Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue Jun 01, 2010 11:11 am

I nerumi Bashekomb lene te pushon feshesen per nje kohe,
Akoma sashet fillu te folet per Bashkim Kombetar ketu! perpos keto fjale te zgjedhuna qe lexoj nga te nerumit Drini dhe Fiona! dijeni se nuk qes nishana per hater. Duhet te meritohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue Jun 01, 2010 2:08 pm

O medalim o vllau jem
mos te mirremi me puenqe sja vlen.
Po te perkrahmi UKSH.UCK qe kane pushken ne krahe,
Se ata per ne per femijet tone po rrezikojne jeten.
Ti leme organizata e ata njerez qe vetem perfitojne per veti.
E skane bere asgje per popull.
Trimat nuk flsin ne internet po ne teren.
qdo kend qe ka manipulue me popull dhe manipulon duhet akuzuar dhe denuar apo qdo mashtrim me paraqit ne Polici.
Fjala e fjala e rrena e qka jo .
Ti leme jo sala tradhtari jo Rugova jo ky jo ai se askushe asgje ska bere per te mire te ketij populli.
Po per veti dhe familjet e tyre.
keq i kena punet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue Jun 01, 2010 10:22 pm

Medalim shkruajti:
I nerumi Bashekomb lene te pushon feshesen per nje kohe,
Akoma sashet fillu te folet per Bashkim Kombetar ketu! perpos keto fjale te zgjedhuna qe lexoj nga te nerumit Drini dhe Fiona! dijeni se nuk qes nishana per hater. Duhet te meritohen.JO mo jo keta jan shum trima veq nuk po kan nje pris qe t'ju pri, se ma trima se keta ne forum nuk gje ti!!!!Flm per nishan pashe me heret vlersimet po seq u skuqen tani ! me siguri nga turpi !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue Jun 01, 2010 11:46 pm

Xhemshiti shkruajti:
Drini
Ju lutemi a keni mundesi ju te na sqaroni se per ēfare arsye paska dhene dorheqje,se ju thoni se xhiti nuk e ka spjegue mire.
Me konsiderate
Xhemshiti mos bere pyetje per ket ish prezidentin e BRD Horst Kohler.
Xhemshit me sa kuptova une ky far burri qenka zan me zojen Angela Merkel. ( Une mendoj se qato shume miliarda qe kjo ja dhuroj greqis) Por BED eshte ven i vogel e nuk jane si ne me ba te madhe.
Simbas www.t-online.de Ku ne titulli e pare po shkrujka se Angela Merkel dite me te njehne. Angela Merkels Tage sind gezahlt.
Por keta leht paijtohen, nuk jan si ne me nga nje hektar Deklarat me plot urrejtje e sharje, si pershembull mu ne ket tem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Tue Jun 01, 2010 11:57 pm

Drini
Me vend e ke nuk kam ēka shtoi se edhe une keshtu kisha mendue si ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:00 am

Drini
Veq nje pyetje;

Pse Greqise ja dhane keto miliarda e shqiptareve as nje.!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:04 am

Xhemshiti shkruajti:
Drini
Veq nje pyetje;

Pse Greqise ja dhane keto miliarda e shqiptareve as nje.!?
Mos mendo edhe ti si P.Kola me bler bregdetin e Shqiperis. Thjesht me shpetu EURON pasi eshte ne rrezik me u shperber.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:08 am

Mos mendo edhe ti si P.Kola me bler bregdetin e Shqiperis. Thjesht me shpetu EURON pasi eshte ne rrezik me u shperber.Jo per ta blere token shqiptare,por mos valle me degjinerue shqiptarin e mu konvertue ne komb GREK!!!!!Per euro mos ke dert Drini se e shendrroin ne ēka sta merr mendja !!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:13 am

Xhemshiti shkruajti:
Mos mendo edhe ti si P.Kola me bler bregdetin e Shqiperis. Thjesht me shpetu EURON pasi eshte ne rrezik me u shperber.Jo per ta blere token shqiptare,por mos valle me degjinerue shqiptarin e mu konvertue ne komb GREK!!!!!Per euro mos ke dert Drini se e shendrroin ne ēka sta merr mendja !!!!
Xhemshit heke merakin se ai Shqiptar qe ka gjak Shqiptari kurr nuk konvertohet ne nje komb tjeter, e kurren e kurres ne grek.
Krenaria Shqiptare eshte me e madhe se kombi grek.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:17 am

Drini

Ku jetoni ju ju lutem ne mars apo ne Nasa te anglise ?
E dine ju zotra juaj se sa shqiptar kan marr shtetesin greke e sa shqiptar ne maqedoni,e sa ne kosove e spo shkojna me tutje .
Ti kerkund nuk qenke me fale a !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:23 am

Xhemshiti shkruajti:
Drini

Ku jetoni ju ju lutem ne mars apo ne Nasa te anglise ?
E dine ju zotra juaj se sa shqiptar kan marr shtetesin greke e sa shqiptar ne maqedoni,e sa ne kosove e spo shkojna me tutje .
Ti kerkund nuk qenke me fale a !
Aiiiiii Xhemshit edhe ti nje her ke patur YU, por ja tani nuk e keni me?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:50 am

Drini

E dini sa shqiptar nga kosova kan marr shtetesin e serbise mbas luftes ēlirimtare ?
Sa femra shqiptarekan marr per burra serbet ?????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 12:56 am

Xhemshiti shkruajti:
Drini

E dini sa shqiptar nga kosova kan marr shtetesin e serbise mbas luftes ēlirimtare ?
Sa femra shqiptarekan marr per burra serbet ?????
Mos kan qen ore Xhemshiti ata Kosovar e cka po ju thon qatyre hashkali, rom, maxhup,exhiptas a perzi hesapi...
Por kjo pune nuk eshte duke me interesu mua te jesh i bindur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 1:00 am

Drini
E per qe nuk te intereson kjo eshte qeshtje madhore,sepse edhe qeverise se kosoves kjo qeshtje nuk i intereson dhe ka deshire qe mbi ghysma e shqiptareve ta leshoin kosoven e te ardhshin te ti ne angli e mos paste anglia ēka me ju ba tanve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 1:08 am

Xhemshiti shkruajti:
Drini
E per qe nuk te intereson kjo eshte qeshtje madhore,sepse edhe qeverise se kosoves kjo qeshtje nuk i intereson dhe ka deshire qe mbi ghysma e shqiptareve ta leshoin kosoven e te ardhshin te ti ne angli e mos paste anglia ēka me ju ba tanve.
Po si nuk ka halle qeveri ore Xhemshiti ka halle dhe te mdha si ta vjedh Lekun.
Une nuk jetoj ne Angli ne UK.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 11:46 am

qka me thane edhe vete se dije ,
une hala spo besoje se kemi pase aq shume tradhtare
dhe keshtu se dije.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 1:08 pm

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARES T A T U T I
I USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE


Ushtria Kombėtare Shqiptare ėshtė njė bashkim ushtarak i cili perbehet nga ish ushtaret e Ushtriė Ēlirimtare tė Kosovės,Ushtriė Ēlirimtare Kombėtare,Ushtriė Ēlirimtare pėr Preshevė Medvegjė dhe Bujanoc,dhe Armates Kombėtare Shqiptare , personalitetesh intelektuale e atdhetare, si dhe i masave tė gjėra popullore nė tė gjitha hapsirat shqiptare, qė ka si qėllim themelor bashkimin e trojeve shqiptare dhe tė gjithė popullit qė jeton nė to nė njė shtet tė vetėm kombėtar shqiptare e cila do te quhet SHQIPERIA ETNIKE
UKSH-ja ėshtė njė organizėm i fuqishėm gjithpėrfshirės ushtarak qė udhėhiqet nga Platforma pėr zgjidhjen tėrėsore tė ēėshtjes kombėtare shqiptare.
UKSH-ja do tė pėrdorė tė gjitha mjetet ushtarake pėr tė korigjuar padrejtėsitė e vjetra dhe tė reja historike ndaj trojeve shqiptare, duke i bashkuar ato nė njė shtet tė vetėm kombėtar shqiptar. Kjo ėshtė e vetmja zgjidhje qė iu sjellė paqe, prosperitet dhe integrim tė natyrshėm nė BE dhe nė NATO . Kjo ėshtė e vetmja rrugėzgjidhje qė e kthen pėrfundimisht Ballkanin nga njė "fuēi baroti", siē ka qenė historikisht, nė njė gadishull paqeje, harmonie dhe zhvillimi ekonomiko-kulturor.
Tė vetėdijshėm pėr angazhimin nė luftėn pa kompromis kundėr terrorizmit tė SHBA, BE dhe gjithė faktorėve progresist ndėrkombėtar, si armiku kryesor i qytetėrimit dhe njerėzimit nė ditėt tona, UKSH-ja vlerėson se njė Shqipėri e Bashkuar apo Njė Shqipėri Etnike do tė jetė njė aleate cilėsore dhe e vendosur pėrkrahė SHBA-ve dhe forcave tė tjera pėrparimtare ndėrkombėtare kundėr terrorizmit ndėrkombėtar, rajonal dhe ndėrshtetėror.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 1:11 pm

ORGANIZIMI I UKSH-SĖ

UKSH-ja shtrihet me strukturat e tij nė tė gjitha hapsirat shqiptare. Njėsia bazė e UKSH-sė ėshtė Kėshilli i Ushtarak i fshatit, tė bllokut dhe tė lagjes sė qytetit. Nė ēdo komunė dhe bashki ngrihen kėshillat e UKSH-sė tė komunave dhe bashkive. Nė rrethe ngrihet Kėshilli i UKSH-sė i rrethit. Nė diasporė ngrihen kėshillat e UKSH-sė tė shtetit ose grupit tė shteteve ku janė diasporuar shqiptarėt. Nė zona ngrihen Komitetet e UKSH-sė tė Zonės.
.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Wed Jun 02, 2010 11:11 pm

Wednesday, June 02, 2010


Detyra e shqiptarit


Thjesht, shume thjesht...
Perfundimi eshte rezultantja e gjithe faktoreve, forcave.
Ketu nuk behet perjashtim as per shqiptaret ne pergjithesi as edhe per krahinat shqiptare ne vecanti si Dardania, Iliriada, Cameria...
1.
Shqiperia sot egziston si rezultante e forcave qe vepruan ne vitin 1912-te pro si Amerika dhe kunder saj si Rusia, Franca, Anglia. Nje faktor i rendesishme ne mbijetesen shqiptare luajti edhe vet rezistenca, forca shqiptare. Pa forcen shqiptare faktori i jashtem do te ishte zero.
Po ashtu perfundimi i sotem ne krahinen shqiptare te Dardanise eshte rezultantja e forcave ne diten e sotme.
Kjo rezultante na solli nje kompromis ne formen e pavarsise se turpit.
2.
E njeta gje shkon edhe per egzistencen pas formimit. Egzistojme si perfundim i rezultanteve te forcave te momentit. Ne se ato ndryshojne ne demin tone, ne shqiptaret rrezikojme te zhdukemi. Pikerisht kjo gje po ndodh ne trojet tona. Porosite e serbit dhe te grekut per te gjunjezuar dhe poshteruar shqiptaret jane zbatuar me fanatizem nga veglat e tyre shqiptare. Kjo ka bere qe forca shqiptare te dobesohet ne pergjithesi sa ne po rrezikojme zhdukjen, e kjo kundershtim me forcen e jashtme ne favor te shqiptareve e cila eshte rritur dhe eshte bere ndoshta faktori kryesor i egzistences tone.
3.
Amerika nuk votoi per pavarsine e Shqiperise ne vitin 1912 qe pas 100 vjeteve Sali Berisha t'ja beje dhurate grekeve dhe serbeve.
Po ashtu Amerika nuk ndihmoi ne largimin e ushtrise serbe nga Dardania qe Sejdiu, Thaci e vegla te tjere ta grabisin plackisin e t'ja dhurojne perseri serbit, por kjo nuk don te thote se te ardhmen e kemi te sigurt.
Eshte detyre e gjithe shqiptareve qe ta risin forcen e tyre duke pastruar territoret e tyre nga veglat serbo-greke.
Eshte detyra e gjithe shqiptareve qe pasi ta kane bere kete ta risin forcen e tyre nepermjet bashkimit e cila do te jete garancia e mbijeteses.
Bashkimi eshte Shpetimi, ndryshe vdekja na pret.
Petrit Kola
pojofree@yahoo.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Thu Jun 03, 2010 1:05 pm

KU SKA PULA MOS BAN ISH MIXHO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 04, 2010 9:18 pm

Valla bre mixh me ven e ke.
Keta bejne ish pa pas pula hiq.
Na knaqen ne internet ,qeshyt hajni e patrioti te internetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 04, 2010 11:13 pm

Xhevati a mos i ke ru delet ti me keta "hajnat e patriotate internetit"...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 04, 2010 11:22 pm

Jo mor drini e pata per qeta te frontave na knaqen me fjala e patriotizem.
Na lodhen ma....spo ju vjen marre m lshu komunikata te thata.
Turp ,po kqka benen ne te mire te popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Fri Jun 04, 2010 11:25 pm

Si thot populli, ma mir me lu deren se me ndejt kot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   Sun Jun 06, 2010 11:13 am

Mirela Qerimi" : Idajet Beqiri " to the SPIUNE_TE_UDB_NE_DIASPORE_
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: