Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutoriMesazh
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 11, 2010 11:40 pm

o zoti detektive e ju tjere
mo u mirrni me pune te kota se ska asgje prej ketyre organizatave
plot levizje po punet kerkunde si kemi
Rrnofte hashimi se sa per ju kishmi deke mojti
me kesi levizje fdbk e fbksh kishim pase koken nen serbi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 11, 2010 11:41 pm

Qenke nen serbi e kemi tash qe osht hashimi ne pushtet zotri xhevati
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat Jun 12, 2010 3:34 am

Gjenerali i Ushtrise se Serbise hyri para disa ditesh pa asnje leje ne Kosove (dhe u takua me Gjeneralin e NATO-s).
Rezoluta 1244
Marreveshja e Kumanoves
Kalle Xhevat Thaci serbofili
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat Jun 12, 2010 10:38 am

xhevati
ke te drejte te kritikojshe keto levizje qe bashkpunojne me sllavo maqedonet
po ske te drejte te perkrahesh Thaqin
sepse edhe ai ka shite drute lehte
naj futen nen serbi.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat Jun 12, 2010 12:27 pm

"Patriotizem" eshte kur nje njeri ia shun zjarrin Atdheut, nje Levizje, nje Organizate, nje Partije, etj. E jo kur i fryne atije per tu djegur ne te sa me shume, ne nderkoh Shqiptaret kemi nevoij shume per keta njerz .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat Jun 12, 2010 8:13 pm

keto biseda jane te kota
sepse edhe keto organizata jane te kota
asgje ska te beje me shqiptaret po per interesa personale
bile keta njerez duhet burgose eulex dhe policia e kosoves sepse shume kane vjedhe popullin dhe jane organizata kriminele qe bejne kontrabanda te ndryshme me serbet per qellime te tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun Jun 13, 2010 7:38 pm

sja vlen te diskutojme per gjera te kota
organizata pa vlere kombetare.....vegla te partive pacifiste rugoviqjane...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Geni
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 26
Age : 93
Vendi : Tirana
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon Jun 14, 2010 10:44 am

Njeri rugovian, tjetri thaēist, ai tjeteri spiun, ata te tjeret udb-jane. Nuk mbeti njeri pa u cilesuar anti-shqipetar.


Nese te gjthe partite, organizatat jane keq e me keq atehere te nderuar ose duhet te krijojme nje organizat (qofte dhe me 3-4 anetar) qe te merret realisht me pune atdhetare ose nuk duhet te jemi pjesetar i ketyre forume. Se per fjale nuk i hyjne ne pune kujt. Le te ankohemi dhe te etiketojme me mijera e miliona here x dhe y por asgje s'kemi per te ndryshuar.


ps: I zgjuar eshte ai qe ben zgjedhjen e duhur. Ne rastin tone zgjedhja e duhur duhet te jete e keqja me e vogel nese nuk ka mundesi per te zgjedhur te miren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon Jun 14, 2010 2:47 pm

Rugoviqjanet ishin dhe jane coftira udbashet e serbise
bashkpunetoret e milloshit dhe ende spo te vjen marre ti celkesh..
po kjo politik mjerane na ka prue ne kete gjendje katastrofale
pas deshtimit te farkut mundohen te rreshtohen ne struktura tjera si ne fbksh
a punojne me izen e udbasheve
as thaqi seshte me i mire sepse ky bene politiken e rugoves
politik antishqiptare
dhe ka njerez te semure psikik ende qe pallen pas partive politike antishqiptare..
Rrnofte Albin Kurti qe se shpejti po ja merre ne dore politiken sahanlepiresve
E vetmja organizate shqiptare qe punon pa hile per popull
Rugoviqet thaqqoistet do jesin ne plehrat e kosoves..
ju zoteri mos ndryshoni hiq se sjeni askushi hiq edhe populli ju njef se keto organizata jane organizata boshe
Fdbk-ja fbksh-ja i njef populli dhe as qe e qan kushe koken me ta....
veq kujdes se po zini naj kune ne thue ,se shume deme jeni ti be“popullit
seper popull nuk jeni tu punue hiq kete e dijne populli..
vetem fjala boshe ....trimat kane dek e atdhetaret jane largue nga keto striktura......knaqnu duke lavderuar vetveten..sa tju zgjate....pasqyra e popullit jane ata njerez qe keni prane -qe per popull jane te njoftur...
Sja vlejne te diskutojme per njerez te tille te pa vlere..
Po te ishni trima i dilni ne ndihme popullit ne verio te mitrovices ne graqanic e vende tjera kunder shkijeve..
Si Albin trimi qe ju del ne balle policise serbe antishqiptare..
ju na knaqt fjla ae komunikata interneti qe10 vite
populli u shkaterrue u shkaterrue qka ka shqiptare e ju sju vjen turp ende te shkruani ketu per organizata me njerez te vdekur e njerez dezertore te luftes...
leni keto marrina se sja vlene te mirreni me kesi gjera...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon Jun 14, 2010 8:04 pm

Xhevat hajdari-Drenice
Valla xhiti krejt jane Rugoviqa dhe ishe farkista...
Kure ka luftue Thaqi i jone dhe ne keta thojshin rrnofte Rugova...
ne Drenice u bejke lufte keta nejshim me gra neper shpija tuj fol keq kunder uck te Ademit e Thaqit
Pas lufte formun kinse fbksh -aksh me shpijuna qe i njofim populli dhe drenica..
PO hashimi ka me i fute krejte ne burg ,se keta vetem po vjedhin popullin e asgje skane ba ..po jane formue kunder Qeverise sone me te mire qe kemi
Qeveri te luftes me Kupin e hashimin tone
Kushe qohet kunder lketyre trimave qe naj perzunen shkavin kane me psue me burg
Kosova ka zot shpije..
Thaqi nuk dote lejoje qe gjykates te regjimit te milloshit politikane komu niste qe ne emer te nje organizate qe shkaterrojne popullin me kontrabande te ndryshme te sillen neper shtetin e kosoves
kemi hashimin trim e azgan....mos tja nin zanin kushe me keto budalleke......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon Jun 14, 2010 9:58 pm

RRnofte Albin Kurti
ky trim shqiptari
e ketu po ka njerez psikopata qe ende thirren ne Rugoviqa e Thaqoiqa
Te gjithe Albini i hudhe ne berlloge sepse nga berllogu kane ardhe..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon Jun 14, 2010 10:01 pm

Kishim qene budall qe perkrahem kete fare fbksh qe u shenderrua ne parti Politike pacifiste Rugoviqjane
TE gjithe ata qe perkrahem perkrahem per hire te atdhetarit te pa lodhur Kordinatoorit te fbksh per Evrope
pas doreheqjes se tije
perkrahim vetem forcat atdhetare patriotike te njemendeta qe i dalin armikut ne balle Eshte Albin Kurti dhe uck-uksh..
Qe se shpejti do jete prezente..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 18, 2010 10:38 am

Pronarėt e fajit

Politika dhe politikanėt shqiptarė nė Maqedoni janė nė gjendje kome...E vetmja qė mund tė bėjnė ėshtė tė thonė se si duhet vepruar... ndėrkohė "shtėpia po digjet"... thotė njė student i gazetarisė nė USHT.

Shkruan Fatmir Shabani


Politika dhe politikanėt aktual nė Maqedoni janė nė gjendje kome. Politikanėt duan qė tė ngrihen nga pavetėdija klinike por nuk munden. Ata duan qė tė bėjnė diēka sa pėr sy e faqe pėr tė tėrhequr vėmendjen e popullit por pėrsėri s`munden. E vetmja qė mund tė bėjnė ėshtė tė thonė se si duhet vepruar.

Ē’do ditė qė kalon po na sjell gjėra tė reja dhe shumė tė qarta pėr t`i kuptuar, madje edhe politikanėt na e bėjnė tė qartė se nė zgjedhjet e ardhshme nuk duhet votuar pėr asnjėrėn parti shqiptare sepse populli shqiptarė nė Maqedoni udhėhiqet vetėm nga njė parti dhe ajo ėshtė “VMRO-DPMNE”-ja.

Pėrderisa bėhet fjalė pėr prishjen e marrėdhėnieve ndėretnike nė Maqedoni, pėr fajin nuk duhet tė pyesim se i kujt ėshtė, sepse vet politikanėt tanė janė prindėrit dhe pronarėt e fajit. Ata kanė lėnė anėsh tė gjitha problemet dhe vuajtjet e popullit, vetėm e vetėm pėr tė akuzuar njėra -tjetrėn se cila e ka fajin mė tė madh!

Populli shqiptarė nė Maqedoni ēdo herė ka qenė i shkelur, i torturuar dhe i nėnēmuar, deri nė skajshmėri. Jo qė jemi popull pa gjuhė, identitet dhe histori, por vetėm e vetėm se asnjėherė nuk e kemi lėnė pa u shitur dhe nuk kemi lėnė anėsh bizneset dhe interesat personale.

Mė kujtohet njė fjalė popullore ku thonė “Armiku na bashkoi”, mirėpo tek ne ndodhė e kundėrta: “Ra armiku e pa populli se kush ėshtė Sadiku”. Sepse deri nė njė kohė kur gjėrat ishin tė pa definuara mendonim se faji ėshtė tek tė huajt, qė shqiptarėt nuk janė bashkė. Por jo edhe aq vonė kuptova se populli shqiptarė nė Maqedoni nuk ėshtė bashkė, sepse duhet tė paguaj ēmimet e inateve tė politikanėve dhe politik-bėrėsve shqiptarė.

Kreu i “DR”-sė, Imer selmani disa ditė mė parė u pėrcolli porosi BDI-sė, Ali Ahmetit dhe atij tė PDSH-sė, Menduh Thaēit pėr tė unifikuar qėndrimet dhe kapėrcimin e inateve tė politikes ditore partiakė. Kryetari I BDI-sė Ali Ahmeti dhe partia e tij nuk komentuan rreth kėsaj kėrkese, mirėpo pa kaluar as edhe njė ditė doli nė skenė kryetari i PDSH-sė MenduhThaēi duke u kundėrpėrgjigjur rreth kėsaj kėrkese dhe duke etiketuar Imer Selmanin si njeri “tė sherbimit sekret” dhe si bashkpunėtorė i Nikola Gruevskit, duke dashur tė thotė qė “nuk e kalla un katundin po e kalli ai qė deri dje ishte me mua!.”

Nuk do mend se kjo ėshtė vetėm njė skenar pėrēarės duke pasur pėr synim pėēarjen e mėtutjeshme tė partive politike shqiptare, vetėm e vetėm qė projektet antishqiptare dalėnga dalė tė realizohen.

Nga ana tjetėr Fazli Veliu i njohur si komandant “Daja” , deputet i BDI-sė e njėherit edhe kryetar i Shoqatės sė Veteranėve tė Luftės (SHVL), jo me larg se dje kėrkoi qė Shqiptarėt e Maqedonisė tė jenė pjesė e bisedimeve pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė emrit dhe tė mbėshtesin propozimin qė emri i ri i shtetit tė jetė “Iliro Maqedonia”. Pėr mendimin tim kjo ėshtė ide shumė e qėlluar por pak sa e vonuar dhe nė adresė tė gabuar! Por ama, e rėndėsishmja ėshtė qė politikanėt shqiptarė rolin e marketingut politik dinė se si e luajnė. Ata dinė pėr ēdo ditė t’u pėrshtaten rrethanave dhe roleve qė duhet aktruar.

Nga ata mund tė dėgjosh edhe deklarata radikaliste, si: “Jemi mė tė fort nė mes tė Shkupit, sesa ne mal” ose mund tė dėgjosh duke thėnė pėr Gruevskin qė ai ėshtė “Millosheviqi” i dytė ndaj shqiptarėve. Nga ana tjetėr politikanėt shqiptarė nė Maqedoni, ende presin qė po ai “Millosheviq” t’i realizojė kėrkesat e atyre qė perfaqėsojnė shqiptarėt nė Maqedoni. Kjo nuk ėshtė asgjė tjetėr pos politikė pėr kollktukė. Kėtė nuk mund ta quajmė asgjė tjetėr pėrpos “Populli u dėnoftė deri nė atė nivel qė ju dėnuat atė!”.

“Derisa shtėpia digjet dhe vėllezėrit nuk mundohen qė ta fikin atė, por grinden se cili kishte harruar cigaren ndezur,” ne si popull asnjėherė nuk kemi pėr tė gjetur derėn e shpėtimit. / Zhurnal /

http://zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=2721013563...610154459&sh=13
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 10 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: