Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 FBKSH/AKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: FBKSH/AKSH   Sun Sep 14, 2008 4:40 pm

Drejtuar: Giithė politikanėve dhe masmediave shqiptare
„SHQIPĖRIA E MADHE“ KA QENĖ DHE MBETET NJĖ SHPIKJE DHE NJĖ AKUZĖ E QARQĖVE SLLAVO-GREKE…!
Vėllezėr dhe motra shqiptarė!
Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), njė formacion politik mbarėkombėtar, qė shtrihet nė tė gjitha trojet shqiptare tė Shqipėrisė Etnike, kudo ku bukės i thuhet bokė dhe ujit-ujė, si dhe nė diasporėn shqiptare, ndjehet shumė e ofenduar, kur nė fjalorin politiko-propagandistik tė politikanėve tanė dhe tė masmendiave tona shqiptare, si nė Tiranė, edhe nė Prishtinė dhe nė Shkup, po hasim e po degjojmė termin: „ Shqipėria e Madhe“, njė nocion politiko-gjeografik ky i gatuar nė kuzhinat antishqiptare tė Beogradit dhe tė Athinės, prandaj edhe bėjmė THIRRJE PUBLIKE dhe KERKOJMĖ, qė ky nocion dhe kjo akuzė sllavo-greke, pėr Shqipėrinė dhe pėr shqiptarėt, si dhe pėr FBKSH-nė, njėherė e pėrgjithmonė tė hiqet nga fjalori i tyre politik dhe propagandistik, sepse nė tė kundėrtėn, konsiderojmė qė veprimet e tilla, jo vetėm qė nuk iu shėrbejnė interesave tona kombėtare, por pėrkundrazi, ato iu shėrbejnė vetėm qarqeve antishqiptare sllavo-greke, tė Beogradit dhe tė Athinės, tė cilėt kurrėn e kurrės, as nuk kanė folur dhe as nuk flasin pėr komb-shtetet etnike nė Ballkan, si: Shqipėria Etnike, Bullgaria Etnike, Greqia Etnike dhe Serbia Etnike, por po na flasin vetėm pėr „Serbia e Madhe“ dhe pėr „Greqia e Madhe“…; sepse Serbia dhe Greqia, ende vazhdojnė tė mbajnė tė poshtuara e tė kolonizuara territore tė huaja, tė gllabėruara me dhunė e gjenocid, ndėr tė cilat janė edhe trojet shqiptare tė Vilajetit tė Kosovės, me Kryeqendėr Shkupin (Serbia), dhe tė Vilajetit tė Janinės e tė Manastirit ( Greqia dhe IRJM), si dhe tė Vilajetit tė Shkodrės (Mali i Zi).
Shqiptarėt , kurrėn e kurrės, as nuk kanė gllabėruar, si dhe as nuk kanė kėrkuar dhe as nuk kėrkojnė territore tė komb-shteteve tė huaja.
Ne shqiptarėt, edhe sikur tė kėrkonim territoret e ILIRISĖ, gjė qė nuk ka ndodhur dhe as nuk do tė ndodhė kurrė, pėrsėri nuk do tė duhej akuzoheshim se po kėrkojmė krijimin e „Shqipėrisė sė Madhe“, apo kėtė nocion sllavo-grek ta pėrdornin politikanėt tanė dhe masmediat tona shqiptare, tė cilėve FBKSH iu rikujton faktin se, Republika e Shqipėrisė (Shqipėria Londineze) ėshtė shteti i vetėm nė Botė, qė nga tė gjitha anėt kufizohet me popullin dhe me trojet e veta shqiptare, tė Vilajetit tė Kosovės, tė Vilajetit tė Manastirit, tė Vilajetit tė Janinės dhe tė Vilajetit tė Shkodrės, pėrfaqėsuesė tė tė cilave vilajete, si: Isa BOLETINI nga Mitrovica, Mehmet Pashė DERALLA nga Tetova ( Komandat Suprem i Armatės Kombėtare Shqiptare-AKSH, tė themeluar mė 4 dhjetor 1912 dhe Ministėr Lufte nė Qeverinė e Ismail QEMALIT) dhe shumė pėrfaqėsuesė tė tjerė nga Vilajeti i Shkodrės dhe nga Vilajeti i Janinės, jo vetėm qė ishin pjesmarrės aktivė nė Shpalljen e Pavarėsisė sė Shqipėrisė, por jo tė kėsajė Shqipėrie Londineze; por, tė asajė Shqipėrie tė 4 (katėr) vilajeteve shqiptare, tė cilėn Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), e ka quajtur dhe vazhdon ta quaj SHQIPĖRIA ETNIKE, por ATA ishin edhe ministra nė Qeverinė e Parė Mbarėkombėtare tė Shqipėrisė, qė nė opinionin tonė kombėtar shqiptar dhe nė ate ndėrkombėtar, njihet si Qeveria e Ismail QEMAILIT, ku Ministėr i Jashtėm ishte Drenicaku- Isa BOLETINI, Ministėr i Arsimit dhe i Kulturės ishte Shkodrani-Luigj GURAKUQI dhe Ministėr i Luftės dhe komandat Suprem i Armatės Kombėtare Shqiptare ishte Tetovari- Mehmet Pashė DERALLA.
Pra, pėr FBKSH-nė dhe tė gjitha strukturat e tij, ndėr tė cilat ėshtė edhe Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH), e riorganizuar mė 4 dhjetor tė vitit 1999, asnjėherė nuk ka patur dhe as nuk ka „Shqipėri te Madhe“ apo „Shqipėri tė Vogėl“, por ka patur, ka dhe gjithmonė do tė ketė vetėm njė SHQIPĖRI, tė cilėn mund ta quajmė: Shqipėria Reale, Shqipėria Natyrale, apo edhe SHQIPĖRIA ETNIKE.
Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė,
Magjistėr Gafurr ADILI.
Tiranė, 12 shtator 2008.
http://www.shqiperiaebashkuar.org/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Thu Sep 18, 2008 7:33 pm

KOMUNIKATĖ PUBLIKE NR. 7 E ZĖDHĖNĖSIT POLITIK TĖ FBKSH:


ALI AHMETI, SA HERĖ QĖ HYP NĖ PUSHTETIN SLLAVO-MAQEDONAS, I LIKUIDON DHE I ARRESTON BASHKĖLUFTĖTARĖT E TIJ…!

Sot, mė 17 shtator 2008, policia sllavo-maqedonase e Kėrcovės, ka arrestuar ish luftėtarin mė tė vjetėr (70 vjec nė vitin 2001, aktualisht 77 vjec) tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare (UĒK), Ramazan BAJRAMIN, nga fshati Aranjell i Kėrcovės, tė njohur nga tė gjithė bashkėluftėtarėt e Tij nė UĒK-ombėtare dhe nga vetė Zoti Ali AHMETI, me nofkėn e Luftės: Komandat ASKERI.Gjykata e Kėrcovės, nė vitin 2003, Komandant ASKERIN e kishte dėnuar me 3 (tre) vite burg, me akuzėn: „Pėr armėmbajtje pa leje“, pasiqė Kom. ASKERI nė darsmėn ( me rastin e martesės) sė njėrit nga dy nipėrit e Tij, qė kanė qenė nė Luftėn e v. 2001 bashkė me gjyshin e tyre, nė shenjė gėzimi dhe sipas traditave shqiptare, ka krisur me atomatikun (kallashin) e Tij tė Luftės, por vendimi i v. 2003 nuk ishte ekzekutuar deri mė tani, kur Zoti AHMETI dhe partia e Tij - BDI nuk ishin rikėthyer nė pushtetin sllavo-maqedonas tė Nikolla GRUEVSKIT, i cili nga Zoti AHMETI ka kėrkuar dhe nė vazhdim do tė kėrkojė qė Zoti AHMETI t’i likuidojė dhe arrestojė tė gjithė bashkėluftėtarėt e Tij mė tė devotshėm, dhe Zoti AHMETI, do t’i pėrmbushė tė gjitha kėto kėrkesa tė Shefit tė Tij - Nikolla GRUEVSKI, ashtu siē ia pėrmbushte, gjatė periudhės kur BDI ishte nė pushtet me LSDM (2001- 2005), edhe Shefit tė Tij tė mėhershėm -Branko CRVENKOVSKIT, ku nė Shkup (nė korrik tė v. 2003), me atentat (nga njėsitė speziale tė policisė sllavo-maqedonase), vritet edhe Komandanti i Parė e anėtari i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-ombėtare, Ridvan NEZIRI ( Komandat HOXHA), i cili e ka filluar dhe udhėhequr Kryengritjen e Parė (nė shkurt tė vitit 2001) nė fshatin Tanushė tė Malėsisė sė Karadakut tė Shkupti, si dhe shumė raste tė tjera likuidimesh (mbi 500 likuidime) tė UĒK-ombetare nga pėrfundimi i luftės e deri mė tani, vrasėsit e tė cilėve as nuk janė zbuluar dhe as nuk do tė zbulohen kurrė, sepse prapa kėtyre likuidimeve ka qėndruar dhe qėndron pushteti sllavo-maqedonas, qoftė i LSDM-sė apo edhe i VMRO-DPMN-sė, tė cilat kokėn e tyre e kanė patur dhe e kanė nė Beograd; kurse pėr fatin tonė tė keq, me ta kanė kolaboruar dhe vazhdojnė tė kolaborojnė edhe dy partitė tona, iu thėnshin shqiptare:PDSH e Z. Arben XHAFERRI dhe Z. Menduh THAĒIT dhe aq mė keq edhe BDI e Z. Ali AHMETI dhe Z. Fazli VELIU, njė parti kjo e proklamuar si parti e dalė nga Lufta e vitit 2001, dhe kurrsesi pa harruar kėtu edhe burgun famėkeq tė Idrizovės dhe kazamatat e tjera tė sė sėmurės sė Ballkanit, pa emėr dhe pa identitet, kazamate sllavo-maqedonase qė janė tė mbushura plot e pėrplotė me ish-ushtarė tė UĒK-ombėtare, ndėr tė cilėt do tė jetė edhe i burgosuri me i ri (plaku 77 vjec), Ramazan BAJRAMI, Kom. ASKERI.

Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė,

Magjistėr Gafurr ADILI.

Tiranė, 17 shtator 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
mirsadi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 12
Age : 22
Vendi : vushtrri/kosov
Registration date : 14/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 15, 2009 11:39 pm

fbksh-aksh
armata per bashkim per lirim per pavaresi
per liri
anetar te nderuar nese doni me pa kallash te shqiptarit hini ne veb
kallash kosova
ose
kallash albanian
shikim te kendshem
shqiptaret edhe ne kisha kan hyr me arme deri me vitin 1970.
kaloni mire /
selam selam selam selam selam per vallazrit besimtar shqiptar por edhe per ata te krishter apo te ndonje feje tjeter gjaku eshte i njejt me gjith kete
tung `SELAM` `SELAM`
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 15, 2009 11:48 pm

qit deklarata te moqme para 10 vjete sa te duash!
Ky eshte shpalle tradhtare ne kuvendin mbare kombetare te fbksh.
Dhe perjashtue ska lidhje ky ma me keto struktura .
Shko gjeje te koco gafurri fdbk.
me aksh fbksh ka la duart .
Mos reklamoni flliqesira si ky dhe bashkpunetore si ky te udbes ,,,
ha po budall njerez lidhje me koke nuk keni fare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 15, 2009 11:50 pm


Fronti Bashkimit Kombėtar Shqiptar, e udhėhequr nga gjenerali Bashkim Shqipėria ka analizuar komunikatat e botuara kohėve tė fundit nėpėr postat elektronike, nė emėr tė njėfarė komande e njėfarė formacioni FBKSH, AKSH, e tė nėnshkruara nga njėfarė Komandant Kosova, njofton opinionin e gjerė se ato nuk janė komunikata tė lėshuara nga Qendra Kombėtare e Informimit tė nėnshkruara nga gjenerali Bashkim Shqipėria, dhe si tė tilla FBKSH, AKSH e njėmendtė nuk i pranon si tė vetat.

Qendra Kombėtare Informative e Frontit Bashkimit Kombėtar Shqiptar, ėshtė i vetmi organ i autorizuar nga kryetari gjeneral Bashkim Shqipėria pėr tė publikuar shkresat, komunikatat dhe njoftimet nė emėr tė FBKSH-sė, AKSH-sė.

QKI e FBKSH-sė - AKSH-sė, nėnshkruar nga Bashkim Shqipėria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 15, 2009 11:53 pm


Reagim i FBKSH-sė

Pėr botim dhe shpėrndarje"SHKĖMBIMI I TERRITORIT” SHQIPTAR-SHQIPTAR, I PAPRANUESHĖM PĖR FBKSH-nė


Dikur nė kohėn e rilindasve, Ismail Qemali kishte deklaruar: Nuk do tė pranojmė asnjė tė keqe, as tė madhe e as tė vogėl pėr Shqipėrinė"! Nė kėtė frym ditė mė parė kanė porositur veprimtarėt e Frontit Bashkimit Kombėtar Shqiptar, nė njė takim tė jashtzakonshėm, tė udhėhequr nga Bashkim Shqipėria, kryetar. Ndėrkaq institucionet e Kosovės iden pėr "shkėmbimin e territoreve” e kanė kundėrshtuar duke thėnė: “ēdo shkėmbim territoresh me Serbinė ėshtė i papranueshėm pėr institucionet e Kosovės”. Po nė kėtė frym ka deklaruar edhe diplomati austriak, respektivisht ambasadori Wolfgang Petrich. Ai lidhur me propozimin e Dana Rohrabacher-it, (senator amerikan) thotė: “Unė kėtė ide e hodhi poshtė”, pra ai ėshtė kundėr kėmbimit tė territoreve midis Serbisė dhe Kosovės. Nė frymėn e kundėrshtimit me plot argumente e hudh posht edhe dr. prof. Mehdi Hyseni, analist politiko-diplomatik,nga Amerika mike, madje profesori i nderuar thotė: “
Sa i pėrket domethėnies politike, juridike, historike dhe praktike tė tezės "kėmbim territoresh midis Kosovės dhe Serbisė" tė Dana Rohrabacher-it, kėtė vlerėsim e bėra nė artikullin paraprak, tė titulluar "NUK ĖSHTĖ FJALA PĖR KĖMBIM TERRITORESH MIDIS KOSOVĖS DHE SERBISĖ, POR PĖR RINDARJEN DHE PĖR RICOPĖTIMIN E TERRITORIT SHQIPTAR NĖ FAVOR TĖ SERBISĖ KOLONIALISTE!", publikuar nė www.albaniapress.com, 03.08.2009 dhe nė www.telegrafi.com, 04.08.2009). Mirėpo, pėr t'ia bėrė edhe mė tė qartė gjithė opinionit publik shqiptar, se teza e propozuar e senatorit amerikan Dana Rohrabacher-it, ėshtė e gabueshme dhe papranueshme pėr palėn shqiptare, po japim edhe ca sqarime plotėsuese, se nuk ėshtė fjala pėr kurrfarė njohjeje tė parimit tė vetėvendosjes shqiptarėve tė Kosovės Lindore (si shumicė), por vetėm pėr kėmbim-ndarje tė territorit etnik shqiptar-shqiptar, jo kurrsesi tė "kėmbimit tė territoreve midis Serbisė dhe Kosovės",.... Jo, ky parim dhe, kjo e drejtė e vetėvendosjes tė ngatėrrohet me "kombimin e territoreve tė Serbisė dhe tė Kosovės", ashtu siē e ka ngatėrruar tezėn e tij Dana Rohrabacher-i, duke nėnvizuar se ėshtė i domosdoshėm "kėmbimi i territorit midis Serbisė dhe Kosovės". Nė kėtė pikėvėshtrim, edhe qėndron gabimi lėndor i tezės sė tij, sepse parimi i vetėvendosjes sė Dana Rohrabacher-it nuk nėnkupton vetėm realizimin e sė drejtės sė vetėvendosjes sė shumicės dėrrmuese autoktone shqiptare tė Kosovės Lindore, por edhe tė drejtėn e vetėvendosjes sė pakicės kolone serbe mbi territorin verior tė Kosovės shqiptare.

Dana Rohrabacher-i me propozimin e tijė nuk ėshtė vetėm, kėtė tezė e ka pėrkrahur ditė mė parė edhe z. Avni Klinaku, duke mos u lėshuar nė faktin se “shkėmbimi i territoreve” ka kuptim tjetėr karshi atij qė ata janė munduar ta elaborojnė. Nuk ekzistojnė dy territore tė ndryshme, por vetėm ai shqiptar si nė Kosovėn Lindore, ashtu edhe nė Kosovėn Veriore, ato toka janė pjesė integrale e territorit tė Shqipėrisė Etnike.Dhe kėto toka nuk ka tė drejt askush t’ia falė askujt. Ato toka denbabaden kanė qenė tė shqiptarėve, pėr to ekzistojnė “tapi” nėpėr arkiva tė ndryshme( lexo “tapi” tė tilla mund tė jenė edhe nė arkivat Serbe)
Atdhetari tashmė i dėshmuar profesor Mehdiu pos tjerash thotė: “... kėtu, as de fakto, as de jure, nuk kemi tė bėjmė me dy territore tė ndryshme etnike, por vetėm me njė territor etnik shqiptar ngase nuk ekziston kurrfarė territori etnik serb as nė Kosovėn Lindore e as nė Kosovėn Veriore, edhe pse nė kėto territore jetojnė qytetarė dhe shtetas kolonė serbė”.

Veprimtarėt e Frontit Bashkimit Kombėtar Shqiptar nėpėr zonat ku shtrihet FBKSH-ja, kanė vėrejtje edhe nė lider shqipin e Kosovės, pse nuk kanė qenė mė tė zėshėm lidhur me kundėrshtimin e kėsaj teze tė diplomatit Amerikan. Ata me kėtė rast ua tėrhjekin vėrejtjen tė gjithė atyre qė janė nė pozitė pėr tė deklaruar fjalė, deklerata dhe pėr tė dhėnė opinione, tė kenė kujdes kur ėshtė fjala njė pėllmb e tokės shqiptare. Shqipėria Etnike edhe pse sot ėshtė e ndar-e copėtuar me dhunė nga fuqit e mėdha tė kohės populli shqiptar, ndarjen e tokave tė saja i konsideron tė vetat, dhe pėr to heret a vonė bashkėsia ndėrkombėtare duhet tė pėrcaktohet nė favor tė shqiptarėve, sepse ato toka as nuk janė shitur, e, as nuk janė falur askujt, dhe pse dikush duhet t'i fal territor tė Shqipėrisė Etnike, Serbisė?

Jemi tė vetdijshėm se Kosovėn Lindore do ta shpėtonte nga sundimi kolonial i Serbisė, por jo, duke ia falur asaj pjesėn e Kosovės Veriore. Populli shqiptar ricopėtimin e territorit etnik tė shqiptarėve dhe tė Shqipėrisė Etnike nė llogari tė Serbisė sė Madhe kolonialiste dhe ekspansioniste, nuk do t’ia lejojė kurrė. Veprimtari i kauzės kombėtare shqiptare, analisti politiko-diplomatik pos tjerash nė shkrimet e tij thotė: “Krejtėsisht normale dhe e pranueshme do tė ishte teza e sugjeruar pėr zbatimin e parimit tė vetėvendosjes ndaj shqiptarėve dhe Kosovės Lindore, sikur senatori amerikan Dana Rohrabacher kėtė tė mos e kishte kushtėzuar dhe ngatėrruar me klauzolėn antihistorike dhe antijuridike , tė ashtuquajtur "kėmbim territoresh midis Kosovės dhe Serbisė.
Pra, me kusht, nėse ripėrkufizohet pėrmbajtja e tezės sė Dana Rohrabacher-it, duke e flakur jashtė nga pėrmbajtja e saj "kėmbimin territorial" shqiptar-shqiptar, sepse de fakto as de jure nuk ekziston "kėmbim serbo – shqiptar", ashtu siē ka konkluduar senatori amerikan Dana Rohrabacher, atėherė, do tė krijohej mundėsia reale, e ligjshme dhe demokratike qė ndaj shumicės dėrrmuese tė popullatės shqiptare tė Kosovės Lindore, tė vinte nė shprehje zbatimi i parimit tė vetėvendosjes, qė do tė nėnkuptonte shkėputjen pėrfundimtare tė saj nga Serbia, pėrkatėsisht ribashkimin e saj me Kosovėn e Shqipėrisė Etnike. Kjo zgjidhje do tė ishte e drejtė dhe e pranueshme pėr shqiptarėt e Kosovės Lindore. Ndryshe, nuk ka asnjė bazė valide historike, as juridike ndėrkombėtare teza e gabuar e Dana Rohrabacher-it, qė pėrmes "kėmbimit reciprok" tė tė njėjtit territor shqiptar, tė zgjidhet problemi ekzistues kolonial i Kosovės Lindore”.

Fronti Bashkimit Kombėtar Shqiptar,porositė opinionin politiko-diplomatik, analist tė ndryshėm, lider partish e tė tjerė, qė tokat shqiptare “tė mos i vėjnė nė masė tė rrobaqepsit pėr t’i prerė sipas shijeve tė tyre”, sepse ato toka kanė tė zotėt e vetė.


QKIFBKSH-sė(Qendra Kombėtare e Informimit tė Frontit Bashkimit Kombėtar Shqiptar), nė Prishtinė, nėnshkruar nga Bashkim Shqipėria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 15, 2009 11:59 pm

LPK dhe AKSH pėrsėri nė kėmbė!
Shkruan: Besnik Prishtina

Mbi LPK-ėn!

Duke e lexuar shtypin ditor kėto ditėt e fundit, nė veēanti me ranė nė sy kėto dy shkrime me tė cilat do tė merrem nė kėtė shkrim timin.
- “LPK: Reagim ndaj marrėveshjes Shqipėri-Greqi pėr kufijtė detarė” tė lexuar te www.mekulipress.com dhe - Reagim i AKSH-ės tė lexuar te www.albaniapress.com, qė mbanin datėn 14 tetor 2009.


Sė pari heshtja e LPK pėr njė kohė relativisht tė gjatė pas shkėputjes sė PSK nga gjiri i saj po tregon se ajo e mbijetoi edhe kėtė lindje tė re. LPK tani mė ėshtė njė nėnė nga cila linden shumė parti politike, fatkeqėsisht jolojale, qė sa herė qė linden vet, tė amėn u munduan tė e shpallėn tė shuar. Dhe megjithatė LPK vazhdon tė jeton fal bijve e bijave tė kėti populli qė nuk e lejojnė shuarjen e saj para se ajo tė arrin aty ku duhet – nė cakun definitiv tė bashkimit.

Tė pėrkujtojmė lexuesit se LPK ėshtė organizata me e vjetėr politike e rezistencės e Popullit Shqiptar nė kohėn sundimit tė ish RSFJ, e cila synonte bashkimin e gjitha viseve shqiptare si dhe krijimin e Republikės Shqiptare tė Kosovės. Dhe nėse RSFJ do tė refuzonte kėtė kėrkese ajo do tė vazhdonte luftėn pėr bashkimin me shtetin amė Shqipėrinė.

Rrėnjėt historike tė kėsaj Lėvizje nisen nga koha e Lidhjes sė Prizrenit tė 1878, gjeneratė pas gjenerate, dhe intensivisht nga koha e demonstratave tė vitit 1968 kur pėr herė tė parė nė gjitha viset shqiptare u demonstrua me kėrkesėn pėr Republikėn e Kosovės si dhe me kėrkesa tjera tė asaj kohe.

Pasi qė nė vitet e mė pasme nga pushteti i atėhershėm u realizuan tėra kėrkesat e kėtyre demonstratave pėrveē tė kėrkesės pėr REPUBLIKĖN E KOSOVĖS e cila nuk u realizua as pas Kongresit tė X tė ish LKJ, nė vitin 1975 nga pjesėmarrėsit e demonstratave tė vitit 1968, pra nga gjenerata e re erdhi deri te krijimi i bėrthamės qė filloi krijimin e Organizatės sė PKMLSHJ e cila do tė vepronte nė Platformėn Politike tė krijimit tė Republikės Shqiptare tė Kosovės.

Kjo Organizatė nė vitet e mė vonshme do tė shndėrrohet nė njė organizatė tė mirėfilltė ilegale e cila ne demonstratat studentore tė vitit 1981 ia arriti qė tė e ndryshon kursin e tyre social nė kursin politikė tė kėrkesės pėr REPUBLIKĖN E KOSOVĖS. Deri nė atė kohe nė Kosovė ajo ishte e vetmja organizatė qė vepronte nė Platformėn Politike tė kėrkesės pėr REPUBLIKĖN E KOSOVĖS. Ndėrsa organizatat tjera ilegale si LNĒKVSHJ e OMLK e tj. vepronin nė Platformėn e Bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė.

Pas kėtyre demonstratave u krijuan kushte mė tė mira pėr bashkimin e forcave ilegale dhe kėshtu me iniciativėn e PKMLSHJ dhe me pėrgjigjen pozitive tė palėve tjera me 17 shkurt 1982 e 15 maj 1982 kur nė kėtė Lėvizje u bashkuan edhe LNĒKVSHJ e OMLK. Nė udhėheqjen e PKMLSHJ ishte edhe Mr. Halil Alidemaj, deri sa ishte i gjallė. Nė udhėheqjen e LNĒKVSHJ merrte pjese edhe Jusuf Gėrvalla. E edhe nė udhėheqjen e OMLK merrte pjese edhe Kadri Zeka, deri nė vrasjen e tyre nė atentatin e UDB-es tė 17 Janrit 1982. Ky atentat ndaj tyre u ekzekutua nga ana e UDB-es pikėrisht pėr tė penguar bashkimin e kėtyre organizatave ilegale, por shokėt e tyre vazhduan bisedimet pėr bashkim me PKMLSHJ dhe njė muaj pas atentatit me 17 shkurt 1982 u realizua bashkimi nė LRSSHJ, qė mė vonė do tė quhet LPK.

Nga ajo kohė e deri me tani LPK zhvilloi njė luftė kolosal politike e tė armatosur ndaj armiqve fqinj sllav dhe ėshtė meritė edhe e kėsaj Lėvizje qė sot mė nuk ekziston burgu kolektiv i popujve i quajtur Jugosllavi. Por, LPK u ndesh edhe me shumė vėshtirėsi tė brendshme qė i ngjanin shumė veprimtarisė sė Mugoshes e tė Tempos nė kohėn kur u krijua PKSH. Tani ata vepronin jo vet, por pėrmes tė instrumentalizimit tė disa njerėzve meskin e kokėshkrete ose pėrmes disa tė tjerėve qė mbi lirin e popullit i kishin ambiciet e veta pėr pushtet. Ata hynin apo dilnin nga LPK me tė njėjta ambicie pėr pushtet personal.

Edhe LPK u ndesh me tendenca qė tė eliminohen kuadrot kryesore dhe qė ajo tė mbetet nė disa diletant tė cilėt me kohė do tė e pėrēanin dhe fundosnin LPK nė detin e intrigave. Mirėpo, LPK i mbijetoi tėra kėto sfida tė mėdha nė kushte jashtėzakonisht tė vėshtira fal veprimtarėve tė tre krahėve qė e pėrbėnin atė e tė cilėt me kėmbėngulje vepronin nė zbatimin e programit tė 17 shkurtit 1982.

Pat raste qė tė tillėt njėherė imponoheshin rrejshėm si “themelues dhe pararojė e majtė” nė rastin tjetėr e braktisnin LPK dhe e shpallnin “inekzistente” e vet shpalleshin “tė djathtė”dhe ngjiteshin nė postet e imagjinuara tė pushtetit tė LDK, e pastaj prapė me akrobacione politike ktheheshin nė LPK dhe thurnin intriga pėr tė ndarė nga atė UĒK apo anasjelltas. Kjo dukuri u bė ma masive sidomos nė kohėn e pėrfundimit tė luftės sė armatosur dhe menjėherė pas qershorit 1999 kur u mendua se erdhi koha pėr tė "hipur" nė njė pushtet tė ri vasal edhe pse brenda vendit u instaluan ushtritė e policitė dhe administrata e huaj. LPK nuk mashtrua pas kėtij pushteti nėn sundimin e huaj diktatorial dhe ajo nė kushte teje tė vėshtira e vazhdoi punėn e vet. Nė momentin kur u shpall pavarėsia e rrejshme, planin e Ahtisarit e miratoi edhe njė formacion i LPK qė hyri nė koalicion me partin nė pushtet pėr pushtet vasal nėn sundimin e huaj. Kjo klas politike po pėrpiqet tė na imponojnė njė demokraci te rrejshme! Ata sė bashku po krekosen se Kosova po shkon drejtė integrimeve NĖN sundimin e BE dhe tė NATO-s, ku politikėn ndaj shqiptarėve e diktojnė grekėt e miqtė tjerė pro sllav e antiangloamerikan, qė po na mbajnė tė ndarė nė 6 shtete.

Nė kėtė shkrim tė nėnshkruar nga Hasan Metaj po thuhet se LPK po jeton dhe se gjallėrisht ėshtė e interesuar pėr ēdo pjesė tė atdheut. Kėtu shihet se LPK misionin e vet do tė e sheh tė pėrfunduar vetėm kur Kombi i ynė me VETĖVENDOSJEN e vet tė ėshtė nėn njė Flamur dhe brenda njė Shteti. Po shihet qartė se te gjenerata e re trashėgimtare po e merr detyrėn e vet!

Mbi AKSH-ėn!

UĒK-ėn e lindi LPK, ndėrsa AKSH ėshtė vazhdimėsia e UĒK-ės.

Duke e lexuar REAGIMIN e AKSH tė nėnshkruar “...Prizren, 14 tetor 2009
SHP i AKSH-s Zėdhėnėsi, Sokol Deliu...”, mu kujtua se kėto ditė e kam lexua njė shkrim tjetėr ku thuhej(po citoj)::

“...Nuk duhet tė ndodhė qė mbi AKSH tė flitet vetėm kur ēetniket e Car Lazarit ia mėsyjnė Kosovės. Nuk mund tė sillemi me ushtri si me shallin, tė cilin e pėrdorim pėr tė shpėtuar kokėn nga acari, e kur kalon acari e hedhim tė kėmbėt. Sepse acari kthehet prapė...”!

Pastaj aty nė vazhdim thuhej:

“...Heshtet e vėrteta edhe pse dihet hapur se AKSH ėshtė vazhdim i UĒK-sė dhe se ajo pėrbėhet nga ata veteran qė nuk pranuan demobilizimin para sė tė pėrmbushet BETIMI, tė cilin ata e kanė dhėnė me rastin e bashkėngjitjes sė tyre nė radhėt e UĒK-sė. Ėshtė sekrete publik se njė pjesė e UĒK u transformua nė TMK ndėrsa njė pjesė tjetėr nė AKSH. Dihet se AKSH-ja po akuzohet me po ato intriga sikur ėshtė akuzuar UĒK-ja.

Pėr veprimet pėr interesa private tė individėve nuk mund tė ngarkohet AKSH apo ndonjė institucione tjetėr por vetėm personat qė bėjnė veprime tė tilla pėr interesa egoiste.

Ėshtė e ēart se rregullat e ushtarake tė AKSH janė tė ashpra si nė ēdo ushtri tjetėr pėr ata qė nė emėr tė AKSH bėjnė keqpėrdorime, dhe tė mjerėt ata qė i thyejnė ato. AKSH-nė, si formacion ushtarak, i cili i ka vu detyrė vetit qė tė realizoj misionin e UĒK-sė deri nė fund, nuk ka mundėsi tė veproj pa mbėshtetjen morale e materiale tė popullsisė, pėr lirinė e sė cilės ajo i ka vu nė dispozicion edhe jetėt e veta qė nga hyrja nė UĒK. Njerėzit e tillė nuk mundet me i ndal as kush deri nė vdekje.

Para shpalljes sė pavarėsisė nė RTK e kemi pa njė insert ku AKSH shfaqet nė ruajtjen e kufijve tė Kosovės nė kohėn kur vinin kėrcime serioze pėr agresion nga paramilitaret serb tė Gardės tė Car Lazarit, dhe qė nga atėherė mjetet e informimit po heshtin. AKSH ekziston dhe pėr te opinioni duhet tė informohet njėsoj si pėr FSK. Duhet ditur se FSK pas njė kohe mund sėrish tė transferohet nė diēka tjetėr dhe nga ajo ti nxjerrin edhe ata pak ushtar tė UĒK qė kanė mbet aty dhe ajo tė shndėrrohet nė njė shoqatė tė gjuetareve tė patave...“ (pėrfundim i citatit)!

Nė REAGIM po thuhej se “AKSH nuk vepron nė Kosovė”, megjithatė ky REAGIM i lėshuar nė Prizren tregon se ku ėshtė selia e SHP tė AKSH! Pastaj nė kufijtė administrativ tė Republikės sė Kosovės jetojnė dhe veprojnė numri mė i madh i ushtarėve tė UĒK. E ata nuk heqin dorė nga BETIMI dhe se nė luftė pėr tė e realizuar amanetin e DĖSHMORĖVE tė KOMBIT nuk i kėrkojnė leje askujt!

Do tė shtoja vetėm faktin se kaluan gati dy vite dhe kufirin verior nuk po e ruan as SHPK, as UNMIK-EULEX-i dhe as KFOR-i! Serbėt kufirin e kanė shtyrė brenda Mitrovicės! Pėr njė shekull Serbia e shtyu kufirin nė tokat tona nga Nishi nė Mitrovicė! Tani po vazhdohet tė sulmohen shqiptaret nė anėn tjetėr tė Ibrit dhe ata po kėrkojnė mbrojtje urgjente! Mitrovica po i thėrret Kosovės. Po i thėrret Isa Buletinit! Prandaj nė ēdo lagje nė ēdo Fshat e nė ēdo Qytet shqiptar duhet ti krijohen Njėsitė e AKSH pėr bashkimin dhe mbrojtjen e Shqipėrisė etnike! Kur tė ēlirohet e bashkohet Shqipėria e lirė, do tė lind demokracia – e vėrtetė!
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 16, 2009 10:20 am

Xhiti
Pse te gjithe gadi kaluan ne parti socialiste se fundi kete nuk e kuptoi ?


Dhe ne mesin e ketij artikulli e shkoqita nje pjese siq vijone;

Nga ajo kohė e deri me tani LPK zhvilloi njė luftė kolosal politike e tė armatosur ndaj armiqve fqinj sllav dhe ėshtė meritė edhe e kėsaj Lėvizje qė sot mė nuk ekziston burgu kolektiv i popujve i quajtur Jugosllavi. Por, LPK u ndesh edhe me shumė vėshtirėsi tė brendshme qė i ngjanin shumė veprimtarisė sė Mugoshes e tė Tempos nė kohėn kur u krijua PKSH. Tani ata vepronin jo vet, por pėrmes tė instrumentalizimit tė disa njerėzve meskin e kokėshkrete ose pėrmes disa tė tjerėve qė mbi lirin e popullit i kishin ambiciet e veta pėr pushtet. Ata hynin apo dilnin nga
LPK me tė njėjta ambicie pėr pushtet personal.

Edhe per kete a ke mundesish ma gjane me spjegue ne ;Kur u krijue PKSH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mirsadi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 12
Age : 22
Vendi : vushtrri/kosov
Registration date : 14/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 16, 2009 6:49 pm

lufto per bashkim do te jet temea e qdo njeriu me ndjenja kombetare e lusim `ALLAHUN` qe kete enderr te na realizoj ju pershendes te gjithve ju faleminderit kam nderin qe jam ne mesin e atyre qe shkruajnė per tema qe na preokupojne te gjithve shqiptareve me ndjenja kombetare `SELAM``SELAM`SELAM``SELAM``SELAM`
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 16, 2009 7:11 pm

Mirsad
Allahu ju ndihmon vetem popujve qe besojne ne Allahun gjel.
E jo popujve tallava qe perkrahin shpijunat udbashet tradhtaret.
Allahu te ndihmon kur ne vet kontribojme per te mire.
Po kena shume shpijuna allahu i faroft deri ne rrenje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 12:09 am

Rrnofte adem jashari rrnofshin patriotet atdhetaret.
Poshte tradhtaret servilet ata qe tradhtojne levizjet shoket .
Ata qe pasurohen ne mer te levizjeve vjedhin dhe largohen.
Adem jashari eshte gjalle .
Do hakmerrem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 1:02 pm

Stafi nuk njef as kend dhe nuk do toleroj askend te del jasht temave per vretje dhe sugjerime mund te na ndihmoni por jo te sillet si do vet ka rregulla ,dhe nuk jemi te obliguar te bejn zbulime kush qka eshte ,e jona eshte te mbajm Forumin siq duhet dhe respektohet rregullorja ,Satfi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 1:26 pm

e shiqon qe partit politike dite e teposhte .
Nje dite populli do te ngritet dhe kurre zanin ske me ja nie ma ketyre vijne tjere.
Nje shumice te hajnave krimineleve servileve do ti ha eulex .
Tashe do ti fut neper byruca dhe keta qe pallen pas tyre do pallen pas tjetrit..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 2:58 pm

Mos perbuzni amanetin gjakun betimin qe me dhate .
Une jam gjalle se shpejti do te hakmerremi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 4:53 pm

Kush eshte Bashkim Shqiperia? Kush eshte Bashkim Mitrovica?
Alban Vjosa, Alban Berisha. Krejt punet llom.
Cdo fmi bohet i ditshem. Alahile skuptoj kurgjo mo. UKSH, AKSH, krejt punet hajt ja nisim, e tani i veshim dimijat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 7:21 pm

Komandant i shtabit te pergjithshem aksh fbksh eshte bashkim Shqiperia i zgjedhur ne kuvendin e mbajtur me 2009 ne prizren .
Ku njeherit u perjashtue G.Adili nga keto struktura si tradhtare pasi formoi fdbk nje parti pa vlere ,pasi mbushi xhepat e tije dhe berei pasuri ne emer te aksh.
Ky shkoi me large kure denoncoi shoket me emra te vertet nje sekret ushtarak dhe ja dha eulex pales maqedone serbise dhe tjereve kinse duke i akuzuar si udbashe e tj.
Ky beri me qellim qe te shkaterron keto struktura pasi qe flitet se eshte takuar me sherbimin sekret maqedon dhe ka marre para.
PO keto struktura u reformuan dhe anetaresia u shtue me shume pas largimit te ketij njeriu i cili ne kohen e fundit prane vetes ka afrue edhe me pare njerez te dyshimte qe skane lidhje me patriotizem fare.
Po njerez primitiv pa shkolle dhe hajna te cilet kishin mbush gjepat e vet.
PO eshte formue komision qe mirret me veprimatrin e tije te kaluaren e tije te dyshimte.
Bashkim Mitrovica Alban vjosa nuk egzistojne fare iishte ky vet G.Adili me shume nofka .
PO te gjithe shoket ju kane largue dhe ky seshte asgje ne keto struktura dhe ska te drejte te flase ne emer te tyre.
Qdo deklarate etije eshte sa me hutue publikun.
Ky ka te drejte vetem ne emert te partise te flase te fdbk.
Ky hesat pashe toptani do jep llogari per tardhti se ka shkel sekreetet ushtarke.
Adem Jashari eshte gjalle do te hakmerret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Tue Nov 17, 2009 9:48 pm

Kordinatori i shaibk Per diaspore keto dite do te takohet me perfaqesuesit diplomatik amerikan ne Gjermani1
Do shpaloset opcioni i shaibk dhe vizionet e kordinatorit per bashkimin kombetare .
ky eshte nje suksese me i madhe i koordinatorit tone te zoti i cili di te dperton aty ku duhet.
Prof.Yne i dashur atdhetari patrioti i shquar i qeshtjes shqiptare Prof.Xhavit Dalloshi kordinatore i fbksh shaibk per diasporen shiptare ( apo perfaqesues dipülomatik per evrope bote)..
O babo ..te lumte ...lum ne qe te kemi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 37
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:33 am

agron,shume mire e ke vallahi,allahu te shperblefte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:35 am

Pajtohem plotsishte me ju inderuar agrono
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:35 am

agrono
mos kritiko udhzo,se ktu sdin ne forum nuk din ndryshe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:42 am

Degjoni zoteri,
sdi kush jeni, sdi cka jeni.
Po ju tham nje gja: Mos qitni fjale dhe thashethemje te kota ne internet, sepse e beni kete forum qesharak, dhe e qitni temen e shejnte "Bashkimin Kombetar" ne hije, e njollosni.
Nese keni probleme me dike, mos e perhapni. Regulloni punet mesveti.

Hala AKSH ska fillu kurnisen, ju po filloni mesveti mu perla. Filloni ti quani te gjithe tradhetar. Prandaj binduni se nuk arrijme keshtu kurre Bashkimin Kombetar. Dhe ma e keqja, do luajne te gjithe me neve.

Do vriten shume, dhe do humbasim shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:49 am

agrono, un si thash kerkujt tradhtar vetum na udhzo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:52 am

Xhema, une nuk di me udhzu. Per ate nuk shkruaj shpesh ketu. Ka disa njers qe poashtu nuk din si une, dhe shkruajne dhe e prishin nje teme plotesisht. Kjo eshte per te ardhur kec.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 37
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 2:53 am

agro,ka qe gati pes muj qe lexohi ne ket forum sot mendova te hy se nuk munda ta duroj vetm qe ta shpreji mendimin pse paskan kaq urrejtje ketu shqiptart .
Kur nuk kam ndi kaq urrejte e thyre . ni shkrim antares fionaa e kishin ba mashkull si nuk kan fare moral ne forum qe lexojn shum veta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 3:52 pm

Ju pershendes edhe pse jasht temes po vetm deshta te ju falemnderoj se nė fund disa e paskeni kuptuar , se disa njerz qė shiten patriota me baterija e qė kan bėr sharje ofendime dhe kan shkuar deri aty sa kan filluar tė u a ndrrojn antarve edhe gjinin ,femrat meshkuj e meshkujt femra .po qė ti bėjm kur ka njerz edhe tė atill mal pa uk nuk ka ,po tė ishim tė gjith si juqė i kuptoni gjėrat si duhet nuk do ket nevoj as tė moderator apo tė fshij shkrime qė ndodh brenda dites fshiheshin mbi 50 shkrime po aj qė dikujt nuk ja len ne kok apo e bėjn me qėllime ? klm dhe respekt pėr ju stafi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
FBKSH/AKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 9Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: