Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 8:37 pm

Detyra per te folur me njerezit dhe per t'i ndrequr e kane gjithe veprimtaret e ceshtjes kombetare, Drin. Se paku, une kam bere detyren time. Kurse ai, nese ka ndergjegje, ndreqet, nese jo, jo, puna e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 8:49 pm

qka po menon ti qe njerezit duhet te perkrahin psikopat adilin dhe ty!
Ti ndreqe vetveten ne dijme ka e perkrahim !
Po ti sje tuj dite.
Edhe pse kemi gabuar qe kemi perkrahe me pare.
PO ke lexue deklarimin tim pse!
PO kure pame se ky seshte ne koke ne rregull hup gabel pertej gabeli!
Psikopata ska nevoj shqiptarija!
Drinii e dije po te ka tregue se nuk jam laper te shoj pa sgabelave katrahutrave!
Di ka perkrahi dhe jam i vetdijshem!
une bile nuk perkrahi partit politike si ju do! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 8:56 pm

Kurr mos u lodh per ndihmen qe jep, Teuta por bindjet nuk edukohen lehte, sdomos kur ke te besh me nje te pa edukuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 8:58 pm

Po, mendoj se Gafurr Adili duhet perkrahur sa me shume, sepse punon pa ndalim per ribashkimin e Shqiperise.

Ti gabon ne nje gje: u jep etiketime dhe sharje njerezve pa i njohur. I karakterizon nga te degjuarat. Apo ben gjerat qellimisht, i nxitur jashte mendimit tend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:02 pm

Po Drini, kemi shume pune akoma per te bere per t'i sqaruar njerezit, sidomos ata te paedukuara!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:11 pm

Njerzve u vjen e keqja shume me teper nga ilozinet, sesa nga mosdja, shume me pak na demton ajo qe se dime, sesa ajo qe mendojme se e dime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:20 pm

Po, ashtu eshte. Ka edhe nga ata qe degjojne duke u folur dhe jane te paafte te mos besojne. Keta jane pre per shpifjet e armiqve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:38 pm

Ne mesin e ca njerezve eshte percmim te trgosh talentin,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:41 pm

Drini, duke qene e bindur per qendrimet te tua atdhetare, desha te kontaktojme me tutje. Une te jap emailin tim: teuta.gjika@yahoo.com. Nese deshiron, me kontakto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:44 pm

Po ky drinii ka msha deri dje gafurrin dhe ne qe perkrahem!
Te pa edukuar jeni ju qe shkoni pas individeve qe nuk bejne gje per qeshtjen kombetare ku ishte ky trim gjat luftes .
Kane manipulue disa grupe qytetare per pasuri per veti.

Qfare edukate ke ti une studijoi dhe punoi!
kam krye shum kurse te ndryshme dhe kiam edukat familjare patriotike.
E njofim shum mire kete njeri!
ka kontribue prej tirane me deklarata boshe.
Dhe te mel popullin me para.
Shiqoja banesat sa ka! fla Po leje se skena kohe te mirremi me njerez te deshtum!
QE nuk kane perkrahjen e as kujt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:51 pm

Ku studion, detektiv dhe cfare?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 9:51 pm

Detektivi, nuk eshte e natyres sime, sharja mund te shiqoni postimet e mia dhe te kuptoni se nuk ofendoi askende.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 10:40 pm

shkencat politike ne Prishtine!
fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 10:41 pm

Kam punue per uck.
Qe disa vjet per aksh. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 10:45 pm

Detektivi te shtrova nje pytje, nuk mu pergjigjet me mbetet borgj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 10:58 pm

Edhe une, detektiv. Mos kemi qene kollege shkolle ? hahaaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 10:59 pm

BANDITĖT PLACKITĖS NUK KANĖ PASUR KURRĖ IDEAL RIBASHKIMIN KOMBĖTAR

Ideal BOLETINI[size=9]Komenti redaksional i “Radio Kosova e Lirė”, i lexuar tė mėrkurėn, 27 maj 2009, ora 22, i titulluar “Trimat” e pas luftės ende po orgjizojnė nė Kosovė” ėshtė njė koment realist qė flet pėr realitetin e hidhur nė Kosovė pas luftės sė UCK-sė, ku banditė pa asnjė ideal, edhe tė nxitur nga shėrbimet sllave, kanė plaēkitur popullin nė emėr tė UCK-sė dhe (mė vonė) edhe tė AKSH-sė, ku edhe drogirantėt me makina luksoze thirrin nė emėr tė vlerave tė luftės pėr tė manipuluar popullin.[/size]Ata nuk i kanė pėrkitur as UCK-sė, as AKSH-sė, struktura politike drejtuese e sė cilės – Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) ka marrė vendimin qė luftėtarėt e saj tė mos jenė pėrfshirė nė aktivitetin e grumbullimit tė fondeve, sepse njė strukturė tjetėr merrej me kėtė – Fondi Kombėtar Shqiptar (FKSH).Misioni i luftėtarėve tė lirisė ėshtė ēlirimi dhe ribashkimi kombėtar, dhe assesi hajdutėria dhe plaēkitja, qė shkojnė dorė nė dorė edhe me spiunllėkun dhe tradhtinė.

Prandaj, FBKSH dhe strukturat e tij jo vetėm kanė tėrhequr vėmendjen popullit t’i luftojė maskaxhinjtė dhe t’i vrasi si qentė e rrugėve, por i ka luftuar me tė gjitha format dhe mjeteve, sepse me anė tė kėtyre veglave, armiqtė tė kombit kanė synuar dhe mund tė synojnė edhe nė tė ardhmen ta ulin pėrkrahjen e tė vrasin idealin e ribashkimit popullor nė zemrat e shqiptarėve, por edhe tė fusin frikėn nė popull duke pėrdorur individė tė ulėt qė synojnė tė pasurohen.Edhe FBKSH ua ka bėrė thirrje kėto “trimave” se nėse duan ta shfaqin “trimėrinė” e tyre, tė shkojnė nė veriun e Kosovės dhe tė pėrballohen me bandat serbe.

Dihet se shpallja e pavarėsisė sė Kosovės u shpejtua, pikėrisht pėr shkak tė veprimtarisė sė AKSH-sė, atje ku nuk vepruan forcat e KFOR-it (jug-lindja dhe veriu i Kosovės).Tanimė, Kosova ėshtė shtet tė pavarur dhe ėshtė mbrojtur nga aleatėt e shqiptarėve, KFOR-i. Ajo duhet tė konsolidohet si e tillė, ashtu siē u konsolidua edhe Shqipėria administrative. Procesi i ribashkimit tė Republikės sė Kosovės me atė tė Republikėn e Shqipėrisė kėrkon taktika politike, tė pėrcaktuara nė Platformėn e Koēo Danajt pėr Shqipėrinė Natyrale.Ēdokush qė do tė pėrpiqet tė sabotojė kėtė, do tė veprojė kundėr synimit strategjik tė ribashkimit tė Shqipėrisė nė njė shtet tė vetėm kombėtar.
Prishtinė, 30 maj 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:03 pm

GAFURR ADILI:VLERĖSIMI I NGJARJEVE DHE ARRITJA NĖ NJĖ CAK..!
Sa ngjarje tė bujshme, sa mund, sa pėrpjekje, sa gjak, sa lot, sa lėvizje ēlirimtare, sa data tė rėndėsishme dhe ende nuk po mundemi tė arrijmė nė cakun e dėshiruar.Pse nuk mund tė arrijmė?Nuk arrijtėm nė tė kaluarėn, se nuk ishim tė pėrgatitur pėr betimin e dhėnė.Ngjarjet e ndryshme qė i kemi pėrjetuar duhet vlerėsuar.Kur themi vlerėsim, mendojmė nė atė tė drejtė reale dhe jo tė jemi tė njėanshėm.Vlerėsimin nuk e kemi bėrė pėr vitet 1878, 1912, 1945, 1968, 1981 dhe tė fundit mė 1989-2001.Deri sa datat e lartpėrmendura i takojnė tė kaluarės dhe vlerėsimi i tyre mund t'i mbetet historisė, le tė mbetemi te njė datė mė e re ajo e 1999-2001. Nė kėto vite u bėnė tri luftėra.Lufta e parė u nisė me UĒK-osovės, tha se qėllim kishte ribashkimin kombėtar.Tė njėjtėn gjė na e thanė edhe tė luftės dytė (UĒPMB) dhe luftės tretė (UĒK-ombėtare).A u arrit qėllimi pėr tė cilėn flisnin, pėr tė cilin kėrkonin pėrkrahje si morale ashtu edhe materiale?Pajtoheni qė jo.Dikush duhet tė na sqaroj se pėrse nuk arritėm aty pėr ku ishim nisur.Tri ushtritė kishin krahun e tyre politik, Lėvizjen Popullore tė Kosovės (LPK).Asnjėra nga to nuk doli me ndonjė analizė serioze se deri ku u arritėn objektivat e tyre.Kur ka paqartėsi nė objektiva, del brezi tjerė qė vazhdon rrugėn e nisur.Sikur tė bėnin ndonjė analizė do tė dihej mė mirė nga brezat e ardhshėm se cilat janė pengesat dhe rrugėt e mundshme pėr t'i tejkaluar ato nė arritjen e qėllimit tonė tė pėrbashkėt.Nė mungesė tė njė vlerėsimi tė tillė neve vetėm se na pėrsėritet historia.Por, atė qė nuk e bėnte paria e tė gjithė lėvizjeve ēlirimtare e bėnte faktori kohė.Dhe, deri sa koha bėnte vlerėsimin e saj shqiptarėt vetėm humbnin vitet apo hapin me kohėn dhe me popujt e zhvilluar.Ne, nė vend se tė konsolidoheshim si komb, vazhdonim tė dobėsoheshim me luftėra keq tė organizuara.Vlerėsimi i njė ngjarje, pune, veprimtarie nuk kėrkon askėnd qė ta hedh nė gjyq, por kėrkon ndėrgjegjėsim dhe mundėsi pėr gjetjen e rrugėve tė reja nė realizimin e njė qėllimi.Sot jemi nė kėtė gjendje, sepse nuk kemi bėrė njė vlerėsim tė tillė.Aty ku mungojnė vlerėsimet pėr punėn e bėrė ekziston mundėsia pėr mashtrim tė masave si dhe thashethemet.Kujt i shkon pėr shtati mashtrimi?Atyre qė kanė pasur bajrakun nė dorė e qė i janė shmangė rrugės sė duhur.Janė politikanėt shqiptarė tė 20 viteve me parinė udhėheqėse tė tri luftėrave?Po thashethemet?Ato godasin veprimtarėt dhe luftėtarėt e vėrtet e tė sinqertė se u ka rėnė nė hise tė kenė ''shokė e miq'' tė pasinqertė e hileqarė.Tė bėsh vlerėsim pėr njė ngjarje historike ėshtė shprehi pozitive e popujve dhe shteteve tė pėrparuara.Popujt e prapambetur janė tė tillė sepse iu mungon vlerėsimi i ngjarjeve.Vlerėsimi duhet tė jetė i drejtė, pėrndryshe krijohet pėrshtypje e gabuar pėr realitetin.

Shqiptarėt pas tri luftėrave nuk bėnė njė vlerėsim serioz tė tyre dhe ėshtė krijuar pėrshtypja se kemi arritur nė njė cak,tė pėrmbylljes sė cėshtjes kombėtare shqiptare, aspiratės shekullore tė shqiptarėve dhe tė amanetit tė dėshmorėve tė kombit,ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve dhe tė trojeve tė tyre nė njė shtet kombėtar, me emrin Shqipėri.

Nė anėn tjetėr realiteti e dėshmon tė kundėrtėn.Nga ky realitet u lindė FBKSH-ja dhe strukturat e saj tashmė publike.Pas njė pune tė gjatė dhe tejet tė mundimshme rreth FBKSH-ės ėshtė tubuar njė numėr i madh i atdhetarėve shqiptar, qė duan t'iu japin njė shtytje pozitive proceseve politike ku gjallėrojnė dhe frymojnė shqiptarėt.Nė kėto kontakte FBKSH-ja, ka pėrshėndetur edhe punėn e atdhetarit tė madh Tiranas Koēo Danaj.Duke dashur qė t'i shoh shqiptarėt nė njė Front rreth njė qėllimi, FBKSH-ja, e shpalli detantėn (pushim i pėrkohshėm).Nė fillim kishte disa keqkuptime rreth detantės, por mė vonė i dėshmuam tė gjithė anėtarėve dhe simpatizantėve, por edhe atyre qė nuk ja duan tė mirėn shqiptarėve e nė mesin e tyre edhe disa shqipfolėsve se, FBKSH-ja ėshtė gjallė dhe pėr dy strukturat e saj SKSH-ja dhe AKSH-ja, detanta nuk vlen.Sekretariati Vendimmarrės i FBKSH-ės, nė ēastin qė vėren se individė apo organizata partnere, qė thirren nė ēėshtjen e Ribashkimit Kombėtar, nuk pėrmbushin objektivat e planit taktik-strategjik tė FBKSH-ės, menjėherė do ta shfuqizojė detantėn.Gjithashtu, e njoftojmė publikun shqiptar se, FBKSH-ja ėshtė organizatė legale e jo ilegale, siē po gabohen shumė individ.Ajo legalitetin e saj e ka fituar mė 2003 pas fitimit tė pafajėsisė s'ime nga gjyqėsia e shtetit shqiptar.Sa iu pėrket dy strukturave tė saj SKSH-ės dhe AKSH-ės, duhet ta kuptoni se edhe shtetet mė tė fuqishme tė botės nuk e bėjnė publike punėn e forcave tė sigurisė.Ne jemi tė bindur qė edhe historia edhe koha do tė na vlerėsoj pozitivisht.Mjaftė mė me llafe!Kemi nevojė pėr vepra konkrete!Tė shpresojmė nė FBKSH-ėn, si organizmin e vėrtetė dhe tė fundit drejt cakut tonė qė quhet, Ribashkim Kombėtar.Tiranė, 29 Maj 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:37 pm

KOMUNIKATA


NR.1 E FBKSH-AKSH NĖ ZONAT KOSOVĖ PRESHEVĖ DHE MAQEDONITE NDERUAR VĖLLĖZĖR DHE MOTRA TE NDERUAR MEDIA ELEKTRONIKE DHE


TE SHKRUARA SI DHE JU BASHK LUFTETARET TAN QE NJE FAR KOHE U ZHGENJYET

NGA NJE VENDIM QE NA BEFASOJ TE GJITHVE POR JO EDHE ME PELQIMIN TON.

ME KERKES SHUM TE MADHE TE ZONAVE NR.2-NR.3-NR.4 DHE NENZONAT

NR.2/05-06-07-08-09 NENZONAT NR.3/08-09-11 DHE NENZONAT

NR.4/01-02-03-04-05 NUK JAN DAKORD ME VENDIMIN E

Z.GAFURR ADILI DHE U MUR KY VENDIM.

QE FBKSH ME TE GJITHA STRUKTURAT E SAJ / AKSH-SKSH-FKSH

NUK DO TE SHUHEN NE KETO ZONA POR NE TE KUNDRTEN TĖ RI ORGANIZOHEN

ASHTU SIQ KEMI QEN ME PAR DHE TE PRANOJM USHTAR TE RINJĖ PER ARMATEN KOMBETARE SHQIPTARE

SHQIPERIA NATYRALE ESHTE VETEM NJE FARZ E CILA ESHTE LANSUAR

VETEM PER SHURJEN E FBKSH POR NE NUK E PRANOJM KET SHQIPERI NATYRALE .

FRONTI PER BASHKIM KOMBETAR SHQIPTAR NE THEMELIMIN E SAJ DHE NE STATUSIN

E SAJ NUK PRANON ASNJE NDRYSHIM NGA STATUSI DHE NGA VIZIONI I FBKSH-SE

E AJO ESHTE SHQIPERIA ETNIKE.

PER NJE KOHĖ TĖCAKTUAR DERI NE MBLEDHJEN E DELEGATVE TE ZONAVE DHE NĖN ZONAVE ĖSHTĖ

ZGJEDHUR KRYESIA E PERKOSHME SI VIJONZĖDHĖNĖS I FBKSH-se PĖR ZONAT KOSOVĖ PRESHEVĖ DHE MAQEDONI

ALBAN KOSOVASHEF I SHTABIT TĖ AKSH

ARDIAN DRENICANE NUK JEMI HAJDUT POR NE JEMI ATA QE E KEMI THEMELUAR FBKSH-NE NE KOSOV PO NU NGUL THIKA MBAS SHPINE NGA VELLEZRIT TANME RRESPEKT
KOMANDANT KOSOVA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:40 pm

Plaqkites eshte vet gafurr Adili qe me para te populli ka ble dy banesa nje ne durres nje ne tiran.
Dhe per qdo vjet me mashtrue popullin i shet ne shitje kinse ka borgje!
A nuk i shet!
Ky duhet dhene llogari se ku i ka que parat e mbledhura ne konto te tije deri tashe.
Ku ska tregue kurrfar aktiviteti.
vetem fjala rrena deklarata boshe!
Duhet kerku pergjegjesi dhe ngrit padi te eulex penale per mashtrim dhe abuzim te te hollave te qytetareve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:49 pm

Mos ja fut kot, detektiv. Keto shpifje jane shume te renda dhe te paverteta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:53 pm

Ore detektiv, kur ke mbaruar shkencat politike, ne cilin vit? A ke qene ne studim te rregullte apo part-time?!Mos kemi qene kolege?!?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:56 pm

Ne Prishtine!
fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 30, 2009 11:57 pm

Kur te takohemi bisedojm!
Po se pari duhet qe tju bindesh vendimit te shtabeve te zonave e jo te atij qe ka shpall shpartallimin! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 31, 2009 12:10 am

Detektivi une do ta deshiroja nje Shtab te pergjithshem, jo si ju qe citoni (shtabve) sepse aty ku ka shum shtabe nuk mundet te kordinohet puna mir, dhe ka mos marrveshje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: