Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 1:35 am

UNE I BINDEM SEKRETARIATIT VENDIMMARRES TE FBKSH-SE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 11:14 am

Driniii !
NUk ka shume shtabe eshte vetem nje!
Adili ka qen vetem zedhenes deri sa e pauzoi ose e deshti te shkaterroi!
Nuk mundet te jet vendimmarres nje person ai bile kerkoi qe te krijohet parti politike.
PO ai me nuk ka te drejt te flet ,vetem mashtron qytetaret e e dijne e njofin rrenat dhe mashtrimet e tija.
Ai vete i ka pelqye karriga!
Dhe ne kohen e fundit nuk eshte mire me koke ai ka deshire te jet patriot po nuk ka fuqi se ka nevoje per pushim rehabilitim se psiqikishte eshte i semure!
Sekretariat vendimarres eshte ky Shtabet e pergjithshme!
AI gjithnje ka marre vendime me veti pa i pyetur shtabet dhe sekretariatin!
Keto kinse i shuajti.
PO i dul dardh me bishte.
zedhenes deri ne kuvend eshte Alban Kosova! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 11:15 am

Driniii !
NUk ka shume shtabe eshte vetem nje!
Adili ka qen vetem zedhenes deri sa e pauzoi ose e deshti te shkaterroi!
Nuk mundet te jet vendimmarres nje person ai bile kerkoi qe te krijohet parti politike.
PO ai me nuk ka te drejt te flet ,vetem mashtron qytetaret e e dijne e njofin rrenat dhe mashtrimet e tija.
Ai vete i ka pelqye karriga!
Dhe ne kohen e fundit nuk eshte mire me koke ai ka deshire te jet patriot po nuk ka fuqi se ka nevoje per pushim rehabilitim se psiqikishte eshte i semure!
Sekretariat vendimarres eshte ky Shtabet e pergjithshme!
AI gjithnje ka marre vendime me veti pa i pyetur shtabet dhe sekretariatin!
Keto kinse i shuajti.
PO i dul dardh me bishte.
zedhenes deri ne kuvend eshte Alban Kosova! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 11:18 am

Teuta Gjika ti mund te ju bindesh vetem gafurrit!
PO ai ma nuk ka pune me sekretariat!
AI ka fole ne emer te vet se sekretariati nuk ka perkrah vendimet e tija!
Ai qe nje kohe rren mashtron dhe i dha fund me deklarat per pauzim apo deshti qe te shkaterroi strukturat.
PO ai nuk mundi dhe ska fuqi.
Ku ishte ky trim ne tri luftat e uck-se.
Trim apo Gjeneral pas lufte!
ka sa te duash! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 12:10 pm

Ti je budalle. Nuk ke kuptuar fare kuptimin e Deklarates Perfundimtare dhe ia fut kot me "pauzim".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 12:23 pm

Ti shum po kuptojshe lidhje me koke nuk paske.
ne krejt budall!
Budall shtabet zonat vetem ti e adili te menqur!
Sa po te paguan qe po e mbron aq shume as gruaja e tije me qen nuk pallesh aq shum pas tije psikopati!
Ai psikopat ti edhe me psikopate se ai qenke! fla
A din te lexosh deklaraten komunikaten! Te atij .
Dhe te Shtabeve te zonave!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 12:23 pm

Ti shum po kuptojshe lidhje me koke nuk paske.
ne krejt budall!
Budall shtabet zonat vetem ti e adili te menqur!
Sa po te paguan qe po e mbron aq shume as gruaja e tije me qen nuk pallesh aq shum pas tije psikopati!
Ai psikopat ti edhe me psikopate se ai qenke! fla
A din te lexosh deklaraten komunikaten! Te atij .
Dhe te Shtabeve te zonave!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 1:39 pm

Ore, nuk ka shtabe te zonave. ka shtabi i pergjithshem dhe kaq. ka keshillat e fbksh-se qe mund te ngrejne dhe ngrejne struktura te aksh-se dhe i ngrejne por ska "shtabe te zonave" kjo eshte nje shpikje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 34
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 2:33 pm

FBKSH kush jan keta ??
Dhe perse po mujna me ndegju vetem ''DEKLERATA'' por JOOOO VEPRIME?????

HMMMMMMMM SHUM GJER E QUDITESHEME.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 2:42 pm

Fronti per Bashkim Kombetar Shqiptar eshte bashkim forcash politike, organizatash joqeveritare, personalitetesh atdhetare nga te gjitha hapesirat shqiptare, pa dallim partie, krahine, feje, perkatesi gjinore etj qe ka qellim bashkimin e te gjitha trojeve shqiptare ne nje shtet te vetem kombetar shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 34
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 2:54 pm

OK TEUTA....

cfar suksesash ka pas kjo organizate deri me tutje?

cfar esht strategjija e saj te realizon ket ''ide''?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 3:05 pm

Arben,

Deri me tani suksesi me i madh , mendoj se e ka pasur ne fushen e zbulimit dhe kunderzbulimit.
Ka zbuluar grupin terrorist paraushtarak Garda e Car Lazarit (duke i djegur strategjine e se qeni organizate sekrete) dhe nje numer planesh operative te Serbise per Kosoven, qe i ka denoncuar ne kohe. Dalja e ushtareve te AKSH-se ne Kosove ne afersi te Mredares dhe ne veriun e Mitrovices, atje ku nuk ishin trupat e KFOR-it, ka pasur nje buje shume te madhe, duke qene permendur edhe prej Keshillit te Evropes si shkak te mospjesemarrjes se popullit shqiptar ne zgjedhjet per "institucionet e Kosoves", dhe per shpalljen e pavaresise se Kosoves.
Strategjia e FBKSH-se eshte qe te veproje me mjete politike dhe diplomatike, por nese keto mjete nuk sjellin rezultatet e duhura, te perdorin mjete ushtarake. Me rastin e daljes se Platformes se Koco Danajt per Shqiperine Natyrale (qe nenkupton gjithe territoret te banuara sot nga shqiptaret), FBKSH e ka perkrahur, duke i dhene mbeshtetje politike, logjistike, njerezore. Shqiperia Natyrale eshte nenkuptuar si nje hap taktik drejt strategjise per realizimin e Shqiperise Etnike. Pa dyshim, se Shqiperia Etnike do te nevojtet angazhimin e faktorit ushtarak, por pas ribashkimit te trojeve te banuara nga shqiptaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 34
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 3:25 pm

CFAR ESHT KUFIJET E SHQIPERISE NATYRALE?
DHE CFAR DOMETHENJE KA EKZISTENCA ''SHQIPERIA ETNIKE'' PER POPULLATAT MINORITETE NE KET SHTET TE RI, SI DO VEPROHET ME MINORITETE NE NJE ''SHQIPERI ETNIKE''......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 4:06 pm

Kufijte e Shqiperise natyrale do te perfshijne: Kosoven, Iliriden, Luginen e Presheves, Malesine e Madhe.
Pas kesaj do te kalohet ne riaktualizimin e problemit te Camerise, Sanxhakut te Pazarit te Ri dhe Toplices.
Shqiperi Etnike nuk nenkupton e spastruar etnikisht, se ne nuk jemi si serbet apo greket, por Shqiperi e te kater vilajeteve shqiptare qe ishin nen sundimin e Perandorise Osmane: vilajeti i Kosoves, vilajeti i Manastirit, vilajeti i Janines dhe vilajeti i Shkodres. Minoritetet do t'u respektohen te gjitha te drejtat te percaktuara ne konventat nderkombetare, por s'do te kene te drejte autonomie apo gjera te tilla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 34
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 4:11 pm

OK SI MBAS KETI SHENIMI NE SHQIPERINE NATYRALE DO SHTYPEN KUFIT E TE PARVE TONE (ILIRVE) KARTA MUNDET TE SHIQOHET DHE TE VENDOSEN KUFITE E NJE ''SHQIPERIE NATYRALE'' TE CILET JAN 30% TE KUFIREVE TE ILIREVE.

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Thumbnail.php?file=Illyria_800078243

me se fundi na prap do jemi hupsa..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 4:41 pm

Duke arritur Shqiperine Natyrale krijojme berthame te ardhshme per te rifituar hapesiren qe e kishin banuar iliret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 4:43 pm

KËRKESË PUBLIKE E SEKRETARIATIT VENDIMMARRËS TË FBKSH:
Prot. Nr. 012-09-05-31 (AKT PUBLIK);

Tiranë - Prishtinë, 31 Maj 2009.

Drejtuar:

- Presidentit të Republikës së Kosovës,
- Kuvendit të Republikës së Kosovës,
- Qeverisë së Republikës së Kosovës (Policisë së Republikës së Kosovës).

DUHET ZBULUAR DHE DUHET NDËSHKUAR TË GJITHA BANDAT KRIMINALE..!


Banda kriminale, e cila prej kohësh në emër të AKSH vepron në Republikën e Kosovës, duke falsifikuar edhe vulën
e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe edhe të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH),
Zotit Sheremet Hitaj fillimisht ia ka lëshuar një "vendim" kërcënues,të cilin mundeni ta lexoni (në attachments)
dhe do të bindeni se, jo vetëm kemi të bejmë me një falsifikim klasik,
por kemi të bëjmë edhe me një analfabet që nuk din shkrim e këndim apo ndoshta edhe me një shqipfolës,
dhe më pas Zotit Sheremet Hitaj ia kanë djegur edhe shtëpinë 3 katshe, me një sipërfaqe prej 400 metrash
dhe gjithë pasurinë që ka patur në shtëpinë e tij, dëme materiale këto që kalojnë vlerën e mbi 200 mijë eurosh.

Zoti Hitaj rregullisht ka paguar 3 përqindëshin në Qeverinë Bukoshi dhe më pas me mbi 300 mijë DM
e ka ndihmuar edhe luftën clirimtare të Ushtrinë Clirimtare të Kosovës (UCK),
dhe me këtë rast edhe i kërkojmë ndjesë dhe e lusim që të na ndihmojë ne të FBKSH-së
dhe policinë e Republikës së Kosovës në zbardhjen dhe kapjen e kësaj bande kriminale,
sepse sic shifet edhe nga "vendimi" kërcënues që Zotit Hitaj ia ka dërguar kjo bandë kriminale,
del qartë fakti se Zoti Sheremet Hitaj duhet ta njohë ndonjërin nga kjo bandë kriminale.

Njoftohemi se në vendngjarje kanë shkuar policia e Republikës së Kosovës dhe KFOR,
nga të cilat ne kërkojmë që sa më shpejt ta zbulojnë këtë bandë kriminale dhe ta ndëshkojnë shumë rëndë.
Gjithashtu kërkojmë që të ndiqen dhe të ndëshkohen penalisht të gjithë ata që në territorin e Republikës së Kosovës
do të vazhdojnë të thirren në emër të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH),
sepse tanimë i gjithë opinioni publik kombëtar dhe ai ndërkombëtar është njoftuar me vendimin e
Sekretariatit Vendimmarrës të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH),
të publikuar përmes Deklaratës Përfundimtare të Sekretariatit Vendimmarrës të FBKSH-së, dt. 10 Maj 2009,
se Armata Kombetare Shqiptare (AKSH),ashtu sic nuk ka vepruar në territorin e Republikës së Shqipërisë,
tani (nga 10 Maji 2009) e në të ardhmen dhe në vazhdimësi nuk do të veprojë as në Republikën e Kosovës.

Sekretariati Vendimmarrës i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) është duke punuar për përgaditjen e
Kuvendit të Tretë të FBKSH-së, i cili do të mbahet gjatë vjeshtës së këtij viti, dhe dominon mendimi i të gjitha
këshillave të FBKSH-së, që Kuvendi i Tretë i FBKSH-së, ndër të tjerat të vendosë edhe për emërtimin e ri të FBKSH-së,
me emrin Fronti Demokratik i Bashkimit Kombëtar (FDBK), të legalizuar e të regjistruar në Tiranë dhe në Prishtinë.
Pra, nga 10 Maji i vitit 2009 e në të ardhmen, dhe në vazhdimësi as në Republikën e Kosovës nuk do të veprojë
Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe rrjedhshëm as edhe strukturat e FBKSH-së:
Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH), Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH) dhe Fondi Kombëtar Shqiptar (FKSH),
por ashtu s'i në Republikën e Shqipërisë edhe në Republikën e Kosovës, legalisht dhe edhe duke u regjistruar
te institucionet zyrtare të Tiranës dhe të Prishtinës do të veprojë vetëm Fronti Demokratik i Bashkimit Kombëtar.


Kryetari i Përgjithshëm i FBKSH-së,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.);

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të AKSH-së,
Kolonel Arbër KORABI (d.v.);

Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së,
Prof. Dr. Clirim PRESHEVA (d.v.);
Email: clirimpresheva@hotmail.com

Shefi i Këshillit Qendror të FKSH-së,
Ecc. Kalors TOPLICA (d.v.);

Zëdhënësi Politik (Përfaqësuesi Publik) i FBKSH-së,
Mr. Gafurr ADILI (d. v.)
Email: gafurradili@hotmail.com
Tel.: 00355 (0) 692735656

Tiranë-Prishtinë, më 31 Maj 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySun May 31, 2009 5:49 pm

sa shume fytyresh ky gafurri ,here thot pushim here thot ka here thot ska tashe del me emer tjeter.
pershesh punet.
Sa ushtri sa bandat sa deklaratat rrene sa organizatat ne fije spo i bijme.

Teuta edhe ti na knaqe me rrena propaganda te gafurroviqave. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptyThu May 27, 2010 1:18 am

...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 58
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptyThu May 27, 2010 8:05 am

Teuta Gjika

Po si iu drejtohesh ketij qe ta ndihmoi policin e kosoves kur policia e kosoves lejon Koshtenicen te hyne ne kosove me policin e serbise dhe e mbrone banditin pa kerkue leje me hyre ne kosove,.Kosova u ba kurve e stambollit apo e berlinit?Ndersa vete keta polic jan antikombetar !spaska pasyr as uçk,as aksh as uksh,ju vetem e keni si ne kohen e uçk me frigue kete te shkretin shqiptar dhe e pasket ndermend me masakrue ma zi se shkau ju servilat e tij. Prej Allahut u ardhet o tradhetar qe po ju hece tradhetia.

KujtNdersa persidenti i kosoves ka qen komunist i serbise,ashtu dhe kryetari i kuvendit propaganduesi i pasaportave multietnike.Po te ishte gjalle Adem Jashari shume nga keta u kish vesh patkoit e kuajve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptyThu May 27, 2010 2:14 pm


SHIK-u eshte "gjalle", fiton 200 milione dollare ne vit
[


27.05.2010
Deklarata publike e ish-shefit të SHIK-ut, Kadri Veseli, se kjo strukturë e krijuar nga PDK-ja ka pushuar së funksionuari në prill të 2008-s, kontestohet në raportin e Komitetit Kombëtar të Politikës së Jashtme Amerikane.

Në raportin e këtij Komiteti, i cili është publikuar së fundmi, është theksuar se kjo strukturë edhe më tej është funksionale dhe si e tillë ajo përfiton miliona euro gjatë vitit duke abuzuar qytetarët.
“SHIK-u është strukturë e inteligjencës nëntokësore të PDK-së dhe brenda vitit merr 200 milionë dollarë nëpërmjet ryshfetit, grabitjeve dhe shantazhit. Kjo strukturë është një lidhje kriminale mes shqiptarëve dhe bandave serbe si dhe rrjete të tjera kriminale transnacionale”, thuhet në raport.
Aty ceket se për shuarjen e kësaj strukture mungon vullneti politik shtetëror.
“Në Kosovë jo vetëm që mungon gjyqësori, por mungon edhe vullneti politik për të trajtuar sektorin joformal, për të cilin ka mungesë të legjislacionit për hetimin e krimit të organizuar”, theksohet në raport.

Kjo është mbështetur në faktin se institucionet e Kosovës ende nuk e kanë nxjerrë ligjin antimafia, i cili do të parandalonte këtë fenomen.
“Kosovë nuk ka një ligj antimafia ose një ligj që rregullon konfiskimin e aseteve kriminale si dhe mbrojtjen e dëshmitarëve. Këto dispozita aktualisht janë joekzistente”, ceket në raport, ku është përmendur edhe trafikimi i qenieve njerëzore.

Ndërkohë, zyrtarët e PDK-së nuk kanë dashur të komentonin për vlerësimin e paraqitur në këtë raport. Dy nënkryetarët e kësaj partie zv.kryeministri Hajredin Kuçi, si dhe kryetari i Komisionit Parlamentar të Punëve të Brendshme dhe Sigurisë, Rrustem Mustafa, kanë deklaruar se nuk e kanë parë raportin dhe nuk mund të japin komente.
Por deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDD-së, Gani Geci, i cili njëherësh është kryetar i Komisionit Parlamentar të Inteligjencës, ka deklaruar se ky raport vetëm se i ka forcuar dyshimet se SHIK-u vazhdon të jetë funksional (Koha Ditore).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptyFri May 28, 2010 8:55 pm

lene bre allahile mshelni keto tema boshe
pe shohmi se kushe qenkan keta njerez.
Fjala e fjala na myten
trimni nemervjeti po me shkaun spo naj qet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptyFri May 28, 2010 8:59 pm

keto zbulime i dijne edhe femijet e djepit.
car llazarat dalin haptas.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
Mixha Selim

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 68
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySat May 29, 2010 10:45 am

MIXHO KJO PUNA E KETYRE ESHTE SIKUR
NATRADINI KISHTE VNUE KAZANIN NE MAJE TE LISIT
E ZJARMIN POSHTE NE RRRAJE TE LISIT
E VJEN NJANI E PYET QKA BAN O NASTRADIN THOTE PO QE PO ZI MISHE
PO QYSHE MORE PO KAZANI ESHTE NE MAJE TE LISIT E ZJARMI POSHTE
KY I THOTE ZIHET KADAL
HEJ THOTE KY KURRE SPANA PA KAZANI NE MAJ TE LISIT E ZJARMI POSHTE E MU ZI MISHI
BOLL ESHTE MIXHO EMEN ME PAS DIKUSH KNAQET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 EmptySat May 29, 2010 12:14 pm

Mixha Selim shkruajti:
MIXHO KJO PUNA E KETYRE ESHTE SIKUR
NATRADINI KISHTE VNUE KAZANIN NE MAJE TE LISIT
E ZJARMIN POSHTE NE RRRAJE TE LISIT
E VJEN NJANI E PYET QKA BAN O NASTRADIN THOTE PO QE PO ZI MISHE
PO QYSHE MORE PO KAZANI ESHTE NE MAJE TE LISIT E ZJARMI POSHTE
KY I THOTE ZIHET KADAL
HEJ THOTE KY KURRE SPANA PA KAZANI NE MAJ TE LISIT E ZJARMI POSHTE E MU ZI MISHI
BOLL ESHTE MIXHO EMEN ME PAS DIKUSH KNAQET

E more Mixha Selim, burrat cka nuk bein i zin gjerat edhe ne maje te lisit, dhe pa ndezur hiq fare zjarr.
Nga zjarri del tymi e pastaj flaka...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE - Faqe 6 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: