Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 9:43 pm

po qajo eshte njahit oj idiote oj serbe!
Po kush ka...eshte gafurri te pezullon diqka dhe ne emer te kujt!
kush sja rras as atij as teje!
E ka hanger lu...qfare programe permbush ai tradhtare psikopat moje shkin bije shkine!
Hup mos fol ma moj e poshter ,se na kalbe me rrena .
Po qka te lidhe me ate qen! Qe se njeh kushe.
Ai jep deklarata personale .let te shkon te Koqo danaj dhe ska me shkue larg edhe ate ka me sha ndegjohemi! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 9:48 pm

Me kesisoj njeri si detektivi nuk flitet. Ti nuk e din te komunikosh me njerezit. Shko ne pyll me ujqerit se aty eshte vendin tend. Haram te qofte more bastard i kombit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 9:56 pm

Ti smund te flasesh me mue se ti genjen!
Une nuk di qka te lidhe me ate njeri qe aq fort pe mbron!Ku thue se je vetem simpatizante.
Kurse shoket e vete te gjithe si ne tiran kosove maqedoni preshev diaspore jane kunder tije.
Dhe ai ska te drejt te flase me se ai vete ka pauzue ose ka dashte te shkaterroi keto struktura se eshte i paguar nga sherbimet sekrete maqedonase apo te dreqit.
Mos perkrah gjerat qe nuk shkojne.
Edhe une kam pas simpati me xhitin e shum shoke po kure pam se ai manipulon dhe tradhton shoket i ofendon ne menyre te ulte ai nuk vlen as nje para ,ai per mua eshte kafshe dhe smund te jet njeri!
Ai manipulon me popull dhe mjete te informimit edhe kunder Alban kosova del dhe ju kercnohet!
Hej lopa qe ishte.
Ai duhet te hi nga ka dal ,se keq i ka rras hundet kumos! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:12 pm

Une e perkrah z. Adilin sepse ka qene dhe eshte i paperkulshem ne veprimtarine kombetare. Ti gabon kur thuash se shoket e tij te gjithe, nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Presheva, Diaspora jane kunder tij kur vetem Alban Kosova ka dale me kundershtim ndaj Komunikates Perfundimtare te Sekretariatit Vendimmarres (qe do te thote: Kryetari i FBKSH-se, Shefi i Shtabit te AKSH-se, Drejtori i Drejtorise se SKSH-se, Kryetari i Keshillit Qendror i FBKSH-se dhe Zedhenesi Politik te FBKSH-se), te nje vendimi kolektiv te Udheheqesise se Larte te FBKSH-se, duke shkelur keshtu udheresat e ketij organi me te rendesishem te strukturave kombetare. Strukturat nuk shkaterrohen me kete rast, sic po manipulon ti duke perdorur lekundjen e Alban Kosoves, por perqendrohen objektivit te Shqiperise Natyrale, i Shqiperise me te gjitha trevave te banuara nga shqiptaret. Pa u permbushur programin e Shqiperise Natyrale nuk mund te realizohet Programin e FBKSH-se, se Shqiperise Etnike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:15 pm

OJ Teuta po flet per struktura te cofta moj gabim je se me the une flase fjale te kafeneve por keto nuk jane argumente jo keto qe ti solle tani per Gafurin un dhe shume shoke i kemi demantu dhe bijen krejt ne uje vetem trillime kot e ke te them nuk dua te ofendoje ty por per strukturen Aksh dhe te gjithe keto Coftina qe sjell ketu jane leter e djegur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:20 pm

Ate qe me ofroni ju ne tave jane vetem sharje, ofendime dhe motive dezinformative te sherbimeve sllavo-greko-shqipfolese qe perqendrohen kunder z. Adili sepse i ndiejne friken, sepse e dine se eshte i paperkulshem, tani ne me shume se 30 vjet veprimtarie atdhetare.
RROFTE FBKSH-AKSH NE KRYE ME SEKRETARIATIN VENDIMMARRES!
RROFTE SHQIPERIA E RIBASHKUAR!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:28 pm

OJ Teuta uneste afrova asgje dhe ase nuk te shava ty e ase ofendova por te thashe qe jane trillime dhe vazhdoni prape me te njetin ritem thote nje fjale e popullit gomari i ka shqelmat eforte kure ngrodhe edhe ju keni ngordhe si strukture e Gafurit e Koco Danes une asgje nuk te fyej argumentoje eshte e kote apo shume e lehte te thuash rofte kjo apo ajo por duhet te keshe arsyje te dishe sepse te roje dhe ne favore te kujte jane keto klane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:42 pm

Eshte e vertete, ti nuk ofendon shume, por detektivi po, me ka share shume here dhe nuk pranoj me
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 10:56 pm

Po kjo e nderuara GJika cfare eshte cfare ju ndodhi ne strukturen tuaj te fameshme me zotin Idajet Beqiri mos i ik realitetit shikoje daten mireGAFURR ADILI:
Para jush, Z. Sulejman ABAZI dhe Z.Genc LLAKAJ, e-maile te tilla (gjate gjithe vititit 2004) shperndante edhe ish Sekretari Politik i FBKSH dhe Kryetar i Partia e Unitetit Kombetar (PUK), Z. Idajet BEQIRI, i cili edhe ishte i arrestuar (kur une isha arrestuar ketu ne Tirane si Kryetar i FBKSH se bashku me Taip Mustafin) si Sekretar Politik i FBKSH, por qe deshtoi me turp perballe meje dhe shokeve te m'i idealiste, sepse Z. Beqiri publikisht ia pata bere vetem nje pyetje:
1. A e ka paguar kuatizacionin (anteresine) mujore, qe ishte dhe eshte nje nga tre kushtet e te qenurit anetar i FBKSH-se, qe eshte e percaktuar edhe ne Statutin e SHAIBK, qe e kam themeluar dhe investuar une dhe askush tjeter?!

2. Z. Beqiri mbylli gojen dhe u terhoq nga rruga e turpit ku e kishin futur agjentuar shume here me te fuqishme se ajo Asfalia Greke dhe vazhdon te punon si Avokat ne Tirane.

Dhe pse veproi keshtu?!

Sepse, jo vetem nuk kishte paguar kuatizacionin (anetaresine) mujore, por perkundrazi edhe kishte vjedhur Fondin e FBKSH-se (FKSH) ne Diaspore. Pra, kishte qene nje mercenare dhe hajdut ordiner, per cka edhe do te vjen koha (shume shpejt) kur edhe te jape llogari para organeve ndeshkuese te FBKSH-se.
Po ju dy, Z. ABAZI dhe Z. LLAKAJ, a e keni paguar ndonjehere kuatizacionin (antersine) mujore si anetere te Shoqates Atdhetare per Identitet dhe Bashkim Kombetar (SHAIBK),
gje te cilen shume qarte e ka percaktuar edhe Statuti i SHAIBK, apo jeni zgjedhur dhe emeruar ne krye te saj edhe pa qene anetare te SHAIBK, por te deleguar te Asfalia Greke?!
Kurse Ti Z. Sulejman kee qene nje merecenare i dyfisht, je paguar nga Leka ZOGU per te shpartalluar FBKSH-ne dhe strukturat e tij, dhe sa here ke shkuar ne Kosove ke marre nga 100 euro nga une, edhepse deri ketu vinin e te merrnin shoket me makine (veture) dhe pastaj edhe te kethenin deri ketu, kurse Ti leket i coje te familja Yte, kurse une ato leke i
merrsha nga familja ime.
Bile edhe me keq, per dallim nga Idajet Beqiri, edhe 500 eurot borxh personal, ashtu si Genc LLAKAJ (2000 euro) nuk po m'i kethen edhe sot e kesaj dite, per cka jo vetem Ty qe te kam pas thene:
"Sulo u shite shume lire!",
edhe Z. Genc LLAKAJ po i them se gjithashtu u shit shume lire, sepse une qe dije te investoj e te futem borxh me mbi 150 mije euro ato 500 eurot borxh qe akoma nuk m'i ke kethy Ti Z.Sulejman Abazi apo edhe 2000 eurot e Z. Genc LLakajt jane nje hiq per mua.
Pra, Z. ABAZI dhe Z. LLAKAJ, terhiquni nga rruga e turpit dhe mos me detyroni qe t'ua sjelle ato djemt e SKSH, te cilet qe nje vit po mirren me kriminelin Ratko MLADIC, sepse nje gje te tille as nuk e kam deshiruar dhe as nuk e deshiroj kurre, ngase lufta ime ka qene dhe eshte e perqendruar vetem kunder armiqeve sllavo-greke, dhe me dhjetera here kam deklaruar se: AKSH NUK KA PLUMBA PER SHQIPTARE.

Sinqerisht,
Gafurr ADILI.
Tirane, 12 gusht 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 11:15 pm

Jane njerez qe po futen, po depertohen ne strukturat kombetare vetem per t'i shpartalluar. Me sa kam kuptuar gjate kohes (jo vetem nga materiali), te tri personazhet e sipecekur, ishin ashtu. Nuk kam kompetence te flas me shume, pa lejen e shokeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 11:17 pm

Po te cileve shoke oj Teuta te kame thene hapur une moti koh ka qe ai eshte nje YTYBET fund e kry hahahhaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 24, 2009 11:21 pm

Sa i perket Mladicit, ekziston nje Deklarate e metutjeshme e SKSH-se, ku Mladicin e kane gjetur se strehohet ne Bielorusi. Do ta gjej dhe e sjell.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon May 25, 2009 10:24 am

hahahhaa tani doli ne Bielrusi ku ku cfare sherbimi te forte qe keni pashe besen me teforte se CIA ndoshta mire dote ishte qe Gafuri te leshonte sherbimin sekret te dergoje ne TORA BORA NE AVGANISTAN TE ZBULOJNE BILADENIN HAHAHHHAA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon May 25, 2009 2:21 pm

Po bre kjo teuta qenka qesharake ,e zuni gafurri mlladiqin.
Po mos po punon per mlladiqin ndoshta! fla haaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed May 27, 2009 10:20 pm

SKSH e ka gjetur Mlladicin dhe kjo eshte nje e vertete e pakundershtueshme. Ai sherohet per tuberkulloze ne Bielorusi....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed May 27, 2009 11:00 pm

Leje pe Teuta pash zotin pallavrat,ku ka met gafurri qe ska ma autoritet te shoket e vet te ndjek Mlladiqin!
Cia Amerikane nuk po e gjen e pallavrat rrenat e gafurrit!
A ke kontakt me aksh ne kosove apo jeton me rrena te gafurrit!
A e lexove pse une tashe jam kunder ketij psikopati!
Edhe pse kam rrespekt per ty,po mos u mirre me propagand kote ,se edhe une si ti me pare jam perbe per kete person po po gabojka njeriu te lidhet pas personave!
fla Kam shum shok edhe ne kosove edhe ne gjermani qe njof te aksh!
Po qe nje vit ky njeri nuk eshte mire me koke!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 28, 2009 1:03 am

Nuk kam kontakt me AKSH ne kosove, por kam kontakt me FBKSH.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 28, 2009 10:17 am

PO Fbksh eshte jane edhe te kosoves.
Kryetari Kondus lama se njef kete psikopat!
Shaibk ne tiran jo!
Ke perfaqeson ky njeri ,veten e vet!
Po i njof une do ne Gjermani te kam tregue djalin e kordinatorit te shaibk per evrop dhe sekretare per shaibk ne gjermani!
PO ky psikopat therret shane i fyen ne menyre me primitive shoket e vete kam ndegjue !
SI i thua patriot atdhetare nje primitivi qe thirret ne MR.
per mua nuk eshte intelektual po (magar-pak me heshem Gomar).
Mos u mirre me te.
po kontakto me te kosoves ku ke shum trima qe ishin edhe ne luften e uck.
Mos u lidhe per persona rrenca dallavergji ,psikopata! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 28, 2009 10:29 am

Une e detektivi jetojme ne Hamburg te gjermanise.
PO kemi kontakte me shume shok!
Jam i befasua kure kemi ndegjue qyshe moti se ky person po shajke njerezit!
NUk kam besuar!
PO kure isha vjet ne kosove kame ndegjuar prej nje shoku te fahmi LLadrovcit dhe shume tjereve se ky qyshe ne parakuvend ka share Akedemiket shoket e qka ka ne menyre me te ulte!
PO pastaj vazhdon ti shaje permes tel.
Pyet njerezit mire ..
PO seshte normal kjo!
pse mi sha njerezit qe nuk pajtohen me mendimet e tua.Mund ti kundershtojsh po ja ti ofendojsh me famile.
keta njerez nuk mund te bashkojne veten e leje popullin.
Tek e fundit ne politik duhet te kemi njerez te kulturuar te menqur te urte dhe guximtare.
E jo rrugaq hjana qe shajne rrejne e bajn fjale si grat e keqija!
fla .
Une ashtu edhe detektivi e shum shoke kemi pasur simpati te Diplomati atdhetari politikani me i zoti shqiptare!
Ky eshte Prof.Xhavit Dalloshi anetare i CDU dhe anetare i kryesise se cda dhe delegat i cda per republiken e NRW .
Organizatore i takimeve te uck me Bundestagun dhe lantagun Gjerman!
Kryetare i Keshillit Fondi vendlindja therret!
Analiste me i mire shqiptare!
Por eshte edhe kordinatore i shaibk per evrop.
Po ky person Gafurri kam ndegjue se edhe kete ka fillue te shane permes tel:dhe shane fam..
PO mendo njehere teuta dhe logjiko!
SI perkrahet nje njeri i tille.
Ku ne deklarata qe jep ka kundershtime prej gjithe zonave dhe diaspore dhe nuk njofin kete person ma!
Atehere pse une te njof nje person te tille me shok ku nuk njofin anetaret e vete dhe shoket e vete. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri May 29, 2009 10:34 pm

KOMUNIKATA


NR.1 E FBKSH-AKSH NĖ ZONAT KOSOVĖ PRESHEVĖ DHE MAQEDONI
TE NDERUAR VĖLLĖZĖR DHE MOTRA TE NDERUAR MEDIA ELEKTRONIKE DHE

TE SHKRUARA SI DHE JU BASHK LUFTETARET TAN QE NJE FAR KOHE U ZHGENJYET

NGA NJE VENDIM QE NA BEFASOJ TE GJITHVE POR JO EDHE ME PELQIMIN TON.

ME KERKES SHUM TE MADHE TE ZONAVE NR.2-NR.3-NR.4 DHE NENZONAT

NR.2/05-06-07-08-09 NENZONAT NR.3/08-09-11 DHE NENZONAT

NR.4/01-02-03-04-05 NUK JAN DAKORD ME VENDIMIN E

Z.GAFURR ADILI DHE U MUR KY VENDIM.

QE FBKSH ME TE GJITHA STRUKTURAT E SAJ / AKSH-SKSH-FKSH

NUK DO TE SHUHEN NE KETO ZONA POR NE TE KUNDRTEN TĖ RI ORGANIZOHEN

ASHTU SIQ KEMI QEN ME PAR DHE TE PRANOJM USHTAR TE RINJĖ PER ARMATEN KOMBETARE SHQIPTARE

SHQIPERIA NATYRALE ESHTE VETEM NJE FARZ E CILA ESHTE LANSUAR

VETEM PER SHURJEN E FBKSH POR NE NUK E PRANOJM KET SHQIPERI NATYRALE .

FRONTI PER BASHKIM KOMBETAR SHQIPTAR NE THEMELIMIN E SAJ DHE NE STATUSIN

E SAJ NUK PRANON ASNJE NDRYSHIM NGA STATUSI DHE NGA VIZIONI I FBKSH-SE

E AJO ESHTE SHQIPERIA ETNIKE.

PER NJE KOHĖ TĖCAKTUAR DERI NE MBLEDHJEN E DELEGATVE TE ZONAVE DHE NĖN ZONAVE ĖSHTĖ

ZGJEDHUR KRYESIA E PERKOSHME SI VIJONZĖDHĖNĖS I FBKSH-se PĖR ZONAT KOSOVĖ PRESHEVĖ DHE MAQEDONI

ALBAN KOSOVASHEF I SHTABIT TĖ AKSH

ARDIAN DRENICA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri May 29, 2009 11:47 pm

Pershendetje!
Vetem perpara ju pergezoj!
Te jeni me aktiv dhe mos te mirri vetem me deklarata boshe si Adili!
Sepse edhe ju dote deshtoni ne qoftese vazhdoni si ai!
Te jeni kmpakt dhe te nderoni shoket dhe kryesine!
Te ndegjohet edhe mendimi i te tjereve!
E jo krye me veti si Adili dhe ti thirre shoket e vet e ti ofendon ne menyre me qnjerezore!
Po ja qe ja pruni fundin vetes.
Ka nevoje per sherim.
Po me siguri se dote bje me naj hun leshe perpara se te shkon ne psikiatri! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 4:53 am

AKSH!
Kudo qe veproni e punoni, per ceshtje kombetare, mos i harroni sugjerimet e Detektivit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:53 am

Te pershendes Driniiii! fla
Boll me rrene te atij psikopati!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:54 am

Driniii duhet pune e jo fjala! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:04 am

FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR - FBKSH
SEKRETARIATI VENDIMMARRĖS I FBKSH
PROT. NR. 011-09-05-30 {AKT PUBLIK}NJĖ PUNĖ TJETĖR E PAMBARUAR NĖ BALLKAN - ĒĖSHTJA KOMBĖTARE SHQIPTARE:
ĒKA DUHET TĖ BĖHET ?


Drejtuar:

Institutit pėr Paqė tė Shteteve tė Bashkuara tė AmerikėsInstituti pėr Paqė i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės para disa ditėve pėr Ballkanin ka botuar raportin “Puna e pambaruar nė Bosnjė e Hercegovinė: Ēka duhet tė bėhet?” e autorėve Kurt Bassuener dhe James Lyon.Ėshtė e vėrtetė, ēėshtja e Bosnjės pėrbėn njė problem tė pazgjidhur nė Ballkan, pėr shkak tė faktit se bashkėsia ndėrkombėtare, e shkėputur tėrėsisht prej situatės reale nė rajon, ka zbatuar nė Dejton projektin artificial “multietnik” vetėm pėr t’ia kėnaqur Serbisė teket serbomėdha pėr formimin e njė entiteti tė pastėr serb brenda Bosnjės, model qė pa dyshim, shovenėt serbė duan ta zbatojnė tani edhe nė Kosovėn “multietnike” me anė tė decentralizimit tė “komunave me shumicė serbe” tė lidhura horizontalisht mes tyre dhe vertikalisht me Beogradin.Pėrgjithėsisht, bashkėsia ndėrkombėtare ka dėshtuar nė Ballkan me anė tė projekteve multietnike, qė nuk kanė krijuar dhe nuk do tė krijojnė kurrėn e kurrės njė paqe tė qėndrueshme, por vetėm kanė konservuar dhe do tė konservojnė pėr mė vonė konfliktet, qė mund nė tė ardhmen tė shpėrthejnė prapė me njė intensitet mė tė madh, sepse problemet e grumbulluara nė “bashkėjetesė” po majmėn dita-ditės gjithnjė e mė shumė.Zonja dhe zotėrinj tė Institutit pėr Paqė tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės!Pėrveē Bosnjės, njė punė tjetėr e pambaruar nė Ballkan ėshtė ēėshtja shqiptare. Nė pėrbėrjen e saj ka jo vetėm njė aspekt historik tė kaluar dhe ishte lufta e pandėrprerė e tė gjithė shqiptarėve kundėr zgjedhės osmane dhe formimit tė njė shteti tė vetėm etnik kombėtar e zhvilluar deri nė vitin 1912, por edhe njė pėrmasė politike aktuale – nė kuptimin e ngushtė taktik implikon ēlirimi i tė gjithė trojeve shqiptare tė mbetur nėn pushtimin serbo-sllavo-maqedonas dhe malazez dhe formimi i njė shtet tė vetėm kombėtar shqiptar i emėruar Shqipėria Natyrale, i pėrbėrė nga trojet, tė banuara sot prej shqiptarėve, kurse nė domethėnien e gjerė strategjike nėnkupton riatdhesimin e tė gjithė shqiptarėve dhe pasardhėsve tė atyre banorėve qė u dėbuan nga Toplica (prej serbėve, mė 1878) dhe Ēamėria (prej grekėve) dhe bashkėngjitja e tyre Shqipėrisė Natyrale dhe formimit tė Shqipėrisė Etnike.Kjo ēėshtje (nė kuptimin e ngushtė) ėshtė lindur nė formėn e saj politike, kur fuqitė tė mėdha evropiane tė asaj kohe kanė pranuar nė Kongresin e Berlinit dhe Konferencėn e Ambasadorėve tė Londrės, pushtimet dhe kolonizimet e ushtrive serbo-malazeze-greke tė Kosovės historike, Ēamėrisė dhe Tivarit, Plavės, Gucisė, Tuzit, etj. qė (aktualisht janė nėn sundimin malazez). Prandaj, ēėshtja shqiptare nuk ėshtė zgjedhur tėrėsisht me pavarėsinė e Kosovės.Pėr herė tė parė qė prej Konferencės sė Londrės, Kosova e ngushtė (nėn Protektoratin e UNMIK-EULEX-it), formalisht u shpėtua prej sundimit serb, ushtria dhe policia serbe nuk gjakos mė popullin shqiptar, siē e ka bėrė vite mė radhė. Por bashkėsia ndėrkombėtare akoma nuk i ka lėnė Kosovės tė drejta tė tėrėsishme tė vetėqeverisjes dhe tė vetėvendosjes; kjo vetėvendosje iu mohua rrėnjėsisht Kosovės duke siguruar vazhdimėsinė e Protektoratit ndėrkombėtar, i pėrforcuar edhe me praninė e EULEX-it me qėllim qė kjo trevė shqiptare tė jetė e pavarur vetėm nga Shqipėria, por jo nga Serbia.Nė projektimin e brendshėm tė marrėdhėnieve etnike, nuk ka reciprocitet.Serbėt, mė shumė se 5% tė popullatės sė Kosovės kanė mė shumė tė drejta se sa 95% tė popullatės, duke mos lėshuar se procesi i vendimmarrjes tė bėhet pa ta (rrjedhimisht, pa kontrollin e Serbisė).Korrektėsia e marrėdhėnieve etnike ėshtė shkelur rrėnjėsisht nė pakon Ahtisaari, ku po i sigurohet Kosovės “njė ardhmėri tė lumtur” sipas modelit tė Bosnjės, sepse kjo pako u kopjua ndėrgjegjshėm nga nxėnėsi i mirė i Serbisė, Marti Ahtisaari prej planeve tė kolonizimit, kontrollit dhe sundimit tė popullsisė serbe mbi popullsinė shqiptare, siē po dėshmon materiali i Institutit Gjeostrategjik tė Beogradit, i zbuluar nga Sigurimi Kombėtar Shqiptar (SKSH), strukturė inteligjente e Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH).

Pėr mė tepėr, tė drejtat qė u akordohen serbėve nė Kosovė nuk po u akordohet shqiptarėve tė ndodhur nėn sundimin dhe kolonizimin klasik tė Serbisė ( Kosova Lindore -Preshevė, Bujanoc, Medvegjė), IRJM-sė (Ilirida) dhe Malit tė Zi (Ulqin, Tivar, Tuz, Plavė, Guci etj). Nėse “pakoja Ahtisaari” zbatohet me pėrpikėri nė Kosovė pėr serbėt, pėrse tė mos zbatohet pėr shqiptarėt tė kolonizuar nė viset tė lartpėrmendura, kur farsa e “marrėveshjes sė Ohrit” (pėr Iliridėn) dhe e “marrėveshjes sė Konēulit” (pėr Kosovėn Lindore) ka dėshmuar se sllavėt nuk po duan aspak tė zbatojnė detyrat e tyre, as nuk janė detyruar me mjete shtrėnguese nga ana ndėrkombėtare t’i zbatojnė.

Shqiptarėt e Iliridės nga Marrėveshja e Ohrit dita – ditės e mė shumė po terrorizohen nga sllavo-maqedonėt, ish-luftėtarėt janė arrestuar, populli ėshtė bastisur nga paraushtarakėt “Alfa”, ushtria ndėrhyn, shkatėrron fshatrat shqiptare, si nė Brodec dhe burgos e torturon fshatarėt tė pafajshėm. Marrėveshja u respektua vetėm nga shqiptarėt qė ndėrpriten luftimet dhe ēmilitarizuan Ushtrinė Ēlirimtare Kombėtare, duke pranuar se “sovraniteti dhe integriteti i IRJM-sė janė tė paprekshme dhe duhet tė ruhen” (neni 1.2. i Marrėveshjes).Edhe nė Kosovėn Lindore (Preshevė-Bujanoc-Medvegjė) serbėt kanė shkelur marrėveshjen e Konēulit duke treguar muskujt me rimilitarizimin e rajonit. Xhandarmėria serbe terrorizon shqiptarėt, me qėllim qė dalė-ngadalė tė boshatiset vendi prej shqiptarėve. Medvegja ėshtė pastruar mbi 95% nga shqiptarėt.Bashkėsia ndėrkombėtare “harron” dhe asnjėherė nuk shtron pyetjen e 30.000 shqiptarėve tė dėbuar nga Presheva-Bujanoc nė kohėn e luftės, siē edhe harron se kėto plane tė spastrimit etnik dhe kolonizimit kurrė nuk i kanė pasur shqiptarėt, por qendrat sllavo-greke, tė cilat kanė dėbuar masovikisht shqiptarėt prej trojeve tė veta, duke filluar me shqiptarėt e Toplicės sė ish-sanxhakut tė Nishit (nė 1878) dhe tė Ēamėrisė (1945), duke vazhduar me “marrėveshjen xhentelmene” midis Serbisė dhe Turqisė, ku pėr pasoje mė shumė sė 200.000 shqiptarė tė Kosovės – Iliridės u dėbuan nė Turqi...!Zonja dhe zotėrinj tė Institutit pėr Paqe tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės!

Republika e sotme e Shqipėrisė ėshtė i vetmi shtet nė botė qė kufizohet, pėr shkak tė proceseve koloniale antishqiptare, me trojet dhe popullin e vet etnik. Kufijtė artificiale qė u vendosin mbi trupin e Shqipėrisė Natyrale po i pengon shqiptarėt tė zhvillohen dhe tė jetojnė denjėsisht nė Evropėn moderne e shekullit XXI. Kėto kufij artificiale dhe koloniale patjetėr se do tė lėvizin, sepse populli shqiptar i ndarė dhe i kolonizuar nė trojet e veta nuk po pranon mė tė jetojė nė skllavėrinė sllavo-greke. Pas luftėrave ēlirimtare krahinore tė vitit 1998-2001 (Kosovė, Kosovė Lindore, Ilirid), populli shqiptar ka punuar politikisht pėr zgjidhjen e tij koloniale nė mėnyrė tė drejtė, duke kėrkuar mbarimin e kolonizimit tė egėr mbi ta. Njėkohėsisht ėshtė organizuar mė mirė dhe mė fuqimisht, duke treguar se nė kontekstin e globalizimit dhe integrimit euro-atlantik, ēėshtja kombėtare shqiptare nuk ėshtė njė diskutim bosh dhe se nacionalizmi nuk ėshtė njė modė tė tejkaluar.Instituti i Paqes sė SHBA-ve duhet t’i shtrojė njė pyetje vetes dhe masmedias sė gjerė, ēfarė ėshtė ndryshuar nė 150 vjet tė fundit nė mėnyrėn e trajtimit tė gjendjes nė Ballkan nė raportet midis Fuqive tė Mėdha dhe kombeve prej Gadishullit, mė konkretisht nėse ekziston njė dallim midis Marrėveshjes sė Berlinit (1878), Vendimeve tė Londrės (1913) dhe menaxhimi i konflikteve nė rajon prej bashkėsisė ndėrkombėtare tė tanishme. Kėto raporte qė kėrkojnė mbajtjen e ekuilibrit tė forcės midis Fuqive tė Mėdha nė dėm tė lirisė sė kombit shqiptare janė dhe do tė mbeten luftėnxitėse. Mungesa e lirisė krijon perspektiva pėr luftėra tė ardhshme ēlirimtare dhe antikoloniale tė shqiptarėve nė Ballkan, ku ekziston njė ēėshtje unike kombėtare koloniale shqiptare.Kjo ēėshtje mund tė zgjidhet vetėm e vetėm me revokimin e vendimeve tė padrejta tė Konferencės sė Ambasadorėve tė Londrės, me organizimin e njė Konferencė - Londra 2, qė do tė pranonte ribashkimin e trojeve tė banuara nga shqiptarėt nė njė shtet tė vetėm kombėtar, duke marrė parasysh se kombi shqiptar ka ushtruar tė drejtėn e tij tė vetėvendosjes nė Kuvendin e Vlorės qė shpalli pavarėsinė kombėtare tė Shqipėrisė Natyrale me tė gjithė trevave etnike shqiptare. Kjo e drejtė duhet tė njihet, edhe pse me vonese nga ana e bashkėsisė ndėrkombėtare, nėse dėshirohet tė ketė paqe dhe stabilitet nė rajon.Me respekt dhe konsideratė tė larta!

Gafurr ADILI, Zėdhėnės Politik (Pėrfaqėsues Publik) i FBKSH-sė.Tiranė, 30 Maj 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: