Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi - Eva Sotiri

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 10:19 am

Ne shenje respekti per poeten e madhe Eva:

KURRĖ MOS HESHT


Kurrė mos hesht kur ke ēka thua
Kurrė mos hesht kur duhet tė flasėsh
Kurrė aman kurrė mos hesht
Ndryshe do tė pėlcasėsh!

Kurre mos hesht edhe atėherė
Kur me shpatė tė rrinė mbi kokė
Kurrė mos pusho sė foluri
Mundi yt nuk do tė jetė I kotė!

Kurrė mos hesht, hudh fjalėt nė letėr
Bėjė kėtė sot dhe menjėherė
Nė jetė mund tė mos kesh rast tjetėr
Prandaj shkruaj dhe kurrė mos pusho
Gjuhėn tonė tė ėmbėl lėvro
Shkruaj mos u ndalo kurrė
Hudhė ne kullėn poetike
Edhe ti njė gurė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 12:54 pm

Te faleminderit mik dhe Poet i nderuar per fjalet dhe vleresimin. Gjithmone e kujtoj nje poezine tuaj dhe do doja ta sillja ketu per te theksuar edhe nje here ate ide qe ju e sollet atehere:

Kur trishtimi tė reflekton nė sy
Ngase diellin e kanė mbuluar retė,
Kur mendon se bota ėshtė me Ty
Por rrugėn e jetės e kalon fill vetė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 12:56 pm

Dhimbja e armiqve te mi


Nga tė gjitha dhimbjet e armiqve tė mi
Mė e madhja ishte pėr faktin se jam poete.
Do donin tė shqyenin metaforat nė ēdo poezi,
Do donin tė ma mbysnin poezinė nė lumenj e nė dete.


E provuan ta bėjnė, por deti kėngė pulėbardhash jehoi
Lumenjve pranė shkėmbinjsh tė thepisur petale bleruan.
Ēdo varg i la tė pėrgjakur dhe nė kokė tė tyre zhurmoi
Mė vjen keq qė nga cmira e tyre asgjė nuk mėsuan…


Nga dhimbjet mė pėrcėlluese mund tė jetė edhe poezia!
E ēuditshme, por e vėrtetė miqtė e mi…
Nuk ka shėrim pėr tė mjerėt qė i verbon mirėsia,
Nuk ka rrugėzgjidhje pėr atė qe veē dukjen e ka si NJERI!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 1:29 pm

POETĖT JANĖ ROJEPoetėt janė roje mbi ėndėrrat tuaja
Janė ata qė ėnderrojnė pėr ju
Dhe nė letėr e vejnė ndjenjėn e tyre
Qė me pikat e gjakut e kanė shkru!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 1:30 pm

POETĖT

Poetėt janė engjuj
Qė nė tokė jetojnė
Poetėt janė rrėfyes
Qė rrugėn ju tregojnė!

Poetėt vuajn dhe qajnė pėr ju
Me vargje dhembjen ua lehtėsojnė
Poetėt lotėt i derdhin nė vargje
Dhe bukurinė e botės ua tregojnė!

Nė njė yll qielli gjejnė frymėzim
Sė bashku me erėn vargje recitojnė,
Atėherė kur edhe zemra iu vajton
Pėr hirė tė juajin ata kėndojnė!

Vijnė bashk mė vargun sikur puhi
Lehtas lodhjen ua largojnė nga shtati,
Kur ju shihni rrugėt e mbyllura
Ata ua hapin rrugėt si pėr inati!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 2:29 pm

Rruga e ZemresKalon i shqetėsuar pranė syve tė mi
A do, a nuk do te jesh ti aty..?
Dhe unė e pėrgjuar nga sytė e tu
Veproj pa kuptuar dhe vete po ashtu…


Nė sy pėr ēudi tė ndizet njė dritė
Sa herė bėj tė iki mė thotė vetėm “Prit!”
Sa herė qe afrohem ti shkon nė qetėsi
Dhe mbesim prapė hije dhe unė, edhe ti.


Po ndodh qė zemra noton nė qetėsi
Atėherė njė rrugė pėr atje e njeh ti.
Dhe dyert e zemrės i hap ti ndėr netė
Me ēelėsin qė jo nuk e kam as unė vetė.


Kur zemra e shqetėsuar fillon rreh pastaj
Ti rend aty brenda, i zėnė nė faj.
Vėshtron hija jote pėrreth pėrsėri
Dhe humb nė hapėsirat qė njeh vetėm ti.


Nė Diell dhe nė yje e shoh atė dritė
Kur nisem te iki mė thotė veē “Prit..!”
Sa herė afrohem e joshur pastaj
Mė bėn tė humbas si nė njė mjegullnajė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:14 pm

Tradhėtia


Tradhėtia - prita qė errėsira i ngriti Jetės,
Paradhoma e vdekjes gjithė myk dhe trishtim,
Armikja mė e egėr e sė Vėrtetės.
Edhe nė mes tė verės i fut shpirtit thėllim.

Fytyra dinake e vetė djallit mbi tokė,
Maskuar shpesh me pervijimin e dashurisė.
Acari qė vret ndjenjat per miq e pėr shokė,
Nepėrka qė helmon dritėn e mirėsisė.

Lugina qė e ka fundin e saj nė ferr
Nuk lejon rreze drite nė shpirtrat e dėrrmuar.
E destinuar tė kalojė pėrjetėsinė nė terr.
Qoftė larg nga ne dhe nga gjithė ata qė duam.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 6:14 pm

Respekt Eva, je e papame, kam nderin qe mund te te lexoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 13, 2009 4:50 pm

Mall

Nuk e gjej dot kur nisi befas
Malli per ty.
Kur bashkė jemi a kur shkojmė
Ndjejmė mall tė dy.

Kur jeta ėmbėl pėrkėdhel
Plot dashuri,
Apo kur gurė tė rėndė na hedh
Prapė mall pėr ty.

Nuk reshtet malli brenda njė jete,
Do perjetėsi.
Kudo tė jem tė kam me vete,
Ashtu dhe ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 13, 2009 4:51 pm

Sekretet…


Do doja ta njihja njeriun qė mund tė mė thotė gjithshka
Pėr sekretet e veta.
Ta zhdukė pėrgjithmonė mbulesėn e pėrhershme
Qė fsheh ngjarje, shprehje, shikime
Te thella a vrasėse, tė bardha a tė zeza …


Me duar tė dredhura apo tė guximshme
Do doja ta shihja se si i hedh nė letėr
Gjithė pikat e panjohura tė zemrės sė tij.
Qė shfaqen e zhduken si llampa qiellore
Nė njė pėrmasė tjetėr …


Edhe pse mes metrikave tė pėrmbysura
Do doja ta doja shumė atė njeri
Qė mund tė mė flasė pėr lotėt kur me turp ndjehej,
Pėr gjithė nėnqeshjet e tij tė fshehura,
Pėr tė ndaluarat kėnaqėsi,
Dhe tek premtimet e pambajtura prej tij tė kthehej.


Vetėm ashtu do mundem t’i dhuroj shpirtin tim
Frymėmarrjen kaotike,
Sa herė qė Dielli pas reve tė ankthit zhduket,
Arratinė nga realiteti kur i shėmtuar mė duket,
Sytė e mbyllur kur pėrpiqen tė mos shohin pėrreth,
Kurajon qė shpeshherė e dėshpėruar struket.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 13, 2009 5:53 pm

shum bukur eva me kto poezi sepse, kurajon po naj merr lumi,
per tna qa guri dhe druri.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySun Nov 15, 2009 10:55 pm

Po Xhema, ke te drejte, shpesh kurajoja e munguar i ka bllokuar hapat ne dobi te se ardhmes.


Mjegull nė shpirt


Bashkė me diellin dhe shiun na ra nė pjesė
........................................edhe mjegulla,
Njė lloj egėrsie kallkan e sė keqes pėrreth.
Mė sjell trishtim sepse syve dhe mendjes sė hapur
Tisin e genjeshtėrt tė sė pavėrtetės iu hedh…


Ndodh qė symbyllur qėndrojmė nė krahėt e saj,
Harrojmė proverbin me ujkun qė e deshi aq shumė.
Na pėlqen tė harrojme realitetin pastaj,
Vallzimi me tė ngjason me tė vdekjes gjumė…


Njėsoj si harresa – ka raste, na duket shėrim.
Nė hirin e saj sytė e mbuluar refuzojmė t’i hapim.
Pėr tė mos parė disa ēaste rreth vetes shėmtim
Passwordin e zemrės – tė rrezikshmes mjegull i japim…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyMon Nov 16, 2009 1:06 am

Kur shkon e Diela


Po shkon e Diela, ne tė pangopur
E mbajmė dhe pak, dhe pak…
Sikur tė duam tė frenojmė javėn,
Tė hėnėn ta mbajmė larg.


Se unė e di – tė hėnėn bie
Me punėn nė dashuri…
Harroj ku jam, pastaj nė hije
Ngadalė fshihesh ti.


Nuk ėshtė tradhėti, paksa harresė
Shumė zell e pak hutim.
Nuk di ku je, nuk di se ē’kthesė
I jep puna shpirtit tim…


Pastaj nė netė rri mendohem:
A ndodh kėshtu me ty…?
Pak egoizėm mė bėn tė zgjohem
Hyj nė tė tuat sy….
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyMon Nov 16, 2009 2:06 pm

Eshte kenaqesi kur lexon poezi te tilla te nxjerra nga zemra...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 2:18 pm

Nėse Zoti do ishte poet…


Nėse Zoti do ish njė poet
Do ulej dhe pėr orė tė tėra ja, kėtu.
Do t'ia ngulte sytė kėsaj faqeje,
Ku kam shkruar poezinė time pėr ju.


Do t’i sodiste natyrėn vargut tim
Frazat shenjtėrisht duke i prekur.
Nėse Zoti do ish njė poet
Do ish nė mes nesh – kritik i heshtur.


Sigurisht nė sy do mė vėshtronte
Strofat duke ndjekur njė nga njė
Nėse vargun mė tė bukur do zbulonte
Do mė fliste si e barabartė me tė.


Nė do ish poet, veē me njė rime,
Do te mė bente tė ndez dritė e zjarr.
Me njė tingull tė rizgjoja reagime,
Vargu tjetėr do mėkonte luftėtarė.

........

Zoti ėshtė poet, rrėnjė poezie,
Kapur dorė per dore me Ty o Njeri.
Nėpėr shekuj dhe nė rrjedha historie
Ti – njė penė e fortė nė dorė tė Tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 2:24 pm

Zemėrimi…


Bota jone plot lajme tė vjetra,
Qė i ripėrtyp pėr ēdo ditė pa mėshirė...!
Si mund tė mos ndjejmė zemėrim,
Si mund tė ndjehemi mirė!


Jetė e mbushur plot me gėnjeshtra,

Me padrejtėsi, shfrytėzim
Si mundet tė jemi tė qetė?
Si mund tė mos ndjejmė zemėrim?


Njė “mik” qė dhuratė sjell zhgėnjimin,
Njė plan qė shkon keq s’di pėr ē’shkak…
Si mund ta dėbojmė zemėrimin
Qė ulet kėmbėkryq nė ēdo prag?


Por jeta ėshtė tepėr e shkurtėr
Ēdo sekondė qė nuk hidhet kot
Na bėn ta braktisim mėrinė,
Tė "shijojmė" kėtė stresuese botė.Dhe pak, mes stuhisė tė durojmė,
Si barka qe velat lėkund...
A thua gjithshka do tė mbarojė
Pa gjetur tė drejtėn askund...?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 5:38 pm

eva0506 te pergezoj per keto poezi me te vertet jan shum te frymzuara. dhe tu kisha lute te na sjellesh cdo here poezi .
un veqova kete strof te poezis tende !Njė “mik” qė dhuratė sjell zhgėnjimin,
Njė plan qė shkon keq s’di pėr ē’shkak…
Si mund ta dėbojmė zemėrimin
Qė ulet kėmbėkryq nė ēdo prag?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySat Nov 21, 2009 3:37 pm

Faleminderit e dashur Fionaa, ke vecuar vargjet qe edhe une vete do t'i kisha zgjedhur. Te uroj mbaresi dhe sukses.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySat Nov 21, 2009 3:40 pm

Naim Frasherit


Kėndo tė lutem pėrsėri
se vargu yt ėshtė njė kėngė plot melodi…
Me penė nė dorė pėrsėri
Njė varg, njė kėngė pėr Shqipėrinė,
Pėr Dashurinė,
Pėr Perėndinė!


Mė thuaj vallė ata sy
Mes atij zjarri si mund tė shuhen, nuk e di?
Ndoshta krijojnė njė konstelacion tė ri…
Dhe bijtė e tu ende asgjė nuk dinė
Nėse ndrin prapė pėr Shqipėrinė,
Pėr Dashurinė,
Pėr Perėndinė!


Njė varg, njė shenjė mė dėrgo
Qė veē njė herė tė ndjej si digjeshe nė to…
Prapė Diell pėr Vendin Tėnd Ti zgjo!
Njė Diell tė Ri pėr Shqipėrinė,
Pėr Dashurinė,
Pėr Perėndinė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySat Nov 21, 2009 6:52 pm

Te lumt Eva shum poezi te mira

Sukseseeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySat Nov 21, 2009 8:04 pm

shkroft gjothmon pena jote Eva,poezit i ke te mrekullueshme, te uroj suksese nga zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySun Nov 22, 2009 4:31 am

bukur e ke voglushe lavdat me vend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySun Nov 22, 2009 8:58 am

Hera e pare qe e pashe kete faqe.

Shume e bukur edhe frymezuese.

Urime!

Sinqerisht,
Petriti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySun Nov 22, 2009 2:40 pm

Ju falenderoj me gjithe zemer te gjitheve.

- Vesa te falenderoj dhe te uroj sa me shume lumturi ne jete.

- Vogelushe - pervec falenderimit te uroj qe gjithmone e me teper qe mencuria jote te preke aty ku duhet, me pelqejne shume shkrimet e tua ne forum.

- Xhema respekt dhe deshiroj te jesh gjithmone keshtu si tani, domethene nje luftetar i se vertetes.

- Te falenderoj Petrit, ke respektin tim per gjithe kontributin dhe punen qe ben per Bashkimin Kombetar, duke vene ne pah pikat me te dobeta te jetes shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 EmptySun Nov 22, 2009 2:42 pm

Mėsuesve tė mi


Nė njėrin skaj tė trurit, padukshėm diku
Mes gjithė valėve tė jetės, aty qėndroni ju.

Si njė dosje e mbyllur nė njė sirtar kujtimesh
Nė rrjedhat e momenteve, ju jeni pikėtakime.

Mėsimet nuk qenė thjesht siē thotė teoria…
Falė jush tinguj pervoje – mendimeve tė mia.

Ju falem se gjithė orėt mė sollėt vetėm dhjeta,
Por mė shumė pėr pėrvojėn si duhet nisur jeta.

Vėrtet kish dhembshuri, leksione tė arrira,
Por kishte edhe cmirė, inate dhe mėrira.

Pa kish edhe urrejtje, si e ardhmja e prerė nė mes…
Kish nga ata qė falnin njė notė pėr interes.

Ju falem pėr tė gjitha, mėsuesit e mi
Natyra njerėzore – pėrvojė e gjallė tani.

Pa ju dhe ato probleme do merrja jetėn lehtė,
Nuk do kuptoja dot se lufta ėshtė e shenjtė.

Se kurrė nuk ėshtė asgjė siē thotė njė teori
Mė shfaqėt jetėn – xhungėl, mėsuesit e mi…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi - Eva Sotiri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: