Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
+56
agrono
tosybell
shahini
xhema
kasapi
BashKom
server.112
Medalim
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
arbeni24
Driniiiii
detektivi
xhiti
ramadan mekaniku
foxteam
Kasper
feneri
Tropojani
gjakushi
lepurush
Delia
mall
Blerti_Gashi
anila
Guximi
E_Bukura
Mirushe
Riki30
aksh
HENA
Argent
Mergimtari
feratkoca
forca1
Gjura
Leka i Madh
kacimix
Shqipo_
Nezir Myrta
blerim
naqeta
cuni
paioni
Anna
Ariani
Epik
Orfe@
MUHAMETII
rolling
fina
Ago Muji
rroni
zeriatdheut
Teuta.Gjika
60 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
AutoriMesazh
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyMon Dec 08, 2008 2:34 pm

Vellezer e motra te web-faqes "Nene Shqiperi" ! dhe te web-faqes "Pashtiku.Org" !

03 December, 2008 07:47:00 Albania Today
Font size: Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Font_decrease Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Font_enlarge
Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Thumbnail.php?file=sksh_508733615

Na habit fakti se pse ne web-faqet tuaja nuk po gjejne vend komunikatat dhe deklaratat e Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH) dhe te strukturave te tij, nder te cilat ka qene dhe eshte edhe Armata Kombetare Shqiptare (AKSH).



Apo iu ka ngelur hatri, qe ashtu si ish bajga PPSH e zotit Ramiz ALIA, qe u nda ashtu sic rrota eqerres (vetures, makines) e ndan bajgen, edhe bishti i saj LPK u nda ne shume pjese, dhe xhelozoni se bijte e bijat e ketij Kombi dhe te ketij At-Memedheu, te udheheur nga Organizata Revolucionare Shqiptare (ORSH), me ne krye zotin Gafurr ADILI,
dijten qe te krijonin, organizonin dhe forconin FBKSH-ne dhe strukturat e tij, nder te cilat eshte edhe Armata (e lavdishme dhe vazhuesja e UCK-se) Kombetare Shqiptare (AKSH),
dhe ne faqet tuaja po na publikoni lloj-lloj kukavajkash, qe jane nisur dhe nisen nga filozofia titisto-rugoviste e mbrojtjes se "pragut te shtepise", nga e cila teori dhe filozofi deshtoi LPK-ja juaj dhe UCK-ja (qe ishte krah i armatosur i LPK-se, asht sic AKSH eshte krah i armatosur i FBKSH-se), jo vetem ne Kosove (pashallek i titisto0rugovistit te ri, me emrin Hashim Thaci), por edhe ne Kosoven Lindore (Presheve, Medvegje dhe Bujanoc),si dhe UCK-kombetare e Ali Ahmetit, Fazli Feliut dhe Emrush Xhemailit, i cili tani me (ky i fundit, Emrush Xhemajli)u be deputet (permes bajges PDK te Hashim Thaci, qe dikur e akuzonte si tradhetar) i Sobranies se Prishtines, kurse Ali Ahmeti dhe ish spinui i KOS-it jugosllav (te dnenoncuar nga gazeta "Shqip" e Tiranes dhe "Shqip" e Shkupit) zoti Fazli Veliu, qe prej vitesh jane bere poslanike te Sobraniessllavo-maqedonase te Shkupit.


Turp te keni ju ramizistat e llojit titist ne Shqiperi dhe ne diasporen shqiptare.


Per keto poshtersi shume shpejt dhe shume rende do t'iu ndeshkoje historia.


Pa respekt dhe konsiderta !


Arber Korabi,
Zv. Shef i Sigurimi Kombetar (SKSH) te Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH).

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyMon Dec 08, 2008 2:45 pm

po i jap disa komente qe kan ber disa qytetar apo perkras te FBKSH-SE

» 13 Comments
13"Liri a Vdekje"
at Sunday, 07 December 2008 16:10by Luftetari i FBKSH-AKSH
Zhdo Shqiptar i cili i thote vete Shqiptar duhet te bashkohet (qe i rrjedhe gjak Shqiptari)FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH, qe kufit e Shqiprise Natyrale te jene nga Molla e kuq e deri ne Çamerin, ju beje thirr gjith shokev e shoqeve Shqiptra, patriot e patriote qe ti bashkone shokut Mr.Sci. Gafurr ADILI e Shum e Shum luftertave te FBKSH-AKSH, drejt Ribashkimi Kombetra eshte vetum nje adrese, e ajo eshte FBKSH-AKSH.

Rrofte FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH,
Rrofte Shqipria Natyrale,

Liri A Vdekje






12Comment
at Saturday, 06 December 2008 23:41by ARBER DELIA
RROFTE FBKSH, me ne krye Mr. Gafurr ADILI !
RROFTE AKSH, me ne krye Prof. Dr. Bashkim MITROVICA !
RROFTE SKSH, me ne krye Mr. Clirim PRESHEVA !
RROFTE FKSH, me ne krye Ec. Besfort GOLLAKU !

RRIFTE SHQIPERIA ETNIKE !






11"Ushtaret e Popullit"
at Saturday, 06 December 2008 19:23by Komandant Forina
Ju lutemi Njerez ndihmoni dhe punoni per Popullin ton.
Ne jemi te gjithe Shqiptar. Pse populli jon te jetoj ne per Stete artifizialle sic eshte Maqedonija. (Mali i zi, Serbi, Greqi etj.) Ne duhet nje her e per gjithmon te bashkohemi, e ti marim trojet tona!

Rofft Shqiperia e Bashkuar






10"Ushtarak i AKSH-së"
at Saturday, 06 December 2008 17:21by Nderim Drenica-Ferizaj
-Gurë mbi gurë,bëhet kalaja-
Çdo anëtarë i ri do të thotë një hap më pranë bashkimit të shqiptarëve në një shtet, në Shqipërinë etnike-natyrale.






9Comment
at Saturday, 06 December 2008 14:06by ARBER KORABI
Kerkesat per anetaresim ne FBKSH mundeni t'i dergoni permes e-mailit:

\n
gafurradili@hotmail.com



Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë




Repsekt e konsiderata te larta atdhetare shqiptare!
Arber KORABI,
Zv. Shef i SKSH.






8"Jurist"
at Friday, 05 December 2008 15:08by Avdi Hajriz Maxhuni
Ju pershendes nga zemra vella Gafurr Adili! Ju deshiroj shendet te mire, fat te mire dhe deshte e dhashte Zoti i Madh qe sakrifica e Juaj dhe Perpjekeja e Juaj per Shqiperine e Bashkuar te behet sa me pare realitet! Une qe moti jam bindur se shqiptaret mund te i shpetojne nga zhdukja e tyre kulturore, historike e fizike vetem keta DY FAKTOR: 1. BASHKIMI KOMBETAR dhe 2. Krijimi i nje USHTRIE te FORTE KOMBETARE, profesionale mbeshtetur ne heroizmin e SKENDERBEUT dhe ADEM JASHARIT! Me nderime!






7"Antarsim"
at Friday, 05 December 2008 14:43by Blerand Bahtiri
Dua te antarsohem ne FBKSH!
Emrin e kam Blerand Bahtiri dhe jam nga Drenica.
A eshte e mundshme mu antarsu ne FBKSH, edhe nese jetoj ne Suedi??






6"antaresim"
at Thursday, 04 December 2008 15:33by ismet murati
jam ismet murati dhe deshiroj te regjistrohem ne fbksh por jam i domet financiarish ju faliminderit jam nga fsh. rakaj komuna ferizaj
ditelindja 16.06.1953 vendlindja izhanc
nr. personal
1013101325






5"antarsim"
at Thursday, 04 December 2008 15:24by kujtim murati
dua te antaresohem ne FBKSH quhem kujtim murati jam ngaFsh. rakaj komuna e Ferizajit se me kan ardhur ne maje te hundes gjerat tjera






4"kërkesë"
at Wednesday, 03 December 2008 16:43by florim
me shumë vëmendje e kam përcjellur deri tash veprimtarinë tuaj si trup politik ,ushtarak mbarëkombëtar. a është emundur të jem edhe unë pjesë e këtij organizimi






3"FBKSH: Ju fton për BASHKË"
at Wednesday, 03 December 2008 07:53by Arber Korabi
Motra e vellezer!
Autori i ketij mteriali eshte Kryetari i FBKSH dhe
Komandaniti Suprem i AKSH, i cili prej kohesh jeton e vepron ne Toplice (te
Molla e Kuqe), dhe kete rradhe te jeni te sigurt se: KETE RRADHE LUFTA JONE NUK
DO TE ZHVILLOHET NE TROJET E SHQIPERISE ETNIKE, POR AJO (NESE DO TE NA
IMPONOHET) DO TE ZHVILLOHET NE THELLESITE E TERRITORIT TE SERBISE...!
Respekt e
konsiderata ne Zv. Shefi I SKSH, Mr. Arber KORABI.

Toplice (Molla e Kuqe),
3
dhjetor 2008/






2Comment
at Wednesday, 03 December 2008 07:51by Anonim
Eu hallall iu qofte ju trimat e Shqiperise Etnike me ne krye ideologun e
bashkimit kombetar - Gafurr ADILIN.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 48
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyMon Dec 08, 2008 2:55 pm

Rrnofshin te gjithe dhe ky mesazh u fshi heres tjeter shkrimet i poston me shkronja te vogla ose lexo rregulloren e pastaj posto .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyMon Dec 08, 2008 2:57 pm

Cito :
at Sunday, 07 December 2008 16:10by Luftetari i FBKSH-AKSH
Zhdo Shqiptar i cili i thote vete Shqiptar duhet te bashkohet (qe i rrjedhe gjak Shqiptari)FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH, qe kufit e Shqiprise Natyrale te jene nga Molla e kuq e deri ne Çamerin, ju beje thirr gjith shokev e shoqeve Shqiptra, patriot e patriote (patriot eshte per te dy gjinit) qe ti bashkone shokut Mr.Sci. Gafurr ADILI e Shum e Shum luftertave te FBKSH-AKSH, drejt Ribashkimi Kombetra eshte vetum nje adrese, e ajo eshte FBKSH-AKSH.

Se pari per keso lloj thirrjesh eshte mire te flasesh shqip, e rrjedhshem. Ketu nuk behet fjale per dy apo tri gabime, po per gjithesej 14 gabime trashanike gjuhesore.
Te lutem...

Respekt,
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyTue Dec 09, 2008 12:24 am

Hahahah,leje o guxim se spo i punojkan shkronjat ne pc mire...! Razz
Keto FBKSH-AKSH-SKSH-FKSH,duhet vepruar me organizime te ndryshme e jo me deklarata.
Te kishte qene ashtu vetem nepermjet deklaratave,do t'i kisha mbledhur disa femije 9 vjeq,jo 1 deklarate por 10 brenda dites do t'i kishim jape.
Duhen vepra per te arritur dicka...!!
Keo s'mund te krahasohen p.sh me Levizjen VETEVENDOSJE!
Ajo cdo here eshte e pergatitur,ka pasur me dhjetra aksione,dhe demonstrata...pse...
sepse eshte levizje me njerez te denjur,patriote e luftetare te lirise,e jo tradhetare te kombit.
Rrofte UCK-ja,lavdi deshmoreve te saj...!!
Levizja VETEVENDOSJE! rruga drejt Bashkimit Kombetare,drejte nje fitore te ndritur... fla fla fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyTue Dec 09, 2008 12:34 am

Hahahahahahahaha, anila nuk eshte puna tek prishja e shkronjave te PC, haha. Se neqofse eshte puna ketu arsyetimi eshte i forte: "Nuk kemi kompjutera te mire" hahahahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyTue Dec 09, 2008 12:38 am

Hahaahh,po nuk i ka fajet pc,por koka e duart
i gjori ndoshta i ka pase mendet ne qiell duke fluturuar,dhe hop papritur ne vend se te shkruaj qfare ka pare atje larte,e ka gabuar adresen ka postuar ne kete teme....hahaha
kot fare shoku

Respekte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyTue Dec 09, 2008 5:20 pm

Jemi gjallë


Liderët politikë të Kosovës duhet t'ia tregojnë dhe të mos ia fshehin realitetin e hidhur popullit të Kosovës. Këto rrethana janë të disfavorshme dhe vendin e kanë rikthyer shumë prapa. Të gjithë liderët politikë të Kosovës, që sot janë ulur në karriget e Kuvendit të Kosovës, nuk duhet të harrojnë se nuk e kanë mandatin e popullit shqiptar të Kosovës për të vendosur për fatet e Kosovës. Gafurr Adili, zëdhënës politik i FBKSH-së, flet për Express.
Nga Nebih Maxhuni më 08.12.2008



Do ta mbrojmë popullin e pambrojtur shqiptar, kudo që ai ndodhet, dhe mbi të gjitha në pjesën veriore të Mitrovicës, nëse një gjë të tillë nuk do ta bëjnë institucionet e Republikës së Kosovës dhe KFOR-i, të cilat deri më tash nuk i kanë kryer detyrat e tyre. Gafurr Adili, zëdhënës politik i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), flet për Express.

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 168008

EXPRESS: JENI TE INFORMUAR ME SITUATËN E KRIJUAR NË KOSOVË, KUR PO DISKUTOHET PËR PLANIN GJASHTËPIKËSH TË BAN KI MOONIT. ÇKA KONKRETISHT ËSHTË DUKE BËRË ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE (AKSH) NË KËTO MOMENTE?

Gafurr Adili: Plani gjashtëpikësh i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, z. Ban Ki Monn, i cili edhe u miratua nga Këshilli i Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, pas ndarjes "de facto", jo vetëm përmes Planit Ahtisaari, por edhe të Marrëveshjes së Kumanovës Jackson-Pavkovic, (me miratimin edhe të ish-komandantit Agim Çeku, nga ku u urdhërua që UÇK-ja dhe konkretisht UÇK-ja e Zonës së Shalë-Bajgorës të mos futej në Mitrovicë, por të vinte në Prishtinë, edhe "de jure" po e ndan Kosovën. Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) në Zonën Nr. 2 (Kosova Historike), dhe konkretisht Nënzona Nr. 2 (Mitrovica) që në vetvete përfshin gjithë Mitrovicën (atë jugore dhe veriore), si dhe gjithë Drenicën dhe Shalën e Bajgorës, janë duke i përcjellë situatat e krijuara në terren dhe janë në përfundimin e përgatitjeve të veprimeve konkrete, fillimisht politiko-diplomatike dhe më pas edhe... Bashkë me vëllezërit e shokët tanë të idealit, prej kohësh atje ndodhet edhe kryetari i FBKSH-së, Prof. Dr. Bashkim Mitrovica, i cili është edhe Komandant Suprem i AKSH-së.


EXPRESS: KA PASUR ZËRA SE DUHET TË RISHIKOHET MARRËVESHJA E KUMANOVËS. CILI ËSHTË REAGIMI I FBKSH-SË NË LIDHJE ME KËTË ÇËSHTJE?

Gafurr Adili: Marrëveshja e Kumanovës realisht edhe është rishikuar, por kjo gjë, ashtu si përmbajtja e saj (edhe pse e njohur nga ish-komandanti i UÇK-së, z. Agim Çeku dhe ish-lideri politik i UÇK-së, z. Hashim Thaçi) ashtu si Plani 6-pikësh i Ban Ki Moonit, opinionit kombëtar shqiptar dhe mbi të gjitha UÇK-së. Si shumë marrëveshje të tjera antishqiptare, kurrën e kurrës ato nuk i janë shpalosur opinionit kombëtar shqiptar dhe mbi të gjitha shqiptarëve të Kosovës, sepse po të ishin shpalosur me kohë, as nuk do të ishim në këtë gjendje ku edhe jemi tani. Dhe, për këtë që po ju them, mjafton t'ju rikujtoj letrën që Ban Ki Moon (në qershor 2008) ia dërgoi presidentit të Kosovës, z. Fatmir Sejdiu, dhe zotëria në fjalë e ka mbajtur në sirtarët e tij dhe jo vetëm nuk e ka bërë publike, por as nuk ia ka dërguar për diskutim Kuvendit të Kosovës. Pse? Sepse, kjo ka qenë dhe kjo është forma më manipuluese e politikanëve të korruptuar të Prishtinës, të cilët nuk kanë qenë dhe nuk janë asgjë tjetër, përveçse politikanë marioneta të atyre që kanë bërë dhe bëjnë politikën dhe ligjin në Kosovë. Pra, Marrëveshja e Kumanovës do të rishikohet, sepse diplomacia dhe politika e Serbisë tanimë është në një avantazh, si kurrë ndonjëherë më parë, përballë politikës (gjumashe e servile) të Prishtinës. Por, ne kemi deklaruar se atëherë do të shpërthejë lufta.


EXPRESS: NË RAST TË NDARJES SË KOSOVËS ( VERIU I MITROVICËS), ÇKA DO TË BËJË FBKSH-JA ME KËTË RAST?

Gafurr Adili: FBKSH-ja dhe strukturat e saj, ndër të cilat ka qenë dhe është edhe Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH), kurrën e kurrës nuk do të pranojnë që Kosovës t'i merret Mitrovica veriore. Ne të FBKSH-së, dhe konkretisht unë, prej kohësh kemi deklaruar që Leposaviçi dhe Zubin Potoku, që Kosovës i janë bashkangjitur në vitin 1952 për të rritur popullsinë serbe në Kosovë, dhe Kosovës i janë grabitur Presheva, Medvegja dhe Bujanofci, që i janë aneksuar Serbisë, le t'i rikthehen Serbisë, ashtu siç Presheva, Medvegja dhe Bujanofci duhet t'i rikthehen Kosovës. Pastaj, po vitin e kaluar (2007), unë kam deklaruar se ndarja e Kosovës është loja domino.

EXPRESS: CILAT JANË AKTIVITETET E AKSH-SË DHE NË CILAT ZONA TË KOSOVËS OPERON AJO?

Gafurr Adili: Kemi deklaruar se AKSH-ja as nuk ka vepruar dhe as nuk vepron aty ku vepron uniforma shqiptare dhe uniforma e aleatëve tanë, në Republikën e Shqipërisë dhe në Republikën e Kosovës. Dhe, ky ka qenë një nga vendimet e shumta të Kuvendit të Dytë Kombëtar të FBKSH-së, të mbajtur më 16 shtator 2006 në Prizren, por vitin e kaluar vepruam aty ku nuk vepronte as TMK-ja dhe as KFOR-i (në krahinën e Besianës dhe të Dardanës). Popullsia shqiptare rrezikohej, jo vetëm nga bandat kriminale të "Car Llazarëve", por edhe nga xhandarmëria e rregullt e Serbisë. Dhe ky veprim politiko-ushtarak i FBKSH-së, dalja në skenë e AKSH-së (tetor 2007), në kohën kur Serbia, Kosovën e kërcënonte përmes bandave kriminale të saj, me emrin "Car Llazarët", pati efekte shume pozitive për Kosovën dhe përshpejtoi përcaktimin e statusit të Kosovës, sepse në KS të OKB-së (dhjetor 2007), z. Ban Ki Moon deklaroi: "Lufta në Kosovë është në prag, sepse nga njëra anë në Serbi kanë dalë "Car Llazarët", të cilët kërcënojnë me sulm mbi Kosovë, dhe nga ana tjetër në Kosovë ka dalë AKSH-ja, e cila gjithashtu paralajmëron për mbrojtjen e Kosovës nga Serbia, prandaj sa më parë duhet të përcaktohet statusi i Kosovës dhe të evitojmë konfliktin e ri ne Ballkan". Pra, ky veprim i AKSH-së (vitin e kaluar- 2007) ishte baras me 10 beteja luftarake të terrenit ushtarak.

EXPRESS: PSE MENDONI KËSHTU?

Gafurr Adili: Sepse AKSH-ja politikisht udhëhiqet nga FBKSH-ja, e cila ka një platformë politike (të miratuar më 2002) dhe një program taktik e strategjik të ribashkimit kombëtar shqiptar (të miratuar në shtator 2006), të cilat i zbaton Sekretariati Vendimmarrës (truri politik) i Kryesisë Qendrore të FBKSH-së, dhe aty (truri politik), të cilin e drejton kryetari i FBKSH-së e Komandanti Suprem i AKSH-së, z. Bashkim Mitrovica, ku jam edhe unë zëdhënës politik dhe shef i Departamentit të Diplomacisë së FBKSH-së, AKSH-ja përfaqësohet përmes shefit të Shtabit të Përgjithshëm të AKSH-së.

EXPRESS: CILAT JANË PLANET E AKSH-SË PËR VERIUN E KOSOVËS, KONKRETISHT, ÇKA DO TË MUND TË BËNI?


Gafurr Adili: Do ta mbrojmë popullin e pambrojtur shqiptar, nëse një gjë të tillë kudo që ai ndodhet dhe mbi të gjitha në pjesën veriore të Mitrovicës, nuk do ta bëjnë institucionet e Republikës së Kosovës dhe KFOR-it, të cilat deri më tash nuk i kanë kryer detyrat e tyre. Le të jetë ky një paralajmërim, por jo (kurrsesi) një kërcënim, për të gjithë ata që nuk i kryejnë detyrat e tyre, qoftë kjo për institucionet e Kosovës, apo edhe për ata që e kanë ledhatuar dhe vazhdojnë ta ledhatojnë Serbinë dhe po e dëmtojnë Kosovën.

Liderët politikë të Kosovës duhet t'ia tregojnë dhe të mos ia fshehin realitetin e hidhur popullit të Kosovës, rrethana të disfavorshme këto që vendin e kanë rikthyer shumë prapa. Të gjithë liderët politikë të Kosovës, të cilët sot janë ulur në karriget e Kuvendit të Kosovës, nuk duhet të harrojnë se nuk e kanë mandatin e popullit shqiptar të Kosovës për të vendosur për fatet e Kosovës, sepse në zgjedhjet e fundit as 45 për qind e popullit (sipas raportit te OSBE-së) nuk doli në zgjedhje, por realisht vetëm 27 për qind e popullit doli në këto zgjedhje, sepse populli përkrahu thirrjen e FBKSH-së dhe të Lëvizjes Vetëvendosje për bojkotimin e këtyre zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Kurse, mesazhi i FBKSH-së për popullin shqiptar të Kosovës është që të bashkohet me protestat që po organizohen në Prishtinë, protesta këto që duhet të jenë sa më masovike si deri më tani, sepse vërtet Kosova dhe gjithë çështja jonë kombëtare po rrezikohet seriozisht.


EXPRESS: CILAT JANË RAPORTET E AKSH-SË ME STRUKTURAT E SIGURISË NË KOSOVË, FJALA ËSHTË PËR KFOR-IN, POLICINË...?

Gafurr Adili: Nuk kemi pasur dhe as nuk kemi, as raporte të mira dhe as raporte të këqija me Policinë e Kosovës, TMK-në dhe KFOR-in, sepse nuk kemi pasur nevojë për raporte të tilla, qofshin ato të mira apo të këqija. Pra, AKSH-ja ka vepruar dhe do të veprojë vetëm atje ku nuk vepron uniforma shqiptare si dhe uniforma e aleatëve tanë, me emrin KFOR.

EXPRESS: ÇKA MENDON AKSH-JA PËR KRIJIMIN E FORCËS SË RE TË SIGURISË SË KOSOVËS (FSK)?


Gafurr Adili: Akoma nuk kemi informacione të detajuara për këtë problem, prandaj për momentin nuk mund t'ju përgjigjem. Ju jap fjalën se shumë shpejt edhe për këtë çështje do ta merrni qëndrimin tonë, sepse struktura inteligjente e FBKSH-së, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH) po punon në drejtim të grumbullimit të fakteve dhe të provave materiale, ndër të cilat janë edhe ato, nëse në këtë FSK nuk do të ketë vend për djemtë dhe cucat atdhetare të UÇK-së, si dhe as për ata djelmosha dhe vasha shqiptare që prejardhjet e tyre i kanë nga familjet patriotike shqiptare të Kosovës, që do të thotë se kjo (FSK) do të jetë një strukturë tjetër multietnike, krahas Policisë së Kosovës dhe që do të drejtohet nga ata shqipfolës, që ata apo familjet e tyre, edhe në të kaluarën dhe tani më shumë se Shqipërinë e kanë dashur dhe e duan Serbinë.

http://fronti.blog.com/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 1:49 am

kjo deklarat eshte dhen per gazeten expres te prishtines


edhe kjo deklarat e GAFURR ADILIT ju tregon te gjith atyre shqipfolsave apo atyre qe nuk e perkrahin FBKSH-ne apo BASHKIMIN E SHQIPERIS ETNIKE


rrnoft FBKSH-AKSH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 2:06 am

Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallëJemi gjallë
Deklarata te FBKSH - Faqe 5 168008


Deklarata te FBKSH - Faqe 5 FbkshDeklarata te FBKSH - Faqe 5 AKSH_soldier
Deklarata te FBKSH - Faqe 5 SkshDeklarata te FBKSH - Faqe 5 G_adili2008Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Flamuri_i_madhTKZ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 12:23 pm

Ku janë veprat? Sepse populli është ngupur me fjalë e deklarata...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 2:42 pm

Shume deklarate me vend edhe shume cilsore nga Gafurr Adili. Faleminderit Shqipo qe i sjell keto shkrime dhe i mundeson forumistave me i lexu te gjitha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 3:21 pm

Mirushe tju rroje Gafa... me jet e paçi.
Por Shqiperia nuk bashkohet me deklarata, as armiqet nuk frigohen prej fjalje, kur mungoj veprat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi


Male
Numri i postimeve : 593
Age : 36
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 3:31 pm

Shqipo_, Aksh, Mirushe, mos me pas antar sikur ju ne kete forum qe me keto deklarata palidhje na bejne te qeshim, nuk do kishim qeshur kurr.

Po qfare po bene Gafurri, me keto deklarata??, qfare arriti me keto, na thuani te dijme dhe ne??

Per gjera te kota mundet me thene dhe nje femije 12 vjeqar thote diqka palidhje, sikur qe beni ju qe i sjelleni deklaratat e gafurrit .

Ksajde jam nese keni dhe diqka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
mall
Anëtar
Anëtar
mall


Female
Numri i postimeve : 209
Age : 34
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 4:18 pm

aksh shkruajti:
Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallëJemi gjallë
Deklarata te FBKSH - Faqe 5 168008


Deklarata te FBKSH - Faqe 5 FbkshDeklarata te FBKSH - Faqe 5 AKSH_soldier
Deklarata te FBKSH - Faqe 5 SkshDeklarata te FBKSH - Faqe 5 G_adili2008Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Flamuri_i_madhTKZ
Rrofte fbksh-akshkure mos pandeni se bashkimi kombetar mund te behet pa fbksh-aksh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 4:32 pm

Jeni gjalle dhe nxehte ne internet kafe, vija frontale 20cm nga monitori..... hahahaha hallall!
Ju paçi ushtria jon e intrnetit, me Gafen ne krye.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 10:06 pm

[quote="mall"][quote="aksh"]Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë Jemi gjallë



Hahahaahah qesharake a doni nje pale letra me luajt aty se ngrofet jeni hahahha ushtrija e kujte e virusave te intrentit e hackerave hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyWed Dec 10, 2008 11:32 pm

Zeriatdheut, Blerti_Gashi, Gjura, Guximi, Anila etj., pse shpreheni ne kete menyre kaq me eufori?

Te gjithe ju qe po e perqeshni FBKSH-AKSH-ne, ku ishit para nje vitit afersisht, kur mendonte te vinte ne Kosove garda e Carit?
Cila ishte deklarata e ketyre qe ju i perqeshni ne kete menyre?
etj.,etj.

E riperseris se mos te ngutemi te shprehemi me eufori ketu permes Pc, kur e kemi nxehte, nuk n'a lag as shihu as bora, te pakten per hater te dikujt tjeter dhe jo per ata pak emra qe u pengojne juve qe gjendet ne ate mes...

Beni me shume kujdes...Mos e urreni aq shume armikun, se mund t'ju turbulloj gjykimin !

Shendet !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:01 am

Vertet E_Bukura ku ishmi ne thua aqe e sigurt je ty qe nuk dote isha dhe nuk jame kure ta lipe ceshtja si mendone ty qe e shofe vetem ku jame ngrofet apo si apo done pake me mbrojte ytybetet me vjen cudi kure flet ty nje gje te till po per hater te kujte moj zonjushe per hatrin e kujte me mose fole si mendone ty ku ishte AKSH mose e ndali ajo Garden e Care LLaarit me thuaj apo kushe po me sjell nje Fakt ty qe ka bere kjo Aksh vetem qe fakt pervec deklaratave te internetit mos fole gjepura sepse ka mare ne qafe djem te forte e te mire qe jane flijuar duke menduar se eshte dicka serioze e ne fakte eshte asgje me thuaj ty tani pse mohohen djem t e vrare kure te flasesh mendohu e sa per ate qe thua se ku ishmi une jame kure te doje koha dhe dote jem gjithnje i gatshem ok mose me sjell ketu dicka qe nuk eshte per ta mbrojtur nese ke ndonje fakte per ta na e sjell ok
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:15 am

Zeriatdheut ne fillim me fal nese te kam ber te ndihesh keq me ate menyre qe u jame drejtuar juve dhe te tjereve. Nuk e kisha per qellim t'ju fyeja, t'ju nencmoja apo dicka tjeter. Ishte thjesht nje pyetje, ngase perveq youtube kam par, lexuar dhe ndegjuar edhe njerez te ndryshem per FBKSH-AKSH-ne. Andaj edhe kam kete mendim, jo te prer edhe une, ne dallim prej juve qe i drejtoheni sikur te ishin armiqt tane !!! E kam thene ne fillim, me siper edhe njehere e riperseris qe mos te ngutemi dhe te shprehemi ne kete menyre.
Sa per kuriozitet, sikur te ishte vetem nje deklarat e youtubes sic e cilesoni ju, nuk do deshtonte ajo qe kishte filluar qe moti te realizohej ne ate kohe, permes gardes se Care Llazarit. Por ishte me shume se deklarat, dhe me pas ndryshuan gjerat...ne te miren tone. Nuk dua te hy ketu detajisht per gjithecka, ngase nuk po gjeje nje arsye te fort qe te diskutojme per kete problem. Sikur te ishit me te perafert te gjithe ju qe e shani, e injoroni dhe e fyeni ne kete menyre...atehere do gjeja nje menyre dhe do diskutonim dhe do vinim ne nje perfundim.

Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:30 am

E_Bukura me respektin qe kame per ty po nje gje dua te them qe deklarata e FBKSH aspak nuk kan ndikuar ne ate kohe ty qe thua sepse ishte zevendes komandanti i TMKse zones 3 dugagjine qe doli nga TMK dhe hyry ne shoqaten e vetraneve te luftes se UCK dhe deklarata e tije ishte shume e kjarte e shokut ABDYL MUSHKOLAJ e jo deklarata e FBKSH une e thashe qe ne krye te asja Orggaanizate jane nje kryesy e qelbur dhe e them me pergjegjsije duki i njoftur kreret e saj ne perjashtime te disa shokeve te mije qe jane aty dhe jane shume te forte por edhe nje te dijshe se ajo FBKSH qe thua ty se beni deklaraten ne ate kohe ja po te them une se ajo deklarate i rasi shume djem ne burgun e Dubraves dhe sote e kesaj dite ata jane neburge e kreret e FBKSH po rine rugeve te Tiranes dhe kaficeve andaj une njofe djem qe jane edhesote ne ate Ushtrije me 3 Divizjone dhene zona te ndara 1,2,3, por pse nuk e thua se sa djem jane zhgenjyer nga ajo Organizate apo sa kane flijuar jeten dhe sote nuk i permend askush pse duhet te meremi me gjera te kota e deklarata te vdekura qe nuk cojne peshe fare jane sikur ato raporte e ushtrise jugosllave nje kohe qe i lexonin ushtareve ne mengjes tre luftera u bene ne trojet tona asnje her nuk e ngriti zerin mohoje ushtrine e shtetit eme duke bere gafat me te medhaja ne ket aspekt mohoje nje ushtrije me pervoje 60 vjecare duke dale me emer kaqe te madhe e ne realitet asgje kjo eshte e bukura e gjithe me dhimsen djemt qe e kane me seriozitet jo se e kame inati dicka respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:38 am

Zeriatdheut me po te njejtin respekte te drejtohem edhe une. Dhe pavaresisht mendimeve tona ne kete teme, mbeteni i respektuar sikur qe keni qen ne fillim. I pranoje ato qe thua ti, perjashtime te disa gjerave...Pse po shkone aq larg, mere shembullin e politikaneve tane qe i kemi sot, a nuk ishin edhe keta komandant te ndryshem ne luften e UÇK-se? Po sot, a nuk i kan harruar deshmoret e luftes, shoket e tyre, dhe mbi gjitha betimin e tyre? Duhet t'i injorojme keta, dhe ta zgjojme nga gjumi popullin nga genjeshtrat e tyre, te cilet gjithcka qe bejne, e bejne vetem per nje qellim-karrier politike !
Keta te FBKSH-AKSH-se, perkunder mangesive dhe parregullsive, te pakten sot, meritojne me shume respekte, ngase nuk po te sjellin ujkun, por po mundohen qe ta largojne.
Edhe kete here e le me kaq, pa dashur te hyj ne detaje.

Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:49 am

Keta te FBKSH-AKSH-se, perkunder mangesive dhe parregullsive, te pakten sot, meritojne me shume respekte, ngase nuk po te sjellin ujkun, por po mundohen qe ta largojne.



Jojo mose e le me kaqe dhe ketu nuk flasem se cfare kane bere UCK dhe Komandantet e saje se ne ate e dijem se ata kane devijuar ne cdo aspekt
por kure thua se keto meritojne respekt shume ti respektoje sme hyne ne pune mua edhe beju me to edhe nuk me pengone fare por une po e shofe qe ujkun e kane me veti lol si ata te FARKUT ti mendo cfare te duash nuk hiqet nuk shuhet nje emblem e shejte te vendoshe nje tjeter eshte krime ti vazhdo hine ne detjaje respekti po reciprok mbetet deri ne ate dite qe jemi te nje qellimi por nese shofe qe je ne nje ane qe une per veten time nuk e shofe per respekt ndryshone cdo gje prandaj ti vazhdo me detajet qe dine une dote vazhdoje me timen qe dije pra fakte jo fjale e deklarata kjo eshte krejt te pershendes respekt vazhdo nese ke mose e ndale se ketu jame edhe une TUNG
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:54 am

Mendimi i një të moshuari për Gafurr Adilin :
"Nuk është burrë i keq , por mundohet të bëhet dikushi"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 EmptyThu Dec 11, 2008 12:56 am

Si shume po u krujshit ju disa zera e disa piskama ne ket forumin Bashkimi Kombetar,madje pak dikush mos me u pelqy ju menjihere po u kcejshit me lloje te ndryshme tuj u mundu antarve me u mbyll gojen me fllaster. Une po ju kujtoj forumisteve se ky fare zeri nja nat u knaq duke me ndjek pas ne kete teme edhe vetem se une e perkrahu jo veq AKSH po edhe shume individ e organizata e levizje me programet e tyne qe e kane Bashkimin Kombetar.
Gjura a mundesh me e kuptu se ne kete situaten e sotme te cilen po e percjell popullin tone te gjithe individet edhe organizatat me levizjet qe i kena mbrenda ne trojet tona nuk mundemi me ba dicka ma shume pos ndonje demostrat sikurse Albini me Vetvendosjen qe po i bejne edhe askush nga jashte edhe mbrenda nuk po i perkrah po bahen shurdhamemeca. Ju more vllazni po i sherbeni shkaut me kto thanjet e juve kunder nje armate kombetare, cila organizat ose levizje sote po vepron simbas juve nese AKSH nuk po veprojka praktikish gjemani ju qe po turreni kunder AKSH.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 21Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Deklarata e Kishës Katolike...
» DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
» Vidhet,,Deklarata e pavaresise" K-Multietnike
» FBKSH/AKSH
» KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: