Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Poezi - Eva Sotiri

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:33 pm

Per ty...

Lexoj - edhe fjalet e humbin kuptimin...
Se pesha e rende aspak s’te shkon ty.
Nga zemra do doja te hiqja trishtimin,
Do doja tani te te shihja ne sy...

Vec kjo do me bente serishmi te qete,
Buzeqeshur serish ngado te kerkoj...
Me bej te shoh prape nje fraze te nxehte
Dhe oret pa drite krejtesisht t’i harroj...!

Me bej te te shkruaj me vargje tani...
Me bej te krijoj edhe kur nuk dua.
Do doja nga ti pergjithmone embelsi,
Do doja te jesh me i shtrenjti per mua...!

Por une jam prej zjarri, kujdes me pohimet..!
Te digjem gjithmone - vec fjala me ben.
Nese te afrohem nuk pres afirmimin...
Me puthje do vij te rrembej shpirtin tend..!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:34 pm

Pėr njė engjėll…


Engjėll, ditėve dhe netėve endesh mes kujtimesh,

Mėngjeset, mbrėmjet vijnė e ikin dhe ti je aty…

Rastėsisht njė dite me shi, hyre dhe nė botėn time

Idhull i njė shpirti tė lėnduar, qė mė flet pėr ty.Hera – herės tė mendoj si do ishe sot, tani…

A do tė mė buzėqeshje? Ndoshta ne do ishim shokė!

Zoti deshi qė tė rrije pergjithmonė njė fėmijė…

Ikur ėndrrash, shpresash, dhimbjesh, njė engjėll je ti.

Regėtin nė buzėmbrėmje lot dhe dhembshuri,

I mbrojtur nga dashuri zemrash, dhe nga dhimbje plot...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:34 pm

Nėse beson


- mė nė fund njė lajm i mirė: nuk ėshtė larguar Perėndia -


E pabesueshmja e bukur e tė jetuarit pėrgjithmonė
ma bėn mendimin tė ėmbėl dhe tė kripur.
Nėpėr shpirt kalon
dhe rend pėr nė universin e sė ardhmes.

Aureola e yjeve
natėn ma bėn tė shenjtė.
Mė bėn tė ėndėrroj ėngjėj
dhe buzėqeshja e tyre bėhet udhėtim.

Duke sfiduar mendimet e trishta,
vėshtroj malet.
Nuk zhduket Perėndia
nėse ende beson nė tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:35 pm

Ti s’je..?


Ti s’je dhe unė po pyes zemrėn time
pėrse trishtueshėm derdh lot?
Pėrse u harrokan kaq shpejt mijra dhimbje,
a ndjenja tė shkuara kot?

Do doja nė netė harrese tė hidhja,
por s’mundet tė ndodhė kėshtu.
Ti s’je dhe unė mes yjesh tė qiellit
plot ethe kėrkoj sytė e tu.

Do doja mos ishe por je dhe nuk ikėn,
s’ka tokė, det a qiell qė tė merr.
Qė pranė mos tė ndjeja do lija Parajsėn,
do rendja mbas vdekjes nė ferr.

Nuk dua te fle, kam frikė nga ėndrrat,
pėrdhunshėm ke hyrė nė to.
Njė ēast tė mbyll sytė, mė sheh nė mes tyre
dhe unė nuk tė thėnkam dot jo..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:35 pm

Jetė moderne


Jetė moderne!
Dashuri moderne!
Bashkėjetesė moderne!
Vetmi moderne!

Ngushėllimi :
I pėrsėrit vetvetes se ke lindur vetėm,
se je i fortė pėr tė pėrballuar jetėn.
I thua vetes mė kot
se je Zot.

Por edhe sikur ta dėshiroje,
nuk do tė ishe i aftė t’i prekje qoftė edhe njė fije floku
armikut tėnd mė tė egėr.

Nuk gjen paqe, me tė vertetė
qoftė natėn ose ditėn.
Askund.

Vazhdon pafundėsisht tė ėndėrrosh me sy hapur
dhe zemra nervoze
ndjen tė dėrrmohet
nga rrahjet e jetės moderne…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:36 pm

Ndihmomė


Ndihmomė…

Rigjej vullnetin…

Mos rend me kujtesė pas tė shkuarės.


Ndihmomė…

Mos e ndrydh arsyen…

Ėmbėlsoje kėtė fytyrė tė ngrysur.


Ndihmomė…

Mos mė bėj tė qaj…

Hiqe nga sytė kėtė veshje tė zezė.


Ndihmomė…

M’i jep ato duar tė paqeta…

Ndihmomė…

Mos lėr kurrė tė triumfojė e keqja!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:37 pm

Njė poezi dashurie


Dua tė tė shkruaj njė poezi dashurie,
qė tė mos jetė e rėndomtė…

Por dashuria ka pėrjetėsisht tė njėjtat fjalė,
ėmbėlsi tė pėrjetshme,
zemėr tė pėrjetshme…

Atėhere ē’duhet tė tė shkruaj mė tepėr
Se sa… tė dua… dhe kaq…?
Dhe tė dėgjoj heshtjen qė vjen mė pas?
Heshtjen e njė pėrqafimi
ndėrsa shtrėngojmė njėri-tjetrin,
duke u pėrpjekur tė bėhemi sė brendshmi e sė jashtmi njė.
Dhe ėshtė gjithshka.

Dua tė tė shkruaj njė poezi dashurie,
qė tė jetė e veēantė…

Por dashuria ka tė njėjtėt sy,
tė njėjtat buzė…,
tė njėjtat premtime tė zjarrta
e shikime tė ndezura..

Atėhere ē’duhet tė tė them mė tepėr
se sa… tė dua… dhe kaq…?
Tė ēlirohemi nga ēdo mbrojtje dhe ēdo veshje
dhe asgjė tė mos mendojmė?

Jemi bashkė
Dhe ėshtė gjithshka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Jul 26, 2009 8:37 pm

Zgjidhje


Zot, ti mė pyete nėse kam njė qėllim…

Mė pyete nėse kam ndonjė dėshirė,

si pėr shembull

tė mėsoj notin pa ujė,

tė fluturoj pa krahė,

tė flas duke heshtur,

tė ndal kohėn, duke ndryshuar fatin.


Mė kėrkove ndoshta

tė boshatis thesin e dėshirave dhe tė ėndrrave?


Ndoshta ta boshatis veten time

nga e mira dhe e keqja,

nga meskiniteti, egoizmi dhe altruizmi

e kėshtu tė arrij nė qendrėn e sė vėrtetės…??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyTue Aug 04, 2009 11:56 pm

Eva vazhdim te mbare, te lumte moter.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 12:05 am

Te falenderoj i dashuri vella Sofra dhe une gjithashtu ju uroj nga zemra mbaresi gjithkund, sidomos ne krijimtari.

Respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 8:54 am

Te lumt Eva me keto poezi kaq te bukura .Suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 9:50 am

tė lumtė Eva te uroj mbaresi dhe lumturi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 4:28 pm

Eva si zakonisht e vecante ne poezine e saj. Suksese te metejme.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Sep 30, 2009 2:53 pm

Ju falenderoj me gjithe zemer Vesa, Xili, Parapsikologu. Ju uroj cdo te mire ne jete dhe krijime ne te mire te Bashkimit Kombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Oct 25, 2009 4:50 pm


K O S O V ANė zemrat e shqiptarėve ka dhembur

Nė gjithė kėto vite

Pavarėsia jote e munguar!

Dhe sot e bukur Kosovė

Na dhemb pėrsėri nė zemėr

E drejta jote e mohuar,

Liria jote e cėnuar…

Shqiponjė - ky shekull s’tė mund!

Ende me plage tė pathara,

Amaneti i shenjtė flamurin pėrkund

Edhe pse fluturimin

Ta kanė kufizuar…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Oct 25, 2009 4:51 pm


Kufiri Ujor i Shqiperise


Atje ku kemi kufirin
Jo - pika gjaku nuk ka!
Atje ka lumenj tė tėrė gjaku
Qė shenjtėrisht janė derdhur
Nga tė shenjtėt tanė
Qė nuk kanė te ngjashėm me ta.


Nuk lahet ai gjak,
Gurgullimė pėrjetėsisht e pavdekshme
Nė shekuj e mbledhur.
Nuk ėshtė gjak shėn Kozmai,
shėn Spiridhoni
Apo ndonjė “shenjti” tjetėr helen
Nga ata qė qajnė me lotė.
Eshtė gjak i vėrtetė ėngjėjsh, shenjtorėsh
Eshtė gjak heronjsh tė popullit
Mė tė lashtė nė botė…


Tanimė nė ato ujra nuk ka ujra mė
Edhe pse deti duket i kaltėr
Atje ėshtė gjaku qė nuk shkelet,
Qė nuk harrohet,
Jemi ne, tė gjithė nė tė…!


Ai gjak nuk shitet,
Nuk blihet.
Ai skuq dhe zbukuron trojet e veta
I mbush me krenari.
Ai djeg e pėrvėlon ēdo armik e barbar
Qė kėrkon edhe njė milje akoma…
Edhe njė kilometėr mė shumė pėrkėtej tė shtyhet.


Eshtė mė i vetėtimtė se rrufeja
Dhe mė pėrvėlues se zjarri
Nuk ėshtė uje ai i kaltri atje
Nuk hyn nė kontrata
Nė pėrcaktim territoresh detare
Njė vule nderi kanė ato Troje,
Ato Ujra, ai Dhe.


Eshtė vulosur njė herė e mirė!
Kujdes me atė kaltėrsi
Se ėshtė kaltėrsi skuqėse …
Nuk munden tė perzihen atje
Llumra barbarėsh….
Me atė lloj Gjaku tė pastėr e krenar Heronjsh
Ilirėsh, Arbėreshėsh, Shqiptarėsh …!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Oct 25, 2009 5:35 pm

Eva, jam i fascinuar me ndjenjen tende poetike. Poezi qe vrasin ne ndergjegje, poezi qe therrin ne zemer...poezi qe te lene pa fjale!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Oct 25, 2009 6:14 pm

Te falenderoj Parapsikologu! Jam e nderuar me vleresimin tend, gjithashtu poezite e tua me kane lene perhere pa fjale dhe te uroj vazhdimesi ne krijimtarine tende, deshiroj me gjithe zemer qe mos te te ndalet kurre frymezimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySun Oct 25, 2009 6:30 pm

Eva, frymezimi im eshte jeta, dhe jeta eshte dicka qe rrjedh pa nderpere. Sa do te jem une ne rrjedhen e kesaj jete nuk varet aq nga une sa nga vet jeta. Edhepse ne kohen e fundit shume rralle po gjej kohe te qetesoj trurin ashtu qe ne vend te halleve te ua le vendin vargjeve, do te bej cmos qe te mos e le penden poetike menjane. Ty shume te falemnderit per respektin qe gjithenje e tregon ndaj vepres sime. Jam i nderuar vecanersiht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Oct 28, 2009 10:40 am

Eva poezi shum te mira te lumt vetem vazhdo .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Oct 28, 2009 3:50 pm

Faleminderit Bashkom. Me vjen mire qe ju pelqejne poezite e mia. Respekt per ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyThu Oct 29, 2009 11:08 pm

Eva, duku me shpesh me veprat e tua qe te pasurosh forumin me perlat e tua poetike....(mua me eshte topitur tehu i poezise)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptySat Oct 31, 2009 11:34 pm

Sytė e tu


Ritmi i fjalėve tė tua mė shoqėron

dhe nuk mė lė kurrė vetėm.

Zėri yt mė pėrkund, mė bėn tė ndjehem

mė e lumtura femėr nė botė.

Sytė e tu mė pėrqafojnė rrėmbyeshėm

Me krahėt e tyre renqethės.

Pėrqafimi i syve tė tu - mė i ėmbli

Mbushur nėnqeshje dhe lotė.


Jeta ime pa ty nuk ka sens,

E jotja pa mua nuk njeh asnjė lloj kuptimi….

Nė botėn dhe jetėn e egėr

Veē sė bashku ndjehemi njė.

Sė bashku tė dyve s’ka ē’na bėn

Furtuna, stuhia, gjėmimi….

Veē me ty unė gjej lumturinė

Me ty kam sy, kam jetė, dritė dhe zė.


Tek ty dashuria nuk ėshtė njė brishtėsi

Ku tė nesėrmes asgjė nuk i dihet.

Me ty ēdo gjė ėshtė si Dielli,

Qė ēdo ditė ėshtė me mua kėtu

Nėse shuhet gjithė jeta dhe bota

Nėse gjithėsia nga faqja e dheut fshihet

Vetėm nė atė rast pranė meje

nuk do ndriēojnė sytė e tu…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 37
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyTue Nov 10, 2009 2:16 pm

Liria


Edhe pse nė mendime kemi idenė e lirisė
Nė jetėt tona shpesh ėshtė e mbyllur
Si njė zog nė kafaz tė praruar…

Gėrmojmė nė ėndrrat tona tė fshehtėsisė
dhe gjejmė ide tė pafundme,
pėshpėrima nė teh tė arratisė
dhe Lirinė brenda atij kafazi tė trishtuar…

Mendo,
Ndalo,
Ndjej…
Dhe nė veten tėnde zbulo
Lirinė…!

Ėshtė brenda teje, brenda meje
Duhet vetėm tė gjejmė
Kurajon ta ēlirojmė.

Shtigjet i njohim mire,
Gjithmonė e kemi ditur
Se do ishte njė rrugė e vėshtirė…
Por ėshtė e vetmja perjetėsi
Ku pėrgjithmonė jetojmė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 51
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 EmptyWed Nov 11, 2009 12:53 am

Si gjithenje na sjell vetem perla poetike... Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 1387
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi - Eva Sotiri   Poezi - Eva Sotiri - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi - Eva Sotiri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: