Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Mirė se vini nė forumin "Bashkimi Kombėtar".  Sė bashku me ju nė kėtė rrugė tė ndritur, s'do tė ketė forcė tė na ndalė. Kaloni sa mė mirė nė mesin tonė arbėror.
Tema Fundit
» Ekspresiviteti i natyrshėm i tipareve stinore nė dimensionin
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyWed May 29, 2019 7:35 pm nga Kristaq F. Shabani

» Lutfi coka/Historia do t,na mallkoj per heshtjen tone
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Apr 30, 2019 10:04 pm nga lutfi coka

»  Lutfi coka/cikel per shqiptaret
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyMon Apr 29, 2019 1:02 am nga lutfi coka

» Lutfi coka/Kush zgjedh populli apo kryetari
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyMon Apr 29, 2019 12:45 am nga lutfi coka

» "ME NJĖ TĖ RĖNĖ TĖ LAPSIT" vellim nga FLUTURA R . MAĒI
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyFri Apr 05, 2019 7:23 pm nga Kristaq F. Shabani

» Vėllimi “Qendisje me fije dielli“ i autores Vjollca Aliaj
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyFri Apr 05, 2019 1:15 am nga Kristaq F. Shabani

» "Kur lind Nėnta" nga KRISTAQ F. SHABANI
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 19, 2019 1:19 pm nga Kristaq F. Shabani

» SOME LEAFLETS OF THE ALBANIAN ASSOCIATED FUND
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySat Mar 16, 2019 12:58 am nga Kristaq F. Shabani

» ATMOSFERĖ KARNAVALESH ILIRE NĖ BOZOVCĖ
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 3:27 am nga Kristaq F. Shabani

» LETĖR PROFESOR IQMET KICĖS nga Prof. Bexhet Asani
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 3:22 am nga Kristaq F. Shabani

»  Disa fletushka tė fondit tė pėrbashkėt shqiptar
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 3:17 am nga Kristaq F. Shabani

» Disa fletushka te fondit te perbashket shqiptar
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 3:12 am nga Kristaq F. Shabani

»  MĖSUESE, MĖSUES, NXĖNĖS E PRINDĖR KREMTUAN 7 MARSIN
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 3:01 am nga Kristaq F. Shabani

» Dita e verės do tė festohet nė Nju Xherzi ...
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Mar 12, 2019 2:55 am nga Kristaq F. Shabani

» 5 datat me te rendesishme per shqiptaret!
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Mar 10, 2019 9:07 pm nga Igli H

» THE QUINTESSENCE OF A NATIONAL PRIDE Prof.Kristaq F. Shabani
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Mar 03, 2019 3:21 pm nga Kristaq F. Shabani

» Kryetipika e njė kryekrenarie kombėtare nga Kristaq Shabani
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Mar 03, 2019 2:59 pm nga Kristaq F. Shabani

»  Lumturim i skajeve tė shpirtit, poezi nga Sadete Metaj
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySat Mar 02, 2019 7:42 pm nga Kristaq F. Shabani

»  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyTue Dec 25, 2018 12:46 am nga lutfi coka

» “SFIDANTJA“NEXHMIJE HASANI, SHKRIMTARE E TALENTUAR...
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 21, 2018 6:21 pm nga Kristaq F. Shabani

» Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 11:19 pm nga Driniiiii

» Libri i fundit qe keni lexuar.....
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 11:14 pm nga Driniiiii

» Pėrshėndetni anėtarėt qė pėlqeni!
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 11:07 pm nga Driniiiii

» A po manipulohet me regjistrat e pjestareve nė UĒK
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 11:01 pm nga Driniiiii

» "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP"
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 10:55 pm nga Driniiiii

» SI KALOVE DITEN?
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 10:40 pm nga Driniiiii

» A perfiton Atdheu nga diaspora shqiptare?
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Oct 07, 2018 10:22 pm nga Driniiiii

» Universializmi i lirizmit nė partiturė dinamike “LULENIADA”
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyFri Aug 31, 2018 9:20 pm nga Kristaq F. Shabani

» Lutfi Coka/Ju na dhuruat lirine ,ne ju shkruajme historine
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptyFri Aug 24, 2018 12:42 am nga lutfi coka

»  Lutfi Coka/Pse njerzit kane ndryshuar
Bashkimi Kombėtar - Portalli EmptySun Aug 19, 2018 12:51 am nga lutfi coka

Kush ėshtė nė linjė
11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 179 mė Thu Mar 08, 2018 11:28 am
Statistikat
Forumi ka 7379 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Igli H

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 220920 artikuj v 3911 temat
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

                                     Historia e Popullit Shqipėtar                                                  
Ajo qė bashkon mė shumė shqiptarėt dhe ēdo komb tjetėr, ajo ėshtė fillesa e ēdo bashkėsie ėshtė historia. Ėshtė ajo histori qė daton fillimet  e  gjuhės sė tij, fillimet e kultures sė tij, fillimet  e ekzistencės sė tij qė i jep kuptimin identitetit qė krijojme, karakterit dhe shumė prej  aspiratave tė jetės sonė. Shqiptarėt  nuk  kan  nje histori tė mbushur me triumfe e mposhtje popujsh, nuk kemi nje histori superfuqish,megjithatė e kemi njė histori ndėr mė tė lashtat e rajonit tonė. Gjurmėt e paraadhėsve tonė i shofim tek perndit e lashta Greke qė ata i gjetėn nė kėtė truall, tek simbolet e shumė mbretėrive mesjetare Europiane qė sot janė pjesė e tyre. Ndoshta fati deshi qė ne tė mos kishim njė gjuhė shqipe tė shkruar qė ta trashigonim qė mė parė historin tonė, po amo kemi goxho pėr tė thėnė e pėr tė treguar pėr veten tonė nėpėr shekuj. Ne ishim kėtu, ne jemi akoma,... kjo ėshtė historia e popullit tim. Ju ofrojmė tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė kėtė pėrshkrim tė plotė tė Historisė sė Shqipėrisė tė prgaditur nga Akademia e Shkencave Shqiptare.

ThesarShqip eshte nje program per telefonin tuaj celular me permbledhje nga letersia shqipetare.Per telefona te cdo lloji tjeter ju lutem shkarkoni skedarin e meposhtem ThesarShqip
Mars 2009
Menu e Forumit
 Rregullorja e forumit
 Chati
 Regjistrohu
 Identifikohu
 Kontakto Admin
 Mesazhet e fundit
Top posters
Kristaq F. Shabani (11556)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Orfe@ (9104)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
shaban cakolli (8740)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Sofra (7564)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Beton (5729)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Kosovarja (4833)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
...... (4682)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Xili (4309)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
zeriatdheut (4058)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Mysafir (3456)
Bashkimi Kombėtar - Portalli Vote_lcapBashkimi Kombėtar - Portalli Voting_barBashkimi Kombėtar - Portalli Vote_rcap 
Bookmarks
Yahoo! Google Reader MSN NewsGator Rojo Bloglines https://illiweb.com/fa/social_bookmarking/digg.gif https://illiweb.com/fa/social_bookmarking/delicious.gif https://illiweb.com/fa/social_bookmarking/reddit.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/stumbleupon.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/slashdot.gif https://illiweb.com/fa/social_bookmarking/furl.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/yahoo.gif https://illiweb.com/fa/social_bookmarking/google.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/blinklist.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/blogmarks.gifhttps://illiweb.com/fa/social_bookmarking/technorati.gif  
Tash faqen Bashkimi Kombėtar mund ta keni edhe ne email faqen tuaj
Materialet mund tė pėrdoren vetėm me kusht qė tė tregohet burimi. Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara!
Koha ėshtė (CET) dhe ndryshohet automatikisht.Kjo faqe ėshtė e optimizuar pėr tu shikuar me cilindo sistem qė ka Java Script dhe Flash Player.