te gjitheve ketu dhe ne veqanti Sofren, i cili krijon poezi sa te bukura, po aq kuptimplote. Pergezime Sofra.
Gjithashtu edhe te tjeret kan poezi te mira nuk dua te bej renditje, por desha ti them Euridikes se edhe une jam si ju, pra nuk mirem me poezi, veq se kur po e shoh kete "Uraten" qe po shkruan pse mos te provoj edhe une ahahaha.

Te Kujtoj

Sonte megjithse
ėshtė natė e qetė
largė nė hapsirėn e pa fund
shoh njė yll aq tė bukur
teksa vrapon aq shpejt
sa qė la pas vetės
njė hark vezullues
vezullim ky qė
mė zgjoi prap mallin
kujtimet pėr ty.
Nje kohė tė mbaja
nė krahėt e mi...
A e mban mend?
Tani te kujtoj
ashtu siq ishte:
e bukur, e paster dhe
me plotė dashuri per mua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySat Feb 09, 2008 4:18 pm

Faleminderit Premtim pėr fjalėt e mira, gjithashtu keni ide dhe poezi tė mira edhe ju, edhe Urata edhe Euridika .... tė gjithė, sidomos baca Adem Berisha dhe Shaban Cakolli ju pėrshėndes tė gjithėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySun Feb 10, 2008 2:22 am

petritkola shkruajti:
Ne kerrme kafshe u shendrova


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Edi%20goran

Paqesor, ne shtepine dhe punen time jame,
kerkend nuk lendova.
Fqinji deren ma thyen, mallin ma plackit,
shume u pikellova.
Njerzit e shtepise mi vrret, gruan, vajzen, motren, nenen mi perdhunon,
shume u trishtova.
E ftoj fqinjin ne shtepi ,"ure miqesie" te ndertoje
dhe u shperfytyrova.
E dekoroje gjaksorin, katilin fqinjin tim,
ne kerrme (kufome) kafshe u shendrova.

Petrit Kola
pojofree@yahoo.com

P.S. Kushtuar politikaneve dhe qeveritareve shqiptare dhe posacerisht Edi Rames dhe mikut te tij serb, kengetarit Goran


Petrit Kola ke bėrė njė poezi shumė kuptimplote dhe aktuale me realitetin e politikanėve tanė, urime pėr poezin dhe dėshirojė edhe mė tutje tė na shkruash tė tilla poezi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySun Feb 10, 2008 2:32 am

Pergezime per kete poezi kolapetrit shume po shume e mire e shpresoj edhe ne te ardhmen do te lexoje poezi tujat me kuptimplote.

Respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySun Feb 10, 2008 5:48 am

Faleminderit,

Do te perpiqem te beje te tjera dhe ndoshta ndonje muzikat rap e kendon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySun Feb 10, 2008 7:53 pm

Gjithsesi Petrit pėrpiqu se ia vlenė, pėrgėzime Urata ke talent tė thurėsh vargje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyMon Feb 11, 2008 7:49 am

Atdhe

Nėnė moj, mė ka marr malli
tė t'i shoh stolit e ballit
sikur bora nė Kelmend
secila rrudhė
ngritur beden....


Nėnė moj, oj nėnė loke
sa armiq mbetėn pėr toke
lakmitar tė verdh e zi
ulurojnė pėr kob tė ri....

syri yt i rrall
Pirg i ngritur nė ball.


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Sat Jul 19, 2008 11:59 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyTue Feb 12, 2008 4:33 pm

Urata ke shkruar poezi shume te mira, Sofres prap nuk po mundem te ja kuptoje poezit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyTue Feb 12, 2008 11:13 pm

Deli e kem Euridiken per mua e ty qe na i zberthen poezit e Sofres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 12:47 am

Te nderuar Beton ,Deli.


Fillimisht ju pershendes dhe meqė paskam hy ne "borxh" atehere po shkruaj pakez fjale per poezite fort te mira qe krijon Sofra, duke mos hy ne analize pasiqe une nuk jam letrare qe te jap nje analize te drejt per keto poezi ,mirepo ajo , cfar besoj, qe une mund te them nga kendi im i veshtrimit eshte se..
.. ne shumicen e poezive te Sofra ,sipas mendimit tim , mbreteron ,atdhedashuria e shprehur si eshte me se mire ne menyre figurative ,shqetesimi per te ardhmen e kombit tone ,por politikat aktuale te “nenshtrimit” ndaj te keqes etj…po ashtu,dhimbja, shpresa ,krenaria ,qendresa , ….
keto shihen me se mire tek poezite ( qe mua me kan pelqyer me se shumti) :


Lumi

Ti kot troket

Ulurimat me stuhi

Plisi drejt drites

Vargje per kaloresit

Vjeshta eshte afer

Atdhe
Ku ;

guri, nėna,lisi,lumi,dielli,shkembi ,kaloresit ….,vjeshta,zhurmet e ftohta,kornizat e zeza ,stuhia ,dimri , ,heshtja etj…kan simboliken e vet e nisur nga to une mundohem te kuptoj porosine qe bartin keto poezi..NDERIMEMbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 1:17 pm

E nderuara e shume e respektuara Euridika te falemenderoj per mundin qe bene shume po shume.

Edhe pse nuk shkruaj Poezi por deshira eshte te shkruaj disa rreshta shkrime per Artin e Poezi-ve.

Poezia eshte Art Aristoteli ne vepren e tij POETIKA,ai thekson aspektin njohes te poezise,duke vene ne dukje konstranstin e poezise me historine.Ndrishe nga historiani,i cili eshte i iteresuar vetem per persona dhe ngjarje te veēanta,poeti merret me bazat njerzore dhe keshtu me eksperiencen universale.

Dallimi i vertet midis tyre eshte se historiani meret me ate qe ka ndodhur,ndersa poezia supozon ate qe ka mund te ndodhe.

''Poezia,pra -thote Aristoteli,eshte diēka me filozofike dhe me e larte se sa historia;sepse poezia ka qellim te shprehe te pergjithshmen,ndersa historia te veēanten''

Me ate te pergjithshmen kuptonte aristoteli ''se si nje person i nje tipi te caktuar do te flas ose do te veproje ne nje rast,sipas ligjit te mundesis ose te nevojes'',dhe eshte ''ky universalitet,te cilin synon te arrije poezia....''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 3:28 pm

Urata,
tė pėrgėzoj pėr vargjet e bukura, shumė domethėnėse dhe kuptimplote. Tė uroj suksese tė reja.
Sa pėr vitet qė ikin, edhe unė kam disa vargje :

"Tash kur po mbush gjashtėdhjetė
e kur mė nuk jam i ri,
vitet si njė mė iken tatpjetė
unė tashmė, nuk e kam asnjė".
(... Dua tė rilind)

Mirėpo, nuk dua tė dorėzohem dhe :

"Le tė ikė ajo kohė e turbullt
nga kujtimet e mia,
nga tash dua tė rinis jeten
sa tė vij PAVARĖSIA".
(... po aty)
Me rrespekt nga i juaji xhaxhi Adem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vjollca
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 31
Registration date : 03/01/2008

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 3:54 pm

vazhdim te pa lodhshm ju uroi eshte knaqsi te lexoj gjithe keta poezi te bukura......per te gjith respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 6:18 pm

Ju falemnderit shum Eurodika si dhe baces Shaban qe ne moshen e vet na jep kuroja me poezit e tij si dhe Sorfa vazhdo te shkruajsh siq din ti se na kanqet me kto poezi ju lumt juve qe keni aftesi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyWed Feb 13, 2008 7:55 pm

Urata kashkruar poezi tė bukura te rubrika jonė e krijuesėve,poezi tė cilat mė kanė frymėzuar dhe mė kanė lėnė mbresė,dhe duket njė krijuese qė premton.Me gėzim tė madh e ftoj kėtė krijuese tė ndjek rrugėn e saj tė poezisė,ku do ta gjejė vetėn shumė mirė,dhe e pėrgėzoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptySun Feb 17, 2008 11:45 pm

Do t'ju kujtojė

Tė jeni e sigurtė se
nuk do t'ju harrojė
nė asnjė momentė
tė jeni e sigurtė se
gjaku im
do tė jetė i pėrzier
mė emrin tėndė
tė jeni e sigurtė se
sa herė e thithė ajrin
e thithė edhe dėshirėn
dhe kėnaqėsin
qė ma ofroje ti
me gjithqka...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Urata
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyMon Feb 18, 2008 6:02 pm

Suksese te metejme te thurni edhe me shume vargje Sofra dhe Premtimi... shendet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyThu Feb 21, 2008 1:41 pm

Faleminderit Urata por mos na le as ti vetėm, vazhdo e shkruaj se ke poezi tė mira. Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
Vizitor
avatar


Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyThu Feb 21, 2008 11:32 pm

Pavarsisė

Nuk po mund tė besojė
O baca Adem
se mė nė fund nuk u shkojė
as gjaku
as mundi,
Bashkimi po vjen.

Sa tė ri e reja
pėr ty u flijuan
pėr ty u maltretuan
nga gjiri yt i larguan
sot erdhi koha
pėr t'u kthyer
Pavarsin e Kosovės
pėr ta festue.

Urime popull urime
moj Kosova jonė
drejtė Bashkimit Kombėtar
ne do tė marshojm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 4:00 am

Tė lumt Deli pėr vargjet shumė tė mira, tė urojė sukses me vargje tė krijuara nė tė ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Poezi tė krijuara nga forumistėt - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi tė krijuara nga forumistėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: