Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
AutoriMesazh
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 08, 2008 2:34 pm

Vellezer e motra te web-faqes "Nene Shqiperi" ! dhe te web-faqes "Pashtiku.Org" !

03 December, 2008 07:47:00 Albania Today
Font size:


Na habit fakti se pse ne web-faqet tuaja nuk po gjejne vend komunikatat dhe deklaratat e Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH) dhe te strukturave te tij, nder te cilat ka qene dhe eshte edhe Armata Kombetare Shqiptare (AKSH).Apo iu ka ngelur hatri, qe ashtu si ish bajga PPSH e zotit Ramiz ALIA, qe u nda ashtu sic rrota eqerres (vetures, makines) e ndan bajgen, edhe bishti i saj LPK u nda ne shume pjese, dhe xhelozoni se bijte e bijat e ketij Kombi dhe te ketij At-Memedheu, te udheheur nga Organizata Revolucionare Shqiptare (ORSH), me ne krye zotin Gafurr ADILI,
dijten qe te krijonin, organizonin dhe forconin FBKSH-ne dhe strukturat e tij, nder te cilat eshte edhe Armata (e lavdishme dhe vazhuesja e UCK-se) Kombetare Shqiptare (AKSH),
dhe ne faqet tuaja po na publikoni lloj-lloj kukavajkash, qe jane nisur dhe nisen nga filozofia titisto-rugoviste e mbrojtjes se "pragut te shtepise", nga e cila teori dhe filozofi deshtoi LPK-ja juaj dhe UCK-ja (qe ishte krah i armatosur i LPK-se, asht sic AKSH eshte krah i armatosur i FBKSH-se), jo vetem ne Kosove (pashallek i titisto0rugovistit te ri, me emrin Hashim Thaci), por edhe ne Kosoven Lindore (Presheve, Medvegje dhe Bujanoc),si dhe UCK-kombetare e Ali Ahmetit, Fazli Feliut dhe Emrush Xhemailit, i cili tani me (ky i fundit, Emrush Xhemajli)u be deputet (permes bajges PDK te Hashim Thaci, qe dikur e akuzonte si tradhetar) i Sobranies se Prishtines, kurse Ali Ahmeti dhe ish spinui i KOS-it jugosllav (te dnenoncuar nga gazeta "Shqip" e Tiranes dhe "Shqip" e Shkupit) zoti Fazli Veliu, qe prej vitesh jane bere poslanike te Sobraniessllavo-maqedonase te Shkupit.


Turp te keni ju ramizistat e llojit titist ne Shqiperi dhe ne diasporen shqiptare.


Per keto poshtersi shume shpejt dhe shume rende do t'iu ndeshkoje historia.


Pa respekt dhe konsiderta !


Arber Korabi,
Zv. Shef i Sigurimi Kombetar (SKSH) te Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 08, 2008 2:45 pm

po i jap disa komente qe kan ber disa qytetar apo perkras te FBKSH-SE

» 13 Comments
13"Liri a Vdekje"
at Sunday, 07 December 2008 16:10by Luftetari i FBKSH-AKSH
Zhdo Shqiptar i cili i thote vete Shqiptar duhet te bashkohet (qe i rrjedhe gjak Shqiptari)FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH, qe kufit e Shqiprise Natyrale te jene nga Molla e kuq e deri ne Ēamerin, ju beje thirr gjith shokev e shoqeve Shqiptra, patriot e patriote qe ti bashkone shokut Mr.Sci. Gafurr ADILI e Shum e Shum luftertave te FBKSH-AKSH, drejt Ribashkimi Kombetra eshte vetum nje adrese, e ajo eshte FBKSH-AKSH.

Rrofte FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH,
Rrofte Shqipria Natyrale,

Liri A Vdekje


12Comment
at Saturday, 06 December 2008 23:41by ARBER DELIA
RROFTE FBKSH, me ne krye Mr. Gafurr ADILI !
RROFTE AKSH, me ne krye Prof. Dr. Bashkim MITROVICA !
RROFTE SKSH, me ne krye Mr. Clirim PRESHEVA !
RROFTE FKSH, me ne krye Ec. Besfort GOLLAKU !

RRIFTE SHQIPERIA ETNIKE !


11"Ushtaret e Popullit"
at Saturday, 06 December 2008 19:23by Komandant Forina
Ju lutemi Njerez ndihmoni dhe punoni per Popullin ton.
Ne jemi te gjithe Shqiptar. Pse populli jon te jetoj ne per Stete artifizialle sic eshte Maqedonija. (Mali i zi, Serbi, Greqi etj.) Ne duhet nje her e per gjithmon te bashkohemi, e ti marim trojet tona!

Rofft Shqiperia e Bashkuar


10"Ushtarak i AKSH-sė"
at Saturday, 06 December 2008 17:21by Nderim Drenica-Ferizaj
-Gurė mbi gurė,bėhet kalaja-
Ēdo anėtarė i ri do tė thotė njė hap mė pranė bashkimit tė shqiptarėve nė njė shtet, nė Shqipėrinė etnike-natyrale.


9Comment
at Saturday, 06 December 2008 14:06by ARBER KORABI
Kerkesat per anetaresim ne FBKSH mundeni t'i dergoni permes e-mailit:

\n
gafurradili@hotmail.comKjo adresė e-mail-i ėshtė e mbrojtur nga spam bots, duhet tė aktivizoni Java skriptet pėr tė parė atė
Repsekt e konsiderata te larta atdhetare shqiptare!
Arber KORABI,
Zv. Shef i SKSH.


8"Jurist"
at Friday, 05 December 2008 15:08by Avdi Hajriz Maxhuni
Ju pershendes nga zemra vella Gafurr Adili! Ju deshiroj shendet te mire, fat te mire dhe deshte e dhashte Zoti i Madh qe sakrifica e Juaj dhe Perpjekeja e Juaj per Shqiperine e Bashkuar te behet sa me pare realitet! Une qe moti jam bindur se shqiptaret mund te i shpetojne nga zhdukja e tyre kulturore, historike e fizike vetem keta DY FAKTOR: 1. BASHKIMI KOMBETAR dhe 2. Krijimi i nje USHTRIE te FORTE KOMBETARE, profesionale mbeshtetur ne heroizmin e SKENDERBEUT dhe ADEM JASHARIT! Me nderime!


7"Antarsim"
at Friday, 05 December 2008 14:43by Blerand Bahtiri
Dua te antarsohem ne FBKSH!
Emrin e kam Blerand Bahtiri dhe jam nga Drenica.
A eshte e mundshme mu antarsu ne FBKSH, edhe nese jetoj ne Suedi??


6"antaresim"
at Thursday, 04 December 2008 15:33by ismet murati
jam ismet murati dhe deshiroj te regjistrohem ne fbksh por jam i domet financiarish ju faliminderit jam nga fsh. rakaj komuna ferizaj
ditelindja 16.06.1953 vendlindja izhanc
nr. personal
1013101325


5"antarsim"
at Thursday, 04 December 2008 15:24by kujtim murati
dua te antaresohem ne FBKSH quhem kujtim murati jam ngaFsh. rakaj komuna e Ferizajit se me kan ardhur ne maje te hundes gjerat tjera


4"kėrkesė"
at Wednesday, 03 December 2008 16:43by florim
me shumė vėmendje e kam pėrcjellur deri tash veprimtarinė tuaj si trup politik ,ushtarak mbarėkombėtar. a ėshtė emundur tė jem edhe unė pjesė e kėtij organizimi


3"FBKSH: Ju fton pėr BASHKĖ"
at Wednesday, 03 December 2008 07:53by Arber Korabi
Motra e vellezer!
Autori i ketij mteriali eshte Kryetari i FBKSH dhe
Komandaniti Suprem i AKSH, i cili prej kohesh jeton e vepron ne Toplice (te
Molla e Kuqe), dhe kete rradhe te jeni te sigurt se: KETE RRADHE LUFTA JONE NUK
DO TE ZHVILLOHET NE TROJET E SHQIPERISE ETNIKE, POR AJO (NESE DO TE NA
IMPONOHET) DO TE ZHVILLOHET NE THELLESITE E TERRITORIT TE SERBISE...!
Respekt e
konsiderata ne Zv. Shefi I SKSH, Mr. Arber KORABI.

Toplice (Molla e Kuqe),
3
dhjetor 2008/


2Comment
at Wednesday, 03 December 2008 07:51by Anonim
Eu hallall iu qofte ju trimat e Shqiperise Etnike me ne krye ideologun e
bashkimit kombetar - Gafurr ADILIN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 08, 2008 2:55 pm

Rrnofshin te gjithe dhe ky mesazh u fshi heres tjeter shkrimet i poston me shkronja te vogla ose lexo rregulloren e pastaj posto .

_________________


BASHKIMI KOMBETAR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 08, 2008 2:57 pm

Cito :
at Sunday, 07 December 2008 16:10by Luftetari i FBKSH-AKSH
Zhdo Shqiptar i cili i thote vete Shqiptar duhet te bashkohet (qe i rrjedhe gjak Shqiptari)FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH, qe kufit e Shqiprise Natyrale te jene nga Molla e kuq e deri ne Ēamerin, ju beje thirr gjith shokev e shoqeve Shqiptra, patriot e patriote (patriot eshte per te dy gjinit) qe ti bashkone shokut Mr.Sci. Gafurr ADILI e Shum e Shum luftertave te FBKSH-AKSH, drejt Ribashkimi Kombetra eshte vetum nje adrese, e ajo eshte FBKSH-AKSH.

Se pari per keso lloj thirrjesh eshte mire te flasesh shqip, e rrjedhshem. Ketu nuk behet fjale per dy apo tri gabime, po per gjithesej 14 gabime trashanike gjuhesore.
Te lutem...

Respekt,
Guximi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 23
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Dec 09, 2008 12:24 am

Hahahah,leje o guxim se spo i punojkan shkronjat ne pc mire...! Razz
Keto FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH,duhet vepruar me organizime te ndryshme e jo me deklarata.
Te kishte qene ashtu vetem nepermjet deklaratave,do t'i kisha mbledhur disa femije 9 vjeq,jo 1 deklarate por 10 brenda dites do t'i kishim jape.
Duhen vepra per te arritur dicka...!!
Keo s'mund te krahasohen p.sh me Levizjen VETEVENDOSJE!
Ajo cdo here eshte e pergatitur,ka pasur me dhjetra aksione,dhe demonstrata...pse...
sepse eshte levizje me njerez te denjur,patriote e luftetare te lirise,e jo tradhetare te kombit.
Rrofte UCK-ja,lavdi deshmoreve te saj...!!
Levizja VETEVENDOSJE! rruga drejt Bashkimit Kombetare,drejte nje fitore te ndritur... fla fla fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Dec 09, 2008 12:34 am

Hahahahahahahaha, anila nuk eshte puna tek prishja e shkronjave te PC, haha. Se neqofse eshte puna ketu arsyetimi eshte i forte: "Nuk kemi kompjutera te mire" hahahahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 23
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Dec 09, 2008 12:38 am

Hahaahh,po nuk i ka fajet pc,por koka e duart
i gjori ndoshta i ka pase mendet ne qiell duke fluturuar,dhe hop papritur ne vend se te shkruaj qfare ka pare atje larte,e ka gabuar adresen ka postuar ne kete teme....hahaha
kot fare shoku

Respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Dec 09, 2008 5:20 pm

Jemi gjallė


Liderėt politikė tė Kosovės duhet t'ia tregojnė dhe tė mos ia fshehin realitetin e hidhur popullit tė Kosovės. Kėto rrethana janė tė disfavorshme dhe vendin e kanė rikthyer shumė prapa. Tė gjithė liderėt politikė tė Kosovės, qė sot janė ulur nė karriget e Kuvendit tė Kosovės, nuk duhet tė harrojnė se nuk e kanė mandatin e popullit shqiptar tė Kosovės pėr tė vendosur pėr fatet e Kosovės. Gafurr Adili, zėdhėnės politik i FBKSH-sė, flet pėr Express.
Nga Nebih Maxhuni mė 08.12.2008Do ta mbrojmė popullin e pambrojtur shqiptar, kudo qė ai ndodhet, dhe mbi tė gjitha nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, nėse njė gjė tė tillė nuk do ta bėjnė institucionet e Republikės sė Kosovės dhe KFOR-i, tė cilat deri mė tash nuk i kanė kryer detyrat e tyre. Gafurr Adili, zėdhėnės politik i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), flet pėr Express.EXPRESS: JENI TE INFORMUAR ME SITUATĖN E KRIJUAR NĖ KOSOVĖ, KUR PO DISKUTOHET PĖR PLANIN GJASHTĖPIKĖSH TĖ BAN KI MOONIT. ĒKA KONKRETISHT ĖSHTĖ DUKE BĖRĖ ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH) NĖ KĖTO MOMENTE?

Gafurr Adili: Plani gjashtėpikėsh i Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė, z. Ban Ki Monn, i cili edhe u miratua nga Kėshilli i Sigurimit tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara, pas ndarjes "de facto", jo vetėm pėrmes Planit Ahtisaari, por edhe tė Marrėveshjes sė Kumanovės Jackson-Pavkovic, (me miratimin edhe tė ish-komandantit Agim Ēeku, nga ku u urdhėrua qė UĒK-ja dhe konkretisht UĒK-ja e Zonės sė Shalė-Bajgorės tė mos futej nė Mitrovicė, por tė vinte nė Prishtinė, edhe "de jure" po e ndan Kosovėn. Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) nė Zonėn Nr. 2 (Kosova Historike), dhe konkretisht Nėnzona Nr. 2 (Mitrovica) qė nė vetvete pėrfshin gjithė Mitrovicėn (atė jugore dhe veriore), si dhe gjithė Drenicėn dhe Shalėn e Bajgorės, janė duke i pėrcjellė situatat e krijuara nė terren dhe janė nė pėrfundimin e pėrgatitjeve tė veprimeve konkrete, fillimisht politiko-diplomatike dhe mė pas edhe... Bashkė me vėllezėrit e shokėt tanė tė idealit, prej kohėsh atje ndodhet edhe kryetari i FBKSH-sė, Prof. Dr. Bashkim Mitrovica, i cili ėshtė edhe Komandant Suprem i AKSH-sė.


EXPRESS: KA PASUR ZĖRA SE DUHET TĖ RISHIKOHET MARRĖVESHJA E KUMANOVĖS. CILI ĖSHTĖ REAGIMI I FBKSH-SĖ NĖ LIDHJE ME KĖTĖ ĒĖSHTJE?

Gafurr Adili: Marrėveshja e Kumanovės realisht edhe ėshtė rishikuar, por kjo gjė, ashtu si pėrmbajtja e saj (edhe pse e njohur nga ish-komandanti i UĒK-sė, z. Agim Ēeku dhe ish-lideri politik i UĒK-sė, z. Hashim Thaēi) ashtu si Plani 6-pikėsh i Ban Ki Moonit, opinionit kombėtar shqiptar dhe mbi tė gjitha UĒK-sė. Si shumė marrėveshje tė tjera antishqiptare, kurrėn e kurrės ato nuk i janė shpalosur opinionit kombėtar shqiptar dhe mbi tė gjitha shqiptarėve tė Kosovės, sepse po tė ishin shpalosur me kohė, as nuk do tė ishim nė kėtė gjendje ku edhe jemi tani. Dhe, pėr kėtė qė po ju them, mjafton t'ju rikujtoj letrėn qė Ban Ki Moon (nė qershor 2008) ia dėrgoi presidentit tė Kosovės, z. Fatmir Sejdiu, dhe zotėria nė fjalė e ka mbajtur nė sirtarėt e tij dhe jo vetėm nuk e ka bėrė publike, por as nuk ia ka dėrguar pėr diskutim Kuvendit tė Kosovės. Pse? Sepse, kjo ka qenė dhe kjo ėshtė forma mė manipuluese e politikanėve tė korruptuar tė Prishtinės, tė cilėt nuk kanė qenė dhe nuk janė asgjė tjetėr, pėrveēse politikanė marioneta tė atyre qė kanė bėrė dhe bėjnė politikėn dhe ligjin nė Kosovė. Pra, Marrėveshja e Kumanovės do tė rishikohet, sepse diplomacia dhe politika e Serbisė tanimė ėshtė nė njė avantazh, si kurrė ndonjėherė mė parė, pėrballė politikės (gjumashe e servile) tė Prishtinės. Por, ne kemi deklaruar se atėherė do tė shpėrthejė lufta.


EXPRESS: NĖ RAST TĖ NDARJES SĖ KOSOVĖS ( VERIU I MITROVICĖS), ĒKA DO TĖ BĖJĖ FBKSH-JA ME KĖTĖ RAST?

Gafurr Adili: FBKSH-ja dhe strukturat e saj, ndėr tė cilat ka qenė dhe ėshtė edhe Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH), kurrėn e kurrės nuk do tė pranojnė qė Kosovės t'i merret Mitrovica veriore. Ne tė FBKSH-sė, dhe konkretisht unė, prej kohėsh kemi deklaruar qė Leposaviēi dhe Zubin Potoku, qė Kosovės i janė bashkangjitur nė vitin 1952 pėr tė rritur popullsinė serbe nė Kosovė, dhe Kosovės i janė grabitur Presheva, Medvegja dhe Bujanofci, qė i janė aneksuar Serbisė, le t'i rikthehen Serbisė, ashtu siē Presheva, Medvegja dhe Bujanofci duhet t'i rikthehen Kosovės. Pastaj, po vitin e kaluar (2007), unė kam deklaruar se ndarja e Kosovės ėshtė loja domino.

EXPRESS: CILAT JANĖ AKTIVITETET E AKSH-SĖ DHE NĖ CILAT ZONA TĖ KOSOVĖS OPERON AJO?

Gafurr Adili: Kemi deklaruar se AKSH-ja as nuk ka vepruar dhe as nuk vepron aty ku vepron uniforma shqiptare dhe uniforma e aleatėve tanė, nė Republikėn e Shqipėrisė dhe nė Republikėn e Kosovės. Dhe, ky ka qenė njė nga vendimet e shumta tė Kuvendit tė Dytė Kombėtar tė FBKSH-sė, tė mbajtur mė 16 shtator 2006 nė Prizren, por vitin e kaluar vepruam aty ku nuk vepronte as TMK-ja dhe as KFOR-i (nė krahinėn e Besianės dhe tė Dardanės). Popullsia shqiptare rrezikohej, jo vetėm nga bandat kriminale tė "Car Llazarėve", por edhe nga xhandarmėria e rregullt e Serbisė. Dhe ky veprim politiko-ushtarak i FBKSH-sė, dalja nė skenė e AKSH-sė (tetor 2007), nė kohėn kur Serbia, Kosovėn e kėrcėnonte pėrmes bandave kriminale tė saj, me emrin "Car Llazarėt", pati efekte shume pozitive pėr Kosovėn dhe pėrshpejtoi pėrcaktimin e statusit tė Kosovės, sepse nė KS tė OKB-sė (dhjetor 2007), z. Ban Ki Moon deklaroi: "Lufta nė Kosovė ėshtė nė prag, sepse nga njėra anė nė Serbi kanė dalė "Car Llazarėt", tė cilėt kėrcėnojnė me sulm mbi Kosovė, dhe nga ana tjetėr nė Kosovė ka dalė AKSH-ja, e cila gjithashtu paralajmėron pėr mbrojtjen e Kosovės nga Serbia, prandaj sa mė parė duhet tė pėrcaktohet statusi i Kosovės dhe tė evitojmė konfliktin e ri ne Ballkan". Pra, ky veprim i AKSH-sė (vitin e kaluar- 2007) ishte baras me 10 beteja luftarake tė terrenit ushtarak.

EXPRESS: PSE MENDONI KĖSHTU?

Gafurr Adili: Sepse AKSH-ja politikisht udhėhiqet nga FBKSH-ja, e cila ka njė platformė politike (tė miratuar mė 2002) dhe njė program taktik e strategjik tė ribashkimit kombėtar shqiptar (tė miratuar nė shtator 2006), tė cilat i zbaton Sekretariati Vendimmarrės (truri politik) i Kryesisė Qendrore tė FBKSH-sė, dhe aty (truri politik), tė cilin e drejton kryetari i FBKSH-sė e Komandanti Suprem i AKSH-sė, z. Bashkim Mitrovica, ku jam edhe unė zėdhėnės politik dhe shef i Departamentit tė Diplomacisė sė FBKSH-sė, AKSH-ja pėrfaqėsohet pėrmes shefit tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė AKSH-sė.

EXPRESS: CILAT JANĖ PLANET E AKSH-SĖ PĖR VERIUN E KOSOVĖS, KONKRETISHT, ĒKA DO TĖ MUND TĖ BĖNI?


Gafurr Adili: Do ta mbrojmė popullin e pambrojtur shqiptar, nėse njė gjė tė tillė kudo qė ai ndodhet dhe mbi tė gjitha nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, nuk do ta bėjnė institucionet e Republikės sė Kosovės dhe KFOR-it, tė cilat deri mė tash nuk i kanė kryer detyrat e tyre. Le tė jetė ky njė paralajmėrim, por jo (kurrsesi) njė kėrcėnim, pėr tė gjithė ata qė nuk i kryejnė detyrat e tyre, qoftė kjo pėr institucionet e Kosovės, apo edhe pėr ata qė e kanė ledhatuar dhe vazhdojnė ta ledhatojnė Serbinė dhe po e dėmtojnė Kosovėn.

Liderėt politikė tė Kosovės duhet t'ia tregojnė dhe tė mos ia fshehin realitetin e hidhur popullit tė Kosovės, rrethana tė disfavorshme kėto qė vendin e kanė rikthyer shumė prapa. Tė gjithė liderėt politikė tė Kosovės, tė cilėt sot janė ulur nė karriget e Kuvendit tė Kosovės, nuk duhet tė harrojnė se nuk e kanė mandatin e popullit shqiptar tė Kosovės pėr tė vendosur pėr fatet e Kosovės, sepse nė zgjedhjet e fundit as 45 pėr qind e popullit (sipas raportit te OSBE-sė) nuk doli nė zgjedhje, por realisht vetėm 27 pėr qind e popullit doli nė kėto zgjedhje, sepse populli pėrkrahu thirrjen e FBKSH-sė dhe tė Lėvizjes Vetėvendosje pėr bojkotimin e kėtyre zgjedhjeve parlamentare nė Kosovė. Kurse, mesazhi i FBKSH-sė pėr popullin shqiptar tė Kosovės ėshtė qė tė bashkohet me protestat qė po organizohen nė Prishtinė, protesta kėto qė duhet tė jenė sa mė masovike si deri mė tani, sepse vėrtet Kosova dhe gjithė ēėshtja jonė kombėtare po rrezikohet seriozisht.


EXPRESS: CILAT JANĖ RAPORTET E AKSH-SĖ ME STRUKTURAT E SIGURISĖ NĖ KOSOVĖ, FJALA ĖSHTĖ PĖR KFOR-IN, POLICINĖ...?

Gafurr Adili: Nuk kemi pasur dhe as nuk kemi, as raporte tė mira dhe as raporte tė kėqija me Policinė e Kosovės, TMK-nė dhe KFOR-in, sepse nuk kemi pasur nevojė pėr raporte tė tilla, qofshin ato tė mira apo tė kėqija. Pra, AKSH-ja ka vepruar dhe do tė veprojė vetėm atje ku nuk vepron uniforma shqiptare si dhe uniforma e aleatėve tanė, me emrin KFOR.

EXPRESS: ĒKA MENDON AKSH-JA PĖR KRIJIMIN E FORCĖS SĖ RE TĖ SIGURISĖ SĖ KOSOVĖS (FSK)?


Gafurr Adili: Akoma nuk kemi informacione tė detajuara pėr kėtė problem, prandaj pėr momentin nuk mund t'ju pėrgjigjem. Ju jap fjalėn se shumė shpejt edhe pėr kėtė ēėshtje do ta merrni qėndrimin tonė, sepse struktura inteligjente e FBKSH-sė, Sigurimi Kombėtar Shqiptar (SKSH) po punon nė drejtim tė grumbullimit tė fakteve dhe tė provave materiale, ndėr tė cilat janė edhe ato, nėse nė kėtė FSK nuk do tė ketė vend pėr djemtė dhe cucat atdhetare tė UĒK-sė, si dhe as pėr ata djelmosha dhe vasha shqiptare qė prejardhjet e tyre i kanė nga familjet patriotike shqiptare tė Kosovės, qė do tė thotė se kjo (FSK) do tė jetė njė strukturė tjetėr multietnike, krahas Policisė sė Kosovės dhe qė do tė drejtohet nga ata shqipfolės, qė ata apo familjet e tyre, edhe nė tė kaluarėn dhe tani mė shumė se Shqipėrinė e kanė dashur dhe e duan Serbinė.

http://fronti.blog.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 1:49 am

kjo deklarat eshte dhen per gazeten expres te prishtines


edhe kjo deklarat e GAFURR ADILIT ju tregon te gjith atyre shqipfolsave apo atyre qe nuk e perkrahin FBKSH-ne apo BASHKIMIN E SHQIPERIS ETNIKE


rrnoft FBKSH-AKSH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 2:06 am

Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallėJemi gjallė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 12:23 pm

Ku janė veprat? Sepse populli ėshtė ngupur me fjalė e deklarata...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 33
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 2:42 pm

Shume deklarate me vend edhe shume cilsore nga Gafurr Adili. Faleminderit Shqipo qe i sjell keto shkrime dhe i mundeson forumistave me i lexu te gjitha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 3:21 pm

Mirushe tju rroje Gafa... me jet e paēi.
Por Shqiperia nuk bashkohet me deklarata, as armiqet nuk frigohen prej fjalje, kur mungoj veprat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerti_Gashi
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 30
Vendi : Nė Troje tė Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 3:31 pm

Shqipo_, Aksh, Mirushe, mos me pas antar sikur ju ne kete forum qe me keto deklarata palidhje na bejne te qeshim, nuk do kishim qeshur kurr.

Po qfare po bene Gafurri, me keto deklarata??, qfare arriti me keto, na thuani te dijme dhe ne??

Per gjera te kota mundet me thene dhe nje femije 12 vjeqar thote diqka palidhje, sikur qe beni ju qe i sjelleni deklaratat e gafurrit .

Ksajde jam nese keni dhe diqka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.BashkimiKombetar.com
mall
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 209
Age : 28
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 4:18 pm

aksh shkruajti:
Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallėJemi gjallė
Rrofte fbksh-akshkure mos pandeni se bashkimi kombetar mund te behet pa fbksh-aksh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 4:32 pm

Jeni gjalle dhe nxehte ne internet kafe, vija frontale 20cm nga monitori..... hahahaha hallall!
Ju paēi ushtria jon e intrnetit, me Gafen ne krye.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 10:06 pm

[quote="mall"][quote="aksh"]Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallė Jemi gjallėHahahaahah qesharake a doni nje pale letra me luajt aty se ngrofet jeni hahahha ushtrija e kujte e virusave te intrentit e hackerave hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 10, 2008 11:32 pm

Zeriatdheut, Blerti_Gashi, Gjura, Guximi, Anila etj., pse shpreheni ne kete menyre kaq me eufori?

Te gjithe ju qe po e perqeshni FBKSH-AKSH-ne, ku ishit para nje vitit afersisht, kur mendonte te vinte ne Kosove garda e Carit?
Cila ishte deklarata e ketyre qe ju i perqeshni ne kete menyre?
etj.,etj.

E riperseris se mos te ngutemi te shprehemi me eufori ketu permes Pc, kur e kemi nxehte, nuk n'a lag as shihu as bora, te pakten per hater te dikujt tjeter dhe jo per ata pak emra qe u pengojne juve qe gjendet ne ate mes...

Beni me shume kujdes...Mos e urreni aq shume armikun, se mund t'ju turbulloj gjykimin !

Shendet !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:01 am

Vertet E_Bukura ku ishmi ne thua aqe e sigurt je ty qe nuk dote isha dhe nuk jame kure ta lipe ceshtja si mendone ty qe e shofe vetem ku jame ngrofet apo si apo done pake me mbrojte ytybetet me vjen cudi kure flet ty nje gje te till po per hater te kujte moj zonjushe per hatrin e kujte me mose fole si mendone ty ku ishte AKSH mose e ndali ajo Garden e Care LLaarit me thuaj apo kushe po me sjell nje Fakt ty qe ka bere kjo Aksh vetem qe fakt pervec deklaratave te internetit mos fole gjepura sepse ka mare ne qafe djem te forte e te mire qe jane flijuar duke menduar se eshte dicka serioze e ne fakte eshte asgje me thuaj ty tani pse mohohen djem t e vrare kure te flasesh mendohu e sa per ate qe thua se ku ishmi une jame kure te doje koha dhe dote jem gjithnje i gatshem ok mose me sjell ketu dicka qe nuk eshte per ta mbrojtur nese ke ndonje fakte per ta na e sjell ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:15 am

Zeriatdheut ne fillim me fal nese te kam ber te ndihesh keq me ate menyre qe u jame drejtuar juve dhe te tjereve. Nuk e kisha per qellim t'ju fyeja, t'ju nencmoja apo dicka tjeter. Ishte thjesht nje pyetje, ngase perveq youtube kam par, lexuar dhe ndegjuar edhe njerez te ndryshem per FBKSH-AKSH-ne. Andaj edhe kam kete mendim, jo te prer edhe une, ne dallim prej juve qe i drejtoheni sikur te ishin armiqt tane !!! E kam thene ne fillim, me siper edhe njehere e riperseris qe mos te ngutemi dhe te shprehemi ne kete menyre.
Sa per kuriozitet, sikur te ishte vetem nje deklarat e youtubes sic e cilesoni ju, nuk do deshtonte ajo qe kishte filluar qe moti te realizohej ne ate kohe, permes gardes se Care Llazarit. Por ishte me shume se deklarat, dhe me pas ndryshuan gjerat...ne te miren tone. Nuk dua te hy ketu detajisht per gjithecka, ngase nuk po gjeje nje arsye te fort qe te diskutojme per kete problem. Sikur te ishit me te perafert te gjithe ju qe e shani, e injoroni dhe e fyeni ne kete menyre...atehere do gjeja nje menyre dhe do diskutonim dhe do vinim ne nje perfundim.

Mirembeteshi !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:30 am

E_Bukura me respektin qe kame per ty po nje gje dua te them qe deklarata e FBKSH aspak nuk kan ndikuar ne ate kohe ty qe thua sepse ishte zevendes komandanti i TMKse zones 3 dugagjine qe doli nga TMK dhe hyry ne shoqaten e vetraneve te luftes se UCK dhe deklarata e tije ishte shume e kjarte e shokut ABDYL MUSHKOLAJ e jo deklarata e FBKSH une e thashe qe ne krye te asja Orggaanizate jane nje kryesy e qelbur dhe e them me pergjegjsije duki i njoftur kreret e saj ne perjashtime te disa shokeve te mije qe jane aty dhe jane shume te forte por edhe nje te dijshe se ajo FBKSH qe thua ty se beni deklaraten ne ate kohe ja po te them une se ajo deklarate i rasi shume djem ne burgun e Dubraves dhe sote e kesaj dite ata jane neburge e kreret e FBKSH po rine rugeve te Tiranes dhe kaficeve andaj une njofe djem qe jane edhesote ne ate Ushtrije me 3 Divizjone dhene zona te ndara 1,2,3, por pse nuk e thua se sa djem jane zhgenjyer nga ajo Organizate apo sa kane flijuar jeten dhe sote nuk i permend askush pse duhet te meremi me gjera te kota e deklarata te vdekura qe nuk cojne peshe fare jane sikur ato raporte e ushtrise jugosllave nje kohe qe i lexonin ushtareve ne mengjes tre luftera u bene ne trojet tona asnje her nuk e ngriti zerin mohoje ushtrine e shtetit eme duke bere gafat me te medhaja ne ket aspekt mohoje nje ushtrije me pervoje 60 vjecare duke dale me emer kaqe te madhe e ne realitet asgje kjo eshte e bukura e gjithe me dhimsen djemt qe e kane me seriozitet jo se e kame inati dicka respekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:38 am

Zeriatdheut me po te njejtin respekte te drejtohem edhe une. Dhe pavaresisht mendimeve tona ne kete teme, mbeteni i respektuar sikur qe keni qen ne fillim. I pranoje ato qe thua ti, perjashtime te disa gjerave...Pse po shkone aq larg, mere shembullin e politikaneve tane qe i kemi sot, a nuk ishin edhe keta komandant te ndryshem ne luften e UĒK-se? Po sot, a nuk i kan harruar deshmoret e luftes, shoket e tyre, dhe mbi gjitha betimin e tyre? Duhet t'i injorojme keta, dhe ta zgjojme nga gjumi popullin nga genjeshtrat e tyre, te cilet gjithcka qe bejne, e bejne vetem per nje qellim-karrier politike !
Keta te FBKSH-AKSH-se, perkunder mangesive dhe parregullsive, te pakten sot, meritojne me shume respekte, ngase nuk po te sjellin ujkun, por po mundohen qe ta largojne.
Edhe kete here e le me kaq, pa dashur te hyj ne detaje.

Mirembeteshi !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:49 am

Keta te FBKSH-AKSH-se, perkunder mangesive dhe parregullsive, te pakten sot, meritojne me shume respekte, ngase nuk po te sjellin ujkun, por po mundohen qe ta largojne.Jojo mose e le me kaqe dhe ketu nuk flasem se cfare kane bere UCK dhe Komandantet e saje se ne ate e dijem se ata kane devijuar ne cdo aspekt
por kure thua se keto meritojne respekt shume ti respektoje sme hyne ne pune mua edhe beju me to edhe nuk me pengone fare por une po e shofe qe ujkun e kane me veti lol si ata te FARKUT ti mendo cfare te duash nuk hiqet nuk shuhet nje emblem e shejte te vendoshe nje tjeter eshte krime ti vazhdo hine ne detjaje respekti po reciprok mbetet deri ne ate dite qe jemi te nje qellimi por nese shofe qe je ne nje ane qe une per veten time nuk e shofe per respekt ndryshone cdo gje prandaj ti vazhdo me detajet qe dine une dote vazhdoje me timen qe dije pra fakte jo fjale e deklarata kjo eshte krejt te pershendes respekt vazhdo nese ke mose e ndale se ketu jame edhe une TUNG
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:54 am

Mendimi i njė tė moshuari pėr Gafurr Adilin :
"Nuk ėshtė burrė i keq , por mundohet tė bėhet dikushi"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 33
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Dec 11, 2008 12:56 am

Si shume po u krujshit ju disa zera e disa piskama ne ket forumin Bashkimi Kombetar,madje pak dikush mos me u pelqy ju menjihere po u kcejshit me lloje te ndryshme tuj u mundu antarve me u mbyll gojen me fllaster. Une po ju kujtoj forumisteve se ky fare zeri nja nat u knaq duke me ndjek pas ne kete teme edhe vetem se une e perkrahu jo veq AKSH po edhe shume individ e organizata e levizje me programet e tyne qe e kane Bashkimin Kombetar.
Gjura a mundesh me e kuptu se ne kete situaten e sotme te cilen po e percjell popullin tone te gjithe individet edhe organizatat me levizjet qe i kena mbrenda ne trojet tona nuk mundemi me ba dicka ma shume pos ndonje demostrat sikurse Albini me Vetvendosjen qe po i bejne edhe askush nga jashte edhe mbrenda nuk po i perkrah po bahen shurdhamemeca. Ju more vllazni po i sherbeni shkaut me kto thanjet e juve kunder nje armate kombetare, cila organizat ose levizje sote po vepron simbas juve nese AKSH nuk po veprojka praktikish gjemani ju qe po turreni kunder AKSH.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 21Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: