Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed May 13, 2009 7:07 pm


FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR-FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE, PRISHTINĖ

Kryesia qendrore e zgjeruar pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), e zonės nr. 2 Kosova Histroike, nė Prishtinė, mbajti mbledhje tė jashtėzakonshme lidhur me Komunikatėn e “Sekretariatit Vendimmarrės” tė datės 10 maj 2009, tė nėnshkruar nga zėdhėnėsi i FBKSH-sė z. Adil Gafurri

Nė mbledhjen e sipėrpėrmendur merrnin pjesė tė gjithė kryetarėt e nėn zonave tė zonės nr. 2 Kosova Historike, si dhe anėtarė tjerė tė kryesisė me detyra tė caktuara e tė rėndėsishme nė FBKSH tė zonės nr. 2 Kosova Historike. Pasi u njoftuan tė gjithė tė pranishmit me pėrmbajtjen e Komunikatės si edhe tė leximit tė disa mesazheve telefonike ndėrmjet tė disa anėtarėve tė kryesisė dhe tė z. Gafur Adilit, u morėn kėto qėndrime:


Lidhur me arsyetimin e parė nė Komunikatė, kryesia e zonės nr. 2 Kosova Historike nuk pajtohet qė platforma politike e z. Koēa Danaj, tė jetė udhėrrėfyes i FBKSH-sė, AKSH, SKSH dhe FKSH pėr pa u analizuar mirė e mirė nga strukturat e sipėrpėrmendura dhe konform saj, organet kompetente tė marrin vendim meritor.


Lidhur me arsyetimin e dytė nė Komunikatė, kryesia e zonės nr. 2 Kosova Historike asnjėherė nuk ka thėnė e aq mė pak ka vepruar jashtė akteve normative tė Rregullores sė punės sė FBKSH-sė me organet e saj . Domethėnė si atėherė sikur edhe sot FBKSH-ja dhe SHAIBK-ja kanė vepruar nė frymėn e akteve normative dhe nė frymėn demokratike dhe asnjėherė nė kundėrshtim me Ligjin. Anėtarėsia e gjerė e FBKSH-sė nė zonėn nr. 2 Kosova Historike gjithherė ka qenė dhe ėshtė pėr njė RIBASHKIM KOMBĖTAR, respektivisht pėr njė Shqipėri Etnike. Kėtė qėllim ne tė zonės nr. 2 Kosova Historike dhe jo vetėm ne, jemi zotuar dhe betuar pėr ta realizuar me ju ose pa ju z. Gafur Adili. Prandaj me kėtė rast po e pėrcjellim vendimin e pėrgjegjėsve tė gjitha nėn zonave dhe strukturave tė zonės nr. 2 Kosova Historike se Komunikatėn tuaj e hedhim poshtė dhe si tė tillė e shpallim tė pavlerė, Lidhur me sugjerimin tuaj qė tė themelohet njė parti politike nė kuadėr tė FBKSH-sė pėr zonėn nr. 2 Kosova Historike, ėshtė e papranueshme. Mirėpo pasi qė ėshtė marrė qėndrim qė tė veprojmė edhe politikisht atėherė do tė veprohet nė frymėn e akteve normative dhe tė Rregullores sė punės sė FBKSH-sė si Formacion Politiko-Ushtarak dhe asgjė mė shumė. Pas tė gjitha diskutimeve janė nxjerrė edhe kėto konkluzione:

E para: Pse tė nxjerrėt njė vendim i njė anshėm pėr moratorium tė FBKSH-sė dhe tė strukturave tė saja e posaēėrisht tė thuhet se kėtė vendim pėr moratorium tė pėrkohshėm e ka marrė sekretariati vendimmarrės. Pse ėshtė manipuluar me anėtarėt e sekretariatit vendimmarrės nė nivel qendror tė FBKSH-sė, kur dihet se ajo mbledhje e atij sekretariati nuk ka pasur kompetenca pėr vendime tė tilla. Ne si organizėm politiko-ushtarak, kombėtar ku sipas platformės sė saj nė asnjė mėnyrė nuk e rrezikojmė, nuk e dėmtojmė interesat vitale kombėtare dhe shtetėrore as tė Republikės sė Shqipėrisė e as ato tė Republikės sė Kosovės, qoftė nė kuptim tė brendshėm qoftė nė kuptim tė jashtėm ta ndalim aktivitetin tonė. Duhet thėnė edhe kėtė se mbledhja e fundit e Sekretariatit vendimmarrės nė tė cilėn thirret z. Gafur ADILI ishte jo legjitime, pėr vet faktin se i njėjti nuk ka kompetencė tė marrė vendime tė rėndėsishme siē ishte Komunikata pėrfundimtare e datės 10 maj 2009. Vendime tė rangut tė tillė do tė mund tė merrte vetėm kuvendi( i treti i radhės qė duhej tė mbahej gjatė kėtij viti)i FBKSH-sė gjė qė zona nr. 2 Kosova Historike ishte nė pėrfundim tė Kuvendit tė dytė nė tė cilin kuvend do tė dilnin konkluzione dhe do tė merreshin vendime tė rėndėsishme. Shtrohet pyetja: pėrse nuk u prit qė gjėrat tė shkonin nė Kuvend e aty tė merreshin vendimet meritore? Kujt i ngutej dhe pse?


E dyta: Nė mbledhjen e fundit tė sekretariatit vendimmarrės ishte prezent edhe anėtari dhe zėvendės kryetari i FBKSH-ės nga Kosova z. Alban Kosova, dhe me kujdesin mė tė madh ka pėrcjellė tė gjitha diskutimet, dhe konkluzionet e dala nga ajo mbledhje. Duhet thėnė se nė mbledhje nga 8 anėtarė tė sekretariatit vendimmarrės prezantonin 5 anėtar. Personat qė janė nėnshkrues tė Komunikatės pėrfundimtare, nuk kanė qenė prezent nė atė mbledhje, por edhe sikur tė ishin prezent, nė atė mbledhje nuk ėshtė diskutuar dhe aq mė pak nuk ėshtė nxjerrė kurrfarė konkluzioni lidhur me nevojėn e ndėrprerjes sė aktivitetit tė FBKSH-sė ose tė shpalljes sė moratoriumit tė pėrkohshėm tė FBKSH-sė dhe strukturave tė saj. Nė atė mbledhje ėshtė diskutuar pėr nevojėn e ndryshimit tė strategjisė pėr shkak tė ndryshimeve qė kanė ndodhur sidomos pas datės 17. 02.2008, respektivisht pas Pavarėsisė sė Kosovės si edhe pas anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė strukturat e Aleancės Veriatlantike-NATO. Nė atė mbledhje ėshtė raportuar puna dhe zhvillimet e gjertanishme qė janė bėrė gjatė mbajtjes sė Kuvendeve tė nėn zonave tė Kosovės si edhe pėrgatitja qė bėhet pėr mbajtjen e Kuvendit tė zonės nr. 2 Kosova Historike. Nga ne ėshtė kėrkuar qė kur tė mbahet Kuvendi i zonės nr. 2 tė Kosovės Historike tė ftohen veprimtarėt dhe zyrtarėt e FBKSH-sė edhe nga Tirana, sepse nė atė mbledhje tė Kuvendit duhet tė merren vendime tė rėndėsishme sidomos ngaqė nė atė Kuvend do tė hedhet ideja edhe pėr themelimin edhe tė njė krijese politike nė kuadėr tė FBKSH-sė, nė mėnyrė qė tė mos na del nga dora si SHAIBK-ja nė Tiranė, kėshtu edhe u vendosė.


Shtrohet pyetja: Prej nga doli ideja qė FBKSH-ja dhe strukturat e saj duhet ta shuajnė aktivitetin pėrkohėsisht, prej nga doli qė platforma politike e punuar nga atdhetari Koēo DANAJ, tė jetė udhėrrėfyes pėr FBKSH-nė kur dihet se nė atė mbledhje nuk ėshtė pėrmendur fare ajo platformė.


E treta: Ne mendojmė se Platforma e sipėrpėrmendur e pėrgatitur nga atdhetari dhe patrioti i madh Koēa DANAJ do tė ishte mirė sikur tė analizohej mirė nga nėn zonat e zonės nr. 2 Kosova Historike. E katėrta: Duke u bazuar nė tė gjitha kėto qė u thanė mė sipėr, si edhe ajo se ēka shkruan nė Rregulloren e organizimit tė FBKSH-sė del se kjo Komunikatė e datės 10 maj 2009 ka sjell dėm tė madh politik nė gjithė strukturėn e FBKSH-sė. Fundja ne mendojmė se pėrveē Kuvendit tė Pėrgjithshėm tė FBKSH-sė askush tjetėr nuk ka kompetenca pėr nxjerrjen e vendimeve tė tilla edhe sikur tė ishte kuorumi mjaftueshėm i Sekretariatit pėr vendimmarrje. Duke u bazuar nė tė gjitha kėto qė u than mė sipėr kryesia qendrore e FBKSH-sė tė zonės nr. 2 Kosova Historike nxjerrė kėtė:

V E N D I M

1. Nuk pranohet Komunikata Pėrfundimtare e “Sekretariatit Vendimmarrės” tė FBKSH-sė e datės 10 05.2009 nė Tiranė dhe si e tillė hidhet poshtė aq mė tepėr kur dihet se sekretariati nė fjalė nuk ka kompetenca pėr nxjerrjen e vendimeve tė tilla. Atė vendim mund ta marrė vetėm Kuvendi i Pėrgjithshėm i FBKSH-sė, Kuvend i cili do tė mbahej kėtė vit.


2. Moratoriumi i FBKSH-sė si organizatė politiko-ushtarake, kombėtare, demokratike e paqėsore nuk mund tė jetė i pranueshėm pėr anėtarėsinė e FBKSH-sė brenda dhe jashtė Shqipėrisė Etnike, sepse ėshtė manipuluar me anėtarėt e sekretariatit vendimmarrės, duke u thirrur nė emrin e tyre. Vendimi pėr moratorium tė FBKSH-sė ( si organ sovran juridiko-ligjor) ėshtė marrė nga Sekretariati vendimmarrės njė anshėm dhe si i tillė nuk ėshtė i plotfuqishėm dhe nuk prodhon kurrfarė efektesh juridike.


3. FBKSH, zona nr. 2 Kosova Historike, ngrin tė gjitha marrėdhėniet me kryesin dhe kryetarin e FBKSH-sė dhe sekretariatin vendimmarrės tė FBKSH-sė nė Tiranė derisa tė mbahet Kuvendi i FBKSH-sė qoftė edhe Kuvend i jashtėzakonshėm.


4. Ftojmė tė gjithė anėtarėt e FBKSH tė zonės nr. 2 Kosova Historike dhe mė gjerė qė tė vazhdojnė punėn e tyre tė pėrditshme sipas dinamikės tė pėrcaktuar nė frymėn e akteve normative dhe tė Rregullores sė FBKSH-sė, sidomos personat e autorizuar pėr pėrgatitjen e mbajtjes sė Kuvendit tė FBKSH-sė pėr zonėn nr. 2 Kosova Historike.


5. Ftojmė tė gjitha zonat e FBKSH-sė sidomos zonat nr. 1, 3, 4, dhe 7 (Preshevė) si dhe nė diasporė qė tė pėrcaktohen lidhur me komunikatėn pėrfundimtare tė publikuar me datėn 10. 05. 2009, nėse pėr kurrgjė tjetėr, atėherė pėr hir tė idealit tė pastėr dhe vullnetit tė ēeliktė tė njė numri tė madh tė anėtarėve tė FBKSH-sė dhe strukturave tė sajė anembanė trojeve shqiptare dhe nė diasporė. Njėkohėsisht ju propozojmė qė ta pėrkrahim propozimin pėr shkarkimin nga tė gjitha funksionet z. Gafur Adilin pėr shkak tė veprimeve tė pamatura dhe veprime “ kokė mė vete” si edhe dėmeve qė i ka sjell FBKSH-sė me rastin e kėsaj Komunikate Pėrfundimtare.

Qendra Kombėtare e Informimit


Pėr FBKSH-nė zona nr. 2 Kosova Historike
Alban Kosova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed May 13, 2009 11:52 pm

Shqiptart kudo, pik e pes?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 14, 2009 1:47 am

Shqipo mblidhni leckat mose llapatni me hajte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 14, 2009 4:47 pm

perkrahim plotesishte vendimin e zones se dyte kosova historike!
Aktivitetin e fbksh -aksh duhet te vazhdoje dhe Gafurr adili i cili manipulon ne emer te gjitha kryesive edhe te diaspores te shkarkohet nga detyra!
Ju lumt mos tradhtoni idealet amanetin e shokeve!
keshtu duhet veprue ne jemi me ju!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 14, 2009 11:42 pm

Sa von je zgju. Detektivi hiq nuk ke punu si detektiv, ke hargju kot enrgjin, por sidoqoft te uroi ty dhe atyre sukses qe mundohen te shpetoin diqka.
Nuk eshte kurr vone.
Mshoi hekurit sa eshte nxet se kur te ftofet kot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri May 15, 2009 12:57 am

shka jan more kto manevrime banale sa u gxunum se po fillojm nji pun fundamentale shifni se qbejn-skam koment fatalitet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri May 15, 2009 8:20 pm

Driniii!
detektivi i din gjerat ,po qte bejshe qe kena shum tradhtare te ne.
Gjithmon kam thenqe kena shum tradhtare dhe them ,sepse kam pervoje me keta njerez .
Eshte interesant se per karrig dhe kolltuq shqiptari gjithmon ka tradhtue.
Po puna vazhdon edhe pa nje njeri ....
Nuk dote ndalemi fare! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 16, 2009 4:33 pm

Kesht thot zerserbi

Shqipo mblidhni leckat mose llapatni me hajte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 16, 2009 9:24 pm

Jusuf Sulejmani!
Nuk dote shkojm po jemi dhe dote jen edhe pa ty o shka i felliqur e zagar serbi!
Po dote gjejn dikushe e dote pallesh nje dite gjla mos ker!
SE shume ju kan lirue frenat dhe ju ishi dhe mbetet mbeturina serbe!
Po me beso se nje dite dote hudhim berllogun atje ku duhet!
Do te bindesh edhe vet po dote jet vone..
Mos beni punen e shkaut dhe te tradhtareve qe jeni shum ne numer!
PO dote pakohi nje dite! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 16, 2009 9:54 pm

O Xhiti cka pate bre?

nuk i thash une ato fjale bre burre po ai zeri serp luftari


lexoj ma lart kush i shkruan keto ! Pastaj paraqitu. Po ska gje se nganjehere ngaterrohen se ky muti i ka ngatrru .

Shqipo mblidhni leckat mose llapatni me hajte - keshtu shkroi i ashtuquajturi zeriatdheut, poe eshte si zeri i serbit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 17, 2009 9:09 pm

Jusuf Sulejmani!
Me fal se ky m***..pi shti hundet kumos e na bani rezil ky shka shqiptare!
Mu kan ngaterrue kabllat!
Po vall a zeri i serbit! fla
Te pershendes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun May 17, 2009 9:11 pm

Aksh -fbksh
egziston dhe dote egziston aja kana juve shkijeve shqiptare apo jo!
Dhe nje dite dotju qojme te vellezerit e juve shkije!
Atje e keni vendin e jo ne qerdhet e shqipes!Se tradhtari nuk ka vend aty ku flitet shqip! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Mon May 18, 2009 12:57 am

Jusuf Sulejmani shkruajti:
O Xhiti cka pate bre?

nuk i thash une ato fjale bre burre po ai zeri serp luftari


lexoj ma lart kush i shkruan keto ! Pastaj paraqitu. Po ska gje se nganjehere ngaterrohen se ky muti i ka ngatrru .

Shqipo mblidhni leckat mose llapatni me hajte - keshtu shkroi i ashtuquajturi zeriatdheut, poe eshte si zeri i serbit
Duke e shikuar moshen e juaj Jusuf Sulejmani , dhe postimin e par tuajn mendova , se forumi u pasuruar me nje antar te mirfillt, kombetar.
Por pas shkrive ne vijm me jepni pershtypjen e nje njeriu (deshiroi te jem i gabuar) te pa edukat.
Sidomos me keto bre-bre-bre! E sharjet e pa nevojshme!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue May 19, 2009 7:05 pm

omos u bani merak o fla vella se ka me egzistue aksh deri ne fund!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu May 21, 2009 7:26 pm

Gafurr Adili ka tradhtue per karrig dhe e kan largue shoket e tije se ky nuk le kendpa e sha dhe ofendu!
G.Adili eshte si ata gjeneralet pa ushtri!
Ky eshte psikopat i cili perqdo dite shane shoket e vet ne menyre me primitive dhe te ulet!
Si mundet ky njeri te udheheq qeshtjen kombetare ku separi nuk ka kontrool ne vetveten e jo te udheheq nje levizje!
Ky person ka vendin ne psikiatri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 12:43 am

Per cilin karrig paska "tradhtuar" Gafurr Adili, sic po mendon ti, more detektiv?!?!
Komunikata Perfundimtare e FBKSH eshte logjikshme. Shqiperia Natyrale eshte nje hap taktik drejt objektivit strategjik - Shqiperia Etnike. Kushdo qe nuk po e kupton kete gje, duhet te lexoje me vemendje edhe komunikaten perfundimtare, edhe shkrimin (sqarues) i mevonshem te z. Gafurr Adili, i cili ka deklaruar se detanta (pushimin e perkohshem) e FBKSH-se dhe strukturave te tij nuk nenkupton shuarjen e FBKSH dhe strukturave te tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 12:50 am

oj teuta po kujt jeni duke i spjegue keti zagari te serbis a po ky po mundohet te mesoj emra edhe te di diqka me shume po ky detektivi eshte mbeturin njeri i pa shkolle sja vlen te comentojsh ne fjalet e ti se eshte njeri i pa vler
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 10:50 am

Po. Ke te drejte, Agim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 3:01 pm

Po kushe ka..eshte G.Adili nje tradhtare qe i ju kercnohet shokeve ,ai eshte per psikiatri.
Une kam ndegjue se ai ne zvicerr therret shoket qe kan mendim tjeter dhe i shane me familje dhe qka ka,dhe ju kan largue po ashtu edhe ne gjermani dhe vende tjera si ne maqedoni kosove i therret ne tel dhe i shane ne menyre me te ulte dhe krejt ju kan largue.
PO qfare marredhenie ke ti me kete psikopat qe nuki ka as nje njeri afer vetes !
AI flet ne emer te tije personal dhe nuk ka fare sekretariat se krejt ju kan largue.
Tek e fundit nuk mundet nje njeri primitiv dhe psikopat te udheheq bashkimin ku shane dhe ofendon permes tel--shoket dhe ju kercnohet her atiju here ketij qe me dhune te ju binden psikopatit.kerkushe nuk perkrah G.ADilin ai duhet te shkon te sherohet dhe te largohet sa se ka largue plumbi i ndojkujt!
SE siq ja ka nise ai ti sha shoket me rob e grue frik ke me ja ndegjue zerin atij psikopati.
Une perkrahi shoket po jo kurre G Adilin psikopatin qe tradhtoi shoket,puna vazhdon edhe pa te..
Ai ska te drejt te thirret ne emer te fbksh -aksh se nuk e njofin kerkushe me kete person ,bile turp eshte te udheheqin njerez te tille.
Qka dote thot ti zonje te thirresh ne tel dhe tja shajsh gruan shqiptareve shokeve te vet ,kete e bene G.Adili...
Turp qka skam ndegjue ,perpara kam pas simpati per te por kure kam ndegjue se ban gjeste te tilla primitive ai duhet te shkon ne spital te psikiatri sa sju ka bere vone.
Ai ashtu keshtu deri tashe kia mashtrue opinionin me deklarata rrence.
AI po lipke me shume se ......pe di .po do ta gjen. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 3:07 pm

Po kushe ka..eshte G.Adili nje tradhtare qe i ju kercnohet shokeve ,ai eshte per psikiatri.
Une kam ndegjue se ai ne zvicerr therret shoket qe kan mendim tjeter dhe i shane me familje dhe qka ka,dhe ju kan largue po ashtu edhe ne gjermani dhe vende tjera si ne maqedoni kosove i therret ne tel dhe i shane ne menyre me te ulte dhe krejt ju kan largue.
PO qfare marredhenie ke ti me kete psikopat qe nuki ka as nje njeri afer vetes !
AI flet ne emer te tije personal dhe nuk ka fare sekretariat se krejt ju kan largue.
Tek e fundit nuk mundet nje njeri primitiv dhe psikopat te udheheq bashkimin ku shane dhe ofendon permes tel--shoket dhe ju kercnohet her atiju here ketij qe me dhune te ju binden psikopatit.kerkushe nuk perkrah G.ADilin ai duhet te shkon te sherohet dhe te largohet sa se ka largue plumbi i ndojkujt!
SE siq ja ka nise ai ti sha shoket me rob e grue frik ke me ja ndegjue zerin atij psikopati.
Une perkrahi shoket po jo kurre G Adilin psikopatin qe tradhtoi shoket,puna vazhdon edhe pa te..
Ai ska te drejt te thirret ne emer te fbksh -aksh se nuk e njofin kerkushe me kete person ,bile turp eshte te udheheqin njerez te tille.
Qka dote thot ti zonje te thirresh ne tel dhe tja shajsh gruan shqiptareve shokeve te vet ,kete e bene G.Adili...
Turp qka skam ndegjue ,perpara kam pas simpati per te por kure kam ndegjue se ban gjeste te tilla primitive ai duhet te shkon ne spital te psikiatri sa sju ka bere vone.
Ai ashtu keshtu deri tashe kia mashtrue opinionin me deklarata rrence.
AI po lipke me shume se ......pe di .po do ta gjen. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 3:10 pm

po kushe te pyet ty oj teuta gjika apo mos je dashnore e tije -psikopati!
PO baju mos rreje ketu forumin lexo deklaraten kosova heroike nr 2.
Apo spo ja kana as nje zon jashte embrenda nuk njef G.Adilin
Ai ka lujte prej mendeve oj zonje ai nuk di qka flet dhe qka thot....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 4:26 pm

Nuk ke ti te drejt te flasesh per z. Gafurr Adili, se nuk i arrin as thoit te vogel te kembes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 4:42 pm

Po ti qenke dashnorja e tije.
Po pyeti shoket se si ofendon ai gomar pa karakter ,as shkau as magjupi nuk vepron me shoke siq vepron G.Adili.
PO a ju shahet shokeve gruaja femijet!
Ai tere diten dhe naten rrin ne tel:ti ofendue shoket e vet vetem pse nuk pajtohen me mendimet dhe vendimet etija tradhtare.
PO a shahet shqiptari ne grua e femije aj e qmendun apo edhe ti je si ai.ne emer te kujt flet ti dhe ai ne emer te vetvetes.
Kushe me nuk e njef kete m***...... qen bir qeni...
Ai qe shan shoket ai nuk mund te udheheq nje levizje apo ke qka ke...
Ka te drejt secili te flet per te verteten!
E e verteta eshte se ai eshte bere psikopat!
Dhe sja rrase kerkushe.
Une i njof shoket qe kane punue per fbksh dhe aksh ne zvicerr dhe jane nda nga ky psikopat se ka tradhtue idealet eshte pasunue ne emer te fbksh ka dy banesa me para te popullit qe nje dite do ti pjell ato para.
PO edhe shok ne gjermani qe ky i shane pa u ndale dhe kercenon!
perpara e kam dasht se se kam di qe eshte aq primitiv dhe i thjeshte.
Po pasi kam ndegjue se ai i personalizon gjerat dhe kurre nuk konsulltohet me shoke po i ofendon ne menyre me primitive dhe shane shqiptarit gruan e qka ka ne familje ai per mua eshte m***...
qen bir qeni..
vet shoket ne diaspore dhe kosove dhe maqedoni se si i shane dhe ne qfare menyre.
PO ty te paha mbet embel me psikopatin veq vazhdo se atij nuk doti zgjat shume qyshe ka vazhdue..me keto sharje.. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Teuta.Gjika
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 33
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 5:17 pm

Nuk jam dashnorja e askujt, more gomar, por e vleresoj z. Adilin per veprimtarine qe e ben dhe askush nuk mund te me heq kete mendim me ofendimet te kota qe i ben.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sat May 23, 2009 8:28 pm

Jo moj zagaresh,po ti te quajsh diken gomar je nje mendim me qenin gafurr!
Po kushe jeti ,mund edhe te martohesh me te po ai me nuk eshte perfaqesues i FBKSH-AKSH a din te lexojsh apo jo.
Ai eshte larguar vete ka shuar veprimtarin e tije se i hyri lakmi karriga.
PO ai eshte i semure psikik duhet sherim bile duhet largue sa me shpejt te shkoj ne psikiatri!
Edhe ti me te.
Aksh eshte ne kosove maqedoni presheve jo ne tirane... fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 10Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: